Eylül 2017

Yeni Bir Döngü
Kalbin Kontratları – Noranna ve Nikoliah

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Zamanın Koruyucusuyum. Bugün sizin yerinizde saymanıza yardım etmek için buradayım. Sevgili Varlıklar, size birçok defalar söylediğim gibi, zamanın hareketi daireseldir. Zaman sizin bakış açınızdan bir çizgi şeklinde ilerler ve bunun için siz ona doğrusal zaman dersiniz. İnsan algısı aynı anda yalnızca tek bir şeye odaklanabilir. Dolayısıyla siz geçmiş, şimdi ve geleceği, sürekli olarak geleceğin şimdi, şimdininse geçmişe dönüştüğü düz bir çizgi olarak görürsünüz. Siz kendinizi bir zaman çizgisinde aşağı doğru yürürken görürsünüz ama gerçekte bu daha çok bir spirale benzer. Bu zaman spirali, spiralin içinde yürürken size her bir anda en büyük deneyimi yaratma fırsatını verir. Bu yineleyen hareket döngülere ayrılmıştır. Bir deneyimde en yüksek uyumu yaratmayı başarabilirseniz, bir sonraki döngüde o deneyim geri döndüğü zaman içinden kolayca geçersiniz. Eğer bu tamamlanmamış bir şeyse, spiral her döndüğünde, o deneyimi farklı koşullar altında yeniden uyumlandırma şansına sahip olursunuz. Bu döngüler farklı uzunluklarda olur, bazıları günler sürer, bazıları yıllar.

İnsanların zamanla ilgili yanılsamalarının güzelliği budur. İnsanlar duygusal döngüleri genellikle yedinin katları içinde tekrar tekrar yaşarlar. Bu, kafa ve kalp veya bizim tercih ettiğimiz şekliyle ruh ve insan arasındaki uyumu sağlamak için gereklidir. Bir konu uyumlandığı zaman siz yeni bir döngüye ve yeni bir deneyime girersiniz. Sizin Dünya gezegeninde oynadığınız oyun budur. Siz insanmış gibi yapma ve bir kusurluluk gezegeninde o oyunu oynayabilmek için kusursuzluğunuzu gizleme oyunu oynuyorsunuz. Siz kusursuzluğunuzu birçok zaman ve mekân boyutunda gizlemiştiniz ancak size söylemeliyiz ki bugün siz tüm insanlık için büyük bir zaman döngüsünü tamamlıyorsunuz. Bu nedenle, çok yakında tüm bu enerji yeniden değişmeye başlayacaktır. Her şeyi yeniden inşa etmek için yepyeni bir enerji temeli bulacaksınız.

Yeni Bir Döngü Başlıyor

Önümüzdeki birkaç ayda, sizin doğal afet adını verdiğiniz şeyleri, kapanan yolları ve oyundaki değişiklikleri göreceksiniz ve bunlar sizi kendi yolunuzu yeniden değerlendirmeye yönlendirecek. Bu değişikliklerin arasından çok hızlı bir şekilde yeni fırsatlar ortaya çıkacak çünkü siz dairesel zaman spiralinin içindesiniz. Gerçekte siz, varlığınızın çevresindeki kendi torusunuz ile yine yedinin katları içerisinde kendi yanılsamanızı yaratıyorsunuz. İnsanların zaman-mekân algılayışı böyledir. Siz kendinize ve çevrenize bakar, Yuvadan işaretler ararsınız. Bir şekilde size tanıdık gelen şeyler ararsınız ve bunlar nadiren bulmayı beklediğiniz yerde bulunur. Siz gerçekte orada olan şeyden çok, görmeyi beklediğiniz şeyi görürsünüz. Siz bilinçli yaratıcılar olduğunuz ve genellikle o anda önünüzde duran şeyle uyumlanmak yerine görmek istediğiniz şeyi yarattığınız için, kafa karışıklığı daha beter bir hale gelir. Kimse kolay olduğunu söylemedi, Sevgili Varlıklar.

Size söylemeye çalıştığımız şey, şu anda size kötü haberler veriyor gibi görünsek de, neyin geldiğini görene kadar beklemenizdir. Tamamen yeni bir zaman döngüsüne adım atıyorsunuz ve bu son derece heyecan verici. Aslında, tam bir gerçeklik düzeyine geri dönmeye başlıyorsunuz, bu yeni düzey, çok boyutlu bir deneyimde herkesin bir bütün halinde uyumlanabileceği bir düzeydir. Bu, insan deneyiminde ve evrim sürecinde çok büyük bir sıçramadır. Şunu unutmayın ki her ne kadar bu yeni döngü daha yüksek bir varoluş düzeyi getirecek olsa da, eski durumu bırakmak birçokları için zor olacaktır. Bu nedenle tam şu anda birçok geçiş uzmanı Dünya üzerinde bedenlenmiş durumdadır ve onların birçoğu şu anda bu mesajı okumaktadır.

