Mart 2018

İlerleyen İnsanlar

Hatırlama Zamanı

Merhaba Sevgili Varlıklar, ben Merlia.

Bugün Dünyaya sizlerin enerjinizi dengelemenize yardım etmek için geldim. Gezegeninizde hareket halinde o kadar çok şey var ve aynı anda o kadar çok şey oluyor ki bunu perdenin bu tarafından izlemek bizim için çok Sihirli bir şey. Size 2018 yılında gelmekte olan 22 dalgadan söz etmiştik ve şimdi bunların öncüleri başlıyor. Bu dalgaların esas kütlesi şu üç ayda gelecek: Ağustos, Eylül ve Ekim. Enerji istikrarlı bir şekilde gelecek, bu nedenle daha önce sizi yoğun bir şekilde vuran dalgalar gibi değil ama daha çok sabit bir yükseliş gibi hissettirecek. Tabii ki buradaki ana fikir değişikliği rahat bir şekilde karşılamaktır çünkü gerçekte olan şey budur. Bunun sizin Dünyadaki niteliklerinizi farklı alanlarda etkilemesine tanık oldunuz. Bunun ayrıca gezegeninizdeki dişil/eril dengelenmesiyle de yakından ilişkisi vardır ve biz bunu gururla izliyoruz. Sevgili Varlıklar, değişimin insanlar için çok korkutucu ve rahatsızlık veren bir şey olduğunu fark ediyoruz. İnsanlar her dönemeçte değişime direniyorlar ve bunu yavaşlatma veya durdurma şansları olduğunda da bunu yapmaya çalışıyorlar.

Geçmişinizin Yeniden Yüklenmesi, İnanç Sistemlerinin Bırakılması

Kelimenin tam anlamıyla, temel işleri sizin için yeni bir şekilde hallediliyor. Zemin açılıyor çünkü siz beşinci boyutta yeni bir baz enerjiye sahipsiniz. Üzerinde tekrar tekrar çalıştığınız halde yeni şeyler görmeye başlıyorsunuz. Bunların çoğu 30 yıl, hatta 50 yıl önce ekilen tohumlardı, şimdi en sonunda çiçek açmaya başlıyorlar. Bunların bazılarını, belki de sizi bir şekilde motive ya da kontrol etmeleri için, bilinçli olarak kendinizden gizlemiştiniz. İnsanlar olayları artık saklanması imkânsız olan çok daha yüksek bir perspektiften görmeye başlıyorlar. Bunu sevinçle karşılıyoruz Sevgili Varlıklar çünkü siz şimdi hem kendinizi hem de oyununuzu bizim perspektifimizden görmeye başlıyorsunuz.

İnanç Sistemleri

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, buradaki esas zorluk inanç sistemleridir. Birçok insan inanç sistemleriyle yetiştirilmiştir ve bunlar nesilden nesile geçtiği için çok derine işlemiştir. Çoğunlukla ilişkiler bile inanç sistemleri üzerine inşa edilmiştir. Biz insan inançlarıyla ilgili zorluk yaşamayız; biz imanın çok önemli olduğuna inanırız. Zorluk, siz bir inancı alıp da onun çevresine bütün bir sistemi inşa ettiğinizde ortaya çıkar. Bu 22 dalga baş döndürücü bir hızla Dünyaya gelirken siz de daha hızlı bir şekilde ilerlemeye başlıyorsunuz. Sevgili Varlıklar, bizim sizin bakmanızı istediğimiz parça budur. Bazılarınız inanç sistemlerinizi gözden geçirdiniz bile. Birçoğunuz çevrenizdekilerle temas halinde olmayan açık inanç sistemlerine sahipsiniz, bu da ebeveyn, kardeş veya arkadaşlarınızla sıkıntılara yol açabiliyor. Bunun nedeni sizin belli bir düzeyde bir ilişki inşa edip sonra aniden hareket etmiş olmanız, böylece o ilişki artık aynı değil. Düşüncelerinizdeki bu ilerleme nedeniyle bir ilişkiye son vermeniz bile mümkün. Ancak durum buysa korkmayın. E Ailesi şu anda kalabalık bir biçimde burada; siz kritik bir zamanda buradasınız. Kendinizi yalnız, kimse sizi anlamıyormuş veya serbestçe konuşabileceğiniz kimse yokmuş gibi hissetseniz de, gerçekte asla yalnız olmadığınıza inanın. Bilin ki eğer bu şekilde hissediyorsanız mükemmel yerdesiniz çünkü çok karanlık bir yere ışığı demirliyorsunuz.

Işığın Müjdecileri

Biz size birinin doğru veya diğerinin yanlış olduğunu söylemiyoruz ama ilerleme seyir halinde ve her şeyi kendisiyle birlikte götürüyor. Hali hazırda buna karşı devasa bir geri tepme gördünüz ve görmeye de devam edeceksiniz çünkü birçok insan korkuya kapıldıkça geriye doğru gidiyor. Yeniden eski yöntemleri deneyebilir veya çok fazla pozitif düşünceyle çok ileri gittiklerini düşünebilirler. Böylece, bu şekilde geriye doğru gider ve nesilden nesile aktarılan şeyleri denerler, çünkü bu geçmişte işe yaramıştı. Ancak, siz artık üçüncü boyuttan çıkmış olduğunuz için, beşinci boyut gerçekliği yeni bir şekilde köklenmeniz için buradadır. Biz bunu heyecanla bekliyoruz çünkü siz Işığın Müjdecilerisiniz. Siz, bu inanılmaz değişim zamanlarında bu gezegende bulunmayı seçmiş olanlarsınız. Bununla ne yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz çünkü gördüğünüz gibi bu tamamen size kalmıştır. Birçoğunuzun bu anda burada olabilmek için zamanda geriye doğru yolculuk yaptınız, Dünyaya ve tüm insanlığa önemli bir şey getirdiniz. Bunun geleceğin güvenli olduğu anlamına geldiğini düşünebilirsiniz ama unutmayın ki yaptığınız her değişiklik dalgalanarak zaman çizgisinde ilerler.

