turkish_banner
Yuvaya Hoşgeldiniz

İnternette Işık işçileri’nin (Lightworker) toplanacağı bir alan yaratmam için Grup’tan güçlü bir uyarıyı Mayıs 1997’de aldım. Bu, hepsinin toplanabileceği ve kişisel güçlendirilmelerini/yetkilendirilmelerini deneyimleyecekleri bir yer olmalıydı. Bu, onların kişisel güçlendirilmeleri ile bağlantıda olmalarına yardım etmek hakkındaydı. Bunu harekete geçirmek birkaç ay aldı ve Ekim 1997’de pek çok yardımla Işık İşçileri’nin ilk canlanmasını oluşturduk; espavo.org

Bu proje için Grup pek çok prensip verdi. Bunların hepsi, insanların bir araya gelecekleri ve kim olduklarını ve unuttukları güçlerini (insan olma oyununu oynamanın sonucu olarak unuttukları güçlerini) hatırlayacakları bir yer yaratma hakkındaydı.   Gezegendeki Işık İşçileri’nin hayatlarına yansımasını istediklerini söylediler ve ayrıca evrimin sürekliliğinin bir parçası da olabilmeyi de. Değişimde rahat olmak çok önemlidir.  Bana söyledikleri bir şey de; ön sayfada bir yerlerde “İkinci Dalga” (Second Wave) kelimelerinin bulunması idi.  Sıkıntılı bir görünüm yaratacak şekilde değil fakat sadece bilincin ana akışının dışına kelimeleri koymak. Bu etiket insanların okumaları veya hakkında soru sormaları için değildi, basitçe bu iki kelime enerjiyi özümsemek içindi.

Önce bu iki kelimenin anlamını anlamadım fakat tohumları ekmek için önemli olduğunu biliyordum. Şimdi, biliyorum ki o insan bilinci için gerçek bir dalgaydı; örnek öğretmenler aracılığıyla birinci öğrenme dalgasından, ikinci dalga olan deneyimsel kendini güçlendirme dalgasına geçiş. Kısaca, “liderleri takip etme” oyunundan , “kendini takip etme” oyununa geçiş.  Bu ilk talimatın sonucu olarak “ikinci dalga” kelimelerini akışın dışında bir yerler göreceksiniz; bazen de yazdırdığınız bir evrakta ve bazen de kitaplarda gizlenmiş olarak göreceksiniz.

Toplumumuzda tam yetkili insan için yer oluşturma Grup’un tam işlevidir/nedenidir ve wep sayfası bunun bir örneğidir.  Grup der ki; internet dünyanın gelecek toplumları için bir paradigmadır çünkü o kontrol olmadan, doğal olarak dengelenir ve en yüksek/ nihai güçlenme alanını yaratmak için mükemmel bir alandır. Sayfaya her girdiğinize değişen “günün fikri” bölümünden, aylık olarak yayınlanan Işık İşçileri canlı yayımına (Lightworker Live Lightcast) kadar her bölümde size dünyadaki cenneti sunuyoruz.

Grup, birçok sahne ve maskeler ile ayrıntılı bir oyun olarak burada yaptığımız oyunu tüm sürecini açıklar. “Gizli ve Aramanın Büyük Oyunu” isimli kitabın ilk sayfası dünyadaki yaşamın bir açıklamasıdır.  Bu yazıda, oyunun amacı açıklanıyor; kim olduğunuzu ve yeniden yaratımdaki gücünüzü hatırlama farkındalığı oyununun. Oyunun sonraki adımı bu gücü yuvayı perdenin bu tarafında yaratmak için kullanmaktır. Bu web sitesi yeryüzünde cenneti yaratmaya adanmıştır. Grup der ki; gücünüzü hatırlamanın en kolay yolu ruh ailenizin üyeleri ile yeniden bağlantıya geçmektir. Bu bütün gezegene açıklanan bir süreçtir. Derler ki; biz bu insanların gözlerine baktığımızda kim olduğumuzu açıklıkla görürüz.  Bu yeniden birleşme süreci bütün yazılarımız ve seminerlerimizle desteklenir. Bu web sitesi ruhsal ailenizle bir araya gelmek için bir alandır. Düşüncelerinizi, ümitlerinizi ve hayallerinizi paylaştığınız bir alandır. Gerçekten kim olduğunuzu hatırlama ve gücünüzü perdenin bu tarafında yuvanın bir uyarlamasını yaratmak için kullanabilme alanıdır.

Bu sayfanın yan tarafındaki tuşlar hakkında kısa bir not. Burası kontrol merkezidir ve espavo.org içinde pek çok sayfaya aittir. Sizi her sayfaya yönlendirmez fakat onları tanımak bu sayfada dolaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu tuşlar içerik ve görünüm olarak sık sık değişir. Eğer sitede yeni bir şey varsa, o, tuşların en üstünde yer alacaktır. Burada pek çok bilgi vardır ve umarız burada vakit geçirmekten hoşlanırsınız. Işık İşçileri çalışanları sizin burada olmanızdan çok gurur duyarlar. Bu bizim yerküredeki cennet uyarlamamızdır.

Bu alan gönüllülerin çabaları ile desteklenmektedir. Eğer sizde desteğinizi göstermek isteseniz, burada çeşitli yollarını bulabilirsiniz, rüyaları gerçekleştirmenin bir parçası olabilirsiniz. Zamanda farklı bir kalp yapıyoruz.

Bu alanda Grup’un yazılarını sunuyoruz. Yuvayı hatırlama – Işık Fenerlerine yüksek titreşimle yaşamak için Grup’tan bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgi sizin bireysel muhakemeniz için sunulmaktadır ve bunun anlamı kendi yaratma gücünüzü hatırlamanıza yardım etmektir. En hassas olduğunuz konuları seçmenizi ve diğerlerini bırakmanızı söylüyoruz.  Bu alan sınırsız sevginin sunulduğu alandır. Bu alan sizin yerküredeki kendi cennet uyumlamanızı anlatır ve gözlerimize bakıp gerçekte kim olduğunuzu hatırlama alanıdır.

Önümüzdeki aylarda, insanların kendi güçlenmesini bulmaları için birçok alan sunmak niyetindeyiz. Seçtiğiniz herhangi bir yolla bu ailenin parçası olduğunuzu için size hoş geldiniz diyoruz.

Işık daima sizinle olsun.

Yuvaya hoş geldiniz.

Kucak dolusu sevgilerle

Steve ve Barbara Rother

______________________

Her ayın son Cumartesi günü Steve ve Barbara sanal şık yayımı yapar (Virtual Light Boardcast), Grup’tan gelen aylık mesajlar.