Eylül 2016

2017’YE GİDEN DALGA
İnsanlar İçin Yeni Bir Yer

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Oyununuz gelişim yolundayken bizler bugün gelmekte olan bir enerji dalgası hakkında konuşmak için size katılıyoruz. Aslına bakarsanız o bir dalgadan fazlası fakat evrenin farklı yerlerinden gelen pek çok enerji size ulaşıyor. Geçenlerde Goldilocks bölgesinde size en yakın yıldızın yörüngesinde dünya benzeri bir gezegen keşfettiniz. Bunu büyüleyici buluyoruz. Hayatı desteklemek için mükemmel şartları var ve hemen hemen yerkürenizle aynı boyutlarda. Aslına bakarsanız gece gökyüzünü araştırmanın ve bütün bu bilgiyi toplamanın altında insanların gidecek yeni bir yer araması yatıyor ve gideceksiniz de, bize güvenin. Bir noktada aynı şekilde Mars’a da gideceksiniz ve bu yeni bir bilgidir. Size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, orada kendi ayak izlerinizi bulacaksınız çünkü daha önce oradaydınız. Bir zamanlar Mars’ta hayat vardı, zengin bir hayat ve siz oradaydınız. Bu yüzden Marslıların kafalarından iki anten çıkan ve her nedense hep yeşil olan varlıklar olduklarıyla ilgili düşüncelerinizi büyüleyici buluyoruz. Bu harika!

Hayatınız Hakkında Farklı Anlayışlar

Sevgili varlıklar, özellikle içinde bulunduğunuz yıl dünya gezegeni üzerinde deneyimlediğiniz enerjisel etkiler bazen sizi uç noktalara kadar getirdi. Bu bir şekilde zorluk çıkardı çünkü pek çok enerjiyi sıfırladı. Tam olarak olan budur. Sizler daha yüksek titreşimlere ulaşırken kendiniz için kurduğunuz sistemlerin –düşünce sistemi, aile ya da ilişkiler- tamamı bu yüksek titreşimin testlerinden geçmek zorunda kaldı. Şimdi, bunun sebebi nedir? Çünkü sizler bakış açınızı değiştirdiğiniz zaman görüşünüzü de değiştirirsiniz. Bu kadar basit. Herhangi bir şeye buradan bir bakın fakat ona diğer taraftan baktığınızda farklı bir görüşünüz olur. Temel olarak hepinizin başına gelen budur ki bu durum size olaylara farklı açılardan bakma fırsatı tanır.

Oldukça dürüst şekilde, size doğru gelen pek çok enerji dalgası var ve sizler bu enerjilerin içinde yüzmeyi ve çabucak farklı seviyelere geçmeyi öğreniyorsunuz. Dünya gezegeni üzerindeki pek çokları hayal kırıklığı yaşıyor ve aslında çok azı bunu kullanmaya çalışıyor. Hayal kırıklığı kendi yaratımlarınızı göremiyor olmanızdan kaynaklanıyor. Bilinçli bir yaratıcı olarak bazen yaratamıyor ya da dünyada yarattığınız etkiyi göremiyorsunuz. Bu büyük çapta içsel hayal kırıklığı yaratıyor ve bu durum sonunda bir şekilde dışarıya yansıyor.

Bu nedir? Ne olmaktadır? İzin verirseniz açıklayalım, sevgili varlıklar.

Gelen Enerji Dalgasına Dikkat Edin

Bu enerji ya da ışık dalgası geldiği zaman o sizi belli bir noktaya doğru yönlendirir. Bir dalga sadece bir yönden öbürüne doğru gider. Fakat tamamen farklı bir yönden gelen başka bir dalga daha varsa bu diğer dalgayı etkiler. Sevgili varlıklar, bütün bunları tam olarak anlayamıyorsanız lütfen endişelenmeyin. Bu sene Eylül ayının sonlarına doğru bir dalga gelecek ve çabucak başka bir dalgayla birleşecek. Bu dalga bir pulsardan geliyor ki bu patlayan bir yıldızın tamamen çökmesiyle ortaya çıkar. Bu olduğu zaman enerji evrene dağılır ve bazen planlanmış hedefine varıncaya kadar çok uzun zaman seyahat eder. Bu dalganın planlanmış hedefi yerküreydi ve bu enerji kendini ortaya koyduğu zaman yeni dalga onunla birleşecek ve insanlığın evrimini hızlandıracak. Normal olarak bunun harika olduğunu düşünürsünüz. Bizler bir sonraki evrim basamağımıza doğru ilerliyoruz ve bunu yapmak için çok fazla zaman harcamamıza gerek yok, doğru mu? Bu mükemmel. Bu aynı zamanda mükemmel kusurlarıyla tasarladığınız her şeyin birdenbire ortaya çıkacağı anlamına da geliyor. Gelişiminizdeki hızlanma ve hareketinizdeki çabukluk yüzünden bu sistemlerden bazıları örneğin ekonominiz bazı zorluklarla karşılaşacak. Bunun zorluğa yol açacağı pek çok yer var ve Birleşik Devletler zaten bir süredir kenarda sallandığından çok mümkündür ki burada başlayabilir. Bununla ilgili önemli nokta şu ki sevgili varlıklar, bu zorlukların hiçbirine katlanmak zorunda değilsiniz. Hepinizden, bu dalgayla karşılaştığınızda kalbinizde bu gerçeği saklamanızı istiyoruz.

