Ağustos 2016

MUTLULUĞUNUZUN SORUMLULUĞUNU ALIN

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Kanatlarınızı açın, yorgun olsanız bile.
Bizler kanatlarınızın altındaki rüzgarız.

Biliyorsunuz, her biriniz hem destekleyen hem de desteklenen olabilmek için güzel fırsatlara sahipsiniz. Sizleri kanatlarını açan ve uçan, inanılmaz enerjileri yayan ve bu yolla dünyadan zevk alan güzel kuşlar olarak görüyoruz. Bazen kanatlarınız yorulur ve dinlenmeniz gerekir. O yüzden bunu yapmak için uçmayı bırakır, mola verir ve yükünüzü atarsınız. Ya da bu güzel meleklere yorgun olduğunuzda kanatlarınızın altına girip size yardım etmeleri için izin verirsiniz. Her biriniz en mükemmel zamanda devreye girecek olan bu kontratlara sahipsiniz. Bu bir hayvan, insan hatta enerji olabilir. Fakat pek çoğunuz kanatlarınızın altındaki bu desteği hissetmez ve bir şeyleri yanlış yaptığınızdan şüphelenir ve bir şekilde ayarlanmanız gerektiğini düşünürsünüz. Sizden şunu istiyoruz sevgili varlıklar, bu olduğunda bize dayanın. Bizler çok güçlüyüz ve sizler kendi gücünüzü ve titreşiminizi ve size ait olan o güzel notayı hatırlayıncaya kadar sizi taşıyabiliriz. Sizler dünya gezegenine henüz tamamlanmamış olan özel amacınızla geldiniz aksi halde burada olmazdınız. Gerçekte burada olabilmek için inanılmaz boyutta çalıştınız ve pek çok defa yerküreye ve insanlığa dahil oldunuz. Şimdi, yorgun olsanız bile kanatlarınızı açmak, ışığınızı, enerjinizi ve sevginizi taşımanızda size yardımcı olan bu enerjilere izin vermek için fırsatınız var.

Dünya Gezegenindeki Stres

Deneyimlediğiniz değişim sürecini hayranlıkla seyrediyoruz. Gezegeninizde büyük miktarda stres olduğunu görüyoruz. Aslında bunu ölçmenin bir yolu yok. Bu bir basınç ya da enerji seviyesi değil bu yüzden onu derecelendirmek ya da saymak mümkün değil fakat hepiniz onu hissediyorsunuz. İlk önce düşüncelerinizi sonra da davranışlarınızı etkiliyor. Her bir insan bu enerjiyi hissediyor, aylardır içinde yaşıyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse gidilecek kısa bir yol var. Fark ettik ki bazılarınız tükendiniz çünkü her şeyi iki gözünüzle görüyorsunuz. Siz her zaman kutuplu görürsünüz. Fakat bizler perdeyi çekebilseydik ve dünya gezegeninde süregelen bu güzel oyunu görmenizi sağlayabilseydik gerçekte ne olup bittiğini anlardınız. Çünkü sevgili varlıklar, bu durum zorluk yaratmak yerine inanılmaz bir gelişime doğru gidiyor. O noktaya ulaşmak, o eşsiz varoluşu bulmak ve her gün, her an onunla yaşama hakkını kazanmak için bu zorlukları aşmak zorundasınız.

