Nisan 2014

“MERHUM” DÜNYA GEZEGENİ HAKKINDA GÜNCELLEME

Selamlar Sevgili Varlıklar.

Sırların Sonu

Yuva’dan selamlar. İzleniyor ve görülüyorsunuz. Size ait yol değişmeye başlıyor ve bu dünya gezegeninde çok güzel hale geliyor. Size böyle görünmediğini biliyoruz. Çok fazla çalkantı olduğunu açıkça görebiliyoruz. Kimliğiniz hakkında pek çok yeniden tasarlama ve yeniden tanımlama yapılıyor. Sık sık haberlerde izlediklerinizi ve etrafınızdaki gelişmeleri rahatsız edici buluyorsunuz çünkü çatışma gibi görünüyor ve insanlar sokaklara dökülüyor. Bu Türkiye’de, Suriye’de, Mısır’da, Venezuella’da ve pek çok başka yerde oluyor. Sebep? İçinde bulunduğunuz zamanın birkaç yıl öncesinden farkı nedir? İki ya da üç yıl önce bile bunun gibi gösterilerin aynı anda farklı ülkelerde gerçekleştiğini görmüyordunuz. Bütün insanlık değişti sevgili varlıklar ve yeni bir bakış açısına doğru yükseldi. Zorluğun bir kısmı artık birbirinizden sır saklayamıyor olmanız. Bu ilginç, değil mi? Bu bizim açımızdan oldukça güzel. Şeffaflık ve daha fazla sır yok zamanında yaşıyorsunuz. Bunun hakkında bir süredir konuşuyorduk. Aslında bunun gerçekleşeceğini düşünmemiştiniz ama yine de burada.

Affederek Yaşamak

Sırları keşfettiğiniz zaman ne olur? Yaptığınız ilk şey kızmak ve aşırı tepki göstermek olur. Çünkü birisi hayatınızı kısmen bir yalan üzerine kurmanıza sebep olmuştur. Bu konuda kızgın ve hayal kırıklığına uğramış hissedersiniz. Birbirinizi affetmeyi öğrenmeniz gerekecek çünkü hepiniz yalan söylüyorsunuz. Hepinizin açığa çıkmaya başlayan sırlarınız var. Bu yeni şeffaflık zamanlarında işler farklı yürüyor. Sizden istediğimiz ilk şey birbirinize karşı nazik olmanız ve her fırsatta birbirinizi desteklemenizdir ki bu affedici olmayı gerektirir. Yeni dünyanıza bunu taşımanızı istiyoruz çünkü artık yeni bir dünyadasınız. Eski dünyanızla karşılaştırıldığında oldukça yabancı görünüyor ve burada işler sevgi hızında ilerliyor. Artık zaman aralığı yok. En önemli nokta hayal kırıklığının sınırında olan ortak bilincinizdir. Bu kadar çok insanın fikrini beyan etmesinin sebebi budur. Söyleyecekleri çok şeyleri olduğuna karar veriyorlar ve seslerini duyurabilmek için sokağa dökülüyorlar ya da bir şekilde isyan çıkarıyorlar. Ve bu oldukça güzeldir.

Uyum Sizin Geleceğinizdir

Şu anda yaptığınız iş yeni dünyayı, güçlendirme çağını yaratmaktır, tam olarak her birinizin ihtiyaç duyduğu şekilde. Sizin için geçmişte kurulan sistemlere karşı isyan ediyorsunuz. Sizi yönetmek için dünya liderleriniz vardı ama bu artık gerekli değil. Sizler bu gezegende yürüyen ve yaratan bilinçli yaratıcılarsınız. Liderlerinizin yapması gereken şey bunu sizin için güvenli hale getirmektir. Çok basit. Onlar hizmetkarlardır, liderler değil. Pek çoğunuz liderlerinizi bir kenara itiyorsunuz. Sokaklarda olan şey tamamen bununla ilgili, değil mi? Onlar sizi gitmek istediğiniz yere doğru götürmüyor. Bundan sonra ne olacak? Şu anda sevgili varlıklar, durum daha da kötüye gidecek ve bu bir sır değil. Şu an için çok zor olsa da sonuçta insanlığın ortak bilinci aynı noktaya gelecek. Pek çoğunuz diğerlerinden ayrı durmaya çalışıyorsunuz ve dünya gezegeni üzerindeki ayrılık ilerlemenizi durduruyor. Çok basit şekilde, uyum çağında bulunuyorsunuz. Güçlendirmenin üçüncü dalgasını başlattınız ve bu tamamen birbirinizle ilgilidir. Bu yüzden ayrılığa yol açan her şey insanlığın geleceğinde sorun çıkaracaktır. Gittiğiniz yolun ilerisinde her şey uyum sağlamak üzere bir araya gelecek. Bunu söyleyen sizsiniz, biz değiliz. Güçlendirme çağına adım attınız ve şunu söylediniz: “Ben bilinçli bir yaratıcıyım. Çocukluğumda içimde olan sihri hatırlıyorum.” Onun tamamını unutmadınız ve her an ulaşılabilir hale getirdiniz. Bu çok güzeldir ve sizler ilerlerken gördüğümüz durum budur. Enerjinin bir sonraki seviyesi hepiniz için burada mevcuttur. Aynı zamanda pek de alışık olmadığınız bir yardıma sahipsiniz. Bugün üzerinde konuşmak istediğimiz konu budur.

