Aralık 2016

GERİLEME DÖNEMİ

Selamlar, Sevgili Varlıklar.

Bugün, ilerlemekte olan oyununuzda size katıldık. Bilincinizde hayret verici gelişmeler kaydediyorsunuz. Bunu büyük bir mutlulukla seyrediyoruz ve sizinle paylaşıyoruz çünkü bu bizim Yuva’daki hayalimiz. Dünyanızda uyum sağlayan yerler ve kendini tekrar eden durumlar var. Gerçekte sizin doğrusal olarak bildiğiniz zaman kavramı daireseldir ve sizler olayları tekrar tekrar yaşarsınız. Bu sizin kendinizi geliştirme ve güçlendirme yönteminizdir.

Farklı Düşünce Biçimleri

Şu anda gerçekleşen olay, insanların farklı yollarla aynı hizaya geliyor olmasıdır. Haberlerinize ve dünyanızdaki gelişmelere bakıyorsunuz ve karmaşayı, tartışmayı ve muhtemelen uzun zamandır görmediğiniz bir bölünmeyi izliyorsunuz. Bunu anlıyoruz ve aynı şeyi biz de görüyoruz.  Bu yeni değil, sevgili varlıklar. Çünkü o her zaman oradaydı. Oldukça basit şekilde sahip olduğunuz yeni teknolojiler ve iletişim yöntemleriniz sayesinde daha önce görmediğiniz şeyleri ortaya çıkarmaya başladınız. Koruyucu’nun açıkladığı gibi gelişen teknolojinin bu derecede yaygın ölçekte etkili olması doğru bilgiye ulaşmayı zorlaştırıyor. Bu bir süre daha devam edecek fakat bu bir sorun mudur? Bizim bakış açımıza göre değildir. Gerçekte, şu anda gördüğünüz farklılıklar ve zorluklar başka türlü hasıraltı edilebilirdi. Çok geniş çaplı bir çeşitlilik olduğunu fark etmeye başlıyorsunuz, çoğu insanın düşündüğünden çok daha geniş. Bir alışma sürecindesiniz, neresinde olduğunuz önemli değil. İnsanların bir gerçeklik yaratıp içine girerek etraflarındaki herkesin benzer şekilde düşündüğünü varsayması bizim için inanılmaz. Bu tekrar tekrar gerçekleşiyor ve hayal kırıklığına yol açıyor. İnsanlar beklenen şekilde davranmıyor ve bu pek çok kişiyi korkutuyor. Bu durum hangi yöne gittiğiniz ve işlerin nasıl yürüyeceği gibi konularda belirsizliğe sebep oluyor.

İnsanlık Dalgalarla Gelişiyor

Bunu aşabilmek için yapabileceğiniz belli şeyler var. Açıkça en genel yaklaşım en kötüsü için hazırlık yapıp en iyisini beklemek. Bu çok basit çünkü sizin enerjiniz de yeni dünyada buna ihtiyaç duyuyor. Sevgili varlıklar, bir değişim sürecindesiniz özellikle de Birleşik Devletler’de. Bu değişime giden kapı açılıyor ve gerçekte sonucu harika olacak. Şimdi, içinde bulunduğunuz zamanda uğraşılacak zorluklar ve aşılacak engeller var. Fakat size şunu söyleyelim, pek çok varlık kenarda durmuş bu hamleleri yapmayı ve seslerini duyurmayı bekliyor. Sizden de aynı şeyi istiyoruz. Çünkü sürecin neresinde olursanız olun sizin de söz hakkınız var. Hangi tarafta olduğunuzu umursamıyoruz. Aslına bakarsanız bunun bir bölünme olmadığını anlamaya başladığınızda taraflar ortadan kalkacak. Siz insanlar her şeyi kutuplu görmeye alışıksınız. Yeni bir fikre sahip olduğunuz anda onun doğru mu yanlış mı, iyi mi kötü mü olduğuna karar verirsiniz. Şu anda gördüğünüz kutuplaşma en zor şekliyle yerkürede hüküm sürüyor. Bu durum korkuya ve zaman zaman da geri tepmelere sebep oluyor. Basitçe bir sonraki seviyeye atlamanızı sağlayacak fırsatları görmek ve onlarla çalışmak kurtuluşa giden yoldur.  Söylediğimiz gibi sevgili varlıklar, bunların tamamı dalgalar sayesinde başarılır.  İnsanlığın gelişimi bile bu devasa enerjilerle ileri geri hareket eder. Daha fazla baskıyı kaldıramadığı zaman bir sonraki seviyeye sıçrar ve ilerler. Sonra tekrar gelişinceye kadar gidip gelmeye devam eder. Bu insanlığın çalışma yöntemidir. O yüzden ileri ve geri hareketler bekleyebilirsiniz.