27 Eylül-17 Ocak Dalga Hareketi: İleri, Geri ve Tekrar İleri

Dalganın varış tarihi 27 Eylül. Fakat uzun süredir yolculuk ettiğinden bunu tam olarak dalga olarak tanımlamak doğru olmaz. Bu sebeple ancak çok yüksek hassasiyete sahip insanlar ilk değişimleri fark edebilecekler. Kısa bir süre sonra bu dalga başka bir dalgayla birleşecek ve böylece beraberce bir sonraki seviyeye çabucak geçebilmenizi sağlayacaklar. Elbette, bunu daha önce yaptınız. Şimdi sadece bazı küçük dalgalanmalardan geçiyorsunuz çünkü insanlar basitçe yeni bir anlayış boyutuna nasıl hızlı geçiş yapacaklarını bilmiyorlardı. Bu sefer başaracaksınız çünkü şimdiye kadar bununla çok iyi bir iş çıkardınız. Zaman çizgisine baktığınız zaman sevgili varlıklar, çoktan büyük bir başarı kazandığınızı söyleyebiliriz. Sizi şimdiki ana geri getirmek zorundayız çünkü gelişmeler hala biraz ilerinizde. Bilin ki yapmak üzere olduğunuz iş için sizinle gurur duyuyoruz çünkü büyük miktarda ışığı demirleyeceksiniz. Pek çoğunuz bu zamanda bu gezegende olabilmek için geldiniz. Şimdi izin verirseniz tipik olarak insanlar büyük bir sıçrama yaptıklarında ve onları destekleyen her şey ayarlanmaya ihtiyaç duyduğunda neler olur, bunun hakkında biraz konuşalım. Geçmişte sevgili varlıklar, pek çok kanununuzda ayarlamalar yaptınız ve gezegeninizdeki toplu kabuller bunu yansıtıyor.

Elbette, her zaman bir geri çekilme dönemi yaşanır. Her şey dalgalara bağlıdır. O yüzden dalga ileri doğru gittiği süre sonunda geri gelir ve tekrar ileri gider ve sizler ilerleme kaydetmeye devam edersiniz. Bu şekilde insanlık olarak gelişmeye devam edersiniz. O yüzden geri çekilme dönemlerinde cesaretiniz kırılmasın. Eylül sonunda bu hareket başlayacak ve sizi yılın sonuna kadar götürecek, 17 Ocak’a kadar sürecek. Yeni yılın enerjisi önünüzdeki yeniliklere kapı açacak çünkü planlama evresi bağlantılarınız, umutlarınız ve hayallerinizle tamamlandı. Sizler kanatlarını Yuva’da bırakarak gelen ve insan taklidi yapan varlıklarsınız.

Yuva’yı Yaratmak

Çok iyi gidiyorsunuz sevgili varlıklar. Pek çoğunuz insan taklidi oyununu oynayabilmek için Yuva’yı terk ederken uç noktalarda ayrılık korkusu yaşadınız. Fiziksel bir bedende gözlerinizi açtınız ve Yuva’yı aradınız fakat bulamadınız. Hayır, onu bulamayacaksınız çünkü onu yaratacaksınız ve o zamanlar düşündüğünüzden çok daha yakın.

