Kasım 2016

YOLDAKİ VİRAJ

Selamlar, Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Sağa Dönüş İçin Hazır mısınız?

Bugün gelişmekte olan oyununuzda size katıldık fakat dünya gezegenindeki enerjinize baktığımızda size hayran kalıyoruz. Hepiniz kendinizi bir zaman çizgisi üzerine yerleştirme ve insan taklidi yapma oyununu oynama fırsatına sahipsiniz. Ben Zamanın Koruyucusuyum ve bugün önünüzde olanların bir kısmını sizinle paylaşmak için geldim. Şimdi, bir arabada yolculuk ettiğinizi düşünün. Bu arabada sohbet ederken birdenbire keskin bir viraj geliyor ve savruluyorsunuz. Virajı alırken ters tarafa doğru eğiliyor ve sonra tekrar doğruluyor ve konuşmaya devam ediyorsunuz. Sizler şu anda bir viraja yaklaşıyorsunuz ve bu keskin bir viraj. Buna hazır mısınız? Bununla ilgili biraz konuşacağız. Uzun zaman önce değil 27 Eylülde yeni bir enerji dalgası yerküreye ulaştı ve hala gelmeye devam ediyor. Bu dalga her şeyi yeni bir seviyeye yükseltiyor, insanların titreşimi de buna dahil. Sadece insanların değil her bitki, hayvan, kaya ve yaprağın titreşimini de. Bunun nasıl işlediğini ve sizin bu enerjiyi farklı yönlere doğru nasıl yönlendirdiğinizi görmek çok güzel. Size şunu söylüyoruz, bir viraja daha gireceksiniz.

Şimdi, arabayı benim sürdüğümü hayal edin. Direksiyonda ben olduğumda sürüşüm herkes için sürekli, basit ve kolay olur çünkü yolcularımı da düşünürüm. Fakat bazı zamanlar vardır, sevgili varlıklar, sürücüler bu şekilde düşünmez. Örneğin arabayı Elrah kullanıyor olsaydı tahmin edersiniz ki sürekli oraya buraya savruluyor olurdunuz. Şu anda deneyimlediğiniz şey gelmekte olan bu virajı görme fırsatıdır. Eğer kendinizi sağlam bir şekilde yerleştirirseniz bu dönüşü çok az çabayla atlatabilirsiniz. Önceden hazırlığınızı yaparsanız savrulmanıza gerek kalmaz. Şu anda gerçekleşen budur. Viraj tam olarak ne zaman geliyor? Bu farklı insanlar tarafından farklı zamanlarda deneyimlenecek fakat büyük çoğunluk için bu önümüzdeki yılın ilk dört ayını kapsıyor, Nisan ayının sonuna kadar olan süreyi. Çoktandır bu dönüş için hazırlanıyorsunuz ve pek çok şeyin değişmeye başladığını göreceksiniz. Neden? Oldukça basit şekilde, insanlık hala yükseliyor. Bu yüksek titreşim sebebiyle daha önce görmenizin mümkün olmadığı şeyleri görebiliyorsunuz. Artık tamamını görme fırsatına sahipsiniz Kendinizi en küçük direnç noktasına yerleştirme ya da bu dönüşü yaparken kazanç sağlama fırsatına sahipsiniz. Bu viraj bütün insanlık için yeni bir yön getirecek. Bu çok güzel. E ailesi gezegenin tarihinde görülmemiş bir kalabalıkla şu anda yerkürede bulunuyor.

