faciliatingthelight

Ben kanal mesajları almaya başlayıp bu işin içine girince, Gruptan bu işte nasıl başarılı olabileceğimle ilgili bilgi istedim ve onlar da verdiler. Kurallar vermediler çünkü onlar her şeyden önce bizim özgür seçimimizi onurlandırırlar. Bunun yerine, bu tür işlerle uğraşan diğer insanların karşılaştıkları güçlüklerle karşılaşmamam için bazı sağduyulu önerilerde bulundular. Grubun mesajı her zaman güçlendirme üzerinedir. Onlar bizim bir şakanın içinde bulunduğumuzu, söylenecek her şey söylenip yapılacak her şey yapıldığında, perdeleri kenara çekeceğimizi ve hepimizin aynı varlıktan mesaj almakta olduğumuzu fark edeceğimizi anlatırlar. Onlar, aslında sadece tek bir gerçek olduğunu ve bizim her birimizin o tek gerçeğin çeşnileri olduğumuzu söylerler.

Lightworker ve PlanetLightworker’daki çalışmalarımızın temel dayanağı şuydu, Işığın ne kadar çok yerde parlamasını sağlarsak, hepimiz için o kadar çok Işık olur. Bu niyetle, Grubun bana gezegene Işığı getirme yolunda sunduğu önerileri sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum. Kendi ayırt etme ve güçlenme süreçlerinde kullanmaları için, bu önerileri ışığı tesis eden kişilere sunuyorum. Bunun size kendi çeşninizi etkin bir şekilde ortaya koymanızda yardımcı olacağını umuyorum.

Bu çalışmanın başında “Gerçeğin Kılıcı” isimli üç saatlik bir seminer veriyordum. Bunun için Grup yalnızca üç öneride bulundu:

Grup

Yuvadan Selamlar,

Biz sizden bir mesaj iletmenizi istemiştik. İnsan formundayken, bu mesajın beyninizden geçerek akması gereklidir. Bizim size aktardığımız gerçek mesaj ise kalptedir ve burada bir yanlış yönlenme olasılığı ortaya çıkar. Mesajı kalbinizden geçirebilmeniz için burada basit önerilerde bulunacağız.

Şifacının tanımı:

“Diğer insanların kendilerini, kendi kendilerini şifalandırmalarını sağlayacak kadar rahat hissetmelerini sağlayan kişi.”

Yeni Dünya Gezegeninde, daha yüksek gerçeklikleri desteklemek için daha yüksek gerçekleri aramak uygundur. Şifacılar için daha yüksek gerçekleri tanımlamak amacıyla, ışığı tesis eden kişilere bu 12 paradigma önerilmektedir.

1. Yeni Dünyanın daha yüksek titreşimlerinde şifa vermek, ancak herkesin kendi gücünü eline almasıyla mümkün olabilir. Burada dikkate almanız gereken ilk şey, diğerlerinin gücünü ellerinden almadan onlara yardımcı olmaktır. Bunu birinci niyetiniz haline getirin.

2. Her türlü yardım talep üzerine yapılmalıdır. Yeni Dünyada artık, özellikle yardım istemediği sürece, birine yardım etmek mümkün değildir.

3. Yeni Dünyada başka birine yardım etmek, ancak en yüksek niyetle mümkün olabilir. Lütfen hatırlayın, Yeni Dünya Gezegeninde… artık hiç sır olmayacaktır. Işığı tesis eden kişiler olarak insanların sizi ve amaçlarınızı serbestçe görmelerine izin verin.

4. Şifacılar olarak hastalığın her zaman yanlış giden bir şeylerin işareti olmadığını anlamalısınız. Hastalığın değişimi kolaylaştırdığı durumlar vardır ve sizin göreviniz bu süreci kolaylaştırmaktır. Ayrıca hastalığın sağlığın sadece bir hali olduğunu da anlamalısınız. Sağlığın baskın çıktığı ortamlar yaratmak için tüm hallerle çalışın.

5. Işığı tesis eden kişi olarak sizin her zaman kendi gerçeğinizi ifade etmeniz önemlidir, ancak bunu yaparken de gerçeğin her zaman değişim halinde olduğunu unutmayın. Söylediğiniz sözcüklerde büyümeye yer açın. Sözlerinizi, diğerlerinin de kendilerini sizin sözlerinizin tehdidi altında hissetmeden, kendi gerçeklerini ifade edebilecekleri bir şekilde söyleyin. Sizinkinden ne kadar farklı görünürlerse görünsünler, gerçeğin tüm çeşnilerini onurlandırın. Rekabet yalnızca Oyun Alanındaki kutupluluğun oluşturduğu bir yanılsamadır.

6. Şifayı tesis eden kişiler olarak sıklıkla egonuzu kontrol etmeniz ve hareketlerinizin veya sözlerinizin ardında yatan kendi nedenlerinizi dürüst bir şekilde incelemeniz gereklidir. Şifayı tesis etmek için dengeli bir egoya ihtiyaç vardır. Egonuz fazla büyürse, kaynakla bağlantınız kesilir. Diğer taraftan egonuz yeterince büyük olmazsa da asla bir şifacı olarak yerinizi alamazsınız. Buradaki anahtar dengedir.

7. Yargılamadan seçimler yapabilmek için ayırt etme gücünüzü kullanın. Alanınıza giren şeyleri dikkatle seçin, yalnızca kendi titreşiminize uygun şeyleri ve fikirleri alın. Diğer her şeyi yargısızca bırakın. Her şeyin bir parçası olmak zorunda değilsiniz. Sadece sizi besleyen şeyleri seçin.

8. Şifayı tesis eden bir kişinin kullanabileceği en bilge sözcük şudur: “Bilmiyorum.”

9. Bilin ki sizin bir şifacı olarak gerçek gücünüz incinebilir olmakta yatar. Sizi özel yapan insan oluşunuzdur. Yaptığınız her şeyde bunun parlamasına izin verin. Hataları diğer insanlarla açıkça paylaştığınızda, zayıflığınız olarak algıladığınız şeyler kısa sürede sizin en güçlü yanlarınız haline gelecektir.

10. Unutmayın ki kafanıza giren düşünceleri kontrol edemezsiniz, ancak kafanızda neyin kalacağının kontrolü tamamen sizdedir. Kendi düşüncelerinizin üstadı olma konusunda sorumluluk alın ve bu süreci danışanlarınızla paylaşın.

11. Herkesin temel güdüsünün aynı olduğunu anlayın. Biz sizi karanlık bir odada Işığa geri giden yolu arayan çocuklar olarak görürüz. Size hatırlatmak isteriz ki birbirinizi incitmeden Işığı bulmanın en kolay yolu el ele tutuşmaktır.

12. Bilin ki Oyun Alanında birbirinizi şifalandırmak mümkün değildir. Yalnızca, diğerlerinin bunu seçmeleri halinde kendi kendilerini şifalandırmaları için onlara olanak yaratmak ve sunmak mümkündür. Kendinizden başka kimsenin şifalanması için sorumluluk almayın. Unutmayın ki sorumluluk gücü dengeleyen şeydir. Şifalanmalarını kolaylaştırdığınız kişilerin, kendi gerçek güçlerini ellerine alma sorumluluğunu üstlenmeleri için onlara yardımcı olun.

Birbirinize saygıyla davranın, birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Grup

Gezegenimizin tarihindeki bu müthiş zamanda burada olmaktan büyük onur duyuyorum.

Büyük kucaklamalar ve nazik dürtüşler,

Steve Rother