Zihinsel Hastalıklar

Yaptıklarınız anlayışınızın ötesinde ve bizler orada olup bunlarla çalışma fırsatını kullandığınız için size minnettarız. Sevgili varlıklar, her gün bunun gerçekleştiğini görüyorsunuz. Gazetelerinize, televizyonunuza bakabilir ve birilerinin umutsuzluk yüzünden yine olay çıkardığını hatta can aldığını görebilirsiniz. Çoğu defa onları taşımak için melekler kanatlarının altında uçtular fakat onlar buna izin vermediler. Bu kısmen zihinsel bir hastalıktır. Bu sizin çok az anlayabildiğiniz bir konu sevgili varlıklar. Fakat her biriniz bir çeşit zihinsel rahatsızlık taşıyorsunuz. Bazılarınız bunu açıklayabilir ve onunla çalışabilir, diğerleri bu konuda zorlanabilir fakat hepiniz bununla uğraşıyorsunuz. Enerji sıkışık, kısıtlayıcı ve zor hale geldiğinde insanlar için kendilerini görmek kolay değildir. Nereye gittiklerini, doğru yolda olup olmadıklarını anlamaz ve nasıl bağlantı kuracaklarını bilemezler. Bununla ilgili zorluk sevgili varlıklar sizin zihinsel hastalık dediğiniz durumdur. Bu tamamen birliğe karşı ayrılıkla ilgilidir. Ayrılık, sizin zihinsel hastalık dediğiniz durumdur. Bu hastalıkları taşıyan insanlarla ilgili sınıflandırmalara bakın. Bunlar tamamen normale uymamakla ilgilidir. Fakat bu her biriniz için geçerlidir ve bu Yuva’dan gelen inanılmaz boyutta ruhani enerjiyi taşıdığınız için ortaya çıkar. Hemen hemen kendisini ışık işçisi olarak tanımlayanlarınızın tamamı yalnız hisseder, sanki yaptığınız işi anlayan ve hisseden sadece kendinizmişsiniz gibi. Her ne kadar inancınız sarsılmaz olsa da dünyadaki yansımanız görünmeyebilir ve bu işinizi zorlaştırır. O yüzden size şunu söylüyoruz, kanatlarınızın altına gelecek o güzel melekleri bulun ve bunu yapmalarına izin verin. Bunu yapmaları için onları davet edin. Bunu yüksek sesle söyleyin ve olacakları görün.

Mutluluğunuzun Sorumluluğunu Alın

Bunun olabilmesi için hayatınızda yer açın. Sonra dönün ve onu diğerlerine de uygulayın çünkü bu enerjinin döngüsünü tamamlayan harekettir. Eğer bu enerjiyi, bu yolu ve bu amacı hayatınıza getirmek istiyorsanız diğer insanlara kendilerininkini bulmalarında yardım edin. Bunlar hepinizin farkına varmaya başladığınız bağlantılar. Hepiniz bu yoğun enerji ve bu zor zamanlar yüzünden bir arada olmaya zorlandınız ve insanların farklı şekillerde tepki verdiğini görüyorsunuz. Pek çoğunuzun inanılmaz derecede gelişmiş bir vagus siniriniz var ve bu enerjiyi hissetmek ve onu tutmak sizin için çok zor. Çünkü bunun için de sorumluluk alıyorsunuz. İnsanlık adına sorumluluk almayın. Bu ortak bir karar ve ortak bir titreşimdir. Bu gezegendeki kendi mutluluğunuz için sorumluluk alın. Evet, söylediğimiz söz budur: kendi mutluluğunuz. Kendi tutkunuzu bulursanız ne olur? Yapmayı sevdiğiniz bir uğraşa adım atarsanız? Öyle bir yolla titreşmeye başlarsınız ki bu etrafınızdaki herkesi etkiler ve enerjiyi sabitler. Aslına bakarsanız bu geleceğinizi ve o noktada meydana gelebilecek bütün olayları belirler. Anlayışınızın çok ötesinde bir gücünüz var. Azıcık titreşimsel netlik bu noktadan geleceğe uzanır ve kendi hayatınız ve amacınız için gereken enerjinin büyük bölümünü temizler.

Birleşik Devletler’deki Seçimler

Sizler sihirlisiniz sevgili varlıklar. Yerküredeki bazı olayları büyük bir üzüntüyle bazılarını da büyük bir neşeyle izliyoruz. Birleşik Devletler’de sizin başkanlık seçimi dediğiniz olaya kahkahalarla gülüyoruz. Evet, sevgili varlıklar, bu gezegeninizde şimdiye kadar gördüğümüz en eğlenceli olaylardan biri. Hepiniz soruyorsunuz: “Hangi yöne doğru gidecek?” Biz çoktan tahminimizi yaptık. Fakat bununla ilgili olarak anlamanız gereken en önemli nokta bir sonraki başkan olarak kimin seçildiğinin hiç önemli olmadığı. Kim gelirse gelsin iki dönem koltukta kalacağından ciddi şekilde şüpheliyiz. Her ne kadar gelecek hakkında size kapsamlı bilgi veremesek de Birleşik Devletler’in bir sonraki başkanını bir dereceye kadar sınırlayacak bazı olayların gelişeceğini paylaşabiliriz. O yüzden bunu takip edin ve bilin ki bunda hiç kimse doğru ya da yanlış değildir, hepiniz seçim yapıyorsunuz. Şu anda dünya gezegenindeki hayal kırıklığının büyük bölümü karar mekanizmanızla ilgili. Eğer olayları olduğu gibi görmenize yetecek kadar uzun süre geri çekilebilirseniz daha net kararlar verebilirsiniz. Farklı güven seviyeleriniz vardır ki bunları kökleyip bir şekilde kullanmak sizin için çok zor. En azından onları görüyorsunuz. Bilin ki bu her şeyden öte kendinize güvenmekle ilgilidir. Bu bir insan güvenecek kimseyi bulamadığı zaman hatırlanır. Enerjiler şimdi olduğu gibi hareket ettiğinde bilin ki bu ruh açısından olaylara müdahale etmek için fırsattır.

