Ağustos 2018

Spiral Zaman-Mekân

YENİ Steve’in sesinden Işığı Dinleyin
Buradan mp3 dosyasını indirin veya okurken videoyu oynatın.

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Zamanın Koruyucusuyum. Tam şu anda, hangimizin konuşacağına karar vermemiz gereken bir an yaşadık ve benim uzmanlık alanım olduğu için ben öne çıktım. Biz bazen grup halinde de geliyoruz ama ben Zamanın Koruyucusuyum ve bugün sizlerle zaman hakkında konuşmak için buraya geldim. Şu anda gezegeninizde olmakta olan çok fazla şey var. Kaosun içinde kalmaktansa ne olup bittiğini görebilmeniz için, sizin ne olduğunun farkına varmanızı sağlamak istiyoruz. Bu tür bir enerji, sizi kelimenin tam anlamıyla üzerinde çalıştığınız şeyden, buraya gelme amacınızdan uzaklaştırabilir. Sizin kim olduğunuzu ve Dünya üzerinde ekmeye geldiğiniz tohumları hatırlamanız daha önemlidir. Zamanlama çok kritik, dolayısıyla şimdi biraz zamandan söz edelim. Çok temel prensiplerle konuşacağım, böylece söz ettiğim kavramları anlayabileceksiniz.

Doğrusal Zaman Yanılsaması

Bu çok basittir. Birinci kolektif boyutta siz hepiniz birlik içindesinizdir. Ayrılık olmadığı için zamana da gerek yoktur. Oyundaki yanılsamayı zaman oluşturur. Bunu beyninizin sol tarafı yaratır çünkü zaten sol beynin yaptığı tek şey zamanı ölçmektir. O sizin tüm deneyimlerinizi ve algıladığınız her şeyi derler ve üzerinde tarih yazan, yani bir zaman damgası olan küçük bir kutuya koyar. Siz geçmiş, şimdi ve gelecekten oluşan doğrusal zamana bu şekilde entegre olur ve hayatınızı sürdürürsünüz. Bildiğiniz gibi geçmiş sadece bir anıdır. Bunu size rahatlıkla söyleyebiliriz çünkü birçoğunuz bu anıları bilinçli olarak bile değiştirmiş, bu şekilde kendinizi geçmişin kısıtlamalarından özgürleştirmişsinizdir. Biz bunu size bir çalışma yöntemi olarak bile vermiştik çünkü sizin geçmişinizin yol açtığı kısıtlamalardan kurtulmanızın vakti gelmiştir.

Gelecek bir rüyadır. Bir umut, bir olasılıktır ama gerçek değildir. Aynı şekilde geçmiş de gerçek değildir ama birçoğunuz için bunu anlamak çok zordur. Siz mükemmel gerçeklerinizi bulabileceğiniz mükemmel bir yer görmek istersiniz. Ancak fark etmeye başladığınız gibi, gerçek biraz özneldir, özellikle bu zamanlarda. Hepinizin kendinizi içine doğru esnettiğiniz, oynadığınız, denediğiniz ve tam şu anda beşinci boyutta olduğunuz için, her şeyin en yüksek düzeyinde size neyin iyi geldiğini keşfettiğiniz enerji budur. Dolayısıyla şimdi bu süreçten söz edelim. Sizin için geçmiş, şimdi ve gelecek vardır. Bu üçünden yalnızca biri gerçektir ve o da şimdiki andır.

Birçoğunuz meditasyon yaparsınız. Birçoğunuz dua eder, yoga yapar ve zihninizi temizlemek için farkındalık egzersizleri yaparsınız. Bunların hepsi de sizi söz ettiğimiz üç veçhe içerisinden tek gerçek olana, yani şimdiki ana kökler. Geçmişe gitmek istediğinizde bunu şimdiki andan yapmak zorundasınızdır. Kendinizi geleceğe projekte etmek istediğinizde onu da şimdiki andan yaparsınız. Siz tipik olarak geçmişte yaşadığınız zorlukları gizler, umut ve hayallerinizi geleceğe projekte edersiniz. Bunun üzerinde bir an düşünün. Benimle birlikte bir nefes alın, gözlerinizi bir an kapatın ve enerjinizi üç hafta sonrasına gönderin. O enerjiyi hissedebiliyor musunuz? Bu enerjinin o anki görüntüsü alın. Gözlerinizi açın, şimdiki ana geri dönün ve derin, arındırıcı bir nefes alın. Güzel. Şimdi gözlerinizi yeniden kapatın. Bu sefer sizi üç hafta öncesine götürüyoruz. Bu nasıl hissettiriyor? Hangisi daha iyi hissettirdi? Gözlerinizi açın Sevgili Varlıklar. İşte tam olarak bundan söz ediyoruz.

