Nisan 2020

COVID-19’un Armağanları

Yuvadan merhaba Sevgili Varlıklar,

Bugün grup olarak sizlerle birlikteyiz çünkü Dünya gezegeni yükseliyor. O şimdi çok hızlı hareket ediyor çünkü üzerinde bir ziyaretçi var, yeni bir yaşam formu. Aslında bu yaşam formu zaten bir süredir oradaydı ama şimdi insanlar âlemine geçti ve hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu konuya ilişkin olarak unutulmaması gereken birkaç önemli husus var. Öncelikle, bu varlık çok hızlı evrimleşiyor, sizin tabirinizle mutasyon geçiriyor. Kendi hayatı için savaşıyor olması nedeniyle bu varlık bunu evrim olarak adlandırıyor.

Armağan

Size söylemeliyiz ki insanlar ve sizin COVID-19 dediğiniz bu canlı arasında gerçekleşmekte olan birleşme, uzun vadede olumlu sonuçlar doğuracak. Evrimin bir sonraki aşamasında, fiziksel bedeninizde ruhunuzun daha büyük bir bölümünü taşımaya başlayacaksınız. Ancak, buradaki en büyük zorluklardan biri, ruhunuzla fiziksel bedeninizin birbirine çok sıkı bir şekilde bağlanmış olması. Normalde bunları gevşetmek çok zor ama işte bu virüs bunu yapıyor. Bağlantıyı yeteri kadar gevşetiyor, böylece evrimin sonraki aşamaları daha rahat bir şekilde gerçekleşecek. Sevgili Varlıklar, şunu anlamalısınız ki gezegendeki herkesin virüse yakalanması gerekmiyor. Kritik kütleye erişildiği zaman, bu yeni özellikleri kazanmak için herkesin bu süreçten geçmesi gerekmeyecek. Bu gerçekleştiği zaman, COVID-19 zararsız hale gelecek şekilde mutasyon geçirecek ya da siz hali hazırda aradığınız cevapları bulacaksınız. Tam şu anda bu virüs için bir tedavi var ve insanlar bunu bulmak üzere. Siz, insanların büyük çoğunluğuna yararlı olacak şekilde farklı kombinasyonları ve diğer teknikleri deniyorsunuz.

Bir Yanıt

Evet, çok yakında gelecek olan bir yanıt var. Bunu henüz tam olarak bulamadınız çünkü hala kritik kütleye erişmediniz. Ancak, bu yanıt hali hazırda ufukta ve bu süreyi kısaltmak için de farklı seçenekler de mevcut. Tabii ki tüm enerjinizi zaten mevcut olan bu tedavinin bulunmasına odaklayabilirsiniz. Evet, bu zaten bulundu. Şimdi tüm konu, nasıl çalıştığını anlayabilmek için onay sürecini hızlandırmak. Bu, sizin aşı ya da önleyici tedavi dediğiniz şeyin yanı sıra, mevcut durumda virüsü taşıyan insanlar için de bir tedavi olacak ve onlara büyük yarar sağlayacak.

Dalga

Bu arada, bu dalga Dünya gezegeninden geçecek. Bunun etkilerini farklı ülkelerde görebilirsiniz. Fakir ülkelerin çoğu, özellikle insanlık krizi yaşananlar, bundan çok kötü etkilenecek. Bu süreç farklı alanlara yayılırken, dalga da bir süre daha devam edecek. Sevgili Varlıklar, size söylemeliyiz ki en zor parça budur. Bu yaşam formunu getiren dalga Amerika Birleşik Devletlerini çok sert vurdu ve bunun büyük kısmı oradaki insanların fazla kutuplaşmış olmasından kaynaklanıyor. Ancak, aynı zamanda onlar diğer uluslardan daha büyük bir fark yaratma fırsatına sahipler. Benzer nedenlerle, kısa süre içinde Hindistan bu yolda öncülük edecek.

