Mayıs 2020

Beyaz Gürültü

Merhaba Sevgili Varlıklar,

İnsanlar şimdi inanılmaz bir hızla ilerliyorlar. Bilin ki biz olup biteni görüyor ve korkuyu anlıyoruz. Nefes alın, Sevgili Varlıklar. Bu süreçte yeni yeni görmeye başladığınız, umut ve heyecan dolu başka bir husus var. Bugün sizinle bunu paylaşacağız ve bu sürecin etrafındaki enerjiyi açıklığa kavuşturacağız. Gördüğünüz gibi, bu işte bizzat Dünya gezegeninin de sizin anladığınızdan çok daha büyük bir payı var. Kaos ve korkunun ortasında bile, insan kalbinin inanılmaz yükselişini göreceksiniz. Bu sevgi enerjisi yayıldı ve şimdi gezegene hâkim olmaya başlıyor. Şimdi her biriniz, bu sürecin bambaşka bir aşamasından geçmeye hazırlanıyorsunuz.

Yas Dalgaları

İnsanlar şimdi yas dalgalarını görmeye başlıyorlar; işin özü, siz eski yaşam tarzınız için yas tutuyorsunuz. Ve eskiye dönmek için çok çaba sarf edecek olmanıza karşın, dünya değişti. Hiçbir şey aynı değil, her şey dönüştü ve şimdi Dünya gezegeninde yeni bir ritim var. Bilin ki bu yeni ritimler sayesinde, ışığı farklı şekillerde yaymak için fırsatlar da ortaya çıkacak. Ritimler kendinizi ve evrendeki yerinizi görmek için fırsatlar yaratır ki bu çok güzeldir. Unutmayın ki insan kalbinin yükselerek bunu diğerlerinde görmesi için gereken tek şey, bazen küçük bir iyiliktir. Nasıl ki bir gülümseme, otomatik bir şekilde bir kişiden diğerine yayılırsa, kalp de o şekilde harekete geçer.

Anahtar

Küçük iyilikler kolektif insan kalbini oluşturur. İnsan kalbi bu şekilde yükselip de siz korkuyla değil, sevgiyle bir araya geldiğinizde, sihir çok çeşitli şekillerde ortaya çıkar. Siz bunu farklı yerlerde görmeye başlıyorsunuz, örneğin ilk yardım ekiplerini ve insanlara yardım eden diğer görevlileri alkışladığınızda. Kısa süre öncesine kadar böyle bir şey olmamıştı ama şimdi yeni açılımlar görmeye başlıyorsunuz. İnsanlar nazik olmaya çalışıyorlar. Bu, kolektif insan kalbinin yükselişidir ve bu, herkesi farklı bir şekilde bir araya getirebilir. Bu, Dünya üzerinde uzun zamandır görmediğiniz bir uyumun geri dönüşüdür.

Bu noktada sizden kimseyi suçlamamanızı ve sorunu siyasileştirmemenizi istiyoruz çünkü bunlar sadece yeni ışığı demirlemenizi güçleştirir. Olaylar netleştiğinde, bu hususlarla ilgili karar vermek için önünüzde bol bol vakit olacak. Şu anda en önemli konu, bu işte hep birlikte olduğunuzu ve bu durumdan ancak birlikte çıkabileceğinizi bilmektir.

Gezegen değişip dönüşürken, birçok şey farkındalık alanınıza girmeye başlıyor. Bundan elde edebileceğiniz fayda, şu anda anladığınızdan çok daha fazladır. Bu yeni bir zaman, yeni bir enerji ve yeni bir ritim… Yuvadan gelen ışık şimdi çok daha rahat bir şekilde görülebilir.

Ayrıca size şunu söylemeliyiz ki Sevgili Varlıklar, oldukça kısa bir süre içinde bu kolektif yas halini deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte hem bireysel hem toplu olarak içinden geçeceğiniz birkaç aşama var. Yas sürecinin aşamaları gücünüzü tekrar elinize almakla ilgilidir ve ilk aşamalardan biri öfkedir. Neden? Çünkü öfke gücünüze geri dönmeye yardımcı olabilir. Dünya gezegeninde insanlar yasla bu şekilde başa çıkmışlardır çünkü bu süreci pek anlamazlar. Eh, çok yakında kolektif bir yas dalgasının Dünya gezegenine çarptığını göreceksiniz ve bu konuda ne yapacağınız tamamen size kalmış. Öncelikle, hiçbir şeyi fazla ciddiye almayın. Bunlar anlık tepkiler, dolayısıyla öfkenin ortaya çıktığını göreceksiniz. İnsanlar sanki güçleri ellerinden alınmış gibi hissediyorlar. Güçlerini geri kazanmak, kendilerine yeniden güven duymak ve bu dünyada daha önce sahip oldukları yeri tekrar elde etmek için taşkınlık yapacaklar.

