יולי 2018

המראה של אליסיה

מאנגלית: חמדה טלאור
עריכה לשונית: ניצה תפארת

מאת הקבוצה

משואות האור

יולי2018      הוגש בשידור חי ביום 30.6.18

הודעה: התקשורים שלהלן ניתנו בשידור חי וניתן להקשיב להם [באנגלית] כפי שהוקלטו במקור. להלן גרסה ערוכה של אותם תקשורים מיועדת להדפסה. העריכה נעשתה בהשגחת הקבוצה ובאישורה. אני מקווה שתיהנו מהם. סטיב רות’ר.

ברכות מהבית, יקירים.

אני מרליה ובאתי היום על מנת לספר לכם סיפור. זה סיפור מעניין ואתם עשויים להזדהות עמו. מדובר על ילדה צעירה בשם אליסיה. לאליסיה היה זוג הורים נפלאים אותם בחרה. לאחר שעשתה חוזה עמם בצד האחר של הצעיף, היא החליטה לבוא ולשחק את משחק העמדת הפנים של היותה בת אנוש. כאשר היא באה, באופן טבעי היא התחלקה ל- 11 היבטים שונים. בהיבט בו נתמקד, היו לה הורים נהדרים אותם אהבה מאוד. אליסיה גדלה והאמינה לכל דבר שהוריה אמרו. אליסיה, את יפה. אליסיה, את קסומה. אליסיה, את יכולה להיות כל דבר שתבחרי, והיא גדלה והאמינה לכל זה.

אליסיה האמפתית

לא ארך זמן ואליסיה החלה ללכת לבית ספר ולהסתובבבין ילדים אחרים. השנים הראשונות בבית הספר היו טובות. אולם בשנה השלישית הבינה אליסיה שיש לה סוג אחר של גוף מאשר לכל חברותיה לכתה. היא היתה מעט כבדה יותר היות והיא נשאה יותר מהאנרגיה שלה בתוך גופה הפיזי. האם המשיכה לומר לה: “אליסיה את יפה. אליסיה את נפלאה!” מהר מאוד חדלה אליסיה להאמין להוריה, שכן חבריה לכתה אמרו לה משהו אחר.

שנות העשרה הראשונות שלה היו הקשות מכולן. היא הסתכלה על כל האנשים עמם למדה בבית הספר והבינה שהיא שונה. בין חבריה לכתה היו כמה אכזריים במיוחד, הם כינו אותה בשמות ובודדו אותה מפעילות חברתית. אליסיה לא נחשבה כנערה פופולארית. פעם היא אמרה לאמה: “אינני כמוהם, ולמרות שאת אומרת לי שאני יפה, אני לא.” בעיית הדימוי העצמי שלה היתה אפילו יותר מורכבת מאחר ולאמה היה גוף מושך מאוד. להרע את המצב החלו חלק מהילדים בבית הספר להיטפל אליה, והיום מכנים זאת להציק. לרדות. קסום מאוד עבורנו לראות שהמלים והתפישות של הצקה עולות עתה כל הזמן על פני כדור הארץ. האנושות מעריכה עתה מחדש פעולות מזיקות שפעם נחשבו כנורמליות. כתוצאה מההצקה הזו, נסוגה אליסיה עמוק לתוך עצמה. הודות לחיווט האנרגטי שלה, ובעודה מנסה להתמודד עם החיים, היא העלתה יותר במשקל. היא נסוגה והחזיקה חזק באנרגיה שלה סביב גופה והיא ידעה שהדברים שהוריה אמרו לה לא היו נכונים. היא יכלה לחיות בעולם הזה כאשר היתה בבית, אולם כאשר היתה בעולם החיצוני, זה היה סיפור שונה לחלוטין. היא לא היתה מסוגלת לראות את היופי שלה. היא לא היתה מסוגלת להיות האדם שאמה אמרה לה שהיא יכולה להיות בכל רגע, ואביה תמיד אמר לה: “אליסיה, את יכולה להיות כל דבר”. היא לא הרגישה כך ונסוגה עוד יותר אל תוך הקליפה הבטוחה של עצמה.

