Kasım 2104

E Ailesi Ortaya Çıkıyor

Yuvadan Selamlar ,

Gelecek günlerde insanlığı neyin beklediğini paylaşmak üzere sizinle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sevgili varlıklar, hem topluluk olarak hem de bireysel alanda neler üzerinde çalıştığınızı ve insan taklidi yapma oyununu hangi seviyeye taşıdığınızı görmek şaşırtıcı. E ailesinin bir araya geldiği kalabalık bir buluşmadan henüz döndük. Aile burada potansiyel geleceği, orada oynayacağı rolleri öğrendi ve yol haritasını aldı. Elbette hepiniz toplantıda değildiniz. İzin verirseniz kısa bir özet geçelim ve insanlık olarak neden burada bulunduğunuzla ilgili önemli noktaları paylaşalım.

E Aile Titreşiminin Yedi Kolu

İlk olarak oldukça geniş bir aileden geldiğinizi söyleyelim. Pek çoğunuz bunu biliyor ve kalbinin derinliklerinde hissediyor. Bunu ifade ederken kullandığınız kelimeler ne şekilde uyandığınıza, hangi kitapları okuduğunuza ve hangi düşünceyi takip ettiğinize bağlı olarak değişiyor. Bu herhangi bir fark yaratmaz sevgili varlıklar, bu aile hissidir ve ona tutunmanızı istiyoruz. Aynı şekilde pek çoğunuzun aile tanımıyla ilgili kötü bir vizyona sahip olduğunuzu da biliyoruz. Aile dediğimiz topluluğun içinde zorlu deneyimler yaşamış olabilirsiniz ama gerçekte hepiniz birbirinizin parçalarısınız. Benzer seviyelerde titreştiğinizde o seviyelerde bir araya gelirsiniz. Buradaki titreşim seviyesi E Ailesi’ne aittir. E ailesi titreşimi ya da bizim deyimimizle E Ailesi. Bununla ilgili güzel bölüm son parça olan Uyum Kolu’yla beraber yedi kolun tamamını aynı yerde toplamış olmanızdır. Dünya gezegeni üzerindeki her şey uyumla ilgilidir. Toplantıdaki herkesle bu yedi kolun neler olduğunu ve dünya gezegenine bu ışık tayflarından birini getirmeyi neden seçtiğinizi paylaşma fırsatı bulduk. Hepiniz bu yedi kolun tamamıyla çalışıyorsunuz ve kendinize özel seviyelerde titreşirken birbirinizle uyumlanma yeteneğiniz var. Burada bulunmayı özellikle seçtiğiniz zamanlar var sevgili varlıklar. Pek çoğunuz için zaman ve uzayın bu çakışma noktasında mesajınızı taşımak bazen de kritik topluluğu oluşturmak için burada bulunmak çok önemliydi. Bazılarınız ortaya çıkıp kendi gerçeklerini yüksek sesle dile getirecek diğerleri kitap yazacak, film çekecek ya da farklı yollarla öğretecek. Hatta konuşmayı sevmeyenleriniz ya da enerjiyi görünür şekilde taşımayanlarınız bile bu ailede insanlığın ortak titreşimini taşıyorsunuz ve bu çok güzel.

İnsanlığın Ortak Titreşimini Demirlemek

E titreşim ailesi yeryüzünde her zaman olduğundan çok daha fazla sayıda toplanıyor. Bundan önceki büyük çaplı gelişiniz sekiz yüz yıl kadar önce Magna Carta’nın imzalanış tarihi civarına denk geliyor. Ve yine çok büyük sayılarla buradasınız. Geçenlerde bize soruldu: “Burada E Ailesi’nden kaç kişi var? Kaç tanesi dünya gezegeni üzerinde?” Size cevabımız: Bu gezegen üzerinde iki milyonun biraz üzerindesiniz. Tamamınız kendisini ışık işçisi olarak tanımlamıyor ya da tümünüz aynı şeye inanmıyor. Yine de hepinizde derin bir içsel biliş var ve hepiniz insanlığın ortak titreşiminin bir parçasısınız. Bu titreşim şu anda dünya gezegeninde olanlarla bağlantılıdır. Gezegeniniz üzerinde sayısız hayat yaşadınız, bir fark yaratmak için fırsatlarınız oldu ve etrafınızdakilerin direnciyle karşılaştınız. Bazılarınız çok karanlık zamanlarda parlak mesajlarla geldiniz. Öyle ki bu dönemlerde mesajınıza sadık kalmanız ve yuvadan buraya taşıdığınız ışık tayfına tutunmanız çok zordu. Bazılarınız dünyaya hiç uygun görünmeyen bilgilerle geldiniz ve bunu yapabilmek için kendinizi oyunun çok ilerisinde hissettiniz. Sevgili varlıklar, bu enerji bağlantılarını E Ailesi’nin geri kalanıyla kurduğunuza güvenin. İnsanlığın ortak titreşimini demirlemek için zemin hazırlıyorsunuz ve bu çok güçlü bir yapıdır.

