Grudzień 2011

Trzecia Fala Wzmocnienia
Harmonia

Od Steva:
Na początku mojej pracy w Lightworker, Grupa poprosiła mnie o wstawienie słów ‘Druga Fala’ na początku strony w każdej sekcji. To samo miało miejsce we wszystkich moich książkach pisanych po angielsku. Słowa ‘druga fala’ zawsze gdzieś były ukryte na okładce. Chcieli, byśmy mieli perspektywę tego, gdzie byliśmy wtedy jeśli chodzi o naszą ewolucję – jako ludzie.

Steve Rother

Dziś, Grupa opowiada historię pierwszej fali  ludzkiego wzmocnienia będącej -‘podążaniem za liderem’. Innymi słowy, nauczyliśmy się jak pracować razem w grupach przez wyznaczenie lidera lub hierarchii jakiegoś typu. To był nasz sposób na to by kolektywnie użyć swych sił twórczych i działało to na tym poziomie wibracyjnym. Wszystkie społeczeństwa wyrosły z tej fali. Grupa mówi nam, że popchnęliśmy granice tego procesu do ekstremalnych odległości jak w przypadku Adolfa Hitlera, kolektywnie ruszyliśmy w drugą falę wzmocnienia – ‘podążania za sobą’. Pamiętajcie, że to było około 60 lat temu. W tej fali podążania za sobą, uczymy się najpierw słuchać siebie, a potem balansować to z naszym zewnętrznym światem. To nieskończenie bardziej trudne niż podążanie za liderem, jako że nie ma tutaj znaków drogowych podpowiadających czy jesteśmy na dobrej drodze.
Naturalnie, samo użycie tej frazy wskazuje, że będzie trzecia, czwarta i tak dalej.  Inni podzielili się już swoimi interpretacjami tych fal, jednak Grupa nie powiedziała nic do 11-11-11. Wtedy i Grupa przedstawiła swoją wersję trzeciej fali i to, że wszyscy jej doświadczymy w swoich życiach. Nie jesteśmy w niej jeszcze, lecz jest przed nami i przyspiesza w każdym momencie. Trzecią falą jest Harmonia.  Jeśli powrócimy do tego co mówią, gdy chodzi o dwie metody pracy z Światłem, widzimy, że to jest podpowiedź dla nas, by zbalansować oba te sposoby pracy ze światłem w tym samym czasie. Rzeczywiście, Grupa jest bardzo dokładna o przyszłość i to, że będzie ona zależeć od tego jak dobrze będziemy żyć z sobą – innymi bogami na Ziemi.
Jako społecznościom udało się nam rosnąć i umacniać się przez polarność, przeciwności i konkurencje. Teraz nasz sukces w tym świecie będzie polegał na tym jak wzmocnimy innych i siebie wzajemnie. To ogromna zmiana w wierzeniach i świadomości, ale Grupa mówi, że jesteśmy gotowi do tego zadania.
Jedyny element jaki był niepewny, to element czasu. Sformowanie pierwszych społecznosci i wejście w pierwszą falę (podążania za liderem) zabrało ludziom więcej niż 200,000 lat. Potem mineło 5,000 lat by wejść na drugą falę (podążanie za sobą). Druga fala ma tylko 60 lat, wiec zapytałem Grupę o to. Oni z uśmiechem powiedzieli, że to jest wykładniczy rozwój i że jest to powód dla którego cały wszechświat ogląda jak to się dzieje na Ziemi.

Życzymy wam wspaniałego miesiąca!
Wiele uścisków i delikatne potrząśnięcia,
Steve

 

Pozdrowienia z domu

Zmiana naszej węglowej bazy (struktury)

