Lipiec 2010

Akt Wiary
Bóg przybywa do the Virtual Light Broadcast

Od Steve:
W tym miesiącu Grupa pokazała nam, ze swojej perspektywy, obraz nas samych w sytuacjach dotyczących wiary. Powiedziała, że w przeszłości w różny sposób korzystaliśmy z wiary i zaufania, włączając w to kontrolę, oszustwa i unikanie odpowiedzialności. Nie ma tu jednak znaczenia jak była ona wykorzystywana. Wiara bowiem zawsze była odzwierciedleniem naszej własnej mocy i to jest główny powód istnienia tylu religii na Ziemi. Ktoś może poszukiwać odpowiedzi przez całe życie i pewnego dnia ktoś inny przekona go, że zna wszystkie odpowiedzi jeżeli tamten będzie mieć wiarę. Sfrustrowany w tym krytycznym momencie, poszukujący odpowiedzi poddaje się i mówi „Dobrze, poddaję się. Będę mieć ufność. Ja Wierzę!” Potem ma wybór; naprawdę może całkowicie pozwolić temu odejść albo spróbować wiary wybiórczej i tam odpuścić.. mniej więcej. We wszystkich tych sytuacjach poziom wiary jest bezpośrednim odbiciem osobistej mocy kreacji danej osoby. Kreacje pochodzą z przestrzeni wytworzonej przez osobę wierzącą.
Mamy tutaj jakże często obserwowany, interesujący wzorzec. Powiedzmy, że osoba rzeczywiście odpuszczała i znajdowała spokój i ulgę kierując swoją wiarę na jakiś przedmiot lub osobę. Potem większość swego życia spędzała na próbach powtórzenia tego sukcesu, czyli poszukiwała kolejnego obiektu, na którym mogłaby skupić swoją wiarę. Czasami taka refleksja była pozytywna i prowadziła osobę ku lepszemu, bardziej zrównoważonemu stylowi życia. Innym razem była nieharmonijna i mogła być trudna. W obu przypadkach działało to bezpośrednio jak lustro, z którego można było dowolnie korzystać.

Jako istoty ludzkie mamy nałożoną zasłonę, która skutecznie nie pozwala nam pamiętać kim naprawdę jesteśmy. Jest to jedyny sposób, w jaki ta gra mogła się toczyć. Ponieważ mamy tzw. martwy punkt, zawsze szukamy czegoś co odzwierciedla naszą moc. Teraz powstaje pytanie; Jakie miejsce jest najlepsze dla nas do korzystania z wiary w pozytywnym znaczeniu?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, Grupa w tym przekazie opowiedziała krótką historię. Powiedziała żeby ludzie wyobrazili sobie, iż są w studio the VirtualLight Broadcast w dniu przekazu. Wszyscy rozmawiają i nieźle się bawią. Wtedy do pokoju wszedł Bóg prosto z gwiazd. Wszyscy ucichli, kiedy zapowiedział, że przybył tutaj w tym tak ważnym czasie dla ludzkości tylko po to, aby zobaczyć czy nie potrzebujemy czegokolwiek w następnym etapie naszej podróży. Zobaczcie co miał do powiedzenia w przekazie zmieszczonym poniżej.
Wielkie uściski

 

Pozdrowienia z Domu

Pojawia się Planeta Wolnego Wyboru

Dzisiejszy dzień zaznaczony jest jako bardzo ważny w dziejach historii planety Ziemia. Dzisiaj bowiem mamy początek dalszego ciągu nowej gry. Zakończyliście już całą grę dotyczącą wolnego wyboru. Jesteście jedynymi, którzy nie doświadczyli ingerencji, nie mieli określonego prowadzenia tak jak inni. Istnieje wiele miejsc we Wszechświecie, które mają swoje kotwice pomagające utrzymać mieszkańców na ich ścieżce, ale ludzkość nie posiada żadnych z tych kotwic. Osiągnęliście poziom gry, o którym nigdy nie myślano, że jest możliwy. Zaczyna robić się poważnie, kiedy z zewsząd pojawiają się ludzie gotowi wejść na nowy poziom.
Wasze ciała się zmieniły i już rozpoczęły ewolucyjny proces tworzenia przestrzeni dla mocy i energii, które teraz możecie utrzymywać w ciele fizycznym. Widzicie zmiany w waszych ekonomicznych strukturach, waszych społeczeństwach i grupach, które istnieją dla celów waszej ewolucji. A teraz zaczniecie widzieć zmiany w cyklach samej Ziemi. Żyjecie na nowej wibrującej planecie i wiele warstw, które przez te wszystkie lata były przed wami ukryte odsuwa się na boki.