Kusurlara Daha Yüksek Bir Perspektiften Bakmak

Yeni döngüye hazırlık olarak size bu sıçrama için gerekli olan aletleri vereceğiz. Bu aletler, size kendinizi gücünü eline almış ışık varlıkları olarak görme fırsatı verecektir. Evet, bu zordur çünkü sizin gerçekliğiniz bunu yansıtmamaktadır. Sizin gerçekliğiniz sizin sınırlarınızı ve kusurlarınızı yansıtır. Bugün öncelikle sizin bu kusurlar hakkındaki yargılarınızla çalışmaya başlamak istiyoruz. Aslında sizin kusurlarınız, sizin güzellik olarak algıladığınız şeyin temelini oluşturur. Ah evet, biliyoruz, sizin için bunu görmek çok zor. Işık işçileri genellikle kolektifin normlarına bakar ve sıklıkla kendilerini farklı görürler. Evet, siz farklısınız ve bu fark sizin eşsiz güzelliğinizin temelini oluşturur. İnsanın evrimi ancak kafa ve kalp uyumlandığı zaman elde edilir. Bu bir kez başarıldığı zaman, insanın kendini diğerlerine benzeyecek şekilde değiştirmesi ancak geriye doğru bir adım atmak olur. Bu zamanda Dünya üzerindeki bir geçiş uzmanı olarak sizin eşsiz güzelliğinize ihtiyaç vardır. Burada belirtilmesi gereken ilginç bir husus şudur ki bir insan bir kez kendi eşsizliğinden gurur duyduğu zaman, çoğunlukla diğer insanlara da güzel görünmeye başlayacaktır.

Sevgili Varlıklar bu bir sonraki döngüde, siz yeni bir zaman çizgisine bir kez tam olarak köklendiğiniz zaman, insan deneyimiyle ilgili çok daha büyük bir çeşitliliği görmeye başlayacaksınız. Bu, kolektif güzellik tanımını da genişletecektir. Sizin gezegeninizde yeniden yaratmaya çalıştığınız şey Yuvanın anılarıdır. İnsanlar neredeyse kusursuz olan bir şey gördüklerinde bile, bu onlarda yeterli etkiyi bırakmaz. Hafifçe kusurlu olan bir şey kadar güzel değildir. Elrah grubun bir parçasıdır ve ritimlerle çalışır. Ritimler güzeldir çünkü insanlar konuşarak, yürüyerek, her türlü hareketler içerisinde ritimleri kopyalar, hatta düşünceler bile ritimler içerisinde üretilir. Zaman spirali içinde de bu ritimler tekrarlanır. Yalnızca müziğe ve müziği yaratmak için kullanılan ritimlere bakmak bile bu hususu görmek için yeterlidir. Teknolojideki yeni gelişmeler elektronik müzikte neredeyse kusursuz bir temponun yaratılmasını sağlamıştır. Ancak size söylemeliyiz ki bu tür müzik yapan müzisyenler, mükemmel temponun içindeki ufacık varyasyonların bile insan kulağına çok daha çekici geldiğini fark ediyorlar.

İnsanlar, güzellik söz konusu olduğunda kusursuz bir şekilde simetrik olan şeylerin ilgilerini çekmediğini fark ediyorlar. İnsan yüzleri dikkatle incelendiğinde, hiçbirinin kusursuz bir şekilde simetrik olmadığı anlaşılır. Size hitap eden en güzel yüzü bulun ve onu dikkatlice inceleyin. Kısa sürede bizim ışığın kusursuz kusurluluğu dediğimiz şeyi göreceksiniz.

Çevrenizde gördüğünüz güzelliği yansıtmak yerine içinizde yarattığınız güzelliği dışarıya vermek için kendinize meydan okuyun. Kendi güzellik idealinizi ve şu anda bulunduğunuz noktayı yeniden tanımlamaya başlayın. Neyin geldiğini görünceye kadar bekleyin. Bunu duymaktan bıktığınızı biliyoruz ama bunun ne kadar önemli olduğunu size ne kadar anlatsak yetmez. Bu ileriye doğru bir adım, geriye doğru değil. Işığın kusursuz kusurluluğu olmak için çaba gösterin.

