Mayıs 2017

Dünya Gezegeni

Merhaba Sevgili Varlıklar, ben Merlia’yım.

Bugün sizinle, benim diğer veçhelerim hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için buradayım; çünkü ben Merlin enerjisinin dişil versiyonuyum. Bu enerjinin sizin gezegeninize daha önce gelmiş olmasına karşın, ben çeşitli sebeplerden dolayı şimdiye kadar gelmemiştim. Öncelikle size Merlin’in eril tarafını ve şu anda neler olup bittiğini açıklayarak başlayayım.

Zamanda geriye doğru gitmek

Bilebileceğiniz üzere, benim o veçhem zamanda geriye doğru gidebilir. Gerçekte biz sadece bu şekilde hareket edebiliriz. Merlinzamanda geriye doğru hareket etti çünkü bu ona insanların dikkatini çeken ve böylelikle bir mesaj vermesini sağlayan, her türlü sihir becerisini sergileyebileceği eşsiz bir bakış açısı kazandırdı. Bunun ilginç yanı, Merlin’den sonra çok kişinin onu taklit etmeye çalışmış olmasıdır. Bir insan nasıl zamanda geriye gitmeyi öğrenir? Bu aslında ne demektir?

Aslında siz bunu keşfetmek üzeresiniz. Siz çok uzun bir hikâyeyi sonlandırmak üzere olan çok önemli bir dönüşümden geçtiniz. İlerledikçe bununla ilgili daha fazla bilgi paylaşacağız. Burada anlaşılması gereken en önemli bölüm, sizin kendinizi buraya çok özel bir nedenle yerleştirmiş olmanızdır. Tam bu zaman ve mekân kesişiminde buradasınız çünkü bu sizin için çok önemliydi. Gerçekte birçoğunuz B planına geçmiş durumdasınız. Bu ne demektir? Çeşitli kontratlar yaparak geldiğiniz ebeveynleriniz ve bir aileniz vardı ve niyetiniz bu kontratları yerine getirmekti. Ancak, arada sizin bir nesil daha beklemenizi gerektirenbaşka bir şey oldu ve bu da çok uzun sürecekti. Şu anda sizin için burada olmak o kadar önemliydi ki gezegenin yaklaşık %20’si B planını sürdürerek yaşamaktadır. Bu da demektir ki siz orijinal olarak seçtiğinizden farklı ebeveyn ve kontratlarla yaşıyorsunuz. Bu sizin kendinizi tamamen dışlanmış, neredeyse aidiyetsiz hissetmenize neden olmaktadır. Bunun üzücü yanı, birçoğunuzun buna alışmış olmasıdır. Yine de her güne yeni bir enerjiyle uyanıyorsunuz. Her şeyin sevgi hızında değiştiğini ve dönüştüğünü hissediyorsunuz ki bu ışık hızından ciddi şekilde daha hızlıdır. Evet, işte buradasınız ama tam şu anda Dünya üzerinde neler oluyor?

Korku yaratan bir yoğunluk

Evet, Sevgili Varlıklar, her türlü şeyin olup bittiği aşikâr. Politikada küresel olarak gerçekleşen değişikliklerin miktarı oldukça ilginçtir. Bu baş döndürücü bir süreç çünkü Dünya üzerinde,insanlarda inanılmaz derecede korkuya yol açan bir yoğunluk var. Dünyada zaten çok uzun süredir çok düşük enerjili bir korku vardı. Bir insan belli bir düzeyde korku taşıdığı zaman ne olur? “Ah, ben bununla başa çıkabilirim. Bunu sükûnetle karşılayacağım ve ilerlemeye devam edeceğim. Bunu atlatabilirim,” diyebilir. Evet, bunu denediniz. Birçoğunuz, o enerjiyi doldururken sizin için en kolay bölümün hangisi olduğunu bulmak üzere çeşitli yollar denediniz. Merlingezegeninize gelip de benim o parçam insanlarla bütünleştiği zaman, bu deneyim, insanlarda bir kişinin zamanda geriye doğru gidebileceği izlenimini uyandırmıştır.Ne yazık ki bu, insanlar için mümkün değildir. İlginç olan husus da budur çünkü zamanın sadece bir parçası gerçektir ve o da tam şu andır. Gelecek yalnızca bir potansiyel sunar. Gerçekte kimse gelecekte yaşayamaz ama insanlar sıklıkla geçmişlerinde yaşamaya çalışırlar. Geçmiş yalnızca bir anıdır ama değiştirilmesi de mümkündür. Size, tam da bunu yapmanız – titreşim ve enerjinizi yeniden ayarlamanız – için yardımcı olacak birçok yöntem verdik. Şimdi, tam şu anda, Dünya gezegenindeki Işık İşçilerinin yaşadığı en büyük meydan okumaya göz atabiliriz.

