Haziran 2016

DÜNYA GEZEGENİ İÇİN GÜNCELLEME
Işık İşçileri İçin Gözden Geçirme

Selamlar, sevgili varlıklar, ben Zamanın Koruyucusu.

Bugün zaman çizginize dahil olmak ve şu anda gezegeninizde gerçekleşen dalgalar hakkında daha geniş bir görüşü anlamanıza yardım etmek için buradayım. Gerçekte, ilerlemek için pek çok yol buldunuz fakat bu genellikle üç adım ileri ve bir ya da iki adım geri oluyor. Bu, dirençle karşılaşan her şeyin doğal olarak izlediği yoldur. Enerjinizi çok iyi şekilde ortaya koydunuz ve oldukça keskin bir köşeyi döndünüz. Bugün bununla ilgili konuşmak istiyoruz böylece onu anlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Geçmişinizdeki Enkazı Temizlemek

Pek çoğunuz zorluklarla uğraşıyorsunuz. İster küçük, ister büyük değişimler olsunlar, ister fiziksel ya da çevresel her ne iseler enerjideki bu ana değişim geçtiğimiz birkaç ay boyunca sizin enerjinizin de büyük bölümünü talep etti. Bu pek çok sebeple anlaşılır bir durum. Size şunu da söylüyoruz sevgili varlıklar, geçmişinize dair büyük miktarda enerjiyi temizlemek zorunda kaldınız. Pek çok defa bilinçli olarak yeni enerjiye adım atmak için ilerleyenleriniz bazı şeyleri yerine oturtmadan öylece bıraktınız. Geriye dönüp geçmişinizdeki her şeyi düzeltmeniz gerekli değildir. Buna ihtiyaç yoktur. Olan şey, sevgili varlıklar, enerjinin sizin fiziksel bedeninizle taşıyabileceğiniz seviyeye kadar yükselmesidir. Başka bir deyişle, örneğin sevdiğiniz biriyle tartıştınız ve onu incitecek bir şey söylediniz. Sonra onunla tekrar görüşme fırsatınız olmadı ya da bu enerjiyi temizleyemediniz ve o bedeninizin bir yerinde depolandı. Genellikle her türlü enerjiyi fiziksel bedeninizde depolarsınız. Bu yüzden gezegeninizde bu kadar çok şifacı var, bunları temizlemek için. Fakat şifacıya gitmeseniz de gezegen yeni bir yolla değişmeye başladı. Daha önce bahsettiğimiz gibi, Samanyolu Galaksisi’nin merkezinde bulunan oldukça büyük bir kara delik tekrar beslenmeye başladı. Gerçekte, bütün bu zaman boyunca sizler enerjinizi temizleyip ayarlıyordunuz. Pek çoğunuzun engeller ve zorluklarla karşılaşmasının ya da geleceği göremiyor olmasının sebebi budur. Geçmişte işe yaramış olsa bile neyi denerseniz deneyin yaratımlarınızı hayata geçiremediğinizi hissettiniz. Sanki yarım derece sapmanız vardı ve siz her şeyi kaçırıyordunuz. Fakat şimdi yerküre üzerindeki her insan için bu durum değişiyor. O yüzden bunu dostlarınız ve sevdiklerinizle kutlayın. Bilin ki geçmişinize ait büyük bir enkazı temizlediniz ve onu beşinci boyut yaşantınıza taşımak zorunda kalmayacaksınız. Yuva’ya geldiğinizde buna değdiğini söyleyeceksiniz ve daha büyük tabloyu görebileceksiniz. Sevgili varlıklar, oradayken bunu anlayacaksınız fakat o zamana kadar bilin ki işler herkes için kolaylaşacak.

Lemurya ve Atlantis

Size dünyadaki bütün sorunların çözüleceğini, bütün kandırmacaların biteceğini ya da her şeyin kendi enerjisi içinde hallolacağını söylemiyoruz. Bu doğru değildir çünkü birkaç alanda gelmekte olan aksilikler var. Pek çoğu hakkında açıkça konuştuk. Böylece nerede olmak istediğinizle ilgili karar verebilmeniz için önünüzdeki zamanların farkında olabilirdiniz. Size ekonomik çöküş ve yerküre değişimlerinden bahsettik. Gezegen güçlendirilmiş insanları destekleyebilmek için değişim geçiriyor. Bunu daha önce yaptınız sevgili varlıklar. Pek çoğunuz o zamanlarda Lemurya’daydınız. Ah, evet, Atlantislileri Lemuryalılardan daha kolay hatırlıyorsunuz. Bu çok basit görünüyor. O zamanlarda insanların tümüne barınak sağlamak ya da güçlendirilmiş bir toplum oluşturmak konusunda büyük sorunlarla mücadele edilmiyordu. Bunu yapmayı başarmıştınız. Bugün yerküre aynı yere doğru gidiyor, tam olarak aynı noktaya. Gezegeninizdeki her şeyi değiştirme şansına sahipsiniz. Hepsi bir anda mı olacak? Hayır, elbette öyle değil. Küçük adımlarla gerçekleşecek, üç adım ileri, bir ya da iki adım geri. Bunu zaten normal yaşantınızda deneyimliyorsunuz çünkü o gerçek kimliğinizin güzelliğinin bir parçasıdır.

