Şubat 2019

Yeni Eril Paradigma

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Size Yuvadan selamlar getiriyoruz. Bugün sizleri bir sonraki seviyeye çıkarmak üzere buradayız çünkü Dünyada paylaşılmakta olan çok fazla bilgi var. Bu bazen biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Dolayısıyla önce size Yuvadan selamlarımızı sunalım. Sizin kalbiniz, enerjiniz ve fiziksel bedeninizde bulunan ruhunuz, güçlü bir bağlantıya sahiptir. Şu anda hepiniz farklı bir yönde ilerliyorsunuz. En son bir araya geldiğimizde, vakumda yaratılabilecek doğal bir dengeden söz etmiştik. Ayrıca sevgi ve korku hakkında da çok şey söyledik ki bunlar aynı madalyonun iki farklı yüzüdür. Ancak, tüm bu korku süreci, yalnızca Dünya gezegeninde normal bir insan deneyimi olarak yaşanmaktadır. Siz bir sonraki seviyeye çıkarken, biz de biraz ne olup bittiğinden ve insanlar için bir sonraki adımın ne olabileceğinden söz edelim.

Eşitlenme

Sizin önünüzde duran bir iş var ve bu kesinlikle sihirli bir şey. Tüm insanları bekleyen zamanların ne kadar zor olabileceğini anlamalısınız, Sevgili Varlıklar. Siz inanılmaz şekilde ilerlediniz, sadece çevrenize bakın. Yaşam şimdi 10 yıl öncesine göre bile daha kolay. Siz hızla ilerliyorsunuz, dolayısıyla eğlenin ve bunu kutlayın, bununla çalışın. Son kez bir araya geldiğimizde, enerjinin dengelenmesinden söz etmiştik. Bir şeyin dengesi bozulursa ne olur? Doğal bir eşitlenme olur. Şey, bugün bunu size farklı bir bakış açısından göstereceğiz. Epeydir Dünya gezegeninde dişilin yükselişinden söz ediyorduk. Dişilin yükselişi şimdi bambaşka bir role bürünüyor. Önümüzdeki üç dört yılda, bu konudaki açılımları göreceksiniz.

Dişilin gücü belirgin bir hale gelecek. Yalnızca enerjiden değil, aynı zamanda güçten söz ediyoruz. Genel olarak bunun anlamı, bazı şeylerin yeniden tanımlanmasının, yeniden düşünülmesinin ve yeniden ifade edilmesinin gerekli olduğudur. Sizin sözcüklerinizin çoğunun ya modası geçmiştir ya da bunlar ilk başta özellikle eril enerji için kullanılmıştır. Örneğin, siz türünüzü bile insanoğlu olarak adlandırırsınız. Bu dengesizlikleri fark etmek ve değiştirmek, dişilin yükselişine yer açacaktır. Dolayısıyla biraz bundan söz edelim çünkü önümüzdeki yıllarda olacak şey ağırlıklı olarak budur. Bu dengesizlik, düşündüğünüzden çok daha büyüktür. Bunu dengelemek, sizin fizik biliminize kadar, Dünya gezegenindeki yaşamın her alanını etkileyecektir. İyi haber ise, bunun hali hazırda başlamış olmasıdır.

Eril Paradigma

Dünya oyununun eril tarafı, bu dengesizliğin üstesinden dişil tarafa göre daha etkin bir şekilde gelebilir. Zamanla, dişilin yükselmesi için eril enerji güvenli bir alan yaratmaya başlayacak. Bunun için ise yeni bir eril paradigma gerekli. İnsanlar evrimsel bir aşamada ve bu dengesizliğin giderilmesi herkesin hayrına olacak. Bu durum, erile dünyada daha yaratıcı ve farklı bir rol verecek. Evet, tabii ki direnç olacak ama dişilin güçlü yükselişi durdurulamaz. Hiç gelgit dalgasını durdurmaya çalıştınız mı? Kısa süre içinde, daha önce direnç gösterenlerin çoğu, bu durumu desteklemenin onlar için çok daha faydalı olduğunu keşfedecek ve böylece yeni bir eril paradigma ortaya çıkacak. Herkesin bu yeni paradigmayı hayal etmeye başlamasını istiyoruz. Bu çok basit… Doğal bir dengelenme de olacak ama bu çok daha yavaş bir şekilde gerçekleşecek. Bu bir yandan çaba da gerektirecek çünkü büyük ileri geri hareketlerin yarattığı bir direnç ortaya çıkacak.

