Aralık 2018

Üstatlık Zamanı

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Zamanın Koruyucusuyum. Bugün sizlerle, bizim bakış açımızdan önünüzdeki yolun sizler için nasıl olacağını paylaşmak amacıyla buradayım. Ah, şu anda olan çok fazla değişim var. Evet, Dünya gezegeninde her şey değişiyor. Bu, değişimle arası pek de iyi olmayan insanlar için çok zorlu bir dönem. Özellikle inanç sistemlerinize takılı kalmışsanız ve bir şekilde değişemeyeceğinize inanıyorsanız, bu durum tipik olarak her türlü zorluğu da beraberinde getirir. Şey, size biraz neyin gelmekte olduğundan söz edeceğim ve böylece siz değişmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Üstatlık Zamanı

Dünya üzerindeki oyun tek bir sözcükle özetlenebilir, “üstatlık”. Gerçekte siz Yuvadan ve bizimle olan her türlü bağlantınızdan ayrıymış gibi davranıyorsunuz. O fiziksel biyoloji balonunun içinde insanmış gibi yapıyorsunuz. İnsanmış gibi yaparken, aynı anda her konuda ustalaşmayı da öğreniyorsunuz. Bu nedenle, siz oyuna girerken yaşam derslerinizi seçersiniz. Yalnızca yaşam derslerinizi seçmekle kalmaz, üstatlık düzeyine ulaştığınızdan emin olmak için bunların üzerinde tekrar tekrar, yaşamlar boyunca çalışırsınız. Çok iyi farkında olduğunuz gibi, şu anda her şey çok hızlı değişiyor. Şu anda Dünya gezegeninde gördüğümüz en büyü meydan okuma, hepinizin bu çok basit ayrılığın bir parçası olabileceğiniz.

Bu kadar çok ayrılık insanlarda korkuya neden oluyor, işte aynen böyle. İnsanlar inanç sistemlerine geri çekiliyor, ayrılmaya başlıyor ve bütüne bağlanmak yerine kendi kendilerine odaklanıyorlar. Bu, yolun üzerinde kendi zorluklarını oluşturuyor ve herkesin diğerlerinden ayrı bir şekilde hareket etmesine neden oluyor. Olup bitenler hakkında size farklı bir bakış açısı sunalım. Siz bol miktarda kafa karışıklığı ve hayal kırıklığı görüyorsunuz. İnsanlar enerjiyi farklı şekillerde kullanıyorlar ve siz şu anda çok farklı seviyelerde manipülasyonu deneyimliyorsunuz. Bu inanılmaz bir şey ve olayların çoğu ulu orta gerçekleşiyor çünkü ancak böyle olabilir.

Artık hiçbir sır kalmamış olmasına karşın, siz her zaman için neye inanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Hayal kırıklığının temelinde sizin inançlarınız yatıyor ve bu da ayrılığa yol açıyor. İnsanların zenginliklerini paylaşmak ve ortak amaçlar için çalışmak üzere oluşturdukları sistemlere sahip olmalarını büyüleyici buluyoruz. En basitinden sigorta konusunu düşünün, yaşam sigortası, sağlık sigortası veya diğer her türlü sigorta. Buradaki ana fikir riski dağıtmak, böylece kimse yüklü miktarlarda ödeme yapmak zorunda kalmıyor. Siz bu türden ayrılıklara adım attıkça, insanlar büyük resmi görmek yerine daha küçük resme odaklanıyor ve durumu yeniden irdelemeye başlıyorlar. Bazıları haklı şekilde şöyle soruyor, “Niye ben şuradaki kişi için de ödeme yapıyorum? Niye onların faydalanacağı bir şey için cebimden ödeme yapayım?” Böylece sistemler çökmeye başlıyor.

2019 Değişim Yılı

Bu yıl dönüşüm ve değişimle dolu olacak. Size söylemeliyiz ki bu zaten oluyor ve siz bu aynı başlangıç sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ancak, gezegen de değişiyor. Siz değişikliğe tanık olurken, insanların korkuya düştüğünü göreceksiniz. İnsanlar korkuya düştükçe kendi inanç sistemlerine çekilecek ve kendilerini izole edecekler. Kendilerini bilinçli olarak diğerlerinden koparacaklar çünkü onlara çok fazla şey vermek zorunda kalacaklarından korkuyorlar. Ne yazık ki bu insanlarda bir kuraldır. Siz korktuğunuz zaman ayrılırsınız ama biz hepinizden bu konunun üzerinde çalışmaya başlamanızı istiyoruz.