Dünya Gezegenindeki Her İlişki İçin Üçüncü Cephe

Dünya gezegeni üzerinde doğru ya da yanlış yok, bu sadece ikilik yanılsaması. İnsanlık artık tamamen ikiliğin dışına çıktı. Yeni yolunuzu bulmak, hayatınızın ve ilişkilerinizin üçüncü yönünü keşfetmek, yerkürede neler olup bittiğini daha iyi anlamanıza yardım edecek. Hepinizin insanlığın geri kalanıyla ilişkisi var ve bir şey eksik. Üçüncü bacak. Bu olmadan ilişkiler çok zorlaşır. Gezegende şu anda yaşanan gerilimin sebebi budur, ilişkinin üçüncü bacağı ortadan kaldırıldı. Etkisi insanları umutsuzluğa sürükledi ve onlar tepki göstermeye, tepkisiz kalmak yerine sadece bir şeyler yapmış olmak için bile olay çıkarmaya sürükledi. Bazen yolunuzda bilinçli olarak gerilersiniz. Bu genellikle korku yüzünden olur ve doğal bir insan tepkisidir. Sadece sizi mutlu eden yolda ilerleyin ve bunu yargılamayın. Önümüzdeki aylarda izlemenizi istediğimiz yol budur.

Bu gezegende işleri yumuşatan yeni bir enerji dalgası var. Fakat şu anda öyle çok dram var ki bunlara kapılmak çok kolay, her birine. Bilin ki Yuva’ya dönünceye kadar olanların ancak küçük bir bölümünü anlayabilirsiniz. Orada hepsini size anlatacağız ve yerküredeki her ilişkinin üçüncü yönünü anlamaya başlayacaksınız hatta düşman saydıklarınızla olanların bile. Sonra her şeyi farklı bir açıdan görmeye başlayacak ve kanatlarınızı tekrar açacaksınız, hepiniz. Ve yorgun hissettiğiniz o anlarda birinin size yardım etmesini bekleyin. Bu bir insan, akraba, hayvan veya ruh olabilir hatta biz bile olabiliriz.

Size Teşekkür Ederiz

Sizler dünya gezegeninde bir oyun yaratan sihirli varlıklarsınız. Artık oyunun başında gerçekleşmesi hiç beklenmeyen tamamen yeni bir seviyeye geçmeniz mümkün. Bu yüzden bütün gözler dünya gezegeni üzerinde. Bütün ilgi burada odaklanmış durumda çünkü daha önce yapılmamış bir şey yapıyorsunuz. Pek çoğunuz enerjiyi tuttuğunuzu hissediyorsunuz fakat sonuçlarını göremiyor ve asla teşekkür almıyorsunuz. Bilin ki bizler size teşekkür ediyoruz çünkü ne yaptığınızı görüyoruz. Ruhunuzun yolunu görüyoruz ve sizi tahmin edebileceğinizden çok daha fazla seviyoruz. Bizler kanatlarınızın altındaki rüzgarız. İzin verin molaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda sizi taşıyalım. İzin verin sizin için orada olalım ve yardımınıza gelecek olan diğerlerini bulalım. Yalnız değilsiniz ve bunlar ayrılığa karşı birleşme zamanları. Harekete geçirdiğiniz her parça sizi akıl hastalığını, hayal kırıklığını ve hepinizin içinde yaşadığı yoğunluğu ortadan kaldırmaya ve birleşmeye doğru yönlendirecek. Bilin ki önünüzde yapacak çok iş var, hepiniz için. Daha önemlisi bu işi yapmak ve yeni bir yolla sesinizi duyurmak için fırsatınız olacak.

Sizi bu yolla selamlamak bizim için büyük bir onur. Öğretmenler ve şifacılar olarak birbirinize en yüksek saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Bilin ki oynadığınız bu güzel oyunun kurallarını henüz tam olarak çözemediniz. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

 

Espavo,

Grup

 

Espavo kelimesi eski Lemurya’da selamlamadır.