Gelen enerji dalgasının etkileri birkaç ay sürecek. O bir kontrat yoluyla geliyor ve bu pek alışılmadık bir durum. Her insan yeni seviyelere sıçrama şansına sahip. Aynı zamanda şunu da söylüyoruz sevgili varlıklar, kendi titreşiminizin bir aralığı var. Eğer insanlığın mevcut titreşiminin en yüksek seviyesini kendi titreşiminin en düşük seviyesiyle yan yana getirirseniz bu insanlığın titreşim aralığı olur. Bu aralık bu tip gelişim düzeylerinde sadece çok hızlı hareket etmekle kalmaz aynı zamanda uzama eğilimi de gösterir. Yüksek titreşimler biraz daha derinleşir ve düşük titreşimlerden ayrılır. Bu durum büyük bir endişe konusudur ve bizim burada izlediğimiz harekettir. Dünya gezegeni üzerinde kendinizi ayırmaya başladığınız zaman zorluklarla karşılaşırsınız ve şu anda gördüğünüz kısıtlama, hayal kırıklığı ve genel öfkenin sebebi budur. Bu zorluk ki pek çok insan için geçerlidir, yaratmak için gereken bağlantıya her zaman sahip olmayışınız yüzündendir. Sevgili varlıklar, bunun için hazırlık yapmanızı ve hayallerinizi kullanmaya hazır olmanızı istiyoruz. Kendi kanalınızla ve kendi ruhunuzla bağlanın ve bunları getirmeye başlayın. Neden buradasınız? Ne yapmaya geldiniz? Tutkunuz nedir? Getirdiğiniz bulmaca parçası nedir? Pek çoğunuzun bunun ne olduğu konusunda net bir fikri var ve pek çoğunuz bu özgür seçim oyununda kendi görkeminizi ortaya koyma yolundasınız. Sihir çoktan harekete geçti. O yüzden sizden ileri doğru adım atmanızı ve bu ışığı taşımanızı istiyoruz. Korkabilirsiniz ya da sevebilirsiniz fakat ikisini aynı anda yapamazsınız. Bu gezegene ne kadar sevgi getirebilirsiniz? Etrafınızı ne kadar çok güzelliğin çevrelediğini görebilir ve bunu çevrenizdekilerle paylaşabilir misiniz? Önünüzdeki zamanlarda en önemli konu bu olacak çünkü insanlık uzun zamandır titreşim seviyesini yükseltmeyi umuyordu. Yavaş ama sürekli bir gelişim sürecindesiniz fakat şimdi bu hızlı bir şekilde ileriye sıçrıyor sanki otoyola çıkmış gibi. Sevgili varlıklar, bunlar kafanızdaki planlar için mükemmel zamanlar.

Kapanan Kapılardan Daha Fazlası Açılıyor

Pek çok insan bu kadar hızlı hareket etmekten hoşlanmıyor. Bu durum halka şeklinde dalgalar yaratıp etrafınızdaki diğer insanları etkiliyor ve bununla başa çıkmak zorundasınız. Şimdi bununla çalışmaya başlayın ve arkadaşlarınız ve ailenizle bu olasılıkları işler hale getirin. Gerçekten çok büyük bir olay olursa ne olur? Bizler nasıl soruna eklenmek yerine çözümün parçası olabiliriz? Bir şeyler aniden çökerse ya da doğru düzgün çalışmazsa hemen korkuya mı kapılacaksınız? Sadece ileriye bakıp şunu söyleyebilirsiniz: “Bu insanlığın geçirdiği inanılmaz değişimin bir parçası.” Ve adım atarsınız. Size söz veriyoruz, kapanan kapılardan çok daha fazlası açılacak neredeyse bir yerine iki tane. O yüzden yolculuğun tadını çıkarın. Ve bu şekilde ilerlerken eğer daha önce yerinizi bulamadıysanız artık onu göreceksiniz. Bu yüksek titreşimlere geçerken bakış açınız değişecek ve daha geniş bir görüş alanınız olacak. Böylece anahtarın bir parçasının sizin elinizde olduğunu anlayacaksınız. Bu ışığı demirleyecek ve sevgiyi tutarak ve her seferinde tek bir kalbe ulaşarak dünyayı değiştirmeye başlayacaksınız. Bu başarıya giden en etkili yoldur sevgili varlıklar.

Sizi alkışlıyoruz, yaptığınız değişiklikler, şimdiye kadar geçirdiğiniz gelişim süreci için hatta buna daha yeni başlayanlarınızı bile. Bağlantılarınız inanılmaz. Enerjiniz şimdi burada ve bizler sizi tahmin ettiğinizden çok daha fazla seviyoruz.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizden birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Bilin ki başkalarının gözlerinde kendinize bakıyorsunuz. Beraber iyi bir oyun çıkarın sevgili varlıklar.