Dünya yeniden dengeleniyor

Evet, Dünya da üzerinde bulunan insanlardan dolayı gergin çünkü insanlar Dünya’nın üzerinde kalıcı bir iz bıraktılar. Şu ana kadar kolektif insanlık, anneyle uyumlanmak yerine daha çok kendi içinde uyumu yakalamaya çalıştı. Bu nedenle, Dünya şu anda bir sonraki geçiş programının yaklaşık 1.000 yıl ilerisinde. Yakın zamanda gerçekleşen olaylar nedeniyle birçok insan, toplumun hareketlerinin Dünyanın doğal çevresiyle uyumlanmasının ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlıyor. Şu anda her ne kadar yeni bir döngü başlamakta olsa da, unutmayın ki her şey dairesel zamanda tekrarlanır. Dolayısıyla, şu anda kolektif insanlığın hareketlerini Dünya ile uyumlu hale getirmek her zamankinden daha önemlidir. Şu anda Dünya ile uyumlanma ve bu ilişkiyi mükemmelleştirme zamanıdır ki bir sonraki döngüde aynı şeyler tekrar edilmek zorunda kalınmasın. Her ne kadar biz şu anda Dünya’nın geri dönüşü olmayan bir eşiği geçtiğini söylesek de, bunun anlamı, bu konunun dairesel zaman spiralinde ileriye doğru taşınmaması için, Dünya ile olan ilişkinin mükemmelleştirilmesinin çok önemli olduğudur. Önümüzdeki dört yıl bu açıdan çok önemlidir ve tam şu anda insanlık bu yönde büyük adımlar atmaktadır. Bu herkes için geçişi daha kolay ve rahat bir hale getirecektir.

Dünya’nın mevcut koşulları birçok zorluk yaratacaktır. Fırtınalar, büyük kasırgalar, depremler ve yanardağlar önümüzdeki yıllarda faaliyetlerini arttırarak devam ettirecek. Bunlar bir süre daha devam edecek çünkü Dünya’nın yeni bir denge oluşturması için, suyun gezegeninizde yeniden dağılımının dengelenmesi gerekiyor; bu doğa olayları da bu sürecin bir parçası. Sizin bu değişim üzerinde, anlayabileceğinizden çok daha büyük bir etkiniz olabilir. Bu zamanda insanlarda Dünya ile ilgili farkındalığın öne çıkması gereklidir. Bunun en etkili yollarından biriyse, çevrenizdeki şeylerin güzelliğini takdir etmektir. Güzelliğinden gözlerinizi alamayacağınız muhteşem yerlere seyahat edebilirsiniz. Ayrıca kendi arka bahçenize gidebilir ve sadece bakarak oradaki muhteşem güzelliği de görebilirsiniz. Her zaman gördüğünüz şeyin kusurlu olduğunu düşüneceksiniz çünkü siz kendiniz de kusurlu olma oyununu oynuyorsunuz. Yakında, Lemurya’nın güzel zamanlarında ne olduğu hakkında bir fikriniz olması için, Amor ile ilgili daha fazla öyküler anlatmaya başlayacağız. Bu da insanlığın Dünya üzerinde yeni bir döngüye tanık olduğu zamanlardı ve şu anda siz de benzer bir durumun içindesiniz. Bu öyküler sizin nasıl hep birlikte o koşulların içinden geçtiğinizi ve ışığa doğru yükseldiğinizi anlatır. Aslında o varlıklar, sizin o parçalarınız şu anda sizi bekliyorlar. Bunu asla gözden kaçırmayın çünkü güzelliği görebildiğiniz her an, dairesel zamanda izinizi bırakır ve geleceğinizde bunu yaratırsınız.

5. Boyut Gerçekliği

Hepinizden anlamanızı istediğimiz diğer husus, sizin şu anda net bir şekilde 5. Boyut gerçekliğinde bulunuyor olmanızdır. Evet, haberlere bakan biri insanlığın evriminde geriye doğru adımlar attığını söyleyebilir. Kolektif olarak hala birlik değil ayrılık bilinci içerisindesiniz. Yine de size söylemeliyiz ki bu, korkuya verilen doğal bir tepkidir ve aynı zamanda insanlığın ilerlemesinde sarkacın ulaşabileceği en uç nokta olarak da düşünülebilir. Bazen esas önemli olan şeyin üzerinde odaklanmak için geriye doğru birkaç adım atmak gerekebilir. Korkmayın Sevgili Varlıklar. Unutmayın ki geçiş uzmanları çoktan yerlerini aldılar ve güçlerini ellerine almak için rüyadan uyanmaktalar. Tam şu anda elinizde ne varsa onu kullanın. Evet, çok daha fazlası geliyor ama siz beklemeyin. İçinde bulunduğunuz insan deneyimiyle ilgili bulabileceğiniz her şeyi bulmak için ileriye doğru bir adım atın. Değişimin acısını bile güzel bir insan deneyimi olarak hatırlayacaksınız. İleriye doğru bir adım atın ve öncelikle o küçük parçaları bulun. Sizi daha büyük adımlara götürecek küçük adımlar atın ve her birinizin çevresinde toplanacak güzelliği izleyin.

Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyorum. Sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyorum. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo, Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

____________________

Merhaba Sevgili Varlıklar, ben eM.

Oyununuzun son derece güzel ilerlediği bu günde sizlerle birlikteyim. Ah evet, dalgaların üzerinde ilerliyorsunuz, hem fiziksel hem de enerjetik olarak. Sizinle gurur duyuyoruz. Kendi düşüncelerinizin üzerinde kafa yoruyorsunuz. Dünya gezegenine gelmeden önce kendinize çizdiğiniz yolların içinden geçtiğiniz bu günde, bunun bizim bakış açımızdan nasıl göründüğünü sizinle paylaşmak istiyoruz. Siz yükselerek rüyadan uyandığınızda ne olur? Olan en büyük şeylerden biri, her bir kişinin benzersiz bir titreşim yaymasıdır, aynı bir radyo frekansının tam o frekansa uyumlanmış benzer frekansları kendine çekmesi gibi. Bunlar kalbin kontratlarıdır.

Hepiniz bu kontratlara sahipsiniz, kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlarda bile. Bu inanılmaz geçiş zamanlarında ilerlerken, sadece kendinizde değil, çevrenizdeki herkeste de bu kontratları görürsünüz. Burada kalbin kontratlarına bağlanarak yapabileceğiniz çok şey vardır. Çoğu kez bunlar bir insanın beklediği şeyler değildir. Bunlar bazen insanın kendisiyle veya kolektif olarak insanlarla yaptığı kontratlardır. Diğer zamanlar ise bu kontratlar tek tek ruhlarla da yapılmış olabilir. Şimdi size Dünya gezegeninde kendi yolunu bulan genç bir kadının öyküsünü anlatalım.

Kalbin kontratları: Noranna ve Nikoliah’nın öyküsü

Onun adı Noranna’ydı ve çocuklarla birlikte olmaya bayılırdı; tüm yaşamı boyunca çocuklarla çalışmayı çok sevdi. Çocukların gözlerinde kendini görmek ona büyük keyif verirdi ve bu, ona onun çocuklara verdiğinden çok daha fazlasını getiriyordu. Ancak yaşamındaki bu armağana karşın o daha fazlasına ihtiyaç duyuyordu. O bir bağlantıya ihtiyaç duyuyordu çünkü bazen çocuklarla konuşmak ona kendi yaşamında gereksinim duyduğu geri bildirimi, desteği ve bağlantıyı sağlamıyordu. Böylece Noranna sürekli olarak birlikte olacağı o kişiyi aradı ve bulmaya çalıştı. Tabii ki o karşılaşacağı bu kişiyle bir çift olacağını, birlikte yaşamlarını değiştireceklerini ve uyum içinde birlikte yürüyeceklerini düşünüyordu. Ancak yaşamının o ana kadarki bölümünde bu böyle olmamıştı. Anlayacağınız, Noranna bu yaşamda bedenlenmeden önce, daha önce birçok kez birlikte olduğu bir varlıkla bir kontrat yapmıştı. Onlar daha önce arkadaş, iş ortağı ve sevgili olmuşlar, ancak onun çok istediği gibi aile kuracak şekilde bir birliktelik yaşamamışlardı. Karşılaşıp birlikte ilerlemek için bir kontrat yapmışlardı. Noranna kendisini bu anlaşılması zor bağlantının arayışı içerisinde buldu. Arkadaşlarının birçoğu kendilerine sevgililer bulmuşlardı ve Norannah kendi sevgilisini bulamadığı için kendisinde bir terslik olduğunu düşünüyordu. Kafasında bu sevgilinin enerjisinin net bir imajı vardı. O varlığın kendisini nasıl hissettireceğini çok net bir şekilde biliyordu. Kafasında onun yüzünün nasıl olacağıyla ilgili imajlar bile vardı, koyu renk saçlar ve derin koyu renk gözler. Kafasında ona vereceği bir isim bile vardı. Bir insanın doğumdan önce yaptığı bir kontratı bu kadar net bir şekilde hatırlaması nadir görülür ama Norannah bunu o kadar kuvvetli bir şekilde hissediyordu ki sadece biliyordu işte. Onu başka bir isim veya görüntüyle karşılamaya da açıktı ama onun enerjisini çok iyi biliyordu ve en sonunda onunla fiziksel ortamda karşılaştığı zaman onun dolduracağı boşluğu hissederek çok zaman geçirdi.