Bunun farklı şekillerde gerçekleştiğini görecek olsanız da, açığa çıkardığınız gerçeğe tutunacağınızı umuyoruz. Birçoğunuz, özellikle tam bu noktada bu gezegende olma niyetiyle buraya geldiniz. Dolayısıyla, insanlar yeni âlemin enerjilerinde uyanmaya başladıkları zaman, süreci etkin bir şekilde desteklemek için orada olabilecektiniz. Bu, düşündüğünüzden daha sık ve kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Yeni bağlantılar ortaya çıkıyor ve bu birçok yönden Dünya gezegeninde olmak için güzel bir zaman. Sizin yeriniz ayrılmıştı. Üzerinde adınız yazan koltuğunuz uzun süredir sizi bekliyordu. Çağrıya cevap verip Dünya üzerinde size asla bilemeyeceğiniz kadar ihtiyaç duyulan bu rolü kabul ettiğiniz için çok mutluyuz. Kendi yansımanızı farklı bir şekilde gördüğünüzde, bu yeni açılımları ve olasılıkları da fark edeceksiniz. En büyük onurla, sizden bu yeni âlemdeki yeni oyunu oynarken, birbirinize saygıyla davranmanızı ve birbirinizi her fırsatta desteklemenizi istiyoruz.

Espavo. Gücünüzü elinize aldığınız için teşekkür ederiz!

__________________

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Bugün sizlerle olup biten hakkında daha büyük ölçekte bir değerlendirme paylaşacağım. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Dünya gezegeninin birçok veçhesi oldukça iyi iş çıkarıyor. Bu pandemiyi yeryüzünden silmek için yaşadığınız enerji sıfırlaması, kısa süreliğine de olsa tüm yaşam tarzınızı değiştirdi. Ancak, dikkat etmeniz gereken bazı çok ilginç şeyler var.

Birincisi, olup bitene Dünya gezegeninin bakış açısından bakarsanız, bu toptan bir sıfırlanma ve temizlenmedir. Dünya, onun için çok önemli bir zamanda titreşimlerini sıfırlamayı başarmıştır.

İkincisi, sizin hareketsiz kaldığınız süre boyunca enerji yükselmiştir. Siz, sizin gerçeklik dediğiniz şeye geri dönüp tekrar yaratmaya başladığınız zaman, yeni bir âlem ortaya çıkacak. Her şey yeni olacak. Evet, birçok insan eski işlerine dönerek eski hayatını geri kazanmaya çalışacak. Bu, kısa süreliğine işe yarar gibi gözükse de, çoğu insan olup bitene adapte olabilmek için önümüzdeki birkaç yılda hayatında kökten değişiklikler yapacak.

Bu virüs dalgalar halinde gelmeye devam edecek olsa da, insanlık virüsle pek uzun süre mücadele etmeyecek. Normalde, sonbaharda gelecek olan dalga ilk dalganın üç katı büyüklüğünde olacaktı. Ancak, bunun üzerinde ciddi şekilde çalışılıyor ve biz bunun o kadar zor olacağını düşünmüyoruz.

Beyaz Gürültü

Sihir Dünyaya geri dönüyor Sevgili Varlıklar ve aslında çok da geç kalmıştı. İnsanlar arasındaki bağlantıyı, insan kalbini ve Yuvadan ruhları da beraberinde getiriyor. Buna Dünya gezegeninin bakış açısından bakarsanız, harici titreşimin aniden kesildiğini görürsünüz. Gezegen yüzlerce yıldır ciddi stres altındaydı ve bu birden boşaldı. Dünya gezegeninde Amerika’da, ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi adında resmi bir kuruluş var. Bu kuruluşun yaptığı şeylerden biri, Dünya gezegeninin titreşimini ölçmektir. Bunu yaparak hava, sismik etkinlikler ve yanardağ etkinlikleri ile ilgili çeşitli modeller hazırlıyorlar. Biz burada sadece Schumann rezonansından değil, gezegenin fiili titreşim modellerinden söz ediyoruz. Bu ilginç bir şey çünkü bu kuruluştakiler, hareket katmanlarını grafik olarak görebiliyor ve hatta çizgilerin ne anlama geldiğini yorumlayabiliyorlar. En altta, onların beyaz gürültü dedikleri büyük bir alan vardı. Sabit olduğu için bir anomali olarak kabul edilmemişti. Sonra insanlar birden araba kullanmayı bıraktılar ve evlerinden çıkmamaya başladılar. O zaman bilin bakalım o aşağıdaki beyaz gürültü bölgesine ne oldu? Ortadan kayboldu. Şimdi ilk defa, insanlığın kolektif titreşimindeki uyum (veya uyumsuzluk mu demeliyiz) seviyesini nasıl ölçeceklerini biliyorlar. Bu eskisinden farklı bir ölçüm ve birçok kişi, bunun neyin ölçümü olduğunun farkında bile değil. Yine de biz bunu büyüleyici buluyoruz.

