Temmuz 2018

Alicia’nın Aynası

Yuvadan selamlar Sevgili Varlıklar,

Ben Merlia ve bugün sizlerle bir öyküyü paylaşmak üzere buradayım. Bu sizin de bağlantı kurabileceğiniz ilginç bir öyküdür. Bu öykü Alicia isimli genç bir kızla ilgilidir. Alicia’nın seçtiği harika ebeveynleri vardı. Perdenin öbür tarafındayken kontratlarını yaparak dünyaya gelmeye ve insanmış gibi yapma oyununu oynamaya karar verdi. Gelirken doğal olarak 11 farklı veçheye bölündü. Bizim inceleyeceğimiz veçhede, onun hayranlık duyduğu muhteşem ebeveynleri vardı. Alicia onların her söylediğine inanarak büyüdü. Alicia, sen çok güzelsin. Alicia, sen sihirlisin. Alicia, sen istediğin her şey olabilirsin ve o böylece bunlara inanarak büyüdü.

Empatik Alicia

Kısa süre sonra Alicia okula gitmeye ve diğer çocuklarla iletişim kurmaya başladı. Okuldaki ilk bir iki yıl güzeldi. Ancak üçüncü yılında Alicia vücudunun sınıf arkadaşlarının çoğundan farklı olduğunu fark etti. Alicia biraz daha ağırdı çünkü o fiziksel bedeninin içinde enerjisinin daha büyük bir kısmını taşıyordu. Annesi ona hala “Alicia, sen çok güzelsin. Alicia, sen harikasın!” diyordu. Kısa süre içinde Alicia anne ve babasına inanmayı bıraktı çünkü sınıf arkadaşları ona farklı bir şey söylüyorlardı.

En kötüsü ilk ergenlik yıllarıydı. Alicia birlikte okula gittiği tüm diğer insanlara baktı ve kendisinin farklı olduğunu gördü. Bazı sınıf arkadaşları özellikle çok acımasızdı, ona isimler takıyor, onu sosyal aktivitelere almıyorlardı. Alicia popüler bir kız değildi. Bir seferinde annesine “Ben onlar gibi değilim ve sen bana güzel olduğumu söylesen de ben güzel değilim.” Annesi çekici bir vücuda sahip olduğu için onun kendi görüntüsüyle ilgili sorunu daha da artıyordu. Her şeyin üzerine okuldaki çocuklardan bazıları ona sataşıyorlardı, siz bugün buna zorbalık diyorsunuz. Şimdi tüm bu zorbalık sözcük ve kavramlarının Dünyada sürekli ortaya çıktığını görmek bizim için çok sihirlidir. İnsanlar bir zamanlar normal karşılanan zarar verici eylemleri şimdi yeniden değerlendiriyorlar. Bu zorbalığın karşısında Alicia kendi içinin derinliklerine çekildi. Enerjisel bağlantısı nedeniyle, hayatla başa çıkmaya çalışırken daha da fazla kilo aldı. Kendi içine kapandı ve enerjisini sıkıca kendi bedeninin çevresinde tuttu, anne ve babasının ona söylediklerinin doğru olmadığını biliyordu. Alicia evindeyken o dünyada yaşayabiliyordu ama dış dünyaya çıktığında her şey bambaşkaydı. Kendi güzelliğini göremiyordu. Annesinin ona her zaman olabileceğini söylediği kişi olmayı beceremiyordu ve babası ona her zaman Alicia, her şeyi başarabilirsin, diyordu. O böyle hissetmiyordu ve giderek daha fazla kendi güvenli kabuğuna çekildi.

