Ocak 2016

BİLİNÇLİ YARATICININ ZAMANI
İnsan ve Ruh Arasında Yeni Bir Denge

Yuva’dan Selamlar.

Sizi çoşkuyla selamlıyoruz. Bir an için kendinizi bizim gözlerimizden görebilseydiniz her birinize duyduğumuz inanılmaz sevgi ve saygıyı anlardınız. Sizi bu yolculukta görmek ve sizler, şu anda yaptığınız işe hazırlanmak için kurduğunuz bağlantıları fark etmeye başlarken neler olduğunu seyretmek harika. İzin verirseniz size bir şey söyleyelim sevgili varlıklar, dünya gezegeninde sihir gerçekleşiyor. Biliyoruz, pek çok defa kötü haberlere takılıyor ve sorunlara odaklanıyorsunuz çünkü dünya gezegeninde onlardan çok fazla var. Kafanız karışmasın, çünkü olan her şey olması gerektiği için orada. Gözünüze görünen manzara yerine ki her şeyin etrafında bir sis bulutu vardı, durumun özüne inmek için pek çok şey sarsılmaya başlıyor. Artık hemen hemen her şeyin özüne doğrudan ve kolayca ulaşmak mümkün. Hatta kısa bir süre önce mümkün olduğundan çok daha hızlı şekilde. Biz bunu “bilinçli yaratıcının zamanı” olarak adlandırıyoruz.

Bilinçli Yaratıcının Zamanı

Bu çok basit sevgili varlıklar. Etrafta gezinip bu harika insan taklidi yapma oyununu oynuyorsunuz. Birbirinizin ayağına takılıyor, birbirinize çarpıyor ve bu insanı doğru bu insanı yanlış diye etiketliyorsunuz. Bütün bunlar bulunduğunuz yer ve kısıtlı görüş alanınız yüzündendir. Şu anda olan şey sihirlidir. Çünkü bu görüş alanı çok hızlı şekilde açılmaya başlıyor. Hayatınız boyunca yaptıklarınıza bakın. Geçtiğimiz yıllarda değişen kanunları bir düşünün ve asla gerçekleşmeyeceğini düşündüğünüz bütün o değişimleri. Hepsi sıradan hale geldi. Bütün bunlar herkes için heyecan verici zamanlar ve seyreden bizler için de öyle. Çünkü artık dünya gezegeni üzerindeki oyun bir sonraki bilinçli yaratma seviyesine doğru gelişiyor.

Sorumluluk Almak

Hepiniz yaratıcılarsınız. Hatta bunun farkında olmadığınız başlangıç zamanından beri. Bu oyunun özüdür ve bu yüzden evrendeki diğerleriyle beraber onu seyretmek bizim için son derece büyüleyicidir. Gördükleriniz birer yansımadır çünkü bilinçsizce yaratıcının oyununu oynuyorsunuz. Sevgili varlıklar, burada olmanız gerektiğini hissettiniz. Fakat aynı zamanda kolayca kontrol edilebilir ve yönlendirilebilirdiniz. Bu yüzden enerjiniz bazen size karşı kullanıldı. Bütün bunlar değişiyor. Çünkü yeni bakış açınız olanları Yuva’nın gözünden görmenize izin vermeye başlıyor. Bunu yaptığınız zaman kendi hayatlarınızı geçmişinizden itibaren gözden geçirecek ve her bir oluşumun sorumluluğunu alacaksınız. Kulağa kolaymış gibi geliyor ama öyle değil. Özellikle üstünden zaman geçmesi işleri kötüleştiriyor çünkü düşüncelerinizi ve eylemlerinizi mantık çerçevesine oturtmak için fırsatınız oluyor. Bu bütün insanların başına geliyor ve onu seyretmek harika. Oldukça basit şekilde oyunu değiştiriyor ve yeni bir bakış açısından yaratmaya başlıyorsunuz. Olağanüstü! Şimdi, ne yaratmak istersiniz? Bu hepiniz için kilit karar noktasıdır çünkü başından beri yaratıcılar olduğunuzu anlamaya başlıyorsunuz. Bunu bilinçli şekilde gördüğünüz zaman onu yapıcı yollarla kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece önünüzde seçeneklerle dolu yeni bir yapboz belirir. Bunu seyretmeyi büyüleyici buluyoruz çünkü rüyadan uyanıyor ve sihirli güçleriniz olduğunu fark ediyorsunuz. Bu bize inanılmaz görünüyor çünkü bunun dünya gezegeninde gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştik. Sizi keşif yaparken ve birbirinize yardım ederken seyretmek büyüleyici. Şimdi, ortaya çıkan yeni sorunlar nelerdir?

