Kasım 2018

Yeniden Ayarlanmak

Yuvadan Selamlar,

Ben ritmik hizmetten Elrah. Bugün sizleri bir gezintiye çıkarmak ve size önümüzdeki aylarda Dünya gezegeninde olacaklarla ilgili biraz bilgi vermek için sizlerle birlikteyim. 2019’un ilk dört ayı bütün insanlık için çok önemli olacak çünkü önümüzdeki 20 yılın genel gidişatını belirleme fırsatına sahip olacaksınız. Peki, bu, rotayı bir kez ayarladıktan sonra hiçbir şeyi değiştiremeyeceğiniz anlamına mı geliyor? Hayır, Sevgili Varlıklar, istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. Çok miktarda enerjiyi dönüştürebilirsiniz çünkü siz özgür seçim gezegeninde yaşıyorsunuz. Yine de, her zaman yapmak istediğiniz bu değişiklikleri yapmak için daha uygun olan bazı pencereler ve enerjisel zaman dilimleri vardır. Şimdi size olup biteni daha üst bir bakış açısından anlatacağım. Muhtemelen hepiniz bu dünyada ne olup bittiğini merak ediyorsunuz, özellikle de politika ve hükümetler alanında ne olduğunu.

Bu enerjilerin çoğu şu anda, sanki birisi halıyı ayağınızın altından çekmiş ve her şeyi karmakarışık hale getirmiş gibi, çok büyük bir değişim geçiriyor. Şey, sonraki aşamalara geçmek için bunun olması gerekliydi. Unutmayın Sevgili Varlıklar, burada söz konusu olan her şeyi tamir etmek değildir. Burada söz konusu olan, alanınıza giren her konuda ustalaşmaktır. Şu anda elinizde aynı anda idare edebileceğinizden daha fazla konu var. Ama bunu düşündüğünüzden daha iyi başarıyorsunuz. Siz bir fark yaratmak için buradasınız ve hali hazırda büyük bir fark yarattınız. Sevgili Varlıklar, 2019’un ilk dört ayı, birçoğunuz için çok kritik olacak ve kendi hayatınızla ilgili birçok değişikliğe tanık olacaksınız.

2019 Yan Yollar

Bazılarınız için kapılar açık olacak, diğerleri için biraz daha kapalı olacak. Büyük bir çoğunluk, tamamen yeni bir dünyaya, yeni bir enerji içinde yepyeni bir düşünce şekline adım atma fırsatına sahip olacak. Bu sizin çok daha fazla hoşunuza gidecek, sizinle daha büyük bir uyum içinde olacak. Şimdi, Sevgili Varlıklar, siz bitiş zamanında hala buradasınız, bu günlerde gezegeninizde birçok zorluk ortaya çıkacak. Ancak, bu sizin her şeyin tam ortasında olmanızı gerektirmiyor. Sizin olabileceğiniz yerler, bulabileceğiniz fırsatlar ve dünyanıza neyi kabul edip neyi kabul etmeyeceğinizi belirleyebileceğiniz sınırlar vardır. Bunların hepsi de, hem mümkün, hem de özellikle şu anda tanımlanabilir durumdadır. Dolayısıyla bu nedenle, 2019 yılına girerken sizin rolünüzün ne olacağı hakkında düşünmenizi istiyoruz.

Tüm yaratıcı yeteneklerinizle birlikte tam olarak uyanmış bir şekilde yeni yıla girmek size kendinizi nasıl hissettirirdi? Şey, bu oldukça ilginç bir süreçtir. Can sıkıntısından yarattığınız onca şeyi hayal bile edemiyoruz. Şimdi ileriye bakma ve büyük resmi görme zamanı. Bugünden itibaren Nisan 2019 sonuna kadar, önümüzdeki 20 yılın momentumunu belirleyecek kapılar açık olacak. Bu, yaratıcı olmak ve hayallerinizi harekete geçirmek için harika bir zaman.

