Mart 2020

Kalpleri Birbirine Birleştirmek

Korona virüsle ilgili özel not:

Yuvadan merhaba Sevgili Varlıklar. Bugünkü mesajımıza şu anda insanların çoğunun gündeminde olan bir konuyu eklemek istedik. Yaşam tarzındaki değişiklikler, kâinattan gelen, daha düşük titreşimli hayvanlardan insanlara geçen yaşam formlarına karşı bir tepkidir. Dünya üzerinde çok fazla korku var. Ortada birçok zorluk var ama aslında bunlar anlaşılması kolay şeyler. Bu virüsü bedenin hem içinde hem de dışında yaşayabilen, çok “yapışkan” bir canlı olarak düşünün. İnsanlar kendilerini uzaklaştırdıkça, bu durum güvenlik ve izolasyon arasında bir dengeleme eylemi olmaya başlıyor. İnsanların tabiriyle bu virüs hakkında gün geçtikçe daha çok şey öğreniyorsunuz. En sonunda bu virüs arkasında tüm insanlığın evrimi için daha kolay bir yol bırakacak. Bu virüs eterik bedeni gevşetiyor. Çocuklar daha az etkileniyor çünkü zaten çoğu bu seviyeye ulaşmış durumda. Kritik kütleye ulaşmak için insanların yalnızca küçük bir yüzdesinin buna yakalanması gerekli ve bazıları hiç hasta bile hissetmeden taşıyıcı olabilir. Dünya üzerinde hali hazırda başka virüsler de var, yanıtlar çoktan tohumlandı ve bu bilgi yavaş yavaş kolektif bilince giriyor.

Lütfen unutmayın ki biz bir süredir Dünya üzerinde büyüyen ayrışmadan söz ediyorduk. Aşağıdaki mesaj tamamen bununla ilgilidir. Çoğu zaman şu yorumu bile yapmıştık; Dünya uzaydan bir saldırıya uğrasaydı bunun sonucunda kalpler bir araya gelebilirdi çünkü o zaman tüm insanlar farklılıklarından çok benzerliklerini görürlerdi. Bizim bakış açımızdan bu olmuş durumdadır. Işık işçileri şimdi küresel olarak yeni şekillerde harekete geçmeye çağrılıyorlar. Unutmayın ki bunu atlatacaksınız ve bunun ötesine geçtiğiniz zaman insanlar bunu bir şeyleri yeniden inşa etmek için bir fırsat olarak değerlendirecekler. Şu ana kadar sessizce enerjiyi tutan birçokları şimdi harekete geçmeye çağrılacaklar. Dünya üzerinde daha fazla korku olacak. Bunu ışık ve tüm Işık İşçileri için bir fırsat olarak görün. Korku ve sevgi aynı yerde bulunamaz. Sevgiyi bulun ve aktarın. Yapabildiğiniz her şekilde kalpleri bir arada tutun Sevgili Varlıklar; o zaman yeni bir dünya ortaya çıkacak. Bunu başarırsanız, insan kalbi birleşmiş olarak yükselecek.

Espavo

Grup

______________________________________

Merhaba, Sevgili Varlıklar,

Bugün büyük bir neşeyle sizlerle birlikteyiz. Gördüğünüz gibi, siz Yuvadan ayrıldığınızda birbirinize bağlıydınız. Sizin aranızda çok derin bir bağ vardır çünkü siz hepiniz birbirinizin parçasısınız. Sevgili Varlıklar, bu, aynı eldeki iki parmağa ayrısınız demek gibidir. Bu ayrım sizi bireyler olarak tanımlar çünkü siz insan olarak her şeyi bu şekilde tanımlarsınız. Ancak, bağlantıyı hatırladığınızda olayları ruh olarak tanımlarsınız. Yakın zamanda daha da büyük bir ayrışma oldu ve o derin bağlantı kenara atılmış görünüyor. Gerçekte, bu ayrışmanın bir kısmı kasıtlıdır. Neden? Çünkü insanları kontrol etmek için yalnızca tek bir yol vardır ve bu da sizi birbirinizden ayırıp bölmektir. Bu çaba şimdiye kadar hep başarılı olmuştur.

