Mart 2015

ON BEŞ DAKİKALIK SİHİR
Gücünüzü Hatırlamak

Selamlar Sevgili Varlıklar, Ben Zamanın Koruyucusu.

Enerji Dalgaları

Bugün mucizevi gezegeninizde neler olduğunu paylaşmak üzere buradayım. Her şeyi her dakika değiştiriyorsunuz ve bunu görmek harika. Daha önce bahsettiğimiz gibi bütün bunlar bir dalgayla geliyor ve aynı dalga yine geri dönecek. Zorluklarınızın pek çoğu bu enerji dalgasının dönüşü yüzündendir. Şans eseri dalga okyanuslarda olduğu gibi tam olarak geri çekilmez fakat geldiği her sefer biraz daha ileri gitmeyi bir şekilde başarır. Karanlık enerjinin tam olarak ne olduğunu kavramaya başladığınızda yeni fizik kurallarının bir kısmı da anlam kazanmaya başlayacak. Etrafınızdaki dünyayı pek çok boyut seviyesiyle beraber daha fazla fark etmenin eşiğindesiniz. Sevgili varlıklar, yerkürede mucizevi olaylar gerçekleşiyor.

Suyun Enerjisi

Daha önce bahsetmiştik, yerkürede sizin çökme çukurları (obruk) dediğiniz oluşumlar sıklıkla görülmeye başladı. Birdenbire yerküre açılıveriyor. Geçen gün iki insanın otobüsten inip kaldırımın içine düştüğünü gördük. İlginç. Bunun sebebi nedir? Bu olağanüstü olay küresel düzeyde gerçekleşiyor çünkü akıntılarla ve dünya gezegeninin yüzeyinin hemen altındaki suyun enerjisiyle ilgili. Bu çöküntülerden daha fazla göreceksiniz ve onlar bu enerji dalgalarıyla hareket ediyor sevgili varlıklar. Burada sizinle paylaşmak istediğimiz sihir budur. Dalgaları daha fazla anladığınız ve onları hissedebildiğiniz zaman tam olarak ne zaman vuracaklarını ya da geldikleri zaman en iyi konumda olmayı nasıl başaracağınızı bilmeniz gerekmeyecek. Basitçe enerjiyi hissetmeye başlayacaksınız ve şu anda yerkürede deneyimlediğiniz durum budur.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca yeni bir enerjiyi hissedeceksiniz ve bunun büyük bölümü yerküre yüzeyinin altındaki hareketlerden kaynaklanıyor. Su, sevgili varlıklar, kendine özgü bir enerji formudur. Sizin de bildiğiniz gibi su bir biçimden diğerine dönüşebilir fakat asla yok olmaz. Gerçekte sizin içtiğiniz suyla dinozorların çağlar öncesinde içtiği su aynıdır. Aslında o evren boyunca farklı şekillerde dolaşır ve bu mucizevi bir durumdur. İnsanlık üst basamaklara doğru gelişirken dünya gezegenindeki kendi çıkış noktanızla ilgili daha fazla farkındalığa sahip olacaksınız. Bunları size söylüyoruz çünkü yerkürenin çekim kuvveti onunla uyum sağlayabileceğiniz bir seviyeye geldi. Sihrin geri döndüğünü hissedeceksiniz.

On Beş Dakikalık Sihir

Yerküredeki her insan on beş dakikalık üne sahiptir, bunu duydunuz mu? Üzerinde düşünmek için ilginç bir konu. Her biriniz bir şekilde kamera önüne geçiyor ve en azından dakikalar süren bir üne sahip oluyor. Herkes seyrettiği sırada öğretmen olma ve bu gezegene getirdiğiniz kutsal bilgeliği paylaşma şansınız var. Işığınızı bu gezegene mükemmel şekilde taşıdınız ve onu demirlediniz. Çok iyi. Çok iyi. İşte bu on beş dakikalık ündür. Peki ya size herkesin on beş dakikadan daha fazla sihir deneyimleyeceğini söyleseydik? Bu fırsat size geliyor. On beş dakikalık sihir için hazır mısınız sevgili varlıklar? Ne yapardınız? Ne yaratırdınız?