Yumuşak, sakinleştirici bir enerji getirmek için tam şu anda burada olmak istediniz

Enerji çok yoğunlaştığı zaman, insanlar korkmaya başlarlar. Bu enerji kritik kütle düzeyine ulaşıncaya kadar, o düşük enerjili korkuyu taşır ve sonra da patlarlar. Bu patlama kendisini çoğunlukla öfke halinde gösterir ve dışa vurulur. Bu durum, size bir şeyi yapamayacağınız söylendiğinde ortaya çıkabilir;o zaman kafanızın dikine gider ve o şeyi yaparsınız. Bu, bir dereceye kadar hemen hemen her birinizin içinde bulunan muhalif kişiyi ortaya çıkarır ve şu anda gezegeninizde küresel olarak büyük ölçeklerde gördüğünüz şey de tam olarak budur… Tek bir şehir değil, tek bir ülke değil ama küresel olarak… Şu anda yoğunluk enerjisi o kadar serttir ki insanlar daha önce kendilerini yeniledikleri o konfor alanlarına gidememekte veya burada kendilerine destek bulamamaktadırlar. Bu nedenle, giderek daha fazla insanın içindeki öfkeyi dışa vurduğunu göreceksiniz. Size bunun önünde sonunda sona ereceğini söylemek isteriz ama bu biraz daha zaman alacaktır. Birçoğunuz tam şu anda burada olmak için sıraya girdiniz, böylece Yuvadan gelen yenilikleri ve ışığı alabilmeleri için, bütün kalpleri sakinleştiren bu yumuşak enerjinin bir parçası olabilecektiniz.

Şimdi, iyi haber şudur ki özellikle son sekiz yıldır insanlık inanılmaz bir hızla ilerliyor.Titreşim hızı kesinlikle baş döndürücü… Evet, bu gerçekten inanılmaz ve gittikçe de iyileşiyor, dolayısıyla bunu izleyin. Ancak, burada bir meydan okuma da var. Yoğunluk ya da enerjetik bir blokaj hisseden “normal” insanların yapacakları ilk şey, geriye adım atmak olur. Bir duvara çarpmak veya yolunuzun tıkalı olması gibi fiziksel engellerin dışında, herkesin bunu farklı bir şekilde deneyimlemesi de mümkündür. Bu çoğunlukla sizin yapmak istediğiniz şeylerle ilgilidir. Belki bir şey yaratmak veya belli bir yönde ilerlemek istersiniz ama önünüz tıkalıdır. Sanki konu çözümsüz gibidir ve bu sizin daha fazla düş kırıklığına uğramanıza neden olur. Bu da öfkenizi arttırır ve böylece Dünya gezegenindeki toplam öfke düzeyi yükselir. Ancak, aynı zamanda duygusal ve düşünsel olarak geri adım atarsınız.

Korku sizin eski inanç sistemlerine geri dönmenize neden olur

Size inanç sistemlerinin çoğunun İS olduğunu söylemiştik, bu yüzden onlara inanç sistemleri deriz. Bizi ilgilendiren inançların kendisi değildir, bizi ilgilendiren, sizin bu sistemleri bütünüyle doğruymuş gibi kabul etmenizdir. Dolayısıyla, sizin bir çekirdek inancınız varsa, bununla ilgili diğer tüm şeylere de inanırsınız. Bu durum sıkıntı yaratabilir ve gerçekte ışığı arayanları diğerlerinden ayıran da budur. Siz bu inançlara bir yerde din, diğer yerde başka bir şey dersiniz. Böylece bu inançları birbirinden ayırır ve onlarla kişisel ilişkiler kurarsınız, ancak şu anda bu ayrım sizin önünüzü kesmektedir. İnsanlar korkuya teslim oldukları zaman ne olur? Aynen bir duvara çarpmış gibi geriye doğru bir adım atarlar. Eğer duygusal bir kriz yaşıyorsanız, iki üç gün önce yaşadığınız duygulara doğru geriye bir adım atarsınız. O güvenlik alanı her ne idiyse, içgüdüsel olarak kendinizi oraya döndürürsünüz, böylece inanç sistemleriniz aynı kalır. Belki de eski bir inanç sistemini aşmış ve bunu, üzerinde çalışmakta ya da denemekte olduğunuz yeni bir şeye dönüştürmüştünüz ama sonra yine o duvara çarptınız. “Bu benim için eskiden işe yarıyordu, dolayısıyla şimdi neden işe yaramasın?” diye düşünerek daha önce başardığınız şeyi yeniden başarmaya çalışırsınız. Şu anda Dünya üzerindeki meydan okuma budur. Size vereceğimiz haberler ise, eski inanç sistemlerine ve zamana geri dönmenin olanaksız oluşudur, fiziksel bedende bile.