יום אחד מצא אותה אביה נחבאת בחדרה. הוא ידע שהיא היתה מעבר למלות השכנוע הרגילות שתמיד אמר לה, והיתה להם שיחת עומק. הוא אמר: “ראי כמה את טובה בבית הספר, ובמיוחד במתמטיקה. את מדהימה. אני כלל אינני מבין מתמטיקה. את, לעומת זאת, כן מבינה. האם תוכלי ללמד אותי?” הוא ניסה לעודד אותה בדרך אוהבת ככל שהיה יכול, אך אליסיה רק אמרת: “אתה יודע, אתם רק ההורים שלי. אתם רואים את הדברים באופן שונה. אתם אוהבים אותי אך זו אינה מי שאני בעולם.” היה לה חוסר בטחון עצמי וככל שעבר הזמן, היא הפכה להיות בת טיפש-עשרה ונכנסה לדיכאון. היום הייתם מכנים זאת דכאון קליני, וזה היה עבורה מאתגר מאוד. היא לא ידעה איך להתייחס לכך. היא חשבה שהיא איומה. בכל פעם שהאם אמרה לה: “אליסיה את כל כך יפה היום”, היא נסוגה לחדרה. היא פשוט היתה נועלת את עצמה, ואפילו לא אפשרה לאמה לסיים את המשפט לפני שהיא הסתובבה ונכנסה למחבוא החדר שלה, והתכנסה בתוך עצמה.

דכאון הינו כוח יצירתי של התכנסות פנימה

כאשר הכוח היצירתי אינו יוצא, הוא נכנס פנימה, והאנושיים נכנסים למה שאתם מכנים דכאון. דומה הדבר להרכבת עדשות אפורות וכל דבר שמסתכלים עליו נראה אפור. כל דבר שהאדם נהג לעשות לשם שעשוע, איננו משעשע יותר. היא נהגה ליהנות ממוזיקה. היא אהבה מתמטיקה ואהבה ללכת לבית הספר. היא היתה דוגמא לתלמידים אחרים ולעתים המורה אמרה: “הסתכלו על אליסיה, ראו איך היא עושה את זה, או את ההוא.” המורה למתמטיקה נהגה לומר: “אם יש לכם קושי במתמטיקה, פנו אל אליסיה והיא תסביר לכם.” התלמידים היו מצחקקים מאחורי גבה דבר שגרם לה להרגיש נורא. היו פעמים בהם חשבה לעזוב את המשחק ולהתאבד. היא לא ידעה אם היא יכולה להמשיך ולשאת את האנרגיה הזו יותר, אך היא החזיקה מעמד והתמודדה בדרך הטובה ביותר שיכלה.

במשך הזמן היא הצליחה לבודד עצמה ולהגן על עצמה מהאנרגיות השליליות. אולם היתה נערה אחת, גדולה בשנה מאליסיה, שנחשבה לילדה היפה ביותר בבית הספר. שמה היה ג’וליאן. בתיכון הולם העריצו את ג’וליאן משום שהיתה פוטוגנית ויפה בצורה יוצאת מהכלל. גם כאשר סיימו את התיכון, היתה זו היא שכיכבה בספר המחזור. התמונה שלה היתה בכל מקום שכן היא היתה מעורבת בפעילויות רבות והיתה מאוד פופולארית. היא תמיד אמרה לאליסיה שמשהו לא בסדר איתה. “מה קורה לך?” היא נהגה לומר. היו לעתים מקרים בהם חבריה של ג’וליאן שאלו אותה מדוע היא מציקה לאליסיה כל כך הרבה והיא היתה מגיבה בכעס ואומרת שאליסיה מעצבנת אותה כל כך שהיא אינה יכולה לעצור בעד עצמה.

אליסיה חלמה על היום בו תוכל לגשת לאותה נערה ולומר לה משהו שיאזן את הדברים, שיגרום לג’וליאן להבין. היא מעולם לא עשתה זאת, וגם לאחר שעזבה את בית הספר, בעודה לומדת בקולג’ אליסיה למדה איך להישאר מחוץ לאור הזרקורים, איך לסגת, איך להישאב פנימה לחלוטין. ככל שאליסיה גדלה, רדפה אותה הדמות של ג’וליאן. בכל פעם שהתבוננה במראה שמעה את קולה של ג’וליאן.