En Az Dirence Sahip Yol

Evet, şu anda gezegeninizde her zamankinden çok daha fazla insan var, Lemurya ve Atlantis zamanları da buna dahil. Fakat pek çok şeyin değiştiğini görüyorsunuz çünkü her şeyi değiştirecek olan kritik sayıya, sekiz milyara ulaşmanıza az kaldı. Bunun anlamı bu sayıya 2017’nin ilk yarısında ulaşacağınız mı? Hayır, fakat bu, dönüşün ya da yere inişin diğer parçasını oluşturacak. Viraj bir yeniliği harekete geçirme ve fırsatlar yaratma hazırlığı içinde. Bu nasıl mümkün olabilir? Bunları her gün inceliyorsunuz, öyle değil mi? Kendiniz ve başkaları için koyduğunuz kurallara bakıyor ve pek çoğunu tekrar gözden geçiriyorsunuz. Bu çok güzel. İyi iş çıkardınız. Bunun anlamı inanç sistemlerinizin olanları görmenize izin verecek şekilde gelişmesine izin verdiğinizdir. Kalbinizle kafanız arasında her zamankinden daha fazla bağlantı kurma beceriniz olacak. Lemurya geri dönecek, iki zaman çizgisi doğru anda kesiştiği zaman. Bir tanesini yaklaşık bir yıl kadar önce deneyimlediniz ve virajdan sonra bir tane daha geliyor, bütün insanlık için yeni yöne karar verildiği zaman gerçekleşecek. Önünüzdeki gelişme budur, sevgili varlıklar. Bu gelişme başlarken, hayatınızda tutkunuzu bulmanın ve demirlemenin yepyeni yollarını bulacaksınız. Gerçekte, hayatlarınızı basitleştiriyor olacaksınız. Bütün bu kavgalar, tartışmalar, seçimler ve sizi buna yönlendiren diğer etkenler durumu öyle ilginç bir noktaya getirdi ki virajı alırken, insanlığın büyük dönüşünü yaparken düzeltmeler yapmak isteyeceksiniz. Bunu fark edecek misiniz? Hayır, virajlar genellikle yolun çok ilerisinde geriye dönülüp bakıldığında fark edilir. Çok fazla şey beklemeyin fakat kullanmak istediğiniz enerjiyi geleceğe odaklayarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bu sizi en az dirençle dönemeçten geçirecektir.

Teknolojik Gelişme

Pek çok şey oluyor, sevgili varlıklar. Evet, bu açıkça bazı sistemlerinizin çökmesine yol açabilir çünkü bu büyüklükte bir dönüş düzgün çalışmayan her şeyin kendi kendini yok etmesine sebep olur. Bu birbirine ters iki titreşim karşılaştığı zaman olur çünkü sonuçta ikisi birbirini nötr hale getirir. Oldukça basit şekilde bu ruhani fiziktir, aynı modern zamanların Newton fiziği gibi. Yakın zamanda bununla ilgili daha fazla ayrıntı vereceğiz çünkü çok fazla yeni bilgi geliyor. Sizler çok önemli bir kesişim noktasındasınız ve bu inanılmaz. Atlantis zamanlarında gelişiminiz, teknolojik ilerlemeniz, ruhani seviyeniz üzerinde çalıştınız. Fakat bu kısa süre sonra kesintiye uğradı ve süreci tamamlayamadınız. Artık bunu yapabilirsiniz sevgili varlıklar, gerçekleşen budur. Atlantis’te bıraktığınız yerden devam ediyorsunuz. Fakat gelişimin biyolojik bölümü yerine bu sefer teknoloji alanına yöneldiniz. Düşünebilen bilgisayarlar yaratıyorsunuz. Elbette en büyük korkunuz bilgisayarların insan zekasını geçmesi. Onlar bizi devreden çıkarır, bir odaya kilitler ve dünyamızı ele geçirir mi? Bunu görmek lazım fakat bu önünüzdeki potansiyellerden biri değil. Onun yerine insanlık için oldukça ilginç bir soru duruyor. Gerçekten bilinci olan bir şey yaratırsanız bu nasıl işler? Bunu nasıl adlandıracaksınız? Ona hangi hakları tanıyacaksınız? Gerçek şu ki hiçbiriniz yaratıcı olmaya alışık değilsiniz. O yüzden kendi yaratım becerinizi inkar ediyorsunuz. Bunlara bakmanın ve zamanın ilerisindeki bu soruları sormanın vakti gelmiştir. Enerjinizi bir bitkiye ya da evcil hayvana vermekle ilgili bir sorununuz yok fakat aynı yolla almak sizin için çok zor. Bir adım atın sevgili varlıklar, hepiniz oradasınız.