Yenilenme hakkında da konuşacağız ama bunun, zaman kavramıyla ilgisi yoktur. Yenilenme, bedeninizin hücrelerinin ve karmaşık işleyişinin yeniden ayarlanmasıdır. Zamanda geriye doğru hareket edebileceğiniz düzeyde olmasa dahi, zamanın kendisi hareketli, genişleyebilen ve büzüşebilen bir şeydir. Dolayısıyla herkesten istediğimiz, sadece eski inanç sistemlerine, bağımlılıklar gibi kalıplara veya duygusal bir ihtiyacın karşılanması gibi hislere geri dönüşe karşı dikkatli olunmasıdır. Bu eski inanç sistemini dürüstçe görüp kabullendiğiniz anda, sistem kendiliğinden yok olmaya başlar.

Size her zaman söylediğimiz gibi: Birbirinize saygıyla davranın ve birlikte iyi bir oyun çıkarın

Enerji alanınızı temizlemeye yardımcı olacak birçok yöntem vardır. Bu nedenle şu anda gezegende birçok şifacı bulunmaktadır. Ayrıca size Dünya gezegenindeki şifacıların sayısının artacağını da söyleyebiliriz. Onlar inanılmaz bir hızla buraya çağrılıyorlar ve çok geniş bir perspektifle E Ailesi de buradadır. E Ailesi, başlangıçta insanları güçlendirmek için çalışmalara ilk başladığında çok küçüktü. E, yalnızca güçlendirmeden (İngilizce empowerment) çok daha fazlasını ifade eder ama o da bir parçasıdır. E Ailesi bir toplumda – bazen de Dünya’nın genelinde – iki yoldan birinin seçilmesi gereken kritik noktalarda, birlikte enkarne olarak çalışır. Ve her seferinde siz orada olursunuz Sevgili Varlıklar. İnsanları şu yöne veya bu yöne doğru ittirmek için değil ama orada insan haklarının gözetildiğinden emin olmak için orada olursunuz; çünkü sizin gelişmenizi sağlayan budur… Eşitliğiniz. Her seferinde sizden ayrılırken size söylediğimiz gibi, birbirinize birbirinizmişsiniz gibi davranın… Birbirinize iyi bakın ve birlikte iyi bir oyun çıkarın. Bu, şu anda her zamankinden daha önemli olmaya başlamaktadır. Gezegeniniz sürekli bir ayrılık hali içerisindedir ve bunu yavaşlatmak sizin görevinizdir. Siz buraya bunun için geldiniz ve olayın özü budur. Yuvaya hoş geldiniz. Tam şu anda Dünya gezegeninde yepyeni bir enerji yaratıyorsunuz ve o sizindir.

E Ailesi toplumu uyumlu hale getirmek için buradadır

Size daha önce de söylediğimiz gibi gelmekte olan çok güzel şeyler vardır. Sevgili Varlıklar, lütfen, zamanda geriye doğru gidiş olmadığını anlayın. Siz sürekli olarak şu andasınız. O anın farkına varın ve size vereceği her şeyi alın. Yine de bilin ki geçmişi yeniden ziyaret edebilirsiniz çünkü zaman lineer değil daireseldir. Tam şu anda, andan en iyi şekilde yararlanabilirseniz, o an size tekrar geldiğinde yapacak pek fazla işiniz olmayacaktır. Sizin için sıkıntı yaratmak yerine sizi destekleyecektir. Siz düşüncelerinizle kendi geleceğinizin tohumlarını ekersiniz. Buna devam edin. Şimdi, sırada bekleyen şeyler çok önemli bir biçimde gerçekleşmeye başlıyor ve siz, Dünya üzerinde devasa miktarda enerji toplandığını görmeye başlıyorsunuz. Bu bir bakıma karmaşa ve çalkantıya da neden olmaktadır ama siz bunlarla nasıl başa çıkabileceğinizi biliyorsunuz. Siz bunu daha önce görmüştünüz; toplumların uyumlu hale gelmelerine yardımcı olmak için orada bulunmuştunuz. Şu anda Dünya gezegeninde eksik olan en önemli şeylerden biri budur, çünkü herkes korku içindedir. Hatırlayın ki korkuya adım attığınız anda ayrılırsınız. Şu anda gerçekleşmekte olan tüm politik olaylara bakın, tüm karmaşanın birlikten değil ayrılıktan kaynaklandığını görmek kolaydır. Sevgili Varlıklar, size bu gidişatı değiştirmek için tam uçurumun kenarında olduğunuzu da söylemek isteriz.Durgunluğa yol açan dalga çok sert bir şekilde geldi ama bu demektir ki geriye döndüğü zaman da zıplayıp hareket etmesi çok çabuk olacak. Ve bu sizin sayenizde olmuştur. Bu hepinizin bir süredir üzerinde çalıştığı bir konuydu ve sizinle bundan daha fazla gurur duyamazdık.

