Mart 2017

ÜÇLÜ ODAK
Dişi Enerjinin Yükselişi

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Bugün size sıcak ve açık bir kalple katılıyorum çünkü ben Merlia’yım. Enerjinizi dişi ve erkek kutuplar arasında merkezleyerek dengelemenize yardım etmek üzere buraya geldim. Şu anda yerküre çığlıklar atarak dişi enerjiyi çağırıyor çünkü gezegen çok uzun zamandır dengesini kaybetmiş durumdaydı. Şimdi her şeyi değiştirmek için fırsatlarınız ve uygun şartlarınız var. Çok net görüldüğü üzere dalganın geri çekilme döneminde bulunuyorsunuz ve pek çoğunuz bu konuda oldukça endişelisiniz. İşlerin ilerlemek yerine geriye doğru gittiğini görüyorsunuz. Bu küresel düzeyde gerçekleşiyor sadece tek bir yerde değil. Oldukça basit şekilde bunun sebebi korkudur. İnsanlar korktukları zaman evrim süreçlerinde geri adım atarlar. Küresel düzeyde şahitlik ettiğiniz durum budur. Emin olun sevgili varlıklar, biz hiç endişelenmiyoruz. Neden? Çünkü çok güçlü insanları çok kritik pozisyonlara yerleştirdik ve bunu tam zamanında yaptık. Onlar dalganın yönünü değiştirebilirler. Evet, onlar her bir parçayı tersine çevirebilir ve bunu bir gelişim sürecine döndürebilirler.

Dişi Enerji: Gezegeninizdeki Temel Yaratıcı Güç

Her şeyden önce bir dalga hakkında doğru ya da yanlış bir yön olduğunu düşünmeyin. Oldukça basit şekilde dalga, belli bir yönde ilerleme kaydetmek için olayların gerçekliğinizde ileri-geri hareket etmesidir. Devasa boyutta bir ilerleme gösteriyorsunuz ve bu anlayabildiğinizin çok ötesinde hatta şu anda durum size hiç de böyle görünmese bile. Sevgili varlıklar, size bu enerjiyi dengelemenizde yardım edeceğiz. Dişi enerji yani gezegeniniz üzerindeki temel yaratıcı enerji hakkında daha net bir anlayışa ulaşacaksınız. İster dişi ister erkek bedeni kullanın hepsi sizin bu yönünüze sahiptir. Bu, şu anda en büyük gücünüz haline gelen parçanızdır. Pek çoğunuz için zorluk bu alanlarda gücünüz ve yetenekleriniz olduğunu her zaman bilmenize rağmen onları istediğiniz şekilde kullanmayı ya da onlara güvenmeyi bilmiyor olmanız. Artık bu fırsata sahipsiniz çünkü bu küresel düzeyde gerçekleşiyor ve herkes bunu bir seviyede hissedecek. İçinizde uyanan bir enerji hissedeceksiniz ve bu sizi günlük hayatın rutininden, dramlarından uzaklaştıracak ve zamanınızı ve enerjinizi tüketen zorlukların ötesine geçirecek. Zorluklarınız var ama ilerleme de gösteriyorsunuz o yüzden bunların farkına vardığınızdan emin olun. İlerlemenizi sağlamak için sizi güçlendiren fırsatları arayın. Özellikle de önümüzdeki ay bizler size enerji gönderirken. Perdenin bu tarafında olan bizler hep birlikte sizinle güzel bir enerjiyi paylaşıyor olacağız. Bunu sizi bir yöne ya da diğerine itmek için yapmıyoruz çünkü bizler asla özgür seçim gezegeninize müdahale etmeyiz. Bizim niyetimiz sevgili varlıklar, size en etkili enerjiyi göndermek ki böylece sizler hala fiziksel bedenlerinizdeyken rüyadan uyanabilesiniz, perdenin diğer tarafından getirdiğiniz hayaller ve umutlarla beraber nerede olduğunuzu anlayabilesiniz. Şu anda burada bulunuş sebebiniz budur, bu güzel enerjiyi hissetmek ve yerleştirmek. Işık işçileri hayatın her alanında varlık gösterir, bütün inanç sistemlerinde ve bütün coğrafi konumlarda. Gerçekte sevgili varlıklar, değişim yaşanırken dünya gezegeninin enerjisini tutuyorsunuz.