Şu anda gördüğünüz değişim yeni gerçekliklere açılımınızdır. Yeni oldukları için, hatta eşsiz, üstlerine çok fazla ilgi topluyorlar. Seçimleriniz sırasında olan şey budur ve gerçekleşen olaylarla ilgili pek çok noktayı işaret edebilirsiniz. Her ne kadar bizim daha önceden öngördüğümüz gibi seçim sisteminizdeki düzensizlikleri keşfedecek olsanız da bu durum sonuçları etkilemeyecek. Bazı zamanlar vardır, sevgili varlıklar, her biriniz gezegenin neye benzeyeceğine dair öngörünüzü seçersiniz. Bu öngörüyü, hayali diğerleriyle uyumlu şekilde taşımak inanılmaz derecede önemli hale gelecek çünkü yerküreye getirdiğiniz hediye budur.  Sizde başka hiç kimsenin taşıyamayacağı veya aynı şekilde çalışamayacağı bir bulmaca parçası var. Şimdi sevgili varlıklar, bunlarla çalışmak için zaman bulacaksınız.

Dairesel Zamana Pozitif Enerji Yüklemek

Dünya gezegeninin kendisi de bu dalga hareketiyle sürekli olarak öne arkaya sallanıyor fakat oldukça düzenli şekilde ilerlemeye devam ediyor.  İşlerin çok hızlı ilerlediği zamanlar gelecek ve sizler tamamen beklenmedik kısıtlamalarla karşılaşacaksınız. Hatırlayın, bu dünyanın sonunu getireceğiniz anlamına gelmiyor. Yeni dünyayı yaratmak için söz verdiniz ve bu şansa sahip olacaksınız. Bu sizin dileğiniz ve gittiğiniz yöndür sevgili varlıklar. Lemurya zamanında kendiniz ve birbiriniz hakkında çok şey biliyordunuz ve çevrenizle nasıl bağlantı kuracağınızı da. Tamamen insan doğasına ait belli özellikler vardır ve hepiniz bunlarla uğraşırsınız; tepki, hareket, tehdit altında hissetmek, enerjinizi kapatmak, deneyimleri, insanları kendinize çekmek ya da itmek. Bütün bunları her zaman yaparsınız, çoğu zaman farkında olmadan. Çünkü bu etrafınızla iletişim kurma biçiminizdir. Sizden arada bir bağlantınızı kesmenizi istiyoruz. Önünüzde gerçekleşen her şeyin sorumluluğunu üstünüze almayın çünkü adınız çağırıldığında yorgunluktan tükenmiş olursunuz.  Size ihtiyaç var. Sizler çok önemli bir parça taşıyorsunuz. Geleceği gözünüzde canlandırmanızı istiyoruz çünkü gittiğiniz yer orası. O yüzden kendinizle, duygularınızla ilgili küçük tohumları geleceğe ekerseniz bunlar zaman çizgisi üzerine yerleştirebileceğiniz manyetik işaretler haline gelirler. Hatırlayın, dairesel zaman çizgisinde aynı meselenin tekrar karşınıza çıkması sadece zaman meselesidir. Bunu insanların hayatında sürekli görüyorsunuz. Onlar büyük bir sorunla uğraşıyorlar, her ne olursa, sonra o konuyla ilgili bir tepki ortaya koyuyorlar. Birkaç yıl boyunca işler iyi gibi görünüyor ta ki kendilerini farklı insanlarla aynı şartların içinde buluncaya kadar. Bu, dairesel zamandır. Çözmek istediğiniz konularla bu şekilde uğraşırsınız. Hatırlayın, dairesel zaman çizgisi üzerine aynı şekilde pozitif enerji yüklemek de mümkündür.