Kalbin Bütünlüğü

Bu ayrışma ve bölünme değişebilir ama bu size bağlıdır. Hangi tarafta olduğunuzu düşünüyor olursanız olun, bu işin en önemli yanı tarafları ortadan kaldırmak ve kalpleri yeniden birleştirmeye başlamaktır. Unutmayın, Sevgili Varlıklar, Yuvada her şey birbirine bağlıdır. Yuvaya döndüğünüz zaman buna çok güleceksiniz çünkü her şeyin arasında kuvvetli bir bağ vardır. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda yeni meydan okumalar, yeni zorluklar olacaktır. Yapmanız gereken tek şey geriye dönüp kendi tarihinize bakmak ve bunun doğru olduğunu görmektir. Bu yeni süreçler ilerleyip enerjiler bir araya gelmeye başladıkça, bütünlüğü sağlama gücünü hızla bulacaksınız, özellikle de kalbin bütünlüğünü. Gerçekte birçoğunuz bu zaman çizgisinin tam bu anına atlamıştınız çünkü her biriniz kolektif için önemli bir şeye sahipsiniz. Ancak buradaki zorluk şudur ki ayrıştığınız takdirde bunu hatırlamayacaksınız.

Kalpleri Birbirine Birleştirmek

Hepinizden tam bu zamanlarda yapmanızı istediğimiz şey, tarafları ortadan kaldırmaktır. Siz kendinizi geçmiş seçimlerinizle mi tanımlarsınız? Eğer öyleyse, değişim çok daha zor bir hale gelir. Bir anlığına da olsa, birbirinizle nasıl bağlantıya geçebileceğinize bakın. Yolunuza çıkan herkesle ortak bir nokta bulun. Yapmanız gereken tek şey, herkeste size hitap eden küçük bir şey bulmak, o zaman Yuvada sahip olduğunuz bağlantı anında geri gelecektir. Diğerleriyle uyumlandığınız zaman onlardan gelen gücü de hissedebilirsiniz. Şu anda bağlantılar çok güçlü olduğu için buna hepiniz erişebilirsiniz.

Sevgili Varlıklar, bunun aynı zamanda ışığın çok uzun süredir ayrı olan kalpleri birbirine birleştirmesi için bir fırsat olduğunu bilmelisiniz. O yeni enerjiler şimdi burada ve biz sizin bunlarla ne yapacağınızı görmek için dört gözle bekliyoruz.

Şu anda evrenin farklı yerlerinden gelen ve Dünya gezegenini yıkamakta olan geniş bir dalga yelpazesi var. Geçen Kasım ayında size bu dalgalardan birinin geldiğini ve üzerinde yaşadığınız temel enerjiyi dönüştürmek suretiyle her şeyi değiştirme fırsatı yaratacağını haber vermiştik. Bu zaten olmuştur ancak şimdi arka arkaya gelmeye devam eden artçı dalgalar da var. Bu enerji dalgası sırasında gördüğümüz en güzel şeylerden biri, dişil enerjinin yükselişidir. Dişil enerji temele inmiş ve yepyeni bir şekilde, bambaşka bir yere demirlenmiştir.

Bunu siz mümkün kıldınız Sevgili Varlıklar ve bu konuda inanılmaz başarılı oldunuz. Henüz bunun sonuçlarını görmeseniz de, yeni dişil temel sıkıca demirlenmiş durumdadır. Bunun yayılması ve bu sesin kolektif olarak duyulması zaman alacaktır. Yanılgıya düşmeyin, bu şu anda hareket halindedir. Bunun gerçekleşmesinden hepiniz sorumlusunuz çünkü bu enerjinin demir atması için gerekli yer olmasaydı, gelen enerji hızlıca geri giderdi. Sonuçta her şey normale dönerdi. Ancak, bu olmadı; sizin kafanızın hala çok karışık olmasına karşın, her şey yerli yerine oturmuş durumdadır.