Onun adı Nikoliah idi ve o Norannah ile aynı boyutta bedenlenmemişti. Dünya’da sürekli birbirlerini aramalarına karşın, her seferinde birbirlerini görmeden yanlarından geçtiler. İkisinin de diğerine çok yaklaştığı ve bunu hissettiği zamanlar oldu. Ancak onlar farklı zaman ve mekân boyutlarındaydılar. Bazen aynı sokakta yürüyüp birbirlerini görmediler. Onlar ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımak için bir kontrat yapmışlardı. Farklı boyutlarda bedenlenmiş olsalar bile, muhteşem bir kalp kontratı yapmışlardı.

Noranna depresyona girmeye başladı. Bunu üzerinden atıp hayal kurmayı bırakmaya çalıştı. O zaman, her gün yeniden o güzelliği bulabilmek için çok sevdiği ve birlikte çalıştığı çocuklara döndü. Onlar Norannah’ya çok iyi geliyorlardı ve Norannah onlara öğretmenlik yapabiliyor, onlarla hayatı ve güzelliği paylaşabiliyordu ama onlar Norannah’yı aynı şekilde besleyemiyorlar, ona onu sarmasını istediği kolları sağlayamıyorlardı. Bariz fiziksel temasın yanı sıra, Norah tam olarak onu anlayıp destekleyerek onun yanında yürüyecek birini istiyordu. Böylece o Nikoliah’nın hayalini kurdu ve adını bilmese de onu zaman ve mekânın ötesinden hissetmeye devam etti, bazen onun yaklaştığını hissediyordu ama ne kadar ararsa arasın, onu asla tam olarak bulamadı. Bir süre sonra Noranna aramayı bıraktı. Bunun sadece kafasında yarattığı bir şey olduğuna karar verdi, hüsnükuruntu olduğunu düşündü. Güzel bir rüyaydı ama gerçek değildi.

Bir gün, kendi zaman ve mekân boyutunda Nikoliah birisiyle karşılaştı, ona âşık oldu ve ilk ciddi ilişkisi olarak gördüğü bir ilişkiye başladı. Bu kadın ona öğretilen bütün beklentileri karşılıyordu ve Nikoliah aşkın ne olduğunu öğrenmekte olduğuna inandı. Nikoliah’nın ebeveynleri bile bu kadını sevmişlerdi. Kısa süre içerisinde evlenip kendi ailelerini kurmaya başladılar. İki çocukları oldu ve bir erkek olan ikinci çocuklarına Nikoliah’nın adını verdiler. Bu çocuğun doğum günü Noel’e çok yakın olduğu için babası ona sevgiyle St. Nick diyordu. Hayat gün be gün geçerken, aile de giderek daha meşgul hale geliyordu. Nikoliah ve eşi “mutlu” ama o kadar meşgullerdi ki kendi ilişkilerini geliştirmeye çok az vakitleri kalıyordu. Nikoliah iyi bir koca ve baba olmaya kendini adamıştı ama bir şeyler eksikti. Nikoliah rahat yaşamının içinde huzursuzdu ve eşiyle yaptığı sohbetler, onların mutluluğa bakış açılarının farklı olduğunu görmesini sağlamıştı.

Tam bu zamanlarda Noranna yeniden kuvvetli bir çekim hissetmeye başladı. Sürekli hissettiği gizemli yabancıyı düşünmekten ve onunla ilgili hayaller kurmaktan kendini alamıyordu. Noranna bir boşluk hissediyordu çünkü onlar Dünya’ya gelip birbirleriyle karşılaşmak için bir kontrat yapmışlardı. Farklı zaman ve mekân boyutlarında bedenlendikleri için bu zamanda birleşmeleri mümkün değildi. Kontratın geçerliliğini sürdürmesine karşın, her ikisi de hasretle arzuladıkları fiziksel bağlantıyı kuramıyorlardı. Noranna bir kez daha kendisinde bir terslik olduğunu düşünerek kendisini dünyaya kapadı.

