Nisan 2015

FARKLI BOYUTLARIN BİRLEŞİMİ
Ortogonal Matris

Yuva’dan Selamlar ,

Bugün çok neşeliyiz. Bugün son derece özel çünkü sevgili varlıklar bu, bütün boyutlarda “şimdi” noktasıdır. Sizi bu yolculuğa çıkarırken bugün paylaşacağımız güzel bilgi budur. Görüyorsunuz sevgili varlıklar, şu anda gezegeninizde çok heyecan verici olan pek çok şey gerçekleşiyor. Çünkü kendi gerçekliğinizi anlamaya başlıyorsunuz ve bu noktadan itibaren onu yapıcı şekilde kullanarak yaratmak istediklerinizi hayata geçiriyorsunuz. Şimdiki zamanda şimdiki anın içindesiniz. Bu mükemmeldir çünkü şimdiki ana kendinizi gerçekten demirleyebilmeniz için gereken pozitif, negatif, geçmiş, gelecek ve geri kalan her şeye sadece buradan ulaşabilirsiniz. Farkında olabilirsiniz ya da olmayabilirsiniz ama gerçekleşmekte olan güzel bölüm perdenin şeffaflaşmasıdır. Bu pek çok yolla gerçekleşiyor ve her bir birey için biraz farklı şekilde oluyor. Her birey bunu biraz farklı şekilde deneyimleyecek ve olması gereken de budur. Sizler de bunu farklı yollarla deneyimlemeye başlayacaksınız. İzin verirseniz insanlığın toplu olarak perdenin şeffaflaşmasını deneyimleme yollarını açıklayalım.

Ortogonal Matris

Sizler zaman ve uzayın farklı boyutlarına sahipsiniz. Bunun sizin zaman çizginiz olduğuna inanırsınız çünkü bütün görebildiğiniz ondan ibarettir. Hemen yanınızdaki diğer boyutları göremezsiniz. Onlara nasıl ulaşabilirsiniz? Bu uzun zamandır bilinen bir sırdır fakat çok nadir kullanılmıştır. Diğer boyutlara nasıl ulaşırsınız? Bu 90º lik dönüşle yapılır. Çok basit gibi ama uygulamaya koymak zor. Şu şekilde düşünün: Bulunduğunuz zaman çizgisinden diğerine basitçe 90º lik bir sağa ya da sola dönüşle geçebilirsiniz. Bu ortogonal matristir. Boyutlar arasındaki duvarlar daha da incelmeye başlarken neler olup bittiğini açıklamak için bazı parçaları bir araya getireceğiz. Bu deneyimi topluluk olarak yaşıyorsunuz. Sadece bir boyutta değil pek çok boyutta ve aynı anda. Bu gerçekleşirken tuhaf şeyler göreceksiniz. İzin verirseniz açıklayalım.

Eğer haberleri açtığınızda birdenbire bir tren enkazı görüyorsanız muhtemelen yakın gelecekte üç ya da dört tane daha göreceksiniz demektir. Gerçekte trenler birleşmeye başlayan farklı boyutlardalar ve bu yüzden oradaki her türlü enerjinin tekrar ettiğini görüyorsunuz. Eğer bir uçak kazası ya da insanlığı şaşırtan buna benzer bir olay varsa bunlardan bir tane daha ya da daha önce olana çok benzer bir tane daha görmeniz büyük bir ihtimaldir. Bu olduğu zaman enerjiyi alıp onu ileri taşıma şansınız doğar. Bu enerjiyle çalışabileceğiniz pek çok yol vardır. Bu aslında boyut duvarlarının birleşmesidir. Bu olurken enerjiyi tutma ve her bir olayda onunla farklı şekilde çalışma fırsatınız vardır. Bunu seyretmek bizim için sihirli hale geliyor çünkü ilk defa zaman ve uzayın diğer boyutlarına göz atma şansına sahipsiniz. İlk defa nasıl işlediği ve nereye gittiği ortak titreşiminizi de etkiliyor. Doğru yoldasınız sevgili varlıklar. İnanılmaz derecede iyi işliyor, ilerlemeye devam edin. Boyutların arasındaki duvarları yıkıyorsunuz. Bu bizim için neden önemli? Sevgili varlıklar, sizler mükemmel yaratıklarsınız fakat kusurlar gezegeninde yaşarken bunu anlamak zordur. Bu gezegende var olabilmenizin tek yolu mükemmelliğinizi aynı anda yaşadığınız farklı boyutlara saklamaktır. Ve bu yöntem oldukça iyi işliyor.