Ruh ve İnsan Arasındaki Yeni Denge

Her birinizin aklına gelen ilk sorulardan biri şudur: “Gücümle ne yapacağım?” İlk tepkiniz tutkularınızı yaratmak, size hizmet edecek bir yaratımda bulunmaktır. Sonra çok hızlı şekilde vagus siniriniz etrafınızdaki diğerleriyle bağlantı kurmaya başlayacaktır. Onların ihtiyaçlarını hissedecek ve diğer insanlara çok fazla enerji yönlendirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Büyüleyici seçimler. Size şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, burada doğru ya da yanlış yoktur. Fakat önümüzdeki günlerde sizden ilk önce kendinize iyi davranmanızı istiyoruz. Gücünüze sahip çıkabilmeniz için dengenizi korumanız gerektiğini öğreneceksiniz. Her ne kadar siz onu ışık ve karanlık arasındaki denge olarak düşünseniz de biz onu ruh ve insan arasında görme eğilimindeyiz. Hiçbiri doğru ya da yanlış değildir. Oldukça basit şekilde korunması gereken dengeler vardır. Her bir insan için bu denge değişti çünkü perde gerçekten sihirli varlıklar olduğunuz görmenize yetecek kadar uzun bir süre için kenara çekiliyor. Evet, sevgili varlıklar, yerkürede deneyimlediğiniz her bir yaratımın içinde sizin eliniz de var. Sizden sorumluluk almanızı istememizin sebebi budur. Ve bunu sevgiyle yapın. Koruyucu sorumluluk alırken bazen şöyle der: “Evet, bunu cidden mahvettim.” Ve ona bakmanın ya da onunla eğlenmenin yolu budur. Hatırlayın, dünya gezegeninde değiştirilemeyecek hiçbir durum yoktur.

Yeni Uyum: Önceliği Kendinize Verin

Bazı yaratımlar diğerlerine oranla daha fazla enerji gerektirir. Fakat biz sizden yaratımlarınızı kendinize öncelik verecek şekilde dengelemenizi istiyoruz. Yakalanması gereken yeni uyum budur. Çünkü artık dünya gezegeninde yeni sesler duyulur hale gelmiştir. Her ne kadar onlar dalga oluşumlarının doğasında her zaman mevcut olsalar da yakın geçmişteki gelişiminiz sayesinde onları hissedip şifa çalışmalarınızın bir parçası olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Pek çok fırsat var sevgili varlıklar. Koruyucu lisede şarkı söylemeyi öğrenirken ses aralığını (tenor, bas, bariton) bulmaya çalışıyordu. Rahat ettiği bir tane buldu ve o aralıkta çalıştı. Fakat ara sıra kendi aralığının dışında bir parça duyar ve onu bir şekilde söylemeye çalışırdı. Bu muhtemelen radyoda duyduğu popüler bir şarkı olurdu fakat onu tam olarak söyleyemeyeceğini bilirdi. Bu yüzden o notaya geldiği zaman ona uyumlu başka bir ses bulur ve onu bununla ifade eder ya da onu bütünü oluşturan güzel dalgaya eklemiş olurdu. Şu anda mümkün olan budur.

Sevgi Titreşimleri

Pek çoğunuzun belli bir aralıkta şifa yeteneğiniz var. Bu aralık milyarlarla ölçülen bir titreşimsel aralıkta ya da daha fazla olabilir. İzin verirseniz şöyle söyleyelim, ortalama 4cm olsun. Eğer tam olarak bu aralığı yakalayamıyorsanız bunun anlamı bu aralık dışında şifa yeteneğiniz olmadığı mıdır? Hayır, asla. Çünkü uyumlu titreşimleri yakalayabilirsiniz. Güzel nokta budur, sihir budur. Yaratımlarınızın sorumluluğunu aldığınız sürece dünyada yarattığınız etkiyi görmeye başlayabilirsiniz. Bu uyumlu titreşimlerin kendi dünyanızda büyük çaplı etkiler yaratmak üzere nasıl kullanılabileceğini anlamaya başlayabilirsiniz.