Işığın Eşsiz Lezzetleri

Sizler her zaman dünya gezegeninin enerjisini taşıdınız. Balinalar ve yunuslar uzun zaman dünya gezegeninin temel enerjisini taşıdılar. Birkaç yıl önce bu sorumluluk insanlara aktarıldı fakat şu anda bu konuda zorlanıyorsunuz çünkü zaman zaman dünya gezegeninin gerilimi dayanılmaz boyutlara ulaşıyor. Bu sizin çağırıldığınız görevdir. Dünya gezegenine sadece iyi vakit geçirmek için gelmediniz öyle değil mi sevgili varlıklar? Her biriniz Yuva’dan ancak sizin demirleyebileceğiniz özel bir hediye, ışığın özel bir “tadını” getirdiniz. Bazılarınız ışığı daha çok renklerin birleşimi olarak düşünebilir fakat renk tayfı çok sınırlıdır. Sizler sevgili varlıklar, öyle değilsiniz. O yüzden her şeyin üzerine serpebileceğiniz bu küçük güzel lezzetleri taşıyorsunuz. Bunun hakkında bilinçli olarak düşünmezsiniz fakat karanlık gördüğünüz zaman onun üzerine ışık tutarsınız. Bilgisizlik gördüğünüz zaman oraya bilgelik taşırsınız. Işık karanlıktan çok daha güçlüdür. Şu anda görüyorsunuz, ışığınızı elinizden gelen en iyi şekilde ortaya koyuyorsunuz. Bu aynı ışığınızın bazı verileri süzgeçten geçirmesi gibidir. Diğer insanların tam anlamıyla göremediği şeyleri siz fark edersiniz. İşlerin yürüme biçimi budur hatta fizik kanunlarınızda bile. Bir cisme baktığınızda gözlerinizi açar açmaz her şey yerli yerindedir. Her ne kadar her yerde karmaşa varsa da ona bakmak için niyetinizi kesinleştirdiğinizde ışığınızın tadını ortaya koymuş olursunuz ve o başka bir biçime dönüşür. Orada bir insan bir duruma bakıp şöyle söyler: “Ah, bu gerçek bir sorun.” Fakat başka bir insan aynı duruma farklı bir lezzetle odaklanıp bu soruna tamamen farklı bir çözüm getirir.

2017’deki Dört Enerji Değişimi

Bunlar dünya gezegeninde dengelenmiş enerji zamanları. Fakat sizler şu anda dengede değilsiniz. Gerçekte sizler bu dengenin çok uzağındasınız ki beni yardım için buraya çağıran durum budur. Yerküreyi dengelemek benim işim değil.  Benim işim hatırlamanıza yardım etmek. Kanatlarını bırakıp perdenin öbür tarafına geçenler sizlersiniz ve bu sizi gerçek kimliğinizi ve nereden geldiğinizi hatırlamaktan alıkoyuyor. Sizleri alkışlıyoruz sevgili varlıklar, aklınızın alamayacağı şekillerde. Atmak üzere olduğunuz adımları alkışlıyoruz çünkü onlar gerçekten görkemli adımlar. Evet, bu yıl devasa değişimlerin zamanı olacak. Hepiniz hoş geldiniz.

İlk Dalga

Daha önce bahsettiğimiz gibi 2017’de dört ana enerji değişimi gerçekleşiyor. İlki martın başındaydı. Her ne kadar enerji oldukça hareketlendiyse de bu pek dalga gibi hissedilmedi. Dalgalar genellikle ilk başta çok güçlü vurur ve böylece her şeyi değiştirirler. Bundan sonra hızları kesilir. Bu dalgalar farklı çünkü onlar çok yavaş hareket ediyorlar. Özellikle başlangıçta bu enerji hayvan krallığı tarafından gezegene uyumlanıp köklenecek. Sizden şunu istiyoruz sevgili varlıklar, sizinle beraber yaşayan ya da sadece sizinle vakit geçiren hayvanlara özel ilgi gösterin. Hayvanları “sahiplenebileceğinizi” düşünmenizi inanılmaz buluyoruz. Gerçekte onlar bu taban değişim enerjisini taşıyorlar ki insanlar onu farklı bir yolla alabilsinler. Sizler hayvan krallığıyla beraber çalışıyorsunuz çünkü onun bir parçasısınız. Her şeyden öte sizler kendinizi ruh taşıyan hayvanlar olarak tanımlarsınız. Bu bağlantı sizi çok daha ileriye götürecek. Sıkı takip edin ki böylece hayvan dostlarınıza uygun doğrultuda ilerleyebilmeleri için gereken ayarlamaları yapmalarında yardımcı olabilesiniz. Evet, onlar kesinlikle sizin bağlı olduğunuz bulmacanın bir parçasını ve enerjinin bir bölümünü taşıyorlar.