Bir gün babası Alicia’yı odasında saklanırken buldu. Babası onun her zaman yaptıkları moral konuşmasını kaldırabilecek durumda olmadığını biliyordu ve onlar güzel bir şekilde sohbet ettiler. Babası şöyle söyledi, “Bak okulda ne kadar başarılısın, özellikte matematikte çok iyisin. Sen harikasın. Ben matematikten hiçbir şey anlamıyorum ama sen anlıyorsun. Bana öğretir misin?” Babası onu elinden geldiğince sevgi dolu bir şekilde cesaretlendirmeye çalışmıştı ama Alicia sadece şöyle düşünüyordu, “Tabii ki onlar benim annem ve babam. Onların bakış açısı farklı. Onlar beni seviyorlar ama ben gerçekte bu değilim.” Kendine güveni inanılmaz derecede düşüktü ve zaman geçtikte depresif bir ergen haline geldi. Siz bugün buna klinik depresyon derdiniz, durum Alicia için çok zordu. Ne düşüneceğini bilemiyordu. O kendisinin korkunç olduğunu düşünüyordu. Kendini odasına kapatır ve ne zaman annesi ona “Ah Alicia, bugün çok güzelsin,” demeye başlasa, annesinin sözünü keser, cümlesini bile bitirmesine izin vermez, arkasını dönüp odasına giderek saklanır, tamamen içine kapanırdı.

Depresyon içe yönelmiş yaratıcı güçtür

Yaratıcı güç dışarı çıkmadığı zaman içe döner ve insanlar sizin depresyon dediğiniz şeye girerler. Bu gözünüze gri gözlükler giymek gibidir, baktığınız her şey gri görünür. Alicia’nın eskiden keyif almak için yaptığı hiçbir şey artık onu neşelendirmiyordu. Eskiden müziği severdi. Matematiği ve okula gitmeyi severdi. O diğer öğrenciler için bir örnekti ve hatta öğretmeni bazen “Alicia’ya bakın, bakın o şunu, bunu nasıl yapıyor” derdi. Matematik öğretmeni “Matematikle ilgili bir sorununuz olursa Alicia’ya gidin, o size yardımcı olur,” derdi. Sonra çocuklar onun arkasından güler ve bu Alicia’ya kendini çok kötü hissettirirdi. Oyunu bırakmayı ve kendi hayatına son vermeyi düşündüğü zamanlar oldu. Gerçekten artık bu enerjiyi kaldırıp kaldıramayacağından emin değildi ama o sonuna kadar gitti ve elinden gelenin en iyisini yaptı.

Zamanla kendini o olumsuz enerjilerden izole etmeyi ve korumayı başardı. Ancak Alicia’dan bir yaş büyük bir kız vardı, okulun en güzel kızı olarak görülüyordu. Adı Juliann’dı. Lisede herkes Juliann’a hayranlıkla bakıyordu çünkü o inanılmaz derecede fotojenik ve güzeldi. Onlar liseden mezun olurlarken bile lise yıllığı onun resimleriyle doluydu. Her yerde onun resimleri vardı çünkü birçok etkinliğe katılmıştı ve çok popülerdi. O her zaman Alicia’ya onda bir sorun olduğunu söylerdi. “Senin sorunun nedir?” derdi. Bazı zamanlar Juliann’ın arkadaşları ona neden Alicia’ya bu kadar sataştığını sorarlardı ve o öfkeyle Alicia’nın onu çok rahatsız ettiğini ve kendine hâkim olamadığını söylerdi.

Alicia hep bir gün bu kızın yanına giderek ona işleri yoluna koyabilecek, Juliann’ın anlamasını sağlayabilecek bir şeyler söylediğinin hayalini kurardı. Bunu hiçbir zaman yapmadı ve liseden mezun olup koleje başladıktan sonra bile Alicia dikkatlerden uzak kalmayı, inzivaya çekilmeyi, tamamen kendi içine dönmeyi öğrendi. Alicia büyüdükçe Juliann’ın görüntüsü onu kovalıyordu. Aynaya her baktığında, Juliann’ın sesini duyuyordu.

Kolej hayatında Alicia hala kendi kendine kalarak bir şeylerin parçası olmayı öğrendi. Kolejde edindiği birkaç arkadaş ona çok yardımcı oldular. Burada o biraz kendine güvenini kazandı. O sıralar Alicia dünyada ne iş yapacağını düşünüyordu. Matematik becerileri sayesinde önünde birçok seçenek vardı ama bunların hepsi yavan ve sıkıcı görünüyordu.

