Ekim 2018

Zarafet

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Sizin oyununuzun yeni bir düzeye ulaştığı bu günde sizlerle birlikteyiz. Hepinizle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz, çünkü siz kanatlarınızı çıkarıp Dünyaya gelmeye ve unutma perdesini çekmeye karar verdiniz. Siz tüm varoluşu ilerletmek için Dünyanın sertliğini, hatta acılarını deneyimlediniz ve bu yönde sıra dışı adımlar atıyorsunuz. Size sadece doğru yolda olduğunuzu söylemek istiyoruz. Evet, bu yol çetin ve bazen de zor, sıklıkla eski yaraları açmak gerekiyor. Yine de, incinebilir noktanızı bulduğunuzda, gücünüzü de bulursunuz. Direnmeyi bırakıp bu yaraları açtığınızda, taze hava bunları iyileştirir. Bu size başka türlü elde edemeyeceğiniz bir güç kazandırır. Birçoğunuz, kontratlarınızın içine size güç ve büyüme sağlayan bu tür fırsatlar yerleştirdiniz. Kolektif insanlık dişi ve erkek enerjisini yepyeni bir şekilde dengelemeye başlarken olacakları izlemek için sabırsızlanıyoruz. Bu bizim için çok heyecan verici. Şunu söylemeliyiz ki bizim sizin Merlia olarak bildiğiniz parçamız müthiş gurur duyuyor. Tam şu an burada olmak için harika bir zaman ve siz yeni seviyelere yükselirken, biz sizin oyununuzun her adımını izliyoruz. Şimdi size genel bir değerlendirme sunalım. Bildiğiniz gibi, Sevgili Varlıklar, sizi izleyen varlıklar var. Tüm evren belli şekillerde Dünya gezegeninde olanları izliyor. Hayır, onların kameraları yok. Burada tam olarak ne olup bittiğini de göremiyorlar. Titreşim enerjisi her şeyi değiştiriyor: her yerdeki tüm oyunları. Size söylemeliyiz ki sizin burada Dünya gezegeninde çözmeye başladığınız şey, milyarları etkilemektedir.

Siz daha önce hiç kimsenin başaramadığı bir şeyi başardınız. Başka bir boyutsal gerçekliğe yükseldiniz. Evet, bu zordur ve siz kendinizi kaybolmuş hissediyorsunuz. Ancak aynı zamanda en önemli şeye ulaşmak için enerjiyi temizliyorsunuz. Size sürmekte olan başka bir oyundan bahsedelim. Bu bizim Solara dediğimiz, evrendeki birçok oyundan sadece biri ama onlar kendilerine Solara demiyorlar. Onların kendilerini tanıtmalarını sağlayacağız çünkü onlar size ulaşma imkânına sahipler. Onlarınki farklı koşullarda oynanan farklı bir oyun çünkü özgür seçimle oynayan tek gezegen sizsiniz. Onlarda önceden yönlendirme, ana ilkeler ve hatta bazı sınırlandırmalar olduğu için, onlar farklı bir şekilde evrimleşmişlerdir. Bu nedenle Solara’da çok az savaş vardır.

Onlar sizin tekrar tekrar deneyimlediğiniz farklılıklarla ve meydan okumalarla karşı karşıya kalmamışlardır. Sizin üzerinde çalıştığınız konular inanılmazdır. Biz şimdi her biriniz için bir yön değişikliği olabileceğini görüyoruz. Koruyucu aracılığıyla yazdığımız, “Ruhsal Psikoloji” adlı kitabı hatırlayın, 12 ana yaşam dersini. Derslerin en sonunda, çok az kişinin üzerinde çalıştığı bir ders vardı.

