Ocak 2019

Sevgi Zamanı
Eşitlenme

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Oyunun Başlangıcı

Bugün sizlere grup olarak katılıyoruz. Oyunun en başından beri, sizin varoluşunuzun farklı düzeylerinde hareket etmenizi izledik. Dünya Gezegeni ve E Ailesi bir araya gelerek şöyle söylediler, “Hiçbir kuralı olmayan bir oyun oynayalım. Bakalım bu oyun nasıl gelişecek, acaba insanlar gözlerini açıp gerçekte kim olduklarını hatırlayabilecekler mi?” Böylece oyun başladı ve çağlar boyunca farklı düzeylerde ve uzay zaman kesişimlerinde sürdü. Şimdi ise siz daha da ileri bir varoluş düzeyine adım atıyorsunuz. Sizinle inanılmaz bir şekilde gurur duyuyoruz! Birçok defalar söz ettiğimiz gibi, sizin gezegeninize işlemiş olan bu ayrılık enerjilerini izlemekteydik. Ayrılık çoğunlukla korkunun yayılmasından kaynaklanır ve bu şekilde, kolayca bir noktadan diğerine ilerler.

Korku Yalnızca Gelecekte Var Olur

Korku ve sevgi birbirinin tam karşıtıdır. Siz sevginin karşıtının nefret olduğunu düşünürsünüz ama değildir, çünkü sevginin gerçek karşıtı korkudur. Siz yalnızca gelecekteki şeylerden korkabilirsiniz. Korkuyu açıklamanın en kolay yolu, onu bilgi eksikliği olarak düşünmektir. Biz sizin için bu eksik bilgilerin bir bölümünü tamamlamak istiyoruz, bu nedenle geldiğini gördüğümüz şeyleri her zaman açıkça ve dürüstçe söyledik. Sevgili Varlıklar siz, bizim sizinle ne kadar gurur duyduğumuzu ve insanlar olarak ortaya çıkardığınız inanılmaz işleri her zaman görmüyorsunuz. Bu inanılmaz deneyimi yaşamak için ruhunuzu buraya getirmeniz, yapabileceğiniz herhangi bir planın çok ötesindedir. Bunu yuvaya döndüğünüz zaman göreceksiniz, size göstereceğiz. Etkisini, nasıl yayıldığını ve her şeye dokunduğunu göreceksiniz. Bu durum Dünya üzerinde genelde birbirinin karşıtı olan sevgi ve korku şeklinde görülür ama gerçekte, her bir kişi tam bir dalga spektrumu yayar. Evet, dolayısıyla biz tüm insanları olabilecek her şekilde birliğe doğru hareket etmeye teşvik ediyoruz. Neden? Çünkü Birliği ifade etmek, ruhun tam dalga spektrumunu deneyimlemesini sağlar.

Eşitlenme

Şu an, sizin burada olmanız için inanılmaz bir zaman ve tam da bu nedenle sizin yeriniz ayrılmıştı. Dolayısıyla, işte buyurun. Şimdi sıradaki adımları atma fırsatına sahipsiniz. Ve biz şimdi, insanlığın tam önünde bulunan bir sonraki adımları dört gözle bekliyoruz. Bugün, evrende var olan doğal bir eşitlenme sürecinden bahsetmek istiyoruz. Dengeden çıkan herhangi bir şeyi yeniden dengeye oturtmak için kullanılan bu ileri geri hareket her zaman var olmuştur. Dalga yön değiştirdiğinde, Eşitlenme süreci tamamlanmış demektir. Aslında, evrenin her tarafında boyutlar arası eşitlenmenin sağlanmasına yardımcı olan kara delikler vardır. Bu yeni gerçekliğe adım attıkça anlamaya başlayacağınız birçok şey var ama bunun en önemli taraflarından biri, sevgide yaşayacağınız eşitlenmedir. Bu durum, Dünya üzerinde tam şu anda başlıyor. Ancak, eşitlenme durumu aynı zamanda aniden ve hiçbir uyarı olmaksızın, sahip olduğunuz desteği de sona erdirebilir. Bunu kontrol etmeye çalışacak olanlar var ama biraz cesaretlendirmeyle eşitlenme aktive olabilir ve herkesin faydalanacağı bir denge ortaya çıkabilir. Tam şu an bunun için doğru zaman. Gördüğünüz gibi, geçtiğimiz birkaç yılda, insanlık genel bir korku hissine kapıldı. Bu doğru veya yanlış değildir ama sadece işler böyle yürüyor. Korku yanlış değildir, Sevgili Varlıklar, bu sadece bir projeksiyona verilen duygusal bir tepkidir. Bununla ne yapacağınız size kalmıştır. Tabii ki korku, kendinizi motive etmenin bir yoludur.