Zaman Yolculuğu

Bunu şimdi öğreniyorsunuz çünkü aslında beşinci boyut gerçekliğinde kendi kendinize zamanda yolculuk yapma enerjisine sahip olursunuz. Her ne kadar yıllardır bunun hayalini kursanız da bu hepiniz için yenidir. Evet, bu konu uzun zamandır umut tohumları ekerek sizin bilim kurgunuzun içinde yer alıyordu. Zamanda yolculuğun gerçekleştiğini göreceksiniz. Zamanda çok geriye gitmekten söz etmiyoruz, kendi geçmişinizde geriye giderek sizi sınırlandıran bir şeyi temizlemekten söz ediyoruz. Bu belki de bir inanç, olay veya gerçekleşen bir travmaydı ve siz bunu hücresel hafızanızda taşıdınız. Bu, bu değişikliklerden kolayca geçmenizi sağlar çünkü bunlar sizin hareket etmenizi ve bu yıl Dünyaya gelen 22 dalgadan tam olarak yararlanmanızı kısıtlayan şeylerdir. Bunu yapmak için geçmişinizle bağlantınızı koparmalısınız ama bu herkes için çok zordur çünkü siz tüm inanç, enerji ve ilişkilerinizi doğrusal bir tarzda inşa edersiniz. Artık beşinci boyutta olduğunuz için bundan sonra doğrusal olmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine biraz pratikle beşinci boyutun her veçhesine girebilirsiniz ve ilerleyen safhalarda bu konuyla ilgili olarak sizinle daha fazla bilgi paylaşacağız.

Sevgili Varlıklar, siz yeni bir dünyada yaşıyorsunuz ve yeni fiziksel bedenlere adapte oluyorsunuz. Şunu anlamalısınız ki önce ruhunuz harekete geçer çünkü ruhunuz sizin yoğunluğu olmayan uhrevi parçanızdır. Buna karşın siz kısa bir süre için ruhunuzu içine alan bu fiziksel bedenle birleşir ve bu sihir balonunu oluşturursunuz—biz buna biyolojik balon deriz. Bu sizin bir başlangıç ve sona sahip olan sonlu parçanızdır. Bu balon sizin burada olduğunuz süre boyunca size ev sahipliği yapacaktır ama ona iyi bakmanız, beslemeniz ve onunla çalışmanız koşuluyla. Böylece şimdi size söylemeliyiz ki balonun kendisi, yeni enerji ve özelliklerin içeri girmesine izin vererek değişebilir, beşinci boyut gerçekliğinin bir kısmını sizin için demirleyebilir. Bu zaman ve pratik gerektirir ama hepiniz gezegeninizdeki en inanılmaz zaman dilimleri ve değişimlerin içinde ilerlemek için mükemmel durumdasınız.

Işık Bedeni Hatırlamak

Şimdi bunun için birkaç şeyin olması gerekecektir. Bu ne demek? Işık bedenlere hemen yarın mı geçmeniz gerekiyor? Hayır, Sevgili Varlıklar, bu her biriniz için kendi zaman çizginizin içinde, size en iyi hizmet eden enerjinin içinde ve buna hazır olduğunuz zaman gerçekleşecek, daha önce değil. Siz belli bir nedenle özgür seçim gezegenindesiniz ve biz bunu sizinle birlikte onurlandırıyoruz. Siz anladığınızdan daha sihirlisiniz ama yine de bunu kendi kendinize keşfetmeniz gerekiyor. Dünya üzerindeki bütün deneyimlerinizi derlemek için tüm bu enerjilerin içinden kendi kendinize geçmelisiniz. Bilin ki biz sizinle birlikteyiz. Ruh sizinle birlikte. Yüksek benliğinizin fiziksel olan sizle yeni bir bağlantısı var. Geçmişinizi bırakarak, değiştirerek ve temizleyerek şu anda içinde bulunduğunuz aynı fiziksel bedendeyken daha yüksek bir titreşim haline geçme fırsatını elde edersiniz. Önünde sonunda herkes ışık bedene geçecektir. Birkaç yıl sonra insanlar bu yoğunluğa sahip olmayacaklar ve bunun nedeni, süreç bir kez başladıktan sonra insanlar düzenli bir şekilde ışık bedene geçerken, yaklaşık 15 yıl sonra Dünya üzerindeki herkesin ışık bedene daha kolay bir şekilde geçme fırsatı elde edecek olmasıdır. Siz kapıyı açık tutmak ve ileriye doğru o birinci adımı atmak için buradasınız. Yolunuzun kolay olmasını dilerdik ama bazen öyle olmayacak. Sizin deneyiminiz çoğu zaman sizi izleyeceklerden daha zor olacak çünkü siz o kapıyı zorla açacak olanlarsınız. Siz en fazla değişikliği deneyimlemek zorunda olanlarsınız. Ancak siz aynı zamanda E Ailesisiniz ve bunu daha önce de yaptınız. Aslında tüm belleğiniz geri döndüğünde ve o bedeni çıkarıp atmaya başladığınızda, gerçekte kim olduğunuzu anlamaya başlayacaksınız. O hatıralar size geri dönerken biz yüzümüzde büyük gülümsemelerle izleyerek orada olacağız.

Birçoğunuz bunu evrenin her tarafındaki farklı oyunlarda, sayamayacağınız defalar yaptınız. Olan şudur ki bu oyunlardan biri bu değişikliklerin gerçekleşmeye başlayabileceği kritik kütleye eriştiği zaman, E Ailesi gelir ve herkesin kritik kütleye erişmesine yardım eder. E Ailesi şu anda gezegeninizde büyük bir değişim gerçekleştiriyor. Yıllardır burada olmalarına karşın, kolektif insanlık şu anda bu değişikliklere hazırdır. Böylece kritik kütleye ulaşılmıştır ve siz bir şeylerin dönüştüğünü görüyorsunuz. Evet, olduğu yerde takılmış veya belki hiç işe yaramamış olan şeyler şimdi aniden yeni şekillerde işe yaramaya ve çevrenizde değişmeye başlıyor. Bunu izlemek hem çok şaşırtıcı hem de çok ilginçtir. Bunun bir parçası olun Sevgili Varlıklar. Bilin ki çoğunuz farkından olduğunuzdan çok daha fazla becerilere sahipsiniz ve olacak şeylere gayet hazırlıklısınız. Biz sizin o kapıları açık tutmanıza yardım etmek, gerçekte kim olduğunuzu hatırlamanız ve görmeniz için aynayı tutmak üzere buradayız. Bilin ki derinlerde buna sahipsiniz ve ihtiyacınız olan her şey burada. Dışarıdan hiçbir şeye ihtiyacınız yok Sevgili Varlıklar.