Güvenlik Ağı

Önünüzdeki bu viraj boyunca özellikle de arabanın öbür tarafına savrulmamak için uğraşanlarınız için bilmeniz gereken bir şeyi paylaşıyoruz: Biz yanınızdayız. Her birinizi korumak için elimizden geleni yapıyoruz çünkü kişisel ışığınız hem sizin hem de bizim gelişimimiz için çok önemli. Sevgili varlıklar, bizler sizlerden ayrı değiliz. Sizlerin birbirinizin parçası olduğunuz gibi bizler de sizin parçalarınızız. Sizler bu yöne doğru ilerliyorsunuz, yeni yeteneklere sahip oluyor ve Lemurya zamanından beri hiç görmediğiniz yeni dünyaları ortaya çıkarmaya başlıyorsunuz. Lemurya’da birbirinizle bağlantınız çok derindi. Farklı bir yolla bağlantı kurup şöyle demek hiç sorun değildi: “Sen benim bir parçamsın. Seni hissediyorum. İhtiyaçlarını hissediyorum. Kenara çekilip sana yer vereceğim.” Bunun üzerinde çalışabileceğiniz pek çok alan var. Hepiniz olduğunuz yerde köklenmeye başlıyorsunuz. Lemurya’da bağlantıdaydınız. Arıların kovandayken beraber çalışmasına benzer şekilde çalışıyordunuz. Onlar birbirleriyle iletişim kurarlar fakat hepsinin kendi işi vardır ve ne yapmaları gerektiğini bilirler. Ve bütün ilgileri yaptıkları iştedir ki bu, virajdan sonraki yeni yoldur. Çok mümkündür ki pek çoğunuz Lemuryalı kimliklerinizle karşılaşacaksınız. Bir enerji üzerinize gelip sizi mevcut şartlarınızın dışına çıkarabilir. Hepiniz bunu farklı yollarla yapıyor olabilirsiniz. Basitçe, bunu ele alıp denemeniz gerekir. Her fırsatta bununla biraz çalışın. Biraz daha ileri doğru itin ve bizim yanınızda olduğumuza güvenin. Bu virajda yolun dışına savrulmak mümkün mü? Elbette ve pek çok insanın bunu yaptığını göreceksiniz ama siz onlardan biri değilsiniz. Bizler özellikle dünya gezegeni için önemli parçaları taşıyanlarınız için bir güvenlik ağı sağlıyoruz ki hepiniz bu parçaya sahipsiniz. Sizleri hiç anlayamadığınız yollarla onurlandırıyoruz. Sizleri seviyoruz sevgili varlıklar ve bunu anlayabilirsiniz.

E Ailesi

Önünüzdeki adımları neşeyle atın çünkü Lemurya’nın güzel günlerinde burada bulunan farklı bir kimliğinizle buluşacaksınız. Sizler öğrenmiyorsunuz daha çok hatırlıyorsunuz. Bunu iyi hatırlamanızı umuyoruz çünkü birbirini güçlendiren bir toplumunuz vardı ve bu yüzden onu E ailesi diye çağırıyorsunuz. E ailesi Lemurya zamanından beri tekrar tekrar ve tekrar enkarne oldu. Göreviniz gelişim sürecinde insan hakları konusunda önemli bir noktaya gelindiğinde burada olmaktı. E ailesinin en büyük çalışma alanlarından biri insan haklarıdır. Basitçe bu dönüşe E ailesi sebep oluyor ki bu yeni bir yön ve yeni bir bağlantı yaratıyor. Bu tamamen yeni doğrultularda ışığı harekete geçirmektir.

