Şubat 2015

IŞIK İŞÇİSİNİN GÖREVİ
Korkuyu Sevgiye Dönüştürmek

Yuvadan Selamlar Sevgili Varlıklar,

Bugünün enerjisi anlayışınızın çok ötesinde bir sihir taşıyor. Çok az insanın görebildiği bir gelecek vizyonuna sahipsiniz. Geçmişinize bakmaya alışıksınız ama muhtemelen evrim sürecinizde ilk defa zaman çizgisinin ötesine bakma şansınız var. Bazı zorluklar var ve ayarlamaların yapılması gerekiyor. Pek çoğu harekete geçti sevgili varlıklar. Finansal açıdan hatta astrolojik açıdan bunu görüyorsunuz şimdi de ruhun gözünden neye benzediğini duyacaksınız. Temel olarak büyük bir değişim geçirdiniz. Bunu öngörmüştük ve son noktasında, 12.12.12’de bununla ilgili konuşmuştuk. Bu kapı pek çok insanın anladığından çok daha büyüktür ve bu enerjiden geçerken bir dalga başlattınız. Bu dalga ileri gider ve tekrar geri gelir. Çoğu zaman ileri hareketini insanlığın ilerlemesi olarak yorumlarsınız. Geri döndüğü zaman ki bu doğal bir durumdur, insanlığın en kötü yönlerini ortaya çıkarır. Kapıdan geçtiğinizden beri gezegeninizde sürekli olarak deneyimlediğiniz durum budur.

Dalganın İleri ve Geri Hareketi

Dünya gezegeninde yerleşmeye başlayan yeni bir enerjiniz var. Hayallerinizi size getiriyor. Aynı şekilde gezegeninizdeki bilinçli yaratıcılar olma şansını da. Her ne kadar bu enerjiye girmenin görkeminden ve bunu yaparken keşfedeceğiniz sayısız yetenekten bahsettiysek de bunun olabilmesi için pek çok ayarlama gerektiğini de söylüyoruz. Bu ayarlama dalganın gelip gitmesi şeklinde algılanabilir.

Şimdi Hareket Zamanıdır

Bununla ilgili ilginç nokta şudur: En verimli olduğunuz noktayı bulup kendinizi buna göre konumlayabilirsiniz. Dalgalar sizi yenmek ya da bir şekilde açığa çıkarmak için gelmediler. Onlara karşı hayatta kalma savaşı vermeniz gerekmiyor. Onları siz yarattınız. Bunun anlamı insanlığa pek çok sorun çıkarmış olan bu dalgalarla ileriye doğru taşınabilmeniz için en iyi konumda olabileceğinizdir. O yüzden lütfen şunu anlayın: Her şeyin düzelmesini beklemeyin. Artık dünya gezegeninde hareket zamanıdır, artık işleri yoluna koyma zamanıdır. Zaman çizgilerinin kesişimi gerçekleşirken çok açık şekilde pek çok değişim göreceksiniz. Bunlar sizi 2015 kasım ayının sonlarına götürecek. Kendinizi hazırladığınız durum budur.

Uyum İçinde Yaşamak

Şu anda gezegenin her tarafında bu enerji dalgasının parçaları olan sıcak noktalar var. Bir dalga yarattınız fakat geri dönüşünü hesaplamadınız çünkü bunu kendinizden saklamıştınız. Bu enerjiler şimdi gezegenin her tarafında farklı şekillerde ortaya çıkıyor. Bunu anlamanın kolay yolu basitçe zaman çizgisinin farklı bir anlayışına sahip olanlara bakmaktır. Bunu radikalizm olarak adlandıracağız. Gerçek şu ki bu durum hemen hemen her inanç grubunda ortaya çıkmıştır. Şu anda en çok müslümanlarda görülüyor. Bu ayarlamalar sadece gezegen üzerinde yapılmıyor aynı şekilde dünya gezegeninde çok işe yaramış olan inançlarla ne kadar uyumlu olduğunuz da buna dahil. Yine de herhangi bir şeye gücünüzü tamamen teslim ederseniz bu size gelecekte sorun çıkarır. O yüzden bunlar yapılması gereken değişikliklerdir.