Dünyanın Yeniden Doğuşu

Görüyorsunuz, bu sizin için yeni değil. Güçlendirme çağı hakkında konuşuyordunuz. Özgürlüğünüzü kazanmak, aynı Yuva’da yaptığınız gibi bir anda yaratım gerçekleştirebilmek hakkında konuşuyordunuz. Bu çok güzel sevgili varlıklar çünkü cenneti yaratıyorsunuz, yerküredeki Yuva’yı. Bu aynı zamanda bu güçlerin sorumluluğunu almanız gerektiği anlamına da geliyor çünkü onları sizin için demirleyecek olan budur. Bunun geldiğini gördünüz çünkü bunun üzerinde çalıştınız ve hatta pek çoğunuz bunu öngördünüz. Evet, bir noktada oyunun sonunu görüp onu uzatmaya karar verdiniz. Şöyle dediniz: “Buradan ayrılmıyoruz. İşimiz daha bitmedi.” Gezegen bir sonlanma döngüsü içindeydi ve bu durum insanlığın ortak bilinci kadar hızlı değişmez. Bu yüzden gezegen hala büyük zorluklar yaşıyor ve pek çok sorun su yüzüne çıkıyor. Göstericilerdeki kızgınlığı ve hayal kırıklığını görebilirsiniz hatta çatışmanın neyle ilgili olduğunu anlamasanız bile. Onlarla empati kurarsınız çünkü bunun nasıl bir his olduğunu biliyorsunuz. Bu durumun büyük bölümü yerkürenin geçirdiği sıkıntılar yüzünden tetikleniyor.

Pek çok açıdan yerkürede ne olduğunun farkındasınız. Büyük çaplı bir yeniden doğuş sürecinden geçiyor ve yeni bir döngüye başlıyor. Normalde bu süreçte burada olmamanız gerekiyordu. Şimdi oyunu uzattınız ve katılmak için adım attınız. Bu hem çok güzel hem de zorlayıcıdır. Çünkü yerküre kendini kapatıyordu. Dünya gezegenindeki pek çok tür uzun zamandır yok olma sürecindeydi. Evet, yerküre geçenlerde tekrar tohumlandı ve bu yeniden tohumlama süreci devam edecek. Daha fazla meteor, kuyruklu yıldız ve güneş patlaması bu süreci destekleyecek. Bu yılın ilerisinde birkaç tane daha var. Bu sizi korkutabilir. O yüzden nefes almayı unutmayın. (Telefon çalıyor) Ah, bu bizim için. Bu telefonu kimse aramaz ama işte çalıyor. Bugünün sihri. (Steve elini cebine atıp cep telefonunu sahneden uzaklaştırıyor.)