Yalnızca ileriye doğru hareket edebilirsiniz

Dolayısıyla Sevgili Varlıklar, bilin ki özellikle ilişkiler gibi şeylerde anahtar, ileriye doğru hareket etmektir. Hiçbir ilişkide – köpeğinizle, kedinizle, eşinizle veya kiminle olursa olsun – geriye doğru gidemezsiniz. “Ah, ilk evlendiğimiz zamanlara geri dönelim. Bizim için her şeyin çok eğlenceli olduğu zamanlara geri gidelim. Sorunlarımızı hiç umursamazdık bile,” diye düşünmek isteyebilirsiniz. Kendinizi o zamanlara döndürecek şeyler yapmayı bile denersiniz. İşe yarar mı? Asla. Yalnızca ileriye doğru hareket edebilirsiniz. Şimdi iyi haberleri verelim. İlişkiler farklı enkarnasyondüzeylerinden geçer ve bu düzeylerden geçerken de genellikle sona erme eğiliminde olur. Benzerliklerden çok farklılıklar dikkat çekmeye başlar ve böylece taraflar farklı şekillerde yolarını ayırmaya başlarlar. Bilin ki yeniden bir araya gelmek, geriye adım atmak değildir. Birisiyle yeniden bir araya gelmeniz, sizin ileriye doğru yeni bir şey yarattığınızı gösterir. Bu çok basittir. Geleceğinizde görmek istediğiniz şeyleri yaratarak bunu kendi gerçekliğiniz haline getirin, onları geçmişinizde tutmayın. Geçmişiniz yalnızca bir anıdır, dolayısıyla hazır olduğunuzda geçmişinizi tamamen bırakabilirsiniz.

Sevgili Varlıklar, sizi, sizin hiç bilmediğiniz şekillerde onurlandırıyoruz. Siz tüm evrene yol gösteriyorsunuz. Şu anda, sayısını tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok varlığı etkileyecek kararlar vermekte olduğunuz çok kritik bir zaman ve mekân noktasındasınız. Yaptığınız güzel işleri sürdürün. Sizin tam arkanızda olduğumuzu bilin. Sizden büyük bir onurla birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyorum. Her fırsatta birbirinizi besleyin. Birlikte iyi bir oyun çıkarın. Ben Merlia, lütfen ziyaretime gelip beni görün.

Espavo.

 _____________________________________

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Sizi bugün toplu olarak selamlıyoruz. Bugün sizi Koruyucu’nun grup olarak adlandırdığı topluluğu oluşturan tekil varlıklardan biri olarak değil ama kolektif olarak selamlıyoruz çünkü bugünkü mesaj oldukça önemlidir. Her şeyin bir mevsimi vardır; her şeyin bir zamanı vardır. Bizim açımızdan şu anda gerçekten izlemesi muhteşem olan bir şey meydana gelmektedir. Işığın her bir veçhesini deneyimleyen, çok kısa bir süreliğine de olsa sonlu olmak için sonsuzluğun güzelliğini bırakan sayısız ruh görüyoruz.Siz bu biyolojik balonlardan birini giyer ve oyuna adım atarak insanmış gibi davranırsınız. Şu ana kadar bunu çok iyi yaptınız, çünkü sizin sadece toplu olarak değil, enerji grupları olarak da içinden geçtiğiniz kendi döngüleriniz vardır. Bu aynı zamanda Dünya’nın kendisiyle de ilgilidir; çünkü Lemurya’dan beri üçüncü 26.000 yıllık döngüsünü yeni tamamladı, dolayısıyla şimdi durum gerçekten oldukça farklıdır. Size bu döngüden biraz söz etmiştik, dişil enerjiye karşı eril enerjinin yükselişi, güce karşı kuvvet. Şimdi bu “karşı” sözcüğünü aradan çıkaracağız çünkü artık her ikisi de uyumlu bir şekilde birlikte var olabilirler. Şu açıktır ki bazen eril tarafa ihtiyacınız olur, bazen de dişil tarafa. Tabii ki şu ana kadar sorun, eril enerjilerin oldukça uzun bir süreden beri hep baskın olmasıydı.