Powiemy wam: dom, niebo; jakichkolwiek słów użyjecie by to opisać – to skąd pochodzicie, zmieniło się. Zmieniło się w oczekiwaniu ruchu – na planecie Ziemia. Każdy i wszyscy z was przybliżacie się do domu przez wasz własny proces ewolucji. Jest tak wiele elementów składowych na to co zaczyna się dziać. Dziś, podzielimy się z wami paroma z nich, abyście wiedzieli dokąd to zmierza i jak wygląda.
Mówimy wam, że zmieniliście się w ostaniach sześciu miesiącach bardziej niż przez ostanie sześć żyć. To przyspiesza nawet bardziej, a wielu z was zaczyna czuć, że nie ma kontroli nad limitami czasu. W innych słowach, wasza percepcja tego, czym jest dzień, a tym, co powinniście lub nie powinniście w tym dniu zrobić – zmienia się. Istnieje teraz ogromne wyzwanie jeśli chodzi o ten cały scenariusz. Zauważycie, że o wiele więcej rzeczy porusza się w płynnej zmianie, niż raczej budząc się i przeskakując z jednego poziomu na drugi. Tylko w ostanom miesiącu powiedzieliśmy wam, że atom węgla zmieni się również. Wasza percepcja planety Ziemia jest taka, że wszystko bazuje na węglu. Gdy atom węgla zmieni się choć trochę, prze-kalibruje to wszystkie części składowe ludzkości. To tylko jeden z cudów, które obecnie zachodzą.
Tylko parę tygodni temu, wasi naukowcy zrewaluowali cały układ okresowy (pierwiastków) dodając parę nowych elementów i zmieniając ciężar wielu z nich, włączając w to węgiel. To tylko początek zmian, które się w końcu zdarzą. Nawet, jeśli to się nie zmieni przez długi czas, będzie wam wygodniej z samym procesem zmian płynności – wiedząc o tym. To wasz własny opór utrzymuje was przez ruchem do przodu. Gdy to, że nie możecie ruszyć dalej nabierze parcia, nagle pojawią się okoliczności by skoczyć na kolejny poziom. Często te szybkie momenty powodują wiele przemieszczeń, trudności i wyzwań energetycznych w ludziach, którzy pracują nad polem energetycznym. Te zmiany powodują wyzwania w relacjach, pracy i w komunikacji na wielu poziomach. To nie jest ani dobre ani złe, po prostu, to sposób w jaki ludzie ewoluowali przez czas. Jednak mówimy wam, to się teraz zacznie zmieniać. Przemieni się to w bardziej płynny ruch, więc nie doświadczycie ogromnych zmian takich jak te w poprzednim wieku. Zobaczycie niewielkie, płynne ruchy w całej tej ewolucji z tego punktu, gdyż nie są już konieczne ewolucyjne skoki, jak to miało miejsce wcześniej.

Zmiany w Biologicznej Bańce

We wszechświecie ten ruch tworzy balansujące się energie, jako że wszystkie pola energetycznie w rezultacie szukają balansu. Na waszą planetę został nałożony ogromny dysbalans na samym początku, dlatego, że ważnym było udawanie, że jesteście od siebie odseparowani. Iluzja separacji zaczęła się, a wy również zaczęliście patrzeć na siebie jak na indywidualne ekspresje światła, raczej niż wspólne światło. Pomogło to ogromnie w waszej ewolucji, gdyż nauczyliście się być w stanie centralizować w sobie swoją energię i widzieć swoje własne światło. To niesamowite, ale to także nie jest już potrzebne – sposób w jaki ludzie to robili. Teraz zmierza to w takim samym kierunku jak wasza ewolucja, staje się to płynną przemianą. „Jak mogę stać się swym najjaśniejszym światłem w tym ułamku sekundy?” To właśnie tak będzie to wyglądać w przyszłości. Proces ten niesie w sobie klucz do waszego komfortu jako ludzi, jako duchów udających bycie ludźmi na planecie Ziemia.
Bańka biologiczna zmieni się, ale nie zrobi tego by tworzyć miejsce dla Was. Zamiast tego to Wy się zmienicie; wy wyewoluujecie to fizyczne istnienie. To właśnie dlatego potrafi to być czasem tak frustrujące dla was. Wydaje się wam, że poruszacie się do przodu, dokładnie wiedząc gdzie idziecie, ale potem nagle natrafiacie na ścianę. Ta ściana mówi, że idziecie w złą stronę, lub robicie coś nie tak. Jednakże, w rzeczywistości potrzebujecie jakiejś ściany by spojrzeć ponownie lub wstrzelić się z innego kąta, potem kontynuować ruch do przodu i minąć te aspekty, które wcześniej  blokowały. Wiele aspektów tego procesu zaczyna się otwierać przed wami, a wy nauczycie się wielu z nich używać. Nie są to rzeczy zabierające dużo czasu, lecz są to natychmiastowe sposoby uziemiania światła i przenoszenia rzeczy na waszą Ziemie szybko. Gdy już będą one zakotwiczone na planecie, możecie z nimi pracować. Jednakże jeżeli utrzymujecie daną idee w głowie bez zapisania jej lub podzielenia się z kimkolwiek, będzie ona ewoluować tylko w waszej głowie i nie będzie ‘dostępna dla innych’. Nigdy nie odnajdziecie wszystkich jej kawałków. Więc wydobądźcie ją z siebie. Zapiszcie ją, nawet jeśli nie jest zakończona, nawet jeśli nie macie jeszcze wszystkich jej elementów  – tego dokąd z tym zmierzacie. Pracujcie z tym co macie w tej chwili, jako, że moment w którym to zrobicie udostępnia Wam więcej miejsca dla nowego światła.