Kimin Sesi Daha Yüksek Çıkacak?

Topluluklarınızın pek çoğu sosyal kurallar üzerine kurulmuştur. Bazen sadece grupların bir araya geldiği durumlarda bile kurallarınız vardır… ah, evet aynen böyle. Bu kuralları yüksek sesle dile getirmeyebilirsiniz ya da onlar yazılı olmayabilirler fakat hepinizin işlerin nasıl yürüyeceğine dair kurallarınız vardır. Olan biten her şeyi kontrol edebilen yüksekte bir mevki bulunur. Bu güç sahibi insanları yapanlar, olanlar, harekete geçirenler ya da sarsıcılar olarak adlandırabilirsiniz, bu hiç fark etmez. Çoğu zaman bunlar politik liderleriniz, dünya liderleriniz oldular ve kendi seslerinin diğer bütün seslerden daha fazla duyulacağını biliyorlardı. Bu artık değişiyor ve bu E Ailesi’nin yaptığı işin en güzel taraflarından biridir. Bunu hepinizin bilmesini istiyoruz. Bu bilgi size doğru gelsin ya da gelmesin, kendinizi E Ailesi’nden sayın ya da saymayın burada rüyadan uyanan pek çokları var. Tam olarak neden geldiklerini bulmaya çalışıyor ve dünya gezegeninin yoğunluğunda deneyimledikleri ilk hayatı hatırlıyorlar.

Bunlar sihirli zamanlar. Tahmin edebileceğinizden çok daha fazla fark yaratıyorsunuz. Her şeyin doğru tarafında olmak sizin için önemli mi? Ortak topluluğun bu enerjiyi demirleyen parçası olmanız sizin sesinizin diğerlerinden daha yüksek çıkacağı anlamına mı geliyor? Sevgili varlıklar, bütün bunlar sizin ışığı demirleme yeteneğinizle ilgilidir. Bu durum geçmişteki halinden oldukça farklı. Daha önce tepede biri vardı. Bu insan seçildi, görevlendirildi ya da sadece liderlik özellikleri yüzünden fark edildi. Her ne olduysa bu çok hızlı şekilde değişiyor.

Artık Konuşma Zamanı

Önümüzdeki üç sene boyunca bu değişimin yansımalarını hissedeceksiniz. Pek çok şey kendini tekrar düzenleyecek. Ortak yapılarınıza bakarsanız, bunlar iş, kuruluş, inanç grupları, insan toplulukları ya da herhangi bir ortaklık olsunlar iletişime dayalı yapılar olduklarını görürsünüz. Bu yapılar artık değişiyor. Artık daha önce yaptığınız şekilde sır saklamanız mümkün değil. Son derece açık şekilde “daha fazla sır yok” zamanında yaşıyorsunuz. Bu nasıl bir fark yaratır? Çin’de bir adam düşüncelerini söylemek üzere sokağa çıksın ve cep telefonunu çıkarıp etrafında olan biteni videoya kaydetsin. Bu adam çok miktarda enerjiyi demirlemiş olur özellikle de bu videoyu herkesin görebileceği bir yerde yayınlarsa. Gerçekleştirdiği eylem ve bunu açıkça dünyayla paylaşma niyeti ile o an için topluluktaki seslerden daha yüksek bir ses haline gelir. Bunlar hepinizin kullanmasını istediğimiz fırsatlar. Dışarıya çıkıp videosunu çekecek olaylar aramanız gerekmiyor fakat onları gördüğünüzde ya da büyük ölçekte bir adaletsizlik olduğunu anladığınızda sesinizin fark yaratacağını fark ederseniz işte bunlar konuşma zamanlarıdır.