Küçük Güçlendirme Grupları

Küçük gruplar halinde olsa bile bir araya gelmenin yollarını arayın, çünkü bunlar artık insanlığın bir sonraki seviyeye geçmesinde çok daha büyük bir fark yaratabilir. Ruhlar bir araya geldiğinde, enerji katlanır. Ancak bu enerji küçük gruplar içinde uyumlu hale geldiği zaman, odaklanmış bir lazere dönüşür. Özellikle önümüzdeki günlerde Dünya üzerinde gerçekleşecek değişiklikler düşünüldüğünde, bu sizin büyük bir fark yaratabileceğiniz bir zaman. Düzenli olarak bir araya gelen küçük bir ruhlar grubu oluşturun. Işığı çok derin bir şekilde köklemeye başlayacaksınız ve bunlar aslında diğerlerinin izleyeceği işaretleri oluşturacak.

Başka bir deyişle, siz zorlukların ve meydan okumaların ötesine geçme fırsatına sahipsiniz. Bunların sizi bu şekilde etkilemesi gerekmiyor. Peki, sizin burada oynayacak bir rolünüz var mı? Evet, bazılarınızın var. Bazılarınız bir takım çok özel görevlerle geldiniz. Sizin kontratlarınız öyle ki eğer bu belli bir şekilde gerçekleşirse, o zaman rüyadan uyanarak bulmacanın elinizdeki parçasıyla doğru zamanda doğru yerde olacaksınız. Diğerlerinin kafası hala karışık olabilir ama bu olduğunda, lütfen bir şeylerin yanlış gittiğini veya yeterince iyi olmadığınızı düşünmeyin. Genel olarak bu sadece sizin bir kontratınızın olduğunu gösterir.

Kalbinizin sesini dinleyin ve bu, sizin dünyanızı değiştirecek. Unutmayın, bazı durumlarda kontratlarınız sadece bir cümle, bir gülümseyiş veya birinin sırtını sıvazlamak olabilir. Bazen de orada olup o kişiye yalnız olmadığını hatırlatmaktır. Evet, hepiniz birleşebilir ve bu yolda birlikte yürüyebilirsiniz. İleriye doğru hareket durduğu anda her şeyi yutan bataklık kumunda nasıl yürünür? Bunun tek yolu el ele tutuşmaktır, çünkü bu birliktir.

2019 Daha Üst Seviyeler İçin Konumlanmak

Siz 2019 yılına girerken, birçok şey olacak. Öncelikle, birçok fırsata sahip olacaksınız çünkü olaylar daha önce hayal bile edemediğiniz şekillerde gerçekleşecek. Siz şimdi işlerin pek de basit bir şekilde işlemediği bir aşamadasınız; insanlar olayları açıkça perde arkasından manipüle ediyorlar. İnsanlar çoğu zaman bunu görebiliyorlar bile, her şey ulu orta yapılıyor. Burada olan şey, sizin insanlığın yeni bir gerçeklik boyutu taşıyan kolektif titreşimi için tohumlar ekiyor olmanızdır. Bu gerçekten inanılmaz. Gördüğünüz gibi Sevgili Varlıklar, ilerleme dağılıyor gibi görünüyor. Neden? Çünkü siz tamamen ayrı düştüğünüzde, her şeye yeniden başlarsınız. Birisi niye yeniden başlamak ister? Ah, şimdi üstatlık kavramına geri dönüyoruz ve bu, ana unsurlardan biridir. Bu gezegendeki ilk yaşamınızdan itibaren siz ayrıymış gibi yaptınız ve niyetiniz her zaman üstatlık sanatında bir üstat olmaktı. Evet, bu önünüze gelen her konuda ustalaşmak demektir. Bu sizin için yaşamlar boyunca sürdü. Bazılarınız mükemmeliyetçisiniz ve belli konularda çok yüksek bir üstatlık seviyesine ulaşmış olmanıza karşın o yaşam derslerini yeniden almaya karar verdiniz, böylece bunu gerçekten mükemmel bir hale getirebilecektiniz. Bunu tamamladığınızda, diğer yaşam dersine geçersiniz. Bu yıl çeşitli konularda çok hızlı, insanların mümkün olabileceğini düşündüklerinden çok daha hızlı bir şekilde ustalaşmak için fırsatlara sahip olacaksınız.