Korku Yalnızca Gelecekte Yaşayabilir

Korkunun yalnızca gelecekte yaşadığını bilmek de faydalı olabilir. Siz şimdiki andan korkmazsınız, yalnızca bundan sonra olabileceklerden korkarsınız. Korkuyu şimdiki ana projekte etmek mümkün değildir. Kızgın veya üzgün olabilirsiniz ama şimdiki ana köklenen bir kişi korkuyu sürdüremez. Aslında, korku yalnızca gelecekte yaşayabilen bir projeksiyondur. Bunu aklınızda tutun Sevgili Varlıklar.

Aynı şekilde siz geçmişten de korkmazsınız. Olan olmuştur. Bir kişi geçmişinden hoşlanmayabilir ama korkuyu sürdürmenin tek yolu, aynı şeylerin gelecekte de olabileceğinden korkmaktır. Şimdiki andan gerçekte korkmazsınız çünkü burada, tam şu anda güvendesinizdir. Ne deneyimliyor olursanız olun, acı çekiyor olsanız bile, kendinizi şu anda güvende hissedin. Eğer projekte ettiğinizi fark ederseniz, şimdiki anın dışına çıkmışsınız demektir.

Bizim öğrettiğimiz ilk şeylerden biri tam olarak budur. Şimdiki ana geri dönün ve gelecekte her ne olursa olsun, tam şu anda güvende olduğunuzu bilin. Nefes alabilirsiniz. Aslında bizim yaptığımız işin büyük bir kısmı, her fırsatta sizin şimdiki ana köklenmenize yardım etmektir. Bu sizin yaşamdaki en büyük potansiyeli deneyimlemenizi sağlar. Dolayısıyla bu, üç boyutlu zamanın bölünmüş olduğu üçlemenin önemli bir parçasıdır.

Siz Birinci Boyutta Tanrısınız = Birlik veya Zamansızlık

Şimdi diğer boyutlara göz atalım. Bizim söz ettiğimiz birinci kolektif boyut, sizin gerçekte Tanrı dediğiniz şeydir. Siz Yuvadayken ayrı değilsinizdir, Sevgili Varlıklar. Farklı kişilikleriniz vardır, evet ama ayrı değilsinizdir. Siz hepiniz birbirinizin parçasısınız. Siz birlikte Tanrısınız. Bunu anlamak zor olabilir ama her biriniz içinizde Tanrının tamamını taşırsınız ama yalnızca belli bir kişiliği ifade edersiniz. Biz buna çekirdek kişilik deriz; aynı, işaret parmağınızın başparmağınızdan farklı bir kişiliğe sahip olması gibi. Ancak onlar birbirine bağlıdır ve hepsi de aynı elin ve ayın vücudun parçasıdır. İşaret parmağınız başparmağınıza dokunmak istediğinde, tek yapmanız gereken bunu düşünmektir ve bu olur. Başparmak hemen gelir. İşaret parmağınız başparmağınızın imza titreşimiyle rezonansa girer ve onlar manyetik olarak çekilmiş gibi bir araya gelir. Siz Yuvadayken de düşündüğünüz herkesle böyle olur. Sevgili Varlıklar, Yuvada hiçbir sır yoktur çünkü siz hepiniz birbirinizin parçasısınız ve birbirinizden sır saklamanıza olanak yoktur, zaten saklamazsınız da.

Ruhun Bakış Açısı

Siz Yuvadayken, Dünyada veya başka bir oyunda edindiğiniz olumsuz deneyimleri bir madalya gibi gururla taşır ve kolektifle paylaşırsınız. Buna bakış açınız Dünyadakinden oldukça farklıdır çünkü siz bunu bir şekilde aşmışsınızdır. Geride kalan bu deneyim sizi kuvvetlendirmiştir ve varoluşun diğer tüm parçalarıyla paylaştığınız bir anlayış kazandırmıştır. Birinci boyutta zaman yoktur çünkü ayrılık da yoktur. Yuvada birinci boyutta her şey şimdiki anda olur. Zaman ve ayrılık olmadığı için, geçmiş, şimdi ve gelecek de birdir.