Bu sefer Nikoliah kendi eşiyle olan ilişkisindeki genişleyen uçurumu fark etti. Çocukların hatırına birlikte kalmaya karar verdiler ama bu da fazla uzun sürmedi ve sonunda boşandılar. Bu ilişkiyi bitirmek için Nikoliah’nın bir noktada bütün cesaretini toplaması gerekmişti çünkü o bir aileye bakıyordu ve kendi inanç sistemleri nedeniyle sonsuza kadar orada kalması gerektiğini düşünüyordu. Bir gün, o büyük boşluğu Nikoliah da hissetti ve yapabildiği her şekilde bu boşluğu doldurmaya çalıştı ama kısa süre sonra ölümcül bir araba kazasında oyunun dışına alındı ve serbest kaldı; Yuvaya döndü. Bir insanmış gibi yapma oyununu oynamak için ayrıldığı “Var Olan Her Şeye” geri döndü. Oğluyla sokakta karşıdan karşıya geçerken ona bir araba çarptı. 5 yaşındaki oğlu St. Nick’i yoldan kenara itmeyi başarabildi ve o enerji darbesinin tamamını kendisi aldı. O ayrıldı çünkü parçalanmış bedeni artık onu destekleyemezdi. O Yuvaya gitti ve ruhların Yuvaya gidince sıklıkla yaptığı gibi, farklı zaman ve mekân boyutlarına baktı.

Çocuklarının babasız bir şekilde büyümesi, orada olamamak, hala onlara öğretmek isteyip de öğretemediği şeylerin olması onu önce endişelendirdi, ancak kısa sürede çocuklarının kendi tercihlerini yaptığını gördü ve onların hareketlerinden aslında birçok şeyi gayet güzel bir şekilde öğrenmiş olduklarını da anladı. Önce büyük bir yas dönemi olsa da, onun vefatı eşini de özgürleştirmiş, aşkı ve tatmini bulmasını sağlamıştı, hatta bunda Nikoliah’nın da katkısı olmuştu. Normalde Dünya Gezegeninde görmeyeceğiniz şekilde, eşinin başka birisiyle tanışabilmesi için insanlara kapılar açıyordu.

Enkarnasyonu sırasında Noranna ile olan kontratının farkında değildi ama şimdi Yuvada olduğu için bunu görebiliyordu. Birden Noranna ve tamamlanmamış kontratlarını fark etti. Artık Noranna’nın omzundaki bir rehber gibi sürekli onun yanında olabiliyordu. Noranna bununla ne yapacağını bilemedi ve başlangıçta bu çok acı vericiydi çünkü bütün sevgiyi ve bağlantıyı hissediyordu. O son derece empatikti ve çoğu zaman ne olduğunu bilmeden boyutlar arasını hissedebiliyordu. Diğer zaman ve mekân boyutlarındaki diğer insanların duygularını hissettiği ve bunları kendi duyguları zannettiği için büyük zorluk yaşıyordu ve ayrıca, kalbi ateşler içinde yanarken beyniyle mantıklı bir şekilde düşünmek onun için çok zordu. Noranna her şeyi yerli yerinde tutmaya çalıştı. Çocuklarla çalışmaya devam etti ve hayatta tatmin bulabilmek ve o hasretini çektiği kolların kendisini kucakladığını hissedebilmek için elinden gelen her şeyi denedi.

Bir gece Noranna uyurken rüyasında Nikoliah ona geldi ve kontratlarını tamamlayamadığı için özür diledi. Bu hiç kimsenin suçu değildi, sadece öyle olmuştu. Nikoliah kendini çok farklı bir yerde buldu, düşündüğünden çok daha farklı koşullar altında. Noranna’yı daha önce de hissetmişti ama fiziksel bedenini bırakıp Yuvaya dönene kadar onu bulamamıştı. Geride bıraktığı eşiyle çalıştığı gibi Noanna’dan da ona bazı kapılar açmak ve onu mutlu edecek insanlarla tanışmasını sağlamak için izin istedi. Bu Dünya gezegeninde kulağa çok tuhaf gelir çünkü siz oyunu ikili oynarsınız. İnsanlar oyunu o kadar uzun süredir dualite içerisinde oynuyorlar ki siz hala bir doğru ve yanlış, yukarı ve aşağı, aydınlık ve karanlık olduğunu düşünüyorsunuz. Her şey grinin tonlarından oluşuyor, Sevgili Varlıklar ve gerçek şu ki sevgi sevgidir ve Nikoliah Noranna için ne kadar büyük bir sevgi beslese ve bunu ona göndermeye çalışsa da, bunun onu asla tatmin etmeyeceğini biliyordu. Nikoliah ayrıca Noranna’nın başka birini sevmesinin onların arasındaki sevgiyi etkilemeyeceğini de biliyordu. Nikoliah Noranna’yı uyurken kucaklamasına ve onu ziyaret edebilmesi için Noranna’nın bilincini serbest bırakmasına karşın, Noranna’nın o fiziksel bağlantıya ve birlikte yürüyebileceği birine de ihtiyaç duyduğunu biliyordu. Noranna’nın uykusunda yaşadığı o güzel, samimi anlardan birinde Nikoliah Noranna’dan onu serbest bırakmasını istedi. “Beni lütfen serbest bırak. Başka bir zamanda tekrar birlikte olacağız, sana söz veriyorum. Sen başka birini ararken bile beni arayan birinin gözlerinden bakıyorsun. Biz bu kontratı bu Dünya’ya gelmeden çok uzun bir süre önce yaptık ve bu bağlantıyı ne kadar kurmaya çalıştıysak da bu yaşamda mümkün olmadı. Sana söz veriyorum, beni bırakırsan, başka bir zamanda bu kontratı tamamlayacağız ve bu hem benim için hem de çevrende sana değer veren bir sürü kişi için kapılar açacak. Perdenin bu tarafındaki tüm ruhlar sana o kapıları açmak için yardım etmek istiyorlar.” Noranna mırıldanarak şöyle söyledi, “Evet, sana söz veriyorum Nikoliah, seni serbest bırakacağım. O kendi içimde eksikliğini duyduğum şeye olan özlemi ve arzuyu serbest bırakacağım.”