Genellikle 12 ana yaşam dersinden birinde bile ustalaşmak 40 ila 60 yaşam sürer, ardından bir sonraki yaşam dersine geçersiniz. Peki ya işleri hızlandırıp aniden aynı anda birkaçında bile üstatlık seviyesine erişebilseydiniz? Bu mümkün olsaydı Dünya gezegenindeki yaşamın nasıl değişeceğini hayal edebiliyor musunuz? Size söylemeliyiz ki şimdi durum budur; bu 2019 yılında başlayacak ve 2022 yılında zirveye ulaşacaktır. Ama hali hazırda içinde bulunduğunuz noktadan beşinci boyuttaki birlik bilincine nasıl ulaşabilirsiniz? Size daha önce spiral zamandan söz etmiştik ve yakında bu kavramlarla düşünmeye başlayacaksınız.

Spiral Düşünce

İnsanlar spiral düşünce ile düşünmeye ve farklı bir şekilde odaklanmaya başlarken, sizin için olaylar çok daha hızlı bir hale gelecek. Açık kalplerinizle Lemurya günlerindeki gibi iletişim kurmak için bir yol bulacaksınız. Onlar her zaman birbirleriyle bağlantı içerisindelerdi ve diğer herkesin duygu ve düşüncelerini hissederlerdi. Öğretmenler soruları boş verip cevapları arayan öğrencilerle çalışma fırsatına sahip olacaklar. Her zaman cevaplara sahip olmasanız da, sorularını mükemmelleştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Sevgili Varlıklar, üstatlık budur. Şu anda üstat şifacılar inanılmaz bir hızla rüyadan uyanıyorlar ve siz bu konuda çok çeşitli şekillerde çalışabilirsiniz. Öncelikle, yapabildiğiniz her şekilde yardım etmek için orada olabilirsiniz. Sizin öğretileriniz, sizin gerçeğiniz ve bir ruh olarak yaşamlar boyunca öğrendiğiniz tüm o şeyler burada işe yarar. Siz bir bütün olarak yeniden birleşmeye ve tüm o çok boyutlu parçalarınıza erişmeye başlıyorsunuz. Eğer bu yeteneği kullanmaya başlarsanız, insanları birçok farklı şekillerde birebir iyileştirebilirsiniz.

Birçoğunuz izler, hatta farklı türlerde enerji izleri bırakacaksınız. Bazılarınız bu izleri dokunduğunuz şeylerde, başkalarının bulup alması için bırakacaksınız. Örneğin bazılarınızın sahip olduğu sihirli yetenekler arasında, bir kapı kulpuna dokunup orada güzel bir enerji bırakmak olabilir, böylece sizin ardınızdan o kapıya dokunan herkes aydınlanacaktır.

Kalbin Bahçıvanları

Birçoğunuzun diğer kişilerle çalışma yöntemlerinden biri tohumlar ekmektir. Sevgili Varlıklar, bazılarınız inanılmaz kalp bahçıvanlarıdır. Siz insanların rüyadan uyanmalarına, kendilerini iyileştirmelerine ve kendi enerjilerini arındırmalarına yardım etme yeteneğine sahipsiniz. Aslında birçoğunuz bu konuda oldukça iyisiniz. Bu olayların büyük kısmı siz ustalaşmak istediğiniz için değil, öğrencileriniz ustalaşmak istedikleri için oluyor. Onlara çeşitli konularda birer birer nasıl ustalaşacaklarını öğretebilirsiniz, sizin bu gezegende kalan zamanda yaptığınız budur. Ustalaşabileceğiniz her konuda ustalaşıyorsunuz, böylece bir sonraki seviyeye çıkarken bu dersleri yanınızda taşımak zorunda kalmayacaksınız. O durumları yeniden yaratmak için tüm o zorluklara katlanmak zorunda kalmayacaksınız. Dünya ile Yeni Bir Uyum olacak.

Özellikle 2019 yılında, sizden üzerinde odaklanmanızı istediğimiz bir ana unsur var ve bu, Dünya ile olan bağlantınızdır. Tüm insanlar esaslı bir değişimi deneyimliyorlar ama Dünya da öyle ve siz de onun bir parçasısınız. Siz aslında Dünyanın elementlerinden oluşan yoğun bir fiziksel beden taşıyorsunuz, zira bu fiziksel beden size ait değil. Aynaya baktığınız zaman bedeninizin yansımasını görürsünüz. Ama siz o beden değilsiniz. Gelecekte insanlık, yoğunluğu daha düşük olan daha yüksek bir forma girecek. Bir yandan da insanlar bu bir sonraki seviyeye yükselmek için birbiri ardına çeşitli konularda ustalaşma fırsatına sahipler.