E Ailesi kritik zamanlarda bir fark yaratmak için devreye girer

Gerçekte, Dünya’nın da kendi enerji döngüsü vardır. İnsanların bugün Mars’tan ve bir zamanlar orada olanlardan söz etmeye başlamış olmaları gerçekten inanılmazdır. Mars’ta olan birçok şey yüzünden Mars manyetik alanını, bir gezegenin çevresinde bulunan ve onu solar radyasyon ve solar rüzgârlardan koruyan, yaşamak için güzel bir yer haline getiren manyetik kabuğunu kaybetmiştir. Bilimsel keşifleriniz ilerledikçe bununla ilgili daha da fazla şey bulacaksınız. Bir noktada Mars’ta insan yaşamı olmasa da yaşam bulunacak. Sevgili Varlıklar size söylemeliyiz ki siz oradaydınız çünkü siz bu işi tekrar tekrar yaptınız. Siz gelir, önce bir gezegen ve onun insanları üzerinde, sonra kolektif yükseliş üzerinde çalışır, daha sonra da o insanları sizin sonlu ortamdaki deneyiminize köklendirmek için,onlara Yuvadan parçalar getirmeye çalışırsınız. Bunu yapmak çok zor olsa da, birçoğunuz bu konuda uzmansınız. Birçoğunuz bunu defalarca, tekrar tekrar yaptınız. Bir kez daha tam şu anda hep birlikte buradasınız. Merlia’nın daha önce olanlardan söz ettiği şekilde E Ailesi… Başlangıçta, E Ailesi yalnızca 20 ruhtan oluşmaktaydı. Pek uzak olmayan bir tarihe kadar ise neredeyse %0,1 düzeyindeydi ama bugün gezegenin %1’ine yaklaşmaktadır. E Ailesi nedir? Onlar, çeşitli formlarda evrenin her tarafını dolaşmış ve bir fark yaratılmasına yardım edebilecekleri kritik zamanlarda enkarne olmuş ruhlardır. Toplumsal kuralları yıkmak için beklenen kritik kütleleri zorlamışlardır. Evet, siz bu işi tekrar tekrar yaptınız. Sizin düşüncelerinizin çoğu insan hakları veya daha doğrusu ruhun hakları ile ilgiliydi çünkü gerçekte sizin olduğunuz şey budur. Dolayısıyla, sizin şu anda burada toplanmanızın neden bu kadar önemli olduğunu ve E Ailesinin neden şimdi bu tek bir gezegende büyük bir sayıyla toplandığını açıklayalım. Her şey değişiyor ve dönüşüyor çünkü her şeyin bir mevsimi var. Dünya’nın da bir mevsimi var.

Dünya gezegeni ölüyor

Sevgili Varlıklar, Dünya ölüyor. Bunu söylemenin kolay bir yolu yok çünkü o düşüş döngüsüne girmiş durumda. Siz yakın bir zamanda geriye dönüşü olmayan bir eşiği geçtiniz. Şimdiye kadar ne olduğunu, önünüzde ne olduğunu ve neden kendinizi bu duruma koyduğunuzu biraz açıklayalım. Sevgili Varlıklar, anlamalısınız ki Dünya ölse bile siz ölmeyeceksiniz. Sizin bir parçanız tamamen Dünya’dan olsa bile, bu sadece küçük bir parçadır. Hatırlayın ki siz bunu daha önce yaptınız. Birçoğunuz çeşitli enerjilerle ve toplumlarla çalıştınız, yeni bir oyuna adım atarak kolektifi çok güzel şekillerde değiştirdiniz. Dolayısıyla, olup biten nedir?Küresel ısınmanın tartışma götürür bir tarafı yoktur, çünkü o gerçektir ve devam edecektir. Tarihin en sıcak yılına giriyorsunuz. Bu bir sır değildir – hali hazırda bu şekilde üç yıl geçirdiniz ve bu durum bir süre daha devam edecektir. Gezegeninizin her iki kutbu da erimektedir ve 50 yıldan daha az bir süre içerisinde tamamen yok olacaktır. Bu noktada Dünya’nın sonunun gelmesi planlanmış olmasa da, her şeyin bir döngüsü ve zamanı vardır. Ancak bu durum esasen Dünya gezegenindeki kirlilikten ve insanların canlarının istedikleri şekilde Dünya’yıkullanarak uyumsuzluklar üzerinde çalışmalarından, Dünya’nın kendisini nasıl yeniden dengeleyeceğini umursamamalarından kaynaklanmaktadır. Bu durum Dünya’ya büyük zarar vermiştir, böylece hızlı bir şekilde arka arkaya birçok şeyin meydana gelmesini izleyeceksiniz. Bu olaylar sizin zaman çizginizi, çok hızlı gerçekleşecek şeylere doğru itecektir.