Bu durum üç dilek hakkıyla ilgili hikayeye dayanıyor. Elbette herkesin bildiği gibi dilemeniz gereken tek şey daha fazla dilek hakkı. Ne kadar basit olurdu. Gerçekte zaten on beş dakikalık üne sahipsiniz ama bu on beş dakikayla sınırlı kalmayacak. Başka bir dalga geliyor sevgili varlıklar ve hemen hemen bütün insanlar onu farklı bir şekilde hissedecekleri bir konumda bulunuyorlar. Sihir hissedildiği zaman onun davranışlar, konuşma, inanç sistemleri, öğretiler vb. yollarla demirlenmesi özellikle önemlidir. Şimdi bütün insanlar bu sihri harika yollarla hissetmeye başlayacak. Artık insanlığın ortak kalbini küresel olarak harekete geçirme gücüne sahipsiniz. Bu daha önce bu seviyeye hiç ulaşamamıştı. Dünyanızda meydana gelen olaylara karşı daha bilinçli olduğunuzu fark ediyorsunuz. Bu durumu yerküredeki teknolojik gelişmelere bağlıyorsunuz. Fakat gerçekte bu teknolojilerin dünya gezegeninde yerleşmesini ve hayatınıza girmesini sağlayan etken sizin ruhani ve titreşimsel gelişiminizdir. Bu yüzden bu başarıyı üstlenin ya da üstlenmeyin hiç fark etmez, bunu hissedeceksiniz. On beş dakikalık sihir için hazır mısınız? Bunu genişletmek için ne yapardınız? Her şey mümkün olsaydı ne yaratırdınız? Bu konu üzerinde ciddi şekilde düşünmenizin zamanı gelmiştir. Elbette hepiniz kısıtlı inanç sistemlerinize döneceksiniz. Bu doğaldır. Her şeyi sadece siyah ya da beyaz olarak gördüğünüz bir ikilik alanında yaşıyorsunuz ve elbette kısıtlamaları da göreceksiniz. Sınırlar nerededir?

Su Dağılımının Yeni Düzeni: Güncelleme

İlk olarak sadece on beş dakikanız olduğunu düşünüyorsunuz. Burada bir sınırlama vardır, öyle değil mi? Gerçekte olan ise sahip olduğunuz tek şey buymuş gibi davranmanız ve bu on beş dakikalık sihir elinizdeki tek şeymiş gibi yaşamanızdır. Yerkürenin de aynı şekilde kendini tekrar dengelediğini göreceksiniz. Geçtiğimiz yıllar boyunca bu konuda oldukça fazla konuştuk. Yerkürenin çok hafif şekilde yalpa yaptığını ve bu yüzden yeni bir denge oluşturması gerektiğini paylaştık. Bu gerçekleşti sevgili varlıklar. Bu, yerkürede açık şekilde gördüğünüz yeni su dağılımı sayesinde oldu. Gerçekte bunu aşırı yağışlar ya da sık sık seller halinde deneyimliyorsunuz. Yerküre üzerinde bundan en fazla etkilenecek alanları size gösterdik. Ve yine nerede olursanız olun doğru zamanda en iyi konumda nasıl olacağınızı size göstereceğiz. Suyun yeni dağılımının büyük bölümü yerküre yüzeyinde gerçekleşti. Şimdi ise yeraltında başladı örneğin bağlantıları olduğunu bile bilmediğiniz nehirlerde. Bu hepiniz için çok önemli çünkü dürüst olmak gerekirse okyanuslarınızdaki kirlilik seviyesi endişe verici boyutlara ulaşıyor. Bunun sebebi plastik parçacıkları ve diğer kirleticiler. Bütün okyanuslar birbiriyle bağlantıdadır. Bu yüzden kirliliğiniz hatta Fukushima bütün bu enerjiyi okyanusun sularına taşır. Suyun yeni dağılımı büyük ölçüde okyanuslardan buharlaşan sular sayesinde olduğundan artık yeraltında temiz su dağılımı mümkündür. Bu bir ilerlemedir. Şimdi, bununla ilgili zorluğu görüyor musunuz? Size anormal sayılarda çökme çukurları göreceğinizi söylemiştik ve her zaman anlaşılır bir sebepleri de olmayacaktı. Birdenbire bir ev görüyorsunuz ve bir dakika sonra yok oluyor. Bunu dünyanın farklı bölgelerinde göreceksiniz sadece hidrolik parçalama yönteminin (fracking: Basınçlı su kullanarak kayaları parçalama) kullanıldığı yerlerde değil, her yerde. Elbette yeraltının uzun zamandır hareketli olduğunu bildiğiniz yerler var. Florida eyaleti suyun yer değiştirdikten sonra arkasında bıraktığı boşlukların oluşturduğu mağaralarla dolu. Dünya gezegeninde sular yükselmeye başladığı zaman bu boşluklar suyla dolacak. Pek çok değişiklik olacak sevgili varlıklar. Bu sebeple olacaklar hakkında konuşma fırsatına tekrar sahip olmak istedik. Böylece onların içinde yer alabilirsiniz.