Ruhun Yasaları

Şimdi şunu söyleyebilirsiniz: “Ben sadece küçük bir insanım. Ufak bir facebook sayfam var. Sadece twitter ile çalışıyorum ve yüz kırk karakterle sınırlıyım.” Gerçekte siz yol boyunca çok önemli insanlarla bağlantıdasınız. Keşiş gibi yaşıyor olsanız bile yani sizin sosyal bağlantı ya da arkadaş dediğiniz insanlardan etrafınızda fazla olmasa da ya da kendinizi öğretmen değil sadece enerji tutucu olarak görseniz de artık rüyadan uyanma zamanıdır. Artık konuşmaya başlamanın, gerçeğinizi bileyleyip keskinleştirmenin zamanıdır çünkü bu E Ailesi’nin amacıdır sevgili varlıklar. Hala dünya gezegeninde mevcutken ruhun haklarıyla ilgili içsel bilişe sahipsiniz. Bunlar, fiziksel biyolojik balonunuzla yoğunluğun içinde dans ederken sizi varlığınızın bir sonraki seviyesine taşıyacaktır.

İç Sesinize Güvenin

Pek çok değişim gerçekleşiyor hatta fizik dediğiniz alanda bile. Bazıları ortaya çıktığında yeni keşifler olarak değerlendirilecekler. Bazıları yeni değil. Bunlar yeni enerjiler, yeni keşifler değil. Gerçek şu ki bu aileye ait diğer varlıklarla çok geniş bir ölçekte tekrar bağlantı kuruyorsunuz. Bu güzel gezegende bu güzel oyunu insan taklidi yapan ruhlar olarak oynarken sadece neşenizi, tutkunuzu ve neyin önemli olduğuna dair içsel gerçeğinizi koruyun. Artık bunları öne çıkarma zamanıdır. Bazılarınızın içinde saklı kalan kitaplar var, eksik bilgi, eksik özgüven, eksik bilgelik yüzünden ya da siz öyle düşünüyorsunuz. Hepiniz kanalsınız. Bunu unuttunuz. Sadece iç sesinize güvenerek çağların bilgeliğine ulaşabilme yeteneğiniz var. Bu yönünüzü bir şekilde geliştirmeyi öğrenin ki ihtiyacınız olduğunda onu kullanabilesiniz.

Güçlendirme, Evrim

Sözümüz şu ki sevgili varlıklar, gezegeninizde pek çok şey değişiyor ve E Ailesi büyük çaplı bir göreve çağırılıyor. E harfi neyi simgeler? Bu bize pek çok defa soruldu. Bunun için uzun bir anlamlar listemiz var fakat basitçe güçlendirme (Empowerment) ya da evrim (Evolution) kelimelerini ele alırsanız E Ailesi’nin neyle ilgili olduğunu görürsünüz. Bu zamanda burada bulunmak için sözleştiniz. Bu gezegeni bir sonraki boyut seviyesine taşımak ve bunu fiziksel bedenlerinizi terk etmeden yüksek titreşimlere ulaşarak yapmak için uğraştınız. Hepiniz bunun için burada olmayı istediniz. O yüzden pek çoğunuz bunu nasıl yapacağınızla ilgili planlar hazırladınız. Bazılarınızın hiç planı yoktu. Tek bildiğiniz ebeveynlerinizi seçip oyuna girdiğinizde doğru zamanda doğru yerde olacağınızdı hatta anne babanız sizi hiç anlamasa bile. Sonunda başardınız. Çok iyi bir iş çıkardınız.

Pek çok defa yanlış anlaşılmanıza rağmen bu enerjiyi getirme cesaretini gösterdiğiniz için size teşekkür ederiz. Karşılaşacağınız tepkinin ne olacağına dair korkunuz yüzünden kendinizi tam olarak tanımlayamadınız ya da her an içinizden geldiği gibi davranamadınız. Yine de başardınız. Şimdi hepinizin yeni yeni anlamaya başladığı daha derin bir bağlantınız var.