Yeni Projelere Başlamak İçin Mükemmel Zaman

Artık yeni işlere başlama gücünüz var. Bu mükemmel bir zaman sevgili varlıklar, her zaman düşüncelerinizde sakladığınız o kitabı yazmak gibi projelere başlamak için. Her zaman merak ettiniz, acaba zaman bulabilecek misiniz ya da yeterince iyi olabilecek misiniz diye. Size söyleyelim sevgili varlıklar, yeterince iyisiniz, tamamen. Ve bizler, gezegeniniz üzerinde yaptığınız muazzam değişikliği görmek için sabırsızlanıyoruz. Pek çoğunuz çoktandır bunu yapıyorsunuz. Sizler sevgi enerjisini tutuyorsunuz. Sizler bu enerjiyi sadece gezegene değil, kendi çevrenize, etrafınızdakilere ve dostluklarınıza demirlemeye niyet eden ışık çalışanlarısınız. Bunlar hepiniz için sihirlidir. Size söyleyelim sevgili varlıklar, önünüzde çok daha fazlası var. Birbirinizin kalbine dokunma konusunda büyük bir yeteneğiniz var. Sizden yapmanızı istediğimiz şey budur. Şansınız değişmeye başlayacak. Her ne kadar hepsi aynı anda gerçekleşmese de enerjinizin değişmeye başladığını fark edin. Dünya gezegeni üzerindeki bütün insanlardan mı bahsediyoruz? Hepsinden değil. Bazıları yok olma sürecinde. Bu daha çok ışığı bu yönde kullananlar için. Biri iyi diğeri kötü değil. Bir noktada bunu göreceksiniz çünkü her şeyin dengede olmasına ihtiyacınız var. Fakat bu enerjiyle çalışan ve bu alanda kazanç sağlamayı isteyenleriniz işlerin biraz daha kolaylaştığını görecekler.

Sevgili varlıklar, bu sefer üç ay bile demiyoruz, bu çok kolay olurdu. Bundan önceki birkaç üç aylık dönemleri henüz tamamlamadınız. Fakat bu yine de ferah bir nefes almanızı sağlayacak. Evet, tam düşündüğünüz gibi, dışarıya çıkın ve nefes alın. Pek çoğunuz tereddüt ediyorsunuz. Bu yüzden küçük adımlar atıp önünüzdeki her şeyi test ediyorsunuz ve istediğiniz gibi olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Sizden sadece kapıyı açmanızı ve nefes almanızı istiyoruz. Kapıyı açın ve her şeyi içeri alın ve ileri doğru adım atın. Eğer zamanlama sizin için uygun değilse ya da temizlemeye çalıştığınız konular henüz tamamen giderilmediyse bunu bileceksiniz. Şanslısınız çünkü onlar tam olarak yüzünüze çarpacak ve bu onlardan kurtulmak için mükemmel bir fırsattır. Bırakın gitsinler ve ışığa doğru ilerlemek için bilinçli olarak karar verin çünkü zaman değişti. Dünyanız büyük ölçüde değişti. Sizi bağlayan kurallar da değişti. Pek çok şey buluyorsunuz sevgili varlıklar. Bu, evren boyunca inanılmaz derecede ilgi çekiyor ve dünya gezegeni üzerinde her zamankinden daha fazla göz var.