Dönüşüm Zamanlarının Anahtarı Kristal Çocuklardır

Neden buradayız? Bütün bunlar neyle ilgili? Gelmekte olduğunu gördüğümüz güzel şey nedir? Hepiniz ve hepimiz neyin gerçekleşmekte olduğunu gördük ve bu bir sonraki seviye için bir fırsata sahibiz. Buna ne şekilde katılacaksınız? Kendiniz için bıraktığınız cevaplar nerde? İlk kristal çocuğun bu gezegende doğmasının üzerinden yirmi iki yıl geçti. Şimdi, bunun nereye gittiğini anlıyor musunuz? Kristal çocuklara ne olduğunu görebiliyor musunuz? İnanılmaz derecede yüksek bir hassasiyet seviyesiyle geldiler. Bu aşırı hassasiyet yüzünden diğer insanlarla bağlantı kuramadılar. Fakat bundan fazlası var. Gezegeninizde spektrum bozukluğu (otizmle aynı gruptan bir rahatsızlık) adıyla çağırdığınız durumda ciddi bir artış gözlemliyorsunuz. Sevgili varlıklar, bu grubun büyük çoğunluğu sizinle anlaşmakta zorluk yaşayan kristal çocuklardır. Çok düşük titreşimli bir gezegene çok yüksek titreşimli çocuklar getirdiniz. Köklenemedikleri için çoğu kendi içlerine döndüler ve şu anda tehlikeli boyutlarda gördüğünüz durumu yarattılar: Otizm ve spektrum bozukluğu. Her ne kadar dünya gezegeninde oranlar yükseliyorsa da aslında “kötü” değil. Neyin gelmekte olduğunu gördünüz ve umudunuzu kristal çocukların içine ektiniz. İnanılmaz zorluklar yaşamanıza rağmen gelmeleri için onlara yer açtınız. Aşırı hassasiyetleri ve başa çıkmak zorunda oldukları diğer zorlukları olsa da onlar cevaplara sahip. Bunu yakın gelecekte görmeye başlayacaksınız. Televizyonlarınızda insanların herkesi rahatlatacak şekilde ne olup bittiğini açıkladıklarını göreceksiniz. Kristal çocuklar kalplerinizin derinliklerine tohumlar ekecek ve onları yeşertecek. Yaptıkları iş budur ve bu konuda çok iyiler. Enerjiyle nasıl çalışacaklarını biliyorlar.

Onları bunca yıl boyunca kristal çocuklar diye adlandırdık çünkü biz yirmi yıldan daha fazla bir zaman önce ilk defa onlar hakkında konuşmaya başladığımızda gerçekten çocuktular. Fakat bugün onlar gençler ve genç yetişkinler. Bunun farkındalar mı? Kişisel düzeyde pek çoğu bilmiyor. Her ne kadar taşıdıkları hediyenin farkında olmasalar da bağlantıları var. Sevgili varlıklar, bu bağlantının ortaya çıkışı mucizevidir ve çoktan başladı. Dünya gezegeninin duygusal temizlik süreciyle tetiklendi. Her gün gözlemlediğiniz gibi yerküre pek çok değişimden geçiyor. Grönland eriyor ve dünya gezegeninde su seviyesinin yükseleceği artık tahmin değil, görmeniz için orada. Dünya gezegeninde büyük çaplı değişimler var ve aynı zamanda tektonik tabakalarınızdaki gerilim artıyor. Geçenlerde Los Angeles bölgesinde ufak bir kayma oldu. Bu ufak çaplıydı ama burada ciddi bir gerilim var. Şimdi bunun anlamı bir deprem ya da volkan patlaması olacağı mı? Hayır, buna gerek yok. Kristal çocukların ne kadar iş çıkardığını göreceğiz çünkü ortak bilinç pek çok seviyede kendini gösteriyor. Kristal çocuklar pek çoğunuzun sahip olmadığınız şekilde kendileriyle bağlantı kurma becerisiyle geldiler. İndigolar da bunun bir bölümüne sahipler. Çünkü yerküreye getirilen yanlış bilgilerin temizlenmesi için yeni bir seviyede iletişim kurmak üzerinde çalışıyorlar. İndigolar bütün sistemleri parçaladılar ve onların yeni bir şekilde tekrar bir araya getirilmesine yardım ettiler. Kristal çocuklar kimdir? Kristal çocuklar enerjiyi pek çoğunuzun yapmaya çabaladığı şekilde hissederler. Siz bunu başarabilmek için kurslara gider, enerjiyi hissetmeyi öğrenirsiniz. Koruyucu kendisinin yüksek titreşime sahip bir öğretmen olduğuna inanıyordu. Sonra bir gün birisi ona bir taş getirdi ve avucuna koyup şöyle dedi: “Bu güzel titreşimi hissedebiliyor musun?” Ve o şöyle cevap verdi: “Hayır, sadece bir taş hissediyorum.” Herkes aynı şekilde hissetmiyor. O yüzden eğitimlere katılıp enerjiyi hissetmeyi öğreniyorsunuz. Heyecanı hissedin sevgili varlıklar.