Bu bir sonraki enerjiler gelmeye başladığında, siz farklı düşünme şekilleri deneyimleyeceksiniz. Siz bir düşünceyi her zaman doğrusal bir tarzda düşünmüştünüz, aynı zamanı deneyimlediğiniz gibi. Şimdi beşinci boyutta zamanda yolculuk yapmanın mümkün olduğunu size söylemiştik. Birçoğunuz bunun harika olduğunu, geri gidip olayları daha kolay ve yumuşak bir şekilde yaşayabileceğinizi düşünürsünüz. Ama olan şudur ki bu kısa yolculuklarda sizin zamanınız sınırlıdır çünkü zaman çizgisinde hızlı bir şekilde dalgalanarak ilerler. Bunu beşinci boyuttaki bir spiral olarak düşünün. Tam şu anda kendi yaşamınızda bir değişiklik yapabilecek olsanız da, geri gittiğinizde bazı şeyleri de temizlersiniz ve kendiniz için fırsatlar oluşturursunuz. Siz geri gider ve yolunuza küçük hatırlatıcılar veya kristaller yerleştirirsiniz, böylece bunların içinden geçerken birden Yuvayı hatırlarsınız. İstediğiniz şeyleri hatırlarsınız: yolunuz, kontratlarınız ve biraz da bu zamanlarda kim olduğunuz. Bunlar burada olmak için çok güzel zamanlardır ve sihir tam da şimdi başlıyor. Bu yıl büyük değişikliklerle dolu olacak Sevgili Varlıklar ve siz bunun için hazırsınız. E Ailesi yerini almıştır. Biz sizi kutluyoruz ve gerçekte kim olduğunuzu hatırlamanıza yardım ediyoruz.

Size bu mesajı en büyük onurla getiriyorum—bu bir umut mesajı ve gerçekleşen hayallerin mesajıdır. Henüz amacınızı tam olarak anlamıyorsunuz. Bu gezegenin ve insanlığın evrimi yeni bir şekil almaya başlarken, şimdi burada olmak için çok güzel bir zamandır. Yeriniz ayrılmıştı ve biz sizi orada görmekten çok memnunuz. Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyor ve sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve bu yeni oyunu birlikte iyi bir şekilde oynayın.

Ben Merlia’yım. Bir ara gelin ve beni görün.

Espavo

____________________________________

Evrim Geçiren İnsan

Merhaba Sevgili Varlıklar

Bugün size toplu olarak katılıyoruz çünkü gezegeninizde gerçekleşmekte olan olaylarla ilgili anlatacağımız küçük bir hikâye var. Siz evrimin harika seviyelerine ulaşıyorsunuz. Dünyanın kendisi de değişiyor; burada çok fazla güzellik gördünüz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki siz yeni insanlar haline geliyorsunuz ve bu çok heyecan verici. Geçen sefer çok boyutlu sizden ve kusursuzluğunuzun bir kısmını yaşamınızda 11 farklı deneyime gizlediğinizden, bunların her birinin farklı seçimler yaptığından ve farklı güzergâhları seçtiğinden söz etmiştik. Burada aldığınız her karar aynı önemi taşır. Bir boyutta bir yola giderken diğerinde başka bir seçim yapabilirsiniz. Dolayısıyla insanmış gibi davranan ruhunuzun kaçırdığı hiçbir deneyim olmaz.

Fiziksel Bedenin DNA’sındaki Değişiklikler

Bugün kendi fiziksel varlığınızdan söz ediyoruz çünkü o da değişmeye başlıyor. Bu değişim en küçük seviyede–DNA seviyesinde başlıyor, DNA sizin farkında olduğunuzdan çok daha fazla ipliğe sahiptir. Toplamda, diğer ipliklerin konturlarını oluşturan çok zayıf bir manyetik alana sahip olan 12 iplik vardır. Şu anda bu iplikler yeniden aktive olmaktadır. Bu gerçekleşirken ve sizin diğer boyutlarınızla aranızdaki boyutsal duvarlar incelirken, fiziksel beden de değişmeye başlıyor. Biz epey bir süredir size duygularınızın bir yaşamınızdan diğerine sızdığını anlatıyoruz. Bazen ortada hiçbir neden yokken kendinizi aniden çok mutlu, üzgün veya hatta depresif bir halde bulabilirsiniz, burada olan şey, başka bir boyutta gerçekleşen, daha önce hiç karşınıza çıkmamış bir deneyimle bağlantı kuruyor olmanızdır. Şey, şimdi aynı zamanda bu duvarlardan düşünce ve hisler de almaya başlıyorsunuz. Şimdi duvardan dalganın yalnızca manyetik parçaları değil, elektrik kısmının parçaları da geçiyor. Bunun ne anlama geldiğini anlatalım.

Boyutsal Duvarlardan Geçen Düşünceler

Üçüncü boyutta siz yaşamı tipik olarak doğrusal bir şekilde deneyimlediniz, bir andan sonra diğeri. Dördüncü boyutta ise zamanın aslında dairesel olduğunu öğrendiniz. Şimdi beşinci boyutta olduğunuz için zamanın aslında bir spiral olduğunu keşfediyorsunuz, bu da zaman ve mekânda ilerlemenin birleşimidir. Yine de her zaman kendini yineler, tekrar ve tekrar, böylece mükemmelliğe olanak sağlar. Bu değişikliklerle siz farklı şekilde düşünmeye başlıyorsunuz çünkü beşinci boyuta sağlam bir biçimde köklenmiş durumdasınız. Tüm insanlığın bu enerjiye adım atmış olmasına karşın, hala üçüncü boyut fikirlerine tutunan çok insan var. Bu durum, gezegeninizde şu anda neden bu kadar çok ayrılık olduğunu açıklıyor. Dolayısıyla, sizin şimdi boyutsal duvarların ötesinden farkına varmaya başladığınız düşünceler neler? Bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? Şey, bu bazı açılardan sizin yeni fikirlere sahip olacağınız anlamına gelir. Diğer bir deyişle doğrusal düşünmeyi bırakacaksınız çünkü bu sizin de sürecinizdir. Siz her zaman art arda, birbirine yol açan düşüncelere sahip oldunuz. Bu tabii ki farklı şekillerde de dallanabilir ama bir seferde yalnızca bir yoldan gidersiniz. Ya doğrusal olmayan düşünme şeklini deneyimlemeye başlamanız mümkün olsaydı? Siz şimdi bizim Yuvada sahip olduğumuz yetenekleri deneyimlemeye başlıyorsunuz. Zaman konusunda olduğu gibi, biz her an şimdide oluruz. Hangi yöne dönersek dönelim her şeye erişebiliriz. Siz bazen gezegeninizde zamanda yolculuk yapmaktan söz edersiniz ve biz bununla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayız. Biz her istediğimizde, istediğimize ulaşırız.