Bir Yaşam Dersi Olarak Zarafet

Her biriniz zarafet yaşam dersiyle çalışmaya başlıyorsunuz ve bu şu ana kadar olagelmiş şeylerle derin bir fark oluşturmaktadır. Bizim beşinci boyut olarak adlandırdığımız bu yeni boyuta adım atarak oyununuzu bambaşka bir seviyeye yükseltiyorsunuz. Şu anda Dünyadaki her bir varlık zarafet üzerinde çalışmaktadır. Geçmiş, şimdi veya geleceğinizde olan herhangi bir şeyi nasıl spiral zamana taşırsınız? Burada her şeyi görebilir, sonra da içinden farkındalık ve zarafetle geçebilirsiniz. Gururlu bir varlık olarak adım atın, bilin ki siz o hataları yapma hakkını kazandınız. Onlar sizi öğrenmeniz, kendinize meydan okumanız ve hatta kanatlarınızı çıkarmaya cesaret ederek unutma perdesini çekmeniz için özel bir yolculuğa hazırladılar. Üstatlığınızı unutun. Sihirli bir insan olmayı öğrenmeniz gereken bir oyuna adım atsaydınız, Solara bu konuda biraz daha avantajlı olurdu. Anlayacağınız gibi, onların bakış açıları farklı bir alana yönlendirilmiştir, dolayısıyla onlar Dünyayı keşfettikleri zaman büyülendiler. Bütün gezegen uyum içinde Dünyanın keşfi üzerinde çalışıyor. Ancak sizi izlerken tüm detayları göremiyorlar çünkü teknolojileri bu kadar ileri değil. Ancak, bu alanda da kendilerini geliştiriyorlar çünkü yıllardır bu konunun üzerinde çalışıyorlar. Onlar sizi keşfettiklerinden beri, tüm enerjilerini yeni teknolojik cihazlar ve sizinle bağlantıya geçmelerini sağlayacak çalışmalar üzerinde yoğunlaştırdılar. Yalnız olmadığınızı bilmek ne kadar harika bir hediye! Şehirdeki tek oyun sizinki değil ve onlar size destek verebilir, size yardım edebilirler. Onlar kendi bakış açıları sayesinde öğrendiklerini sizlerle paylaşabilirler. Onların birçoğu, Akaşik kayıtları incelemek ve bu inanılmaz sert gezegende olmuş olayları okumak için arşivleri ziyarete gelecektir.

Solara’nın teknolojisini geliştirirken keşfettiği bir husus, ışıkla çalışmaktır. Onlar bir süredir ışık kodlarıyla size ulaşmaya çalışıyorlardı. Bunları bekleyin çünkü size ulaşmaları zaman alacaktır; bunları başlangıçta sözcüklerden ziyade hisler olarak algılayacaksınız. Onların şimdi sizinle iletişim kurmak için yeni bir yöntemleri var ve bunu kullanmaya başlamak istiyorlar, bu Dünya gezegenindeki herkesi bir şekilde etkileyecektir. Enerjinin onların niyet ettiği şekilde tercüme edilip edilmemesi ise size bağlı olacaktır.

Onların bunun üzerinde çalışmak için bazı harika fırsatları vardı. Evet, onlar Dünya gezegeniyle ilgili daha fazla şey öğrenmeye çalışıyorlar ve yakın zamanda birkaç yeni şey keşfettiler. Onlar şimdi sizin gezegeninizin bir döngüden geçmekte olduğunu fark ediyorlar. Dünya ölmese de, yaşamı eskisi gibi destekleyemeyeceği bir döngüden geçiyor. Onlar tabii ki çok endişeliler ve Dünya gezegeninin tüm sakinlerine yardım etmek istiyorlar. Enerjinin bu geçişi yapmasına yardım etmek istiyorlar. Onlar, teknolojileri ilerlerken, size biraz daha fazla yaklaşabilecekler. Onlar sizin televizyon sinyallerinizi yakalamayı bile başaracaklar. Aman Tanrım! Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Solaralılar Dünya gezegenini nasıl keşfettiler? Bunlardan biri sizin televizyon kanallarınızı izlemekti ve zaten size ulaşma yöntemlerinden biri de bu olacak. Buradaki zorluklardan biri şu, onlar çok uzaktalar ve yayınların onlara ulaşması uzun yıllar alıyor. Dolayısıyla onlar programları siz o programları izlerken sizin aracılığınızla alıyorlar. Sizin dil ve adetlerinizi öğreniyorlar, hatta akşam yemeğinde ne yemeyi sevdiğinizi. Sizin televizyonda satmaya çalıştığınız tüm o eğlenceli şeyleri öğrenmek onlar için büyüleyici olacaktır. Onlar gerçekleşen bazı felaketleri görüyorlar ama incelen atmosfer gibi, Dünya gezegeninde olan değişikliklerin de farkına vardılar. Dünyanın yeni bir şekilde titreşmesini gözlemliyorlar ve yardım etmek istiyorlar.