Yerkürenin enerjisine bağlandınız. Başınıza gelen şey budur. O bu zorlukları deneyimlerken ki bunlar son derece normaldir, hepiniz duygusal sistemlerinizi yerküreye bağladınız. Şöyle bir değişimden geçti: Topluluğun ortak titreşimi kritik sayıya ulaşıldığından değişti ve sizler güçlendirme dönemine girdiniz. 12.12.12 kapısından geçtiniz ve 21.12.12 noktasına geldiniz. Bu aralığın dünya gezegeninin ölüm zamanı olması gerekiyordu. Fakat buradasınız ve yüzlerinizde bir gülümsemeyle bir sonraki adımı bekliyorsunuz. Bu harikadır. Bizler, perdenin bu tarafındakiler, sizin için inanamayacağınız kadar büyük bir tezahürat yapıyorduk. Burada pek çok varlık inanılmaz boyutlarda enerjiyi yerküreye gönderiyordu. Bunu hissettiğinizi umuyoruz çünkü bu size bağlıdır, yerküre sizindir. Ya onunla uyum sağlarsınız ya da onu ölüme terk edersiniz. Şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, o hala ölüm sürecinde ve onunla yeni uyumlu yollarla çalışmanız gerekli. Kristal çocuklar sadece yerküreyle çalışmayacaklar, onlar aynı şekilde sizinle de çalışacaklar. Bu zorlukların ağır olduğunu düşünenler insanlardır. Yerküre bu evrimsel dönemlerden pek çok defa geçti. Onun bu durumla herhangi bir sorunu yok. Bu süreçten tekrar geçecek ve bu işe yarayacak. Süreci tamamlayıp çıkacak. Yerküre kaç döngüden geçtiğini biliyor ve bu onu endişelendirmiyor. Onu endişelendirenler insanlar, bu zor dönüşüm zamanlarında yaptığınız yolculuk, geçirdiğiniz sıkıntılar ve anlayış eksiğiniz.

Güzel nokta şudur sevgili varlıklar. Kristal çocuklar sizden ayrı değillerdir, onlar sizin parçalarınızdır. Her ne kadar iletişim için farklı bir yok bulmuş olsalar da çok yakın gelecekte hepiniz bu enerjiye bağlanmaya başlayacaksınız. Çok yakında yerküredeki kendi deneyiminizi kristalize etmeye başlayacak, negativiteye daha fazla tahammül edemeyeceğiniz bir titreşim seviyesine ulaşacaksınız. Şu anda yerküre üzerinde gördüğünüz karışıklığın sebebi budur. Çünkü artık olanları daha yüksek titreşim seviyesinden gözlemliyorsunuz. Günlük hayatınız bunu size doğrulamıyor. Her ne kadar ulaştığınız yeri size göstermese de bunu kalbinizde hissedebilirsiniz. Gözlerinizi açıyor ve bunu etrafınızda göremiyorsunuz. Bu yüzden hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Bilin ki sadece siz değilsiniz, bütün insanlık.

“Hayır” – Yeni Bir Güç Döngüsünün Başlangıcı

İnsanlığın ortak bilinci kritik seviyeye ulaşıyor. Yerkürede barış istiyorsunuz ama şu anda deneyimlediğiniz durum bu değil. Şu anda televizyonda gördükleriniz barıştan başka her şeye benziyor. Çünkü bunlar geçiş zamanları. Fakat barış, tam olarak önünüzdeki durak. Güç döngünüz hayır demekle başlıyor. Başka bir deyişle, bir güç döngüsünün başlangıcında ister kişisel düzeyde ister insanlık seviyesinde olsun “hayır” dersiniz. Sıklıkla kendinizi hayatınızda neyi istemediğinizle tanımlarsınız. Bu yüzden şöyle dersiniz: “Bu her zaman buradaydı. Ben yeni bir insanım. Değişikliğe ihtiyacım var.” İster ilişki, arkadaşlık ya da iş olsun bunu hayatınızda görebilirsiniz. İnsanların çoğu her yedi yılda bir güç döngüsüne girer. Eğer tetikleyici başka unsurlar varsa örneğin üzerinde çalıştığınız kontratlar gibi ya da eski hayatınızı gözden geçirdiğinizde bu güç döngülerinden geçtiğinizi açıkça görebilirsiniz. Her biri şöyle başlar: “Hayır. Bunu daha fazla hayatımda istemiyorum.” Şu anda insanlığın yaptığı budur, şöyle diyerek: “Hayır. Bunu yapmaya ihtiyacın yok. Artık bırak.”