Bu enerjiyle çalışan bir kadınsanız ne olacak? İzleyicilerimizin %70’inin kadın olduğunun farkındayız ama unutmayın ki sizler de eril enerji taşıyorsunuz. Erkeklerin dişil enerjiyi taşıması için de biz aynı şekilde çalışırız. Ancak, şimdi kadınların eril paradigmadaki değişimi güvenli bir hale getirmeleri, herkes için faydalı olacaktır. Bu ayrılığın azalması gereklidir, bu nedenle haberlerde farklı cinsellik türleri ile ilgili bu kadar çok şey görüyorsunuz. İnsanlar bir araya geliyor ve biseksüellikten transseksüelliğe kadar yeni ilişki türleri yaratıyorlar. Her türlü ilginç şey oluyor ve bunların hiçbiri doğru veya yanlış değil. Bu sadece kolektifin dengelemek için yeni bir enerjiye doğru hareket ettiğini gösteriyor ve bunu yavaşlatabilecek olan tek şey de mevcut eril paradigma.

Dişil enerjiyi baltalamak veya yenilgiye uğratmak için yeni bir erilin ortaya çıkması mümkün mü? Hayır, dişil enerji özellikle bu zamanlarda fazlasıyla güçlü… Peki, bu dengelenme neden uyum içinde gerçekleşmesin? Şunu fark ediyoruz ki gezegeninizde uzun süredir sorunlar bu şekilde çözülmüyordu. İnsanlar çoğunlukla savaşmayı tercih ediyorlar ama şimdi bu da geride kalıyor. Siz bir gezegen dolusu varlık olarak büyüyorsunuz ve bu çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Dolayısıyla, bu dişil enerjiyi güvenle yaratabilmek için her birinizin atabileceği adımlar nelerdir? Cinsiyet eşitliğine bir bakın, bu sizin içinde büyüdüğünüz hemen her alanda dengesini yitirmiş durumdadır. Yani, sizi etkileyen alanlara bakarak bunların üzerinde büyük bir etki oluşturabilirsiniz. Birçoğunuz, bu enerjinin gelişmesi için gerekli alanı yaratmak adına, farkında olduğunuzdan çok daha büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Eski Rekabet Paradigmalarını Bırakmak

İnsanlar zordur çünkü siz kutupluluk ve dualite alanında büyüdünüz. Siz her şeyi doğru-yanlış, iyi-kötü olarak değerlendirirsiniz. Rekabetin dışına çıkmanız çok faydalı olacaktır çünkü hemen her şey bir rekabet sistemi içerisinde ele alınıyor. Siz şimdiye kadar kendinizi bu şekilde motive ettiniz. Bu yanlış olmamakla birlikte, artık beşinci boyutta olduğunuz için işler farklı şekilde yürüyebilir.

Sihri nasıl yaratabileceğinizi zaten anlıyorsunuz. Sadece düşünerek yaratabilirsiniz. Kendinizi uyumladığınızda, bedeninizdeki her bir hücre de enerjisini olabilecek en yüksek miktarda ışığı geçirecek şekilde uyumlar. Sihir ortaya çıkar ve işte sonuç!

