Şubat 2017

DİŞİ ENERJİNİN UYANIŞI
Güç ve Zorbalık Ayarı

Selamlar Sevgili Varlıklar, Ben Merlia.

Buraya gelmek ve dünya gezegenindeki bazı enerjilerin dengelenmesine yardım etmek için çok uzun zaman bekledim. Ben Koruyucu’nun Grup olarak adlandırdığı varlıklardan biriyim. Ben bu topluluğun dişi enerji taşıyan ve Merlin’in dişi ifadesi olan bir üyesiyim. Hepiniz bu hikayeyi biliyorsunuz ve yerkürede geçirdiğiniz pek çok hayat boyunca da bunun farkındaydınız. Ben kişisel olarak sizin dişi diye adlandırdığınız ışık enerjisini taşıyorum. Yerkürede başlamak üzere olan değişimi desteklemek için kendimi tekil olarak ifade ettim.

Gücün Dişi Yönü

Bütün insanlar şu anda hızlı bir hareket içinde. O yüzden lütfen anlayın, dünya gezegeni üzerinde sadece yer kaplayan hiç kimse yok. Hepinizin son derece özel amaçlarınız, niyetleriniz ve hedefleriniz var ve onlara doğru ilerliyorsunuz ve hepinizin yeni dünya düzeninde yeriniz var. Bugün özellikle gücün dişi tarafını dengelemek amacıyla kullanılan yöntemlerden birini sizinle paylaşacağız. Erkek-dişi dengesini açıklarken kullanılabilecek pek çok örnek varsa da bunun en basit yolu zorbalıkla güç arasındaki farkı anlamaktır. Her ne kadar güç her zaman dişi değilse de bu geçiş döneminde bu şekilde düşünmek daha iyidir. Şimdi soruyu soralım, gücünüzü zorbalığa dönüştürmeden nasıl ortaya koyarsınız? Bu durum bütün varlıklar için dişi tarafın kontrolündedir. Dişi enerji şu anda yerkürede ayrılığa yol açan korkuyu dengelemek üzere gerçekliğinize davet ediliyor. İnsanlar şimdiye kadar çoğunlukla hayatta kalma seviyesindeydi. Bu anlayışa göre en iyi durumda olanlar hayatta kalıyordu ve böylece her zaman en güçlü olan kazanmış görünüyordu. Olması gereken buydu. Fakat titreşim düzeyiniz biraz yükseldiğinde denge sağlamanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Erkek enerji sıklıkla dişi enerjiden üstün sayılıyordu. Bu uygun mudur? Hayır, elbette değildir. Erkek enerjinin üzerinde yükseleceği bir dişi enerji tabanı olmazsa ne güç ne zorbalık mümkün olabilir.

Şu anda temeller atılıyor ve kısa süre sonra dişi enerji yeni yollarla kendini gösterecek. Şimdilik her birey dengelemeyi kendi içinde yapacak. İçinizdeki bu parçayı bulmak için her zaman göstermeye alışık olduğunuz tepkileri tekrar gözden geçirmeniz gerekecek. Bir an için durun, nefes alın ve bağlantıyı hissedin. Sadece bir an için oyun oynadığınızı düşünün. Mahjong eski bir Çin oyunudur. Oyun tahtası üzerinde harika, küçük karakterler yerleştirilmiştir. Sizin işiniz birbiriyle eşleşen parçaları bulmaktır. Oyunun amacı eşleşen parçaları oyun sahasından çıkarmaktır. Bu eğlenceli bir oyundur fakat aslında anladığınızdan çok daha fazlasını içerir. Gelmekte olan dişi enerjiyle beraber ki bu oldukça devasa bir enerjidir, herkes onunla hemen çalışmaya başlayabilir.

