Hatırla…
Saklambaç Oyunu

Aşağıda, Dünya gezegeninde süren yaşamın bir tarifi verilmektedir. Bu bilgi, Steve Rother’ın kanallığıyla, kendilerini basitçe “Grup” olarak adlandıran sevgi dolu varlıklardan alınmıştır. Bu bilgi, Gruptan daha sonra gelen, Işık Fenerlerinde ve Steve’le Grubun ilk kitabı olan ‘Hatırla’da yer alan mesajların içindeki tüm bilgilere de bir temel oluşturmuştur. Bu bilgi, Grup tarafından Steve’in “Neden buradayız?” sorusuna yanıt olarak verilmiştir.

 

Sizi bir yolculuğa çıkaralım…….

Hepimiz burada, bir dağın eteklerinde toplanmış bulunuyoruz. Biz Yuvadayız ve hep birlikte mükemmel bir sevgiyle oynuyoruz. O sırada çok sevdiğimiz bir kardeşimiz yaklaşıp şöyle diyor: “Burada yeni bir Oyun oynamak isteyen kimse var mı?”

“Ne tür bir Oyun?” diye soruyorsunuz. “Şimdi oynadıklarımız gibi mi?”

“Hayır,” diye yanıt veriyor. “Bu daha önce yaptıklarımıza hiç benzemiyor. Bu, birçok sahne dekoru ve kılık-değiştirme içeren çok ayrıntılı bir Oyun olacak. Kendi gerçek doğamızı görmemizi veya hatırlamamızı engelleyen perdeler olacak, hatta perdenin kendisini bile göremeyeceğiz. Sonra Oyunu başlatacak ve hatırlamaya başlayacağız. Bu perde o kadar etkili olacak ki sadece kim olduğunuzu unutmakla kalmayacak, aynı zamanda Yuvayı da unutacaksınız. Kendi yollarımızın üzerinde birbirimizin yanından geçecek, birbirimizin gözlerine bakacak ve birbirimizi tanımayacağız. Perde o kadar etkili olacak ki birçoğu, sahne dekorlarına ve değiştirilmiş kılıklara bakarken var olan her şeyin bunlar olduğunu düşünecek. Tüm güçlerinize hala sahip olacak, ancak onları nasıl kullanacağınızı bilmeyeceksiniz, hatta onlara sahip olduğunuzu bile hatırlamayacaksınız.”

“Oyun aşamalar halinde oynanacak ve Oyunun her bir aşamasını başlatmadan önce, hatırlamamıza yardımcı olması için yolumuza istediğimiz kadar çok sayıda hatırlatıcı koyabileceğiz. Size birçok hatırlatıcı yerleştirmenizi tavsiye ederim çünkü çoğunuz, onların çoğunu mantıksal bir bahane bulup yok sayacaksınız. Oyun Alanına giriş ve çıkışlarımızın zaman ve yerini biz seçeceğiz. Ayrıca, perdenin diğer tarafındayken tamamlamak istediğimiz durumları ve dersleri de biz yerleştireceğiz. Bir puan cetveli tutulacak ve her bir aşamadan diğerine geçerken puanlar birikecek. Bu puan sistemi sadece sizin tarafınızdan, bir sonraki aşamada Oyunun içine neleri dâhil edeceğinizi belirlemek için kullanılacak. Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde, eski aşamaları hatırlamayacaksınız, ancak, bir kez ustalaştığınız konular, sonraki aşamalara aktarılabilecek. Çekirdek özünüzü ve kişiliğinizi her zaman taşıyacaksınız, ancak bunun her aşamada sizinle birlikte perdenin öbür tarafına geçtiğini hatırlamayacaksınız.”

“Mizah her zaman perdenin öbür tarafına serbestçe geçen bir hatırlatıcı olacak ve eğer sizin işi fazla ciddiye aldığınızı fark edersek, size bunun sadece bir Oyun olduğunu hatırlatmak için sizi gıdıklayıp güldüreceğiz. Ayrıca, yol boyunca, yolumuzdan çok uzaklaşmamız halinde bize yardım edecek bir sürü üstat olacak. Ah evet, az daha Oyunun önemli bir bölümünü unutuyordum… Her zaman Özgür Seçime sahip olacağız. Her konuda tam bir seçime sahip olacaksınız, Oyunu oynamamayı bile tercih edebilirsiniz ya da yerinize geçmesi için bir başkasını çağırmayı. Saklanmayı da tercih edebilirsiniz, aramayı da, bu tamamen size kalmış.”

“Oyun Alanında kutupluluk olacak. Bu Oyun Alanının işleyişiyle ilgili bir şeydir ve gereken zıtlığı sağlamak için şart olan bir unsudur. Ancak, kutupluluk sizin görüşünüzü bulandıracak. Kutupluluğun bulandırdığı gözleriniz sizin her şeyi Aşağı ya da Yukarı, Aydınlık ya da Karanlık, İyi ya da Kötü, Sevgi ya da Korku ve Doğru ya da Yanlış olarak algılamanıza neden olacak. Bunun sizi aldatmasına izin vermeyin, bu yalnızca bir yanılsamadır.”

“Hepimiz benliğimizin yüksek veçhelerini Oyunun sonuna dek özel bir yerde bırakacağız, aksi halde Oyun fazla kolay olurdu. Yüksek benliğinize her zaman erişebilir durumda olacaksınız. Size sunulan meydan okuma, yüksek benliğinize ulaşmayı öğrenmek ve onun sizin bir parçanız olarak var olduğunu hatırlamaktır. Oyun süresince sevdiğiniz özel varlıkların omzunuzun üzerinden size tavsiyeler vermelerini de isteyebilirsiniz. Yine, onların var olduğunu hatırlamak bile Oyunun önemli bir parçasını oluşturacaktır.”

“Oyunun hedefi, aramızdan kaçının gerçek kimliğini, nereden geldiğini ve hangi yaratıcı güçlere sahip olduğunu hatırlayabileceğini görmektir. Bir kez hatırladıktan sonra, yeniden yüksek benliğinizle birleşebilir ve tamamen hatırladığınızı göstermek için perdenin öbür tarafında Yuvayı yaratabilirsiniz.”

“Pekâlâ, kimler oynamak istiyor?”

Steve Rother kanallığıyla Grup