Silniejsze Połączenia

Zaczniecie rozumieć, że Ziemia jest częścią was. To tak, jak gdyby wasze dwie ręce nie wiedziały, że są częścią tego samego ciała. Widzimy te uwarunkowania kiedy dwoje ludzi próbuje trzymać się oddzielnie, nie pamiętając, że jedno jest częścią drugiego. Ziemia jest sama ciałem fizycznym i punktem połączenia. Teraz będziecie czuli jak wasz własny związek z Ziemią umacnia się bezpośrednio w wyniku fizycznej ewolucji, której ludzie teraz doświadczają. Wraz ze wzrostem zbiorowości ludzkiej staniecie się coraz bardziej świadomi związków z Ziemią jako źródłem siły, harmonii i równowagi. Teraz zaczniecie być świadomi tych związków a my chcielibyśmy podzielić się z wami informacjami na temat ich jakże wielu elementów.
Wielokrotnie chcieliśmy trochę wami pokierować, albo popchnąć w tym czy w tamtym kierunku, podobnie jak to robiliśmy na innych planetach. Nasza troska wynikała z tego, że z braku wewnętrznego prowadzenia, na którym można byłoby polegać, rasa ludzka wpadnie w niekończący się cykl egzystencji i nie będzie się dalej rozwijać. Tak się stało wcześniej, ale tym razem jest inaczej.

Konfiguracja T-Kwadrat Przynosi Nowe Światło

Drodzy, jeżeli nauczycie się sięgać do swego wnętrza będziecie potrzebowali bardzo mało pomocy z zewnątrz. Ziemia rozpocznie teraz realizować nowy wzorzec, który zaczyna się dzisiaj i jest nazwany Konfiguracją T-Kwadrat. (Faktycznie, w dniu tego przekazu nastąpiło ustawienie opozycji Saturn-Uran w kwadracie do Plutona. Jak zostało wcześniej zanotowane przez Jima Self w the Virtual Light Broadcast, konfiguracja T-Kwadrat przynosi destabilizację socjalno-ekonomiczną oraz polityczną, napięcia i często gwałtowne, ogromne fale zmian.) Ten dzień reprezentuje portal w czasie, a teraz wy macie wybór. Możecie zainicjować swoją własną energię i zrobić coś pozytywnego, a nie negatywnego co zdarzało się poprzednio. Nadszedł czas dla ludzkości przejąć władzę, mocno ją trzymać , bawić się nią i korzystać z niej.
Wielu z was jest tak wrażliwa, że w różnych obszarach boicie się użyć własnej mocy ze względu na wpływ jaki macie na innych ludzi. Mówimy wam, że jesteście Bogiem i macie całą moc, taką jaką postrzegacie w istocie zwanej Bóg. Pomimo, że w przeszłości nie wydawało się to być odpowiednie, teraz jest. Wiele z tego co powiedzieliśmy wam wcześniej wkrótce stanie się bardzo oczywiste. Trudno jest jednak zrozumieć człowiekowi koncept siebie jako kreatora. Punkt równowagi jest prosty; Każdy kreator musi zrozumieć, że nie tylko on posiada moc. W rzeczywistości, sposób w jaki w waszym życiu tworzycie przestrzeń dla innych kreatorów w ich własnej mocy, będzie miało ogromny wpływ na to jak szybko wy ewoluujecie. Teraz nadszedł czas nie tylko na utrzymanie własnej mocy ale na pozwolenie by mogła się ona ujawnić w każdej pojedynczej osobie, z którą macie kontakt. Za każdym razem kiedy mijacie kogoś na ulicy, przywitajcie się, uściśnijcie dłoń, przytulcie, to jest ten czas, drodzy. To nie jest praktyczne ćwiczenie. To jest poważna sprawa i to dzieje się właśnie tak jak to przewidywaliście.