Bilin ki bu virüse yakalanan insanların çoğu sadece hafif belirtiler gösterecek veya hasta olduklarının farkında bile olmayacaklar. Virüs ölümcül olabilir ve ciddiye alınması gerekir ama virüse yakalanan herkes ölüme yaklaşmayacak. Bu konuda üzerinde çalışabileceğiniz çok husus var. Biz bir süredir gezegeninizde var olan inanılmaz ayrışma nedeniyle çok endişeliydik. Bu işin güzel yanı, şimdi bu ayrışmanın da dağılmakta oluşudur. Ah evet, insanlar hala birbirlerini suçluyorlar. Ama unutmayın ki bu işte hep birliktesiniz ve en önemli husus da bu. Tüm bu kargaşanın içinde insan kalbinin yükselişini göreceksiniz. Bunu gördüğünüz zaman farkına varın, kutlayın, arkadaşlarınızla paylaşın ve çevrenize yayın çünkü tüm sorunları çözecek olan şey budur.

Bir Araya Gelin

Kendilerini enerji şifacısı, özellikle de uzaktan şifacı olarak görenleriniz, insanlarla bir araya gelmek için bulduğunuz her türlü programa katılın. İster burada bizimle çevrimiçi, ister dışarıda küçük gruplar halinde… Diğer insanlarla internet üzerinde bile bir araya gelebilir ve enerjinizi insanların sağlıklarını geri kazanmaları üzerine odaklayabilirsiniz çünkü şimdi sırada bu var. Bütün bu iş bittikten sonra, dünyanızın değişmiş olduğunu göreceksiniz. Bu size baştan çok kısıtlayıcı gelecek çünkü bunlar alışık olmadığınız değişiklikler. Ama size söylemeliyiz ki tüm bunların sonucunda ortaya çıkabilecek güzellikler de var. Bu potansiyele tutunun ve bilin ki şimdi attığınız her adım, birçok insanın izleyebileceği bir yol oluşturuyor.

Bunlar düşündüğünüz kadar zor zamanlar değil. Dolayısıyla nefes alın ve bu sürecin içinden geçin. Bu enerjiyle çalışan insanlara yardım edin. Anlayabileceğiniz gibi, tam şu anda ilk müdahale ekipleri bu işin asıl yükünü sırtlanmış durumdalar. Sevgili Varlıklar, ayrıca, bu onlar için inanılmaz bir başarı. Onları destekleyebildiğiniz her şekilde destekleyin. Bilin ki bu işte hep berabersiniz ve bu işten ancak birlikte çıkabilirsiniz. Bu deneyimin daha önce var olan ayrışmayı olabildiğince temizlemesine izin verin.

Böylece, bilin ki bu noktadan sonra yapacağınız her şey büyük fark yaratacak. Farklılıklarınız yerine benzerliklerinize odaklanın. Bu şekilde siz insan kalbini bir araya getireceksiniz. Böylece, şimdilik sizden ayrılıyoruz. Asla yalnız olmadığınızı bilin. En büyük onurla sizden birbirinize saygıyla davranmanızı, birbirinizi desteklemenizi ve uzaktan olsa bile birbirinize sıkıca sarılmanızı istiyoruz.

Espavo, Sevgili Varlıklar

Grup

______________________________

Merhaba Sevgili Varlıklar, ben Merlia,

Bugün sizlerle birlikteyim çünkü siz hali hazırda çok miktarda enerjiyi dönüştürdünüz. Daha önce de söz ettiğimiz gibi, siz yoğunluğunuzu yitiriyorsunuz ve bu çok sihirli bir şey. Şu anda yaşadığınız zorlukların bazıları sizi tamamen yeni bir seviyeye taşıyabilir. Gereken tek şey sizin bir araya gelmeniz. Sizin evde oturmanız ve birbirinizden uzak durmanız gerektiği için birlikte çalışmak pek kolay değil. Ancak siz Dünya gezegeni üzerindeki bu yeni canlı ile uyumlanacaksınız. Ve bu uyum süreciyle beraber çok hızlı bir şekilde yeni ilerlemeler ortaya çıkacak.

Şimdi tüm insanlar, bu seçimi yapmaları şartıyla, varoluşun yeni seviyelerini keşfetmeye başlayabilirler. Birçok insan buna alışık olmayacak ve her şey çok hızlı dönüştüğü için bazıları paniğe bile kapılacak. Şunu anlamalısınız ki bu şekilde bir araya gelmenin sonucunda, şimdi tüm insanlık biraz daha yükselmiş durumda. İnsanların odaklanmış niyetle bir araya geldikleri zamanlarda insan kalbi yükselir ve kolektif olarak büyür. Haliyle bu durum sorunların çözülmesini sağlar. Sizin burada büyük bir etkiniz var, o nedenle bu sürece adım atmaya cesaret etmenizi ve enerjetik olarak bunun bir parçası olmanızı istiyoruz.