Dwa Sposoby Pracy ze Światłem

Istnieje wiele percepcji wyzwań, które stają na waszej drodze. Wielu z was myśli, że nie jesteście na tyle dobzi by uziemić swe świtało, lub pytacie ‘co mogę powiedzieć, co jeszcze nie zostało powiedziane?  Jak mogę osiągać inne rezultaty? Słyszałem już wszystkie odpowiedzi tam, więc co daje mi prawo myśleć, że mam coś wyjątkowego w sobie?’ Drodzy, śmiejemy się serdecznie z tego tutaj w Domu. Spędziliśmy z wami eony czasu, budując, byście nieśli szczególną wiadomość. Oto w końcu dochodzicie do celu i mówicie: „Co sprawia, że myślę, że mam prawo tu być? Zmienicie nastawienie szybko, gdyż zaczynacie widzieć to kim naprawdę jesteście. Przynieśliście coś bardzo specyficznego z Domu by się tym dzielić. Energia niebios nie może być całkowicie ponownie stworzona tutaj na Ziemi do czasu, gdy każdy z was zacznie odgrywać swoją rolę,  pozna swój promień światła i pozwoli mu działać.
Powiemy coś o świetle przez chwilę, gdyż to bardzo ważne dla nas byście rozumieli ten koncept. Istnieją dwa sposoby pracy ze światłem: pierwszy to odbijanie światła, a inny to bycie nim. W ideii tego co nazywacie sukcesem – oba one są bardzo użytecznymi narzędziami i zawsze będziecie używać ich obu. Niektórzy z was będą nauczycielami, Ci którzy staną na scenie przed innymi, będąc światłem. Inni wezmą to samo światło i odbiją je na swój własny sposób, interpretując je przez swój własny pryzmat lub filtr kolorów, tańcząc w tym świetle ze swoim własnym smakiem i odbijając je w nowy sposób. To są oczywiście ludzie, których widzimy często na planecie Ziemia. Łatwo zauważyć patrząc na historię i wskazać najjaśniejsze światła, które zmieniły wasz świat i wpłynęły na kurs rozwoju ludzkości. Jednakże, często nie zdawaliście sobie sprawy, ilu z was potrzebnych jest by uczynić różnicę by to się stało. Więc prosimy, porzućcie swoje idee co do polarności, dobra i zła na moment, ponieważ  jedne nie są lepsze od drugich. ‘Razem’ są niesłychanie ważne dla planety Ziemia.

Wejście w Trzecią Falę Wzmocnienia

Oto gdzie jesteście teraz: albo już przemieściliście się, albo właśnie ruszacie ku Trzeciej Fali Wzmocnienia. Pierwsza fala była bardzo prosta: szukaliście tych aspektów siebie, które dawały wam siłę, więc łączyliście się w grupy. To dawało wam pewność i zdolność odbijania waszego światła od wielu innych świateł, następnie dochodziliście do wspólnych porozumień o tym kim byliście. To było bardzo, bardzo pomocne na wczesnym etapie rozwoju ludzkości, lecz potem odważyliście się podjąć kolejny krok.
To był niezwykły krok, ośmieliliście się nauczyć, jak widzieć swoje własne światło. To bardzo mylące, ponieważ teraz nie chodzi już o podążanie za liderem, teraz chodzi o podążanie za sobą – co jest ogromnym wyzwaniem, gdyż wszystkie wasze systemy oparte są na podążaniu za liderem. Wszystkie te systemy są ustawione, by podążać w tym samym kierunku. Teraz reewaluujecie i tworzycie ponownie wiele z tych elementów w celu zakotwiczania światła w inny sposób. Przy wchodzeniu w Trzecią Falę Wzmocnienia – Harmonię, pochwycenie mistrzowskich harmonii będzie dawało możliwość usłyszenia brzmienia i odbicie go. To tak jak by zobaczyć uśmiech na czyjejś  twarzy i być w stanie odbić to piękno. Być w stanie nieść energię z Domu, lub myśl, ideę lub ekspresję miłości, a następnie wyrazić ją  – jest to ogromnym odbiciem światła. Będziecie chcieli odbijać to światło i żyć w harmonii, co obecnie jest bardzo interesującym elementem rozwoju.