“Gerçekten buraya yapmaya geldiğim şeyi yapıyor muyum?” Şey, 2019 başında kendinizi bu döneme uyumlamak için önümüzdeki aylarda yapabileceğiniz birkaç ayarlama olabilir. Birçok insan için enerjilerini gelecek olan şeylere göre ayarlamak çok önemli olacaktır. Sürüp giden birçok şey var ama unutmayın ki yolunuzu her zaman değiştirebilirsiniz. Bu çok basittir. Neyin parçası olmak istiyorsunuz? Nasıl yardım etmek istiyorsunuz? 15 yıl sonra nerede olmak istiyorsunuz? Bunun anlamı budur ve bu çok büyüleyicidir. Bazılarınız suların yükseleceğini düşünüyor. Size şunu söyleyelim: Dünya’da bazı şeyler olacak, bazı olayların olması beklenirken bazıları da beklenmiyor. Değişiklikler daha da yoğunlaşacak, dolayısıyla sizden bu değişiklikler olurken nerede olmak istediğinizi düşünmenizi istiyoruz.

Gerçek şudur ki siz yapbozun eşsiz bir parçasıyla geldiniz. Evet, bir noktada hizmete çağrılacaksınız; bunu anlamanız da mümkün anlamamanız da. Bugünden başlayarak 2019’un ilk dört ayı kendinizi yeniden konumlandırmak için mükemmel bir zaman. Bu yeni bir yere taşınmak veya o hep istediğiniz işe başlamak şeklinde olabilir. Belki de hep yazmak istediğiniz kitabı yazarsınız. Bu, oyunun bir sonraki aşaması için kendinizi yeniden konumlandıracağınız zamandır. Evet, bazılarınız dağlara gidip kendinizi korumak isteyeceksiniz. Diğerleri kendilerini değişikliğin tam ortasına koymak isteyecek çünkü bulmacanın onlarda bulunan parçası en iyi buraya uyacak. Birçoğunuz tam da doğru yer ve zamanda olmak isteyeceksiniz çünkü açılmaya başlayacak olan kontratlarınız var. Farkında bile olmadan birine yardım etme fırsatına sahip olabilirsiniz. Ama belki de o kişi şimdiki hayatınızda veya geçmiş yaşamlarınızda çok kritik roller oynamıştır. İnsanların çeşitli şeyler için size geleceği birçok fırsat ortaya çıkacak. Size çok yabancı gelse bile, bu sizin için bir tamamlanma olabilir. Zaman içinde bunlarla karşılaştıkça, olayları hem ileriye hem de geriye doğru temizleme fırsatına sahip olacaksınız.

Spiral Zaman

Siz şimdi spiral zamandasınız ve bu sizin alışık olduğunuzdan biraz farklıdır. İnsanların bu kavramları tam olarak anlaması biraz zaman alacaktır. Sevgili Varlıklar, artık geçmişinizin çok daha büyük bir bölümünü geleceğinizin içinde görebilirsiniz. İnsanların büyük bölümü geçmişe bakıyorlar çünkü henüz geleceğe bakmayı öğrenemediler. Şimdi size bunu nasıl yapacağınızı da göstereceğiz. Sizin kısa sürede bununla çalışmaya başlamanızı istiyoruz çünkü bu artık tüm insanlık için geçerli bir hale geliyor. Siz artık spiral zamana geçmiş olduğunuz için, değişiklikleri fark etmiş olabilirsiniz. Bunu önce bilincin dış kenarlarında hissedeceksiniz ve zamanla ana titreşiminiz de bununla uyumlanacak.