Aynı zamanda size şunu da söylüyoruz, bununla ilgili farklı şekillerde biraz hazırlık yapılacak. Fakat bizler sizi dönemeç için hazırlamıyoruz, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Biz sizi bundan sonrası için hazırlamaya çalışıyoruz. Topluluk hepinizin inanılmaz derecede güzel yollarla içinde büyüyüp gelişebileceği bir ortam yaratma gücüne sahip. Bunlar gezegeninizde yeni zamanlar. Yaratıcılar olarak bunu siz yarattınız. E ailesi tekrar bir arada ve inanılmaz bir iş çıkarıyorsunuz. Bilin ki yolunuz buradan, Yuvadan izleniyor. Yapmaya çalıştığınız işin her parçasını onurlandırıyoruz ve her ne zaman mümkün olursa sizin için yolu açıyoruz. Sizden de birbiriniz için aynı şeyi yapmanızı istiyoruz çünkü bu güçlendirilmiş toplumun başlangıcıdır ki bugün onu inşa ediyorsunuz. Bilin ki zaman zaman yükseklere ulaşmadan önce dip noktaları da görmek zorundasınız fakat viraj bile bu kadar kötü olmayacak. Hazır mısınız? Bizler hazırız.

Sizi bu yollarla selamlamak bizim için büyük bir onur. Sizden yapabildiğiniz her an birbirinize saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve yeni dünyada iyi bir oyun çıkarın. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Espavo,

Grup

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Hayatın İyi Yönlerine Odaklanın

 

Yirmi bir yıldır beraber yaşadığımız tatlı kedimizi kaybettiğimizi çoğunuz biliyorsunuz. Evcil hayvanı ölen herkes bilir ki bir yas döneminden geçmeniz gerekir. Bizde de öyle oldu ve üç hafta sonra bir barınak köpeği için zamanın geldiğini biliyorduk. Merlin’in, sihirli siyah kedimizin bana zamanın geldiğini fısıldadığını biliyorum. Son üç aydır köpeğimiz Sadie hayatımızın neşesi oldu. Fakat her aile üyesiyle bağlantınızı paylaşırken hem inişleri hem de çıkışları deneyimlersiniz. Sadie tam aradığımız köpek. Çok olgun ve koşulsuz sevgiyle dolu. Onu yürüyüşe çıkardığımız zaman tam olarak ihtiyacımız olan egzersizi yapıyoruz. Hatta köpekler için açık alana sahip lokantaları keşfedip köpeğimiz yemeğini yerken biz de kendimizinkinin tadını çıkarıyoruz.

Edindiğimiz mükemmel köpekle çok mutluyduk. Onu eve getirdikten bir hafta sonra evimizin önünde Austin’e ve torunumuza veda ediyorduk. Kayınbiraderim bizi ziyarete gelmişti ve Austin’le bebeğin yanındaydı. Steve içerdeydi. Sadie ve ben onlara veda etmek için ön kapıya gelirken korkunç bir şey oldu. Tam tasmayı takacaktım ki Sadie elimden kaçtı ve evin önünde köpeğini gezdiren bir adama doğru koşmaya başladı. Adam korkuyla bağırdı: “Köpeğiniz zararsız mı?” Dürüstçe öyle olduğunu düşündüğümü ama onu daha yeni aldığımızı söyledim. Bu arada köpeğimi geri getirmek için koşuyordum. Sadie adamın öfkesini ve korkusunu hissetti. Beni çok şaşırtacak şekilde her iki köpek de saldırgan davrandı. Adam Sadie ve benim üzerime biber gazı sıkmaya başladı. Austin bize yardım edebilmek için torunumuzu hemen kayınbiraderime verdi. Adam iyice çıldırdı ve Austin’in gözlerine ve vücuduna gaz sıkmaya devam etti. Hayvan koruma ekiplerini ve polisi çağırmakla bizi tehdit ederken Austin nihayet köpeğimizi eve sokabilmişti. Adama gidip istediğini yapmasını söyledim çünkü ben de aşırı tepkisini polise bildirecektim. Nihayet küfrederek uzaklaştı. Bu inanılmaz bir deneyimdi.