Jeden Umysł i dystrybucja Światła

Istnieje wiele naukowych opracowań o różnych ptakach, które zdają się zachowywać jakby były w stadzie jednością. Prawdopodobnie widzieliście to już wcześniej. Stado tysiąca ptaków lecących w jednym kierunku, gdy nagle całe stado skręca w jedności, jak gdyby miało jeden umysł. Naukowcy zaczynają kalkulować to jak szybko pierwszy ptak musi się ruszyć, i jak szybko ostatni z nich musi zrozumieć ten ruch. Uważają oni, że to nie możliwe by informacja przemieszczała się tak szybko, jednak to się dzieje. Te ptaki nauczyły się harmonii; nie tylko nauczyły się by być światłem, ale nauczyły się je od siebie odbijać w najwyższym potencjale. To dlatego potrafią działać jako jedność. To samo jest prawdą co do pszczół, gdyż mają one wspólnotę i nauczyły się odbijać światło. Ten element harmonii jest  interesujący – to to nad czym wy pracujecie teraz.
Czy to oznacza ze wszyscy połączycie się w społeczności i będziecie pracować jako jedność? Nie, nie sądzimy, ponieważ to nie działa w ten sposób i tylko zakończyło by się to ukryciem światła. Możecie wyjść i być razem pośród siebie nawzajem. Intencja dla was jest taka, byście rozdzielali tą energię na całym świecie; niesiecie bardzo ważną informację z Domu. Niesiecie wspomnienie z Domu, tego, kim ta osoba stojąca naprzeciw was naprawdę jest. To ważne, aby każdy z was wyszedł i odegrał swoją rolę, gdziekolwiek to was prowadzi. Jeśli odnajdujesz się gdzieś jedynym lightworkerem, jak to nazywacie, czujecie się niesamowicie osamotnieni i tak jak byście nie byli przez nikogo wspierani i nikt was nie rozumiał,to wtedy wiecie, że jesteście w odpowiednim miejscu, gdyż jesteście tymi, którzy wnoszą w to miejsce światło. Jesteście tymi, którzy mieli tam być, więc nie czujcie się źle, gdy nie zostaniecie ‘zatwierdzeni’ przez całe inne tamtejsze światło. Po prostu zakotwiczacie informację-światło tam, gdzie jesteście, a to jest bardzo ważne, gdyż robicie krok naprzód.
Istnieje nowa energia, która otwiera się dla każdego z was. Stajecie się jej coraz bardziej świadomi i przygotowujecie się i oczekujecie jej. Nazwaliście ją 12-12-12, lub energia 21 grudnia 2012; nazywacie ją różnymi nazwami, i wreszcie jest ona tuż przed wami. Nie musicie czekać kolejnego roku, gdyż jest ona tu już teraz. Wchodzicie w nią i uczycie się jej używać. Popatrzcie na nią trochę inaczej niż to zrobiliście ostatnim razem; to działo się z ludźmi już wcześniej, lecz w przeciwnym kierunku.

Wyprawa w Przeznaczenie

Byliście tu, gdy narodziła się Ziemia. Byliście częścią planety Ziemia od momentu jej powstania, tego co nazywacie Big Bang. Nie byliście w fizycznej formie, jako że Ziemia była bardzo gorąca, a atomy wibrowały szybko. Istnieliście w eterycznej formie w owym czasie, to czym nazywacie ciałem świetlnym. Teraz przez moment, zabierzcie się tam i przypomnijcie sobie, pamiętajcie?. Zaistniał tam moment, gdy Ziemia zaczęła się ochładzać i zyskiwać na gęstości. Zaczynaliście tracić swe połączenie z Ziemią, więc uzyskaliście gęste ciała po raz pierwszy i zmieniliście swą ścieżkę by wkroczyć na kolejny poziom. Chcieli byśmy umieścić was tam przez moment. Wyobraźcie sobie czas w którym po raz pierszy grupa ludzi przyszła na planetę Ziemia. Inklinowaliście w te gęste ciała, a wasi przyjaciele mawiali, „Hej Janie! Słyszysz mnie? Widzisz mnie?” A on rozglądając się wokoło mówią – „Nic nie widzę” a wy na to „tak, udało nam się.” To był wasz największy pomysł, by opuścić kotarę i zapomnieć kim byliście, następnie wejść na tę planetę by chodzić kompletnie zagubionym. Bardzo wam się to udało. Planeta Ziemia to ogromny sukces. Wielu z was ciągle jest zagubionych, lecz teraz nie dbacie o to tak bardzo, i dobrze.
To było bardzo dla was trudne, wrzuciliście się w tryb przetrwania i wasz świat stał się bardzo mały. Wasze potrzeby stały się proste: potrzebowaliście pożywienia, ciepła i ochrony. Waszą całą koncentracją stało się to by przyciągnąć wasz świat blisko ku sobie, byście mogli przetrwać. Teraz podążacie w przeciwnym kierunku, gdyż obniżenie wibracji było konieczne by zdobyć gęstość. Następnie przez długi czas wydawało się, że nie ma żadnego ruchu w górę czy dół, ponieważ bardzo łatwo było podążać wzdłuż życia. Zaczęliście ten skierowany ruch ku górze ponownie, a teraz już wybijacie się raptownie w tym kierunku. Jesteście bardzo podekscytowani będąc znowu po drugiej stronie, ewoluując swoje ciało z powrotem ku duchowi. Gdy to się dzieje,  przynosicie więcej swojego własnego ducha w to ciało i możecie tworzyć w połączeniu z tym ruchem ku kolejnej ewolucyjnej zmianie. Dzisiaj wszyscy jesteście podekscytowani podnosząc swoją wibrację. Ale mówimy wam, istniał czas gdy chodziliście i mówiliście, „Popatrz jak gęsty jestem dzisiaj! Czyż to nie wspaniałe?” Próbowaliście obniżyć swoją wibrację przez długi czas.