Ertesi sabah Noranna berrak bir zihinle uyandı. Kendini gülmekten alıkoyamıyordu. Ertesi gün çocuklarla çalışmaya gitti. Onun grubuna yeni gelen küçük bir oğlan dikkatini çekti ve ona uzun süre baktı. En sonunda Noranna küçük oğlana sorunun ne olduğunu ve niye ona bakıp durduğunu sordu. Küçük çocuk sessizce ona baktı ve şöyle söyledi, “Hayatına gelmekte olan birçok şey var. Bırak gitsin ve izin ver, bir mucize bekle.” Bunlar 5 yaşında bir çocuktan beklenmeyecek sözlerdi. Ancak işte söylenmişlerdi ve Noranna da bırakmaya, serbest bırakmaya başladı. Yeniden gülmeye, hatta kendine gülmeye başladı çünkü şimdiye kadar hep kendisini tatmin etmeyen veya kolayca olmayan bir şeyleri oldurmaya çalışmıştı. Kısa bir süre kendisini rüzgârda savrulmaya bıraktı. Aradan çok zaman geçmemişti ki kızlardan birisinin babası olduğunu düşündüğü birisiyle tanıştı. Ah evet, baba bir süre önce boşanmıştı ve o da bazı cevaplar arıyordu. Her ne kadar enerjisi Nikoliah’ya hiç benzemese de, Noranna’yı güldürebiliyordu ve Noranna’nın ihtiyacı olan tek şey de buydu. Onu anlayabilecek ve onu, onun istediği şekilde yansıtabilecek birinin olması harika bir şeydi. Aslında, Sevgili Varlıklar, ilişkilerin özü, başka birinin gözlerinden bakarken kendinizi nasıl hissettiğinizle ilgilidir ve bu durumda Noranna bunu tazeleyici buluyordu. Her ne kadar bunu çocuklarla zaten yapıyor, onların içindeki en yüksek potansiyeli yansıtıyor olsa da, şimdi bu armağanı sadece tek bir kişiyle değil, birçok kişiyle paylaşabileceğini fark ediyordu.

Noranna hayatını değiştirdi. Erkeklerle çıkmaya başladı. Bu babayla çıkıyordu ve çıktığı tek kişi de o değildi. Birçok kişiyle çıkmaya ve beklentisizce kendini mutlu etmeye başladı. Yaşamın güzelliklerinin keyfini çıkarmaya başladı. Bazen ortada hiçbir şey yokken deliler gibi gülüyordu. Birden bir enerji dalgasının geldiğini hissediyor ve yüzünde engel olamayacağı bir gülümseme belirince buna izin veriyordu. Bu beynine hiç mantıklı gelmese de son derece spontan yaşamaya ve ağzına gelen her şeyi söylemeye başladı. Kısa süre içerisinde hayatına başka birisi girdi ve yeni bir hayata başladı, bir çocuk yapma fırsatını kaçırmış olsa da bu hiç önemli değildi. Bütün gençliğini bir yuva ve aile kuracağı birisini arayarak geçirmiş olsa da, şimdi neşe dolu birini bulmuştu ve birlikte bir yaşam kurdular. Nikoliah uzaktan baktı ve gülümsedi. Noranna’nın bu bağlantıya ihtiyaç duyduğunu biliyordu ve o da birlikte yaptıkları kontratı sonlandırarak Noranna’yı serbest bıraktı.