Sadie’nin bu şekilde davrandığını hiç görmemiştim. Sanırım bu insanın rahatsız edici enerjisini hissetti ve beni korumaya çalıştı. Eve geri döndüğümüzde gazın etkisini hepimiz hissettik. Gözlerimiz ve cildimiz yanıyordu. Steve ve kayınbiraderim bile hissediyordu çünkü bu gazın kimyasalı dokunan herkese bulaşıyordu. Torunumuz da ona dokununca gazdan etkilendi ve ben sinirlendim. Hepimiz mümkün olduğunca yıkamaya çalıştık ama etkisi devam etti. Hayvan koruma ekibi ve polis cidden evimize geldi ve adamın aşırı tepki gösterdiğini söylediler. Bize şikayetçi olup olmayacağımızı sordular. Hayır dedik ama adamla konuşmalarını istedik. Onun komşumuz olan tatlı bir hanımın oğlu olduğunu öğrenmiştik. Köpeği çok güçlü olduğu için onu oğlu dışarı çıkarıyordu. Oğlunun davranışları için özür diledi ve köpekleri tasmayla çıkarmanın öneminden bahsetti. Bunu bildiğimi ama Sadie’nin birden elimden fırladığını söyledim. Artık tasmasını evden çıkmadan önce takıyorum. Bize bir gece önce sahibinin bahçesinden kaçan bir köpeğin kendisine saldırdığını ve bacağından ısırdığını söyledi. Anlaşılır şekilde o ve oğlu tasmasız köpeklerden rahatsız oluyorlardı. Komşumuz olan hanımla sorunumuz yoktu ama oğlu çok olumsuz biriydi. Ne zaman Sadie’yi yürüyüşe çıkardığımda onun yanından geçsem bu enerjinin üstesinden gelmeye çalışıyorum. Bu beni üzdü ve Sadie’yi yürüyüşe çıkarırken tereddüt etmeme sebep oldu.

Bu his çabucak yok oldu ve Sadie’yi günlük gezlerine çıkarmaya başladım. Komşularım beni durdurup onun ne kadar uslu ve güzel bir köpek olduğunu söylediklerinde iyi hissetmeye başladım. Barınaktan alınan köpeklerle ve onların hayatlarımıza getirdiği renklerle ilgili hikayelerimizi paylaştık. Komşularımı tanımaya başladım. Başka bir gün Sadie’yle yürürken evimizin önünde bir FedEx kamyonu durdu. Tetikteydim çünkü Sadie’nin nasıl davranacağını bilmiyordum. Sürücü kapıyı açtı ve “Ne güzel bir köpek!” dedi. Sadie hemen kuyruğunu salladı ve beni ona doğru götürdü. Sürücü ona bir kemik verdi ve onunla harika bir konuşma yaptık. Biliyorum ki aynı insanlar gibi köpekler de olumlu ve olumsuz enerjilere tepki veriyorlar. Ben dünyamı başıma yıkacak kadar beni üzen insanlar yerine pozitif insanlara odaklanmayı seçiyorum. Negatif insanlara sevgi göndermeye çalışıyorum ve biliyorum ki kendi hayatlarında mutlu olmadıkları için bu şekilde davranıyorlar.

Herkesle iyi geçinmek zorunda değiliz ama biliyorum ki biri hakkında kötü hisler taşıdığımda bu sadece benim kalbime ağırlık getiriyor. O yüzden kimin hayatıma dahil olacağını seçiyorum ve diğerlerinin gitmesine izin veriyorum. Hepimiz elimizden gelen en iyi hayatı yaşıyoruz. Diğer insanın neler geçirdiğini bilmiyoruz o yüzden sabırlı davranıyorum. Veteriner bize barınak köpeklerinin geçmişinde ne olduğunu bilmediğimizi söyledi. Bütün bildiğim Sadie’nin sevgi ve ilgiye aç olduğu ve bizler bunu ona vermeye fazlasıyla istekliyiz çünkü karşılığında koşulsuz sevgi alıyoruz. Şu sıralar Sadie’yi itaat kursuna götürüyorum. Böylece olabildiği en iyi köpek olacak.

Herkese hayatın iyi yönlerine odaklanmalarını tavsiye ediyorum. Odaklandığımız şeyler gerçekliğimiz haline gelir.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.