Gerçekleşen büyük değişimlerin farkına varırken şunu hatırlayın: Medyada süregelen bütün bu drama dikkatinizi vermeniz gerekmiyor. Hedefe doğru gittiğinizi bilin. Işığı çok kritik bir noktada yerleştirebilmek için şu anda bulunduğunuz yerde konumlandırıldınız. Bazılarınız uzun süredir yer değiştirmeye çalışıyor ama görünen o ki bu mümkün olmuyor. Hayallerinizi gerçekleştirmek için belli bir yere gitmeyi istiyorsunuz fakat olduğunuz yerden kıpırdayamıyorsunuz. Size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, saplanmış hissediyorsunuz çünkü henüz işinizi bitirmediniz. O yüzden bir şeyleri bitirmenizi sağlayacak fırsatları arayın. Belki bu fırsatlar çok uzun zamandır görüşmediğiniz insanlarla ilgilidir. Çok mümkündür ki sadece bir görüşmeyle durumu çözebilir ve sizi özgür bırakacak süreci başlatabilirsiniz. Bu dört enerji dalgası gelip yerleşmeye başladığı zaman pek çok değişimin gerçekleştiğini göreceksiniz.

İkinci ve Üçüncü Dalgalar

İkinci dalga mayısın onunda gelecek ve üçüncü dalga 28 temmuzda başlayıp ağustos boyunca devam edecek. Bundan sonra bile uğraşmanız gereken pek çok şey olacak. Dördüncü dalga muhtemelen ekimin ortasıyla kasımın ortası arasında bir zamanda gelecek. Şu anda zamanlama sürekli değişiyor çünkü bu diğer dalgaların insanlık tarafından nasıl kökleneceğine bağlı. Tipik olarak buna benzer dalgalar geldiğinde insanlar inzivaya çekilir, dalgalardan ve enerjiden saklanırlar. Çünkü bunu özel alanlarına saldırı olarak görürler. İçgüdüleri onları kendilerini korumaya yönlendirir. O yüzden lütfen onlara bunu anlamalarında yardım edin. Dalga enerjisinin içinde yerinizi alın ve onu içinize çekin. Diğerlerine bunun ne kadar güçlendirici olabileceğini gösterin. Davranışlarınızla örnek olun ve seyredin. Her ne kadar yerküredeki herkes için her an içine düşülebilecek gereğinden fazla olumsuzluk çukuru bulunsa da sizlerden bunu yapmamanızı istiyoruz. Bunun yerine ışığınıza sahip çıkma cesaretini gösterin. Hatırlayın, sizler Yuva’dan bütün bu enerjiyle beraber gelen varlıklarsınız. Buraya geldiniz, enerjiyi hissettiniz fakat tam olarak onunla ne yapacağınızı bilmiyordunuz. Yaşınız ilerleyip olgunlaştığınızda rüyadan uyanmaya başladınız. İşte buradasınız, yerküre çalkalanırken dimdik ayaktasınız. Her şey hareket halinde fakat sizler ışık için birer çapasınız. Sizleri alkışlıyoruz sevgili varlıklar çünkü bu kolayca yaptığınız bir iş değil. Bu kolay verdiğiniz bir karar değil. Bazılarınız bu kararı vermek için birkaç hayat boyunca uğraştınız. Sizler şimdiye kadar yaşamış en görkemli meleklersiniz. Kanatlarınızı bırakmaya ve insan taklidi yapmaya cesaret ettiniz. Üzerinize bir biyoloji balonu giydiniz ve oyuna katıldınız. Eğer görkeminizi ve bu gezegende yarattığınız inanılmaz etkiyi sizinle paylaşabildiysek işimizi yapmış oluruz.

Dördüncü Dalga Hala Belirsiz

Sizlere bu dalgalarla başa çıkabilmeniz ve son dalgaya hazırlanabilmeniz için yardımcı olmak üzere pek çoğunuzla çalışacağım. Bu değişim yılı kolay geçebilir. Zor olması gerekmiyor.

Bu kadar uzun zaman bekledikten sonra sizleri bu yolla selamlamak benim için büyük bir onur. Bilin ki bizler, Yuva’daki herkes, sizleri derinden seviyoruz. Sizler Yuva’daki ışığı taşıyorsunuz. Yerküre üzerinde onu yansıtabileceğiniz ve ışık olabileceğiniz yerleri arıyorsunuz.