במהלך הלימודים בקולג’ למדה אליסיה איך להיות חלק מדברים, אך בעיקר נהגה להתבודד. היא התחברה עם מעט אנשים בקולג’, דבר שעזר לה מאוד. כאן היא קבלה מעט בטחון עצמי. זה היה הזמן בו חיפשה אליסיה מה לעשות בעולם. הכישורים שלה במתמטיקה פתחו בפניה אפשרויות רבות, אך כולן נראו לה משעממות וחסרות ריגוש.

אליסיה מוצאת מפתח

יום אחד באה אליה שכנה. היא היתה בגילה של אליסיה, בשנות השלושים. היא היתה מאוד גלויה עם אליסיה ואמרה: “אני רואה את מה שאת עושה ואני רואה מי שאת, והדברים אינם תואמים. את קסומה מאוד. חייך צריכים להיות קלים ולא קשים.” אליסיה לא יכלה להכיל זאת. זה דמה מאוד לאמא שלה. היא פשוט לא יכלה לשמוע זאת, אך השכנה המשיכה: “את יודעת, לבת שלי יש עתה קשיים רבים. היא חושבת שהיא מכוערת. לא חשוב מה שאני עושה. אינני מצליחה לומר לה מי היא באמת. יש לה גם בעיות קשות עם מתמטיקה. האם את מוכנה לדבר אתה? האם את מוכנה לעזור לה במתמטיקה? האם את מוכנה לעזור לה לעבור את הפזה הזו ולעבור לרמה הבאה, לראות אם אפשר לעשות משהו, כי אני יודעת שהיא מאוד מדוכאת ואני מודאגת.” אליסיה הסכימה בהיסוס, אך זה היה במסווה של מורה למתמטיקה. בדיוק מלאו לילדה 7, והיה לה סוג של גוף שהזכיר את זה של אליסיה, ומהר מאוד הן החלו לדבר ואליסיה הצליחה לעזור לגברת הצעירה לעשות שינוי עצום. דבר זה נתן לשתיהן כוח ובטחון.

אליסיה נכנסת לעוצמה שלה

האופן בו הדברים עבדו היה מדהים. אליסיה חשה מועצמת באחת מהפעמים הראשונות בחייה, לא בגלל משהו שהיא עשתה עבור עצמה, אלא עקב האנרגיה שיכלה לתת לבת השבע הצעירה. בעזרתה של אליסיה, הגברת הצעירה הזו יכלה להתעלם מרבים מהאתגרים אותם היה על אליסיה לסבול בעודה גדלה. אליסיה שמה לב שאילו לא עברה את כל האתגרים שהיו לה, היא לא היתה מסוגלת לעזור לילדה הצעירה. היא היתה מאוד גאה בכך. לא ארך זמן ואליסיה החלה לחפש מקומות בהם תוכל לעשות זאת שוב והיא חזרה לבית הספר. היא חזרה ללימודים בקולג’ לקבל תואר בפסיכולוגיה ומצאה עבודה כיועצת בבית ספר וכמורה למתמטיקה. היא היתה עסוקה בעבודתה וגם הקדישה זמן להתנדבות.

לא ארך זמן והנהלת בית הספר ראתה את עוצמתה של אליסיה ואת האופן בו הצליחה לשנות חיים במהירות רבה. הם יצרו עבורה תפקיד מיוחד בו היה עליה להסתובב עם עבודתה בין בתי ספר, במיוחד עם ילדות שהיו זקוקות לביטחון עם דימוי הגוף. אליסיה הפכה להיות מאוד טובה בזיהוי הסמנים אצל ילדים צעירים הנסוגים פנימה כפי שהיא עשתה, וזמן לא רב לאחר מכן היא כתבה ספר על נושא זה. היא  קראה לו ‘השתקפויות במראה’. אליסיה השתמשה בנסיון האישי שלה בזמן שגדלה, במיוחד עם מה שעברה עם ג’וליאן, למרות שבספר שינתה את שמה.