Eşleşen Enerjiler

İki şeyi eşleştirdiğiniz zaman, bunlar Mahjong karakterleri olsa bile, aynı zamanda enerjileri de eşleştirmiş olursunuz. Sizler sürekli farklı enerjilere maruz kalıyorsunuz. İster bir konserde binlerce insanın arasında olun ya da bir süpermarkette diğer alıcılarla beraber bulunun isterse yatak odanızda tek başınıza kalın. Bütün bu durumlar aslında birbirine çok benzerdir, sürekli bir enerji eşleştirmesi vardır. Bunun anlamı nedir? Belki sizinle yaşayan bir evcil hayvanınız vardır. Bir kedi ya da köpek evin içinde dolaşıp kendi hayatını yaşıyor olabilir. Sizler sürekli bu enerjiyle eşleşiyorsunuz, farkında olsanız da olmasanız da. Onun iyi olup olmadığından emin olmak için evcil hayvanınıza baktığınız her sefer aynı zamanda alışık olduğunuz enerjiyle eşleşip eşleşmediklerini de kontrol ediyorsunuz. Evcil hayvanınız sürekli evde olduğu için bu enerjiyle çalışmak ve onu geliştirmek için çok vaktiniz vardır. Fakat iş yabancılara geldiğinde, dışarıda ya da televizyonda veya internette yeni şeyler gördüğünüzde bu enerjileri de aynı şekilde eşleştirmeye başlarsınız. Fakat bunlar her zaman alışık olduğunuz enerjilerle ulaştığınız sonuçları vermez. Bu fırsatları hemen tepki vermeden önce anlayışınızı geliştirmek ve kendinizi hareket halindeyken yakalamak için kullanın. Çünkü en büyük zorluğunuz budur sevgili varlıklar. Sizler bu harika saklambaç oyununu oynuyorsunuz. Tanrı kendinden saklanıyor, kendisini arıyor, aynada kendisini tanımaya çalışıyor. Evet, işte gidiyoruz. İzin verirseniz size fırsat tanıyalım.

Yeni Bir Enerjiyle Karşılaştığınızda Nefes Alın ve Benzerliği Bulun

İki enerji formu birbirini gördüğü zaman ne olur? Bu aynı aynaya baktığınız zaman yaşadığınız durumdur, kusurları ararsınız. Dünya gezegeninde gerçekleşen olay budur. Neden benzer enerjilerin farklı enerjilerden daha fazla çatışma içinde olduğu sorusunun cevabı da budur. Sizler her zaman kusurlarınıza bakarsınız sevgili varlıklar ve onları düzeltmeye çalışırsınız. İçinizde taşıdığınız güzelliği bu kusurların yönettiği konusunda en ufak fikriniz yok. Sizler sürekli gelişmeye ve kendinizi mükemmelleştirmeye çalışırsınız. Fiziksel formda olduğunuz zamanlarda bile Yuva enerjisine dönmeye uğraşırsınız. Kesinlikle mükemmel. Şimdi size sorumuz şudur: İlk defa bir odaya girdiğinizde ne olur? Etrafınıza bakarsınız. Bazen hedeflediğiniz yere varmak için oda boyunca yürürsünüz. Daha iyi anlatmak için isterseniz şöyle söyleyelim: Daha önce hiç görmediğiniz yeni bir odaya girdiniz. İlk olarak yaptığınız iş etrafınıza bakarak enerjileri eşleştirmektir. Bu her şey için geçerlidir, sadece girdiğiniz mekanlar için değil insanlar için de. Bu insanlar ister televizyonda olsunlar ister sizinle aynı odada bulunsunlar bu enerji kalıplarını tekrar tekrar eşleştirirsiniz. Bu eşleştirmeyi belli bir şekilde yapmak alışkanlığınız haline gelmiştir. O yüzden şimdi size biraz farklı bir şey söyleyeceğiz çünkü bir ipucu var. En başından itibaren bunun farkında olun. Yeni bir enerjiyle karşılaştığınız zaman sizden yapmanızı istediğimiz ilk şey bir nefes alıp bırakmanız. Bu size ışığın yeni bir seviyesine odaklanmanızda yardım eder. İster bir insanın ister bir durumun isterse duygusal bir tavrın enerjisini eşleştirin, bu doğrudur. Bu her ne ise hemen benzer olduğunuz tarafları arayın, kusurları ya da farklılıkları değil. Bu kulağınıza çok basit geliyor olabilir ama eşleştirme alışkanlığınız olduğundan pek çok şeyden çabucak kurtulmak için hızlı yollar buluyorsunuz. Bu uymuyor, bu eşleşmiyor ve derken masanın üstü neredeyse temizleninceye kadar devam ediyorsunuz. Yaptığınız diğer şey bazen eşleşmeyen enerjileri çekiyor. Fakat inanç sisteminiz sizi bu enerjiyle ya da insanla bir bağlantıya zorluyor. Enerjiler eşleşmediği zaman yapmaya çalıştığınız ilk şey kusurları bulmaktır fakat bu süreçte aynı zamanda mükemmellikleri de keşfedersiniz. Yaptığınız şey doğrudan kusurların üzerine atlamak ve onları değiştirmeye çalışmak. Kusurlarınız hakkında ne söylediğimizi hatırlıyor musunuz? Onlar gerçek güzelliğinizin temelleridir. O yüzden onları değiştirmek her zaman işe yaramaz. Aslına bakarsanız bu pek çok ilişkinin yıkılma sebebidir, partnerlerin birbirlerini değiştirmeye çalışması. İnsanlar her zaman gelişir ve değişir. Fakat bu içsel olarak gerçekleşmelidir, dışarıdan başka bir insanın müdahalesiyle değil. O yüzden sizden yapmanızı istediğimiz şey her şeye bakma alışkanlığı geliştirmeniz.

