Mart 2019

Parlak Gözler Klanının Geri Dönüşü

Yuvadan merhaba, Sevgili Varlıklar,

Bugün, tam şu anda ne olup bittiğini ve önümüzdeki birkaç ayda neler olup biteceğini paylaşmak üzere sizi bir yolculuğa çıkarıyoruz. Hepinizin esas işlerinizi demirleyebilmeniz için gerçekleşen değişiklikler var. Evet, bu birçok insanın sorduğu bir sorudur: Benim işim ne? Benim ne yapmam gerekiyor? Esas işimizi tutkumuzun içinde bulacağız, peki ya tutkumuzun ne olduğunu bilmiyorsak? Eh, bu birçokları için anlaşılabilir. Siz insanmış gibi davranma oyununu oynuyorsunuz. Sizin bizzat kendinizin icat etmiş olduğu perde çok kalın ve çok da iyi çalışıyor. Sizin kim olduğunuzu ve bu yaşamdan önceki geçmişinizi hatırlamanıza engel oluyor. Aynı zamanda kendi ruhunuzu hatırlamanıza da engel oluyor.

Biz sizi özgün ruh adınızla çağırdığımızda, çoğunuz dönüp de bakmazsınız bile. O kadar uzun süredir bu ayrıymış gibi davranma oyununu oynuyordunuz ki. Dolayısıyla, gemiye hoş geldiniz. Bugün, sizlerle gözlemeniz gereken bir konuyu paylaşmak istiyoruz. Bu herkes için geçerli olmamakla birlikte, Dünya üzerindeki herkes, önümüzdeki birkaç ay içinde başlamak üzere gelecek yıllar içinde bunu bir miktar deneyimleyecektir. Gördüğünüz gibi, birçok sebeple gerçekleşen toptan bir enerji dönüşümü var. Daha önce Dünya gezegeninin evriminden ve insanlığın 11 boyutundan söz etmiştik. Ancak, morfojenik bedenin birinci düzeyine geçmek muhtemelen en güç değişikliklerden biridir çünkü siz burada ataletin üstesinden gelmek zorunda kalırsınız. Hareketsizlik ve durağanlığın rahatlığını terk ederek ileriye doğru gitmelisiniz. Kendinizi harekete geçirmek çok zorlayıcıdır ama siz bunu oldukça iyi başarıyorsunuz.

Gerçekleşen Mucizeler

İleriye doğru olan genel hareket bizi çok heyecanlandırıyor. Bu ilerleme, bu kadar kısa süre içerisinde bizim beklediğimizin bile çok ötesinde. Bravo, Sevgili Varlıklar! Bu sizin çalışmayı demirlediğinizi gösteriyor. Ama siz bunu nasıl yaptınız? Tutkunuzun içinde olup da bunu fark etmemiş olabilir misiniz? Belki bazılarınız farkında bile olmadığınız şeyler yapıyordunuz. Size şöyle söyleyelim, Sevgili Varlıklar, birine onun işinin ne olduğunu söylemek zordur. Dolayısıyla, biz burada ne kadar sayıda insanın rolünü oynadığı ve neyi beklemeniz gerektiği hakkında size bir fikir vermeye çalışıyoruz. Gerçekten de tam şu anda Dünya gezegeninde mucizeler oluyor.

Bunu izlemek bize çok heyecan veriyor. Bazılarınız uykusunda şifa çalışmaları yapıyor. Birçoğunuz bunu zaten biliyorsunuz çünkü sıklıkla bitmiş tükenmiş bir şekilde uyanıyorsunuz ve enerjinizi yeniden harekete geçirmek birkaç saat alıyor. Bazılarınız farkında bile olmadan diğer boyutlarda çalışıyorlar. Bunun çoğu akşam saatlerinde başlar ve dinlenme saatlerinde sürer – özellikle siz dinlenme haline ve yenilenme periyoduna girdiğinizde – bunun etkisi birçoğunuz için çok büyüktür. Gündüz her zaman ruhsal işinizi yapmasanız da, gece yeniden şarj olursunuz. Bazen bazılarınız o kadar şarj olur ki başka boyutlara seyahat eder ve çalışırsınız.