Uyumlu titreşimler nelerdir? İlk olarak sevginin temsil ettiği titreşimleri düşünün. Burada bir insanı seversiniz; orada yapmayı sevdiğiniz bir iş vardır, şarkı söylemek, resim yapmak gibi. Ya da belki hayatınıza giren bir hayvanı seversiniz ve o sizi en güzel yollarla yansıtmaktadır. Sevginin pek çok titreşimi vardır. Bir tane bulun ve onun üzerine inşa edin, hem titreşimsel düzeyde hem de diğer alanlarda. Bütün çevrenizde sevgi enerjisi yayılırsa tahmin edin yansıması nasıl olur? Herkesi seversiniz onlar sizi sevmeyi denemese bile. Işığınızı yaşayabileceğiniz ve ifade edebileceğiniz en yüksek titreşimsel alanı yaratmış olursunuz. Onunla oynayın. Seyredin. Bilinçli bir yaratıcı olduğunuzun farkına varın ve uyumlu titreşimleri tanıyın. “Siz” dediğimiz zaman sadece bu odadakileri kastetmiyoruz. Bu mesajı dinleyenlerin çoğu kapıları açmak, bu yerleri ve güzel düşünceleri tutmak ve böylece zamanla diğerlerinin de bunu kabul edebilmesini sağlamak için erken geldiler. Sizler yol gösterenlersiniz. Sizinle konuştuğumuz zaman bütün insanlıkla konuşmuş oluyoruz. En yüksek titreşimden en düşüğüne kadar, sizler beraberce hareket etmesi gereken bir titreşim aralığını temsil ediyorsunuz. Daha önce söylediğimiz gibi insanlar ancak en düşük titreşimin izin verdiği oranda ilerleyebilirler.

Sırlara Son

Teknolojinin de dahil olduğu bazı faydalı araçlarınız var. Bunlar sizi daha fazla sır tutmanın mümkün olmadığı güzel zamanlara getirdi. Bunu seyretmek bizim için harika. Çünkü tam anlamıyla bilinçli yaratıcılar olabilmeniz için sırların açığa çıkması şart. Herkesin sırları var. Bu sizin kişisel gizliliğinizin ve özerkliğinizin sonucudur. Bunun sizi diğerlerinden ayırdığını düşünürsünüz. Bizler sırları yargılamıyoruz sevgili varlıklar, sadece artık onlara tutunmanın dünya gezegeni üzerinde çok zor olduğunu söylüyoruz. Bu harika, öyle değil mi? Gerçekten, insanlar yükseliyor. Her ne kadar mükemmel olmasa ve kesinlikle dünyanın diğer bölümlerine ve diğer insanlara eşit şekilde yayılmasa da bütün insanlığı değiştiren dalgayı artık görebiliyorsunuz. Sizler muazzam, bilinçli yaratıcılarsınız. Pek çok durumda kendi tarihinizi hatırlamıyorsunuz ve bunun çok basit bir sebebi var: Bu sizi engelleyebilir. Evet, bu size güven verebilir fakat aynı zamanda sizi kestirme yollara da yöneltebilir. Kendi görkeminizi ve geçmişinizi kendinizden saklamak sizin seçiminizdi. Artık inanılmaz bir karanlık dalgasından çıkıyorsunuz ve beraberinizde ışığı getiriyorsunuz. Onu ileriye taşıdınız ve yeni bir ışık çağının yolunu açtınız. Bunlar sihirli zamanlar, sevgili varlıklar. Ve sizler de büyücülersiniz. İşinizi yapmaya devam edin. Anlayın ki her adımınızda bilinçli şekilde yaratmanız mümkün. Kendiniz için yaratmaktan korkmayın çünkü bu önceliği kendinize vermeniz demektir ve bu bilinçli bir yaratıcı olarak kendi gücünüze sahip çıkmanızın en önemli şartıdır.

Zamanı geldi. Yuvaya hoş geldiniz. Yeni dünya gezegenine hoş geldiniz.

Bu bizim için büyük bir onur. Birbirinize karşı saygıyla davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve beraber iyi bir oyun çıkarın.