Bóg Odwiedza the Virtual Light Broadcast

Jesteśmy tacy podekscytowani obserwując wspaniałe osiągnięcia tej planety, gdzie nie było żadnych, z góry podjętych ustaleń. Nie tylko wy ewoluowaliście przekraczając wasze największe potencjały ale teraz otwieracie drzwi dla wszystkich podążających za wami. Miliardy, miliardy istot we wszechświecie obserwuje wasz każdy ruch. Jako dumni rodzice patrzymy na was mówiąc, „Tak, udało im się. Stało się!” Wyobraźcie sobie, że wszyscy jesteśmy razem w jednym pomieszczeniu, przytulając się nawzajem i świętując przeżyte doświadczenie na Ziemi. Nagle otwierają się drzwi i wchodzi Bóg. Momentalnie zapada cisza a Bóg po prostu pyta; „Jak się macie? Dobrze wyglądacie. Dobrze was znowu widzieć. Minęło trochę czasu. Nie byliście w stanie widzieć mnie ale ja was obserwowałem. Chciałem tylko wpaść na chwilkę i powiedzieć wam, że wykonaliście świetną robotę. Chcę się z wami czymś podzielić. Jest to coś co odbija się na waszej planecie od początku czasów i jest to nazwane wiarą. Wiara była używana na planecie Ziemia wiele razy. Była używana do kontroli, do unikania odpowiedzialności, do motywacji i lęku. Była używana w tak wielu obszarach wiec ja wam teraz wyjaśnię czym wiara jest dla mnie”. Teraz uwaga wszystkich skupiona jest na Bogu, który rozpoczyna swoja historię wiary. „Każdy z was może zobaczyć swoją moc kiedy ma wiarę. Wiara jest lustrem, używanym często do odzwierciedlenia mocy. Przez lata ludzie znaleźli tak wiele rzeczy, na które kierowali swoją wiarę i każdy z nich też zobaczył rezultaty.
Powtarzane wam było bez przerwy, że ‘Musicie mieć wiarę’, ale co to znaczyło dokładnie? To oznacza, że kiedy masz wiarę możesz zobaczyć Boga w sobie. Patrzycie na tę część mnie, która istnieje w każdym z was. Wszyscy macie część mnie w sobie. Kiedy jesteście w ciszy, spokojni i kiedy możecie się zrelaksować po pełnym dramatu dniu, możecie czuć część mnie i siebie razem. To są najwspanialsze możliwości, które dała wiara w trakcie całej waszej historii. Mówię wam, że dla wszystkich religii, rozpoczęcie działalności było chęcią umożliwienia wam odzwierciedlenia waszej własnej mocy”.
“Czy kiedykolwiek przyglądaliście się religiom na waszej planecie? Wszystkie mają pewne elementy wspólne. Wszystkie są refleksją mającą na celu pomóc wam w przypomnieniu sobie kim jesteście. Ta refleksja ma wam pomóc w zrozumieniu natury postępu w tej fizyczno-biologicznej bańce i zrozumieniu dlaczego tak często czujecie się samotnie . To są narzędzia, które wykreowaliście i używaliście wiele razy aby pozwolić sobie zobaczyć swoją własną moc. Teraz wkraczacie w czas kiedy Ziemia zaczyna się zmieniać. Nawet jej eliptyczny wzorzec się zmieni jako baza, na którym istnieją już wzmocnieni ludzie i będzie  ona teraz bardziej wspierać wasz wzrost. Czasy w jakich żyjecie obecnie są okresem, którego chcieliście doświadczyć kiedy wybieraliście obecną inkarnację. Wielu z was czekało całe pokolenia aby być tutaj w odpowiednim czasie. Udało się wam, więc co teraz macie zamiar z tym zrobić? Istnieje powód, dla którego jesteście tutaj i gdzieś tam głęboko dobrze to czujecie. To jest właśnie najlepsze miejsce by ulokować tam swoją wiarę”
Z tymi słowami Bóg żegna się ze wszystkimi i przytula każdego z osobna. Idzie w kierunku drzwi pozostawiając wszystkich ze łzami w oczach. Pytają, „Boże czy powrócisz do nas? Czy pomożesz nam kiedy wejdziemy do nowego świata?” Bóg się odwraca i mówi, „Ja nie musze wracać ponieważ mam wiarę w was.”
Jest to chwila zastanowienia się nad tym co każdy z was sam starał się odkryć. Pozwólcie mieć Bogu wiarę w was. Bądźcie tym odbiciem. Pokażcie swoją moc i piękno tutaj na planecie Ziemia. Nadszedł czas. A przede wszystkim bawcie się podróżą ku waszej radości. To jest gra, w która gracie. Wy już wygraliście tę grę a teraz zaczynacie ją od nowa. Cieszymy się i kochamy was tak bardzo! Jesteście coraz bliżej Domu, każdy z was jest. A my tutaj z uśmiechem witamy was kiedy pocieracie oczy po śnie, z którego się obudziliście. Jesteśmy tutaj aby pomóc wam przypomnieć sobie kim naprawdę jesteście. Kroczcie dumnie w tej energii. Nieście ją pamiętając, że Bóg ma wiarę w was.
Naszym największym zaszczytem jest przesłać wam nasze pozdrowienia. Odchodzimy z trzema krótkimi uwagami. Traktujcie się nawzajem z największym szacunkiem. Dbajcie o siebie kiedy tylko macie taką okazję i wspólnie grajcie w tę nową grę.
Espavo.