Kusurlu Bir Dünyadaki Kusursuz Varlıklar

Biraz daha ilerleme kaydederken bir zaman gelecek ki kendinizin diğer boyutlardaki gerçeklikleriyle bağlantı kurmayı başarabileceksiniz. Bu sizin için oldukça ilginç olacak. Bu boyutta çalışıyor ve hayatınızı kuruyorsunuz. İzin verirseniz şöyle söyleyelim: Bir işiniz var, xyz kişisisiniz, xyz işini yapıyorsunuz, üç çocuğunuz var, on iki yıldır evlisiniz ve bunlardan başka faaliyetleriniz var. Mükemmel. Başka tarafta aynı ruh biraz farklı bir deneyim geçiriyor.Bütün bu çoklu boyutlarda aynı çekirdek kimliği kullanıyorsunuz fakat farklı bir deneyimden geçiyor ve her bir zaman çizgisinde farklı seçimler yapıyorsunuz. Bu sihirlidir. Pek çok kuantum alanı vardır ve sizin kuantum fiziğinizin inandığı şey her seçimin başka bir zaman ve uzay boyutu yarattığıdır. Size şunu söyleyelim, bu gerekli değildir. Zaten birkaç farklı boyuta dağılmış durumdasınız ve her birinde aynı seçimi yapmak zorunda değilsiniz. Çoğu zaman önemli bir seçim yapıp iki seçenekten birini tercih ettikten sonra kötü hissedersiniz çünkü bir insanı ya da enerjiyi geri çevirmiş olursunuz. Sevgili varlıklar, bunun işleyiş biçimi böyle değildir. Şu şekilde çalışır: Bu boyutta gerçekten önemli, hayatınızı değiştirecek türde bir seçim yaptığınızda diğer bir boyutta muhtemelen bu seçimin tersini yaparsınız. İşin güzel tarafı budur. Bu mükemmel bir varlık olarak kusurlu bir gezegene gelip kusurlu bir deneyim yaşamanızın yoludur. Bizim açımızdan bu mükemmeldir… muhteşemdir. Bu fikri anlamaya başlıyorsunuz. Zamanla bizim basitçe “tuhaf şeyler” diye adlandıracağımız durumlardan daha fazla göreceksiniz. Bu, bölünmenin sessizce ortadan kalktığı yerlerden boyutlar arası gerçekliğe sızmaya başladığınızın işaretidir. Sessizce diyoruz çünkü gerçek budur. Bir noktayı işaret edip bunun başka bir boyut olduğunu söyleyemezsiniz. Çünkü bunu yaptığınız anda bu boyuttan diğer boyutu etkilemiş olursunuz ve o değişir. Gerçekten, yarattığınız etki bununla ilgili her şeyi değiştirir. Sizler yaşayan bilinçli yaratıcılarsınız, her biriniz, tek tek. Bunu inanılmaz boyutlardaki sevgiyle yapıyorsunuz. Yeni dünyanın enerjisi budur. Bir araya getirdiğiniz şey budur.