Alicia Bir Çözüm Buluyor

Bir gün, Alicia’nın komşusu onu ziyarete geldi. O da Alicia’yla aynı yaşlarda, otuzlarının başındaydı. Alicia ile çok sert konuştu ve şöyle söyledi, “Senin ne yaptığını da görüyorum, kim olduğunu da ve ikisi birbiriyle uyuşmuyor. Sen çok sihirli birisin. Senin hayatın zor değil kolay olmalı.” Alicia bunu kabul edemedi. Aynı annesinin söylediklerine benziyordu. O bunları duymaya tahammül edemezken komşusu devam etti: “Biliyor musun, benim kızım da şu anda büyük zorluklar yaşıyor. Kendisinin çirkin olduğunu düşünüyor. Ne yaparsam yapayım işe yaramıyor. Ona gerçekte kim olduğunu anlatamıyorum. Ayrıca matematikle de büyük sorun yaşıyor. Onunla konuşabilir misin Alicia? Ona matematik konusunda yardımcı olabilir misin? Onun sınıfını geçmesine yardım eder misin, belki yapabileceğimiz bir şeyler vardır çünkü o depresyonda ve ben onun için çok endişeleniyorum.” Alicia bunu kararsız bir şekilde kabul etti, görünüşte matematik öğretmenliği yapacaktı. Komşusunun kızı yedi yaşını bitiriyordu ve vücudu aynı Alicia’ya benziyordu, kısa sürede kızlar kendi aralarında sohbet etmeye başladılar ve Alicia bu genç bayanı inanılmaz bir şekilde değiştirmeye başladı. Bu durum ikisine de güç ve güven veriyordu.

Alicia Gücünü Eline Alıyor

Bu durumun nasıl işe yaradığını görmek büyüleyiciydi. Alicia hayatında ilk kez kendini güçlenmiş hissetti ve bu kendisi için yaptığı bir şeyden değil, yedi yaşındaki bu küçük kıza aktarabildiği enerjiden kaynaklanıyordu. Alicia’nın yardımıyla bu genç bayan, Alicia’nın büyürken katlanmak zorunda kaldığı pek çok zorluğu atlatmayı başardı. Alicia, kendisi de bu zorlukları yaşamış olmasaydı, bu genç bayana yardımcı olamayacağını fark etmişti. Bununla gurur duyuyordu. Kısa süre sonra Alicia aynı şeyi tekrar yapabileceği yerler aramaya başladı ve okula geri döndü. Psikoloji diploması almak için okula geri döndü ve rehberlik öğretmeni ve matematik öğretmeni olarak işe başladı. Kendini işine verdi ve hatta gönüllü çalışmalar da yapmaya başladı.

Ancak kısa süre içinde onun okul sistemindeki amirleri, onun ne kadar güçlü olduğunu ve yaşamları ne kadar hızlı bir şekilde değiştirebildiğini gördüler. Onun farklı okulları dolaşabilmesi, özellikle görüntüsü nedeniyle kendine güven sorunu yaşayan kız öğrencilerle çalışması için, ona özel bir pozisyon ayarladılar. Alicia küçük çocuklarda kendisinin de yaşadığı içine kapanma sürecinin ilk işaretlerini çok iyi bir şekilde tespit edebiliyordu ve kısa süre içinde bu konuda bir kitap yazdı. Kitaba “Aynadaki Yansımalar” adını verdi. Alicia kitapta büyürken kendi yaşadığı deneyimleri, özellikle Juliann ile olanları anlattı ama kitapta onun adını değiştirdi.

Alicia Yeniden Birleşiyor

Alicia 42 gibi çok erken bir yaşta, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalandı. Kederli aşamalar geçirdikten sonra, Alicia Yuvaya dönme zamanının geldiğini kabul etti. Yaşının çok genç olmasına karşın, bazı açılardan o çok önemli bir şeyi tamamlamıştı ve ruhunun derinliklerinde bunun uygun olduğunu biliyordu. Alicia’nın fazla beklemesi gerekmedi ve bir yıldan az bir süre içinde Alicia öldü. O ölürken bir şey oldu. Sevgili Varlıklar, siz bu gezegende doğarken, hepsi de farklı seçimler yapan ve farklı deneyimler yaşayan 11 farklı zaman ve mekân boyutuna bölünürsünüz. Şurada fakirlik çekerken burada bolluk içinde yüzüyor olabilirsiniz. Tüm bu farklı deneyimleri yaşarsınız. Ancak siz ölür ölmez, bu parçaların hepsi yeniden tek bir ruhta bir araya gelir. Hepsi de çekirdek kişilikte toplanır. Alicia bedeninden ayrılırken bunun olduğunu gördü. Bu olurken, Alicia dikkatini çeken bir şey gördü. Onun kendi veçhelerinden biri, lisedeki ezeli düşmanı Juliann’a çok benzeyen ve aynı onun gibi hareket eden bir kişiydi. Veçheler tekrar bir araya geldiğinde, ilk kez o kişinin kim olduğunu ve neden öyle davrandığını anladı. Alicia’nın veçhelerinden biri, Juliann’a çok benzer bir yaşam sürmüştü.