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkür ederim.

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Köpek Günleri

Köpek günleri çocukluğumdan beri duyduğum bir sözdür. Tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyordum. Benim için sadece yazın en sıcak günleri demekti. Bugün modern teknoloji sayesinde her şeyi google’da arayıp kökenini bulma şansımız var. Bu da tam olarak benim yaptığım şeydi.

Köpek günleri sözü Latinceden İngilizceye beş yüz yıl önce çevrildi. O günden beri yeni anlamlar kazandı. Artık insanların köpek günlerini neden böyle çağırdıkları konusunda başka açıklamaları var. Bu insana dair bir eğilim, bir sözün kökenini bilmediğiniz zaman akla yakın bir açıklama buluruz. Anlam kaybolmuş olabilir ama söz hala yaşıyor.

Köpek günleri bu hafta resmi olarak bitiyor fakat çok az insan gerçekte ne anlama geldiğini biliyor. Bu sözün göksel bir kökeni var. Bazıları köpek günlerinin köpeklere uygun olmayan sıcak yaz günlerini gösterdiğini söyleyecektir hatta yazın tembellikle geçen günlerini. Fakat köpek günleri aslında 3 Temmuz – 11 Ağustos arasında Sirius’un güneşle birleştiği ya da çok yaklaştığı döneme verilen isimdir.

Benim için köpek günlerinin artık bambaşka bir anlamı var. Ailemize yeni bir birey katıldı. Sadie adında tatlı bir köpek. Bahsettiğim günlerin 3 Temmuzla 11 Ağustos arasını kapsaması oldukça ilginç bir nokta. Kedimiz Merlin yirmi bir yıldır bizimleydi. 20 Temmuzda bu dünyayı terk etti. Yeni bir aile bireyi edinmeden önce yas dönemini geçirmemiz gerekiyordu. Merlin’in ruhu bana 8 Ağustos haftasında devam etme zamanının geldiğini söyledi. Kalbimin yeni bir evcil hayvanı eve getirmek için açık olduğunu biliyordum ama bu sefer o bir köpekti. Doğru seçimi yapabilmek için uzun süre araştırdım. Evsiz bir köpeği kurtarmak istiyorduk. Geçmişte onlardan almıştık. Yavruların bize uygun olmadığını düşünüyorduk. Üstelik yavruların ev bulma sorunu yoktu. Labrador-Retriever karışımı bir dişi almaya karar verdik. Ben genç bir dişi istiyordum, hem bize arkadaş olabilsin hem de ona gösterdiğimiz sevgiye karşılık verebilsin diye. Bu süreç ne kadar güçlü bir yaratıcı olduğumu kanıtladı. Sadie ailemiz için mükemmel bir köpek. Üç yaşında Labrador-Retriever-Dalmaçyalı karışımı ve geçenlerde yavrulamış. Resimlerini yazıcıdan çıkardım ve onu almaya gidinceye kadar her gün kafamda onunla konuştum. Geçtiğimiz cumartesi günü Steve, ben, oğlumuz Austin, eşi Frauke ve torunumuz Timmy internette sahiplendirme sitesi olan bir hayvan dükkanına gittik. Onu gördüğümüz an aşık olduk. Sahiplendirme için uygun hale geldiği ertesi gün onu aldık.

Merlin’in yeri asla dolmayacak ama Sadie ışık ve neşeyi hayatımıza geri getirdi. Pek çok farklı sitedeki köpeklere baktım. Sadie’yi gördüğüm anda beğendim. Bu kızla bir ruh bağlantımız var. İlginçtir ki hayatımız da çok olumlu bir şekilde aydınlandı. Bu sene bazı zorluklarımız vardı ve şimdi her şey yolunda görünüyor. Pozitif ruhumu tekrar kazandım. Bir süredir onu kaybettiğimi hissediyordum. Eski gerçek kimliğimi tekrar hissetmek iyi geldi.

Bir hayvan edinme şansı olan herkese bunu yapmasını tavsiye ederim. Eve ihtiyacı olan pek çokları var. Bizler hayvan edinerek onların hayatını kurtardığımızı düşünebiliriz fakat sanırım onlar neşemizi tekrar kazanmamızda bize yardım ediyorlar.

Onu şöyle çağırıyorum: “Sadie, Sadie, şanslı hanım.” Ama biliyorum ki onun hayatıma dahil olması benim şansım. Köpek günleri benim için yılın iyi bir zamanı.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.