Siz burada çok kuvvetli bir şeyi demirlediniz ve önümüzdeki aylarda, bu enerjinin size hitap eden bir yönünü bularak onu hayatınıza almayı başarırsanız, bu enerjinin içine gireceksiniz. Herkes bununla farklı bir şekilde çalışacak. Bazıları bunu bir güç olarak hissederken, bazıları da zayıflık olarak hissedecek. Neden? Çünkü siz gücü zorbalık olarak tanımlayan eril enerjiden dişil enerjinin uyumuna doğru hareket ediyorsanız, kendinizi savunmasız hissedebilirsiniz. Sevgili Varlıklar, size söylemeliyiz ki en büyük güç o savunmasızlığın içinde yatar. Dolayısıyla, bu gerçekleşir ve sizin de nasıl tepki vereceğinizi planlamanız gerekirse, kasıtlı olarak tüm o enerjiyi hayatınıza alın. Durun, birkaç nefes alın ve sonra tepki vermek yerine harekete geçin.

Hali hazırda yapmış olduğunuz iş sayesinde, önümüzdeki aylarda açılan fırsatlar bulacaksınız. Geriye doğru kaydığınızı veya toplumunuzun yanlış yönde ilerlediğini düşünseniz de bu, bu şekilde ölçülmemektedir. Bunun ölçümü son derece basit bir şekilde her seferinde bir kalbi kazanmaktır, birincisi sizinki olmak üzere. Gördüğünüz gibi, siz hiç bilmediğiniz şekillerde, kendi dünyanızın enerjisini ayarlıyorsunuz. Diğerleriyle bağlantınız kopukmuş gibi görünse de, aslında öyle değil, çünkü bu aslında kaosun ortasında muhakeme yeteneğini hayata geçirmektir.

Yeni Bir Hız

Siz bir süredir çok meşguldünüz. Dünya gezegeni yavaşlamadı, aslında şimdi daha da hızlanıyor. Yıllar önce, gökyüzündeki yıldızların Dünyadan sürekli artan hızlarda uzaklaştığı keşfedilmişti ve şimdi Dünya da hızını arttırıyor.

Hem kendinize hem de başkalarına karşı nazik olmak gibi temel ilkelere geri döndüğünüz zaman, çok yeni şekillerde enerjetik kapılar açacaksınız. Zaman birlik zamanıdır Sevgili Varlıklar. Siz bir mevsimden diğerine geçerken, Dünya gezegeninin üzerindeki enerji de güçlü bir şekilde değişiyor. En temel seviyelerde birbirine bağlanıyor. Siz bunu şu anda haberlerinizde görmeyecek olsanız da, enerji bir araya geliyor ve çoğalıyor. Bir mucize bekleyin, Sevgili Varlıklar ve biz bunu gerçekleştirmenize yardım edeceğiz.

En büyük onurla sizden birbirinize saygıyla davranmanızı, birbirinizi desteklemenizi ve bu güzel yeni Dünya’da birlikte iyi bir oyun çıkarmanızı istiyoruz.

Espavo.

Grup

____________________________________________

~Kalpleri Birleştirmek~

Barbara Rother

Korku veya Umut

Endişelenmek ne kadar enerji gerektirir? Sağlıkla ilgili korkuların yaşandığı bu belirsizlik dolu günlerde, kolayca korkuya kapılabiliriz. Korku zihinleri endişeye sürükler. Bu bizim fiziksel ve zihinsel sağlığımız açısından tüketici olabilir. Sürekli olarak Korona virüsün ne kadar tehlikeli olduğuyla ilgili bir haber bombardımanına tutuluyoruz.