Bir yöntem diğerinden daha iyi değildir ama bazılarınız bir yaklaşıma çekim hisseder, diğerine hissetmezsiniz. En önemli husus şu ki siz yalnız değilsiniz. Dolayısıyla, sizin için en etkili şeyin ne olduğunu nasıl bulabilirsiniz? Kuşkusuz, bazen ne olduğunu bilmeseniz de bu sizin tutkunuzdur. Bazen bir ruh olarak tutkunuz o insan deneyimine uymaz. Bu zor bir durumdur çünkü siz diğer insanların kendilerini görebildikleri şekilde kendi yansımanızı göremezsiniz. Bunun ve aslında birkaç şeyin daha değişmekte olduğunu bilin. Bunlardan birini sizinle paylaşalım. Bunun en büyük, en önemli bölümünü oluşturan ve şu anda gerçekleşmekte olan mucizeye biz basitçe parlak gözler klanının geri dönüşü diyeceğiz.

E-Ailesinin Yedi Klanı

Gördüğünüz gibi, Dünya gezegeninin başlangıcında yedi klan vardı. E Ailesi oyunların yolunda gitmesini sağlayarak bütün evreni dolaşmıştı. Zamanından önce bitme tehlikesi geçiren oyunlarla çalışıyorlardı. Bu şekilde, oyunların ayakta kalmasına yardım etmek ve oyunları sona erdirmek yerine bir sonraki düzeye taşımak için gerekli her türlü niteliği kazandılar. Sonra akıllarına bir fikir geldi: İçinde hiçbir kural olmayan bir oyun oynasak nasıl olur? Bir miktar tartışmadan sonra oyun sahneye kondu. İlk defa, E Ailesinin bazı üyeleri enkarne olup fiziksel bedenler almaya karar verdiler. Bu, o güzel titreşimsel hallerini bırakma ve hafızalarını kaybetme anlamına geliyordu. Evet, buraya gelecek, perdeyi örtecek ve diğer insanların yanında insanmış gibi yapacaklardı.

Parlak Gözler Klanının Geri Dönüşü

Onlar her yerdeki bütün oyunlar için gerekli olan yedi önemli nitelik getirdiler. Ve bu nitelikleri yedi değişik klan halinde getirdiler. Aslında işin en başında klanlar enerjilerini Dünyaya indirirken kısa bir süreliğine birlikteydiler, sonra diğer klanlara dağıldılar; böylece bu yedi önemli nitelik Dünya gezegenine yayıldı. Bunlar, evrimsel adımlar atan bütün oyunlar için kritiktir. İlginç olan konu şu ki Sevgili Varlıklar, siz oyunu zaten kazanmış durumdasınız. Bunu anlamak zor olabilir ama inanın ki bu sizin duracağınız anlamına gelmiyor. Siz yeni bir oyun yaratıyorsunuz, Sevgili Varlıklar. Buradaki zorluk, yarattığınız oyunun daha siz ayağınızı yere basmadan, her gün her an yaratılıyor olmasıdır. Yani siz kelimenin tam anlamıyla her hareketi yaratıyorsunuz. Şimdi morfojenik bedene ve daha yüksek düzeylere geçerken, daha yüksek bir amaçla uyumlanmaya da başlayacaksınız. Bu, E Ailesinin yardımıyla oluyor. E Ailesinin klanlarından biri Parlak Gözler Klanıdır ve onlar şu anda güçlerini ellerine alıyorlar.

Hiç bakışlarınızı alamadığınız gözlere sahip olan birini gördünüz mü? Gözler tamamen benzersizdir, parmak izlerinizden bile daha benzersiz. Buna karşın bazıları, buraya sadece gözlerini açıp gülümseyerek Dünya gezegeninde ışık tohumları ekme gücüyle gelmiştir. Bunu yapan kişiler, bunu bütün hayatları boyunca yapsalar bile, gerçek güçlerinin farkına varamayabilirler.

Eğer sık sık “Senin gülümseyişinde özel bir şey var,” gibi yorumlar duyduysanız, muhtemelen atalarınız doğrudan bu ruh ailesindendir. Genetik bir hattın karışımından farklı bir şekilde, Ruhsal ataların bu enerjisel hatları zaman içinde değişmeden kalır. Eğer bu durum size hitap ediyorsa o zaman muhtemelen kendinize “Ben nasıl bir fark yaratabilirim?” diye sormayacaksınız ve muhtemelen gözlerinin içine baktığınız herkesi derinden etkilediğinizi de fark etmeyeceksiniz. Bu nasıl oluyor? Çünkü onlara Yuvayı hatırlatıyorsunuz. Parlak Gözler Klanı böyle çalışır, ışık tohumları ekerek.