Bu bizim için harikadır. Yerküre değişikliklerinin son kısmında (Grup Yerküre Değişiklikleri : Earth Changes adında ayrı bir sunum yaptı. Lightworker sitesinde bulabilirsiniz.) size anlatılan durumların pek çoğu hafifçe yön değiştirmeye başladı. Bu bize şunu kanıtladı: Yerküre üzerindeki bir grup güçlü yaratıcıya bir araya gelerek üzerinde beraber çalışacakları bir odak noktası verirseniz gezegeni değiştirebilirsiniz. İnsanlığın evrimini ve sosyal yapılanmayı değiştirirsiniz çünkü herkesin birbiriyle bağlantıda olduğunu görürsünüz. Uzun zamandır mevcut bulunan ayrılığı aranıza koymayı bırakırsınız. Bu durum birbirinizden ayrıymışsınız gibi davranma oyununu oynamanıza olanak sağladı. Ve şimdi bu sihirli noktada buradasınız ve sihirli bir dalgayı yakalamak üzeresiniz. On beş dakikalık fırsatınızı arayın, ünü değil sevgili varlıklar, bütün parçaların bir araya toplanmış göründüğü sihirli zamanı. Ve o on beş dakikalık sihri bulduğunuzda onu genişletin çünkü sihir sizsiniz, öyle değil mi?

26.000 Yıllık Ritmik Döngünün Başlangıcı

İleride ne olduğu hakkında biraz bilgi ediniyorsunuz ve bu çok önemli. Zorluklar var mı? Elbette var. İlerleyen gezegensel döngülerin farkındasınız fakat biz size daha büyük ritimlerden bahsediyoruz ve bu Elrah’ın getirdiği bilgidir. Yeni bir ritmik döngüye başlıyorsunuz. Bu 26.000 yıllık bir döngü ve şu anda döngünün açılışının başlangıç noktasındasınız. Bu yeni enerjiye geçiş yapabilmek için geçmişe ait her şeyi temizlemek ve eskileri çöpe atmak zorundasınız. Basitçe, titreşimsel uyumsuzluk için hiç yer kalmadı. Kalbinizle aynı doğrultuda olmak zorundasınız ve bunu yaptığınızda yeni bir dünya açılacak. Bu sihrinizi harekete geçirip onu kullanabilmeniz için yapmanız gereken tek şeydir. Bunu yapmaya hazır mısınız? Peki ya spot ışığını üzerinize tutar ve şöyle dersek: “İşte on beş dakikalık sihriniz. Onunla ne yapacaksınız?” Bu gerçekte olacaklara oldukça yakın bir durumdur ve umarız her anından zevk alırsınız. Mutlu olmayı hak ediyorsunuz. Bu gezegende sadece çalışıp çabalamak için bulunmuyorsunuz. Mutlu olduğunuzda parlarsınız sevgili varlıklar ve dışarıya farklı bir titreşim gönderirsiniz. Bu her şeyi size doğru çeker. Evren ona tepki verir ve kalbinizle aynı doğrultuda olan bütün parçaları bir araya toplar. Eski enerjinin içindeyken bunu kafanızla yapıyordunuz. Bunun üzerinde bir süredir çalışıyorsunuz ama bu şimdi daha çok kalple ilgilidir. Sizden kafanızı devreden çıkarmanızı istemiyoruz, düşünmeyi ya da mantık yürütmeyi bırakmanızı. Sizden ilk önce kalbinizle hissetmenizi istiyoruz çünkü yeni dünyanın yeni enerjisi budur.