Dünya Gezegenini Bulan Gezegen Hakkında

İzin verirseniz yerküreyi keşfeden bir gezegen hakkında konuşalım. Onlar sizi buldular. Son iki yıldır bu gezegenden bahsediyoruz. Dünya gezegenini buldular fakat bununla ne yapacaklarını tam olarak bilmiyorlar. Çevresine bakarak dünya gezegeninde hayat olduğunu anlıyorlar. Uzaktan görünen iyonosferi, suyun mavi rengini ve bazı başka şeyleri fark ettiler. Her ne kadar size ulaşacak teknolojileri yoksa da geçenlerde dikkatinizi çekmek için bazı girişimlerde bulundular. Pek çok fırsat var sevgili varlıklar. O yüzden Kepler’in bulduğu gezegen 486’yı izleyin. Mesajı size bu yolla gönderiyorlar. Anormallikler ve açıklanamaz durumlar göreceksiniz. Aslında çoktan birkaç tane gördünüz, o yüzden daha fazlasını bekleyin. Kanıtları gördüğünüzde onları paylaşın ve kutlayın. Korkuya kapılmayın çünkü niyetleri tamamen iyi. Sizi gören varlıklar görkemli bir ırkın üyeleri. Gelişim ya da teknoloji konusunda sizden ilerdeler mi? Bazı alanlarda biraz ileri diğer bazı alanlarda biraz gerideler. Pek çok yönden sizin gelişiminizle uyumlu haldeler. Size ilginç gelecek bir nokta var, sizinkilerle aynı olan pek çok törenleri var. Onlarla konuşmak ister misiniz? Basitçe meditasyon yapın ve bir kanal açın çünkü onlar cevap vermek için bekliyorlar ve kendi gezegenlerindeki enerjinin bir bölümünü sizinkine getirmekten çok mutlu olacaklar. Bütün cevaplara sahipler mi? Hayır, elbette değiller. Sevgili varlıklar, cevapların çoğunu sizler taşıyorsunuz. İlk önce bu iletişim köprüsünü enerjisel olarak açın. Sonra bu varlıklardan bazılarıyla gerçekten karşılaşacaksınız. Ve bu gerçekten büyük bir olay olacak.

Yerküre Değişimleri

Yerküre bazı büyük değişimlerden geçiyor. Bu döngü yerküredeki kirlenme ve endüstriyel devrim yüzünden büyük ölçüde hızlandı. Karbon kirliliği yaratan fosil yakıtları atmosfere salmaya devam ediyorsunuz ve bu gittikçe hızlanıyor. Bu olayların ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek zor fakat sizler bu durumu yatıştırabilirsiniz. Sizler ışıklı varlıklarsınız. Sizin yolunuzla gelen enerjiyi tutuyorsunuz ve yerküreye demirliyorsunuz. Bulabildiğiniz her yolla onunla (yerküre) uyum içinde çalışın. Belli ürünleri geri dönüştürmeyi ve bazı bölgelerde gezegenle uyum içinde yaşamayı öğrendiniz. Bu bilgiyi yayın ve öğretin. Bununla ilgili ihtiyacı fark ettirin ve yerküreyle doğrudan iletişim kurun. Çünkü o büyük bir dönüşüm geçiriyor. Aslına bakarsanız geçmişinizi temizlemenizi sağlayan fırsatlardan bazıları bu dönüşüm sayesinde ortaya çıkıyor. Gerçekte olan şey budur.

Yerkürenin merkezi, gezegenin çekirdeği katıdır ve bir eriyik denizinde yüzer. Çekirdek, yerküre kabuğundan daha farklı bir hızla döner. Bu durum gezegenin manyetizmasını yaratır. Küçülmeye başlayıncaya kadar bu süreç iyi çalıştı. Şu anda gerçekleşen budur. İlerleyen zamanlarda bununla ilgili daha fazla bilgi paylaşacağız. Sevgili varlıklar, sizleri yerküreyle uyum içinde çalışmanız için teşvik ediyoruz çünkü şu anda bazı alanlarda her zaman olduğundan çok daha fazla fark yaratma şansınız var. Bu sanki dünya gezegeni üzerinde bir rüzgar esmiş, bulutları temizlemiş gibi ve önünüzdeki yolu tahmin ettiğinizden çok daha net şekilde görebilirsiniz. Küçük şeyler yüzünden cesaretiniz kırılmasın. Bunlar nelerdir? Onlar bir süredir uğraştığınız büyük sorunlardır. En azından geçtiğimiz birkaç ay boyunca siz onların büyük sorunlar olduğunu düşünüyordunuz. Onları geride bırakmaya hazır mısınız? Bu gerçekleşiyor. Derin, taze bir nefes alın ve bunu tekrar tekrar yapın. Bu basit hareket sizi ışıkla, sevgiyle ve enerjiyle dolduracak. Bunu sadece yerküreyle değil etrafınızdaki insanlarla da paylaşabilirsiniz.

