Eylül 2015

DEVAM ETMEK
Büyük Hayal Kırıklığı

Yuvadan Selamlar, Sevgili Varlıklar.

Sizler sihirsiniz. Her biriniz sihrin özel bir şekline sahipsiniz. Bu sizin Yuva’dan özel olarak getirdiğiniz hediyedir. Onu yerküreye getirmek için bütün hayatınızı adamaya niyet ettiniz ve bunu yeni yollarla hatırlamaya başlıyorsunuz. Bu yerküre üzerindeki sihirli bir zamandır sevgili varlıklar. Her biriniz kendi gerçek gücünüzü hatırlamaya başlayabilir ve ufacık bile olsa ona doğru adım atabilirsiniz. Eylemleriniz ve taahhütleriniz dünyanızı önünüzde yaratıyor çünkü bunlar yeni zamanlar. Şimdi önünüzde neyin olduğunu sizinle biraz paylaşacağız. Böylece onu bizim bakış açımızdan görebileceksiniz. Bunu yaptığınız zaman sevgili varlıklar, insanlığa aşık olacaksınız. Zaman zaman televizyonunuzu açıyor ve kendi inanç sisteminize göre dünyanın karmaşa içinde olduğunu görüyorsunuz. Herkes farklı bir yöne doğru gidiyor gibi görünüyor. Her ne kadar sizler gerçekte ne olup bittiğini anlamasınız da biz anlıyoruz ve bunu sizinle paylaşacağız. Bunlar olağanüstü zamanlar ve pek çoğunuz için biraz zor. Ne olduğunu tam olarak anlayamıyorsunuz. Bu değişimler pek çok farklı alanda aynı anda gerçekleşiyor. Fakat biz sadece gerçekliğinizde fark yaratan bir tanesi hakkında konuşacağız.

Hükümetlerin Çoğu İnsanlığın Ortak Kalbini Temsil Etmiyor

Birleşik Devletler’de başkanlık seçimi dediğiniz harika olay gerçekleşiyor. Aman Tanrım, hazırladığınız bütün bu gösteriyi seyretmek için sabırsızlanıyoruz. Bu, tam olarak nereye gittiğinden emin olamadığımız büyük çaplı bir yolculuk. Başlangıçta bu seçimleri işe en uygun insanı bulmak için kullandınız. Elbette, onlarca yıl boyunca tamamen farklı bir görünüme büründü. O yüzden izin verirseniz sizi bu değişimin gerçekleşmeye başladığı birkaç yıl öncesine götürelim. Bu aslında 60’ların başında Richard Nixon ve John F. Kennedy arasında geçen başkanlık seçimi sırasında oldu. Bu seçimin sonucunu belirleyen sebep basitçe bir adayın televizyonda kendisini daha iyi temsil etmesiydi. Bu deneyim ilk defa topluluk üzerinde büyük bir etki yarattı. Hükümetinizi yönetmek üzere seçtiğiniz insanların pek çoğu avukat. Arkalarında bu anlayışa dair bir tarihçe var. Ülkenizi yönetecek kişinin neden avukat olması gerekiyor? Bu her şeyin kanunlar yoluyla yapılması gerektiğine dair bir göstergedir. Olan şey şudur sevgili varlıklar, dünyanın pek çok yerinde hükümetler artık insanlığın ortak kalbini temsil etmiyor. Daha önce basitçe sizinle paylaştığımız gibi kural koyan ve yöneten insanlığın ortak kalbidir. Şu anda gördüğünüz şey de hükümetlerinizin bunu engelleme çabasıdır. Birleşik Devletler’deki başkanlık seçiminiz bu oluşuma basit bir örnektir. Bütün bu insanlar kendilerini son derece iyi şekilde temsil etmek için kameraların önüne atlıyor ve kendilerinden emin şekilde söyledikleri şeyler pek mantıklı gelmiyor. Neden bu kadar çok insan onların arkasında ve onlara cesaret veriyor? Çünkü onlar hayal kırıklığını yansıtıyorlar. Bu çok basit. Onlar bu hayal kırıklığını dile getiren yegane insanlar. Ekonomik sisteminizin orta yerinde bir boşluk var. Burada orta sınıfın bulunması gerekiyordu ama öyle değil. Hükümetleriniz sizi neden bu şekilde temsil etmiyor? Bunu kapitalist bir sisteme çevirdiniz ve sonuç olarak para topluluktan daha önemli hale geldi. Bu durum değişme sürecindedir

Para Topluluktan Daha Önemli

Bu değişimin nasıl gerçekleşeceğini ancak bekleyerek görebiliriz. Muhtemelen sistemin tamamen çökmesiyle sonuçlanacak ve sonra sağlam bir zemin üzerine tekrar inşa edilecek. Bu hiç de kötü bir tahmin değil. Dileriz bununla başa çıkabilirsiniz ya da olanları istediğiniz gibi makyajlayıp her şey yolundaymış gibi davranır ve aslında yol boyunca ufak değişiklikler yaparak bu şekilde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, ilk bahsettiğimiz ihtimal şu anda mevcut fakat bunun nereye gittiğini görmek için beklemek zorundayız. Peki bu hayal kırıklığının anlamı nedir? Neden orada? Oldukça basit şekilde her şeyi –özellikle bu alanda- kapitalist anlayışa dayanır hale getirdiniz. Kapitalizm en önemli parçaydı ve siz onu hükümetinize getirdiniz. Gerçekte şu anki sisteminizde en yüksek sesle konuşan seçiliyor. İnsanların ne kadar yüksek sesle konuşabildiğini göreceksiniz. Aslında çoğu zaman televizyon kanalını değiştirerek oy vereceksiniz çünkü gelecek yıl işler oldukça çılgın bir hale gelecek. Kanalı değiştirdiğinizde çoğu zaman bunu biliyor olacaklar. Evet, sesiniz farklı yollarla duyulabilir sevgili varlıklar. Şu anda bu bir sirk fakat seyretmek ilginç ve eğlenceli. Şu anda olanları temsil ediyor mu? Henüz dile getirilmemiş olan hayal kırıklığını temsil ediyor.

Hayal Kırıklığı

Neden bu kadar hayal kırıklığı var? Hayal kırıklığının nereden kaynaklandığını son derece net şekilde görebilirsiniz. Bir noktada bütün ulusun tek bir insanda karar kıldığı bir seçim dönemi geçirdiniz. Fakat başka bir insan başkan oldu. Hükümetinizin aslında sizi temsil etmediğini hissediyorsunuz. Bu durum daha çok, lobi yapmaları için firmalar tarafından parayla tutulan insanlarla ilgili. Boşlukları dolduran ve hükümeti parayla o ya da bu yöne çekenler onlar. Şu anda bazı önemli seçimler yapacağınız bir noktadasınız. Özellikle Birleşik Devletler hakkında konuşuyoruz fakat bildiğiniz gibi bütün enerjiler birbiriyle bağlantılı. Özellikle de ekonomik sistemler söz konusu olduğunda. O yüzden biri için iyi olan bütün ülkeler için iyidir. Bütün dünya bu değişimin ilerleyişini seyrediyor. Çünkü herkes bir diğerini etkileyecek. Bununla nereye gittiğinizi görmek için sabırsızlanıyoruz. Bunların hiçbiri bizim gözümüzde kötü değil. Bunu aklınızda tutmak size yardımcı olabilir.