Yaşamınız boyunca kendinize bu örneği getirmek, kendinizi belli bir yöne gitmeye zorlamak için, kontratlarınızda çeşitli ayarlamalar yapmış olabilirsiniz. Belli bir yönde ilerlemeye başladığınızda, bazen evren bunu size getirmeden önce enerjinin eşitlenmesini beklemek zorunda kalırsınız. İşte şimdi buradasınız, bir adım, sonra bir adım daha. Bunu izlemek bizim için büyüleyicidir. Yine de, bu değişiklikler sırasında gezegende sevgiden çok korkunun deneyimlendiğini biliyoruz. Şimdi bunun değişmesi için bir fırsat ortaya çıkmıştır ve bu tam şu anda başlıyor. Dünyadaki konumunuz ve koşullarınız, politik inançlarınız veya mali durumunuz ne olursa olsun, bu sizin oyuncunuzdur, gelişmekte olan oyun alanınızda hareket eden bireysel parçanızdır.

Oyuncunuz Değiştirilebilir

Siz çok şeyi değiştirebilirsiniz, Sevgili Varlıklar. Oyun alanını bile değiştirebilirsiniz, bunun yeni farkına varmaya başlıyorsunuz ve sizinle konuşmak istediğimiz sihir budur. Eşitlenme aslında çok basittir. Siz Dünya gezegenindeki değişiklikleri ve insanlığı büyük bir değişim dönemine sokarken bir araya gelen enerjilerin yoğunluğunu hissedebilirsiniz. Değişikliğe karşı doğal tepki korkudur. “Ya başaramazsam veya değişemezsem? Ya bu değişim bir önceki kadar iyi değilse?” Peki, ya size her bir değişimin, gerçekleştiği sırada öyle görünmese bile, daha iyi bir şeye götürdüğünü söylersek?

Geriye dönüp de bazı en kötü kararlarınıza veya başınıza gelen en kötü şeylere baktığınızda bile, bunları değiştirebilecek olsaydınız gerçekten değiştirir miydiniz? Hayır, bu sizin sisteminizin bir parçası değildir. Bu geçmişteki bir anıdan daha fazlasıdır; bu, sizi siz yapan şeyin parçasıdır. Bunun üstesinden gelmek, bunun artık sizi kontrol edemeyeceği anlamına gelir ve bu çok güzeldir. Bu değişim döneminde tüm insanlar bir üst seviyeye çıkıyor, bir korku döneminin ardından sıkıca sarındıkları metamorfik kabuklarını da beraberlerinde getiriyorlar. Ancak işler karmaşık görünmüyor çünkü herkes metamorfik kabuğunu sanki moda buymuş gibi sıkıca bedenine yapıştırmış vaziyette ortalıkta geziyor. Bu kadar çok korku taşımak ve bununla mücadele etmek şimdi normal hale gelmiştir. Evet, korkunun iyi yanı, yanılsamanın doldurulabilecek olmasıdır.