Parlak gözler dönüyor. Sadece yeteneklerini yaşamlardır saklamış olan yetişkinler güçlerini geri almakla kalmıyor, yeni gelen çocukların da birçoğu çok parlak gözlere sahip. Sıkı tutunun insanlar, işte bu! Bu bugün oluyor ve konu sadece yeni gelen enerjiler değil. Bu küresel olarak gerçekleşiyor ve bu dalga Dünyanın enerjisini yükseltmesine yardım edebilir. Bu neyi değiştirecek? Sevgili Varlıklar, bu, Dünyadaki her şeyi değiştirecek. Aniden haberleriniz çok sessizleşecek ve sadece iyi haberler göreceksiniz. Evet, daha düşük titreşimlerde kalmak için ısrar edecek belli gerçeklikler var ve siz bunların üzerinde kontrole sahip değilsiniz. Kolaylıkla bunun dışına çıkabilirsiniz çünkü siz gözlerinizi neye açacağınızı seçerek kendi gerçekliğinizi yaratırsınız. Lütfen bilinçli olarak eski gezegenin düşük titreşimlerinde kalmayı seçenlere bağlanmayın ve bunları yargılamayın. Siz yükselme fırsatına sahipsiniz ve biz sizi buna teşvik ediyoruz.

Tam şu anda bu satırları okuyanların çoğu orijinal Parlak Gözler Klanındandır. Biz sizin kim olduğunuzu hatırlamanıza yardım edeceğiz. Ve siz kendinizi bu insanlardan biri gibi hissetmeseniz de, onları gözleyin çünkü onlar şimdi uyanıyorlar ve tek yapmanız gereken gülümsemek. Birini görüp de “ah bu onlardan biri olabilir” diye düşünürseniz gülümseyin. Size geri gülümseyip ışıklarını yollarlarsa, damgalandınız demektir çünkü onların işi budur. Umuyoruz ki bu, insanların anlaması için fazla basit değildir. Şey, aslında bu oldukça basit ama konu tamamen size kalmış. Dünyaya ekilen yeni bir ışık tohumları dalgası geliyor. Siz de bu kutsal klanın bir üyesiyseniz, o zaman gülümsemenizin farklı bir şekilde parladığını göreceksiniz. Eğer sizin klanınız bu değilse, o zaman sizin göreviniz bu ışık tohumlarını kabul etmek, kendinizle birleştirmek ve mümkün olduğunca başkalarına geçirmektir.

Bu nasıl çalışır? Sadece Gülümseyin ve Bırakın Olsun.

Bu tohumların ekilmesi için insanlığın ilerleyişinde doğru zamandayız. Bu tohumlar büyümek için bereketli topraklar bulacak, Parlak Gözler Klanı bu yüzden geri geliyor.

Şu anda tam bir uyumlanma oluyor ve biz birçoğunuzun hareket etmek için rahat bir konumda olduğunu umuyoruz. Evet, bu şimdi açılmaya başlayan şeyin bir parçası. Ve siz kendinizi sıkışmış veya yapmanız gereken bir şeyi yapmıyormuş gibi hissediyorsanız, sadece bu parlak ışıklardan birini görene kadar çevrenize bakın. Kendi gözlerinizi açma cesareti gösterin ve o güce sahip olup olmadığınızı görün. Birçoğunuz buna sahipsiniz ama farkında bile değilsiniz. Bilinçli olarak bununla çalışın ve endişelenmeyin çünkü o sadece sizin kafanız. Kalbinizin korkmaya ihtiyacı yoktur.

Bu yolculuğun keyfini çıkarın, Sevgili Varlıklar. Önünüzde yeni bir yolculuk var ve size söylemeliyiz ki bu düşündüğünüzden daha kolay. Başka bir kişinin gözlerine derinden bakma cesaretini gösterdiğiniz zaman, sokaktan geçiyor bile olsanız, bu dünyayı değiştirirsiniz. Bu klandan olmasanız bile, Parlak Gözler Klanının geleneklerini sürdürebilirsiniz. Ve şu ana kadar sessizce saklanmış olanlarınız için üzgünüz ama artık Dünya gezegeninde saklanmak yok.

Sadece keyfini çıkarın. Gülümseyin. Işığınızı karşılığında bir şey beklemeden serbestçe ve sevgiyle yollayın. Sonra da her şeyin bambaşka bir şekilde uyumlanmaya başlamasını izleyin. Yeni Dünyanın sihri tam önünüzde, tam şu anda onun içine giriyorsunuz. Size söylemeliyiz ki emin ellerdesiniz, Sevgili Kalpler. Görüyorsunuz, Dünya gezegeninin her tarafında bu işaretleri bekleyen varlıklar var. Tüm klanlara ihtiyaç olacak ama ilk işaret Parlak Gözler Klanının geri dönüşü.