Şimdi, diyelim ki evinize girdiniz ve yerde bir parça çöp gördünüz. İlk yaptığınız şey şunu söylemektir: “Bunun yeri burası değil. Bunun düzeltilmesi lazım.” Onu alıp çöpe atmadan önce onurlandırın. Kendinizle ortak noktalarını bulun. Belki o bir gece önce yediğiniz şekerin paketiydi. O her ne ise benzerliği bulun. Anlıyor musunuz sevgili varlıklar? Bu noktada bütün insanlık bir ayrılma hareketi içinde fakat bunu değiştirebilirsiniz. Bunu ilk değiştirecek olan dişi enerjidir. Benim burada oluş sebebim budur. Bütün yol boyunca Koruyucu’nun Grup diye çağırdığı topluluğun içindeydim. Bu ismi söylediğinde kahkahalarla gülüyoruz çünkü bize isim vermeyi ve etiket yapıştırmayı seviyor. Uzun süre buna direndik çünkü insanlar onlara güç yüklemeyi seviyor ve etiketlerin aslında böyle bir gücü yok. Bizler sadece sizin içinizde olanı dışarı çıkarabilir ve onu yansıtabiliriz. Burada bulunma amacımız budur.

Benzerlikleri Arayın

Hayatın pek çok alanında dişi enerjiye doğru büyük çaplı bir hareket göreceksiniz sevgili varlıklar. Bunun gerçekleştiğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ve elbette yerkürede mevcut ataerkil sosyal düzeni korumak üzere ortaya konan olaylar da var. Bunun nasıl sonuç vereceğini takip edin. Gücünüzün bilinciyle sağlam durun ve gururlanın. Her fırsatta erkek ve dişi enerjiyi dengeleyin. Bu enerjiyi gördüğünüz zaman bir nefes alın ve tepki vermeden önce sizinle benzeyen yönlerini bulun. Bu tek araç kullanılırsa dünyanızı çok hızlı şekilde temeline oturtur.

Geri Çekilen Dalga

Sevgili varlıklar, son derece net şekilde söyledik, şu anda dünya gezegeni üzerindeki herkes dalganın geri çekilme dönemini yaşıyor. O kadar hızlı ilerliyorsunuz ki bu gezegen üzerinde büyük bir korkuya yol açıyor fakat hatırlayın oldukça sık şekilde korku belli bir amaç için kullanılabilir. Kendinizi bu tip durumların içinde bulacaksınız. İşler kontrolden çıkmış gibi görünecek fakat bir an için bile buna inanmayın. Farkında olduğunuzdan çok daha fazla kontrol gücünüz var. Bundan beş on yıl sonra bugünlere baktığınızda bu durumun neden bu şekilde gerçekleşmek zorunda olduğunu anlayacaksınız. Bu tip olaylar sadece tek bir ülkede ortaya çıkmıyor, her yerde böyle. Çünkü dalganın geri çekilme dönemindesiniz. İleri doğru hareket ediyorsunuz fakat şimdi geri gidiyor gibi görünüyor o yüzden buna direnç gösteriyorsunuz. Bunu değiştireceksiniz. Geri çekilme dönemi çok hızlı ilerleyecek ve sizi mümkün olduğunu düşündüğünüzden çok daha hızlı bir döneme doğru fırlatacak. Sadece gerçeğinize, gücünüze ve kimliğinize sahip çıkın ve dengede kalın. Çekingen ya da zorlayıcı olmayın sadece doğal olarak gerçekleşmesine izin verin. Kusurları bulmak yerine size benzeyen kalıpları arayarak ve onları eşleştirerek farklı bir hayat tarzı yaratabilirsiniz. Bu size öngörünüzle dünyayı değiştirme şansı tanıyacaktır.