אליסיה מתחברת

בגיל המוקדם של 42 חלתה אליסיה במחלה סופנית. לאחר שעברה את שלבי האבל, היא קבלה את זה שהגיע זמנה לשוב הביתה. למרות שהיתה צעירה מאוד, במובנים מסוימים היא השלימה משהו חשוב מאוד עמוק בתוך הנשמה שלה וזה היה בסדר בשבילה. לא היה על אליסיה להמתין זמן רב, ותוך פחות משנה היא עברה הלאה. כאשר היא מתה, קרה משהו. יקירים, כאשר אתם נולדים על פני הפלנטה הזו, הנשמה שלכם מתפצלת ל- 11 ממדים שונים של זמן ומרחב, כולם עושים בחירות שונות וחווים חוויות שונות. במקום אחד אתם יכולים להיות עניים כלכלית ובמקום אחר אתם עשויים להיות בעלי שפע של כסף. יש לכם כל מיני התנסויות שונות. אך ברגע שאתם מתים, כל הממדים שבים יחד כנשמה אחת. הם כולם שבים כאישיות המקור. אליסיה יכלה לראות מה קורה כאשר עזבה את גופה. כאשר זה קרה אליסיה ראתה משהו שמשך את תשומת לבה. אחד מההיבטים שלה היה היבט שנראה והתנהג דומה מאוד ליריבה הנקמנית שלה בתיכון, ג’וליאן. כאשר ההיבטים שבו חזרה יחד היא הבינה בפעם הראשונה מי היתה האדם הזה ומדוע היא עשתה את אשר עשתה. הסתבר שלאחד מההיבטים שלההיו חיים דומים מאוד לאלה של ג’וליאן.

באותו רגע הצליחה אליסיה לשחרר את כל זה משום שהיא ידעה שהיו לה התנסויות שונות ואף אחת מהן לא היתה טובה או רעה. היא היתה חלק מכל זה, גם אותו אדם אותו לא יכלה לסבול. אפילו האדם ממנו היה עליה להתרחק. היא הבינה שסביר להניח שבעצם זו היתה הסיבה לכך שהיה לא חוזה עם ג’וליאן. כאשר אליסיה שבה הביתה, היא התקבלה בברכה על ידי אביה שפרש מספר שנים קודם לכן. הוא היה אחד מהאנשים שעודדו אותה בכל הזדמנות שנקרתה בדרכם ואמר לה כמה היא יפה באורח מדהים. כאשר פגש אותה, בירך אותה לשובה הביתה וסיפר לה שהכול היה בסדר. אין זה משנה באיזה ממד של זמן ומרחב היא היתה, או שהיא היתה האדם לו הציקו או שהיתה האדם המציק. בין אם היא היתה האדם המושלם או האדם שחשבו שהיה בלתי מושלם לחלוטין, כולם היו חלק מאותה נשמה. רוח. כולם היו השתקפויות של אותו אור. אליסיה למדה שיעור יפהפה. הכול זה אור. גלו את האור בכל דבר אליו אתם מסתכלים ותהיו בבית. מה שלא יהיה הדבר ממנו אתם פוחדים בחיים, אתם יכולים למעשה להיות חלק מזה בהיבט אחר שלכם.

תיהנו מהמסע, יקירים, ודעו שללא ספק אתם בכיוון הנכון. בכבוד גדול ביותר אני מברך אתכם ובקש מכם לנהוג זה בזה בהערכה. טפחו זה את זה ושחקו היטב ביחד. אני מרליה, בואו לראותני מתישהו.

אספבו.

******************

ברכות יקירים.

אני eM. ברצוני להוסיף למסר הקודם שהובא על ידי מרליה. אם אתם יכולים לקלוט את ההבנה של מי שאתם בכל הממדים של זמן ומרחב, תבינו את המושלמות שלכם כנשמה, כרוח. לא, אינכם יכולים להסתכל במראה ולראות את המושלמות שלכם. לא, אינכם יכולים אפילו להכין רשימת מצאי על כל החלקים הטובים והרעים ולהגיע למושלמות שלכם, מכיוון שאתם מעמידים פנים שאתם אנושיים. אתם מחלקים עצמכם ל- 11 התנסויות שונות, מסתירים מעט מזה בכל אחת מהן. הפיסה החשובה לדעת הינה שכקולקטיב אתם נמצאים עתה בממד החמישי ושהאנושיים מתחילים להתאקלם. מאוד אפשרי להתחיל למוסס את הקירות ולהתחיל לדרוש את המושלמות שלכם בכל הממדים של זמן ומרחב, כפי שאתם מתחילים עכשיו.