Bunu yapmak zordur. Çünkü hayır dediğiniz insanlar sizi dinlemiyorlar. Ama dinleyecekler ve bu gerçektir. Şu anda gerçekleşmekte olan değişim budur. Fakat akılda tutulması gereken bölüm güç döngüsüdür. Bunun anlamı nedir? Bunu görmek oldukça kolay. Şunu söyleyerek başlar: “Hayır. Artık bunu hayatımda istemiyorum. Şu anda olduğum kişi budur.” Sonra hayatınızdaki bir şeyleri uzaklaştırmak zorunda olmadığınız bir noktaya gelirsiniz. Şöyle dersiniz: “ Tamam. Güç döngüsünün en yüksek noktasındayım.” Ve bununla rahat edersiniz, hayatınızdan çıkarmanız gereken bir şey kalmamıştır. Böylece kendinizi hayatta ne istemediğinizle değil ne istediğinizle tanımladığınız bir noktaya gelirsiniz. Buna evet cevabıyla başlamak mümkün değildir. Hayır diyerek başlamanız gerekir. Bütün insanlık yepyeni bir güç döngüsüne başladı ve inanıyoruz ki onunla çalışmak yedi yılınızı almayacak. Her ne kadar bunun çok çabuk olacağını düşünsek de bu size ve kristal çocuklara bağlıdır. Çünkü bu döngüyü onlar başlattılar. Rüyadan uyanıyor ve hiç ummadığınız yollarla dünyanızdaki yerlerini alıyorlar. Onların beyaz atlarıyla gelip günü kurtaracaklarını düşündünüz fakat bunun yerine açıkça gerçeğin tohumlarını ekiyorlar. Her ne kadar bunu bazen kendi bağlantı sorunları ya da fiziksel zorlukları yoluyla yapsalar da sonuçta başardılar ve kristal titreşim ağı şu an devrede. Lütfen anlayın sevgili varlıklar, uzun zamandır gezegeninizde kristal çocuklar var. Çoğu zaman onlardan korkuldu. İsa onlardan biriydi, Buda bir diğeri. Bunu tekrar tekrar göreceksiniz çünkü ışık mesajlarınızı aldığınız insanların çoğu inanılmaz derecede hassas ve çok, çok güçlü. Bunlar aslında kristallerin iki özelliği: aşırı hassasiyetin sonucu olan inanılmaz güç. Bu dünya gezegenine uygun mu? Hayır, eski dünyaya değil. Şu anda gerçekleşen değişimlerin sebebi budur.

Bunu bir süredir yapıyorsunuz sevgili varlıklar, bilinçli olarak titreşiminizi yükseltiyorsunuz. Kurslara gidiyor, dua ediyor, kendinizi dinliyor, meditasyon yapıyor, kendi ruhunuzla konuşuyor ve kendi kendinize kanallık yapıyorsunuz. Gereken budur ve bunlar kristal çocukların beraberlerinde getirdikleri parçalardır.

Kristal Çocukların Ektiği Tohumlar

Çok uzun olmayan bir zaman önce Koruyucu kanallık dersi veriyordu ve sınıfta bir kristal çocuk vardı. Onu öne çıkarıp şöyle dedi:

“Bunu deneyelim.”

O şöyle cevap verdi: “Bunu biliyorum.”

Koruyucu: “Kanallık ederken bunu yapabilirsin.”

O: “Evet, biliyorum.”