Alicia o noktada bunların hepsini bırakmayı başardı çünkü kendisinin de bu deneyimleri yaşadığını ve hiçbirinin ne doğru ne de yanlış olduğunu anlamıştı. O her şeyin, hatta o katlanamadığı kişinin bile bir parçasıydı. Uzaklaşmak zorunda kaldığı bu kişinin bile. En başında Juliann ile bu kontratı yapmasının bile nedenlerinden birinin bu olduğunu fark etmişti. Böylece, Alicia Yuvaya döndüğünde yıllar önce ölmüş olan babası tarafından karşılandı. Babası onu her fırsatta sessizce cesaretlendiren ve ona ne kadar güzel olduğunu söyleyen insanlardan biriydi. Babası onu Yuvaya girerken karşıladı ve hiçbir sorun olmadığını anlamasını sağladı. Hangi zaman ve mekân boyutunda olursa olsun, hangi deneyimleri yaşamış olursa olsun, ister zorba isterse zorbalığa uğrayan kişi olsun fark etmezdi. İster mükemmel kişi olsun, isterse kendini kusurlu bulan kişi olsun, hepsi de aynı ruhun parçalarıydı. Hepsi de aynı ışığın yansımalarıydı. Alicia güzel bir ders öğrenmişti. Her şey ışıktır. Baktığınız her yerde ışığı gördüğünüzde Yuvada olursunuz. Hayatınızda korktuğunuz şey neyse, kendinizin başka bir veçhesinde bunun bir parçası olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Yolculuğun keyfini çıkarın, Sevgili Varlıklar ve doğru yolda olduğunuzu bilin. En büyük onurla sizleri selamlıyor ve sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyorum. Birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın. Ben Merlia. Bir ara gelip beni görün.

Espavo
____________________________________________

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben eM. Ben de Merlia tarafından verilen bir önceki mesaja eklemeler yapmak istiyorum. Tüm zaman ve mekân boyutlarında kim olduğunuzu kavradığınızda, bir ruh olarak kusursuzluğunuzu da anlayacaksınız. Hayır, aynaya bakarak kusursuzluğunuzu göremezsiniz. Hayır, iyi ve kötü parçalarınızın envanterini çıkararak da kusursuzluğunuza ulaşamazsınız çünkü siz insanmış gibi davranıyorsunuz. Siz kendinizi 11 farklı deneyime bölüyor, bunların her birine kusursuzluğunuzun bir parçasını gizliyorsunuz. Bilmeniz gereken önemli husus, sizin şu anda kolektif olarak beşinci boyutta olduğunuz ve insanların buna alışmaya başlamış olmalarıdır. Şu anda bile bu duvarları ortadan kaldırmaya başlamak ve tüm zaman ve mekân boyutlarındaki kusursuzluğunuza sahip çıkmak kesinlikle mümkündür.

