Zacznij Pamiętać…
Gra Hide and Seek (zabawa w chowanego)

Poniżej znajduje się opis życia na planecie Ziemia. Były to informacje od kochających  istot po prostu znanych jako “grupa” poprzez Steve’a Rothera. To była podstawa wszystkich informacji, które zostały zebrane przez grupę z wiadomości zawartych w Beacons of Light i pierwszej książki Steve’a i grupy “Re-member” (“Zacznij Pamiętać”). To była odpowiedź grupy na pytanie Steva: “Dlaczego jesteśmy tutaj ? ”

Zabierzemy Cię w podróż …….

Wszyscy tutaj jesteśmy zebrani na łące u podnóża góry. Jesteśmy w domu i wszyscy gramy razem w doskonałej miłości. Przyjaciel podchodzi i mówi: “Czy ktoś chciałby zagrać w nową grę?”

“Jaka gra?” Pytasz. “Czy to jest jak te, w które teraz gramy?”

“Nie,” odpowiada. “To jest jak nic, co kiedykolwiek robiliśmy wcześniej. Będzie to rozbudowana gra z wieloma rekwizytami i przebraniami.

Będziemy nosić welony, abyśmy nie mogli zobaczyć ani pamiętać  naszej prawdziwej natury, nawet zasłona nie będzie widoczna. Następnie rozpoczniemy grę i zaczniemy zapominać.

Ta zasłona będzie tak skuteczna, że ​​zapomnisz nie tylko kim jesteś; zapomnisz nawet o domu. Nawet gdy mijamy się wzajemnie na naszych ścieżkach, będziemy patrzeć sobie w oczy i nie rozpoznawać się nawzajem. Zasłona będzie tak skuteczna, że ​​wielu rozejrzy się po rekwizytach i przebraniu i naprawdę uwierzy, że to wszystko istnieje. Zachowasz wszystkie swoje moce, ale zapomnisz jak ich używać lub że są one dostępne.

“Gra będzie rozgrywana etapami i przed rozpoczęciem każdej fazy gry możemy umieścić na naszej ścieżce jak najwięcej przypomnień, aby pomóc nam ponownie dołączyć do gry. Zaleca się umieszczanie wielu przypomnień, ponieważ większość z nich z łatwością odrzucicie.

Wybieramy czas i miejsce naszych wejść i wyjść na planszy. Stworzymy też okoliczności i lekcje, które chcemy ukończyć, gdy jesteśmy pod zasłoną. Punkty będą gromadzone z jednej fazy do drugiej. Ten system punktowy będzie używany tylko przez ciebie w celu ustalenia, co zostanie zawarte w następnej fazie. Nie będziesz w stanie pamiętać z jednej fazy do drugiej, ale po opanowaniu pewne cechy mogą zostać przeniesione do następnej fazy. Zawsze będziesz nosił swoją rdzenną istotę i osobowość, ale nie będziesz pamiętał, co przechodzi z tobą przez zasłonę w każdej fazie.

“Humor zawsze będzie przypomnieniem, który przepływa  przez zasłonę bez filtra, a jeśli uznamy, że stajesz się zbyt poważny, połaskoczemy cię jako przypomnienie, że to tylko gra.

Po drodze będzie wielu mistrzów, którzy pomogą nam, jeśli odejdziemy zbyt daleko od ścieżki. O tak, prawie zapomniałem ważną część gry … przez cały czas będzie wolny wybór. Masz pełny wybór we wszystkich sprawach, możesz nawet nie grać w Grę lub wezwać zastępcę. Możesz się ukryć, lub możesz szukać, to zależy wyłącznie od Ciebie.

“Na planszy będzie polaryzacja. Ma to związek z mechaniką samego Gameboard i będzie niezbędnym komponentem, ponieważ zapewnia wymagany kontrast. Jednak polaryzacja zafałszuje twoją wizję. Przez oczy skażone polaryzacją, postrzegasz rzeczy jako Up / Down (Góra/Dół), Light lub Dark (Światło/Ciemność), Good lub Bad (Dobro/Zło), Love lub Fear (Miłość/Strach). Nie dajcie się zwieść, to tylko złudzenie.

“Wszyscy zostawimy nasze wyższe aspekty siebie w specjalnym miejscu na czas trwania Gry, w przeciwnym razie gra byłaby zbyt łatwa. Twoje Wyższe Ja będzie dla ciebie dostępne przez cały czas. Twoim wyzwaniem będzie nauczenie się dostępu do niego i zapamiętać, że jest częścią ciebie. Możesz wybrać specjalnych bliskich, którzy będą  na twoim ramionach, aby doradzić Ci podczas Gry. Pamiętanie tego że nawet istnieją, będzie dużą częścią samej Gry.

“Celem gry będzie sprawdzenie, ile osób może przypomnieć sobie kim są, skąd pochodzą i jakie mają moce tworzenia. Jak sobie przypomnisz to możesz ponownie połączyć się ze swoim Wyższym Ja i stworzyć dom po drugiej stronie zasłony, aby zademonstrować, że pamiętasz wszystko – kim byłeś zanim zacząłeś grę.

“Więc kto chce grać?”

Grupa przez Steve’a Rothera.