Yeni Enerji Bazıları İçin Korkutucudur

Şu anda zaman çizgisine bakınca ilerlemenin sizi geliştirdiğini düşünüyorsunuz. Ve öyledir. Eğer kendi teknolojilerinize bakarsanız çok kısa bir süre içinde gerçekleştirdiğiniz inanılmaz gelişimi kolayca görürsünüz. Pek çoğunuz ruhun haklarıyla ilgili bir metin (Lightworker sitesinde yayınlandı) imzaladınız ve bu sağlam şekilde yerine oturmuş gibi görünüyor. Bunlar anahtar noktalardır. Böylece bu zaman çizgisinde ilerlerken yeni teknolojileri, enerjileri ve düşünme biçimlerini gözlemlersiniz hatta kendi ruhunuzun hızlandırılmış gelişimini bile. Farklı seviyelerden geçmek yerine şimdi çabucak harekete geçirebileceğiniz doğrudan bir bağlantınız var. Bu tamamen yeni bir enerjidir ve dürüst olmak gerekirse pek çoklarını korkutur. Kimler korkar? Sevgili varlıklar, zaman çizgisi üzerinde belli bir yönde ilerliyorsunuz. Pek çok insan var ki istedikleri pek çok şeyin geçmiş zamanda var olduğuna kapten inanıyor. Size söyleyelim, bu tam olarak doğru değildir sevgili varlıklar. O zamanlarda da en az bugün olduğu kadar sorun vardı. Muhtemelen teknoloji eksikliği yüzünden tam olarak görünür halde değildiler.

Bazıları gelişim olarak gördüğünüz her şeyden kurtulup geçmişteki enerjiler ve hayat tarzlarıyla yaşarlarsa nihayet mutlu olacaklarına inanıyorlar. Onlar kayda değer her şeyin Muhammed zamanında var olduğuna inanıyorlar. O yüzden geriye dönüp o şartlarda yaşamayı –o zamanın kanunları dahil- istiyorlar. Bu doğru değildir sevgili varlıklar. Durum şöyledir: Bir kısmınız geleceğin bu yönde olacağına tamamen ikna olmuş durumda. Öbür tarafta bir bölümünüz başka bir yönde olacağını söylüyor. Gerçek şu ki enerjinin yolundan çekilip farklı alanlarda yerleşmesine izin vermeniz gerekecek. Işık işçileri olarak anahtarlardan bazılarına sahip olabilirsiniz.

Bu nasıl oluyor? Korku, bilgi eksikliği ve terörle oluyor. Oldukça iyi iş görüyor ve hatta bu korkuyu yaymak için mevcut teknolojileri kullanıyorlar. Önemli nokta budur sevgili varlıklar. Anlamanız gereken bunların sizin düşündüğünüz yollarla değişmeyeceğidir. Eğer bu insanların kalplerinden geleni yaptığını anlarsanız onlara biraz yer açabilirsiniz. Buradaki zorluk zorbalıkla güç arasındaki farkı bilmiyor olmaları ve güç bulamadıkları yerde zorbalığa başvurma eğilimlerinin olması. Sevgili varlıklar, bu enerjinin çoğunun müslüman topluluğu tarafından yerleştirilmesi gerekecek. Bu inancın farklı kolları arasında neredeyse bir sivil savaş var gibi.

Bu duruma bir taraf daha ekleniyor. İster ABD olsun ister ülkeler topluluğu, onlara ortak bir düşman sunuyor. Böylece iki tarafla sürecek bir kavga üç başlı bir soruna dönüşüyor.