Kusursuzluğunuzla Yeniden Birleşmek

Dünyadan ayrıldığınız zaman olan budur. Siz ölüp de fiziksel bedeninizden ayrıldığınız zaman, kusursuzluğunuz tekrar bir araya gelir. Biz bunu büyüleyici buluruz çünkü bazen perdenin öbür tarafında bulunan ölmüş bir kişiyle hala dünyada bulunan bir kişi arasında bir bağlantı olur ve bu pek de doğru gelmez çünkü o sizin bildiğiniz kişi değildir. Siz bir kişiyi öfkeli bir insan olarak tanımışsınızdır. Siz bir kişiyi anlaşması zor, önyargıları olan bir insan olarak tanımışsınızdır. Gerçekte onlar güzel ve kusursuzdur. Bunun nedeni onların tüm kusursuzluklarıyla yeniden bir araya gelmiş olmalarıdır. O zaman herkesin içindeki kusursuzluğu görmek için ne bekliyorsunuz? Bunu kendinizde göremiyorsanız bile, başkalarında görebilir misiniz? Tek tek insanlara ve onların kusurlarına baktığınızda, güzelliğin formlarının ve bunun parçalarının diğer zaman ve mekân boyutlarında gizlendiğini görebilirsiniz. Gerçekte olan şey budur ve siz bunu kavramaya ve anlamaya başladıkça, bu basit anlayışla kendi dünyanızı değiştirebilirsiniz. Tüm çevrenizi saran kusursuzluğu görmeye başladığınızda, kusurluluğun bile güzel bir şey olabileceğini ve yanlış bir şey olmadığını görürsünüz.

Beşinci boyuttaki zorluklardan biri budur. Doğru veya yanlış diye bir şey yoktur, böyle bir ayrım yoktur. Sizin bu oyunu oynayabilmek için üçüncü boyutta sahip olmak zorunda kaldığınız dualite ve kutupluluk burada yoktur. Evet, insanlar hala üç boyutlu gerçeklikleri görüyor ve eski kuralları geri getirmeye çalışıyorlar çünkü değişime direnmek doğaldır. İnsanlar her şeye iyi ve kötü, yukarı ve aşağı, doğru ve yanlış diye bakıyorlar ve tam şu anda bu durum sizin gezegeninizde çok fazla ayrılığa yol açıyor. Yeniden bir araya gelmek için ne lazım? Enerjinizi yeniden bir araya getirmek için ne lazım? İşte bizim sorduğumuz soru budur. Hepinize soruyorum, ben dengeli bir varlığım, eril veya dişil enerji taşımıyorum. Her ikisini de taşıyorum ve her ikisinden de güç alıyorum çünkü ikisi de inanılmaz derecede güçlendiricidir. Her ikisi de diğerinin tam olarak taşıyamayacağı inanılmaz özelliklere sahiptir. Peki ya giderek daha fazla insan bunu yapmaya başlarsa? Şimdi siz yeniden, kendinizi gerçekte olduğunuz o beyaz ışığın kusursuzluğu içinde bir araya getirmeye başlayacaksınız. Ruhunuzun derinliklerinde kusursuz olduğunuzu biliyorsunuz. Çocukken bunu biliyordunuz. Kusurlu olduğunuzu öğrenmek zorunda kaldınız. Ne kadar hayal kırıklığına uğratıcı bir deneyim!

Şimdi bunu bırakmaya ne dersiniz? Önümüzdeki aylarda sizden yapmanızı beklediğimiz şey budur. Her şeyin içinde kusursuzluğu bulmanın yollarını arayın, varsa düşmanlarınızda bile, kesinlikle karşı olduğunuz insanlarda bile. O kusursuzluğun, Yuvadan getirdiğiniz o beyaz ışığın bir parçasını bulun ve bu çok hızlı bir şekilde harekete geçecektir. Bilin ki dünyanız çok hızlı bir şekilde değişiyor. İnsanların ayrılmasına, insanların öfkelenmesine, hayal kırıklığına uğramasına, kendilerini güçsüz hissetmesine neden olan bu hızlı değişimdir. Her biriniz, bunu içinizin derinliklerinde taşıdığınız sevgiye demirleyebilirsiniz ve biz sizi insanmış gibi davranma oyununu oynamaya ve bunu korku yerine sevgiye dönüştürmeye davet ediyoruz.

Birbirinize saygıyla davranın Sevgili Varlıklar ve birbirinizi destekleyin. Birlikte iyi bir oyun çıkarın. Hepiniz birbirinizin parçasısınız. Yolculuğun keyfini çıkarın.

Ben eM ve sizi seviyorum.

Espavo

____________________________________________

~Kalpleri Birleştirmek~

Barbara Rother

Bu ay Barbara bizimle olamayacak çünkü bu hafta ailesinden bir kişi mezun olduğu için son ayarlamalarla ilgilenmek zorunda kaldı. Bu kayıpla başa çıkabilmesi için kendisine sevgilerimizi iletiyoruz.

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

 

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2018
Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.
Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!