Bu benim için büyük bir onur. Lütfen birbirinize karşı saygılı davranın. Birbirinizi destekleyin. Beraber iyi bir oyun çıkarın. Ben Merlia. Ara sıra beni görmeye gelin.

Espavo.

______________________________________

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Ben Em. Oyununuz gelişirken sizlere dengelenmiş bir enerjiyle katılıyorum. O enerji ki hepiniz ona doğru hızla ilerliyorsunuz. Sevgili varlıklar, yerküre üzerinde zorluklarla boğuştuğunuzu biliyoruz. Hatırlayın, bizler arkanızdayız. Fakat şimdilik çok basit bir sebeple durumun iyi tarafına odaklanacağız. Odağınızı istediğiniz yere çevirme şansına sahipsiniz. Bir şeye baktığınızda aslında onu değiştirirsiniz çünkü sizler yaratıcı varlıklarsınız. Bu imgeleri ve anıları Yuva’dan getirdiniz. Ruhunuzda yankılanan derin bir hatırlayış var. Aradığınız hedef budur. Yuva’nın anılarını burada yerküre üzerinde tekrar canlandırmaya çalışıyorsunuz. Fark etmediğiniz nokta ise bir şeye baktığınızda kesinlikle onun yaratılmasına yardım ettiğiniz. O yüzden ne şekilde olursa olsun odağınızı pozitif tarafta tutun. Bilinçli olarak odağınızı değiştirmenize yardım edecek her yolu öğrenin. Bunun anlamı hiç olumsuzluk olmadığı mı? Hayır sevgili varlıklar, işler bu şekilde yürümüyor. Sizler kutuplu gerçekliği deneyimlediğiniz bir alandasınız. Hala her şeyi gri yerine beyaz ve siyah olarak algılıyorsunuz. Gelişiminiz devam ettiği sürece bu zıtlığa ihtiyacınız olacak. Neyse ki bu çok uzun sürmeyecek çünkü sizler sevgi hızında ilerliyorsunuz ki bu ışıktan daha hızlıdır.

Üçlü Odak

Sizler gelişirken ve bu yöne doğru ilerlerken biraz geride durup beklemenizi istiyoruz. İlerlemek için çok hevesli olduğunuzu biliyoruz. Bazen hızınızı kesmek sizin için çok zordur fakat sizden bir süre için bedeninizin dışına çıkmanızı istiyoruz. Şu anda ruhunuzun bedeninizin hemen arkasında durduğunu düşünün. Ve olanları gözlemleyin. Kendinizi düşünürken, bu bilgiyi alırken, bu duyguları hissederken görün. Sadece gözlemleyin, yargılamayın çünkü bu bakış açısında buna izin verilmez. Düşünceler kafanızdan geçerken kendinizi izleyin ve ne kadar güzel olduğunuzun farkına varın. Biliyoruz, bunu kabul etmek pek çoğunuz için zor. Güzelliğin tanımıyla ilgili farklı fikirleriniz var hatta bunlar belli bölgelere göre değişiyor. Size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, yakınında bile değilsiniz. Güzellik kalpte yaşar. Sevgi ve güzellik kelimelerini sıklıkla birbirleri yerine kullanmanız bu yüzdendir. Güzellik Yuva’dan getirdiğiniz sihirdir. Onu etrafınıza yansıtmaya çalışırsınız özellikle de enerjinizi belli bir yere odakladığınız zaman.

Sizleri üçlü odak kavramıyla tanıştırmayı istiyoruz. Bir cisim gördüğünüzü düşünün. İlk fark ettiğiniz nokta aydınlık ve karanlık zıtlığıdır. Fakat bunun sadece kalbinizle deneyimleyebileceğiniz tamamen farklı bir yönü de vardır. Sizden istediğimiz bununla çalışmaya başlamanız. Bu devasa değişim zamanında ki şu anda tam ortasındasınız, buna adım attınız ve buradan çıkış yok. Evet, bu yolu yürüyeceksiniz. Bütün zorluklara rağmen bu yolu yaratırken sadece kendiniz için değil sizi takip edenler için de seçenek yaratmış oluyorsunuz. Tam olarak böyle. Pek çoğunuzun yerküreye gelirken aklınızda bu vardı. Anladığınızdan çok daha fazla cevabı içinizde taşıyorsunuz. Sizden istediğimiz, basitçe kalp atışınızı duymanıza yetecek kadar sessiz kalmanız. Derinlerden gelen bu mesajı dinleyin. Çünkü nihayet onu sesli olarak ifade ettiğinizde sihir ortaya çıkar. Onu yüksek sesle söyleyin ki böylece titreşimler ağzınızdan çıkıp dünyaya yayılabilsinler. Bu hepimizin üzerinde çalıştığı devasa enerji döngüsünün sonudur.