Boşlukları Doldurun

Biz size bu konuda yardım etmek için buradayız, eksik bilgileri doldurmak için. İnanç sistemleriniz veya üzerinde çalıştığınız şey ne olursa olsun, önce boşlukları doldurun, bu size gerekli tüm kapıları açacak. İkinci adımı düşünmek zorunda bile kalmayacaksınız çünkü çok hızlı açılımlar olacak. Sadece enerjinin hareketini izleyebilirsiniz. Küresel ölçekte gerçekleşen diğer şey budur ama bu sevginin ne kadar derine ineceği veya ne kadar paylaşılabileceği tamamen insanlığa bağlıdır. Tüm bu korkuyla siz bir süredir geri çekiliyor, sıkıca kabuğunuza kapanıyordunuz. Bunun sonucunda bir sevgi eksikliği ortaya çıkmıştır çünkü siz aynı anda hem korkuyu hem de sevgiyi tutamazsınız. Bu şimdi değişmeye başlıyor çünkü açılım gerçekleşti ve artık eşitlenmeye başlıyor. Siz şimdi insanlıktan daha önce hiç görmediğiniz kadar çok iyilik göreceksiniz, bu kısa bir deneyim olabileceği gibi daha büyük bir eğilimin başlangıcı da olabilir.

Bu birden haberleri açtığınızda her şeyin istediğiniz gibi olduğunu göreceğiniz anlamına mı geliyor? Hayır, biz bundan söz etmiyoruz. Herkes olayların gidişatı konusunda çok endişeliydi ve bu daha da fazla ayrılığa yol açtı. Dolayısıyla, sadece sevgiye gitmeye ne dersiniz? Eşitlenme için açılan şey budur, şimdi dengesizlik değişme fırsatına sahip ve tam şu anda Dünya gezegeninde dolaşan bir sevgi dalgası var. Bu ne kadar derine inecek, diğer insanları ne kadar etkileyecek veya Dünya gezegenindeki durumu ne kadar iyileştirecek? Bu tamamen size kalmış Sevgili Varlıklar. Bu sizin işiniz ve tam şu anda gerçekleşiyor.

Açılım

İnsanlar sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyarlar. Bu gezegende sevgi olmadan yaşayamazsınız. Tüm insanlık belirsizlik korkusuna kapıldığı için, sevgi bir kenara itilmiştir. Ve şimdi açılan eşitlenme budur. Bu, yalnızca kısa bir açılım olmasına karşın, kullanıldığı takdirde genişleyebilir. Sevginin bulunduğu bir üst seviyeye nasıl adım atabilirsiniz? Yolunuza çıkan zorlukların sevgiyle üstesinden gelebilirsiniz. Gerçekleşmekte olan şey budur. Sizden yeniden kendinize âşık olmanızı istiyoruz ki en zoru da budur.

İnanç sistemleriniz ne olursa olsun, hangi inanışı veya gelenekleri izlerseniz izleyin, artık kalplerinizi açma ve bir fark yaratma vakti gelmiştir. Unutmayın ki bu korkuyla çevrili olmak, kalbinizi açmayı zorlaştırır, çünkü kendinizi incinebilir hissetmenize neden olabilir ve bu da sizi zorlar. Metamorfik kabuğunuzu kapatma ve kendi alanınıza geri dönme isteği uyandığında, bir şeyleri saklama ve üzerini örtme ihtiyacı duyarsınız. Ama bu noktada, kendinizi Tanrının bir parçası olarak görmeyi bırakabilirsiniz. Biz sizi sadece ışık işçileri grubu olarak değil, bireyler olarak da çok seviyoruz. Size karşı olan büyük sevgimizin sadece bir parçasını bile hissedebilirseniz, Sevgili Varlıklar, buna tutunmanın sadece bir yolu olduğunu fark edersiniz ve bu da o sevgiyi başkalarına da aktarmaktır.