Tüm bu olup bitenlerle ilgili olarak ne kadar dengede kalmaya çalışırsam çalışayım, işin sonunda kendimi çok endişeli bir halde buldum. Bu durum benim sağlığıma iyi gelmedi. Son günlerde Steve de ben de, “Acaba bizde virüs mü var?” dememize neden olan bir grip geçirdik. Bu nasıl mümkün olabilirdi? Evde kalarak sağlığımızı korumaya odaklanmıştık. Şu anda işimizi kişisel temas olmaksızın internet üzerinden sürdürebiliyor olmaktan dolayı kendimizi çok şanslı görüyoruz. Ekim ayında Las Vegas’ta gerçekleştireceğimiz birebir etkinliği ise dört gözle bekliyoruz. O zamana kadar bu korku halinin geçeceğinden eminiz. Neyse ki Steve ve ben sadece basit bir grip geçirdik. Sağlığımıza şükrediyor ve herkes için aynısını diliyoruz.

Şu anda alışık olduğumuz hayatı sürdürmek mümkün değil. Her gün, koruma için insanların ve işletmelerin nasıl izole olduğuyla ilgili haberler izliyoruz. Ben her hafta Zayıflama Derneğinin toplantılarına giderdim. Evet, birçoğumuz gibi ben de birkaç kilo vermeye çalışıyorum. Toplantılar şu anda sadece internet üzerinden yapılıyor. Diğer kadınlarla yüz yüze paylaşımı özlüyorum. Oradaki toplantım bitince gittiğim kütüphanenin de kapandığını öğrendim. Steve çok tatlı bir eştir. Bana yeni bir Kindle (elektronik kitap okuma cihazı) aldı, böylece okuma zevkimi farklı bir şekilde tatmin edebiliyorum. Las Vegas’ta genellikle çeşit çeşit eğlence olanakları olur. Şimdi bunların çoğu kapandı. Gündelik hayatta yapabilecekleriniz çok sınırlı. Umalım ki yeni normalimiz haline gelen bu koşullar sadece geçici bir durumdan ibaret olsun.

Ben her zaman olumlu bir kişi olmakla övünürüm. Aynı zamanda duygusal bir insan olduğumun da farkındayım. Steve ile birlikte yarattığımız, bize hem iş ortamı hem de sıcacık bir yuva olan evimizi çok seviyorum. Yine de, bu duruma karşı alınan önlemler nedeniyle evde kapalı kaldık. Biraz depresif bir hale geldiğimi fark ettim. Ben insanların arasında olmayı ve yeni ortamları deneyimlemeyi severim. Arkadaşlar ve aile üyeleriyle bir araya gelmeyi özlüyorum. Hayatın bana sunacağı maceraları keşfetmeyi özledim. Bu izolasyon halini bir şekilde kırmam gerektiğini anladım.

Bu konuyu Steve ile müzakere ettikten sonra köpeğimizle birlikte yakındaki bir parka giderek piknik yapmaya karar verdik. Burası içinde göller, yeşil çimenler ve ağaçlar olan çok özel bir yer. Ördekler, kazlar ve kuğular da var. Doğayla bütünleşmek ruhuma iyi geldi. Mikrop korkusu olmadan yanımızdan geçen insanlara selam verdik.

Bu öğleden sonra gezisi, bana bu virüs tehlikesini atlatacağımıza dair umut verdi. Olumlu kişiliğime geri döndüm. Şimdi bu durumun hayatımızdan geçip gitmesini sağlayabilirim. Hep birlikte güvende olmamıza ve şu anda dünyamızı bunaltan bu durumdan bir şeyler öğrenmemize niyet ediyorum. İnancınızı yitirmeyin ve hep birlikte paylaştığımız desteği hissedin. İçinden geçtiğimiz bu süreç, yolumuza ne çıkarsa çıksın bizi daha güçlü bir hale getirecek.

Espavo. Gücünü eline aldığın için teşekkür ederim.

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2020

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!