Doğrusal Olmayan Düşünme: Düşünme Sürecindeki Kestirme Yollar

Ya siz de düşüncelerinizle aynı şeyi yapabilseydiniz? Şey, bu durum şimdi bütün insanlarda gerçekleşmeye başlıyor. İnsan hayvanı, daha fazla ışık taşımak için çok hızlı bir şekilde evrim geçirmeye başlıyor. Siz zamanla ışık bedene doğru hareket ediyorsunuz, bunu daha önce de yapmıştınız. Bunu Lemurya günlerinde, Anasazi döneminde ve Maya döneminde yapmıştınız. Daha önce bunu Dünyada küçük parçalar halinde gerçekleştirmiştiniz ama şimdi bu daha büyük bir hareket olacaktır. Siz şimdi bu yönde hareket etmeye başlıyorsunuz ve buradaki ara adımlardan bir tanesi, doğrusal düşünme alışkanlığını bırakmaktır. Bu size her tarafta kestirme yollar sağlayacak ama sistemleriniz için çok zorlayıcı olacaktır. Matematik öğretmenleriniz sonuca nasıl ulaştığınızı bilmek isteyeceklerdir. Ancak ya her seferinde doğru cevaba gidebiliyorsanız ve aradaki adımlarla kafanızı meşgul etmenize gerek kalmamışsa? Bu durum öğretmenler ve okulun idarecileri için çok moral bozucu olurdu ama insanlığın çok hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlardı. Basitçe önünüzde yer alan durum budur, doğrusal düşünmeyi bırakmayı öğrenmek… Şimdi bu konuda hangi egzersizleri yapabilirsiniz ve bununla nasıl çalışabilirsiniz? Tam şu anda bunu nasıl uygulamaya geçirebilirsiniz?

Şey, bu aslında doğrusal olmayan düşüncedir. Sevgili Varlıklar, sizin çoğu zaman sezgi olarak gördüğünüz şeyler gerçekte kanal mesajlarıdır. O yanıtları çok hızlı bir şekilde aldığınızda, nereden geldiklerini bilmezsiniz. Dünyadaki insanlar çoğu zaman bu şekilde gelen yanıtlara güvenmezler. Geriye dönüp o noktaya hangi yoldan hangi kurallarla geçerek geldiğinizi bilmek isterler, oysa bu sadece tek bir harekettir. Biz bunu çok ilginç buluruz çünkü gezegeninizdeki büyük buluşların birçoğu, içsel olarak bunun gerçek olduğunu bilen insanlar tarafından yapılmıştır. Daha sonra da bütün ömürlerini o gerçeği doğrusal bir formata, bir mantık silsilesine sokup ispatlamaya çalışarak harcamışlardır. Eğer gerçeği baştan bilmeselerdi, o buluşu yapamazlardı. Biz Copernicus, Fibonacci, Socrates, Einstein ve hatta Tesla’nın kendisinden söz ediyoruz; onlar önce bir şeyin bilişine sahip oldular ve sonra bunu kanıtlamaya çalıştılar. Bu biliş kanal mesajıyla ve doğrusal olmayan düşünceyle gelir. Onlar bu mesajı aldıktan sonra, kanıtlamak için geriye doğru giderek doğrusal düşünceyi oturtmaya çalıştılar.

Ya doğrudan kestirme yoldan gidebilseydiniz? O zaman gezegeninizdeki işleyiş hızlanmaz mıydı? Sevgili Varlıklar, önünüzde sizi bekleyen şey tam da budur. Gereken tek şey, başlangıç olarak düşünce süreçlerinizin farkına varmaktır. Her zaman aklınıza büyük bir fikir gelebilir ama bu fikir aklınıza geldiği zaman, geriye giderek sizi bu fikre götüren şeyi bulun. Bu fikre ulaşmadan hemen önce ne düşünüyordunuz, peki ya ondan önce? Geriye doğru izleyin ve böylece doğrusal düşünce alışkanlıklarınızın farkına varın. Bu, sürecin başlangıcıdır, kısa bir süre içinde de o atlamaları yapabilir hale geleceksiniz. Siz insan olduğunuz için buna güvenmeyeceksiniz. Başlangıçta çok az insan bunu yapar çünkü tüm bu yollardan geçmenin artık gerekli olmadığını anlamaya başlamak pratik gerektirir. Özellikle büyük sorular söz konusu olduğunda, her seferinde doğru yanıta ulaşabilirsiniz. Neden? Çünkü perdenin diğer tarafında sizin başarılı olmanızı isteyen çok fazla varlık vardır, onlar bu fikirleri sizin bilincinize bırakırlar. Doğrusal düşüncenin dışına çıkabilirseniz, bu mesajları yorumlayıp onlara güvenebilirsiniz. Bu bilinç akışı tam başınızın üstündedir; buna bağlanıp bu düşünceleri çekebilirsiniz. Bu düşüncelerin hepsinden siz mi sorumlusunuz? Hayır, bunların bazıları sizin olumsuz düşünceler diye adlandıracağınız şeylerdir. Bunlardan birini aldığınızda bunu bırakmaya ya da görmezden gelmeye çalışmayın, sadece şöyle söyleyin, “Ah, burada olumsuz bir düşünce var. Sanırım bunun sadece geçip gitmesine izin vereceğim. Ama burada gerçekten parlak bir düşünce var, dolayısıyla bunu alıp keşfedeceğim.” Sevgili Varlıklar, düşüncelerinizi dikkatle seçin. Kafanızın içine giren şeylerden siz sorumlu değilsiniz ama orada kalanlardan sorumlusunuz.

Bu fikirleri alın ve hayal kurmaya başlayın, böylece kanal mesajlarını hem düşünce olarak almayı hem de işitmeyi öğreneceksiniz. Tüm gerçekliğiniz çok hızlı bir şekilde değişmeye başlayacak, çünkü çevrenizdeki her şeyi yeni bir şekilde algılamaya başlayacaksınız. Ve bu algıya kendinizi ne kadar açarsanız, o kadar çok şeyin değiştiğini görmeye başlayacaksınız. Değişim her birinizin önündedir Sevgili Varlıklar. Kendinizi tam bu zamanda Dünyaya belli bir nedenle yerleştirdiniz. Kimse buraya kazara ve sadece yer işgal etmek için gelmemiştir. Evet, siz bir amaç için buradasınız. Sizin bu amacın üzerinde çalışmanızı izlemeye bayılıyoruz ve olacak şeyleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Gezegeninizde çok heyecanlı zamanlar geçiyor. Zorluklar olmasına karşın biz endişeli değiliz çünkü en iyiler görev başında.