Âşık Olma Zamanı

Bir anlığına da olsa başka birine âşık olun. Hayır, kafanızı karıştırmaya ya da yaşamınızı değiştirmeye gerek yok. Kendinizi cinsel enerjiye sokmanıza da gerek yok. Yalnızca koşulsuz sevgiyi izleyin. Bu, ellerinizde tuttuğunuz bir gülün güzelliğini deneyimlemek kadar basit olabilir. Gökten düşerek ağaçların tepesine konan kara âşık olabilir misiniz? Ya da birlikte çöpü çıkarırken komşunuzla olan kısacık etkileşime ne dersiniz? Nerede olursa olsun, âşık olmak için bu fırsatları arayın, çünkü şimdi zaman daha önce hiç olmadığı kadar uygundur. Şimdi Dünya gezegeninde hâkim olan bu sevgi dalgasını karşılama ve kendi yaşamınıza dâhil etme fırsatına sahipsiniz. Onu bir şekilde hayatınıza alın ve ifade edin. Ona büyüyüp hareket etmesi için bir fırsat verin. Sevgili Varlıklar, bu gelecekten daha önemlidir. Bu şu anda Dünya gezegeninde olup bitenlerden, politik olaylardan ve hatta borsadaki gelişmelerden daha önemlidir.

Düşündüğünüzden daha yakınsınız Sevgili Varlıklar, siz boyutlar arası uzay-zamanı deneyimlemek için gerekli kapıyı açtınız. Bu şimdi size tamamen açılmıştır çünkü siz beşinci boyutta yaşıyorsunuz ve onunla çalışmayı öğreniyorsunuz. Sizinle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Adım adım kalbinizi izlemeye devam edin Sevgili Varlıklar. Birkaç gün önce, Koruyucu arabayla bir yere gidiyordu ve kendisinin eski inanç sistemlerinden biriyle karşılaştı. Trafik ışığında durduğu zaman, refüjde elinde “Bana yardım edin” yazılı küçük bir tabela taşıyan birini gördü. Şey, Koruyucunun inanç sistemleri ona hücum etmeye başladı ve o başını diğer tarafa çevirdi. Gördüğünüz gibi, ona, dilencilere para vermenin çözüm olmadığı, sadece sorunu büyüttüğü öğretilmişti. Kafasında tüm bu gerekçeler vardı çünkü hayatının bir döneminde, gerçekten sokak köşelerinde dilenerek para kazanan insanlar tanımıştı. Biz onun elini cebine atıp bu beyefendiye biraz para vermesini sağlayıncaya kadar, onun inanç sistemleriyle olan sorunu bu şekildeydi. Bu, onu en sonunda eski inanç sistemlerinden kurtardı. Bu adamın o parayla ne yapacağı onun sorumluluğunda mıydı? Hayır, gerçek hediye Koruyucuya adama o parayı verdiği anda verilmişti.

Bir Ruhun Âşık Olmasını İzleyin

Sevgiyi ifade etmenin bir yolunu bulun, onu hayatınıza alın ve çoğaltın. Onu gerçek kimliğinizin tüm ifadelerine taşıyın. Dünya gezegeninde bir sevgi dalgası var ve siz bir kere yola çıkıp momentum kazandığınızda, sizi desteklemek için gelen tüm o inanılmaz enerjiyi hissedecek ve o bağlantıyı kuracaksınız. İki insan gözlerini açıp birbirlerinin ruhlarını gerçekten görürlerse ne olur? Âşık olurlar. Ah, evet, buna karşı çok fazla direnç vardır. Bir kişi başını çevirip şöyle söyleyebilir, “Eh, benim bunu yapmamam gerekiyor.” Peki ya hiçbir beklentiniz olmadan sadece âşık olsaydınız, sadece o an için? Burada birlikte olduğumuz süre boyunca sizi sevmemize izin verme becerinizi takdir ediyoruz. Sizin ilerleme yolunuz hepimiz için çok önemlidir. Burada Dünya gezegeninde yaptığınız her şeyle inanılmaz derecede gurur duyuyor ve bir sonra yapacaklarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu sevgi dalgasını alın çünkü siz bunu eşitleyebilecek olan kişilersiniz.