Dünyanın Sıfırlanması

Bu şekilde birçok şey sonunda keşfedilmeye başlıyor. Sizin toplumlarınız ve ekonomileriniz hakkında yaptığımız tahminlerin hepsi gerçekleşmeye başlıyor. Dünya artık sesini duyuruyor, değil mi? Olayların şekli değişiyor. O güzel sessizlik anlarında, Dünya da kendi ritmini sıfırladı, bu da onun yeni bir yola geçmesine olanak verdi. Dünya gezegeni, çok hızlı hareket eden insanlara kıyasla çok yavaştır. Bu kadar değişiklikten sonra bile, insanların çoğu eskiden yaptıkları şeylere geri dönecekler. Dolayısıyla şimdi ana fikir, ne yapmaya gereksinim duyduğunuzu bulmaktır. Değişiklikleri gözleyin ve bu yeni dünyaya adım atmaya hazır olun.

Birçoğunuz bu şekilde farklı seviyelerden geçtiniz ve sahip olduğunuz inanılmaz empati nedeniyle kendinizi koruma ihtiyacı hissettiniz. Unutmayın Sevgili Varlıklar, aynı empati yeteneği sizin diğer insanların enerjilerine girmenizi de sağlar. Hatta ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezinin ölçtüğü beyaz gürültüyü bile hissedebilirsiniz. Bir anlığına hissedersiniz, sonra hissetmezsiniz. İşinize geri döndüğünüzde, toplum ve diğer her şey sakin ve tamamen uyum içinde olsa nasıl olurdu? Bu olasılık hepiniz için mevcuttur Sevgili Varlıklar, sessizliği hatırlayın.

Bu dönemde inanılmaz şeyler öğreniyorsunuz. Öğrendiğiniz tek şey farklı iletişim yollarını kullanarak işinizi evinizden yürütmek değil, aynı zamanda kendi kendinize kalmayı da öğreniyorsunuz. Tüm o beyaz gürültüden kurtularak kendi özünüzü keşfediyorsunuz. Her şey eskisi gibi olmayacak olsa da, bu durumdan kısa sürede çıkacağınıza inanın. Her şey değişiyor ve dönüşüyor. Her biriniz normal yaşantınıza geri dönerken, yaptığınız her şeyde enerjetik olarak size daha uygun şeyleri bulma fırsatına sahip olacaksınız. İnsanmış gibi davranan ruhunuz için daha fazla destek bulacaksınız. Sevgili Varlıklar, önünüzdeki günler size daha önce hiç sahip olmadığınız fırsatlar sunacak. Aslında bunları size, ritimlerini sıfırlayan Dünya gezegeni sağlıyor.

Yeni Âlem

Bir bakıma siz bu dönemi yavaşlamak ve kendi enerjilerinizi sıfırlamak için geçirdiniz. Siz, eğer isterseniz, kendi beyaz gürültünüzü temizleme fırsatına da sahipsiniz. Bunlar netlik zamanları çünkü siz geri dönerken yepyeni bir âlem yaratıyorsunuz. Artık farklı koşullara adım atıyorsunuz, bu nedenle biz size Esayoto’yu getirdik, daha yüksek titreşimli bir bedende hayatın nasıl olabileceğini deneyimleyin diye… Siz çok hızlı ilerliyorsunuz ve bu çok sihirli! Harekete geçirdiğiniz inanılmaz enerjileri hayranlık içinde izliyoruz. Lütfen mümkün olduğunca korkudan uzak durun ve oynadığınız oyunun güzelliğini fark edin. Sizi Yuvaya götürdüğümüz zaman, size bu oyunu ve geride bıraktığınız izi göstereceğiz. Ayrıca size, Dünya gezegenini onurlandırmış ve güzelliğinizle birçok varlığa dokunmuş olmanız sayesinde, oradaki yaşamın ne kadar farklı olduğunu da göstereceğiz.