חיבור מחדש עם המושלמות

זה מה שקורה כאשר עוזבים. כאשר אתם מתים את עוזבים את הגוף הפיזי, ואז המושלמות חוזרת. מתאחדת. דבר זה מרתק אותנו שכן לעתים יש חיבור בין מישהו בצד האחר של הצעיף שעבר הלאה ומישהו שעדיין נמצא על פני האדמה והתקשורת אינה נשמעת בסדר שכן זה לא האדם אותו הכרתם. הכרתם מישהו רגזן. הכרתם מישהו שהיו לו אתגרים ודעות קדומות. בעוד שלמעשה, הוא מושלם ויפהפה. זה הודות לכך שהאדם שוב עם המושלמות שלו. מה, אם כן, נדרש על מנת שתתחילו לראות את המושלמות בכל אחד? אם אינכם יכולים לראות זאת בעצמכם, האם אתם יכולים לראות זאת באחרים? בעודכם מתבוננים באדם מסוים ובכל חוסר המושלמות שלו, צורות של יופי ופיסות שלו יכולות להסתתר בממדים אחרים של זמן ומרחב. זה בעצם מה שקורה, וכאשר תוכלו להתחיל לקלוט זאת תוכלו להבין שאתם יכולים לשנות את עולמכם באמצעות הבנה פשוטה זו. כאשר תתחילו לראות את המושלמות בכל הסובב אתכם תתחילו לראות שאפילו חוסר המושלמות יכול להיות משהו יפה ולא משהו רע.

זהו אחד מהאתגרים של הממד החמישי. אין נכון או לא, אין הפרדה כזו. אין דואליות ואין קוטביות להן הייתם זקוקים בממד השלישי על מנת לשחק את המשחק. כן, האנושיים עדיין רואים מציאויות של הממד השלישי ומביאים את החוקים הישנים שכן זה טבעי להתנגד לשינוי. האנושיים מתבוננים לדברים כטובים או רעים, כלמעלה ולמטה, כנכון או לא, ודבר זה גורם להפרדה עצומה על פני הפלנטה שלכם. מה דרוש על מנת להחזיר את הדברים להיות שוב יחד? זו השאלה שלנו. כולכם כישות מאוזנת, אינני נושא עלי זכר או נקבה. אני נושא את שניהם ואני סומך על שניהם שכן שניהם מועצמים באופן שלא יאמן. לשניהם יש סגולות מדהימות שהאחר לא לגמרי יכול לשאת. אז מה עם עוד ועוד אנשים יתחילו לעשות זאת? עתה אתם מתחילים להביא עצמכם חזרה אל תוך המושלמות של אור לבן שאתם למעשה הוא. במקוםכלשהו עמוק בפנים אתם יודעים שאתם מושלמים. ידעתם זאת כילדים. היה עליכם ללמוד שאתם בלתי מושלמים. התנסות מתסכלת.

מה בקשר לאבד זאת עכשיו?את זאת נאתגר את כולכם לעשות במהלך החודשים הבאים. מצאו דרכים לגלות מושלמות בכל דבר, גם באויבים שלכם. אם יהיה לכם את זה, תמצאו זאת גם באנשים עמם אתם חלוקים לחלוטין. מצאו פיסה קטנה אחת של אותה מושלמות, פיסה קטנה אחת של אור לבן אותה הבאתם מהבית ואשר במהירות תתניע את הדברים. דעו שעולמכם משתנה במהירות גדולה. זה השינוי והשינוי המהיר שגורמים לאנושיים להיות נפרדים, גורמים להם להיות רגזנים, מתוסכלים, לחוש כאילו אין להם כוח. אתם יכולים לעגן זאת באהבה אותה אתם נושאים עמוק בתוככם, כל אחת ואחד מכם, ואנו מקבלים אתכם בברכה לשחק את המשחק של העמדת פנים של היותכם בני אנוש ולהפוך זאת לאהבה במקום לפחד.

נהגו זה בזה בהערכה, יקירים, וטפחו זה את זה. שחקו היטב משחק זה. כולכם חלק זה מזה. תיהנו מהמסע.

אני eM ואני אוהב אתכם.

אספבו

זכויות יוצרים:

זכויות יוצרים 2000 – 2018 www.Espavo.org הכוונה היא שמידע זה יועבר הלאה וניתן יהיה להפיצו בחינם, בשלמות או בחלקים. בעשותכם זאת אנא תנו קרדיט ל- www.Espavo.org ולמתרגמת.  תודה על העזרה בהפצת האור!