Mükemmelliğinizi Daha Fazla Fark Etmek

Pek çok defa bahsettik sevgili varlıklar, çoklu boyut deneyimi içindesiniz. Aynanın önüne geçip kendinize baktığınızda, saçınızı tararken gördüğünüz kişinin siz olduğunu düşünürsünüz. Açıkça biliyorsunuz ki bu bir yansımadır çünkü aynaya bakıyorsunuz. Yine de pek çoğunuz kendinizi bu şekilde görmezsiniz. Çoğunuz kendinizi bu tersine çevrilmiş görüntüyle tanımlar çünkü kendinizi sürekli görme şekliniz budur. Şimdi size söylediğimiz ise gerçek kimliğinizi size göstermeye başlayacağımızdır. Bazen başa çıkmakta zorlandığınız bu enerjiyi dağıtmak, bir şekilde ondan kaçmak ya da yolunu değiştirmek için buraya yerleştirdiğiniz tabakaların pek çoğunu kaldırmaya başlıyoruz. Şimdi boyutsal gerçekliğinizin dışına çıkma fırsatınız var. Mükemmelliğinizin çoğunu farklı zaman ve uzay boyutlarına sakladınız ve size diyoruz ki ortada gezinen “siz” bir tane değildir. Pek çok başka siz vardır ve her biri ruhunuza ait mükemmelliğin bir kısmını taşır. Sizler kusur gezegeninde bulunduğunuz için hiçbiriniz tamamını taşıyamazsınız fakat hepiniz küçük bir parçasına sahipsiniz. Önümüzdeki günlerde ve özellikle beş, altı ay boyunca bu boyutları sizin için birbirinden ayıran perdenin incelmesi hakkında konuşacağız. Olanları yeni bir gözle görmeye başlayacaksınız fakat bunun sebebini anlamayabilirsiniz. Bazılarınız enerjiyi ne olduğunu tam anlamadan hissetmeye başlayacak. Tam olarak ne olduğunu ya da onu nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz için dengenizi kaybedebilirsiniz. Hedefin üstündesiniz sevgili varlıklar. Bu gezegende tamamen yeni bir deneyim yaşama yolundasınız ve bunu sizinle paylaşmak bizim için inanılmaz. Diğer kimliklerinizle karşılaştığınız zamanlar olacak. İlk başta çok kafa karıştırıcı olacak fakat zamanla öğreneceksiniz. Evren boyunca yaşadığınız pek çok hayattan edindiğiniz deneyime ve bilgeliğe erişeceksiniz. Hepiniz. Bu yeni deneyime katılmak için açıkça adım atın. Bu fırsatı bekleyin ve en önemlisi kalbinizle bağlantıda kalın.

Bunlar, sevgili varlıklar kalbinizle düşünüp aklınızla hissetmeyi öğrendiğiniz zamanlar. Siz her zaman deneyimlerinizi düşüncelerinizle yönlendirmeye çalıştınız biz ise sizden bunu hislerinizle yapmanızı istiyoruz. Bu size zaman kazandıracak. E Ailesi’nin rüyadan uyanıp görev yerini alması sayesinde insanlığın evrimi olağanüstü bir hızla ilerliyor.

Bağlanın

İnsanların oluşturduğu ortak bir topluluk vardır. Eğer bu gezegene getirdiğiniz bir yenilik varsa bu topluluğa ulaşıncaya ya da onun tarafından kabul edilinceye kadar burada tutunamaz. Bu sizden yapmanızı istediğimiz şeydir. Birbirinizle bağlantı kurun. İster enerji düzeyinde olsun ister facebook ya da twitter üzerinden, bilinçli olarak insanlara ulaşıp konuşarak, bildiklerinizi öğreterek, kitabınızı yazarak ya da filminizi çekerek. Hangi yolu isterseniz seçin. Bunlar dışarıya açılmanın ve bu bağlantıları kurmanın zamanlarıdır çünkü gelecekte sevgili varlıklar, şu anda tahmin edebileceğinizden çok daha fazla bu bağlantılara ihtiyacınız olacak. Onlar köklenmenize ve istediğiniz yönde ilerlemenize yardım edecek.