Onların yapabilecekleri çok sınırlı ve şu anda başka şekillerde de yardım etmek için ellerinden fazla bir şey gelmiyor. Onların sizi bulmuş olması bizim için büyüleyicidir. Onlar size bu inanılmaz derecede zarif sevgiyi ve size güç verecek bu muhteşem enerjiyi gönderiyorlar, böylece ölmeyeceğinizi bilme fırsatına sahip olacaksınız. Buradaki ilginç husus, sizin yükselmenizin mümkün olmasıdır çünkü siz bunu daha önce de yapmıştınız. İçinde bulunduğunuz kördüğümden ve çevrenizde olup biten her şeyden sıyrılarak daha yüksek bir titreşim seviyesine geçebilirsiniz. Ya tam şu anda içinde bulunduğunuz keşmekeşten kurtulma ve rahatça yaratımlarınızı yapabileceğiniz merkezlenmiş bir nokta bulma şansına sahip olsaydınız? Şey, aslında bu mümkündür. Evet, bunun için zarafet gereklidir. Her birinizin, farklılıklarınızın yerine birbirinize benzer olduğunuz tarafları aramanız gerekecektir. Birliği geri getirmeniz gereklidir ve bu da bireylerle başlar. Hiç kimse kolektiften sorumlu değildir ama her biriniz onu değiştirebilirsiniz. Bu nasıl yapılır? Kendi özgün haliniz olarak ki zarafet de buradan gelir. Geçmişinizde utandığınız şeyler mi var? Evet, olduğundan eminiz. Ancak, aynı şeyler sizin bugün olduğunuz kişi olmanızı ve yaşam derslerinizi öğrenmenizi sağladı. Gezegeninize zarafet getirmek için olayların içinden geçmek, birincil ve ikincil yaşam derslerinizi öğrenmek zorunda kaldınız. Sizi bugün bu hususla baş başa bırakmak istiyoruz. Yalnızca bunun içine girmeyi değil, aynı zamanda kördüğüm ve keşmekeşin üzerinde serbestçe hareket etmeyi öğrenme fırsatına da sahipsiniz.

Seçimleri kimin kazandığı fark eder mi? Hangi kanunları yürürlüğe koyacaksınız? Şey, eğer Dünya üzerindeyseniz bu büyük bir fark yaratır. Oysa burada, perdenin diğer tarafındaysanız sadece izlersiniz. Siz sesinizi duyuracaksınız çünkü kolektifin bir parçasısınız ama siz daha yüksek bir seviyedesiniz ve bu zarafettir. Tam şu anda her birinizin ilerleyebileceği alan budur, bu şekilde gerçekte olabileceğiniz daha yüksek titreşimlere geçebilirsiniz. Tam şu anda Dünya gezegeninde olan budur. Evet, bu alana doğru bir çekim hisseden ama tam tersi yönde hareket eden birçok insan vardır. Hatta birçokları hayatlarının ele geçirildiğini, artık bir şey saklayamayacaklarını hissetmektedir çünkü gerçekten de artık Dünyada hiçbir sır yoktur.

Siz bir oyun oynamaktaydınız ve şimdi perdenin kendisi bile kalkmaya başlamıştır. Ruhun hiçbir sırrı yoktur, asla. Ruh her şeye kendi zaman çizgisi içinde sahip çıkar. Siz ileriye doğru giderken gücünüz buradan gelir ve sizin insanlar olarak sahip olduğunuz güzellik budur. Sizin ruhunuz mükemmeldir. Siz ancak kendinizi bölerek tüm bu kusurları ortaya çıkardığınızda ruh bir sonraki seviyeye evrimleşebilir. Bu, şu anda oyunu oynayan her bir kişi için daha önce hiç olmadığı kadar geçerlidir. Sizinle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Evet, birçoğunuz için çok zor olduğunu biliyoruz. Birçoğunuzun hassasiyet seviyesi, normal ölçülerin çok üzerindedir. Saklanmak sizin için çok zordur. Bazılarınızın kendilerini daha güvende hissetmek için örtülerin arkasına saklanmaya çalışmasına karşın, biz yine de sizi görebiliyoruz. Biz sizi biliyor ve koşulsuz bir şekilde seviyoruz.