Bugün sizden yapmanızı istediğimiz şey budur. Bu enerjiyi dairesel zaman çizgisi üzerine yerleştirmekle sadece geleceği garantiye almış olmakla kalmaz sürecin tamamını da hızlandırmış olursunuz. Eğer bu durum işleri ilerletiyorsa dairesel zaman üzerinde nasıl iz bırakırız? Bu tutkunuz yoluyla yapılır, sevgili varlıklar, bu yüzden bir tutkunuz var. Tutkunuzu gerçekleştirdiğinizde hissettiğiniz duygu budur. Her parçanız aydınlanır ve parlamaya başlar, daha fazla ışık taşır. Vücudunuzdaki her hücre varlığınızla iç içe geçmiş ışık parçacıkları olan foton enerjisini daha fazla depolamaya ve işlemeye başlar. Aynı şekilde insanın bilincinde de belirgin bir gelişmeye tanık olursunuz. Ruhunuz yerküredeki deneyiminizde daha büyük bölümüyle yer almaya başlar. Vücudunuz bunu gerçekleştirebilmek için ayarlanacak. Pek çok farklı yöndeki değişiklikleri göreceksiniz, bilincinizdeki değişimler dahil. Yeni yollarla bir araya gelmeye ve birbirinizle bağlantı kurmaya başladığınızda cevapları bulacaksınız.

Gerileme Dönemi

Şimdi dalgayla ilgili daha geniş bir bakış açısını sizinle paylaşmak istiyoruz.  Bunlar devasa dalgalar ve ne zaman yeni bir dalga gelse gazete başlıklarına çıkıyor. Onunla ilgili konuşuyorsunuz, kutlama yapıyorsunuz ya da bir şekilde ona karşıysanız korku hissediyorsunuz.  Bu işlerin yürüme şekli ve dalganın ilerleme dönemidir. Her zaman farkında olmadığınız nokta ise dalganın geri çekilme dönemidir. Çünkü bu çoğunlukla gizli kalır. Çoğu zaman sizler ona bakmamayı seçersiniz o yüzden görüş alanınızdan uzak kalır. Gerçekleşen olay çok güzeldir çünkü her ne kadar pek çok insan korkuya kapılsa da aslında bu, geleceği inşa ederken kullandığınız her unsuru tekrar gözden geçirmek için fırsattır.