Bilin ki inanılmaz bir yolda ilerliyorsunuz. Sevgili Varlıklar, en büyük sevgiyle sizden birbirinize saygıyla davranmanızı istiyoruz. Dünya gezegeninde bu güzel sevgi zamanlarını kutlarken birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo.

Grup

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Tek İhtiyacınız Sevgi

En son sunduğumuz Öngörüler, Yorumlar & Sorular Şubat ayına adanmıştı. Daha önce söylediğim gibi, Şubat benim en sevdiğim aylardan biridir çünkü sevgiyi kutladığımız aydır.

14 Şubat, Sevgililer Günü olarak kutladığımız, sevgiyi ifade ettiğimiz bir gündür. Bu gün dünyanın her yerinde kutlanmasa veya farklı gelenekler olsa bile, ben bunun sevginin paylaşılan bir ifadesi olmasına bayılırım; çikolatalar, çiçekler, hediyeler, kartlar ve birlikte güzel vakit geçirmek… Birisi size onun Sevgilisi olduğunuzu söylediği zaman, o özel günde sevgi göstereceği kişi olarak sizi seçiyor demektir.

Neden sevgi duygusunu tek bir günle sınırlıyoruz? Bu ayın tamamını sevgiyi yaymaya adayabiliriz, üstelik tek bir kişiye değil, herkese. Sevgiyi vermenin ve almanın yollarını bulun. Bu keyifli duyguyu deneyimlediğimiz zaman, dünyamız tüm yıl boyunca sürdürmek isteyeceğimiz yeni ve olumlu bir gerçekliğe açılacaktır.

Her şey kendi kendimize karşı hissedeceğimiz derin ve koşulsuz sevgi ile başlar. Ancak o zaman karşımıza çıkan herkese ulaşabiliriz. Sevgi güçlüdür. Enerjiyi çeker. Sevgiyi ifade ettiğinizde, bir mıknatıs gibi hareket eden ve bizim tüm evren tarafından sevilmemize izin veren bir titreşim oluşturur. Sıcak, sevgi dolu bir kalbe sahip olmak olumlu şeyler getirir, oysa sevgi eksikliği olumsuz şeyler getirir. Steve ve Grup sıklıkla şöyle söylerler, “Sevginin karşıtı korkudur”. Korku, hak ettiğiniz tüm iyi şeylerin önünü keser ve kalbinizi kapatır.

Herkese sevgi yolladığınızda, size sihirli şekillerde geri döner. Benim en sevdiğim deyiş şudur, “Yaşa, Gül ve Sev”. Bunu Steve’in alyansının içine yazdırmıştım. Bunlar mutlu bir yaşam sürdürmek için anahtar sözcüklerdir. Sevgiyle ilgili sayısız şarkı vardır. Bence bunu en iyi ifade eden, Beatles’ın “All You Need Is Love” (Tek İhtiyacınız Sevgi) adlı şarkısıdır. Şarkının sözlerinin en önemli bölümleri aşağıda…

Love ………….

          Sevgi ………….

There’s nothing you can do that can’t be done

          Yaptığınız her şey yapılabilir

Nothing you can sing that can’t be sung

          Söylediğiniz her şarkı söylenebilir

Nothing you can say, but you can learn how to play the game

          Söyleyebileceğiniz hiçbir şey yok ama oyunu oynamayı öğrenebilirsiniz

It’s easy

          Bu çok kolay

Nothing you can make that can’t be made

          Yaptığınız her şey yapılabilir

No one you can save that can’t be saved

          Kurtardığınız herkes kurtarılabilir

Nothing you can do, but you can learn how to be you in time

          Yapabileceğiniz hiçbir şey yok ama zamanla siz olmayı öğrenebilirsiniz

It’s easy

          Bu çok kolay

All you need is love………

          Tek İhtiyacınız Sevgi

Kalbimden kalbinize,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2019

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!