Bravo! Muhteşem evrim oyununuzda yapmakta olduğunuz harika işlere devam edin. Bilin ki asla yalnız değilsiniz. Biz her an sizin arkanızdayız ve eğer bizimle konuşmak isterseniz, tam omzunuzun üzerindeyiz. Yolculuğun keyfini çıkarın. Şimdi size bu küçük hatırlatmaları bırakıyoruz: birbirinize saygıyla davranın, birbirinizi destekleyin. Parlak Gözler Klanını arayın ve birlikte iyi bir oyun çıkarın, Sevgili Varlıklar.

Espavo,

Grup

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Dişiyi Kutlamak

8 Mart 2019 Uluslararası Kadınlar Günü olarak ilan edildi. Bu durumun kamuoyunda nasıl karşılandığını merak ettim ve hemen Google’a bakarak internette yer alan çeşitli görüşleri inceledim. Bana göre, kadınlar ve erkekler kendi dişil ve eril enerjileriyle bağlantıya geçerken, dünyamızın dengelenmesinde oynayacakları rolü her gün kutlamak lazım. İnsanların kutlanmasında ayrım yapılmamalı. Yine de, kadınları onurlandırmanın önemini görebiliyorum, bu yüzden kadınlar gününü kutlamaya karar verdim.

Ne yazık ki hayatın birçok alanında kadınlar hala farklı şekillerde baskı altında. Kadın erkek eşitliği konusunda çok ilerleme kat etmiş olsak da hala gidecek çok yolumuz var. Dünyanın bazı yerlerinde kadınların gördüğü muamele kalbimi acıtıyor; istismardan tutun da yaptıkları işin karşılığını alamamaya, yeteneklerinin ve haklarının tanınmamasına kadar birçok üzücü şey var. Kadınların gücüne yapılan bu saygısızlık ancak bilgiyle değişebilir. Steve ile evli olduğum için kendimi çok kutlu hissediyorum; o, bir kadın olarak benim gücümü onurlandırıyor ve kendi kendime inanmam için bana cesaret veriyor.

Ben kendi dünyamda karşılaştığım kadınları incelerim. Buna Espavo’da bizimle çalışan özel kadınlar, akrabalar, arkadaşlar ve gündelik hayatımda karşılaştığım diğer kadınlar dâhildir. Her birinin eşsiz biçimde bir fark yaratıyor olması beni büyüler. Onların kız kardeşlerim olduğunu hissederim. Biz birbirimizi onurlandırır ve destekleriz. Tanıdığım her kadında gücü, mücadeleyi, direnci, zekâyı, şefkati ve yaratıcılığı görürüm. Bunların hepsi de başarı nitelikleridir. Espavo aracılığıyla tanıdığım kadınlar benim için çok değerlidir. Her birinin ayrı bir hayat öyküsü ve gücünü eline alma mücadelesi vardır.

Yakın zamanda okuduğum bir öyküyü paylaşmak istiyorum. Bu öykü, düğününe tüm kadın misafirleri kendi gelinlikleriyle gelmeye davet eden bir gelinle ilgili. Gelin olacak olan bu kadın, evlenirken sıra dışı bir düğün istediğini biliyormuş. Hayatındaki “olağan üstü” kadınları onurlandırmak için tüm evli bayanlardan düğünde kendi gelinliklerini giymelerini istemiş. “Hepimizin eşsizliğini ve güzelliğini kutlamak için, birbirimize kendi gelinliklerimizle ilham vermekten daha iyi bir yol düşünemiyorum!” demiş. Gelin, Frozen’daki Elsa gibi buz mavisi dantelli bir elbise giymiş. “Bu, bütün günü daha sihirli bir hale getirdi. Kadınlar birbirlerini ışıldamak için cesaretlendirdiklerinde, kimse bizi durduramaz!” demiş.

Böyle bir öykü sayesinde dünyada kadınlara yapılan haksızlıkların üstesinden gelebilir miyiz? Evet, kesinlikle gelebiliriz. Her birimiz, olabileceğimiz en iyi şey olarak ve diğerlerini de aynı şeyi yapmaya teşvik ederek bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirebiliriz. Espavo. “Dişil” gücünüzü elinize aldığınız için teşekkür ederim.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Online Programların Listesi için Linke tıklayın.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2019

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!