İkinci Boyut = Katlanmış Zaman

İkinci boyut içinden geçtiğiniz bir yerdir. Siz orada kalmadınız ama üçüncü boyuta ulaşmak için içinden geçmek zorunda kaldınız. İkinci boyutta kutupluluğu, dualiteyi kazandınız. Bütünden ayrıymış gibi yapma deneyimini edinmek sizin için gerekliydi. Siz her şeyi yukarı, aşağı, iyi, kötü, doğru veya yanlış gibi zıtlıklarla algılarsınız. İkinci boyutta zaman katlanmıştır, sizin ayrılık oyununuza zıtlık sağlar. Katlanmış zaman, şimdiki anın zıddını ortaya koyduğunuzda oluşur. Zamanı üretmeye burada başlarsınız. Burada sadece iki boyut vardır, yani ya şimdiki an ya da şimdiki anın dışında bir zaman. İkinci boyutta, ikinci boyut zamanı vardır, yani kendinizi bütünden ayrı deneyimlemeye başlarsınız. Taşıdığınız dualite damgasını bu noktada alırsınız. Kendi fiziksel varlığınızda bile bunu temsil eden unsurlar vardır. İki gözünüz, iki kolunuz, iki bacağınız vardır ve o enerjide dualite birçok şekilde temsil edilir.

Üçüncü Boyut = Doğrusal Zaman

Şimdi, E Ailesi sizi Dünyaya köklediğinden beri içinde bulunduğunuz üçüncü boyuta geldik. Üçüncü boyutta zaman da üç boyutludur. Doğrusal zaman ve bu yer, sizde ilk kez bir geçmiş, şimdi ve gelecek olduğu yanılsamasını oluşturur. Burada yalnızca ikinci boyuttayken de deneyimleyebildiğiniz şimdiki anı deneyimlemekle kalmaz, geçmişinizi hatırlayabilir ve ayrıca gelecek projeksiyonu yapabilirsiniz. Sanki neredeyse zamanın üstadı olmuşsunuz gibidir.

Bu üstatlıkla birlikte, Dünya üzerinde ayrıymış gibi yapma oyununu tam olarak deneyimlersiniz. Ruhunuz oyunun içinde farklı deneyimler yaşar. Hayatınız sona erdiğinde, tüm bu deneyimleri Yuvaya getirirsiniz. O zaman hangileriyle işinizin bittiğine, hangilerini bir sonraki yaşamınıza taşıyacağınıza karar verme fırsatınız olur. Sonra bir noktada, edindiğiniz tüm deneyimleri Tanrının diğer parçalarıyla paylaşırsınız. Bizim Yuvada olmak dediğimiz şey budur; sizin hatalarınız olarak adlandırdığınız şeylerden herkes dersler alır.

Ayrıca size Yuvada bununla ilgili bir espri olduğunu söylemeliyiz Sevgili Varlıklar. Diyelim enkarnasyonunuz sırasında büyük bir düşmanınız vardı. Ne kadar çaba göstermiş olursanız olun, bu kişiyle hep ters düştünüz. Bu kişiyle aynı odada veya aynı enerjide bulunmaya bile tahammül edemediniz. Yuvaya döndüğünüz zaman, birbirinizin karşısına geçer, birbirinizin sırtına vurur ve “Ah, ne harikaydı değil mi? Yaptığımız kontratı hatırlayamadık. Benim için bu rolü oynadığın için teşekkür ederim, kendimi yeniden değerlendirmeme çok yardımcı oldu. İlerlememi ve öğrenmemi sağladı,” dersiniz. Tuhaf bir şekilde, bu korku ve korkudan kaynaklanan olumsuz duygularla ilgili deneyimler, Tanrının diğer parçaları için çok ilginçtir çünkü bunlar Yuvada mevcut değildir. Dolayısıyla bu, on bir zaman-mekân boyutunun tamamında yaşanan bütün bir deneyimden ders almak için büyük bir fırsattır. Tanrı sonsuzdur, yani Tanrı kendini görmek dışında her şeyi yapabilir. En başta bu ayrıymış gibi yapma oyunlarının ortaya çıkış nedeni de buydu.