Sizi bu yolla selamlamak benim için büyük bir onur. Uzun zamandır geride duruyordum. Dünya gezegeninin yeni dengesinden memnunum çünkü beni çağırdınız. Sizler insanlığı dengeleme yolundaki bir sonraki adımın öncülerisiniz.

Ben Merlia. Ara sıra gelip beni görün.

Espavo.

_____________________________________

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Ben ritmik servisten Elrah, hizmetinizdeyim. Bugün size eğlencenin farklı şekillerinden bahsedeceğim. Biliyorsunuz bu benim uzmanlık alanım. Eğer eğlenmiyorsanız elbette işe yaramaz. Bu oldukça basittir sevgili varlıklar. Elbette ilerlemek zorundasınız fakat ara sıra gülmek ve iyi vakit geçirmek de gerekir.

Dişi Enerjiyi Çağırmak

Şimdi, Merlia adındaki bu güzel hanımla tanışmanız gerekiyor. Onunla ilgili neler anlatabilirim? Buna başka bir zaman tekrar döneceğiz fakat o şimdiden dünyanızı birkaç kere sarstı bile, bunu söyleyebilirim. Daha önce dünya gezegenine gelmişti fakat bedenlenmedi. Enerjileri dengelemek için çalıştı çünkü bu işi çok iyi yapıyor ve bugün burada olma sebebi de aynı. Çünkü sizler kalplerinizde ona yer açtınız. Hepiniz basitçe kendinizi açtınız çünkü bir yenilik istediniz fakat erkek enerji yüzünden korkuyordunuz. Bu enerji büyük bir dalga halinde gezegeninizi kaplamış görünüyor fakat bu doğru değil. Gerçekte yaptığı iş dişi enerjiyi çağırmak ki bu gösterilen çabaya değer çünkü insanlar tamamen yeni bir dengeyi deneyimleme şansına kavuşacaklar.

Şimdi sizinle gerçekleşmekte olan büyüleyici bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Şu anda sizin Mars diye adlandırdığınız gezegene yönelmiş büyük bir ilgi var. Ne olduğunu biliyor musunuz? Çoğunuz bir noktada oradaydınız ve biliminiz yardımıyla bunu ortaya çıkaracaksınız. Evet, sevgili varlıklar, Mars’ta hayat olduğunu keşfedecekler fakat bu sizden geriye kalanlar olacak. Olanlar çok güzeldi çünkü en sonunda yani gezegen ölürken herkes ne olduğunu biliyordu. O yüzden zaman ve uzayın başka bir boyutuna geçtiler. Enerjiye adım attınız ve onu diğer boyutun gerçekliğine gidebilmek için tamamen farklı bir yolla dengelemek zorunda kaldınız. Aynı süre zarfında, olabilecek en güzel şey gerçekleşti, Mars’a çok yakın olan sahipsiz bir gezegene hayat tohumları ektiniz. Bugün bulunduğunuz yer orasıdır, dünya gezegeni. Elbette o günlerde onu dünya diye adlandırmıyordunuz. Fakat bütün bunlar boyut değişimini gerçekleştirmek ve denge sağlamak için yapıldı.

Bunun anlamı yerküredeki hayatın sona ereceği mi? Sonuç olarak öyle fakat hayır, henüz zamanı gelmedi. Ben sadece bugün olanların bize o zamanları hatırlattığını söylüyorum. Sizler sadece tek bir boyutta var olmadığınızı fark etmeye başlıyorsunuz. Ruhunuz yerküredeki tek bir hayatla sınırlı değil. Aynı anda on iki tanesini yaşıyorsunuz. Bu çok ilginç çünkü genellikle buraya gelip aynı anda on iki farklı deneyim yaşayınca bir taneniz bitki yetiştirmeyi sevdiği için çiftçi oluyorsunuz, diğerinizin güzel bir ailesi var ve hayatının merkezi onlar, bir başka siz iş kuruyor ve büyük bir şirketin CEO’su haline geliyor. Her ne kadar bu farklı seçimleri yapsanız da hepsinde aynı kalan bir nokta var ki o da erkek ya da dişi ifade seçiminiz.