Odağınızı Olumlu Tarafta Tutun

Bahsettiğiniz gibi, Merlia burada ve yeni dünyayı dengelemek üzere dişi enerjiyi getirdi. Hatırlayın, biri yanlış diğeri doğru değildir. Kesinlikle gördüğünüz gibi dünya gezegeni bir süredir dengesiz durumda. Her biriniz bu dengesizliği kendi bakış açınıza göre yorumlama ve kendi gücünüzü ortaya koyma yolunuzu belirleme seçeneğine sahipsiniz. İster erkek ister dişi bedeninde olun bu hiçbir fark yaratmaz. Çünkü sizler her iki enerjiyi de taşıyorsunuz. Benim uzmanlık alanım erkek dişi dengesi. Yerkürede bunu temsil ediyorum. Sizler bu ikisinin karışımını görmeye başladınız. Eskiden onlar birbirlerinden ayrıydı ve böylece insan taklidi yapma oyununu yaratabildiniz.

Her şey hareket halinde. Böylece nereye gitmek istediğinize karar verebilirsiniz. Tahmin edebileceğinizden çok daha fazla seçeneğiniz var. Evet, sizler özgür seçim gezegeninde yaşıyorsunuz. Fakat bu her an özgür seçim yapabildiğiniz anlamına gelmiyor. Kendinizi dramlara kaptırdınız. Dünya gezegeninde oynadığınız oyunlar ve verdiğiniz sözler var. Bazen bunlara o kadar dalıyorsunuz ki kendi özgür seçim şansınızı çöpe atıyorsunuz. Kutuplu bakış açısı yerine üçlü odakla çalışmak sizi rahatça üçüncü boyuttan beşinci boyuta geçirecek. Bunun nasıl işlediğini öğrenmeye başlıyorsunuz. Birbirinizden destek alın sevgili varlıklar ve odağınızı olumlu tutun. Bu size Yuva’yı getirecek. Şu anda olduğunu gördüğünüz ve her zaman anlayamadığınız bütün bu çılgınlıktan kaynaklanan kafa karışıklığını ortadan kaldıracak. Bunu anlamaya çalışırken bütün enerjinizi harcamayın çünkü çoktan oraya vardınız bile. Herkes için mümkün olan en güzel şekilde ışığı tutuyorsunuz. O yüzden onu içinize çekin. Derin bir nefes alın. Başınızın üstünden aşağıya doğru ışığı içinize indirin. Bedeninizde dolaşmasına izin verin. Sonra onu yavaşça dışarı çıkarın. Bu enerji dalgasını hissedebildiniz mi? Heyecanı hissettiniz mi?

Sizler sihirli varlıklarsınız. Sizler bedenler içindeki tanrılarsınız ve bizim işimiz sadece hatırlamanıza yardım etmek. Kendi seçtiğiniz yolun üstünde olduğunuz zaman anlaşmalarınız ve yaptığınız diğer ayarlamalar sizi hedeflediğiniz deneyimlere götürür. Buradaki hiç kimse amaçsız değildir, asla. Aslında şu anda aktif bir rol oynamayan hiç kimse için dünya gezegeni üzerinde yer yoktur. O yüzden yapılacak test çok basittir sevgili varlıklar. Küçük aynanızı alın ve burnunuzun altına koyun. Nefes alıp verdiğinizde buğulanıyorsa burada işiniz bitmemiş demektir.  Daha yapılacak çok iş var ve size söz veriyoruz çok yakında bu fırsatlar kendilerini gösterecekler.

Tam Daire

Her şeyi bir araya getirebilecek sevgiyi taşıyorsunuz. El ele yürüyün sevgili varlıklar, ne zaman fırsat bulursanız. Anlayın ki insanlık ne zaman korkuya kapılırsa bu ayrılık yaratır ve şu anda olan budur. Her ne kadar gezegeninizde devasa bir ayrılık dalgası varsa da onu birliğe çevirme gücünü elinizde tutuyorsunuz. Her şeyi bir araya getirebilecek olan sevgiyi taşıyorsunuz. Bütün gereken enerjinizi buna odaklamanız.

Sizi bu yolla selamlamak benim için büyük bir onur. Sizlerden birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve beraber iyi bir oyun çıkarın.