Dolayısıyla burada, bizim kolektif boyutluluk dediğimiz üçüncü boyuttasınız. Kolektif boyutlar, birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci zaman-mekân boyutlarıdır. Bir süre önce insanlık oyunun tamamını daha yüksek boyutlara taşımaya başladı. Henüz hiçbirinde ulaşılamamış olsa dahi, her yerdeki bütün oyunlarda niyet budur.

Dördüncü Boyut = Dairesel Zaman

Yaklaşık 40 yıl önce, insanlığın çok yavaş bir şekilde, değişik özellikleri olan dördüncü boyuta geçmeye başladığını fark etmiş olabilirsiniz. Daha önce göremediğiniz şeyleri görmeye başladınız. Daha önce algılamadığınız şeyleri algılamaya başladınız. Gezegende ne olduğunu gördünüz. 40 yıl önce bile, Yuvanın ruhunu getirip o ışığı demirleyebilen bir avuç da olsa insan vardı. İnsanlığın başlangıcında, ruha kanallık edebilen kişi sayısı nispeten azdı. Bugün gezegeninizde, sizin kanal dediğiniz insanlardan yüzlerce, binlerce vardır ve hepsi de birbirinden biraz farklı şeyler söylemektedirler. Size söylemeliyiz ki birçoğu kanal olduğunun farkında bile değildir.

Albert Einstein bir kanaldı, Nikola Tesla da öyle. Beethoven, Picasso, Kopernik, Da Vinci ve daha fazlası, değişime kaşı çıkanların direncine karşın, kendilerine verilen kanal bilgilerini dünyaya getirmişlerdir. Bu gezegende kendilerine bilgi verilen ve bu bilgiye güvenmeyi öğrenen, bu bilgiyi dünyaya indiren ve duymak istemeyenlerin dahi yüzüne söyleyen birçok varlık bulunmaktadır. Bu kanallar 40 yıl önce bile vardı ama sayıca azlardı ve nadir bulunurlardı. Bugün bu konuda büyük bir açılım yaşanmaktadır. Bu konu, sizin 35-40 yıl önce dördüncü boyuta geçmeye başlamış olmanızla yakından ilgilidir.

Dördüncü boyut içinde yaşanacak bir yer değil, gerekli damgaları almak için içinden geçilecek bir yerdir. Dördüncü boyut, hali hazırda küresel seviyede bir tepki olarak muhafazakârlığa geri dönüşe yol açmış olan hızlı değişim sürecini başlatmıştır. Dördüncü boyutta ilginç bir zaman düzenlemesi vardır. Yalnızca kısa bir süre önce, öğretmenlerinizin birçoğu zamanın dairesel oluşundan söz etmeye başladılar ve gerçekten dördüncü boyutta zaman bu şekilde algılanır. Zaman şimdi bir daire olarak algılanabilir. Bu nasıl olur? Çok basit.

Dairenin herhangi bir noktasında, hayatınızda bir şey deneyimleme fırsatını elde edersiniz. Dairesel zamanda daireyi bir deneyimle damgalarsınız. O deneyimi tamamlamış ve bu konuda ustalaşmışsanız, bu deneyim daireyi terk eder. Aksi takdirde, zaman dairesi dönerken aynı deneyim farklı bir formda geri dönecektir. Aslında bunu başarıp başarmadığınız hiç fark etmez. Bu bir yargılama değildir ve iyi, kötü, doğru, yanlışla hiçbir ilgisi yoktur. Yine dördüncü boyutta, bu dualiteyi yitirmeye başlayabilirsiniz. Ancak bunu yapmak çok zordur çünkü siz her zaman gerçeğinizi, kurallarınızı, yaşamınızı ve yasalarınızı bulmaya çalışmışsınızdır. Özellikle, dönüp de bunu sizi izleyenlere öğretebilesiniz diye, gerçeklerinizi yazmaya çalışmışsınızdır. Yine de siz şimdi, aslında doğru veya yanlış diye bir şeyin olmadığını anlamaya başlıyorsunuz. Bu bakımdan dördüncü boyutta tamamen farklı bir algı vardır. Bazıları hala eski üçüncü boyutsal gerçekliklere tutunmaya çalışırken, birçok varlık da bilinçli olarak dördüncü boyuta adım atmamış durumdadır. Diğerleri ise kendilerini seçmedikleri bir şeyin içine itilmiş gibi hissediyorlar.