Erkek ve Dişi: Yeni Bir Denge

Şimdi, Yuva’ya döndüğünüzde erkek ya da dişi ayırımı ortadan kalkar. Sizler bir beden seçer, ifade ettiği enerjiyi dışarı çıkarır ve bu enerjiyle elinizden gelen en iyi oyunu oynarsınız. Hatırlayın sevgili varlıklar, erkek ve dişi her şeyin içinde mevcuttur. Boyut değiştirebilmek için bu dengeyi kurmak zorundasınız. Boyut değiştirmeyi niye istersiniz? Diğer boyutlardaki kimliklerinizi ziyaret etmek isteyebilirsiniz. O yüzden bu enerjileri dengelemek ve farklı şekillerde ifade etmek çok önemli hale gelecek. Şu anda Merlia’nın hepinize getirdiği sihir budur. Aslına bakarsanız sadece Merlia değil bu enerji de dişi tarafın ışık aralığını temsil ediyor. Eğer dişi enerji içinde yetişmemiş olsaydınız Merlia buraya gelemezdi. Yeni enerjiyle beraber kendinize güven duyabilirsiniz. Dişinin en büyük zorluğu kendine güvenmek olmuştur çünkü gücü ifade ediş şekli aynı değildir.

Dünyanızda bir etki yaratabilmek için çok çaba harcarsınız. Kendinizce şöyle düşünürsünüz: “Benim gücüm var. Bu işi yapabilirim. Hiç sorun değil.” Bunun yerine onu farklı bir şekilde yapma imkanınız olsaydı? Belki bir etki yaratabilmek için itmek ya da zorlamak gerekmediğini keşfedeceksiniz. Şu anda bütün insanlığın uğraştığı mesele budur: Zorbalığa karşı güç. Her ne kadar siz onu erkek enerjiye karşı dişi enerji olarak düşünseniz de aslında onlar birbirlerine karşı çalışmazlar. Şu anda sadece dengesiz durumdalar. Birini iyi birini kötü diye çağıramazsınız çünkü bu işe yaramaz. Temelde her ikisi de iyidir. Fakat bu derece dengeden saparlarsa daireler çizmeye başlarsınız. Bu sonuç olarak sadece sizin farklı bir yolla çözebileceğiniz bir sorun ortaya çıkarır. Yerkürede her gün yeni fırsatların ortaya çıkışını seyredin.

Bugünün Baskıcı Enerjisiyle Çalışmak

Evet, pek çoğunuzun dünya kontrolden çıkmış gibi hissettiğinizi anlıyoruz. Daha fazla haber seyretmeye bile tahammül edemiyorsunuz. Aslına bakarsanız bu fena bir fikir değil. Çünkü haberleriniz reyting oranlarıyla yönlendiriyor. Öyleyse, hiç kimse seyretmediğinde ne olur? İnsanlar henüz uzaktan kumandalarıyla oy vermeyi öğrenmediler ama öğrenecekler. Zaman içinde bu zorlayıcı enerji iyice büyüdü. Lütfen anlayın sevgili varlıklar, bu bir kavga değil, biri diğerine karşı değil. Onun yerine bir dengeye getirme durumu var. İnsanlığın gerçek özünü en yüksek seviyelere çıkarabilmek için her ikisi yan yana var olmak zorunda. Artık bu seviyeye erişebilirsiniz. Merlia bu denge işinde çok iyidir çünkü o sadece dişi enerji taşımaz. Ah, evet, Merlia ve ben birkaç defa bu civarda bulunduk. Daha önce yerküreye yardıma geldiğinde onu Merlin diye çağırıyordunuz. Hatta bu tamamen güçlendirmeyle ilgili sihirli bir hikayede geçiyordu. Yerkürede yine benzer zamanlardayız. Sizler baskı altındasınız ve şimdi bu oldukça sıkıntılı hale geldi. Bu kadar sıkıştığınız zaman hareket etmek ya da özgür hissetmek iyice zorlaşır. Her ne kadar özgür seçim hakkınız yokmuş gibi gelse de aslında var. Gerçekte pek çoğunuz bu yoğun enerjide çalışma için geldiniz. Biliyoruz, bazılarınız için bu pek rahat değil ve çoğunuz kendi enerjinizi dengede tutmakta zorlanıyorsunuz. Sıklıkla neyin size ait olduğunu ya da nelerden sorumlu olduğunuzu bilmiyorsunuz. Fakat sizden basitçe bekleyip görmenizi istiyoruz.

