Ağustos 2019

Gerilimler

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Merlia ve bugün hayatınıza sihir katmak için buradayım. Sevgili Varlıklar, sihir sadece Dünya gezegenine özgü değil. Siz öncelikle ruh, sonra insansınız, dolayısıyla sizin geçmişiniz Dünya gezegenindeki sınırlı oyununuzdan çok daha eski. Ve önümüzdeki yıl, ufukta sizin için heyecan verici değişiklikler var. Ama bu değişikliklerin başarılı olduğunu görebilecek misiniz? İnsanlar başarıyı birçok şekilde ölçerler: finansal zenginlik; kariyer; sosyal statü; nerede ve nasıl yaşadığınız; politik ve dini bağlantılar; cinsel tercihler, vesaire.

Nefeslerin Arasında

Size kolektif insan kalbinin daha büyük resmini gösterelim. İnsanlar inanılmaz bir gerginlik halindeler. Bu bir süredir böyle ve tabii ki siz bunu hissediyorsunuz. Bu gerginlik nefes almak gibi, bir yoğunlaşıyor, bir gevşiyor, sonra yine yoğunlaşıyor. Sevgili Varlıklar, bu değişim zamanlarında çevrenize farklı bir açıdan bakma fırsatı ortaya çıkar. Ancak bu insanlar için çoğu zaman meydan okuyucu bir durumdur. Neden mi? Çünkü en sonunda size uygun gelen bir gerçeğe ulaştığınızda, çoğunlukla o gerçeğin evrimsel bir aşama olduğunu fark etmezsiniz. Bunun yerine onu sabit bir nesne olarak tutmaya çalışırsınız. Ama bu olduğunda o doğru er ya da geç dağılır ve siz yeni bir doğru aramaya başlarsınız.

Evet, bu büyüleyici bir durumdur. Her bir an sizin gerçekliğiniz yeniden yaratılır, sadece sizin kendi düşüncelerinizle değil, aynı zamanda kolektifin düşünceleriyle de… Dolayısıyla, kolektifte ne olduğuyla ilgili biraz bilgi paylaşalım çünkü tam şu anda bunu Dünya gezegeninde görebileceğinize inanıyoruz. O kadar fazla ayrılık deneyimliyorsunuz ki… Sizin gezegeniniz ve oynadığınız oyun, sadece ayrılık sözcüğüyle tanımlanabilir. Biliyoruz, size sürekli bunu söyleyip duruyoruz. Siz birbirinizden ayrıymış gibi davranıyorsunuz, oysa gerçekte hepiniz birbirinize bağlısınız çünkü siz ruhlarsınız. Size daha önce de söyledik Sevgili Varlıklar, sizler Tanrısınız. Egonuz nedeniyle bunu kabul etmek zordur. Buna kolektif olarak baktığınızda bunun doğru olduğunu görürsünüz ama işin ilginç yanı şurada. Son yıllarda tanık olduğunuz inanılmaz sıkışma sırasında, bir şeylerin de değiştiğini gördünüz. Düşmanlarınız artık dostlarınız olmaya başladı, gerçekte her şey alt üst oldu. Birbirinize olan güveninizi kaybettiniz ama şimdi her şey dönüşüyor. Belli bir kişi, din veya politik idealden söz ettiğimizi düşünüyorsanız, büyük resmi görmüyorsunuz demektir.

Tüm bu olanların en önemli parçası, şimdi kendini göstermeye başlayan kolektif insan kalbidir. Şimdi siz bunu farklı şekillerde görmeye başlıyorsunuz. Kozmik göz kırpışları fark edeceksiniz ve sizden onlara dikkat etmenizi istiyoruz çünkü onlar her yerdeler. Onları ararsanız bulacaksınız. Onur ayının son gününde New York’un üzerinde sihirli bir şekilde muhteşem bir gökkuşağı belirdi. Ne kadar sihirli bir kozmik göz kırpış! O anda o insanlar canlanmış ve kendilerini her şeye âşık hissettiler. Gökkuşağını yaratan şeyin paylaştıkları sevgi olduğunu hissettiklerinde yaşayacakları şaşkınlığı düşünün.

Meydana Çıkan Kalp

Buradaki en önemli husus, özellikle bu çok gergin zamanlarda, değişimin de gerçekten çok yakın olmasıdır. Bu değişimin iyi bir değişim olup olmayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Bu tabii ki sizin bakış açınıza bağlıdır. Değişim bir kez harekete geçtikten sonra insan kalbi meydana çıkar. Bizim perdenin bu tarafından izlediğimiz şey budur çünkü evrimi tetikleyecek olan şey insanlığın kalbidir.

Bir insanın doğal tepkisi, çevresine bakınıp ne var ne yok kolaçan edip şunu sormaktır: “Herkes ne düşünüyor? Herkes ne hissediyor?” Tabii ki bu konuda bir görüş birliğine ulaşma şansınız yoktur çünkü siz hepiniz çok farklı kulvarlardasınız. Belli bir anda insanlığın kolektif titreşiminin bulunduğu tek bir yer yok. Ama bununla birlikte işin güzel yönü şu; siz, varlığınızın fiziksel parçasının içine gömülü bir hayatta kalma içgüdüsüne sahipsiniz. Bu hayatta kalma içgüdüsü, her zaman size öncelik verir ki bu doğal bir şeydir. Gerilim çok yoğunlaştığında bu içgüdü devreye girer.