Dünya ile olan bu bağlantıda ustalaşmak, 2019 için çok önemli bir odak noktası olacak. Bir süre önce size 2022 yılına geldiğinizde başka bir güneş döngüsünün tam ortasında olacağınızı söylemiştik. Bu döngüler güneş patlamaları veya sizin deyiminizle “CME” (taçküre kütle atımı) ile başlayabilir. Temel olarak bunlar güneşin size gelen parçacıklarıdır. Bazıları çok iyi bildiğiniz x ışınları, gama ışınları, vb. ve her türlü görünür ışıktır. Şimdi gelmekte olan yeni parçacıklar da var ama sizin savunma kalkanınız zayıflamış durumda. Dünya gezegeninin çevresindeki manyetik alan bir süredir ciddi şekilde azalmaktaydı ve şimdi, sadece yüzyıl öncesine göre yüzde 26 oranında daha zayıf. Dolayısıyla bu durum, korunma sağlayan filtreyi de ciddi şekilde azaltıyor. Güneş bu parçacıkları püskürtürken, normalde sizin manyetik alanlarınız bunları dağıtır ve etkisiz hale getirir. Ancak bu sefer işler farklı olabilir. Dünya 2022 yılına kadar gelen güneş patlamalarıyla çok fazla yüklenirse, bu durum ciddi değişiklikleri tetikleyebilir.

Bununla ilgili siz ne yapabilirsiniz? Şey, sizin Dünya veya onun manyetosferi üzerinde fiziksel formda bir etkiniz yoktur. Ama onun kalbini etkileyebilirsiniz çünkü siz Dünya’yı seviyorsunuz ve gerekli miktarda enerji gönderildiği takdirde gezegen bu şekilde iyileştirilebilir. Birçoğunuz hala, hep birlikte bir sonraki aşamaya geçtiğinizi öğrendiğiniz bir yas tutma sürecinden geçiyorsunuz. Bu, mükemmel ve yepyeni bir eve taşınmak gibidir. Ailenizle birlikte büyümek için gerekli alan vardır ve bu sizin tüm ihtiyacınızı karşılar. Ancak sonra bir gün gelir, yeniden taşınmaya hazırlanırken eski evdeki eşyaları toplarsınız. Oda oda dolaşır, bu evde geçen tüm o güzel anıları hatırlarsınız. Olup biten her şeyi, tüm o gülümsemeleri hatırlarsınız ama bu size aynı zamanda acı verir.

Şey, Sevgili Varlıklar, Dünya gezegeni ve onun insanları yas tutma konusunda pek maharetli değil. İnsanlar bu duygularla ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bir sonraki oyununuzda bunu okullarınızda öğreteceğinizi umuyoruz çünkü bir şeyleri çok hızlandırabileceği gibi, o yas tutma sürecinin herkesin ilerlemesini yavaşlatması da mümkündür. Bunun çeşitli aşamaları vardır, bazen bıkarsınız. Burnunuzdan geldikçe gelir ve sonra öfke aşamasına girersiniz. Ama bunu kısa kesmeye çalışmayın ve bir sonraki seviyeye geçmek için tüm yas sürecini çözüme kavuşturmanız gerektiğini düşünmeyin.

Yıldızları İzlemek

Şu anda bilim insanlarınızın çoğu araştırmalarını Mars üzerinde yoğunlaştırmış durumda ama bir insan Mars üzerinde nasıl tam bir yaşam inşa edebilir? Farkındalığımızı nasıl genişletebiliriz? Çevrenizdeki sistemlerle, özellikle eskiden Mars üzerinde olanlarla ilgili çok daha fazla şey keşfedeceksiniz. Sevgili Varlıklar, uzun bir süre önce orada olan sizlerdiniz, anılarınızdan önce ve tabii ki o zamanlarla ilgili yazılı tarihten önce. Sevgili Varlıklar, size söylemek istediğimiz şey, sizin oraya yeniden gitmenize gerek olmadığıdır. Tam bulunduğunuz yerde yükselebilir ve yeni bir oyun yaratabilirsiniz. Bu neye benzeyecek? Bedenlerinizi bırakmanız mı gerekecek? Bir ölüm sürecinden geçmeniz mi gerekecek? Hayır, bunlar gerekli değil. Gerekli olan şeye ulaşmak için titreşimlerinizi artırarak kelimenin tam anlamıyla yükselebilirsiniz.