Siz dişil ve eril enerjiyi dengelediğinizde, birlikte yükselebilecek yepyeni bir kolektif yaratırsınız. Bu şekilde, insanların hali hazırda Dünya gezegeninde yaşadığı birçok sorunu da çözebilirsiniz. Dünya üzerinde çok farklı seviyelerde seyreden savaşların sayısını tutmak bile zordur. İnsanlar evlerinden atılıyor, bu da kitlesel göçlere neden oluyor. Bu insanların göç ettiği yerlerde yaşayanlar, sanki gelenler ellerinden bir şey alıyormuş gibi buna tepki gösteriyorlar. Aman Tanrım, siz insanlar çok eğlenceli oyunlar oynuyorsunuz! Bunu izlemek büyüleyici… Dişilin bu soruna hali hazırda bir çözümü var. Anneler annelerle konuşmaya başladığında, bir şeyler değişmeye başlayacak çünkü bu denge gerçekleşmeyi bekliyor. Unutmayın ki siz özgür seçim gezegenindesiniz.

Ve bu yeni eril paradigma, rekabet yerine yaratıcılığı temel alabilir. Çağlar önce, mağara adamı bir sopa taşıyordu ama ya eril paradigma aslında bu değildiyse? Paradigmanın ne kadar kadim olduğunu anladığınızı umuyoruz. Böylece, ya yeni eril normun zorbalık yerine uyumla güçlenmesi gerekiyorsa? Yeni bir paradigmaya adım atmanın faydasını görecek olan şey erildir. Hayal edin, gözünüzde canlandırın ve düşüncelerinizi kolektif kayıtlara yerleştirin. Her şey bir düşünceyle başlar.

Şimdi bunun üzerinde çalışabileceğiniz alanlar var ve kolektif yeni bir enerjiyi keşfediyor. Sanki bir anda tüm kapı ve pencereler açıldı ve taze hava gelmeye başladı. Dişilin yükselmesi için alan oluşturun. Birini dişil enerjiyi kullanarak nasıl güçlendirebilirsiniz? Ve işin ilginç noktası, bunun bir dişi olması gerekmiyor. Yeni bir eril paradigmayla ortaya çıkmak için de bir erkek olmanız gerekmiyor. Gerçek şu ki paradigmaların nasıl çalıştığını bir kez anladığınızda, bunu kolayca diğerlerine aktarabilirsiniz. Önümüzdeki birkaç ayda, elinizde yeni bir eril paradigma oluşturmak için fırsatlar olacak.

Bu sihirli bir şey, Sevgili Varlıklar. Evet, bu biraz çaba gerektirecek ve tekil değil çoğul bir kararla olacak. Bu konuda yazılmış kitaplar, tek bir yöntem veya yol yok. Ancak, enerji demirlendiğinde, bu hepinizin beklediği bir sonraki kapıyı açacak. Size daha önce de söyledik, siz bir üstatlık zamanındasınız ve önümüzdeki aylarda gerçekleşecek uyumlanmalar var. Siz, insanmış gibi davranan bir ruhun erişebileceği en yüksek potansiyeli ortaya çıkarmak için kusursuz uyumu bulmaya çalışıyorsunuz. Sonuç olarak da birçok değişiklik gerçekleşiyor.

Yeni Oyun

Bir sonraki seviyeye adım attığınız zaman yapabileceğiniz heyecan verici şeylerin bazılarını sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Bu gerçekten inanılmaz çünkü sihir elinizde. Düşünmenize bile gerek yok, bir şeyleri ortaya çıkarmak için bir eğitime gitmenize veya kendinizi uyumlamayı öğrenmenize de gerek yok. Bu sadece oluyor. Aslında siz bununla farklı şekillerde çalışacaksınız. Bu diğer alana geçme korkusu sorunlar yaratabilecek olsa da, siz oraya adım atmayı öğreneceksiniz. İyi haber şu ki bir kez oraya geçtiğinizde, korkunun üstesinden gelmek çok kolay olacak. Bu yeni seviyede, hayatın bir ruh için çok daha rahat olduğunu keşfedeceksiniz. Bu çok farklıdır ve evet, fizikselin dışına çıkacaksınız. Lütfen bundan korkmayın çünkü bu gerçekte bir ölüm süreci değil. Aslında, birçoğunuz geri dönüp de kendinize kanıtlayana kadar, bunu başardığınızı fark etmeyeceksiniz. Sadece gevşeyin, Sevgili Varlıklar.