İnsanlar Değişime Direnir

Direncin bir kısmı, değişimin yol açtığı büyük korkuyla ilgilidir. Hatta bazıları değişime başkaldırır, tüm kanıtlar aksini gösterirken bile eski gerçeklerine tutunurlar. Ne yazık ki nereye baksanız, sizin haberleriniz her gün bunlarla doludur. Dördüncü boyutta zaman şimdi bir dairedir ve bu aynı zamanda sizin her şeyin yinelendiğini görebileceğiniz anlamına da gelir. Biz bu doğrusal zamanı aldık ve onu bir daire halinde büktük. Siz zaman çizgisinde bir yerdeyseniz ve bir deneyimi tamamlamışsanız, o zaman bu deneyim uzaklaşma eğilimi gösterir. Varlığınızda tam net olmayan veya oturmamış kalıntılar varsa, dairesel zamanda bu deneyimi tekrar edersiniz. Bu aynı zamanda geçmişinize geri dönüp hayatınızda tekrar eden bu kalıpların birçoğunu temizleyebileceğiniz anlamına da gelir. Dördüncü boyuttaki dairesel zaman, hepinizin damgalanma fırsatına sahip olacağınız bir şeydir.

Beşinci Boyut = Spiral Zaman

Bunu izleyen veya okuyan çoğunuz bu süreçten geçmiştir. Siz beşinci boyuta geçtiniz ve şimdi bunun çaresine bakmaya, bununla başa çıkmaya çalışıyorsunuz. Şey, beşinci boyutta zaman hem çizgi hem de dairedir. O bir spiraldir ve spiral zamanda işler oldukça farklı yürür. Ah, siz üçüncü boyutta yaşamaya o kadar alışkınsınız ki! Sizin beyniniz bile doğrusal bir şekilde çalışır; bir seferde bir düşünce. Spiral zamanda ise zaman çizgisinin neresinde olursanız olun, başka bir şeyi görmek için karşıya bakabilirsiniz. Geçmişinizdeki şeyleri temizlemek için daha kolay bir şekilde kısa yollar kullanabilirsiniz. Kenarlara sıçradığınızda, daha önce fark etmediğiniz fırsatları göreceksiniz. Zamanda seyahat bile edebilirsiniz. Özellikle şu anda bunu izleyenler ve okuyanların neredeyse yüzde doksanı zamanda seyahat etmektedir. Siz tam şu anda burada olmak için zamanda geriye geldiniz. Yalnızca gözlemleyip izlemek için değil, aynı zamanda bir fark yaratmak, enerjinizi ve sezgilerinizi getirmek için. Şimdi burada olduğunuza göre, bunları hatırlıyor musunuz? Hayır, her zaman kafanızda değil ama kalbinizde hatırlıyorsunuz. Gittiğiniz yerin anahtarı budur, spiral zaman ve düşünce. Şimdi spiral yaşam, size yeni bir bakış açısı sunan bu güzel ilerleme hareketini getirmek için, üçüncü ve dördüncü boyutun enerjilerini harmanlıyor.

Deneyimler hala, dairesel zamanda olduğu gibi kendilerini yineliyor. Hala, daha önce temizlemediğiniz şeyleri temizlemek için fırsatlara sahipsiniz. Ancak, bu artık daha kolay bir hale geliyor çünkü spirali çevirebilir ve en son orada bulunduğunuzda ne yaptığınızı görebilirsiniz. Bu ayrıca sizin bambaşka bir şekilde ileri ve geri giderek birçok şeyi temizlemenize de izin verir. Sizleri morfojenik bedenlere geçirerek burada, Dünya gezegeni üzerindeki varlığınızın bir sonraki aşamasına taşırken, üzerinde çalışacağımız unsurlar bunlardır. Bu, burada kalarak olup biten güzel şeyleri izlemek ve şimdiye kadar gerçekleşen en büyük değişimlerden birinin bir parçası olmak isteyenleriniz içindir.

Şimdi bir süredir, tüm gözlerin Dünya gezegeninin üzerinde olduğundan söz etmiştik. Aslında bundan çok daha fazlası var. Siz yepyeni bir şekilde yepyeni bir ışık yaratmak için gerekli kapıyı açık tutuyorsunuz ve bu, daha önce hiçbir zaman bu düzeyde yapılmamıştı. Tam şimdi, spiral zamanda ışığınızı yere indirebilir ve bir fark yaratabilirsiniz. Spiral üzerinde bir daha aynı noktaya geldiğinizde siz geriye bakıp şöyle söyleyeceksiniz, “Ben bunu biliyorum, bunun üzerinde çalıştım, bunu hatırlıyorum.” Tam olarak neyin geldiğini bileceksiniz, böylelikle korku büyük oranda azalacak.