Öncelikle, kutupların her ikisi de erimektedir. Grönland ve Antarktika, inanılmaz bir hızla buz kaybetmektedir ve siz bunun sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Grönland’da kopmuş durumda bir buz sahanlığı vardır ve bu buz kütlesi, okyanusa düşmek üzeredir. Bu olay, içinde bulunduğumuz ayın ilerleyen günlerinde veya gelecek ay gerçekleşecek ve deniz seviyelerindeki yükselişin hızlanmasına neden olacaktır. Deniz seviyeleri bir süredir zaten yükselmekteydi ama bu artık herkesin beklediğinden çok daha hızlı bir şekilde olacaktır. İnsanlar gelecek şeylere hazırlıklı değildir. Meydana gelecek şeylerden biri, buzu çözülmeyen toprakların (permafrost) artan bir hızla erimeye başlayacak olmasıdır. Aslında dünyanın birçok yerinde toprak kütlesi olarak düşündüğünüz şey zaten donmuş topraktır. Ancak, eridikçe atmosfere inanılmaz miktarda metan salımına neden olacak, bu da süreci daha da hızlandıracaktır. Siz havaya karbon salımıyla ilgili endişeler yaşarken, metan 90 kat daha zararlıdır. Sadece buzların erimesi nedeniyle havaya doğal bir şekilde ciddi miktarlarda metan salınmaktadır. Bu, olup biten şeyleri çeşitli şekillerde hızlandıracaktır. Bu, çok hızlı bir şekilde gerçekleşen, insanların ayak uydurmakta çok zorlanacakları birçok şeyden sadece birisidir.

Dünya’nın manyetik alanı

Size, bekleyebileceğiniz tüm olumsuzlukları ve bunların üzerinde nasıl çalışacağınızı anlatabiliriz. Tam şu anda haberlerde görülmese de bakmanız gereken şey, gezegeni terk etmiş olan türlerin sayısıyla gezegene yeni gelen türlerin sayısıdır. Bunlar birbirine yakın olmaktan çok uzaktır. Gezegen kendisini kapatmaktadır, peki ama bunun bu zamanda mı olması planlanmıştı? Hayır. Bunun bir milenyum, en azından 1.000 yıl daha sürmesi planlanmıştı. Ancak, Dünya resmen durdurulmaktadır. Bu süreç yalnızca gezegenin ısınmasıyla ilgili olmayıp aynı zamanda manyetik alanının azalmasıyla da ilgilidir. Daha önce Mars’a olmuş olan da tam olarak budur. Aslında bir gezegenin kutuplarının ters dönmesinden hemen önce manyetik alanının zayıflaması tipik bir durumdur. Şimdiye kadar Dünya’nın kutupları altı kere ters dönmüştür ve siz dayanabilirseniz, bir tersine dönüş daha göreceksiniz.

Küresel ısınmadan sonra buz devri gelir

Çok kısa sürede gerçekleşecek küresel ısınmadan sonra, bir buz devrine yol açacak çok hızlı bir değişim göreceksiniz. Buz devri bizi özellikle endişelendiriyor. İlk başta, biraz zorluklar doğursa da bunun kolayca atlatılabilecek bir mini buz devri olması planlanmıştı, ancak şu anda bakıldığında yıkıcı olaylar olacağı görülmektedir. Peki, tüm bunları neden söylüyoruz? Size kendinizi iyi hissettirmek ve kim olduğunuzu hatırlamanıza yardımcı olmak bizi çok gururlandırırken, neden bu kötü haberleri veriyoruz? Biz bunun için buradayız Sevgili Varlıklar. Merlia’nın açıkladığı gibi, birçoğunuz B planındasınız. Bedeli veya zamanlaması ne olursa olsun burada olmak zorundaydınız, çünkü yanıtları siz biliyorsunuz. Bu yeterince açık mı? Takvimlerimizde Dünya’nın öleceği günü işaretleyebilir miyiz? Hayır. Unutmayın ki özgür seçim gezegenindesiniz ve kontrol hala sizde. Tam şu anda, kolektif bir yöne doğru hareket ediyor ve siz geri dönüşü olmayan noktayı yeni geçtiniz. Şimdi sizin göreviniz nedir, dünyanın sonuna yaklaşırken insanları sakinleştirmek mi? Tabii ki hayır. Size, dünyanın sona ermek zorunda olmadığını söylüyoruz çünkü siz özgür seçim gezegenindesiniz.

