המשחק

זכרו…

משחק המחבואים

מאנגלית: חמדה טלאור
עריכה לשונית: ניצה תפארת

מה שבא אחרי, הינו התיאור של החיים על פני הפלנטה ארץ. היה זה מידע מהישויות האוהבות הידועות בכינוין “הקבוצה”, באמצעות סטיב רות’ר. זה היה הבסיס לכל המידע שהגיע לאחר מכן מהקבוצה, במסרים שנכללו במשואות האור ובספר הראשון “זיכרו” של סטיב והקבוצה. זו היתה התשובה של הקבוצה לסטיב על שאלתו: “מדוע אנו נמצאים כאן?”

הבה ניקח אתכם למסע….

כולנו נאספים כאן על פני כר דשא למרגלות הר. אנו נמצאים בבית ומשחקים יחדיו מתוך אהבה מושלמת. אח יקר מתקרב ואומר: “האם מישהו מוכן לשחק משחק חדש?”

“איזה סוג של משחק?” שאלתם. “האם הוא דומה למשחק אותו אנו משחקים עתה?”

“לא”, הוא עונה. “זה משחק שאינו דומה לשום משחק ששיחקנו בעבר. זה יהיה משחק משוכלל שייתמך על ידי התחזויות רבות. נעטה צעיפים על מנת שלא נראה יותר, או נזכור, מהו טבענו האמיתי, ואפילו הצעיף יהיה בלתי נראה. אז נתחיל את המשחק ונתחיל להיזכר. הצעיף יהיה כל כך יעיל, שתשכחו לא רק מי אתם; אתם אפילו תשכחו את הבית. גם כאשר נחלוף בדרכנו זה על פני זה, נתבונן זה בעיניו של זה לא נזהה. הצעיף יהיה כה יעיל, שרבים יתבוננו בתמיכות ובהתחזויות ויאמינו באמת שזה כל מה שיש. אתם תשמרו על עוצמותיכם, אך לא תזכרו כיצד להשתמש בהן או אפילו שהן בכלל נמצאות שם.

“המשחק ישוחק בשלבים ולפני שנתחיל כל שלב אנו עשויים להניח תזכורות רבות בדרך, ככל שנרצה, על מנת שתעזורנה לנו להיזכר. כדאי יהיה לכם לשים תזכורות רבות, שכן רובכם יחפשו להן הצדקות בקלות רבה. אנו נבחר את הזמן והמקום בו ניכנס ונצא מלוח המשחק. אנו אף נייצר נסיבות ושיעורים אותם נרצה להשלים בעודנו נמצאים תחת הצעיף. תהיה ספירה של הנקודות שתיצברנה משלב אחד לבא אחריו. מערכת נקודות זו תהיה בשימוש שלכם אך ורק על מנת לקבוע מה ייכלל בשלב הבא. לא תוכלו לזכור משלב אחד לאחר, אך ברגע שתתמחו, תהיינה סגולות מסוימות שתיקחו עמכם לשלב הבא. תמיד תישאו עמכם את המהות הבסיסית ואת האישיות שלכם, אך לא תזכרו את העובדה שזה עובר עמכם דרך הצעיף לכל שלב ושלב.

“ההומור תמיד ישמש תזכורת שעוברת דרך הצעיף ואינה נבדקת, ואם נמצא אתכם הופכים ליותר מדי רציניים נדגדג את עצמותיכם המצחיקות  כתזכורת שמדובר כאן רק במשחק. לאורך הדרך יהיו גם הרבה מאסטרים זמינים לעזור לנו, אם נשוטט רחוק מדי מהדרך. הו כן, כמעט שכחתי חלק חשוב במשחק…. במשך כל הזמן תהיה בחירה חופשית. תהיה לכם בחירה חופשית מוחלטת ביחס לכול הדברים, ותוכלו אפילו לבחור לא לשחק את המשחק, או להזמין מחליף. תוכלו לבחור להתחבא, או לחפש, תלוי בכם לחלוטין.

“על גבי לוח המשחק תהיה קוטביות. זה יהיה קשור למכאניקת לוח המשחק, ויהיה מרכיב חשוב, שכן הוא יספק את הניגוד הנחוץ. יחד עם זאת הקוטביות תעמעם את יכולת הראיה שלכם. באמצעות עיניים המעומעמות על ידי הקוטביות, אתם תראו את הדברים כ”למעלה או למטה”, “אור או חושך”, “טוב או רע”, “אהבה או פחד” ו”נכון או לא”. אל תתנו לזה לשטות בכם, זו אשליה בלבד.

“במהלך המשחק נשאיר כולנו את ההיבט הגבוה שלנו במקום מיוחד, אחרת המשחק יהיה קל מידי. האני הגבוה יהיה זמין במשך כל הזמן. האתגר יהיה ללמוד להגיע אליו, ולזכור שהוא קיים כחלק מהעצמי. תוכלו לבחור מישהו אהוב ש”ישב” לכם על הכתף וייעץ לכם במהלך המשחק. שוב, להיזכר שהוא בכלל קיים יהיה חלק גדול מהמשחק עצמו.

“מטרת המשחק תהיה לראות כמה מכם יוכלו להיזכר מי אתם, מהיכן אתם, ואילה עוצמות בריאה יש לכם. ברגע שתיזכרו, כדי להפגין שנזכרתם בכל, תוכלו להתחבר מחדש עם האני הגבוה וליצור מחדש את הבית בצד האחר של הצעיף.

“אז מי רוצה לשחק?”

הקבוצה – באמצעות סטיב רות’ר