Üçlü ve Dörtlü Tuhaflıklar

Bütün boyutlarınızı neden bir araya getiriyorsunuz? Çok basit bir sebep yüzünden sevgili varlıklar. Sizler mükemmelsiniz ve mükemmelliğinizi talep ediyorsunuz. Bununla daha fazla gururlanamazdık. Evet, bazılarınız bu konuda zorluk yaşıyor. Size egonun kötü olduğu, onu beslememeniz gerektiği, kendinizden önce başkalarını düşünmeniz gerektiği öğretildi. Bu doğru değil. Aslına bakarsanız bu, enerjinin tam olarak yanlış yönlendirilmesi. Bu devasa değişimler zamanında kendinizi en öne koymanız kesinlikle gerekli olacak. Bir girdaba kapılır ve etrafında dönüp durursunuz ama asla ilerleyemezsiniz. Sadece hareket etmiş olursunuz. Biz bunu kendi kuyruğunu kovalamak diye adlandırıyoruz ve bunu uzun bir süredir yapıyorsunuz. Boyut duvarlarının birleşiminin ilk işaretlerini küresel olaylarda göreceksiniz. Birdenbire birbirine çok benzeyen üç ya da dört olayın neden aynı anda arka arkaya sıralandığını merak edeceksiniz. Çünkü sizler diğer parçalarınızı bir araya getiriyorsunuz. Bu topluluk seviyesinde gerçekleşmek zorunda o yüzden kişisel düzeyde çok fazla görmüyorsunuz. Fakat dünya olaylarında ya da en azından dünya haberlerine konu olacak boyutlardaki olaylarda görüyorsunuz. Bu, yaratmakta olduğunuz boyutsal gerçekliklere kapı açan gelişmedir. Bu neye benzer? Şu oyunu oynadığınızı hayal edin: Takip ettiğiniz bir senaryo olduğunu ve etkileşim halinde olduğunuz birkaç oyuncu olduğunu düşünün. Birdenbire biri kanalı değiştirir ve aynı aktörün farklı yardımcı karakterlerle beraber başka bir rolü oynadığını görürsünüz. Yine de o bir önceki kanalda gördüğünüz kişidir. Şimdi anlamaya başlıyorsunuz. Sonuç olarak hangi senaryoyu oynayacağınız ve bunlardan hangisinin merkez hayatınız olacağı konusunda seçim şansınız vardır. Bunun anlamı bir tanesinin diğerlerinden daha önemli olduğu mu? Hayır. Bu sadece şu anda, olanlara hangi zaman çizgisinden baktığınızı belirler. Çok basit. Hepsinde aynı anda var olursunuz ancak dikkatiniz sadece bir tanesine odaklanmıştır. Bu yüzden dünya olaylarını izleyin. Üçlü, dörtlü hatta beşli sayılarla gelen alışılmadık gelişmeleri seyredin. Farklı boyutlardaki gerçekliklerinizi bir araya getirmeye başlıyorsunuz ve bu sadece bunun kanıtı.

Artık mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha fazlasını ortaya koyma gücüne sahipsiniz. Dünya gezegeni değişiyor. O, güçlendirilmiş insanlara yer hazırlıyor. Hazır mısınız? Gücünüzü ele almaya ve zamanın ve uzayın bütün boyutlarında yaptığınız seçimlerden sorumlu olmaya hazır mısınız? Bugün geldiğiniz nokta budur. Bir sonraki basamağa atlayabilmek için bir araya getirdiğiniz parçalar bunlardır ve yaptıklarınız işe yarıyor. Her birinizi tek tek kutluyoruz. Kendinizi özgür seçim gezegeninde tam olarak olmak istediğiniz zaman ve uzay noktasında konumladınız. Şimdi ileri doğru adım atın ve yolculuğun tadını çıkarın. Bilin ki sizler çoklu boyutları görmeyi öğreninceye kadar karşılaştığınız her şey çoklu sayılarla gelecek. Sonra her bir boyutun en iyi tarafını alacaksınız ve bu tam olarak çok boyutluluğun birleşmesinin neye benzediğini açıklar. Şu anda tam önündesiniz. Sevgili varlıklar, siz aynı zamanda zaman çizgilerinin kesişmesinden fayda sağlayabileceğiniz bir döneme de girdiniz. Gerçek şu ki şu anda bir bekleyiş içindesiniz. Büyük düşünün. Riske girmeye cesaret edin ve o her ne ise tutkunuzu bulun. Yargılamazsanız gerçekte kim olduğunuza daha fazla yaklaşabilirsiniz. İlerleyin. Belki de çok uzun zamandır ilk defa rüzgarı arkanızda hissedeceğiniz zamanlardasınız. Dünya gezegeninde önemli değişiklikler oluyor. Topluluk olarak ilerlemeyi kabul ettiniz ve bunu sadece buradakinde değil zaman ve uzayın bütün boyutlarındakilerde aynı anda görüyorsunuz. Bu oldukça büyük bir topluluk. Bunlar boyutsal gerçekliklerin kaynaştığını göreceğiniz zamanlar. Bunlar harika zamanlar ve bizler şimdiye kadar yaşamış olan en görkemli meleklerle daha fazla gurur duyamazdık.

Espavo, sevgili varlıklar. Bilin ki her hareketinizi gururla seyrediyoruz. Kendinizi yargılamayın, bu sizin işiniz değil. İleri doğru adım atın ve bunun varlığınızda tutabildiğiniz bütün parçalarını bulun. Boyutlar birleşmeye başlayacak ve mükemmellliğiniz geri dönecek.

Bu bizim için büyük bir onur. Bu özel zamanlarda birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyoruz. Birbirinizi desteklemek için fırsat kollayın. Bu yeni oyunun tadını çıkarın. Beraber güzel bir oyun çıkarın.