Sizler insan taklidi yapan, fiziksel bedenler içindeki ruhlarsınız. Bu ruhu kullanmayı öğreniyorsunuz, faklı yollarla kendisinden gelen enerji sayesinde onu öne çıkarıp merkezlemeyi öğreniyorsunuz. Sizler oyun alanının sihirbazlarısınız. Sizlerle gurur duyuyoruz sevgili varlıklar ve sizden sadece üç şey istiyoruz. Birbirinize saygıyla davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve beraber iyi bir oyun çıkarmayı unutmayın.

 

Espavo,

Grup.

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

 

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Kalbinizde Ne Var?

 

Endişe verici zamanlardayız. Her sabah insanoğlunun ve dünyanın başına yine ne felaket geldiğini görmek için mıknatıs gibi televizyona çekiliyorum. İlginç bir duygusal çekilme hissediyorum. Etrafımızdaki problemlerden uzak durmak için kendi kendime telkin yapıyorum ama kalbim farkında olmam gerektiğini söylüyor. Biliyorum ki üzerine ışık gönderebilmek için karanlığı görmek zorundayım. Onları nereye odaklayacağımı bilmezsem iyi dileklerimi nereye gönderebilirim? Günlük hayatımızda yer alan olaylara ilgisiz kalamam. Bu kendime kalbimde ne olduğunu sorduğum zamanlardır. İnsanlığın başına gelenlere ilk tepkim kızgınlıktır. Bu kalpsiz insanlara karşı hissettiğim nefret alevlenip bütün dünyamı alt üst ediyor. Fark ettim ki acıya sebep olan insanlara karşı beslediğim duygusal şiddet beni gerçek bir ışık işçisi olmaktan uzaklaştırabilir. Bu aynı bütün sistemimizi etkileyen bir zehir gibidir. Kalbinizde nefret olduğu zaman her yere olumsuzluk saçar. Birdenbire hayatın her bir küçük parçası sihrini kaybeder. Bu farkındalığa çabucak ulaştığım için minnettarım böylece pozitif odaklı dengelenmiş halime geri dönebiliyorum. Odaklandığınız şey gerçekliğiniz haline gelir.

Dünyayı şiddet yoluyla kontrol etmeye çalışan insanları anlamak ve yargılamamak çok zor. Bu insanlar inançları uğruna doğru işi yaptıklarını düşünüyorlar. Bunu anlamaya çalışıyorum. Her zaman bir insanın istediği her şeyi yapabileceğine inandım, başka bir insana, hayvana ya da değerli dünyamıza zarar vermediği sürece. Pek çok insan diğerlerinin inançları yüzünden inciniyor. Yanlış davranan az sayıda insan yüzünden ait oldukları grubu tümden yargılamamak gerektiğini hatırlamak önemlidir. Bu düşünce insanlığın başlangıcına kadar uzanır. Seçim adaylarından biri bazı ırkların ve belli bir geçmişe sahip insanların ülkeye girişinin yasaklanmasını istiyor. Bizi karşıtlıkların ülkesi yapan sınırlarımızın açık olması değil miydi?

Bu bana kendi atalarımı hatırlattı. Sadece birkaç nesil önce benim akrabalarım bu büyük ülkede hoş karşılanmıyordu. Benim atalarım Amerika’ya İrlanda’dan gelmişti. O zamanlarda İrlandalılara karşı ayırımcılık vardı. Ailede anlatılan hikayeye göre soyadlarını İrlandalı yerine İngiliz gibi algılanacak şekilde değiştirip bu yolla Amerika’ya girmişlerdi. Bu hikayeyi duyduğumda çok gençtim. Bir kimlik karmaşası yaşadım çünkü büyürken İngiliz kökenli olduğumu düşünüyordum. Bunun yerine İrlandalı olduğumu öğrendim. Bu bana kendime karşı yeni bir bakış açısı kazandırdı. İnsanlık çok farklı kökenlerin karışımından oluşur. Hiçbir birey diğerinden üstün değildir. Hepimiz birbirimize bağlıyız.

Geçenlerde yaşanan üzücü olaylardan sonra insanların destekleyici yollarla birleştiklerini görmek cesaret verici. Hamilton müzikalinin yaratıcısı olan Lin Manuel Miranda’nın söylediği gibi :” Sevgi sevgidir, sevgidir, sevgidir. Öldürülemez ya da kenara atılamaz.” Grup şöyle der: “ Neye inanırsanız inanın, sevgi sevgidir.” Kalbimde nefreti değil sevgiyi taşımayı seçiyorum. Sizin kalbinizde ne var?

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.