Teknoloji, temizlik sürecini destekleyecektir

Birçok farklı alanda ilerleyen teknolojilerin bir araya gelerek oluşturduğu inanılmaz enerjiyi göreceksiniz. Siz şimdiden, insanları gezegenden taşıma ve galakside yeni kolonilere yerleştirme seçeneğini araştırıyorsunuz ve bu çabalar yoğunlaşacaktır. Ayrıca, sizin teknolojileriniz, çok yakında katlanarak gelişecekleri bir düzeye ulaşmıştır. Bu gelişmelerden bir tanesi, ilk 2 boyutlu malzeme olarak da adlandırılan, grafen adlı özel bir malzemedir. Sadece bir atom kalınlığında olan bu malzeme, bulabileceğiniz en ince malzemedir. Keşfedeceğiniz şeylerden biri, grafenin suyun tuzdan arındırılması ve yeni nesil bilgisayarlara temel oluşturması gibi sayısız alanda kullanılabileceğidir. Grafen grafit esaslı olmakla birlikte, artık başka malzemeler de bu şekilde kullanılıyor, dolayısıyla bu daha sadece başlangıçtır. Mevcut teknolojilerin hemen her gün yapılan yeni keşiflerle birleştirilmesi sayesinde, çok büyük miktarda enerjiyi, Dünyanın temizlenmesi için kullanacaksınız. Önümüzdeki dört yıl içerisinde, bu gezegende çok büyük değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz. Kendi karbon salımınızı azaltmak ve Dünya ile uyum içinde çalışmak gibi, Dünya’nın temizlenmesine yapacağınız her türlü küçük katkı, Dünya’nın ömrünü 10 kat uzatacaktır. Bu kolaylıkla yapılabilir. Şu anda kumda oldukça net bir işaret olsa da, siz bunu değiştirebilirsiniz. Eğer bunu yapabilecek bir kişi varsa o da sizsiniz çünkü daha önce yaptınız.

E Ailesi, Ruh’la çalışmak üzere buradadır

Çoğunuz doğrudan E Ailesine mensupsunuz. Siz aslında buraya toplumsal bir hareketi değiştirmeye veya toplumsal bir açmazı tersine çevirmeye geldiniz. Siz bunun genellikle insan haklarına veya ruh haklarına ilişkin olarak gerçekleştiğini görürsünüz ama şu anda tüm yeni veçhelerini de görmeye başlıyorsunuz. Böylece sizin göreviniz nedir? Dünya’yı kurtaracak teknolojiler üzerinde yoğunlaşmak mı? Hayır, sizin başarmanız gereken bundan çok daha önemli bir iş var. Bu da, sizin ruhsal gelişiminizin bu göreve engel olma potansiyeliyle başa çıkmaktır. Bu çok basittir Sevgili Varlıklar çünkü siz hali hazırda ışık bedene geçmekten ve kendi fiziksel yapınızı değiştirmekten söz ediyorsunuz. Bu, olacaklara hazırlık olarak şu anda zaten gerçekleşmektedir ve bunun birçok farklı yönü vardır. Siz titreşiminizi her yükselttiğinizde, Dünya’daki insanların kolektif titreşimini de yükseltirsiniz. Bu yalnızca Dünya’yı etkilemekle kalmaz, Dünya’nın durulmasına da yardımcı olur. Sadece Schumannrezonansında değil, her şeyde sert çalkantılar göreceksiniz. Sizin işiniz, ruhla birlikte orada olmaktır. İşte bu sebeple tam şu anda bulunduğunuz yerde olmak için diğer insanları kenara ittiniz. Size bunu sevgiyle söylüyoruz çünkü sizin burada, Dünya’daki amacınızı gerçekleştirebilmeniz için size yer açılması gerekiyordu ve bu yer açıldı. Şimdi buradasınız, önümüzdeki 50 yıl ne yapmayı düşünüyorsunuz? Masaya ne getirmek isterdiniz? Zaman bu zamandır. Size söylüyoruz Sevgili Varlıklar, siz bu işi daha önce yaptınız. Hiçbir zorlukla karşılaşmadığınız yaşamlar geçirdiniz çünkü siz ilerlemiştiniz. O bir sonraki basamağa çıktınız, geriye yaslanıp durdunuz ve tam önünüzde gerçekleşen güzel dönüşümü izlediniz.