Sürecin içinden geçin ve birçok fırsata sahip olduğunuzu bilin. Ne zaman yanlış giden bir şeyler görseniz, zihinsel bir not bırakarak bunu demirleyin. Bu, bu kadar basittir. Televizyonda veya internette eril-dişil dengesi bozulmuş görünen birini izlediğiniz zaman, zihinsel bir not bırakın. Sonra da paradigmalar farklı ayarlanmış olsaydı nasıl görüneceğini hayal edin. Zorluk ya da uyumsuzluk ne olursa olsun, bunu kalbinizde demirleyebilirsiniz. Basitçe, uyumlanma niyetini ortaya koyun. Herhangi bir sorunla mücadele ettiğiniz zaman olan şey budur. Tüm dünya size yardım eder ve şimdi erişmeye başladığınız içsel seviyedeki derin gerçek budur. Buna nasıl erişirsiniz? Dişile yer açarak…

Ayrılığın Üstesinden Gelmek

Sizin büyüdüğünüz zamanlar oldu ve yine söylemeliyiz ki sizin o ilerlemeleri gerçekleştirmeniz gerekiyordu. 1960’ları ve 1970’leri yaşamanız gerekiyordu. Evet, sütyenleri yakmanız gerekiyordu. Kontrolün dışına çıkıp dişil enerjinin özgürlüğüne adım atmak için tüm o şeyleri yapmanız gerekiyordu. Bazen insanlık çok hızlı ilerlediğinde, düşünceler arasında çok fazla ayrılık olur. Bu durumda insanlar bir ileri bir geri oyununu oynarlar ama birlikte çalıştığınızda bu çok daha kolaydır. Her iki cinsiyetin de bunu çözme potansiyeline sahip olmasına karşın, bu zamanda en büyük fırsat dişil dalgaya aittir.

Işığı Demirlemek

Sevgili Varlıklar, siz yaşamış olan en büyük sihirli meleklersiniz. Siz, ışığı demirleyerek dünyanın sorunlarının çözülmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu nasıl işler? Bunu nasıl yaparsınız? Her şey farkındalıkla başlar. Aslında bu çok basittir, siz önce farkına varırsınız. Gazete okurken veya televizyon izlerken sorunların farkına varabilirsiniz ya da birisiyle veya çocuklarınızla konuşursunuz. İşte sizden bunları demirlemenizi istiyoruz. Bunları her zaman çözüme ulaştırmak zorunda değilsiniz ama bir sorun olduğunu fark edip gördüğünüzde, bunu demirleyin ve tespit edin. Bunu bir sorun olarak tanımlayın ama hemen çözmeye çalışmayın. Daha sonra bu uyumu kalbinizde oluşturun ve kısa süre içinde değişmeye başladığını göreceksiniz.

Tabii ki dişil için yer açmanın en kolay yolu, eril enerji için yeni bir paradigma oluşturmaktır çünkü eril enerjinin paradigması miadını doldurmuştur. İnsanlar ilerledikçe, işleri zorbalıkla yürütmek kısa süre içinde olanaksız hale gelecektir. Dolayısıyla, zorbalık işe yaramadığında uyumu kullanın, başından beri size anlatmaya çalıştığımız şey budur. Giderek yeni bir eril paradigmaya yaklaşıyoruz. Yeni bir eril paradigma oluşturmak tüm erkeklerin buna adım atacağı anlamına gelmez. Ancak, dişilin yükselişinin yarattığı baskı hissedilirken bu düşünce formlarını ifade etmek, yeni enerjiye uyumlanmak için hali hazırda bir şablona sahip olmaya benzeyecek. Bu paradigmalar geçicidir çünkü bunların gelişmesi gerekir ama yine de, bir başlangıç noktası gereklidir.