Kalbin Önderliği

Sevgili varlıklar, pek çok seviye boyunca ilerlediniz. Hayatınızdaki bir noktada sadece fiziksel güç kazanmak diğer her şeyden daha önemliydi. Tür olarak hayatta kalmanız güçlü ve sağlıklı olmanıza bağlıydı. Daha fazla yaşam enerjisine sahip olmak dünya gezegeninde varlığınızı sürdürmeniz ve başarı kazanmanız anlamına geliyordu. Zaman ilerledikçe büyükbabalarınız belli bir anlayış geliştirdiler ve çok çalışmak zorunda kaldılar. Sonra babalarınız daha zekice çalışmaya başladı ve insanlığın seviyesi kafaya bağlı hale geldi. Bunun çıkış noktası babalarınızın zamanından çok daha öncesine dayanır. Bu filozoflarla ve yerkürede yerleşmesi gereken bütün önemli fikirlerle beraber gelmiş olan bir enerji dalgasıdır. Böylece o yöne ilerlemek üzere saati başlatabilirdiniz. Düşünmeyi ve kendinizi kafanızla yönlendirmeyi öğrendiniz, kalbinizle değil. Çünkü inanç sisteminiz sizi hayvanlardan ayıran tek özelliğinizin düşünebilmeniz olduğunu söyledi. Sizi hayal kırıklığına uğratmaktan hoşlanmıyoruz sevgili varlıklar ama hayvanlar son derece iyi şekilde mantık yürütebilirler. Onlarla iletişim kurmayı tam olarak öğrenmediniz fakat geliştikçe bunu daha fazla anlayacaksınız. Evrim sürecinin en üst basamağında olduğunuza inanmak sizin için çok önemli. Sizi bir kere daha hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyoruz sevgili varlıklar ama sizler evrim merdiveninin en üst basamağında değilsiniz. Birey olarak ve aynı şekilde topluluk olarak gelişiyorsunuz ve şu anda dünya gezegeni üzerinde hayret verici bir hızda ilerliyorsunuz. Daha mutlu olamazdık sevgili varlıklar. Sizler ışığın temsilcilerisiniz çünkü özel bir ışık taşımayı ve onu dünya gezegenine demirleme sorumluluğunu üzerinize almayı kabul ettiniz. Şimdi, her zaman olduğundan daha fazla, fiziksel gücün önemli olduğu ve düşünce gücünün taçlandırıldığı dönemleri geride bırakıyorsunuz. Artık kalbinize doğru ilerliyorsunuz. Ne kadar hissedebilirsiniz? Buraya neyi demirleyebilirsiniz? Sevgili varlıklar, uzun yıllar boyunca pek çok insanla çalıştık.Onlar hayatlarının yönünü kafalarıyla belirliyordu. En az dirence sahip yolu arıyor, her adımı çalışıyor ve inceliyorlardı. Bazen acı verici olsa da –çünkü yüzlerine çarpan rüzgarın direncini hissediyorlardı- adım adım ilerlediler. Sonuçta bir yaratımı gerçekleştirecek ve amaçlarına ulaşacak ama kalplerinin artık orada olmadığını göreceklerdi. Bu çok üzücü bir durum. İlerleyebilmek için kafanızla kalbinizi dengelemeye ihtiyacınız olacak. Sol beyin yeryüzü, sağ beyin Yuva içindir. Her ikisini de taşıyın ve dengeleyin fakat kalbinizin yolunu izleyin. İlk önce ne hissettiğinizi sorarak başlayın sonra onu kafanıza taşıyın ve zaten bildiğiniz yöntemleri kullanın. Bunlar on beş dakikalık sihrinizi demirlemenize yardım edecek yeni araçlardır. Hazır mısınız? Biz hazırız, yerküre de öyle. Size söylüyoruz sevgili varlıklar, yeryüzüne pek çok değişiklik geliyor. İşlerin yoluna girmesini bekliyorsunuz ama bu durum bir süre daha böyle devam edecek. Açıkça yeni bir dünyaya adım attınız. Buraya sevginin bir ifadesi olan ışığınızı getirdiniz ve demirlediniz. Şu anda en önemli nokta budur.

On Beş Dakikalık Sihri Arttırmak

Bunlar sadece kendi sihrinizi sahipleneceğiniz zamanlar değil aynı şekilde diğerlerine de bunu yapmalarında yardım edeceğiniz durumlardır. On beş dakikalık sihrinizi nasıl arttırırsınız? Bunun yolu etrafınızdaki insanları sihirli hale getirmektir. Anahtar budur sevgili varlıklar çünkü pek çoğunuz deneyimlediğiniz hayatlar boyunca tekrar tekrar öğretmen olmak için geldiniz. Bazen birbirine çok yakın bir bilgeliğin parçalarıydınız ve sık sık zaman çizgisi üzerindeki birbirinden farklı hayatlar boyunca onu taşıdınız. Gerçekte çok önemli bir sebeple buradasınız. Dünya gezegeninde topluluk olarak bir araya getirdiğiniz enerjilerin tümü meyvelerini veriyor. Bu sihre sahip olabilmek için hepsini ortaya çıkarıyorsunuz. Size söylüyoruz sevgili varlıklar, Yuva’dan getirdiğiniz özel enerjinizi, tutkunuzu ve ışığınızı demirlemek üzere harekete geçmenin zamanıdır. Bu yeryüzünde gereklidir fakat şimdi bunu yapmak artık güvenlidir. Daha önce böyle olmadığı pek çok hayat yaşadınız. Kalbinizi takip ettiğiniz sürece bir açılma deneyimleyeceksiniz. On beş dakikalık sihrinizi alın ve etrafınızdakileri güçlendirin. Sır budur. Bu her şeyi genişletir çünkü onlardan ayrı değilsiniz. Onlar sizin parçalarınız. Bu yüzden sihrinizi arttırmak istiyorsanız diğerlerini aydınlatmanın yollarını arayın ve her fırsatta onları güçlendirin.