Topluluk Olarak İletişim Kurmak

Geçenlerde yaptığımız ışık işçileri toplantısında verdiğimiz mesajlardan biri kendi fiziksel bedeninizdeki bakterilerle ilgiliydi. Vücudunuzdaki mikrop ve bakteriler aslında pek çok yönden hayatınızı yönetir. Çoğu zaman bununla uyum içindesiniz. Onlarla ve aynı şekilde daha yüksek seviyelerle olan ilişkinizi anlamanıza yardım edecek bir benzetmeyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Sizler mikrop ve bakterileri deneyiminizin küçük bir parçası olarak görürsünüz çünkü fiziksel boyutları gerçekten miniciktir. Fakat onların size verdiği bir hediye vardır sevgili varlıklar ve bu gerçekten eşsizdir. Onlar her dakika sürekli iletişim içindedirler. Vücudunuzdaki mikropların birbirleriyle konuşmadıkları bir an bile yoktur. Bu hepsinin aynı şeyi kabul ettiği anlamına mı gelir? Hayır. Hepsinin ayrı bir niyeti vardır, hepsi kendine özel bir görevle gelmiştir, hepsinin farklı bir rolü vardır fakat hepsi her an birbiriyle iletişim içindedir ve her birinin vücutta ne olacağı konusunda oy kullanma hakkı vardır. İçlerinden biri “şu olacak” dese bile geri kalanlar “hayır” derse bu gerçekleşemez çünkü hepsi kendi oyuna ve gerçeğine sahip çıkar. Sonra topluluk olarak kritik kütleye ulaşılır ve yeterli sayıdakiler aynı gerçeğe sahip çıkarsa bu durum fiziksel bedeninizde hızlıca ortaya çıkar. Buradaki güzellik işte budur.

Son derece net olan başka örneklerimiz de var: Karıncalar. Karıncalar topluluk olarak iletişim içindedir. Yiyecek ve diğer ihtiyaçlarını bulmak üzere yeni yolların keşfi için öncüler gönderirler. Bu öncü yolda bir yerde saplanıp kalırsa ya da ölürse hepsi anında bundan haberdar olur. Bu iletişim türü insanlığın önündeki hedeftir. Vücudunuzdaki bakteri ve mikropların bazen aynı fikirde olmasalar bile beraberce çalışırken yaptığı şey budur. Farklı bakış açıları olsa bile nasıl iletişim kuracaklarını bilirler ve topluluk kritik kütleye ulaştığında değişim hızlı bir şekilde gerçekleşir. İnsanlar da aynıdır. Önümüzdeki gelişmelerin güzel tarafı budur.

Uyumun Koruyucuları

Yedinci aile kolunu ortaya çıkarışımızın sebebi budur. Uyum kolu, etrafında doğal şekilde uyum oluşturabilenlerinizden oluşur. Bazılarınız kendinizi uzlaştırıcı olarak görüyor olabilirsiniz. Kendinizi bir aile içine yerleştirir ve aynı zamanda ailenin evrimi için de önemli olan uyum ve dengeyi sağlarsınız. Bazılarınız bu yeteneğinizi ortaya çıkarabilmek için kendinizi zor durumların içine soktunuz. Bu aile kolundan olmasanız bile artık her birinizin etrafınızdaki diğer “siz”lerle ne kadar iyi bir uyum yakaladığınızı görme zamanıdır. Bağlantılarınıza bakın. Bunu pek çok defa söyledik, artık dünya gezegenindeki başarınız farklılıklarınız yerine benzerliklerinizi görmenize bağlıdır. Bu, insanlar olarak iş yaparken kullandığınız tipik yolların ve egonun büyük değişimi ve yeniden ayarlanışıdır.