Tam şu anda, yeni bir gerçekliğe adım atmak ve sorumluluğunuzu üstlenmek için bir fırsat ortaya çıkmıştır. İster dişi ister erkek olun, kendi hayatlarınızda, kendi içinizdeki eril veçheler için bile olsa, yeni bir eril paradigmanın yaratılmasına nasıl yardım edebilirsiniz? Erkek ya da kadın olmanız fark etmez. Bu fikirlerle sizi kışkırtmaya bayılıyoruz. O tohumları verimli topraklara dikin çünkü siz Dünya gezegeninin ışık işçilerisiniz. Siz çok kritik zamanlarda harekete geçirilmek, tam bu anlarda burada olmak için buraya geldiniz. İnanılmaz bir hızla rüyadan uyanıyorsunuz. Uzanın ve birbirinizin elini tutun. Yeni bir eril güç paradigması yaratarak dişile yer açabilirsiniz. Bravo, Sevgili Varlıklar. En büyük hayranlıkla sizi bu şekilde selamlıyoruz. Sizden birbirinize saygıyla davranmanızı, birbirinizi desteklemenizi ve birlikte iyi bir oyun çıkarmanızı istiyoruz.

Espavo

Grup

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Konfor Alanınızın Dışına Çıkmak

Steve ve ben Las Vegas kentinde yaşıyoruz. Burası bir fırsatlar dünyasıdır. Peki, bunu değerlendirebiliyor muyuz? Pek de sık değil. Gece hayatından doğal güzelliklere kadar, her zaman keşfedecek çok fazla şey olduğunu bilmek güzel bir şey. Genelde, en büyük tutkumuz olan işimizin başında değilsek, evimizin rahatlığında vakit geçirmeyi tercih ederiz. Kendimiz için yarattığımız sıcak yuvada güzel yemekler yer, filmler izler veya hoşumuza giden televizyon programlarına bakarız ve bununla ilgili birbirimizle dalga geçeriz. Bunlar bizim için sohbet ederek paylaştığımız, neşeli bir şekilde iletişim kurup birbirimize bağlandığımız değerli anlardır.

Bazen bu konfor alanında sıkışıp kaldığımızı hissederim. O zaman hayatımıza biraz sihir katma ihtiyacı duyarım. Dün akşam, otellerden birindeki canlı bir gösteriye bilet alarak Steve’e sürpriz yaptım. Gösteriden önce otelin kumarhanesinin ihtişamını ve şaşaasını keşfetmek ve güzel bir akşam yemeği yemek için de vaktimiz oldu, hatta en sevdiğim makine olan “Çarkıfelek” ile oyun bile oynadık. Her ikimiz de, bu fantezi dünyasında uzun süre oyun oynamamıza yeterli olan yirmişer dolar koyduk. İkimiz de arada sırada kazanmanın keyfini çıkardık ama bize yemek ısmarlamaya yetecek kadar parayla ayrılan Steve oldu. Gösteri çok eğlenceliydi. Sohbet etmekten çok keyif aldığımız genç bir çiftin yanına oturduk. Gösteri bittiğinde saat geç olmasına karşın ikimiz de hiç yorgun değildik. Genç çift bir şeyler içip dans etmek için kendilerine katılmamızı teklif etti. Steve ve ben birbirimize baktık ve saat çok geç olduğu için evimizin rahatlığına dönmek istediğimize karar verdik. Bu sabah, ikimiz de kendimizi biraz zorlayıp gece o genç çiftle eğlenceye katılsaydık daha iyi olacağını düşündük.

Gündelik hayat kolayca rutin hale gelebilir. Bu arada kendimize yeni maceralara atılmayı hatırlatmak gerekir. Bu, yeni heyecanların yaratacağı ışığı hayatımıza geri getirebilir. Deneyimlerimizin anahtarı zihnimizdedir. Fırsatların yolunuza çıkmasını veya başka bir insanın size bir teklifle gelmesini beklemeyin. Siz, yaşamak istediğiniz hayatı seçerek kendi gerçekliğinizi harekete geçiren kişi olun. Şu an, kişisel dünyanızı canlandıracak fikirler üretmek için çok uygun bir zaman.

Her birimiz, konfor alanımızın dışına çıkmak, geleceğe büyük ve keyifli bir beklentiyle bakmak için kendimize meydan okuyabiliriz. Evimizin güvenli alandan adım attığımız anda, dışarıda keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir dünya var.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Online Programların Listesi için Linke tıklayın.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2019

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!