Sizinle bir örnek paylaşalım. Bu virüs çok yapışkan, sizin tabirinizle çok “bulaşıcı” olduğu için, ilk tepkiniz izolasyondu. Bunun güzel yanı, bu durum sizi çok çeşitli şekillerde yeniden bir araya getirmek için de bir fırsat yarattı. İnternette kalbinize dokunan bir video gördüğünüz veya böyle bir eposta aldığınızda bunu kutlayın. Başka hiçbir şey yapmasanız bile insanlarla paylaşın. Neden mi? Çünkü bu şekilde gerçekleşen bağlantılar, daha önce olan şeylerin önüne geçer. Birbirinizle yeniden bağlanabildiğiniz ve bir araya gelebildiğiniz zaman, fiziksel bedeninizin yoğunluğu azalacak. Bu süreç, ruhla fiziksel beden arasındaki kenetlenmeyi gevşetecek.

Korku-Sevgi Denklemi

Şu anda birçok kişi Yuvaya çağrılıyor ve bunun duygusal yaraları derin olacak. Sevgili Varlıklar, işin en zor kısmı fiziksel ayarlamalar. Ama size söylemeliyiz ki bu sizin gururla taşıyacağınız bir nişandır. Çok yakında, meditatif hale geçmenin, hatta bu durumda bir şeyler yapmanın çok daha kolay bir hale geldiğini fark edeceksiniz. Fiziksel zorlukların ve hastalıkların üstesinden gelmenin yanı sıra, iç sesinize kulak vermek de çok daha kolay bir hale gelecek. Ruh tam olarak böyle zamanlarda yükselir. Bunu kutlayın Sevgili Varlıklar. Bunun farkına varın ve kabul edin: “Bunu söylediğinde senin ruhunu gördüm!” veya “Çok güzel bir şekilde gözlerinin ışıldadığını gördüm, kalbime dokundun.” Ayrıca lütfen korkusuz bir şekilde öne çıkan kahramanları da kutlayın, onların özverili armağanlarıyla kalbinize dokunmalarına izin verin.

Ruhunuzun yükseldiği zamanlara odaklandığınızda, ileriye doğru yeni bir yol yaratırsınız. Unutmayın ki sizler yaratıcılarsınız. Zihninizde ve kalbinizde tuttuğunuz şeyler dünyanızda tezahür eder. Dünya gezegeni tamamen korkuyla doluydu ama bu yanlış bir şey değil, sadece bir ayarlamaydı. Bunun çözümü sizin elinizde çünkü korku, şimdi harekete geçmiş olan şeyi kısıtlayabilir. Korku ve sevgi aynı anda aynı yerde olamaz.

Dolayısıyla bu, sevginizi göndermek için mükemmel bir fırsat. Nereye ve nasıl göndereceğiniz konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, önce merkezlenebileceğiniz sakin bir yer bulun. Basitçe sevginin içinizde yükselmesine izin verin, sonra bu soruların yanıtlarını görmeyi isteyin. Esayoto dediğimiz bu merkezlenmiş durumdayken, enerjinizi rahat bir mesafeden gönderebilirsiniz. Bu şekilde, bizim sizinle çalıştığımız gibi çalışabileceksiniz. Unutmayın, her biriniz güçlü şifacılarsınız.

Ve tam şu anda eyleme geçmeye çağrılıyorsunuz. Çalıştığınız kişinin yüzünü görmek veya onu tanımak zorunda değilsiniz. Sadece enerji gönderin, ihtiyacı olanlara ulaşacaktır. Bu bulaşıcı hastalığın doğası nedeniyle insanlar yalnız ölüyor. Aileleri başlarında olamıyor, bağlantıları kopuk oluyor. Ama bu boşluğu siz doldurabilirsiniz, insanların perdenin öteki yanına geçmelerine yardım bile edebilirsiniz. Sizin enerjiniz, deneyimledikleri şeyler nedeniyle desteğe ihtiyaç duyan ilk müdahale ve sağlık çalışanlarına da yardımcı olacaktır.