Bunlar yeryüzündeki sihirli zamanlar sevgili varlıklar ve bizler her birinizi bu inanılmaz insan taklidi yapma oyununu oynadığınız için alkışlıyoruz. Bu sihir sizin ve bizler on beş dakikalık ya da daha fazla olan sihrinizden zevk alırken sizleri inanılmaz bir sevgiyle izliyor olacağız.

Bu bizim için büyük bir onur sevgili varlıklar. Lütfen birbirinize karşı saygılı davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Beraber güzel bir oyun çıkarın.

Espavo,

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Bulutlu Bir Günde Gün Işığı

 

Yirmi yaşımdan beri Amerika’nın batı bölgesinde yaşıyorum. İlk olarak otuz yıldan fazla Kaliforniya’da oturdum ve geçtiğimiz on yılda Nevada’da. İnsanların yaşadıkları yerlerle ilgili seçimlerini ilginç bulurum. Genellikle yerimiz büyüdüğümüz bölge, aile, evlilik, kariyer vb. etkenlerle belirlenir. Böylece her geçen gün artan şekilde duygularımızın farkına varırız ve bize iyi hissettiren yerlerde yaşamayı seçeriz ya da bizi çeken yerlere gideriz. Batı kıyısını sevmemin sebebi hemen hemen her gün etrafı aydınlatan gün ışığıyla uyanıyor olmam. Sabah uyandığımda yaptığım ilk iş yeni gün için şükretmek, Steve’i kucaklayıp öpmek ve sonra sabah güneşinin görkemini selamlamak için perdeleri açmak olur. O, günümü yeni olasılıklara açan altın bir parıltıdır. Sonra bütün evi dolaşıp yeni ışığın evime dolması için diğer perdeleri açarım. Geceyi yeni bir güne dönüştüren aydınlık adeta bir karşılama törenidir. Hayatımda ne olursa olsun bu ruhumu hafifletir.

Gün ışığı mutluluk, bulutlar da bazen neşemi gölgeleyen sorunlar gibidir. Bunlar gelip geçici durumlardır. Ben sorunu çözmek için zaman ayırıp çaba gösterdiğimde rüzgarla taşınıp giderler. Kendi içinizde dengede olmanız önemlidir, ışığınızın azaldığını hissettiğiniz zamanlarda bile. Ruhunuz içinizdeki büyüme ve aydınlanma gücünüzü ortaya çıkarır.

Bulutlu bir günde bile kalbimizde gün ışığı bulundurmamız önemlidir. Gerçek mutluluk her zaman kalbimizin derinliklerinde bulunabilir. Güneşin siyah bir bulutu ışıklarıyla delip geçmesi nefes kesicidir. Her bulutun gümüş bir çerçevesi olduğu doğrudur. Günlük hayatımıza bilinçli olarak taşıdığımız her bir ışık hüzmesi bize mutluluk getirir.

Zihnimin huzurunu hiçbir şeyin bozmasına izin vermeyecek kadar güçlü olmak için kendime söz verdim. Biliyorum ki hayatımdaki her zorluk olmayı seçtiğim insana dönüşebilmem için bana verilen gelişim fırsatlarıdır. Hayatın güneşli bölümlerine bakmak iyimserliğinizin gerçeğe dönüşmesini sağlar. Kendimi geliştirmeye o kadar çok zaman ayıracağım ki kötü düşüncelerle sorun yaratmaya fırsatım kalmayacak. Endişelenmeyecek kadar rahat, öfkelenmeyecek kadar soylu, korkmayacak kadar güçlü, sorunlara izin vermeyecek kadar mutlu olmayı seçiyorum.

Düşüncelerinizi değiştirin, hayatınız değişsin. Duygu ve düşüncelerimin hayatımda yarattığı farkı anlıyorum. Zorluklarıma karşı yaklaşımımı değiştirdiğimde, ruh onlarla karşılaştığım zaman bana katılır ve bu deneyimle öğrenir. Hayatın planı yaşama, sevme, öğrenme ve alma sürecine ve kendimize güvenmektir. Hayatı bu şekilde yaşadığımda bütün günlerim ışıkla dolu olacak hatta bulutlu günlerde bile.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.
Thanks for helping to spread the Light!