Espavo, słowo do Przypomnienia i  Zapamiętania

W kanale na żywo, Grupa opowiadała historię Amora. Historia zaczyna się od Amora jako dwunastolatka żyjącego w czasach Mu (Lemuria). Grupa mówi, że nadszedł czas, aby opowiedzieć tę historię, ponieważ jesteśmy w punkcie naszej ewolucji, która jest bardzo podobna do miejsca, w którym byliśmy w czasach Mu.

W pierwszym rozdziale tej historii, Grupa opowiedziała o tym, jak Amor zaczyna wkraczać na drogę dorosłego życia . Był to zwyczaj, w którym dwunastoletni chłopiec lub dziewczyna zadeklaruje swoje zobowiązanie do bycia odpowiedzialnym dorosłym. W czasach Mu nie było praw, o których można by mówić, ale były obyczaje, do których się stosowali. Jednym z tych zwyczajów było, gdy człowiek wkroczył do Dorosłego Życia, wybrał jedną, zwykle starszą osobę, do której zobowiązałby się pomóc im przejść (z tego świata na nastepny), gdy nadejdzie czas. W ostatniej chwili Amor wybrał człowieka, którego znał tylko trochę nazwiskiem Etu. Etu był językoznawcą, który pracował z pradawnymi językami. W ciągu następnych miesięcy i lat Amor i Etu poznali się, jak sugerował zwyczaj.

Po pewnym czasie Amor został odesłany do domu Etu, bo to był jego czas. Mimo że Etu był bardzo młodym mężczyzną, nadszedł jego czas. Amor stanął u jego boku i w tym momencie obaj mężczyźni ukończyli swój święty kontrakt. Amor dał pozwolenie i wskazówki, by Etu odszedł, jeśli zechce. Etu powiedział mu, że ma dar dla Amora. Gdy Amor pochylił się, by usłyszeć, Etu powiedział mu, że prezent to słowo, a słowo to ESPAVO. W ostatnich godzinach życia Etu wyjaśnił, że słowo ESPAVO zostało użyte w starożytnych czasach Mu. To było powitanie, które było używane zarówno na cześć, jak i na pożegnanie. Etu powiedział Amorowi, że nadszedł czas, aby przywrócić to starożytne słowo, kiedy zbliżał się czas ewolucji. To słowo miało pomóc ludziom w ponownym uczestnictwie w ich prawdziwym miejscu we wszechświecie.

Dosłownie przetłumaczone oznacza:
“Dziękuję ci za wzięcie swojej władzy (mocy/potęgi).”

Zachęcamy do ponownego użycia tego starożytnego pozdrowienia. Jest to czas mocy i dziękujemy Ci za bycie tutaj z nami.

ESPAVO drodzy

Steve Rother i Grupa