Olanları doğal karşılama, kendinizi hazırlama ve hatta gelecekteki her anı coşkuyla bekleme fırsatına sahip olacaksınız. Spiral zaman ve düşünce üzerinde ustalık kazanıldığı zaman, korkunun saklanacak yeri kalmaz. Ve korku ortadan kalktığı zaman, sizi kimse manipüle edemez. Beşinci boyutta olduğunuz halde bütünün bir parçası olmaya ve çevrenizdeki kalplerle yeniden bağlanmaya başlarsınız. Bu sizin Lemurya günlerinde yaptığınız şeye çok benzer. Bu şimdi geri geliyor, Sevgili Varlıklar, Dünyanın açık kalpleri yerlerini almış durumdalar. Şimdi biz, sizin bu konunun üzerinde nasıl çalışacağınızı izleyeceğiz. Tam şu anda, size Dünya üzerindeki bu yerden hoş geldiniz diyoruz. Sizin yeriniz ayrılmıştı, şimdi siz o koltukta oturuyorsunuz ve esas gelecek başlamak üzere. Benliğinizin her parçasında bilin ki siz spiral zamanda ilerlerken, kusursuz bir çözüme sahip olduğunuz belli bir amaç için buradasınız. Yolculuğun keyfini çıkarın, Sevgili Varlıklar, ben Zamanın Koruyucusuyum.

ESPAVO

____________________________________

Yuvadan selamlar Sevgili Varlıklar,

Ben Kalbin Bilginiyim ve bugün sizlere spiral zaman algısı hakkında daha fazla bilgi vermek için buradayım. Zamanın Koruyucusunun söz ettiği gibi, spiral zaman size farklı bakış açıları ve çeşitli algı noktaları sunar. Bu nedenle, bir seviyeden bir sonrakine sıçrayabilirsiniz. Doğrusal zamanda, hatta dairesel zamanda bile bu mümkün değildir. Siz, spiral zaman algısını deşifre etmeye başlarken, yeni şeylerin mümkün olduğunu keşfedeceksiniz. Bu sadece evrimin en üst kademesindekiler için değil, herkes için geçerlidir çünkü şimdi insanlık kolektif olarak beşinci boyuta ulaşmıştır. Tabii ki birçok insanın bununla ilgili hiçbir fikri yok. Bir şeylerin farklı olduğunu hissetmelerine karşın, hala sabahları uyanınca üçüncü boyut kimliklerine bürünüyorlar. Artık aynı şekilde çalışmayan üçüncü boyut kurallarını uyguluyorlar. Spiral zaman algısında, herkes olayları farklı bir şekilde görmeye başlıyor. Peki, spiral zaman algısı her zaman orada mıydı? Evet, Sevgili Varlıklar, değişen şey zaman algısı değil, insanlardır. İnsanmış gibi davranan ruhlar şimdi zaten her zaman orada olan spiral zamanı algılayabilecek bir titreşim seviyesine erişmişlerdir.

Bu yeni algıyla, oyununuzdaki yoğunluğun dışına çıkabilirsiniz; fiziksel bedenlerinizin içinde kendi yeteneklerinizi değiştiriyor olacaksınız. Zaman içinde yoğunluğunuzu kaybedeceksiniz. Önümüzdeki 40 yıl içerisinde, buna katılmayı seçen insanlar arasında gerçekleşecek toptan bir dönüşüm yaşanacak. Siz hala özgür seçim gezegenindesiniz, dolayısıyla bunu şu veya bu nedenle yapmamayı seçecek de oldukça fazla kişi olacak. Ancak, isteyenleriniz daha yüksek titreşimli bedenlere geçiyor olacaklar. Ömrünüzü ciddi şekilde uzatacaksınız ve yoğunluğu yitireceksiniz. Dünya kendi değişimlerinden geçerken, tam şu anda Dünya gezegeni üzerinde kurgulanmaya başlayan bu yeni oyunu izlemek ve oynamak için farklı bir konumda olacaksınız. Bunların hepsi şimdi olmaktadır; önümüzdeki yaklaşık 10 yılda, bizim morfojenik beden dediğimiz şeye geçme fırsatı olacaktır. Bu, bu evrimsel sürecin birinci aşamasıdır. Spiral zaman algısının, spiral düşüncenin, spiralin üzerinde yaşamanın, bunun en iyi nasıl yapılacağının anlaşılmasını gerektirir. Burada bizim herkesi önceden uyarmak istediğimiz ilginç bir süreç de gelişmektedir: spiral zaman algısını sadece siz deneyimlemiyorsunuz. Bunu kendi ilerlemelerinde kullanmak üzere böyle bir şeyin gelişmesini beklemekte olan insanlar ve kuruluşlar vardır.