En büyük onurla sizi bu şekilde yansıtıyor, bu değişim zamanlarında kim olduğunuzu hatırlamanıza yardım etmeye çalışıyoruz. Siz oyunu zaten kazandınız Sevgili Varlıklar. Birbirinize saygıyla davranmanız için sizi üç küçük hatırlatıcıyla baş başa bırakıyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin çünkü bu şekilde kendinizi destekliyorsunuz. Birlikte iyi bir oyun çıkarmayı unutmayın.

Espavo, Sevgili Varlıklar.

Grup

____________________________________________

Amor Öğretmen Oluyor

Merhaba Sevgili Varlıklar, ben Zamanın Koruyucusuyum.

Bugün sizleri Amor’un yaşamındaki başka bir öyküye götürürken hepinize hoş geldiniz diyoruz; burada tam şu anda gezegeninizde sürüp giden zamanlara benzeyen zamanlardan geçen genç bir delikanlının yaşamındaki bir sonraki evreyi göreceğiz. Tabii ki Lemurya’da işler daha farklıydı. Onlar şu anda Dünyada çok az kişinin sahip olduğu şekilde kalpten bağlanarak çalışmaya alışkınlardı. O zamanlardan beri siz birbirinizden epeyce ayrılmayı başardınız ve şu anda oyununuz çok farklı. Sevgili Varlıklar, yine de siz ilerledikçe birbirinize geri yaklaşarak o zaman sahip olduğunuz gibi kalp bağlantılarını yeniden oluşturuyorsunuz. Aslında onların sizin bugün sahip olmadığınız ve henüz ihtiyaç duymadığınız iletişim şekilleri vardı. Siz insanları en derin seviyede anlayabileceğiniz tam bir kalp bağlantısına sahip olmaya henüz hazır değilsiniz. İnsanlar hala sırlarını korumayı tercih ediyorlar. İnsanlar şimdi beşinci boyuta geçmiş bulunduğundan, yeni gerçekliğinizde bile derin bir iletişim geliyor.

Şimdi sizi Amor’un öyküsünde biraz daha ileriye götüreceğim çünkü bu sefer Amor’u çok sevdiği bir işte çalışırken buluyoruz. O bir kabul uzmanıydı. Kendini bu şekilde adlandırmıyordu ama yaptığı iş gençleşme işlemi için gelen insanları içeriye kabul etmekti. Lemurya günlerinde Gençleştirme Tapınakları vardı; bu tapınaklar basit ve güzel mekânlardı, içlerinde sizin enerjinizi size geri yansıtan programlanmış kristaller vardı. Bedeninizin sahip olduğu farklı imza titreşimleriyle ilgili pek çok şey söylemiştik, Sevgili Varlıklar ve bu kristaller öyle bir şekilde tasarlanmıştı ki siz oraya kısa bir süreliğine girer ve bedeninizdeki tüm imza titreşimlerini sıfırlayabilirdiniz. Bu nedenle yaklaşık 300 yıllık ömürler sürerdiniz. Şimdi sizi biraz daha ileriye götürelim çünkü Amor, insanların Gençleştirme Tapınaklarında geçirdikleri süreyi en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olma konusunda çok başarılı olmuştu. Bulunduğu pozisyonda çok saygı görüyordu ve kendisinden başka birçok kişiyi de eğitmişti. Aslında o insanların kendi kısıtlamalarını bırakmalarına yardımcı olabiliyordu, böylece bu insanlar kendi imza titreşimlerini yeniden ayarlayabiliyorlar ve bu kısa süreli deneyimden en fazla kazanımı elde edebiliyorlardı. Böylece, şimdi sizi buraya götürmek istiyoruz.

Şu anda Amor’un birçok kişiyi eğittiği aşamadayız. O hala gelen kişilerin içeri kabulünü de gerçekleştirdiği halde, her zaman onun arkasında duran ve notlar alarak onun yaptığı işleri gözlemleyen iki veya üç kişi oluyordu. O, zamanının büyük bölümünü soruları yanıtlayarak ve bu sorular hakkında konuşarak geçiriyordu. Amor çok erken bir yaşta bir lider olmuştu. İlginç bir şekilde sizin gezegeninizde genellikle liderlerin ileri bir yaşta olması beklenir. Siz çoğunlukla genç insanları lider olarak görmezsiniz. Artık gezegeninizde bu durum da değişiyor olabilir çünkü şu anda yeni fikirlere sahip, yaşları nedeniyle çok uzun zaman önce onlara öğretilen şeylerden kaynaklanan ağır enerjiyi taşımak zorunda olmayan birçok harika lider ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla biz şimdi Amor’u çok kritik bir tarihte görüyoruz. O bir gün işe gittiği zaman, sizin bugün amiri diyeceğiniz kişi onu karşıladı. O günlerde farklı iş tanımları ve görevleri olmakla birlikte herkes eşitti. Amor bunun farkında değildi ama o gün onun işindeki üçüncü yıl dönümüydü. Amor gelenekleri iyi biliyordu çünkü yaşamına adım atmadan önce bunları iyice incelemişti. Gelenekler çok basitti. Herkes odaklandığı veya yaptığı işte üç yıl süreyle kalırdı çünkü onlar bu üç yıl içerisinde sorunsuz bir şekilde en yüksek potansiyellerini ortaya koyabileceklerini bilirlerdi. Ama bundan sonra, verimliliklerini yitirmeye başlarlardı. Böylece gelenek, bu noktadan sonra işin değiştirilmesini gerektirirdi. En az bir yıl süreyle işinizden ayrılırdınız ve eğer isterseniz, o bir yıldan sonra işinize geri dönebilirdiniz. Sistem öyle ayarlanmıştı ki herkes istediği takdirde işine geri dönebilirdi ve bu güzel bir işbirliği sistemi içinde gerçekleşirdi. Kimse birisinin geri dönüp de onu yerinden edeceği kaygısını taşımazdı çünkü herkes birbirine kalpten bağlıydı. Onlar bunun en yüksek potansiyeli sağlayacağını bilirlerdi ve bundan herkes kazançlı çıkardı—yalnızca bir kişi değil. Böylece Mu günlerinde rekabet çok nadir görülürdü.