Gerilim Artıyor

Kısa bir süre önce Dünya üzerine çok yüksek miktarda kozmik radyasyon düştüğünden söz etmiştik ki bu da gerilimi oldukça artırmıştır. Gerilim yükseldiğinde insanlar hayatta kalma telaşına düştükleri için bu bir ayrılık yanılsaması da yaratır. Bunun ardından hayal kırıklığı gelir ve o da öfkeye dönüşür. Bu şu anda küresel bir ölçekte oluyor ve sizin hissetmekte olduğunuz enerji sıkışmasının dozunu artırıyor.

İngiltere’de hala Brexit konuşuluyor. Uyumlanmak veya ayrılmak arasında karar vermeye çalışıyorlar. Lütfen bilin ki bu durum Avrupa Birliği’ni terk etmek veya içinde kalmakla ilgili değildir. Bu gergin zamanlarda hepinizden gözlemenizi istediğimiz şey şu: kararlarınızı sevgiyle mi yoksa korkuyla mı veriyorsunuz? Bu sürekli olacaktır çünkü giderek yayılıyor. Dolayısıyla sizden yapmanızı istediğimiz şey şu: kalbinizi açın, o zaman fark edeceksiniz ki Dünya üzerindeki her bir kişi, aslında sadece elinden geleni yapıyor. Bunlar gergin, meydan okuyucu zamanlar ve hepiniz bunun enerjisini bir şekilde hissediyorsunuz. Sevgili Varlıklar, bir süredir dişinin güçlenmesini izliyorum. Hatta beni tekil bir varlık olarak buraya getiren şey de bu. Lütfen bilin ki tüm insanlık sevginin inanılmaz hızında ilerliyor. Öfkeli ve kafası karışık olanlara karşı sabırlı olun. Bu çok güçlü, biraz korkutucu ve içinde hızla ilerlerken yavaşlatması ve kontrol etmesi zor bir durumdur. Bu insanlara mümkün olduğunca geniş manevra alanı bırakın.

Ama en önemli husus şu ki bugün hepinizin içinde ateşlemeye çalıştığımız bir şey var: insanlığın kalbi gerçekten iyidir. Korkunun ötesine geçtiğinizde, Dünya gezegeninde o kadar çok sevgi olduğunu fark edeceksiniz ki bu kendini göstermeye başlayacak. Evet, düşmanlarınızda, hatta Dünya gezegeninde yanlış şeyler yaptıklarını düşündüğünüz insanlarda bile… Ve hatta kavga ettiklerinizde bile, çünkü şimdi bambaşka şekillerde bağlantı kurmak için fırsatlara sahipsiniz.

Esayoto

Sizi bekleyen yeni bir varoluş düzeyi var. Esayoto gerçek bir 5. Boyut mekânıdır ve kelimenin tam anlamıyla emrinize amadedir. Tam şu anda eşzamanlı olarak o kadar fazla şey gerçekleşiyor ki dengelenecek bir yere sahip olmak size çok iyi gelecek. İnsanların çoğu oyunu hali hazırda kazanmış olduklarını anlamıyorlar çünkü bunu görmek zor, özellikle de bu hızla seyahat ederken. Her mümkün olduğunda bir adım geri gidin ve tazelenin çünkü size ihtiyaç olacak. Sevgili Varlıklar unutmayın ki tek yapmanız gereken birinin parlak gözlerine bakmak.

“Ah, ne kadar güzel gülümsüyorsunuz! Söylediğiniz şeyler kalbime dokundu.” Böyle bir şey duyduğunuzda, kalbiniz topraklanır. Bunu kabul ettiğinizde de çabucak yayılır. Hepinizin birbirinize ne kadar bağlı olduğunuzdan hiçbirinizin haberi yok. Sevgili Varlıklar, siz Dünya gezegeninde yeni bir gerçeklik yaratıyorsunuz, bunu lütfen kendi alışılagelmiş yöntemlerinizle ölçmeyin. Çünkü öyle yaparsanız, korkunç bir şekilde başarısızlığa uğradığınızı düşüneceksiniz. Bu kesinlikle doğru değil. Burada, sanki sizi yolunuzdan şaşırtmak istermiş gibi gerçekleşen başka seviyeler var. Sabırlı olun çünkü insan kalbi yakında meydana çıkacak. Unutmayın ki bu, dalgalar halinde gelir.

Yükselip topraklanması için dişile yer açın, bu zamanlarda bu husus çok önemli. Evet, o yükseliyor. O burada ve hepiniz onunla çalışıyorsunuz. Bu işe yarıyor çünkü dişil enerji dışlama veya zorbalıkla değil, uyumla ilgilidir. Fiziksel olarak ister erkek, ister dişi olun, fark etmez. Televizyonu açtığınızda tam tersini görseniz de, bu çağ yumuşak ve nazik enerjinin çağıdır. Sadece iyiyi arayın Sevgili Varlıklar. Sadece New York’ta olan şeye ve insan kalbinin ne istediğine bakın, çünkü artık onun için bir şans var.