Kendi gerçeğinizi ve gücünüzü sahiplenmek için pek çok fırsatınız olacak, gerçek gücü zorbalığı değil. Zorlamanıza gerek yok çünkü o uyum içinde gerçekleşecek. Bu en iyi çalışma yoludur ve siz şu anda bunu yapmayı öğreniyorsunuz. Belki de ilk olarak ters yöne giderek öğreniyorsunuz fakat bu yerküredeki insanların klasik öğrenme yöntemidir. O yüzden bunu yargılamayın, onu doğru-yanlış veya iyi-kötü olarak görmeyin. Şu anda sadece bilin ki o neyse odur. Yuva’dan hangi parçayı getirdiniz? İster uyum içinde olsun ister ters yönde, enerjinizi nasıl kullanacaksınız? Şu anda olanlara nasıl katılacaksınız? Kendi gerçeğinizi nasıl savunursunuz ve bunu yaparken diğerlerinin de kendi gerçeklerine sahip çıkmalarına nasıl izin verirsiniz? Şu anda gerçekleşen budur. Aslında insanlığın ortak titreşiminin her şeye hükmettiğini anlayacaksınız.

Biliyoruz, güç odaklarınız ve hükümetleriniz var. Dünya gezegeninde insan taklidi yapma oyununu oynayabilmek için kenara pek çok küçük detay eklediniz. Fakat size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, bunların hiçbiri gerçek değil. En azından sizin düşündüğünüz şekilde değil. Fakat gerçek olan şey sevgidir. Sevginin karşıtlığı bile ki siz onu korku diye adlandırırsınız, dünya gezegeni üzerindeki kutuplaşmanın yarattığı bir yanılsamadır. Artık bütün gölgeler ortadan kalkıyor çünkü ikili alanın dışına çıktınız. Pek çok insan henüz buna yetişemedi ve hala ikilik oyununu oynuyorlar, doğru-yanlış, aşağı-yukarı ve bundan çıkan bütün farklılıklar. Siyah ve beyaz yok sadece grinin tonları var sevgili varlıklar. Bunu anlayın, en iyi şekilde kullanın ve gerçeğinizi ortaya çıkarın.

Yeni Oyun Zamanı

Pek çoğunuzun tek bir geliş amacı var. Bazılarınız kendilerini bu hayat sürecine iten geçmiş yaşamlar deneyimlediniz ve çok önemli bir amaçla geldiniz. Hepinizin başarması gereken bir işiniz, Yuva’dan getirdiğiniz farklı anlaşmalarınız var. Bunları gezegene kendi başınıza getirdiniz ve göreviniz oyuna katılmak ve onu geliştirmekti. Olan şey budur. Fakat mevcut oyunun artık işe yaramadığını görmeye başlıyorsunuz. Artık yeni bir oyunun zamanı. Hazır mıyız? Bu oyunu siz yarattınız ve şu anda aklınızın alamayacağı şekillerde bunu yeniden yapabilirsiniz. Hayır, gezegeniniz sona ermeyecek. Emin olun kendi zamanında bu gerçekleşecek ama şu anda bu uzak bir gelecek. Gezegende pek çok değişime tanık oluyorsunuz çünkü o da gelişiyor. Ve evet, büyük bir manyetik değişime doğru yaklaşıyor ve bu gezegeninizi çarpıcı şekilde değiştirecek. Eğer dengenizi korursanız bu değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat dengesiz olan her şey sorun yaşayacak. Farklı boyutlar hakkında tekrar düşünün. Her birini ziyaret edin çünkü ruhunuz bir hayat süresince en yüksek potansiyeli nasıl gerçekleştireceğini biliyor. Bu hayat sadece tek bir deneyimden ibaret değil aynı anda on iki farklı deneyim gerçekleşiyor. Aslına bakarsanız yüz kırk dört… fakat buna daha sonra değineceğiz. Bununla ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta cinsel enerjiniz dengede olduğunda boyutlar arasında geçiş yapabileceğinizdir.