Dolayısıyla, bu kafa karıştırıcı mı olacak? Evet, kafa karıştırıcı olacağını rahatlıkla garanti edebiliriz. Yavaş yavaş fiziksel zorluklardan kurtulacaksınız. Bu bir anda olmayacak ama zamanla hızlanacak. Ancak, sizin titreşim frekanslarınız buna uygun olmazsa, belli zamanlarda bir nevi görünmez hale gelebilirsiniz. Şimdi bu, yüksek duyarlık ve empati sahibi olan birçoğunuz için zor olabilir. Zaten size görünmez olmayı öğrenme yeteneğini veren de budur ama bu şimdi kazara olacak.

Artık beklemenize gerek yok. Bu daha yüksek titreşimli bedenlere ve yeni oyuna yükselmeye başlayabilirsiniz. En önemlisi, fiziksel bedeninizde kalan zamanı, ustalaşabileceğiniz her konuda ustalaşmak için değerlendirin. Yeni bir şey öğrenmek, yeni bir şey idrak etmek, oynayacak yeni bir şey bulmak ve hatta bir konuda başarısız olmak için her fırsatı gözleyin. Ah, bu kadar çok olasılık olması çok hoşumuza gidiyor. Önümüzdeki birkaç ay hepiniz için çok heyecan verici olabilir. Yani korkmanıza gerek yok. Yükselin, her şekilde yeniden bir araya gelmeye çalışın, hepiniz hala ayrı olsanız bile. Veya o grubun içinde hala görünmez olsanız bile, sevgi yollayın çünkü bağlantınız hiçbir zaman kopmayacak. Sevgili Varlıklar, bunu asla aklınızdan çıkarmamanızı istiyoruz.

Bu nedenle, perdenin öbür yanından mesajlar duymak size her zaman çekici geldi, çünkü siz onları kalbinizde hatırlıyorsunuz. Kafanıza doğru gelmesine gerek yok, hatta kulaklarınıza veya gözlerinize bile ama kalbinize her zaman doğru gelecek. Biz size gerçekte kim olduğunuzu hatırlatıyoruz ve bizim işimiz bu. Bu bizim tek işimiz, çünkü biz sizin dünyanızı değiştirmek veya size açık olan kapıyı göstermek üzere burada değiliz. Ancak, kısa süre sonra bunu bol miktarda deneyimleyeceksiniz, özellikle uzun bir süredir sizinle çalışan diğer varlıklardan. Asla yalnız olmadığınızı ve size her zaman yardım edileceğini bilin. Kendinizi ayrı hissettiğinizde yükselin çünkü o anda ustalaşabileceğiniz bir konuyla karşı karşıyasınızdır. Bir sonraki seviyeye yükselin ve olacakları izleyin, daha sonra öğrencilerinize de aynı şeyi yapmayı öğretin.

Bu değişen bir dünya Sevgili Varlıklar. Size buraya özellikle bunu vermek için geldiniz, dolayısıyla biz size kim olduğunuzu hatırlatmaktan büyük onur duyuyoruz. Kendiniz taşıyabilir hale gelinceye kadar bu aynayı önünüzde tutun. Daha sonra, siz bu yeni oyunu oynarken, tüm öğrencilerinizin de o adımı atmalarına ve birbirlerine saygıyla davranmalarına yardımcı olun. Birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın. Bir dizi yeni kural oluştururken, o kapıyı açık tutun. Bu, Dünya gezegeninde insan olmak için sihirli bir zamandır. Biz sizin attığınız her adımı sevgi, onur ve şükranla izliyoruz.

Espavo, Sevgili Varlıklar, ben Zamanın Koruyucusuyum.

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Steve ve ben size ve tüm sevdiklerinize mutlu bir yeni yıl diliyoruz. Nasıl kutlarsanız kutlayın, umarız bu zamanı kalpten bağlanmak için kullanırsınız. Asla yalnız olmadığınızı hatırlayın, bizler hepimiz ruhsal bir aileyiz. El ele tutuşalım ve 2019 yılında sihri yaratalım. Her birinize şükrediyoruz. Kalplerimizden kalplerinize sevgi gönderiyoruz.

Tüm sevgi ve ışığımızla

Barbara ve Steve

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!