Önümüzdeki birkaç ayda, kendinizi o noktaya getirmek için ihtiyaç duyduğunuz bir konumlandırma varsa, bunu yapmaya başlamanızı istiyoruz. Şimdi bu adımları atma, gerçekliğinizi idrak etme ve bunu kullanmaya başlama zamanıdır. Biraz önce, Koruyucu gezegeninizdeki depresyonla ilgili bir soruyu yanıtlıyor ve aletleri hazırlamaktan söz ediyordu. Bunlardan biri, garajınızı temizlemektir. Umarız bunu kendisi de duymuştur! Gerçekliğinizi idrak etmek, çevrenizi düzenlemek ve gerçekte kim olduğunuzu desteklemek için ne gerekiyorsa yapın. Bu zamanlarda bu çok önemli olacaktır. Önümüzdeki birkaç ayda işler özellikle çok hızlı gelişecek ve çok kritik olacaktır. Bazılarınız farkında olmadığınız yeteneklere sahip olduğunuzu keşfedeceksiniz.

Bazılarınız, yerine getirmeniz gereken özel kontratlara sahipsiniz, bunlar insanlarla çalışarak yapabileceğiniz şeyler olabilir. Ama size söylemeliyiz ki Sevgili Varlıklar, siz hepiniz oldukça sihirlisiniz! Şu anda zamanlama çoğunuzun uyanması için mükemmeldir. E Ailesinin çoğu şu anda çocukluklarını yaşıyor. Onların çoğu henüz bebek olduğu için, siz onların tüm desteğini hissedemezsiniz. Onların burada olduğuna güvenin, kendi çocuklarınız olsa da olmasa da bağlantıyı hissedeceksiniz. O temel desteğin yükselişini hissedeceksiniz. Şu tarafta veya bu tarafta yer almak için kavga etmek ve tartışmak yerine, yalnızca ayrıymış gibi davranmış insanlar olarak geri gelebilirsiniz.

Yaşamlarınızı Kontrast ile Görmek

Sizi buradan görmek çok zor, aynı anda bir kişinin ancak bir tarafını görebiliyoruz. Bu üçüncü boyut kutupsallığından çıkmanın doğal bir sonucudur. Siz bir şeyleri uzaklaştırmaya başladığınızda, insanlar bunlara sahip çıkar ve “Hayır, bu sürece şimdi ihtiyacım yok” veya “Onun yerine bunu istiyorum, ben hayatımı böyle yaşarım,” derler. Evet, gerçekleşmiş bazı çok ilginç şeyler vardır. Siz paranızı politik sistemlerinize ödünç verdiniz ve şimdi onlar neredeyse kontrolü ele geçirmiş durumdalar. Bu gücü nasıl geri alacağınızı ve sesinizi nasıl duyuracağınızı görmek için bekliyoruz. Size ayrıca bunun her tarafta süre giden değişikliklerin bir parçası olduğunu da söylemeliyiz. Bir işiniz yolunda gitmiyorsa kendinizi kötü hissetmeyin ve sesinizin farklı bir şekilde duyulacağına güvenin.

Kendinizi Kayıp mı Hissediyorsunuz?

Eğer nereye gitmeniz gerektiğini göremiyorsanız, bu sizin cesaretinizi kırmasın. Önümüzdeki birkaç ayda göreceğiniz gibi bunların hepsi dönüşmeye başladı. Perde bir anlığına kenara çekilecek. O zaman nerede olmanız gerektiğini bir anlığına görecek ve buraya gelirken ne planladığınızı hatırlayacaksınız, çünkü hepiniz de çok özel bir amaçla geldiniz.

Enerji sizin yolunuza girdiği halde, bazen sizin bu enerjiyle çalışmak, onu dönüştürüp başka bir yere demirlemek için kontratlarınız olur. Dolayısıyla gelen bu fırsatları gözleyin. Sizinle müthiş gurur duyuyoruz. Siz tam doğru zamanda geldiniz. Sadece yaptığınız şeyin ne olduğunu idrak etmeniz gerekiyor, ondan sonra sıradaki parçayı isteyin ve bunu inceleyin. Siz oyun tahtasının üstatlarısınız Sevgili Varlıklar, siz rüyadan uyanıyorsunuz.

Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyoruz. Sizden birbirinize saygıyla davranmanızı istiyoruz. Tabii ki her fırsatta birbirinizi destekleyin. Biraz ritimle de oynayabilirsiniz. Bu eğlenceli olacak! Yolculuğun keyfini sürün ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Ben ritmik hizmetten Elrah.

Espavo

Grup

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Teşekkür Zamanı

Dünyanın bizim yaşadığımız tarafında Şükran Günü için hazırlanıyoruz. Bu bizim arkadaşlarımız ve ailemizle bir araya gelerek harika yemeklerle ne kadar kutsanmış olduğumuzu kutladığımız ve şükretmeye vakit ayırdığımız bir zamandır. Bizim ailecek yemek masasına oturduğumuz zaman gerçekleştirdiğimiz bir geleneğimiz var. Yemeğe başlamadan el ele tutuşur ve birer birer teşekkürlerimizi sunarız. Ben çoğunlukla, şükredecek çok fazla şeyimiz olduğu için yemeğe başlamadan yemeklerimizin soğuyacağını söyleyerek ailemle dalga geçerim. Bu gelenek bize birbirimiz ve sahip olduğumuz diğer şeyler için şükretme fırsatı verir.

Bütün yıl boyunca şükretmeye zaman ayırmak önemlidir. Olayların olumsuz taraflarına odaklanmak yerine, dünyamızdaki iyiliği kutlayalım. Geçenlerde Steve ve ben oturmuş Kaliforniya’daki feci yangın haberlerini izliyorduk. İnsanların yaşadığı kayıplar bizi çok üzdü. Birbirimize baktık ve sahip olduğumuz güzel ev ve aile için ne kadar müteşekkir olduğumuzu dile getirdik. Olumluya odaklanmak, kabul etmemiz halinde hayatımızda daha fazla coşku yaratabilmek için bize yer açar. Olumsuzluk ise daha fazla olumsuzluk getirir. Her zaman mutlu bir dünyada yaşayamayız, bunu biliyorum. Diğerlerinin sevgi ve desteği sayesinde umudumuzu yitirmeden çeşitli zorlukların içinden geçeriz. Zor zamanlar, hayatımızı tüketiyor gibi görünmelerine karşın sonunda geçerler. Biz hayatın akışı içinde yaşamımızı sürdürürsek, mutlu zamanlar geri dönecektir. Önemli olan, hayal kırıklıklarımızı geleceğe yansıtmamaktır. En kötü senaryoyu üretmek insanın doğasında vardır. Bunun yerine, hayatınızı adım adım yaşayın, iyi şeyleri kutlayın ve zorluklardan ders alın. Ben hayatımı sınırlayan düşünceleri kafamdan uzaklaştırırım. Olumlu düşüncelerimi dikkatle seçer, olumsuzların kafamdan çıkıp gitmesine izin veririm. Sürebileceğim en iyi hayatı sürmek için berrak bir niyetle, ruhsal güvenle yürürüm.

Sevgili kayın validem yıllar önce bana şöyle söylemişti, hepimiz biliriz, yaşarız, severiz ve güleriz. Bu sözler, kim olduğumu keşfettiğim genç yaşlarımda bende önemli bir iz bıraktı. Bu sözleri günlük yaşantıma sokabileceğimi biliyordum. Eğer izin verirsek, hayat harika olabilir. Hayatımızda olan şeyler, bizi olmayı seçtiğimiz kişi haline getirir.

Hepimiz sorunlarla karşılaşırız. Bunlar varoluşumuzdaki yaşam dersleridir. Diğer yandan, şükredecek çok fazla şeyimiz de var. Diğerlerinin yaşadığı zorlukları anlayabiliriz. Bu bizim odağımızı kendi sorunlarımızdan uzaklaştırır. Nazik, destekleyici ve yardımsever olmak hepimiz için faydalıdır.

Ben bugün ve görebileceğim her yarın için şükran duyuyorum.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!