Wizja Kreatora

Wasze percepcje polarności bardzo nas interesują, pozwalają wam widzieć Boga tak jak my nie potrafimy, ponieważ my tutaj w Domu nie mamy polarności. To jest iluzja, planszy do gry w którą gracie. Pozwala to wam samemu zobaczyć rzeczy jakimi są. Ukorzeńcie to co widzicie, uziemiajcie światło, które kochacie, które czujecie w was samych. Odbijcie je w jakiś sposób. Wspierajcie się, a następnie wejdźcie w swoje własne wzmocnienie, gdyż to staje się ono nową planetą. Jesteście tutaj pracując ciężko. Waszą podstawową motywacją na planecie Ziemia przez długi czas było przetrwanie. Ale teraz nie jest to wymagane, gdyż już nie boicie się śmierci. To jest ważne. To absolutnie niesamowite, by widzieć jak bardzo i jak szybko ewoluowaliście jako ludzkość. Ekspresją tej gry jest zmiana. Mamy nadzieje ze przypomnieliśmy wam, że to gra, a wy jesteście wspierani, by mieć ubaw, gdyż ideą jest uśmiech na waszej twarzy. To to uziemia światło. Gdzie oddasz to z powrotem; czy to w sklepie z żywnością czy przy spotkaniu lightworkerów -nie robi to różnicy. Jesteście tutaj by stworzyć tę różnice u kogoś innego, by przypomnieć im o Domu – uśmiechając się tylko. Możecie zrobić ten krok do przodu dalej niż kiedykolwiek myśleliście i to nie musi być trudne. To może być bardzo proste i mamy nadzieję, ze będziecie pamiętać to kim naprawdę jesteście. Nie obawiajcie się tego. To doprawdy wspaniałe, ale z tą wspaniałością idzie nie tylko odpowiedzialność, lecz radość i wolność z bycia tym kim naprawdę jesteście. To jest czas wzmocnienia ludzi. Wkraczacie w Erę Wzmocnienia. Witamy w Domu. Witamy w Domu. Witamy w Domu.
To największy honor poprosić was byście traktowali się z szacunkiem. Wychowujcie się wzajemnie przy każdej możliwej szansie, gdyż patrzycie Bogu w oczy. Pamiętajcie, to wspaniała, nowa gra w którą gracie, bawcie się dobrze razem.

Espavo.
Grupa

 

Celebruj Święta na Wiele Sposobów

To jest radosny czas roku by celebrować go jakkolwiek wybierzemy. To co naprawdę ma znaczenie to to by otaczać swym światłem wszystkich naokoło siebie. Bądźcie tym magicznym światłem, które widzicie w tym  magicznym sezonie.

Steve, Austin i ja, dzielimy się swoją miłością w sercu i życzeniami świątecznymi z naszą duchową rodziną na świecie. Rok 2012 przyniesie nowe obietnice ponad nasze wyobrażenie. Przygotujmy się i cieszmy przejażdżką i oto jedziemy !

Z miłością i Światłem, Steve, Barbara and Austin

Copyright Notice:
Copyright 1998 – 2012 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part with the following conditions: Use of this material signifies that the user aggress to the following conditions: 1. The words “Copyright 2000 – 2012 Lightworker. www.espavo.org” will be included with all published material. 2. User agrees that all rights, including copyrights of translated material, remain the property of Lightworker. If you translate this material we reserve the right to share that translation with credit to you as translator, on the Lightworker site to make it available to all. Further information from the Group may be found at: http://www.espavo.org.     Thanks for helping to spread the Light!