 

Połączenie Serc
Zrób sobie przerwę
Barbara Rother

 

Uwielbiam podróże ze Stevem łącząc się z Lightworkers na całym świecie. Ale też muszę uczciwie przyznać jak bardzo cieszy mnie pobyt w domu tego lata. Las Vegas ma najwyższe temperatury w tych miesiącach. Zawsze nazywam Steve moim pustynnym szczurkiem. On uwielbia wysokie temperatury i suche powietrze. Ja też lubię ciepło pod warunkiem, że mam komfort posiadania klimatyzacji. Noce są cudowne. Steve i ja siadamy na tarasie dzieląc nasz szczególny czas razem. Jesteśmy wdzięczni za tę cudowną przestrzeń naszego domu, którą wykreowaliśmy.
Wszyscy jesteśmy uwikłani w sprawy codzienne. Mamy prace, rodziny, kontakty towarzyskie, wiele zobowiązań, które w codziennym życiu utrzymują nas w ciągłym ruchu. Mówiłam o tym w jednym z moich ostatnich przesłań. Spojrzałam na kalendarz, który do końca 2010 a także w 2011 określa w szczegółach moją przyszłość. Najpierw poczułam się bardzo ograniczona patrząc jak moje życie zostało zaprogramowane w tych kolejnych miesiącach. Czasami dobrze dla duszy jest zrobić coś spontanicznego mimo, że wiem jak ważnym jest planowanie przyszłości, szczególnie w odniesieniu do pracy. Tak dobrze się czułam w czerwcu kiedy w ostatniej chwili podjęłam decyzję podróży do San Diego i spędzenia tygodnia z moją rodziną. Czasami po prostu jest dobrze zrobić coś niespodziewanego ponieważ pobudza to twoje serce. Lightworker jest ważną częścią mnie ale nie jest wszystkim czym jestem. Kiedy żyjemy życiem tak szczegółowo zaplanowanym łatwo jest stracić radość tego o co chodzi w życiu. Lubię się bawić, improwizować rzeczy, które razem ze Stevem robimy razem. To dodaje pikantności w życiu.

Zrób sobie przerwę od tego kim jesteś według codziennie zaplanowanego życia i zobacz nową część siebie, która ewoluuje. To jest jak powietrze, które pomaga iść do przodu. Chodzi tu o równowagę między odpowiedzialnością i zabawą. Obie bowiem motywują nas do działania. Steve i ja cenimy ten czas spędzony w domu mogąc zmniejszyć tempo naszego aktywnego życia. Możemy nadrobić zaległości w kontaktach z przyjaciółmi i rodziną.

Pytano nas gdzie chcielibyśmy pojechać na wakacje. Zawsze zgadzamy się z tym, że nasz dom jest naszym sanktuarium. Odkąd rozpoczęliśmy serię seminariów przez Internet mamy możliwość wykonania tej pracy z domu. Steve świetnie się bawi tą całą technologią, którą odkrywa w komforcie swojego domowego biura.
To co ja najbardziej odczuwam jest to, że przechodzimy ogromną zmianę. To się dzieje z szybkością światła we wszystkich obszarach naszego życia. Dlatego też ważnym jest znaleźć czas dla tylko siebie. Ja już nie tęsknię za tym by być w innym miejscu niż jestem obecnie. Tu się relaksuję i regeneruję energię. To trzyma mnie z daleka od przeciążenia i pozwala cieszyć się ze wszystkiego czego doświadczam.
Z radością oczekuję na to szybkie tempo życia ale teraz jestem w trakcie przerwy. To jest mój prezent dla mnie. Mam nadzieję, że chociaż przez jeden dzień sami będziecie mogli doświadczyć tej radości.
Zażyjcie tabletkę relaksu!

Z Miłością i Światłem

Barbara

 

Copyright Notice:
Copyright 1998 – 2012 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part with the following conditions: Use of this material signifies that the user aggress to the following conditions: 1. The words “Copyright 2000 – 2012 Lightworker. www.espavo.org” will be included with all published material. 2. User agrees that all rights, including copyrights of translated material, remain the property of Lightworker. If you translate this material we reserve the right to share that translation with credit to you as translator, on the Lightworker site to make it available to all. Further information from the Group may be found at: http://www.espavo.org.     Thanks for helping to spread the Light!