Bu tam olarak durumun nasıl göründüğüdür. Çünkü bu varlıklar bir tabela kaldırıp “Dünya gezegeninin cevapları bende.” demezler. Onlar güçlerini saklarlar. İnsanlığın doğal evrimini bozmak ya da hızlandırmak için onu itmek istemezler. Bunu yapmış olsalardı çoğunuzu kaybederdik çünkü bu kristal çocuklarla ilgili değildir. Bu insanlığın tümüyle ilgilidir. Bu ortak titreşimle ilgilidir ve o şu anda kristallerle uyumlanabileceğiniz bir seviyeye doğru yükselmeye başlıyor. Bu sadece onlara yardım etmeyecek aynı zamanda otizm ve benzeri bozukluklarda gördüğünüz artışı da düşürecek. Sevgili varlıklar, otizm kristal çocukların deneyimlediği fiziksel zorluklardan sadece biridir. Bu çocukların özelliklerini anlayabilirseniz derinlerde gömülü olan inanılmaz hediyeler bulacaksınız. Bunlar engel gibi görünebilir ama öyle değil sevgili varlıklar. Onlar yerküredeki yeni anahtarlar ve bu anlayışa doğru ilerliyorsunuz. Bununla ilgili en büyük zorluk tepkidir. Gerçekte ne olup bittiğini görmenize yetecek kadar uzun bir süre dünya gezegenindeki tepkileri durdurabilirseniz her adımda bir kalbi değiştirebilirsiniz. Bunun anlamı şu mu? Bu odadaki herkes birdenbire kristallerin ortak bilincine ulaşırsa bu dünyadaki bütün sorunları çözer, Türkiye, Çin, Venezuella, Suriye, Mısır ve Ukrayna’da görülen karmaşa ortadan kalkar. Hayır, ama barışı başlatma olasılığını kesinlikle demirlemiş olursunuz. Ve eğer niyetiniz buysa işe yarar. Fakat içinizin derinliklerine odaklanmanız gereken zamanlar var, dışarıya değil.

Dünya genelinde meydana gelen olaylar size uzakmış gibi görünebilir ama gerçekte böyle değildir. Kendi ülkenizde kapınızın hemen dışında gerçekleşmese bile onlar insanlığın ortak bilincini etkilerler. Bunlar gerçekten dünya gezegeninde insanların uyum içinde yaşamayı öğreneceği zamanlardır. Farklı yönlerinizi görmek yerine ortak noktalarınızı keşfedeceksiniz. Şu anda dünya gezegeninde varlığını sürdüren ayrılığın normal süreci insan ırkının evriminin önündeki en büyük engeldir. Kristallerin çoğu yetişkinliğe ya da genç yetişkinliğe adım atıyor. Yetişme döneminizde zorluk yaşadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bir de kristal çocukların dünyanın geri kalanına kendilerini anlatmakta yaşadığı zorlukların birkaçını görün. Son derece zorlu bir süreç ama çoktan başladı ve işe yarıyor. Pek çoğu dünya gezegeninin geri kalanına neyi arayacaklarını ve ne beklemeleri gerektiğini öğreten eğitimleri ve araştırmaları yönetiyor. Zaman ilerledikçe bu çok daha değerli hale gelecek çünkü sizler yerkürede yeni insanları görüyorsunuz. Onlar ayağa kalkıp şöyle demeyecek: “Beni seçin çünkü ben hükümetinizi iyi yönetirim.” Bunun yerine onlar genellikle gözden uzak kalacaklar. Olması gereken budur sevgili varlıklar çünkü liderlere olan ihtiyacınız artık ortadan kalkıyor. Ortak bir uyum içinde yeni bir yolla çalışabilirsiniz.