Mars’ı yeniden hayata döndürmeyi planlamanız da bizi çok heyecanlandırıyor. Bu çok sihirli bir şey, o aslında size en yakın olan gezegen ama siz başkalarını da bulacaksınız. Size Dünya’nın da başka bir gezegen tarafından bulunmuş olduğunu hatırlatalım. Geçtiğimiz dört yılda bu konudan birçok defa söz ettik. Tabii ki onların şu anda size ulaşması imkânsız çünkü onlar birçok ışık yılı uzaklıktalar. Aslında onlar sizinle aşağı yukarı aynı teknolojilere sahipler, bazı alanlarda benzer, bazı alanlarda ise çok farklı. Genel olarak onların titreşim düzeyi de sizinkiyle aynı ve sizin insansı diyeceğiniz bir formdalar. Onlar kendi cihazlarıyla veya sizin burada teleskop diyeceğiniz araçlarla sizi buldular. Ancak size nasıl ulaşacaklarını bilmiyorlar, dolayısıyla bu enerji dönüşürken izlemeye ve beklemeye devam edecekler. Şimdi Ruh’tan da söz edelim çünkü o fiziksel bir konumla sınırlandırılmamıştır, başka bir gezegende olsa bile. Size, şu anda tüm evrenin gözlerinin Dünya’nın üzerinde olduğunu söylemeliyiz Sevgili Varlıklar. Onlar ne olacağını görmek, mucizevi bir sonla bitecek bir evrim hikâyesini anlatmak için bekliyorlar. İşte başlıyoruz!

Mucizevi bir sonla biten evrim

Birçoğunuz, kalplerinizin derinliklerinde bunun gerçek olduğunu ve nasıl hissettirdiğini biliyorsunuz. Sevgili Varlıklar, bunu size korku vermek için söylemiyoruz. Siz Yuvadan bunun için gelmediniz. İleriye doğru bir adım atma ve Dünya ile uyum içerisinde olma korkusunu giderecek cevaplar sizdedir. Size bunun kesinleşmiş bir şey olduğunu söylemiyoruz, size bugünkü görüntünün bu şekilde olduğunu söylüyoruz. Sizi, bunu değiştirmeye teşvik ediyoruz. Sizi kalbinizin içine girmeye ve onun her bir bölümünü değiştirmeye, Dünya’da yeni bir enerji yaratmaya teşvik ediyoruz; böylece çok yakın bir zamanda bunu haber kaynaklarınızda ve bilimsel kaynaklarda göreceksiniz. Her şeyin daha da hızlandığını ve bunun birçok farklı veçhesi olduğunu duyacaksınız. Bu gerçekleşecek ama sizin bu işteki rolünüz nedir? Ruhunuz buraya ne yapmaya geldi? Şu anda buradasınız ve şimdi bu amaçla %100 bağlantıya geçmenin zamanıdır. Geçen her dakikanın kıymetini bilin, böylece bu yolculuktan keyif alacaksınız. Yanıtlara sahip olduğunuzu ve Dünya’nın sona ermek zorunda olmadığını bilin. Yakın zamanda çök kötü haberler duyacak olmanıza karşın, buna aldırış etmeyin. Burada oynayacak çok önemli bir rolünüz olduğunu hatırlayın. Gerçekleşecek güzel olayları izleyin ve mümkün olan her durumda bunları desteklemek için orada olun. Işığınız ve kalbinizin içinde yaptığınız çalışmalar, bu gezegende büyük fark yaratmaktadır –görebileceğinizden çok daha fazla – ve tam şu an, çalışmaya başlamanın zamanıdır.

Sevgili Varlıklar, biz sizi, sizin hala bilmediğiniz şekillerde seviyoruz. Siz gezegeninizde sevgiyi çok kısıtlı bir şekilde kullanıyorsunuz. Ne kadar denerseniz deneyin, perdenin öteki tarafındaki koşulsuz sevgiyi ortaya koymak sizin için çok zordur. Ancak biz ona sahibiz ve siz de bunu hissedeceksiniz. Zor bir durumda mısınız? Hayır. Sadece yanıtlara sahip olduğunuz için kendinizi buraya yerleştirdiniz. İçinizin derinliklerindeki ruha kulak verin. Yolunuzu bulmak için kendi yolunuza yerleştirdiğiniz kristalleri izlemeye çalışın ve bu yolculuğun keyfini çıkarın. Bu yolculuğu kutlayın Sevgili Varlıklar çünkü yaratacağınız güzel bir son var. Hazır mısınız?

Böylece sizi en büyük onurla selamlıyor ve sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyoruz. Her fırsatta birbirinizi besleyin. Yeni bir oyun yaratmak üzeresiniz. Birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo

Grup

 

Espavo, Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için teşekkür Ederim” anlamına gelen bir sözcüktür.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2017 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.