Merlia

Yerküredeki insanların pek çoğunun enerjinizin dengelenmesi için büyük bir talep olacağını öğrendiklerinde motivasyonu yükseliyor ve Merlia yine göreve çağırılıyor. Bu sürecin nasıl yönetileceğiyle ilgili önemli bilgilerle geliyor ve muhtemelen en önemli nokta olan gerçek dengenin gücünü ortaya çıkarmayı öğretecek. Biliyorsunuz sevgili varlıklar, buraya gelmekte biraz zorlandı. Neden? Çünkü ona dişi enerji etiketi yapıştırdınız. Bu onun için niye zordu? Çünkü o ayırımlardan hoşlanmıyor. Bu kadar basit. Onu dişi olarak isimlendirdiğinizde onun erkek enerji taşımadığına inanırsınız fakat bu doğru değildir. Merlia büyük miktarda erkek enerji taşır fakat onu nasıl dengeleyeceğini iyi bilir. En yüksek potansiyele ulaşmak için en doğru zamanda belli bir yönünü ortaya çıkarabilir. Bu dişi enerjidir. Bu dünya gezegeninin gerçek doğum enerjisidir ve bu güzelliğin içinde gizlenen temel yaratıcı enerjidir. Onu kendi içinizde bulun. Onunla çalışma cesaretini gösterin ve onu dengelemeyi deneyin. Aynı şekilde başka hangi yönlerde dengesiz olduğunuzu keşfedin. Dişi enerjiniz dengesiz olabilir ve yine aynı kolaylıkla erkek enerjiniz de öyle. O yüzden bunları arayın, onlarla oynayın. Denge için yardım isteyin ve alacaksınız.

Asla yalnız değilsiniz sevgili varlıklar ve biz sizden öyle olmak için bu kadar sıkı çalışmaya bir son vermenizi istiyoruz. Anlamanın çok zor olduğu bir oyunun içinde bulunduğunuzu biliyoruz. Bazen niyetinizin tam tersi yönde ilerlediğinin farkındayız. Her ne kadar bazen rüzgarı arkanızda hissetmeseniz de ya da bizi duyamasanız da burada olduğunuzu ve sizi asla terk etmeyeceğimizi unutmayın. Sizler çok kalabalık bir ışık ailesinin üyelerisiniz ve biz sizleri her an kutluyoruz. Sizler bizim parçalarımızsınız ve bu gerçek asla değişmeyecek.

Sizinle konuşmayı gerçekten seviyorum sevgili varlıklar. Şimdi Merlia burada ve geçmişte yaptığımız gibi zaman zaman onunla beraber çalışacağız. O ve diğerleri herkes için enerjinin büyük bölümünü dengeleyebilir ve yerküreye yeni bir ayar getirebilir. Güvenmeyi öğrendiğiniz bütün yanılsamaların yerine o, insanlara gerçekte kim olduklarını hatırlatacak ve yeni olasılıkları gösterecek. Önünüzde belirenlere dikkat edin sevgili varlıklar. Etrafınızdaki karmaşa sizi şaşırtmasın. Işığı arayın, ışığınızı arayın. Elinizden geldiği kadar onu dengeleyin ve boyutlar arasında geçiş fırsatlarını kollayın. Çünkü bu yeni bir oyun ve sizler onu nasıl oynayacağınızı öğreniyorsunuz.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizden birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

Ben ritmik servisten Elrah.

Espavo,

Grup

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Arkadaşlar

 

Hayatınızda gerçek bir arkadaşlığı yaratmanın ilk adımı kendinizin en iyi arkadaşı olmanızdır. Her zaman söylerim kendi arkadaşlığımdan çok hoşlanıyorum. Bununla söylemek istediğim şey asla yalnız ya da sıkılmış olmadığım çünkü kendi kendimle kalmayı seviyorum. Kimliğime saygı duyuyorum ve kendime karşı eleştirici olmamaya çalışıyorum. Bugün olduğum kişiyi onurlandırmanın önemini biliyorum ve her zaman kendimi geliştirmeyi istiyorum. İngiliz yazar John Donne’nin şu sözlerini önemli bulurum: “Hiçbir insan ada değildir. Kimse tek başına yeterli değildir. Herkes diğerlerine ihtiyaç duyar.”

Evde çalıştığım için bazen arkadaş edinme ve onlarla görüşme konusunda yetersiz hissediyorum. Kendimi şunu söylerken yakaladım: “Arkadaşlık etmek için vaktim yok. Çok meşgulüm.” Biliyorum, arkadaşlık sadece vakit ayırmaktan ibaret değil, kendimizi de paylaşıyoruz. Ödüller inanılmaz olabilir. Teknoloji diğerlerine ulaşmanın bir yoludur fakat yüz yüze görüşmenin yerini tutamaz. Diğerleriyle bağlantımı teknolojiyle sağlıyorum ama birinin gözlerine bakmak, kalpten bağlantı kurmak ve birini kucaklamak çok özeldir.