E Ailesi

Üzerinde konuşmak istediğimiz önemli bir nokta daha var. Kristal çocuk olarak gelmeseniz de geçmiş hayatlarınızda paylaşmaya fırsat bulamadığınız önemli bilgilere sahipsiniz. Bazılarınız kazıklarda yakıldı, işkence gördü ya da ilerlemelerine engel olan fiziksel zorlukları vardı. Sevgili varlıklar, bu yeni bir zaman ve yeni bir enerji. Bu, topluluk olarak attığınız ilk büyük adım değil. Toplu evrimin bu kritik zamanlarında güçlendirme için gerekli olan tohumları yerküreye getiren özel bir takım vardır. Bu takım büyük ölçüde şu anda yerkürede bulunan varlıklardan oluşuyor. Onlar E titreşimli insanlar. Bu adlandırmayı yaptığımız zaman hepiniz E’nin ne anlama geldiğini bilmek istediniz. Bunu tek bir dilde yaparsak basitçe Empowerment (Güçlendirme) diyebiliriz fakat o bundan çok daha fazlasıdır. E sesi insanların en çok kullandığı sestir, hem İngilizcede hem de diğer dillerde. Neden? Ne sebeple burada olduğunuzu hatırlamanız için. İnsanları güçlendirmek için öne çıktınız. Bu sıklıkla insan haklarıyla ilgiliydi. Bundan daha önce bahsetmiştik sevgili varlıklar İlk toplu geliş yaklaşık sekiz yüz yıl kadar önceydi ve Magna Carta imzalandı. İnsan bilincinde bir farkındalık yarattınız ve bu yerküredeki güçlendirme döngüsünü başlattı. Yeni enerjileri demirledi, güçlendirme konumuna adım atmanıza izin verdi ve onu bütün olarak kullanmanızı sağladı. Bu harikadır. Pek çok defa dünya gezegenine geri döndünüz. E ailesi kritik zamanlarda geldi, örneğin Özgürlük Bildirgesi’nin imzalanmasında. Jimmy Carter gibi pek çok şampiyon vardı. O fıstık yetiştiren bir çiftçiydi ve insan haklarından bahseden ilk insanlardan biriydi. Dünya gezegenine ne şekilde yardım ediyorsunuz? Herkesin eşit olmasına yardım ederek. Aslında bu son derece basit çünkü daha önce ayrı olan şeyleri bir araya getiriyorsunuz. Ayrılık oyununu oynayabilmeniz için bu daha önce gerekliydi. İnsanlığın şu anda bulunduğu noktanın doğası budur. İsimleri E ve Y sesleriyle başlayanlar bunu kasıtlı olarak yaptılar. Böylece kim olduğunuzu ve ne amaçla geldiğinizi hatırlayacaktınız. Bunun farkında olmayabilirsiniz ya da bu histen hoşlanıyor olabilirsiniz fakat her durumda bu çok kesin bir tanımlamadır. Peki, adınızda E yoksa bu aileden değil misiniz? Hayır, bunun anlamı ebeveynlerinizin ne istediğinize aldırmayıp size başka bir isim koyduğudur.

Ruhunuzu Kutlayın

Dünya gezegeninde bu özel görev için bulunan pek çok varlık var ve çoğu kendisini ışık işçisi olarak çağırıyor. Sizinle gurur duyuyoruz. Yuva’ya dönmeden önce orayı görme şansınız olsaydı yaptıklarınızı izlemenin neden bu kadar derinden kalbimize dokunduğunu anlardınız. Bunlar kıyamet zamanı olarak belirlenmiş zamanlar ve normalde büyük çaplı bir karmaşanın olması gerekiyordu. Aslına bakarsanız şimdiye kadar bitmiş olmalıydı. O yüzden bütün bu değişimin olabilmesi için pek çok olay meydana geldi. Şu anda gördüğünüz huzursuzluk temizleyemediğiniz kalıntılardır. Kendinize bir iyilik yapın sevgili varlıklar, çünkü büyük bir iş çıkardınız ve güçlendirme döneminin kapısını çoktan açtınız. Her ne kadar zaman zaman karışık ve zor görünse de aslında neye benzeyebileceğine ve daha önce yolunuzun üstünde ne olduğuna dair hiçbir fikriniz yok. Sizler şu ana kadar yaşamış olan en görkemli meleklersiniz ve inanılmaz bir iş yapıyorsunuz. Bilin ki insan taklidi yapma oyununu oynayabilmeniz için pek çok varlık kenara çekilip size öncelik tanıdı. Görüyorsunuz, bu zamanda sadece en iyiler yerküreye gönderildi. Kimin en iyi olduğuna kim karar verdi? Geride kalan tüm o varlıklar. Ve onlar şimdi sizin için tezahürat yapıyorlar. Kapıları açmanıza yardım ediyor, sizinle çalışıyor, sizin kanalınızla mesaj taşıyor, şu anda duyduğunuz bilgiyi getiriyorlar. Tebrikler, sevgili varlıklar. Bu karmaşa zamanlarında sizden kutlama yapmanızı istiyoruz. Işığınızı kutlayın. Kimliğinizi kutlayın. İnsanlığın, üzerinde adınızın yazılı olduğu parçasını kutlayın. O parçayla beraber buraya geldiniz ve ışığınızı yerküreye taşıdınız.