Espavo,

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Ne İstediğinize Dikkat Edin

Bir ay kadar önce Steve’e hayatımda heyecan verici bir yenilik istediğime dair cesur bir söylemde bulundum. Hemen şöyle dedi: “Ne istediğine dikkat et. Gerçekleşebilir.” Kabul ettim ve şöyle dedim: “Bunu geri alıyorum. Hayatımın şimdiki halinden çok memnunum.” Çok geç, çoktan harekete geçmişti.

Biliyorum ki hayat iniş çıkışları, burgaç ve dönemeçleriyle lunapark trenleri gibidir. Ne zaman akışa uyup yolculuğun tadını çıkaracağımı ve o çılgın bölümlerde ne zaman sıkı tutunacağımı biliyorum. Artık gerçek bir lunapark trenine binmek istemiyorum çünkü beni korkutuyor. Pek çok defa korkumu yenmek ve o deneyimi yaşamak için kendimi binmeye zorladım. Hayat da böyledir. Yolunuzda ilerlemek için ara sıra dünyanızı sarsan bir geziye çıkmak zorunda kalırsınız.

Yarattığım hayata sahip olduğum için şanslıyım. Lightworker’da tutkumu yaşıyorum, harika bir eşe, aileye ve eve sahibim. Steve’le bu konuşmayı yaptığımızda hayatımda hiçbir terslik yoktu. Sadece zorluklarla dibe vurmak ya da çoşkuyla havalanmak yerine ortadan kayıp gidiyordum ve bu çok uzun zamandır böyleymiş gibi hissediyordum.

Steve ve ben on yıldır Las Vegas’ta yaşıyoruz. Kendimiz için mükemmel bir ev ve Lightworker için yer yaptık. Evimizi kendi zevkimize göre tekrar düzenledik. Ziyarete gelen herkes yuva hissi verdiğini söylüyor. Bu bizi ve evimize gelenleri mutlu etti. Bu ev bizim ruhumuzu yansıtıyor.

Herhangi bir yere seyahate gittiğimde geri dönmek her zaman iyi hissettirir. Bu sefer farklıydı, kendi içimde bir çatışma hissettim. San Diego’dan yeni döndüm. Cennette bir hafta geçirdim. Yedi yaşındaki torunumla oynadım, arkadaşları ve akrabaları ziyaret ettim. Bölgenin güzelliğinden ve özellikle de okyanustan büyük zevk aldım. Burası Steve ve benim için otuz yıldan fazla bir süre yuva olmuştu. Burası oğullarımızı büyüttüğümüz yer ve ailemizin büyük bölümü burada yaşıyor. Burası her zaman kalbime yakın olacak. Las Vegas’a taşınmayı seçmemizin bir sebebi olduğunu biliyorum fakat San Diego’ya geri dönme fikri sık sık ortaya çıkıyor özellikle de bu ziyaretten sonra.

Geri döndüğümde duygularım beni şaşırttı. Bu gezinin benim için hoş bir tatil olacağını düşünmüştüm. Bunun beni duygusal bir çalkantıya sürükleyeceğini fark etmemiştim. Heyecan istemiştim, öyle değil mi? San Diego’ya geri dönme isteği her zamankinden daha güçlüydü. Oradaki evleri araştırmak için internetteki emlakçılara göz atmaya başladım. Tahmin edersiniz, ideal konumdaki mükemmel evi buldum. Vay, ben son derece güçlü bir yaratıcıyım. Harcamak istediğimiz rakamdan daha pahalıydı elbette ama o parayı da yaratabilirdim öyle değil mi? Aynı his yıllar boyunca su yüzüne çıkıp durdu ama zamanı olmadığını hep biliyordum. Derinlerde bir yerde şimdi de zamanı olmadığını biliyorum. Duygularım tekrar dengeye oturdu ve şimdi daha gerçekçiyim çünkü derin bir ruhsal araştırma yaptım. Las Vegas’taki işim henüz bitmedi. Evimizde ve etrafında geçirecek pek çok değerli zamanım olduğunu biliyorum. San Diego’ya dönme fikrini askıya aldım. Bunun geleceğimizde olup olmayacağına Steve’le beraber karar vereceğiz. Oğlumuz, gelinimiz ve beş aylık torunumuz dahil burada sahip olduklarımızın tadını çıkaracağım. Belki bir gün hep beraber taşınırız. Kalbimin bir parçası San Diego’da olsa da bir parçası da Las Vegas’ta. Yuva kalbin olduğu yerdir. Şimdi yuvadayım.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.