Sahtekârlara Dikkat Edin

Şimdi olan şey, sizin ileriyi ve geriyi eskisinden çok daha iyi bir şekilde görebiliyor olmanızdır. Sevgili Varlıklar, birçok varlık bunu kendi ilerlemeleri ve kendi amaçları için kullanmak istiyor. Sonuç olarak tam şu anda Dünya gezegeninde, daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda, sizin sahtekâr dediğiniz kişilerden var. Sahtekârdan kastımız nedir? Bu size gönderilen, Microsoft’un size ulaşmaya çalıştığını çünkü bilgisayarınızda virüs olduğunu iddia eden bir e-posta olabilir. Ya da belki sizi telefonla arayan ve Maliyenin sizinle iletişime geçmeye çalıştığını söyleyen biridir, soruşturmaya uğramamak için falanca numarayı aramanız gerektiğini iddia ediyordur. Bu gezegende daha önce hiç olmadığı şekilde gerçekleşmekte olan birçok şey var. Lütfen dikkatli olun Sevgili Varlıklar ve tetikte olun çünkü spiral zaman algısı, kandırmayı daha kolay bir hale getirir.

İnterneti eskisi gibi kontrol edemediğiniz için olmakta olan birçok şey var. İleride bu bile değişebilir. İnternet sunucuları ağını geliştiren insanlar, bir blockchain (blok zinciri) üzerinden çalışan ve bugün sizin İnternetinizin kontrol edildiği şekilde bile kontrol edilemeyen yeni bir sistem üzerinde çalışıyorlar. Sizi motive veya kontrol etmek isteyen kişiler de spiral düşünceyi kullanırlar. Sizden tek isteğimiz, şimdiki anın farkında olmanızdır. Tam şu anda kalbiniz ne hissediyor? Bu sizi, spiral zaman algısını ve spiral süreçleri kullanarak sizi etkilemek isteyen kişilere karşı, güvende tutacaktır. Şu anda bu gezegen üzerinde daha önce hiç olmadığı kadar çok şey deneyimliyorsunuz. Örneğin, sıklıkla yalan söyleyen ve daha sonra kendilerine inanılana kadar yalanlarını tekrar eden insanlar spiral zamanı kullanırlar.

Bilinçli Bir Şekilde Dürüstlüğün Dışına Çıkan İnsanlar

Çok kısa bir süre içinde, insanlar artık yalanlara hiçbir şekilde hoşgörü göstermeyecekleri bir noktaya ilerleyecekler. Net bir şekilde herkesin daha dürüst olmasını talep edecekler. Dürüstlük burada büyük rol oynamaktadır. Siz dairesel zamandan spiral zamana geçerken bile, dürüst olmayan kişiler su yüzüne çıkacaktır. Bu ilginç bir süreçtir. Koruyucu aracılığıyla Ruhsal Psikoloji kitabını aktarırken bu konudan söz etmiştik. Dürüst olmayan kişiler, kendilerini herkesin onları görebileceği yerlere yerleştirirler. Siz onları izlemeye bayılırsınız, bazıları sizin aktör dediğiniz kişilerdir. Ama onlar öyleymiş gibi yaptıkları kişiler değillerdir. Bilinçli olarak dürüstlüğün dışına çıkmışlardır ve siz onların bunu yapmalarını izlemeye bayılırsınız. Siz onları her zaman görebileceğiniz yerlere yerleştirirsiniz. Onlar kötü insanlar değildir ama rol yapmaktadırlar. Biz de, sizin bunu izlemeye bayılmanızı büyüleyici buluruz. Hatta onları ne kadar iyi rol yaptıkları konusunda değerlendirir ve onlara ödül verirsiniz. Biz bunu izlemeyi büyüleyici buluruz. Ancak, spiral zaman algısında bu size karşı kullanılabilir, özellikle de başlangıçta. Dolayısıyla hepinizden daha farkında olmanızı rica ediyoruz. Biraz şüpheci olun, her şeyi izleyin. Her şeyi kabul edin. Hiçbir şeyi kaçırmayın, hiçbir şeye sırtınızı dönmeyin çünkü hayat bunun için çok kısa. Spiral zaman algısının burada olduğunu görmek için sizden sadece daha farkında, hatta biraz daha bilge olmanızı istiyoruz. Bu farklıdır ve bunu size karşı kullanmaya başlayacak insanlar vardır.