Diğer İnanç Sistemlerini Anlamak

Yeni enerji burada ve sizler ona alışmayı öğreniyorsunuz. Bu durum 27 Eylülden beri artarak devam ediyor. İnanılmaz bir hızla ilerliyor ve sizler pek de kolay açıklanamayan bazı anormallikler göreceksiniz. Fakat bunlardan bazıları bir yıl kadar önce gelen başka bir dalgayla bağlantılı. Ortaya çıkan potansiyeller inanılmaz ve biz ilerleyen zamanlarda size daha fazla bilgi vereceğiz. Sevgili varlıklar,  mucizelere inanın ve ilahi düzenle ilgili anlayışınız gelişmeye başladıkça fizik biliminizde bile ufak değişiklikler bekleyin. Bunu sadece ruhani alanda değil günlük hayatınızda da kullanacaksınız. Pek çok defa sevgili varlıklar, içe dönüp ruhunuzu yenileyebilmek için çok derin meditasyonlara dalmak zorunda kaldınız ve günlük hayatınızı tamamen gözden çıkardınız. Peki ya bu yenilenme için bağlantınızı kapatmanız gerekmiyorsa? Ya her adımda tam bağlantı halindeyken bunu yapabilseydiniz? Gerçekleşen budur ve şu anda her biriniz bunun eğitimini alıyorsunuz. Farklı seviyelerdeki bütün ilerlemeler bu gezegene sevgi getirmek için bir araya geliyor. Hepinizin önündeki iş budur ve o insanlığın şu anda görmeye başladığınız bir sonraki seviyesidir. İlginç nokta şu ki insanlığın titreşim aralığı pek çoğunuzun anladığından biraz daha geniştir. O yüzden bunlar hatırlama ve anlama zamanlarıdır. Bunlar kimliğinize ait dökümü çıkarma ve size uygun tarafları keşfetme zamanlarıdır. Kendi titreşiminize uygun olmadığı için normalde bakmadığınız enerjilerin ve kültürlerin farkına varın. Bunlar sınırlarınızı genişletmek, yerkürede insanların nasıl tepki verdiklerini ve ne düşündüklerini fark etmek için uygun zamanlardır. Her ne kadar gezegeninizdeki inanç sistemleri hakkında çok fazla konuşmuş olsak da size şunu söyleyelim, başka birinin inanç sistemini anlamak büyük fark yaratır. Bu fark düşündüğünüzden çok daha büyüktür. Bütün gezegenin yönünü bir anda değiştirebilir. Sevgili varlıklar, gördüğünüz manzara tam olarak budur.

Gezegenin neresinde olursanız olun bu enerjiyi yerleştirmek için yapılacak çok iş var. Hepiniz bizim Yuvada gördüğümüz bu harika kalp bağlantısını kurmayı kabul ettiniz. Bu karmaşık enerji ağı yerküreyi korur, kalpleri aydınlatır ve Yuva’dan enerji taşır. Her biriniz onun parçasısınız ve dünya gezegeninde bir ışık işçisi olarak isminizi gururla taşıyorsunuz. Yuva’nın enerjisini getiriyor ve insanlara gerçek kimliklerini hatırlatıyorsunuz. İyi iş çıkardınız sevgili varlıklar.

Şimdi bir dakikalığına geri çekiliyorum. Tekrar geleceğim.

Manyetik Dalga

İşte buradasınız. Ben ritmik servisten Elrah. Buraya gelip sizi biraz gıdıklamak istedim. O yüzden pek çoğunuz için ritmi biraz değiştireceğim. Siz insanlar çok fazla düşünüyorsunuz. Kafalarınızdan çıkan duman öyle yoğun ki havayı kirletmeye başlıyorsunuz. Bu iyice gülünç oluyor. Biliyorsunuz, hiç sorun yaşamadan Yuva’ya giden yolu bulabilirsiniz. Hangi ülkede yaşadığınızın, hangi hükümetle çalıştığınızın ya da etrafınızda ne olup bittiğinin hiç önemi yok, kendi gerçekliğinizi tam önünüzde yaratıyorsunuz. Her birinizin kendinize özel harika bir enerjisi var. Bulunduğunuz yeri çok farklı yollarla aydınlatabilirsiniz. O yüzden gücünüzü başka insanlara ya da objelere vermeyi bırakın. Güç sahibi olan sizsiniz. Siz Yuva’dan ayrılmadan önce bunu garantiye aldık. Sadece bizim yapabildiğimiz şekilde bütün pillerinizi doldurduk ve bu konuda çok iyi bir iş çıkardık. Sizin fazladan enerjiniz var o yüzden bunu hatırlayın sevgili varlıklar. Biliyoruz, bazılarınız omuzlarınızdaki yükler yüzünden çok yorgunsunuz ve bazen gerekenden fazlasını taşıyorsunuz. Sizi kolluyoruz, uğraşsanız bile düşemezsiniz. Sizler yüceliğe giden yoldasınız. Bu yol daha önce pek çok defa açıldı fakat hiç tamamlanmadı. Bunu ilk başaran siz olacaksınız ve bunu içtenlikle söylüyoruz. Daha önce deneyenlerin bütün yol işaretlerini geride bıraktınız hatta Atlantis ve Lemurya zamanlarınınkileri bile. Fakat hala uyum sağlamaya çalışıyorsunuz. Bir sonraki basamağa adım atmadan önce insanlığın farklı uçlarını biraz daha yakına çekmeye çalışıyorsunuz. Üzerinde çalışacak çok şey var. Kalbinize ait sihirli bir ritminiz var, bunu aklınızda tutun. Çünkü her biriniz farklısınız. O yüzden bu eşsiz ritmi paylaşın. Kalbinize şarkı söyleten ne varsa paylaşın ve ona bir şekilde adım atın. Bilin ki bir anahtar var çünkü sizler yaratıcı varlıklarsınız ve her zaman da öyleydiniz. Tam önünüzde sihir yaratıyorsunuz sonra dönüyor, gözlerinizi açıp bu güzel enerjiyi dışarıya yayıyorsunuz. Sonra şöyle diyorsunuz: “Orada ne oldu? Burada ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.” Çünkü bütün bunları aslında kendinizin yarattığından habersizsiniz. O yüzden size şunu söylüyoruz, gerçekten çok güzel ve çok büyük bir şey yaratın.