Şimdi Amor tüm bu konuları düşünüyor ve geleneğin diğer bölümlerini de inceliyordu çünkü üç yıldan sonra ayrılmak istemeyenler vardı. Bulundukları yerde kalmak istedikleri takdirde kendi kendilerini izleme sorumluluğunu alır ve sürekli çevrelerindekilere şu soruyu sorarlardı, “Ben yapmam gereken işi mi yapıyorum?” Mu’daki geleneklerin yerini zaman içerisinde sizin bugün yasa dediğiniz şeyler aldı. Ancak, Mu günlerinde yasalara gerek yoktu. İnsanlar geleneği izlememeye ve farklı bir yoldan gitmeye karar verdiklerinde, bunun sorumluluğunu alırlardı. Bazen bu teşvik de edilirdi çünkü insanlar bu şekilde eski sorulara yeni yanıtlar bulabilirlerdi. Ancak ne olursa olsun, her zaman yaptıkları seçimin sorumluluğunu alırlardı ve bu gelenek o zamanlarda birçok soruna çare olurdu.

Böylece Amor bir kararla karşı karşıya kalmıştı. Çok sevdiği bir işi vardı ve bu işte çok iyiydi. Başka insanlara kendi yaptığı işi yapmayı öğretiyordu çünkü en yüksek potansiyeli nasıl ortaya çıkaracağını biliyordu. İşi ona doyum veriyordu ve hala diğer insanlara en iyiyi sunuyordu. Düşünerek geçen birçok günden sonra, Amor geleneği izleyerek kenara çekilmeye karar verdi. Sonra da amirine şöyle söyledi, “Bir hafta daha veya siz benim yerime bir başkasını bulana kadar bana ihtiyaç duyduğunuz sürece burada çalışacağım. Daha sonra ayrılıp biraz kendime vakit ayıracağım.” Gelenek bu şekildeydi çünkü Mu’da yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri kendinize iyi davranmaktı. Amor şöyle söyledi, “Bunu bir yenilenme dönemi olarak değerlendireceğim ve başka bir iş bulacağım çünkü bir yıl boyunca tamemen işsiz kalmak istemiyorum. Ancak, geri dönmeyi iple çekeceğim çünkü bu işi ve yaptığım şeyi çok seviyorum.” Amor’un amiri şöyle yanıt verdi, “Amor, buraya geri dönüşünden her zaman memnuniyet duyacağız. Aslında bence sen seni daha da fazla heyecanlandıracak başka bir iş bulacaksın. Sadece şunu bil ki biz seni bu süreçte izlerken senin bir kişi olarak büyümeni de izledik. Sen bir birey olarak geliştin, diğer insanları güçlendirme yeteneğini keşfederken kendi gücünü de eline aldın. Sana şunu söylemeliyiz ki senin yapacak önemli işlerin var. Senden büyük beklentilerimiz var Amor. Evet, burada her seferinde bir kalpte büyük bir değişiklik gerçekleştirebilirsin ve burada her zaman yerin hazır. Ancak ben seni burada tekrar göreceğimizden şüpheliyim.” Bunun akabinde Amor işinde diğer kişileri eğittiği son haftasına başladı. Hatta işinde başarıyla kullandığı şeyleri derleyebileceği bir eğitim kılavuzu yazmaya başlamak istedi. Bunları diğer insanlarla paylaşmak istedi çünkü orada gerçekten de sizin bugün alışık olduğunuz tarzda bir rekabet yoktu. Mu’nun sakinleri rekabet etmek için birbirlerine fazla yakınlardı. Onlar, birini güçlendirmek için etkili olan bir şeyin, çevresindeki herkesi de güçlendireceğini bilirlerdi. Zaman geçtikçe bunu Dünya gezegeninde şu anda yaşayan insanlar da öğreniyorlar. Böylece Amor “Bir hafta daha çalışacağım” dediğinde bunlar olup bitiyordu. Tabii ki o kılavuzu bir hafta içinde yazması mümkün değildi. Ama bazı en önemli noktaları yazmaya başladı. Amor bunları yazmaya başladığında sihirli bir şey oldu ve o kısa süre içerisinde yazdıklarının yaptığı işi başkalarına öğretmenin çok ötesine ulaştığını fark etti. O bir haftanın sonunda Gençleştirme Tapınaklarında Amor için büyük bir parti verdiler. Gençleştirme tapınaklarına birçok büyük hediye getirildi; ondan gençleştirme seansları alan birçok kişi onu kutlamaya ve şükranlarını sunmaya geldi. Ve böylece Amor eve döndü.

Amor bir sonraki günü uyuyarak geçirmeye çalıştı ama uyuyamadı. Düşünceleri kafasında yarışıyordu ve kalbi bundan sonra ne yapacağını araştırmaya başladı. Üzerinde çalıştığı tabletleri incelemeye başladı, yazıları başlıklara göre farklı yerlerde kümelenmişti. Onun niyeti insanlara yardım etmek ve onlarla çalışmak için bir kılavuz hazırlamaktı, bu kılavuz ondan sonra gelecek kişilerin de diğer insanlara en yüksek faydayı sağlamalarına yardım edecekti. Oturup biraz daha yazmaya başladı. Kısa süre içinde Amor kendisini yetişebildiği kadar hızlı bir şekilde yazarken buldu. Enerji ve düşünceler inanılmaz hızlı bir şekilde geliyordu—hatta yazabileceğinden daha hızlı. Kenara küçük notlar almak zorunda kalıyordu, böylece daha sonra bu konulara geri dönebilecekti. Bilgi inanılmaz hızlı bir şekilde geliyordu ve ilk kez acıktığını fark etti. Amor farkında olmadan bütün günü masasında yazı yazarak geçirmişti ve şimdi hava kararmıştı. Bugün, siz buna kanal mesajı almak diyorsunuz. Amor enerjiyi elinden geldiği kadar hızlı bir şekilde demirlemeye çalışıyordu.