Espavo,

 

Grup

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

 

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

İletişim Sanatını Değiştirmek

Geçenlerde bir arkadaşım Facebook’ta bir gönderi paylaştı. “Eğer okullarda çocuklara el yazısı öğretilmesi gerektiğini düşünüyorsanız paylaşın.” Birleşik Devletler’in bazı bölgelerinde el yazısı öğretilmeye devam edilip edilmemesi konusunda tartışma var. Bu benim ailemde bile tartışma konusu. Steve ve oğullarımızdan biri standart yazıyı tercih ediyor ve el yazısını reddediyor. Pek çok insan gibi onlar da bunu gereksiz buluyor. Bunun modası geçmiş bir yazı biçimi olduğunu, bazen okumakta zorluk çıkardığını ve standart yazının mesajı daha net görmekte yardım ettiğini söylüyorlar. Gerçekten bazı insanların el yazısı okunmuyor. Doktorların size verdiği reçeteyi okumayı denediniz mi? Doğru ilaçları aldığımız için şanslıyız fakat sanırım eczacılar bu yazıyı deşifre etmenin yolunu bulmuşlar. Ben her zaman el yazısı sanatını sevmişimdir. İlkokulda mükemmel yazım için ödül aldığımda çok gururlanmıştım. El yazısı analizleri beni büyüler. Bir insanın el yazısında onun kişisel özelliklerini görmek mümkün. Ben geleneksel yöntemlere hala bağlıyım ve çocukların hem standart yazıyı hem de el yazısını öğrenmelerinden yanayım.

Teknolojik gelişmeleri yürekten destekliyorum. Bilgisayarsız bir hayat düşünemiyorum. Düşünürseniz, çok da uzun olmayan bir zaman önce bu araç hiç duyulmamıştı. Bugün e-posta paylaşımı pek çoğumuz için günlük rutin. Sadece işimize değil kişisel hayatlarımıza da yardım ediyor. Her gün insanlara ulaşmanın yeni bir yolu geliştiriliyor. Her nesil iletişimi geliştirmek için en son moda yöntemi kullanıyor. Birbirimizle bağlantı kurmak için farklı seçeneklerimiz var. Facebook, twitter vb. yöntemler bizi birleştiren pek çok yoldan bazıları.

Her ne kadar e-postalarıma değer versem ve bunun bağlantı kurmanın temel yolu olduğunu bilsem de benim fikrime göre normal postayla mesaj almak ve göndermek gibisi yoktur. Posta kutusuna yürümek ve beni selamlayan kişisel bir gönderi bulmak bana zevk veriyor. Çoğu zaman bütün gördüğümüz gereksiz postalar ya da faturalar.

Biraz da cep telefonlarından bahsedeyim. Geçmişte seyahat gerektiren bir işte çalışıyordum. Patronumun ya da ailemin bana ulaşmasının tek yolu mesaj cihazıydı. Mesaj geldiğine dair uyarı sesini duyduğum zaman durup ofisi ya da evi aramak için bir ankesörlü telefon bulmak zorundaydım. Bugünlerde ankesörlü telefon bulmak zor. Cep telefonum olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. O benim dünyayla bağlantım. Biliyorum ki her an her yerde bana ulaşılabilir ya da ben birilerine ulaşabilirim. İçerdikleri uygulamalar sayesinde bu telefonların yapabileceklerinin sınırı yok. Köpeğimi gezdirirken telefonumdan müzik dinlemeyi seviyorum.

Denge unsuru bu ve diğer bütün teknolojik araçlar için anahtardır. Birkaç yıl önce bir süredir görmediğim bir arkadaşımla öğle yemeği yiyordum. Birbirimizin hayatında kaçırdığımız bölümleri yakalamayı dört gözle bekliyordum. Canımı çok sıkacak şekilde telefonu çaldı, cevap verdi ve beraber yemek yediğimiz zamanın büyük bölümünü başka bir insanla konuşarak geçirdi. Çok aşağılanmış ve görmezden gelinmiş hissetmiştim. Bu kendi gücümü üstlenmeyi öğrenmeden önceydi. Şimdi aynı şey başıma gelecek olsa bunu önlemek için bir şey yaparım. Başka bir zaman Steve’le beraber iş gezisindeydik. Seminerin ev sahibi ve birkaç arkadaşla beraber aynı arabadaydık. Steve ve ben hariç herkes telefonuyla başka biriyle konuşuyordu. Biz de buna gülmüştük. Arabadayken birbirimizle konuşsak daha iyi olmaz mıydı? Bence etrafımızda olan insanlarla bağlantıda olmalıyız. Bu aynı şekilde ipadleri ve oyunlarıyla meşgul olan çocuklar için de geçerli. Bu araçlara o kadar dalıyorlar ki etraflarındaki gerçek dünyayı kaçırıyorlar. Genç nesil bazen bizi zamanın gerisinde kalmakla suçlar ve gelişmeleri takip etmemiz gerektiğini hatırlatır. Onlar bizim en büyük öğretmenlerimiz olabilirler. Bu dünyanın gelişimini takip edelim ama aynı zamanda iletişim için en iyi yolun kalpten geçtiğini de hatırlayalım.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.