Işık İşçilerinin Görevi

Bunun anlamı sadece yürüyüp gideceğiniz ve sorunları kendilerini çözmeleri için bir kenarda bırakacağınız mıdır? Hayır sevgili varlıklar. Orada sorumluluğunuz vardır ve durumu gerçekte olduğu şekliyle anlamaya başlarsanız yeni olasılıkları da görmeye başlarsınız. Işık işçilerinin görevi nedir? Sevgili varlıklar, sadece barış enerjisini yerleştirmekle kalmayıp sizin deyiminizle o “düşmanları” sevmenin bir yolunu bulmayı da öğrenebilirsiniz. Artık sadece siyah ve beyaz yok sevgili varlıklar çünkü her şey grinin tonlarındadır. Grinin pek çok tonu arasındaki uyumu bulun. Bilin ki bu insanların pek çoğu sadece büyükbabalarından babalarına onlardan da kendilerine aktarılan nefretle büyümüşlerdir. Bu sosyal deneyimin bir parçası olabilmeleri için bu nefretin anlaşılması ve devam ettirilmesi gerekiyordu. Bu artık değişmeye başlıyor. Biraz zaman alacak ve yeni bir yöne doğru itilmeye başladıklarını hisseden bazıları buna kızıyor. Onlar da geriye doğru itiyor ve basitçe olan budur.

Enerji zamanla yerleşecek fakat bu işin büyük bölümü dünyanın o bölümünde yaşayanlar tarafından yapılacak. Sivil savaşlarla uğraşıyorlar ve bunların olmasına izin verme sorumluluğu üzerinde çalışıyorlar. Belli ülkeleri ele geçiren kuruluşlarla iş yapan pek çok insan var. Yine de onlarla iş yapmaya devam ediyorlar. Sorumluluk nerede? Savaşmama olasılıklarına bakın. Böylece bunu daha fazla anlayacaksınız. Hepsinden öte daha büyük insan sorununa bakın ki bu sevgi eksikliğidir ve bütün bunların temelinde yatan sebeptir.

Korkuyu Sevgiye Çevirmek

Sevgili varlıklar, insanların korktuğunu biliyoruz. Kolayca çözemedikleri sorunlarla karşılaştıklarında çoğu zaman kendi inanç sistemlerine doğru geri adım attıklarını biliyoruz. Bu çok büyük bir ölçekte gerçekleşti ve onlara başarı gibi göründü. Anlayın ki gerçekte olaylara izin veren ya da onları engelleyen ortak bilinçtir. Her biriniz kalbinizde neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilerek ve doğrularınızı savunarak bunu yapabilirsiniz. Kendinizi açıp sorunlara yol açan bu korkmuş insanları anlamaya çalışabilirsiniz. Oyuna katılabilir ya da kenarda kalabilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır, sevgili varlıklar çünkü doğru ya da yanlış yoktur. Yine de dünya gezegeninde bu oyunu oynuyorsanız ve bu zamanda burada olmaya karar verdiyseniz size ait bir parça vardır. Önümüzdeki günlerde bunu kalbinizde tutabilir ve hem kendiniz hem de insanlık için kutsal bir alan yaratabilirsiniz. Bunu harekete geçirin ve bilin ki zorluklar, sorunlar, televizyonda gördüğünüz terör hiç önemli değildir. Bunlara hükmetme ve sevgiye dönüştürme gücünüz var. Bu yüzden buradasınız.

Benzerlikleri Bulun

Gezegeninizdeki olayları seyredin ve onları sevmeye çalışın. Düşmanlarınızla aranızdaki benzerlikleri bulmaya çalışın. Kısa bir süre sonra düşmanınız kalmadığını göreceksiniz. Bu beşinci boyuttaki yeni yoldur. Bu çözüme giden tek yoldur.

Bu bizim için büyük bir onur. Lütfen birbirinize saygılı davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Bu güzel oyunu oynayın ve üzerinize düşen sorumluluğu alın. Anlayışınızın çok ötesinde sevildiğinizi bilin.

Espavo, sevgili varlıklar

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

 

Fenerlerin Yıldönümü

Mesajım kutlamayla ilgili. Şubat ayı ışık fenerlerinin yıldönümü. Steve ve Grup’un dünyanın her tarafındaki ışık işçilerine gönderdikleri bu mucizevi mesajlar şu anda on dokuz yılı doldurdu. Kalpleri Birleştirmek bölümünü her ay bunlara eklemek benim için büyük bir zevk. Steve ve ben ruhani ailemize ulaşmayı seviyoruz. İşimize gösterdiğiniz sevgi ve sağladığınız destek için teşekkür ederiz. Beraberce bu dünyayı harika bir yer haline getirmek için ışık saçıyoruz.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.
Thanks for helping to spread the Light!