Bireyselliğinize Sahip Çıkmak

Bunlar, sevgili varlıklar sebatla kendi gerçeğinize tutunmanız gereken zamanlar. Onu öyle bir yolla sahiplenin ki başka bir gerçek tam yanınızda yer bulabilsin ve birbirlerine hiç uymasalar da her ikisi de parlayıp kendi söz haklarına sahip olabilsinler. Bunlar geleceğin resimleridir, aynı mikropların ve karıncaların en yüksek seviyelerde beraber çalışmaları gibi. Hepiniz bu içsel iletişimi edinmeye başladınız. Pek çoğunuz bunu psişik yetenekler olarak adlandırıyorsunuz fakat daha fazla böyle olmayacak çünkü şimdiye kadar içinizde yerleştiler bile. Bu tuhaf sözcükleri atacaksınız çünkü her insanda olan bir yeteneğe garip bir anlam yüklüyorlar. Bunlar dünya gezegeninde yaşanan olağanüstü zamanlar çünkü normalde burada olmamanız gerekiyordu. Dünya gezegeninin enerjisinin büyük bölümü çok hızlı şekilde değişiyor ve siz hala buradasınız. Şimdi neden burada olduğunuzu hatırlamanın ve bu alanlarda bağlantı kurmanın zamanıdır. Birbirinizle bağlantıda olmanın ve enerjinizi paylaşmanın anlamı bireyselliğinizi kaybetmeniz demek değildir ve bu önemlidir. Çünkü insanlıkla ilgili her konuda oy kullanma hakkınız var. Eğer kendi gerçekliğinizi savunmuyorsanız oyunuz işe yaramaz. Bu konu üzerinde çalışmaya başlamanın zamanı gelmiştir. Önünüzde duran tümüyle yeni dünyaya ve tamamıyla yenilenmiş enerjiye geçmenizi sağlayacak olan dönüşüm ayları boyunca sihir yaratma şansınız var. Olduğunuz yerde aniden belirmeyebilir fakat onu zaman çizginiz üzerine yerleştirebilir ve ona doğru ilerleyebilirsiniz.

Sizinle daha fazla gururlanamazdık sevgili varlıklar. Pek çoğunuzu ruh isimlerinizle tanıyoruz, yuvaya döndüğünüzde çağrıldığınız isimlerle. Bazılarınız için bu isimleri hatırlamak kolay olacak. Diğerleriniz? Sadece şimdiye kadar olduğunuzu düşündüğünüzden çok daha yüce bir varlık olduğunuz bilgisini edineceksiniz. Burada, yuvada büyük saygı görüyorsunuz ve şu anda devam eden evrim sürecinde dünya gezegeninde bir fark yaratacak mükemmel noktadasınız. E Ailesi yerini buldu. Enerjiyi tutacakları yerlerde konumlandılar ve onu yeni dünyaya taşıyacak ve dünya gezegenini etkileyecek yepyeni bir ışık hologramı yaratacaklar. Bizler, sevgili varlıklar her bir hareketinizi alkışlıyoruz.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizlerden birbirinize karşı saygılı davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta uyum yaratın. Bilin ki yeni bir oyundasınız. Birlikte iyi bir oyun çıkarın.

 

Espavo,

Ben Zamanın Koruyucusu.

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Teşekkür Etme Zamanı

Yakında Amerika’da kutlanan şükran günü geliyor. Bu, yılın en sevdiğim zamanlarından biridir çünkü bize biraz soluklanıp hayatınızdaki her şey için minnet duymamız gerektiğini hatırlatır. Her bir gün şükran duymak için önemlidir fakat bu gün özellikle sihirlidir. Hepimiz kutsanırız. Şu anda herkesin mükemmel bir hayat yaşamadığını biliyorum fakat elimizdekiler için şükran duyarsak varlığımızın bütün alanlarında bolluk yaratabiliriz.

Doğum günüm şükran günü yakınlarına denk geliyor. Bu yüzden yılın bu zamanı geçen yıldaki deneyimlerimi gözden geçirip yeni yılımı karşılarken şimdiki hayatım için şükran duyarım. Bu zamanda bütün aile devasa bir hindi yemeğinin etrafında toplanır. Ailem kabak tatlısının üzerine doğum günü dileğimi diledikten sonra üflemem için bir mum yerleştirir. Yemeğe geçmeden önce bütün aile masanın etrafında otururken el ele tutuşur. Teker teker herkes ne için şükran duyduğunu yüksek sesle söyler. Bu çok özel bir zamandır hatta biz şükranlarımızı sunarken yemek soğusa bile.

Sevgi dolu bir aile ve dostlarla çevrili sağlıklı ve dolu bir hayatım olduğu için minnettarım. Bu neşeli deneyimde bana eşlik eden bütün ışık işçilerine saygı duyuyorum. Bu zamanda burada olmakla bize sunulmuş olan bu fırsatın herkes tarafından fark edildiğini umut ediyorum. Hayatı kutlamak ve şükran duymak üzere bana katılmanızı rica ediyorum.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.
Thanks for helping to spread the Light!