Arkadaşlar ortak işler, ortak ilgi alanları, çocuklar, hobiler vb. yoluyla bulunabilir. Mutluluğunuzu etkileyen en önemli etkenlerden biri sosyal ilişkilerinizin kalitesidir. Tam bir anlayış ve güvenle bağlanabildiğiniz bir insan gerçek bir hazinedir. Dostunuz ruhunuzun yansıması olmalıdır. Her zaman sizinle aynı fikirde olmaları gerekmez ama karşılıklı olarak birbirinizin fikrine değer verirsiniz. Gerçek bir dostla zaman geçirirken kendinizi hafiflemiş hissedersiniz. İnsanlar size kendinizle ilgili hissettikleriniz yüzünden çekilirler. Kendini sevmek pozitif bir hayat yaratır.

İnsanlar gelir ve gider. Onlar hayatınıza girer ve çıkar aynı kitap karakterleri gibi. Nihayet kitabı bitirdiğinizde karakterler kendi hikayelerini anlatmış olur ve siz yeni bir kitap yeni karakterler ve maceralarla tekrar başlarsınız. Artık yenilere odaklanırsınız geçmiştekilere değil.

Okumayı severim. Sevdiğim bir kitabın sonuna geldiğimde karakterlere o kadar bağlanmış oluyorum ki son sayfalar çabuk bitmesin diye tadını çıkara çıkara okuyorum. Sonra yeni bir kitap alıyorum ve yeni karakterlerle hikayenin içinde tekrar bağlantı kuruyorum. Geçmişte okuduğum bir kitaba sadece bir göz atmakla orada tanıştığım insanlarla bağlantımı tekrar hissedebiliyorum. Hikayesini okuduğum insanlarla ilgili uzak bir anıyı hatırlamak gibi. Fakat aynı kitabı tekrar okumak istemiyorum çünkü yeni kitaplarda keşfedilmeyi bekleyen pek çok yeni insan ve macera var. Yine de bu karakterler ayrıntılı hayatlarıyla her zaman benim bir parçam olacaklar çünkü onlara vakit ayırdım.

Eğer hayat boyu süren bir dostluğunuz varsa buna değer vermeniz gerekir çünkü bu çok nadir bir şans. Genellikle insanlar hayat deneyimimizin bir bölümüne ortak olurlar ve sonra iki taraf kendi yoluna gider ve bir sonraki basamağa geçer. Arkadaşlar sizin ve deneyimlerinizin yansımalarıdır. Gerçek dostluklar hayranlık ve karşılıklı öğreti içerir. Hem çocukluğumda hem de yetişkin hayatımda pek çok değerli arkadaşım oldu. Bazen neden hala görüşmediğimizi merak ederim fakat hayatımızın o bölümünde beraberdik ve artık o eski insanlar değiliz.  Arkadaşlıklarına değer veriyorum ve ilerlemenin doğru olduğunu biliyorum. Hala kalbimizin bir parçası olan başka dostlarımız var. Birbirimizi düşündüğümüz zaman telefonlaşıyoruz. Zaman ya da mekan önemli değil. Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Romantik sevgi en önemli dostluklardan birini hayatımıza getirebilir. On altı yaşımdan beri Steve’le arkadaş olduğum için şanslıyım. Onunla her şeyimi paylaşabiliyorum. Tavsiyelerine saygım var ve onun da benimkilere. Beraber gülüyoruz, yaşıyoruz, çalışıyoruz ve oynuyoruz. İki ayrı insan olarak yetiştik ve beraberce arkadaş ve hayat yoldaşı olmayı öğrendik. Akrabalar sayesinde tam anlamıyla kaynaşıyoruz. Bir arkadaşlık böyle bir ortamda yaşanıyorsa bu çok derin bir bağlantıdır. Steve ve ben iki oğlumuzun artık bir yetişkin olduğunu gördük ve sadece ebeveyn-çocuk olarak değil arkadaş olarak da birbirimizi tanımaya çalışıyoruz.

Geçen gün durumu özetleyen şu sözleri duydum: Arkadaşlar, aile, eğlence. Bu üçü mutluluğun anahtarlarıdır.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2017 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.