Perdenin diğer tarafında, farklı bölgelerde büyük bir kalabalık var. Bu konudan daha önce, Avustralya’daki yangınlar nedeniyle çok sayıda hayvan bir anda geçiş yaptığı zaman söz etmiştik. Geride kalanların bir sonraki adımı atmalarına yardım etmek üzere diğer tarafta toplanmışlardı. İnsanlarla da aynı şey oluyor. Sevgili Varlıklar, geride kalanların geçiş yapmasına yardım edecek birçok varlık var.

Yaratım Zamanları

Şimdi, eğer hayata farklı bir bakış açısından bakarsanız, karanlıktaki güzelliği görebilirsiniz. Güzelliği bulduğunuzda ışıklar pırıl pırıl parlayacak. Bu, bu kadar basittir. Belli bir nedenle burada olduğunuzu biliyorsunuz çünkü bunlar yaratım zamanları. Evet, zor göründüğünü ve hissettirdiğini biliyoruz. Aslında bunlar çok sihirli zamanlar. Siz yaşamış en büyük meleklersiniz ve şimdi bu deneyiminizden faydalanma fırsatına sahipsiniz. Bu şekilde en büyük onurla sizin güzelliğinizi yansıtıyor, size gerçekte kim olduğunuzu ve bu güzel gezegene niye geldiğinizi hatırlatıyorum. Şimdi rüyadan uyanma zamanı, çünkü şimdi bizimle birliktesiniz. Birbirinize saygıyla davranın Sevgili Varlıklar. Birbirinizi destekleyin ve bu yeni ışık oyununu oynarken birlikte iyi bir oyun çıkarın. Ben Merlia, Merlin’in dişi veçhesi. Bir ara gelin ve beni görün.

Espavo

____________________________________________

~Kalpleri Birleştirmek~

Barbara Rother

Ruhsal Güvenlik Ağı

Tüm dünyamızı etkileyen korona virüs salgınına karşı takınacağımız tutum, bizim bakış açımıza bağlı. Korku ve felaket senaryoları içinde mi yaşıyoruz yoksa bunu yoğun yaşantımızdan bir süreliğine uzaklaşıp geleceğimizi yeniden planlamak için bir fırsat olarak mı görüyoruz? Bu kişisel bir seçim… Bu afetle nasıl başa çıkacağımız konusunda hepimizin kendi fikirleri var. Şu ara yargılardan uzak durmak her zamankinden daha önemli. Size doğru gelen bir şey başkasına öyle gelmeyebilir. Ciddi mali sıkıntılar yaşayan insanlara çok üzülüyorum. İnsanlığı saran fiziksel acı ve ölüm çok sarsıcı. Birbirini destekleyen insanların öykülerini bulup okuyorum. İşte bu, bir insan meleğin yardıma geldiği an. Gelecek için umut var.

Şimdi kişisel alanımızı kısıtlanmış hissediyoruz ama şunu hatırlamak lazım ki bizden daha zor koşullarda olan insanlar var. Bir araya gelip onlara iyi dileklerimizi sunalım. On dört yaşındayken okuduğum bir kitap, bana başka insanların yaşadıklarından ders almayı öğretmişti. Kitabın adı, Anne Frank’ın Hatıra Defteri idi. İkinci Dünya Savaşı sırasında o ve yanındaki yedi kişi, hayatta kalabilmek için 761 gün boyunca 60 metrekarelik bir çatı katında ses çıkarmamaya çalışarak saklanmışlardı. Şükran duyuyorum. Yaşadığım deneyimler beni büyüttü. Her ders, kendimi tanımak ve ruhsal yolculuğuma devam etmek için bir fırsat.

Her şey çok kötüyken biz çok iyiyiz. Krizlerden geçerken insanlar birbirine kenetlenir. Yalnız olmadığınızı bilmek şimdi her zamankinden daha önemli… Bu virüs nedeniyle aramıza fiziksel mesafe koymamız gerekse de, kalpten bağlıyız. Bu bizim ruhsal güvenlik ağımız.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2020

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!