Espavo,

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

 

Beklenmeyeni Bekleyin

Yeni yıl başladı. Bütün pozitif düşüncelerimiz ve kararlarımızla 2016’ya girdik. Geçmişin negatifliği günümüze sızdığında şaşırmamalıyız. Hayat kendini iyi tarafıyla gösterseydi harika olurdu fakat bu o kadar basit değil. 31 Aralık ve 1 Ocak ya da onu takip eden günler arasında gerçekliğimizi ayıran bir çizgi yok. Geçen yılın sonu ve bu değerli yeni yılın başlangıcı bize ait olan enerjiyi paylaşır. 2016’nın ilerleyen günlerinde niyet ettiğimiz yönde gerçek bir fark görebiliriz fakat bu zaman alabilir. Geleceğimize uzanan yolu inşa etmek her günlük çalışma gerektirir.

Yeni başlangıcımızın planladığımız şekilde olmadığına dair hepimizin hikayesi vardır. Sabırlı olun ve herhangi bir durum hakkında bakış açımız yavaş yavaş değişirken negatif düşüncelerin daha iyileriyle yer değiştirmek üzere vaktini doldurmasına izin verin. Olumsuz bir olay yaşandığında yanlış bir şey yaptığımızı düşünüp kendimizi yargılamamalıyız. Hayat yükseliş ve düşüşlerle doludur. Karşıtlıklarla yüzleşerek kendimizi tanırız. İyi zamanları kabul etmek kolaydır fakat hayattaki mücadeleler bizi dengeler ve bize öğretir. Böylece fırsat yaratırlar. Bir sorun, öğretici bir deneyime dönüşebilir eğer bizi yendiğini düşünmek yerine onu bir mücadele olarak görürsek. Kurban psikolojisinden kurtulup zafer kazandığımızı düşünürsek yeni anlayış seviyelerine ulaşabiliriz.

Steve ve benim kutsanmış bir hayatımız var. Hem özel hayatımızı hem de işimizi paylaşırken eğleniyoruz. Bu ikisi pek çok yönden iç içe geçmiş durumda. Yaptığımız her işte tutkumuzun keyfine varıyoruz. Aynı zamanda hayatın zorluklarını da deneyimliyoruz ve böylece onlar sayesinde gelişiyoruz ve sonra bunu paylaşıyoruz. Her ikimiz de kişisel olarak benzersiziz ama aynı yolu paylaşıyoruz. Hayat bize daha önce olduğu gibi çok zor dersler getirmediği için minnettarım. Yaşadığımız sürece ister küçük ister büyük olsun mutlaka zor bir durumla karşılaşırız. Bu yılın ilk ayında iki arabamızın pahalı onarım masraflarıyla uğraştık. Sonra su ısıtıcısı kırıldığı için çamaşır odası sular içinde kaldı. Oraya buraya binlerce dolar harcandı. Sonra geçirdiğimiz şoku atlattık ve kalplerimizde kahkahaya yer vermemiz gerektiğini hatırlayarak yolumuza devam ettik. Biliyoruz ki bizim sorunlarımız diğerlerininkiyle kıyaslanamaz. Yoldaki bu tümseği olumlu bir bakışla atlattıktan sonra iyimser gerçekliğimize geri döndük.

İnancımızı ve umudumuzu korumak bizi her gün motive ediyor ve geleceği sabırsızlıkla bekliyoruz. Geçenlerde en yakın Kaliforniya sınır şehrine gitmek için bir saat araba kullandım. Beş yüz milyon dolarlık ikramiyesi olan Powerball çekilişi için bilet alacaktım. Sonra “kazanan bilet”imi almak için yağmurda iki saatten fazla bekledim. Sıradayken ne yaptığımı söylemek için Steve’i aradım. O benden daha pratiktir o yüzden bana vaktimi harcadığımı söyleyeceğini düşünüyordum. Beni şaşırttı ve “Eğlenmene bak!” dedi. İster inanın ister inanmayın eğlendim. Çok hoş insanlarla tanıştım. Hepimiz ortak umutlarımızı paylaştık. Evet, piyangoyu tutturmak harika olurdu. Ben de herkes gibi o parayla ne yapacağıma dair fikirler üretiyordum. Bu deneyimdeki en önemli duygum umuttu ve hep birlikte onu paylaştık. Bu umudu kalbimde taşıyacağım. Kafamdaki yaratımla ilgili bu beklenti ve umut günlük hayatımda pozitif enerji yaratmak için bana yardım edecek.

Köşeyi dönünce neyle karşılaşacağımızı asla bilemeyiz. Bu yeni yılda yeni sizi karşılarken beklenmeyeni bekleyin ve onu kucaklamak için hazır olun.

 

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2016 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.