Sahip Olduklarınız İçin Şükran Duymak

Yaratıcı enerjinin gidecek uzun bir yolu var çünkü pek çok insan korkunun ağına düşmüş durumda. Sanki yaratıcı enerji kullanılmıyormuş gibi. O yüzden herkes meşgulken biraz kenara sıçrayıp sihirli bir yaratım ortaya çıkarın. Arkanızda ne kadar çok enerji olduğunu fark edin. Çünkü bu manyetik dalga yeni yollarla kalbinizi açacak. Elektriksel dalgayı manyetik dalgayla kaynaştırmaya başlıyorsunuz yani kalbinizle düşünmeyi ve kafanızla hissetmeyi öğreniyorsunuz. Evet, bu sizin için zor. Dalganın geri çekilme fazıyla beraber olayları tamamen farklı bir yönden görme şansını yakalayacaksınız. Umarız bundan keyif alırsınız ve bir anlığına durup elinizden gelen en iyi şeyi yaparsınız, sahip olduklarınız için şükredersiniz. Etrafınızda gördüğünüz güzellik için şükredin, dünyanızı değiştirenlerden biri olduğunuz için şükredin. Bir sonraki basamağa çıkışınızı seyredin.

Sizler sihirli varlıklarsınız. O yüzden bunu alın ve paylaşın. Bilin ki birine dokunduğunuzda, niyetinizi, sevginizi ya da enerjinizi gönderdiğinizde bu güzel ışık demetini gönderiyorsunuz ve o, sevginizle başka birinin kalbine dokunma gücüne sahip. Sizler bunun ustalarısınız, her biriniz. İşinizi yapmaya devam edin sevgili varlıklar. Enerji harekete geçti ve şimdi onu nereye kadar götüreceğinizi göreceğiz.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizlerden birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Beraber iyi bir oyun çıkarmayı unutmayın. Ben ritmik servisten Elrah’ım ve sizi seviyorum.

 

Espavo, sevgili varlıklar.

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Tatil Mesajı

Espavo Ailesinden Selamlar.

 

Yılın bu sihirli zamanında size tüm ışığı ve sevgiyi gönderiyoruz. 2016 ışık işçileri olarak büyümemize yardım eden öğrenim deneyimleriyle dolu bir yıldı. Gelin 2017’ye iyimserlik ve umutla girelim. Hayatımızdaki değişimleri kucaklamayı öğrenirken dünyadaki cennet hayalimizi yaratalım.

 

Mutlu Tatiller,

Steve ve Barbara

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.