Asla yalnız olmadığınızı bilin. Her an çevrenizde bulunan varlıklar var ve siz ışık ve sevgiyle dolduruluyorsunuz. Bunu yayabildiğiniz herkese yayın ve varlığınızın derinlerinde taşıyın. Bilin ki şu anda beyaz gürültü yeniden oluşuyor. Bu, duruma ağırlığınızı koyma ve Dünya gezegenine yeni bir ritim getirme zamanıdır. Sevgili Varlıklar en büyü onurla sizden birbirinize saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin, bu yeni bir âlem. Birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo.

Ben Zamanın Koruyucusuyum ve sizler seviliyorsunuz.

____________________________________________

~Kalpleri Birleştirmek~

Barbara Rother

Her Günü Kutlayın

Bu kafa karıştırıcı dönemlerde, zamanımı en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum. Ben evimizde vakit geçirmeye bayılırım. Burası sadece kendimize yarattığımız sevgi dolu, sıcak bir yuva değil, aynı zamanda tutkuyla bağlı olduğumuz işimiz olan Espavo’yu da yürüttüğümüz yerdir. Yine de, birçoğumuz gibi ben de hayata dönmeyi, arkadaşlarımız, ailemiz ve yeni maceralarla buluşmayı dört gözle bekliyorum.

Fotoğrafları taramaya devam ediyorum. Bu yavaş bir süreç çünkü her fotoğraf anılarla dolu… Beni geçmişin harika anlarına götürüyor. Kısa süre önce bunun mevcut durumdan kaynaklanan hayal kırıklığımla ilgili olduğunu keşfettim. Eski zamanlardan kalan bu hatıralar ne kadar kıymetli olsa da, geleceğe ait yeni anılar yaratmak istiyorum. Bir şekilde hayatımız duraklamış gibi geliyor. Kendime sabırlı olmam ve güvenli ortamımda kalmam gerektiğini hatırlatıp duruyorum. Bunlar, sağlığımıza dikkat etmemiz gereken zamanlar. Dünya yavaşça yeni normale açılırken, her birimiz dışarı çıkmadan önce durup düşünmek zorundayız.

Şimdi hayatı kutlamak için farklı yollar var. Bizim yeğenlerimizden biri bu ayın sonunda evleniyor. Bu büyük kutlamada arkadaşlarımız ve ailemizle bir araya gelmeyi dört gözle bekliyorduk. Steve ve benden bu sevgi dolu anı yönetmemizi istemişlerdi. Planlarını iptal edecek gibi olduklarında müstakbel gelin ve damat için çok üzüldük. Ama her durum için farklı seçenekler var. Onlar kendi arka bahçelerinde, sadece birkaç aile üyesiyle küçük samimi bir düğün yapmaya karar verdiler. Seyahat güvenliği ve şu ara insanların arasında olmayı istemememiz nedeniyle, Steve ve ben onlara katılamayacağız. Yeni plan ise, bizim onların küçük düğününe internet üzerinden katılarak nikâhı kıymamız. Bu sevgi dolu çift bir an önce hayatlarını birleştirmek istiyor. Önümüzdeki yıl daha önceki planlarına uygun bir düğün yapacaklar. Çok yakında sihirli günlerini yaşayacaklar ve ilerideki büyük düğünü de dört gözle bekleyecekler.

Şu an hayatı kutlamak için mükemmel bir zaman. Ama hayatımızdaki her şey pek de yolunda gitmezken kutlama yapmak kolay değil. İşte bu zor zamanlarda, en küçük deneyimde bile coşkuyu aramalıyız. Özellikle üzgün olduğumuz zamanlarda, kahkaha, minnet ve neşenin sağlığımıza iyi geldiği kanıtlanmıştır. Hayatta duygularımızı nasıl ifade edeceğimize biz karar veririz.

Karanlık zamanları bile kutlayabiliriz. Seçimleri, güzelliği, barışı, yaratıcılığı, arkadaşlığı, sevgiyi, şükran duymayı ve hayatlarımızı değerli hale getiren diğer her şeyi kutlayabiliriz.

Kitaplarımdan birinde bir olumlamaya rastladım. Özellikle bugün için çok geçerli.

“Bugün, yaşayabileceğim en iyi hayatı yaşamak ve çevremde hayatın sunduğu en iyi şeyleri görmek için yeni bir karar veriyorum. Eskiye elveda derken, yeni ilerlemeleri dört gözle ve şükranla bekliyorum.”

Sizlerle bu zor zamanlarda oğlumun beni cesaretlendirmek için yazdığı mektuptan bir bölümü paylaşmak istiyorum.

“Şu an için gününün tadını çıkar. Yarın asla aynı olmayacak. Üzüntü gözyaşlarını dök ve bırak yağmurla gitsin. Geleceğe dair umutlarını izle, onlar birden ortaya çıkacak çünkü yarın yakında burada olacak.”

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2020

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!