Noranna çocuklarla çalışmaya devam etti çünkü onlar Noranna’ya sevgi veriyor ve yaşamına anlam katıyorlardı. Bir gün, daha önce onu çok etkileyen o 5 yaşındaki çocuğa yaklaştı. Küçük çocuk aralarındaki konuşmayı hatırlamıyordu ama Noranna çocuğa onun ne kadar sihirli olduğunu söyledi. Küçük çocuk, “Babam da böyle söylerdi,” diye cevap verdi. Daha sonra ona ölmüş olan babasıyla ilgili öyküler anlatmaya başladı. O günden sonra Noranna küçük çocuğu St. Nick diye çağırmaya başladı.

Sevgili Varlıklar, Dünya gezegeninde şu anda olmakta olan çok fazla şey var, dolayısıyla birçok fikir değişmeye ve birçok kontrat da revize olmaya başlıyor. Kalbin kontratları sizinle ilgilidir—başka bir kişiyle değil. Sizin kendinizi nasıl hissettiğinizle, çevrenizdeki dünyada kendinizi nasıl gördüğünüzle ilgilidir. Bazen uzanıp bir fark yaratmak, bazen diğer insanlarla bağlantıya geçmek, bazen sadece karanlıkta yalnız başına gülmek ve aslında asla yalnız olmadığınızı bilmektir.

Ve bir gün geldi Noranna bedenini bıraktı. Ne mutludur ki o asla hasta olmak istemedi ve hayatında da çok az hastalık geçirdi. Bir gün hastalandı ve birkaç hafta içerisinde öldü. Kocasını serbest bırakması yaklaşık 12 yıl sürdü çünkü onlar birlikte bir hayat kurmuş ve hayal edemeyeceğiniz şekillerde birlikte büyümüşlerdi. Kendi çocukları olmamasına karşın, Noranna’nın uzanıp St. Nick de dâhil olmak üzere birçok çocuğun kalbine ve ruhuna nazikçe dokunabileceği güzel bir yaşam kurmuşlardı. Noranna Yuvaya döndüğü zaman, Nikoliah onu bekliyordu ve Noranna onu bilinçli bir şekilde hatırlamasa da, perdenin diğer yanında gözlerini açtığı zaman onu gördü ve hatırlaması biraz zaman aldı; ne olup bittiğini anlaması biraz zaman aldı ama sonunda hepsini hatırladı. Nikoliah ona uzandı ve onun ruhuna dokunarak şöyle söyledi, “Çok iyi iş çıkardın. Beni de kontratımdan azat ettin ve bu harikaydı. Noranna, o yaşamda olabileceğin en yüksek potansiyele ulaşmayı başardın. Benim oğlum da dâhil olmak üzere birçok ruha dokundun ve şu anda burada olsan da, ışığın onlarda yaşamaya devam ediyor. Sana verdiğim hediyeyi kabul ettiğin için çok teşekkür ederim. Birlikte planladığımızdan bile daha harika bir iş başardın. Eski düşüncelerini ve birlikte yaptığımız eski kontratları bırakmayı kabul ederek çok eşsiz, çok özel ve güzel bir şey yarattın. Bu coşkuyu seninle paylaşıyoruz ve kocan da gelip bize katıldığı zaman, hepimiz ışıkta muhteşem bir şekilde dans edeceğiz. Perdenin bu tarafında kutupluluk yoktur ve sevgi sevgidir ve sevgidir.”

Siz asla yalnız değilsiniz

Ve Nikoliah ve Noranna’nın öyküsü böylece sona erdi. Birçok yaşam boyunca birlikte olmaya devam ettiler ve evet, en sonunda birlikte geçirmeyi istedikleri o muhteşem zamanlara kavuştular ama bu ancak her ikisi de gerekli zamanlarda serbest bırakmayı ve doğal enerji akışının içinde olmayı kabul ettiği için gerçekleşti. Onlar önlerine serilen en düşük direnç yolunu izlemeyi kabul etmişlerdi. Sevgili Varlıklar, siz asla yalnız değilsiniz… Asla. Bazılarınız çok derin bir depresyona girseniz bile, onlar her zaman sizin yanınızda… Her zaman. Eğer izin verirseniz, sizinle temasa geçmek, size ışığın kapılarını açmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar, böylece kendinizi görebilir ve burada birisini bularak o ışığı yansıtana dek kendinizi enerjinin içinde tutabilirsiniz. Bir mucize yaratın. Hayatınızda sihirli bir şey yaratın ve Noranna ile Nikoliah yukarıdan size gülümsüyor olacaklar.

Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyor ve sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyorum. Birbirinizi her fırsatta destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Ben eM.

Espavo.

 

Espavo, eski Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için Teşekkür Ederim” anlamına gelen bir selamlaşma sözüdür.

 

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2017

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!