Bir sonraki gün Amor masasına oturmadı, bunun yerine arkadaşlarıyla ve anne babasıyla konuşmak için biraz zaman ayırdı. Daha önce böyle bir şey deneyimleyip deneyimlemediklerini öğrenmek için herkesle konuştu; bu özel zamanda sihirli bir şey oldu. Özellikle annesinden iyi tavsiyeler aldı ama konuştuğu çok az insanın böyle deneyimleri olmuştu. Yeni keşfettiği yeteneği onu o kadar heyecanlandırmıştı ki sonraki birkaç günü masasında geçirdi. Amor kısa süre içerisinde diğer tarafa geçmesine yardım ettiği sevgili arkadaşı Etu’dan kanal mesajları almaya başladı. Amor onunla yeniden bağlantıya geçmekten dolayı çok mutluydu; Etu’nun şimdi daha farklı olduğunun, daha tamam olduğunun farkındaydı; Amor Mu günlerindeki gelenekler uyarınca Etu’nun geçiş takımında yer almıştı. Etu’nun çok daha yaşlı olmasına karşın arkadaş olmuşlardı. Amor onun geçişini yapacak kişiydi ve Etu için geçiş zamanı veya sizin bugün ölüm dediğiniz şeyin zamanı geldiğinde, Amor onun o önemli adımı atmasına yardım edecekti. Amor onun elini tuttu ve ailesiyle çalıştı, perdenin bu tarafında her şeyi tamamlamasına yardım etti, böylece özgür ve rahat bir şekilde geçiş yapabilecekti. Ve şimdi Etu ona bir ruh olarak bilgiler veriyordu. Amor bu konuda çok heyecanlıydı ve her şeyi yazabildiği kadar hızlı bir şekilde yazmaya başladı. Masasının her tarafında kâğıtlar ve metin parçaları vardı ve bunları nasıl bir araya getireceğini bilemiyordu. Ama kalbi bilgi ve heyecanla doluydu ve Amor artık Gençleştirme Tapınaklarına geri dönmeyi düşünemiyordu. Onun çok işi vardı ve her şey çok hızlı gelişiyordu. Böylece vaktinin çoğunu evde yazarak geçiriyordu. Aldığı bilgileri demirledi ve vaktini kendisini merkezlemek ve yetiştirmek için geçirdi. Bazen zihni kendisini yenilemek için fazla hızlı çalışmadığında uyuduğu bile oluyordu, böyle zamanlarda evren ve Mu’nun geri kalanı için en yüksek faydayı sağlayabileceğini biliyordu.

Amor kısa süre içerisinde yazdığı şeyin bir kılavuz olmaktan çıkıp hayatla ilgili edebi bir eser olduğunu fark etti. O gün aldığı mesajlar o kadar sihirliydi ki kitabını yazmaya başladı. Amor öyküsünü anlatmaya başladı ve kısa süre içerisinde bir çeşit tamamlanma hissetti. Buna nasıl bir anlam vereceğini veya parçaları nasıl bir araya getireceğini bilemedi çünkü her tarafa küçük parçalar yayılmıştı. Bunların birbiriyle ne ilgisi olduğunu veya oradaki bir şeyin buradaki konseptle nasıl bağdaşacağını anlamadı. Ancak, kalbinin çağırdığı yöne gitti. Sihirli olan şuydu ki geriye dönüp bazı şeyleri yeniden okuduğunda en uygun sıralamayı buldu. Amor kısa sürede yazmayı bitirdi. Onun anlatacak bir öyküsü vardı ve Etu verdiği kanal mesajlarıyla Amor’un o öyküyü anlatmasına yardım etti. Aslında Etu yalnızca Amor’un hafızasını gıdıklıyordu; Amor’un zaten öğrendiği şeylere ulaşmasına ve diğer insanların bunu özümsemesini sağlayacak şekilde bir araya getirmesine yardım ediyordu. İnsanlar bunu kendilerine en uygun şekilde anlayabilir ve öğrenebilirlerdi. Bu Amor için çok sihirli bir zamandı çünkü kendisini asla bir yazar olarak düşünmemişti. Tabii ki kendisini asla bir öğretmen veya şifacı olarak da düşünmemişti ama yaptığı işte kendisinin hem bir öğretmen hem de bir şifacı olduğunu keşfetmişti.

Amor bunu kutlamak istedi, onun için hayatının aşkı olan Saroo’ya gitti. Artık sürekli Gençleştirme Tapınaklarında olması gerekmediği için onunla biraz daha fazla zaman geçirmeye çalıştı. Amor ve Saroo derin bir sevgiye dönüşen bir dostluk kurmuşlardı. Bu Amor için sihirli bir zamandı. Mu’da aktif bir katılımcı olmak istediği yolda sağlam bir şekilde ilerlediğini hissediyordu. Babası onunla çok gurur duyuyordu; Mu geleneklerini takip edebildiği, anlayabildiği ve her an için en iyi yaşam tarzını bulmayı başardığı için onunla gururlanıyordu.

Amor yeni bir şeye başlıyordu ve kısa süre içinde onun çevresinde başkaları da toplandı. Kitaplarını bugün sahip olduğunuzdan biraz farklı bir şekilde bir araya getirebilmek için yardım da bulmaya başladı. O zaman yayıncılar yoktu ama onların kendi öyküleri vardı. Öykü anlatıcılar çoğunlukla bu şekilde adlandırılırlardı—öykü anlatıcılar—ve bu insanların bu sihirli öykülerle insanları eğlendirmek üzere ortaya çıkmaları beklenirdi. Amor’un öyküsü eğlendirmenin çok ötesine geçmişti. Kitabından birçok kopya çıkarıldıktan sonra bunları Gençleştirme Tapınaklarında rehberlik ettiği bazı insanlara verdi. Kitap hemen ilgi çekti ve her yerde okunmaya başladı. İnsanlar Amor’un öyküsünü öğrenmek için, insanlarla ruhun bu deneyimi yaşamak için nasıl birlikte çalıştığıyla ilgili üçlemeyi okumak için işlerini bırakıyorlardı. Mu’nun insanları, ondan öncekilerden oldukça farklı olmasına karşın, Amor’un görüşlerine bayılmışlardı. Ona yeni düşünür diyorlardı çünkü onun tamamen yeni bir düşünce sistemine sahip olduğunu düşünüyorlardı. O zamanlarda bu Amor için sihirli bir durumdu ve sihirli bir gündü.