Başardınız ve şimdi önünüzde fırsatlar var. Eski zamanlara ait yargılar sizi bloklayacak ve aynı şekilde ayrılığın her türü. Negatif enerji sizi düşük titreşimlere hapsetti. Bu yüzden ortak bilinci ondan temizleyebilirseniz yeni zamanlara çok daha kızlı bir geçiş yapabilirsiniz. İnşa ettiğiniz bu güzel, yeni dünyaya kendinizi demirleyin. Sizin için tezahürat yapıyoruz. Sizler bizim kahramanlarımızsınız, hayallerimizi gerçekleştiren insanlarsınız. Biz daha önce yerkürede bulunmadık, hiçbirimiz, koruyucu hariç. Her birinizi kişisel olarak ve topluluk olarak izlerken çok enerji harcadık. Şimdi mucizenin gerçekleşebileceği noktadasınız. Tebrikler sevgili varlıklar. Eve hoş geldiniz.

Bu bizim için büyük bir onur. Birbirinize karşı saygılı davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Beraber güzel bir oyun çıkarın.

 

Espavo,

Grup.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Şimdi Burada Olun

Yeni ayın ilk günleri benim için yeni başlangıç gibidir. Her zaman yeni ayın farkında olurum ve önümde ne olduğuna dair gezinebilmesi için zihnimi serbest bırakırım. Bu, yeni yılın ilk gününde hissettiklerimle aynıdır. Yeni yıl başarıların ve zorlukların başlangıcıdır. Aynı yeni ayın ilk günü gibi keşfedilmeyi bekleyen fırsatlarla dolu yepyeni bir yöndür.

Neden her gün yeni bir başlangıç olmasın? Bu sabah Lightworker ofisine doğru yürüyordum. Steve’le beraber bir internet seminerine hazırlanıyordum. Yavaşça bahçemizin içinden geçtim. Yeni kesilmiş çimenleri kokladım, çiçek açan güllerime ve büyüyen bahçeme baktım. Kendime doğaya bağlanma ve güne pozitif bir başlangıç yapma izni verdim. Bunun güzel bir gün olacağını biliyordum çünkü enerjimi bu şekilde ayarladım. Her günü sonuna kadar kutlamak sihirli bir hayata kapı açar.

Her dakika kafanızda yeni düşünceler dolaşır. Durun ve uçuşan bu özel düşüncelerden birini yakalayın. Bazen düşünceler geldikleri hızla bizi terk ederler. Çoğu zaman bu hediyenin farkına varmamıza yetecek kadar uzun zaman duramayız çünkü çok meşgul oluruz. Bu düşünce hayatımızda bir fark yaratabilir. Çok seyrek olsa da onu yakalar, düşünceyi tutar ve onu eyleme dökeriz.

Erkenden masanın başına oturmuştum ama dikkatimi işe veremiyordum. Kafamda piyano çalma fikri belirdi. Çok işim olduğunu düşünüp itiraz ettim. Düşünce tekrar geldi ve bu sefer kabul ettim. Bunu yaptığım için çok mutluyum. Müzik yaratarak eğlendim. Piyano öğrendiğim için kendimden çok memnunum. Bu benim hayat boyu istediğim bir şeydi. Bu düşünce bana güven verdi ve iyi hissettirdi. Tekrar işime odaklandığımda yaratıcılığımın geri döndüğünü gördüm. Kendimi dinlemek için ayırdığım birkaç değerli dakika sayesinde mükemmel, üretken bir gün geçirdim.

Grup bunu Steve’le her zaman yapar. Direksiyondayken kafası düşüncelerle meşgulse ona “Dikkat et!” derler. Ona durmasını ve o anın anlamını bulmasını söylerler. Bu diyalog genellikle Steve ve Grup’tan gelen bir mesaj içindir. Etrafıma dikkat etmemi ya da kafamdakileri fark etmemi söyleyen kendi rehberliğimi dinlemeyi öğrendim. Bu bir gerçeği fark etmemi sağlayan özel bir an olabilir ve gelişim sürecinde ilerlememi sağlayabilir.

Diğer tarafta zaman kavramı yoktur. Burada, dünyada hala hayatımızı belli ölçeklere bölmek zorundayız. Her ne kadar saat kullanmasam da bu bölümlerin farkındayım. Zaman yanılsaması olmadan kendimizle bağlantı kurabildiğimiz her an sihir yaratırız. Geleceğimiz harika beklentilerle şekillenir. Geçmişime bütün deneyimler ve dersler için teşekkür ederim. Her an gücümüzü ve olasılıkları yükseltebiliriz. İçinizdeki sonsuzluğu görmek için düşüncelerinizi serbest bırakın. Böylece kendimize şimdiki anda olma iznini vererek hayatın tazeliğinden zevk alabiliriz.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.