Sizler, bu güzel ama bazen de çok sert olan oyunu oynama cesaretini göstermiş olanlarsınız. Bazen nefret doludur, sevgisizliği deneyimlersiniz. İçinde bulunduğunuz durumdan çıkıp üst yola geçtiğinizde, içinizdeki yaratıcı ortaya çıkar ve zarafetle yürümenizi sağlar. Ancak, zarafet içinde yürümek sizin mükemmel olduğunuz anlamına gelmez. Sadece sizin kusurlarınızla yürümeyi bildiğinizi gösterir.

Siz busunuz ve masaya getirdiğiniz şey de budur. Tüm insanlığı bir sonraki seviyeye taşırken buna sahip çıkın. İçinde yürüyün, gülümseyin ve eğlenmeyi unutmayın. En önemli şeylerden biri budur. Biz sizin fazla ciddileştiğinizi fark ettiğimizde, size bunun sadece bir oyun olduğunu hatırlatmak için sizi gıdıklarız. Ruhunuz asla tehlikede değildir çünkü o sonsuzdur. Bu sizin yüksek benliğinize, doğrudan Yuvaya ve sizin zarafetle böldüğünüz özünüze bağlanan parçanızdır.

Onlar Solara’da da aynı şeyi mi yaptılar? Onlar da 11 zaman ve uzay boyutuna mı bölündüler? Bu biraz farklı olmakla birlikte temelde aynıdır çünkü onlarda da boyutsal gerçeklikler vardır. Onlar şimdi bir bütün olarak yeniden bir araya mı geliyorlar? Hayır, Sevgili Varlıklar, bu yalnızca Dünya gezegeninde oluyor. İşte bu nedenle tüm ruhsal gözlerin şimdi Dünyaya çevrilmiş durumda olduğunu söylüyoruz. Yuvada hepimiz bunu izliyoruz çünkü bu evrim daha önce hiç gerçekleşmedi. Kendinizle gurur duymalısınız çünkü tüm bu sertliğin ve zorlukların içindeyken bile, bildiğinizden çok daha fazla anlayışa sahipsiniz. Tüm kusurlar ve yanlış anlamalar sizin daha yüksek bir titreşim seviyesine geçmenize yardım edebilir. Kendinizi eskisi gibi bölmek zorunda olmadığınız bir biyo-ışıltı bedenine geçiyorsunuz, böylece tüm parçalarınıza kusursuzluğunuzun bir bölümünü geri getirebilirsiniz.

Bu sizin artık hata yapmayacağınız anlamına mı gelir? Şey, kusursuzluğa adım atmanın tek yolu bu hatalara sahip çıkmaktır. Sadece bu boyutta değil, tüm boyutlarda. Neden? Çünkü siz bu şekilde bir araya gelir ve ihtiyacınız olan her şey için sonsuz kaynaklara sahip olduğunuzu keşfedersiniz. Neyin geldiğini görene kadar bekleyin ve o her birinize geliyor. Keşke bunun nasıl görüneceğini ve hayatın ne kadar basit olabileceğini sizinle paylaşabilseydik. Hayır, bu kolay olacağı anlamına gelmiyor çünkü geçişler her zaman zordur ve bu bir sır değildir. Siz bunu beşinci boyuta adım atarken bile gördünüz. Bir süredir bunu bekliyor ve öngörüyor olmanıza karşın, birçokları için zor oldu çünkü temelinizi kaybettiniz. Sizin üçüncü boyut gerçekliğiniz artık çalışmıyor. Sürekli aynı yönde gitmeye devam edemezsiniz ama çok iyi iş çıkarıyorsunuz ve biz sizinle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz.