Amor tüm yılı öykülerini yazarak ve yayımlayarak geçirdi. Ve kısa süre sonra çok sevdiği Gençleştirme Tapınaklarına geri dönme fırsatı ortaya çıktı. Amor’un seçimi tam da onun amirinin düşündüğü gibiydi. O geriye dönmeyi seçmedi çünkü bu onun ilerlemesinde geriye doğru bir adım olurdu. Onlara geri dönmeyeceğini bildirdi, böylece onun yerine kalıcı olarak başka birini tayin edebilirlerdi. O zaman Amor’a kabul işlerindeki herkesin onun öykülerini okuduğunu söylediler. Onun pozisyonunu doldurdular ve Amor hiçbir zaman geri dönmedi. O günden sonra Amor bir öğretmen oldu. Mu insanları Amor’un gözlerinden bakmaya bayılıyorlardı çünkü onun farklı bakış açısı, insanlar ona katılsa da katılmasa da onların büyümelerini sağlıyordu. Ruhun nasıl bir insanmış gibi davrandığıyla ilgili olarak yepyeni bir düşünce sistemi ortaya koyuyordu. İlginç.

Amor, insanlar yanıtlar bulmak için ona geldiklerinde, onlar vermek isteseler bile onların gücünü ellerinden almadığından emin olmak için sürekli tetikteydi, “Amor, bize hangi yöne gitmemiz gerektiğini söyle. Bize ne yapmamız gerektiğini söyle biz de yapalım.” Amor bu durumda sessizce gülerdi ve bunu yapmaması gerektiğini bilirdi. Böylece soruya başka bir soruyla yanıt verir ve onlara geri gönderirdi. “Sizce bu durumda ne yapmalısınız? Eğer aynı soruyu birisi size sorsa ne yanıt verirdiniz?” Ve böylece Amor gülümserdi ve insanlar kendilerine güven duymaya başlarlardı. İnsanlar gerçekten de kendi yollarını kendilerinin seçmeleri gerektiğini anlarlardı. Kimse aynı yolda yürüyemezdi. Amor’un tek yaptığı çok sevdiği Mu ülkesinde yeni bir düşünceyi tetiklemekti.

Mu günleri harikaydı ve Amor inanılmaz bir şekilde hayatının keyfini çıkarıyordu. Çevresinde güçlenmiş insanlar vardı; o ve Saroo birlikte bir çift olarak yaşamaya başladılar. Hem Amor hem de Saroo birlikte öğrettiler ve kısa sürede Saroo kendi öykülerini yazmaya başladı. Evet, bu harika bir zamandı. Birbirlerinden çok keyif alıyorlardı ve çok derin bir sevgi geliştirmeye başladılar. Çok zaman geçmemişti ki Amor başka bir öykü yazmaya başladı ama bu sefer Saroo ile birlikte yazıyordu. Birlikte daha yüksek düzeyde ilişkilerden ve enerjinin nasıl net bir şekilde ileri ve geri aktarılabileceğinden söz etmeye başladılar. Bir yandan bireyselliklerini korurken aynı zamanda nasıl birlikte çalışabileceklerini keşfettiler. Bunlar Dünya gezegeninde Mu günlerinde çok sihirli zamanlardı. Ve böylece Amor asla Gençleştirme Tapınaklarına geri dönmedi. Orayla ilgili harika anıları vardı ve sıklıkla oradaki deneyimlerini yazıyordu ama o yeni bir zamana, enerjiye ve sevgiye adım attı. Ve o gün Mu’da her şey yolundaydı.

Espavo, Sevgili Varlıklar.

Ben Zamanın Koruyucusuyum

Grup

Espavo, eski Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için Teşekkür Ederim” anlamına gelen bir selamlaşma sözüdür.

Kalpleri Birleştirmek

Çeşitlilik ve Kaynaştırma

Barbara Rother

Çeşitlilik farklılıkları ifade eder ve kaynaştırma da farklılıkları kaynaştırma becerimizi. Çeşitliliği onurlandırmak yalnızca kendi eşsizliğinizi değil, diğer herkesinkini de onurlandırmak anlamına gelir. Hepimizin dış görünüşü ve inanışları aynı olsaydı, dünya çok sıkıcı olurdu. Bir şekilde bizden farklı olan bir kişiyle karşılaştığımızda onu yargılamamak çok önemlidir. Ben her zaman şu düsturla yaşadım, diğer canlılara zarar vermediği sürece herkes istediğine inanabilir ve istediğini yapabilir.

Bizler evrensel bilinciz. Bu bağlantı, bizim ruhsal bir aile olduğumuz bilgisiyle birlikte içimizde çok derinlere işlemiştir. Aynı kaynaktan geldiğimizi hatırladığınızda ortada hiçbir fark kalmaz. Farklı boy, şekil, renk ve kişiliklere sahibiz. Bazen bir kişiyle diğerlerinden daha derin bir bağlantı hissederiz. Bu geçmiş yaşamlardan gelen bir bağlantı da olabilir, ruhlar arasındaki bir uyum da. Hepimiz hayata karşı farklı bir bakış açısına ve yaşam tarzına sahibiz.

İlginç olan şudur ki bir kişide hoşlanmadığımız bir şey gördüğümüzde, bunun sebebi bazen kabul etsek de etmesek de o kişinin bize kendimizde olan ve hoşumuza gitmeyen bir karakter özelliğini hatırlatmasıdır. Aynı şey âşık olduğunuzda veya birisiyle özel bir dostluğa sahip olduğunuzda da geçerlidir, onlarla birlikteyken hissettiğiniz şeyler hoşunuza gider. Onlar sizinle ilgili olumlu bir özelliği yansıtırlar. Bu güçlü yanlarımızı ve kusurlarımızı anlamakla ilgilidir. Kendinizle ilgili bu gerçeği anladığınızda, aynı anlayışa herkes için sahip olursunuz.

Birçok sefer bana karşı olumsuz bir tavır içinde olan insanların aslında kendi kişisel sorunlarına sahip olduklarını fark ettim. Yıllar önce yüz yüze yaptığımız seminerlerden birine gelen genç bir kadın, benden hoşlanmadığını çünkü ona annesini hatırlattığımı söylemişti. Annesiyle çok mesafeli ve yıkıcı bir ilişkisi vardı ve o hissi bana iliştirmişti. Bunu kişisel olarak almamak çok zordu ama ben anlamıştım. Biliyorum ki ben olumlu hissettiğim zaman olumlu bir enerji yayarım. Olumsuz hissettiğim zaman ise kendimle veya bir başkasıyla bağlantı kuramam. Şefkat, kendimizi ve diğerlerini nazik bir kalple görmeyi gerektirir.

Steve ve Grup her zaman şöyle söylerler, “Birbirinize saygıyla davranın, birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.” Bunlar güzel ve özlü sözler.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

 

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!