Espavo,

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

İleri ve Geri Sarma

 

Sabahlarım Steve’i kucaklamakla başlar. Böylece kendime hayatım için şükran duyacak zaman vermiş olurum. Sonra ön kapımızı açar ve köpeğimiz Sadie’yle beraber sabahı selamlarız. Beraberce yeni gelen günün görkemini kucaklarız. Yakındaki dağlar her sabah eşsiz güzelliklerini kuşanırlar. Bazen ön kapıdaki bankta oturmak için fazladan zaman ayırırım ve sabahın keyfini çıkarırım. Sonra perdeleri açar ve gün ışığının evimize girmesine izin veririm. Bu benim favori zamanlarımdan biridir. Her sabah önümdeki zamanlarda yaratmak istediklerime taze bir başlangıç yaptığımı hissederim. Sadie’le beraber bahçede yürüyüşe çıkarım. Beraber cıvıldayan kuşları ve kayalık şelalemizden gelen su sesini dinleriz. Tam bu sıralarda Steve güne başlamak üzere ofisine giderken beni bir sabah öpücüğüyle karşılar. Sonra kahvemi içerken haberleri seyretmeye başlarım. Her zaman Günaydın Amerika adındaki programda yer alan haberleri seyrederim. Bu programın ekibi güne başlangıcımın tanıdık bir parçası haline geldi. Programları kaydetmeyi öğrendim. Böylece onu hazır olduğum zaman seyrediyorum ve reklamlarla vakit kaybetmiyorum. Hızlı geçme tuşunu seviyorum. Sadece reklamları değil haberlerin hoşuma gitmeyen bölümlerini de atlıyorum. Yayını birkaç dakika seyrettikten sonra konu bana göre değilse ya da çok olumsuzsa bir tuşa basıp bana uyan bir tane buluyorum. Güne olumlu bir başlangıç yapmanın önemini biliyorum. Aynı zamanda dünyadan haberdar olmanın önemini de biliyorum.

Bazen kendimi programı geri sararken buluyorum çünkü çok hızlı ilerlediğimi ve önemli bir yeri kaçırdığımı fark ediyorum. Bazen hayatı da böyle yaşıyoruz. Olumsuzluklardan kaçınmak için o kadar hızlı hareket ediyoruz ki bize sunulan önemli mesajları kaçırıyoruz. Bazen de hayatın içindeki işler dikkatimizi dağıtıyor. Yapılacak çok fazla iş var ve zihinlerimiz sürekli olarak listedeki bir sonraki hedefi kovalıyor. Kendimizle bağlantımızı kaybedebiliyoruz ve er ya da geç bu durum işimize, ilişkilerimize ve muhtemelen bedenimize yansıyor. Eğer hayatımızı ve önümüze getirdiği dersleri gözlemek için vakit ayırırsak kendimizi daha iyi tanıyabiliriz. Günümüzü geri sarıp anlattığı hikayeyi gözden geçirebiliriz. Biliyorum, bazen saplanıp kaldığım oluyor ve onu tekrar tekrar seyrediyorum. Steve sıklıkla bu noktada deva etmem gerektiğini hatırlatır. Ben de zihnimde ileri tuşuna basarım ve hayatıma devam ederim. Biliyorum ki hayatımdaki olumsuz bir durumu geri sarmaya devam edersem kafamın içinde hapis kalırım. Yeni bir hikaye yaşamak için ilerlemek zorundayım.

Erkekler kumanda cihazına düşkünlükleriyle bilinirler. Steve her zaman hemen yanındaki kumandaya yapışıktır ve seyrettiğimiz programı sürekli geri alır. Niye böyle yaptığını sorduğumda yayını tam olarak anlamak istediğini veya söyleneni tam duyamadığını söyler. Durumu tam olarak kontrolü altına almak istediğini görüyorum. Aynı konuda benim de tavrım aynıdır. Ona ileri gitmesini, geri dönmesini ya da sesi açmasını söyler dururum. Sanırım ikimiz de gücü elimizde tutmayı seviyoruz.

Belki de kumandayı çöpe atıp varlığımızı kontrol etmeyi bıraksak ve hayatı sadece geldiği gibi yaşasak daha iyi olur. Geçmişe değer verip gelecek için heyecanlanabiliriz. Eğer kendimizi anlamamıza yardım edecekse geri ya da ileri sarabiliriz. En önemli nokta anı yaşamaktır. Bu tam olarak şu anda kim olduğunuzdur.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2017 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.