Gezegeninizde, sizin sahtekârlık olarak adlandırdığınız şeylerin farkında olun çünkü bunların sayısı ve yoğunluğu giderek artıyor. Bu sahtekârlıkların çoğunu, dünyanın birçok yerinde çok uzun zamandır gelirlerinde hiçbir artış görmeyen orta sınıflar üretiyor. İnsanlar yapabildikleri her şekilde para kazanmaya çalışıyorlar. Lütfen onları yargılamayın ama onların farkında olun ve bilgisizliğinizle onları beslemeyin.

Kötü insan diye bir şey yoktur. Onlar da sizin gibi insanlardır, bazıları korkmuştur ve bazıları da açgözlüdür. Bazıları ise sadece kısa yollar ararlar. Spiral zaman algısında bu kısa yolları bulmak, daha önce hiç olmadığı kadar kolaydır. Dolayısıyla bu paylaştığımızı eğitici bir öykü olarak düşünün. Bir sonraki seviyeye geçerken bunun farkında olun, zira paranızı çalmak veya sizi korkutarak bir şeyler yaptırmaya çalışmak isteyen çok kişi olacaktır. Dikkatli olun, uyanık kalın ve ışıkta olun. Bu bilgiyi, ilerlemenizin bunu duyabileceğiniz bir noktasında size sunmaktan dolayı onur duyuyorum. Siz gezegeninizde sıra dışı şeyler başarıyorsunuz ve biz her birinizle inanılmaz şekilde gurur duyuyoruz; yaptığınız iyi işlere devam edin. Zamanın Koruyucusunun söyleyeceği gibi, bravo Sevgili Varlıklar. Birbirinize saygıyla davranın, birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Ben Kalbin Bilginiyim ve hepinize espavo diyorum.

Grup

____________________________________________

 

~Kalpleri Birleştirmek~

Barbara Rother

Kendime Zaman Vermek

Geçen ay Steve, ailemden bir kişinin vefatı nedeniyle “Kalpleri Birleştirmek” yazımı yazamayacağımı duyurmuştu. Ani bir kalp krizi sonucu kız kardeşimi kaybettik. Onun geçmişte birçok sağlık sorunu olmuştu ama bu bizim için ani bir şok oldu. Hala bu durumu kabul etmeye çalışıyorum. Bunun için kendime zaman vermem gerektiğini de biliyorum.

İlk başta, hissettiğim duyguları ifade edebilmek için aklıma gelen tüm sözcükleri düşündüm. Ama bu ölüm çok erkendi. Paylaşacağım bir düşünce şu; ben bizim hayatlar arasında gidip gelen ruhlar olduğumuza ve sürekli olarak fiziksel forma girip çıktığımıza inanıyorum. Biz bu fiziksel bedenlerdeyken, uyanıp insan hayatının kendi kişisel gelişim ve ilerlememiz için fırsatlarla dolu olduğunu fark etme seçeneğine sahibiz. Geçen her gün bir şeyler deneyimleyip öğrendiğim için, her an şükrediyorum.

Bu süreçte yeni bir içsel kuvvet kazandım. Durumun sorumluluğunu üstlenmeyi ve detaylarla başa çıkmayı öğrendim. Her zaman güçlü bir insan olduğumu biliyordum ama bu bana hayatın sunduğu her şeyle başa çıkabileceğimi hissettiren bir güç verdi.

Kız kardeşimi çok özleyeceğim ama bir şekilde şimdi ruhsal olarak daha yakın olduğumuzu hissediyorum. Bu bana huzur veriyor. Belki başka bir hayatta yollarımız yeniden kesişir.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!