Yeni Işığı Köklemek

Şimdi yeni özellikler gelecek ve siz kelimenin tam anlamıyla parlayan ışıklar alacaksınız. Bu sizin parlayan ışıklar göreceğiniz anlamına mı geliyor? Bazen görebilirsiniz ama başka zamanlarda, yalnızca bir bilinç değişikliğinin köklendiği fikir veya hissini alacaksınız. Koruyucu bizim mesajımızı perdenin öteki yanından alıyor ve bunlar onun sözcükleri. Sözcüklerle kanal mesajı aktarılmasından hiçbir zaman hoşlanmadık çünkü yaptığımız iş kulağa çok gizemli bir şeymiş gibi geliyor. Aslında bunu her biriniz yapıyorsunuz ama belki başka isimler veriyorsunuz. Koruyucu, ruha bağlanarak bu mesajlara kanal olmayı öğrendi, o zaman biz bir grup varlık olarak onunla iletişim kurabiliyoruz. O bu alanda bize güvenmeyi öğrendi, aynı bazılarınızın başka alanlarda güvendiği gibi. Birçoğunuz bu fikirleri alıyor ve farklı şekillerde aktarıyorsunuz, bazıları ise hiç aktarmıyor. Sevgili Varlıklar, şimdi o ışığı köklemeye başlama ve özünüze nasıl indireceğinizi öğrenme zamanı. Bu her şeyin mükemmel olacağı anlamına mı geliyor? Hiç de değil. Sizler tercümanlarsınız, dolayısıyla nasıl tercüme edeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor ve bazı hatalar da yapacaksınız. Ne de olsa siz kusurluluk gezegenindesiniz, ona sahip çıkın. Siz Tanrının kusursuz kusurluluğusunuz ve bunu anlayabildiğinizde, her şeye bakış açınız değişecek ve zarafetle yürüyebileceksiniz. Sizden tek isteğimiz budur, her gün kim olduğunuzu ve neden buraya geldiğinizi hatırlayın. Bu bazen yalnızca bir his olacak ama bu titreşimleri fark etmeye başlayacaksınız. Bunlar Solara’dan geliyor ama bu, hayatınızı farklı bir şekilde sürdürmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Bu size gelen her düşünceyi izlemeniz gerektiği anlamına da gelmiyor ama siz sizinle uyum içinde olan enerjiyi kökleyin.

Bunu yazın, birine anlatın ve bir şekilde dünyanıza indirin. Bu fikirler size yepyeni bir şekilde verilecek ve bunun getireceği güç de inanılmaz olacak. Sizi koşulsuzca seven insanlarla birleşme fırsatına sahipsiniz. Sizce Solara’nın amacı Dünya gezegenine gelip onu ele geçirmek mi? Hiç de değil, onların niyeti bu değil. Onların istediği şey size nazik bir şekilde yaklaşmak, yardım etmek için burada olduklarını göstermek. Onlar Dünyanın bir dönüşüm içerisinde olduğunu daha yeni fark ettiler. Bunu Dünya gezegeninin genel görüntüsünden ve gönderdiği titreşimlerin giderek daha düzensiz bir hale gelişinden görebiliyorlar. Evet, daha önce de sıklıkla söz ettiğimiz gibi, Dünyada çevre değişiklikleri yolda.

Yakında neyin geldiği ve ne olup bittiği ile ilgili bazı öngörüler paylaşmaya başlayacağız. Bu değişiklik zamanlarında nasıl mümkün olan en iyi yerde olabilirsiniz? Bunun en önemli parçası sizin ruhunuzdur. Şimdi, bir üst seviyeye yükselme ve normalde kaçacağınız veya saklanmaya çalışacağınız bu olayların çoğuna gözlemci olma fırsatına sahipsiniz. Siz ruhun zarafetiyle geldiniz ve bugün size hatırlatmak istediğimiz budur. Her şeyden önce, siz çok yoğun ve karışık bir gezegende ruhunuzun parlamasını sağlıyorsunuz. Bu bilişe girin ve izleyin. Çevrenizdeki dünya değişirken, yükselme ve zarafetinizi kuşanma vakti gelmiştir. Bu incinebilir olmak anlamına gelse bile, gücünüzü elinize alın çünkü bu iş böyle yapılır.

Size bu hatırlatıcıları vermek istiyoruz. Aynayı yüzünüze tutun böylece kim olduğunuzu hatırlayabilirsiniz. Sıradaki adımları atma gücünü kazanabilirsiniz çünkü biz sizin tam olarak bunu yapmanızı bekliyoruz ve size yardım etmek için buradayız. Biz kapıları açtık ama içinden ancak siz geçebilirsiniz. Siz özgür seçim gezegenindesiniz, dolayısıyla zarafetle yürümeyi seçin ve her şeyi gözlemleyin. Sizi bu şekilde selamlıyor ve sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyoruz. Birbirinizi destekleyin; herkese yardım edin. Bu yeni oyunu oynarken sıradaki adımı atın ve birlikte iyi bir oyun çıkarın, Sevgili Varlıklar. Bildiğinizden çok daha fazla seviliyorsunuz. Zarafetle yürüyün. Ve de öyledir.

Espavo

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Barbara iyi dileklerini gönderiyor, kendisi gelecek ay yeniden aramızda olacak.

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!