Âşık Olun

Siz el ele tutuştuğunuzda büyük çemberi tamamlarsınız. Zaman bu zaman… Şimdi buradasınız, yuvaya hoş geldiniz. Âşık olun Sevgili Varlıklar. Kendinize âşık olun, insanlara âşık olun ve Dünya’ya âşık olun. O güzel insan kalbini yeniden ateşleme vakti gelmiştir, dolayısıyla şimdi sizden bu sorumluluğu almanızı istiyoruz. Bu inanılmaz anlarda, evrimleşmekte olan gezegeninizde, sizi en büyük coşkuyla selamlıyorum. Sizden birbirinize saygıyla davranmanızı, birbirinizi desteklemenizi ve birlikte iyi bir oyun çıkarmanızı istiyoruz Sevgili Varlıklar. Bu bir oyun. Sizin oyununuz sürekli hareket ve değişim halinde. Önemli olan iyi vakit geçirmek ve âşık olmak…

Ben Merlia

Bir ara bana uğrayın!

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Yargılamak Yerine Şefkat Göstermek

İnsanları oldukları veya inandıkları şeyler nedeniyle yargılamak çok kolaydır. Biz en iyi ve tek yolun bizimki olduğunu düşünürüz. Ergenlik ve ilk gençlik yıllarımda ben de böyleydim. Olgunluk ve bilgi belli bir yaş gerektiriyor. İnsan büyürken kim olduğunu keşfetmeye çalışıyor ve çoğu zaman bu konuda güvensizlik hissediyor. Bu güvensizlik ve kendinden şüphe bizi tuhaf düşüncelere sürükleyebiliyor. Kendi hakkımızda iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğumuz için başkalarını yargılayabiliyoruz. Ben şimdi yargılamak yerine şefkat gösteren bir insan olmaya çalışıyor, hem kendimi hem de çevremdeki insanları oldukları gibi kabul ediyorum.

Benim ruhsal yolumdaki ilk adım yargılamadan uzak durmaktı ve hala da öyle. Bu, biz farkında olmadığımız ve bu olumsuzluğu bırakmak için gerekli araçları kullanmadığımız sürece varlığımıza nüfuz eden insani bir zaaf.

Hepimiz çevremizdekilerin desteğini hak ediyoruz. Bu konu, kendi kendimizi keşfettiğimiz çocukluk yıllarımızda özellikle çok önemli. Benim çoğunlukla mutlu bir çocukluğum oldu. Her ailede olduğu gibi bizim de sorunlarımız vardı ama ben hep sevildiğimi hissettim. Uzun ve sıska olduğum için bazı sınıf arkadaşlarım benimle dalga geçerdi. Erken yaşlarda bu şekilde yargılandığımı hissettim. Yargılama, yargılanan kişi buna izin verdiği takdirde onun gücünü elinden alır. Neyse ki ben olabileceğim kişiye dair benden desteklerini esirgemeyen arkadaş, öğretmen ve ebeveynlere sahiptim. Ergenlik ve ilk yetişkinlik yıllarımda kişisel değerimi keşfetmeye başladım ve hayatım boyunca da bu böyle devam etti.

Otuzlu yaşlarımda, Terry Cole Whittiker tarafından yazılmış, “Benim Hakkımda Ne Düşündüğünüz Hiç Umurumda Değil” adlı bir kitap keşfettim. Kitabın başlığı bile ders vericiydi. En önemli şeyin kendi hakkımda ne düşündüğüm olduğunu öğrendim. Her şey insanın kendine olan sevgi ve saygısıyla başlar. Hepimiz özsaygımızın düşük olduğu zamanlar yaşarız ama önemli olan gerçek değerimizi yeniden fark etmektir.

Yargılama tuzağına düştüğünüz zaman kendinizi nasıl hissettiğinize hiç dikkat ettiniz mi? Farkına varmadığımız şey, her türlü yargılama, eleştiri ve önyargının yaşamlarımızda üzüntü, acı ve kedere yol açtığıdır. Kalbinizi destek ve kabule adadığınız zaman dünyanız, görüşleri sizden farklı olsa bile diğer insanların size sunduklarıyla genişler. Bireyler farklı inançlara sahiptir. Katılabilir veya katılmayabiliriz ama karşılıklı olarak birbirimizin görüşlerine saygı duymalıyız.

Ben hep şuna inanırım, onun yerinde olmadan bir insanı yargılayamazsınız. Yani bir insanın hayatında ne yaşadığını asla bilemeyiz. Herkesin hayatında farklı sıkıntılar vardır.

Koşulsuz sevgi vermek, desteklemek ve yargılamadan uzak durmak, olabileceğimiz en parlak ışık olmamızı ve birbirimize ulaşmamızı sağlar. Anahtar sözcük şefkattir. Bu şekilde kalplerimiz birbirine bağlanır. Diğer insanları oldukları gibi kabul etmek zihnimizi özgürleştirir.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Online Programların Listesi için Linke tıklayın.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2019

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!