Aralık 2015

BOŞLUĞU IŞIKLA DOLDURMAK
Umut Zamanı

Herkese Selamlar, Ben Ritmik Servisten Elrah.

Bir dakikalığına katılmak istedim çünkü benim de doğum günüm. Aslında her ay doğum günü kutluyorum ama bunu kimseye söylemiyorum. Çünkü benim doğum günlerimi gösterecek kadar büyük bir sayınız yok. İki yüz bin sınırını geçtik ve bu noktadan sonra saymayı bıraksak iyi olur. Yine de hepinizle bunu kutlamak istedim çünkü dünya gezegeninde neler olduğunu anlıyorsunuz ve bu çok güzel.

Umut

Sizi endişelendiren sorunları biliyoruz: IŞİD, El Kaide ve dünyanızda olup biten ve sizin kontrol altına almanız gerektiğini düşündüğünüz diğer meseleler. Sevgili varlıklar, ben size başka bir şey söyleyeceğim. Bunun pek çok farklı versiyonu var ve siz sadece onlardan birinin içinde yaşıyorsunuz. Yapılan başka seçimler var ve bununla ilgili güzel nokta şu ki bu, zaman ve uzayın başka bir boyutunda gerçekleşiyor ve o hemen sizinkinin yanında. Size en yakın olan boyutta – eğer bunu bu şekilde düşünmek istiyorsanız- bu sorunu çözdüler. Onlar barış içinde yaşıyorlar. Dünya gezegenindeki nefreti ve savaşı ortadan kaldırmanın bir yolunu buldular. Hatta bu başkalarına da sıçrayabilir. O yüzden umudunuzu kaybetmeyin. Neden? Çünkü titreşimsel duvarlar iyice inceliyor ve oradan biraz sızıntı olduğunu göreceksiniz. Birdenbire kendinizi düşünürken bulacaksınız: “Ah, dünya kargaşa içinde. Mutlu olacak hiçbir şeyim yok.” Ve yine birdenbire kendinizi gülerken bulacaksınız. Bu bir ayarlamadır ve bizim perdenin bu tarafında yaptığımız iş budur. Hala seçim hakkına sahipsiniz. Sizi hiçbir şeye mecbur etmiyoruz. Fakat sizin için, umudu görebilmeniz için bir fırsat yarattık çünkü eksik olan parça budur. Bu kadar yakından bakarken ve ona bu kadar sıkı tutunurken aslında önünüzdeki ekrana ne görmek istediğinizi yansıtıyorsunuz. Bunu anlıyorsunuz. Evet, sevgili varlıklar, gün be gün kendi gerçekliğinizi bu şekilde yaratıyorsunuz.

Hepiniz Birbirinizle Bağlantıdasınız

Kalbinizdeki isteğin diğer insanlardan yansıdığını görmediğinizde ve diğerleri sizinle aynı yöne gider gibi görünmediğinde bunun biraz değiştiğini fark edeceksiniz. Bu durum kendinizden şüphe etmenize ve etrafınızdaki dünyada neler olup bittiğini merak etmenize sebep vermiş olabilir. Sevgili varlıklar, hepiniz en güzel yollarla birbirinize bağlısınız. İzin verirseniz size bu bağlantının giderek güçlendiğini söyleyelim. Birbirinizin parçalarını ortaya çıkardıkça hangi yollarla bağlantıda olduğunuzu göreceksiniz. Bu size, kendi kalp enerjinizdeki küçük değişimi fark ettirecek ki bu etrafınızdaki insanları değiştirebilir. Hatta bu topluluğunuza, şehirlerinize, ülkenize ve dünyanın her yerine sıçrayabilir çünkü gerçekten mucizevi bir enerjidir.

Asla yalnız olmadığınız konusunda size garanti veriyoruz. Asla ve asla. Bütün bu değişimler sürüp gidiyor ve sizler dünyayı anlamaya çalışıyorsunuz. Yapmak istediğiniz şey budur. Bir kağıt parçası üzerine açıklamasını yazmayı ve şunu söylemeyi istiyorsunuz: “Bu şekilde işliyor. Gelecekte bu olacak.” Her zaman bu şekilde olmuyor ama oldukça yakınsınız. Kendi gücünüzü tekrar keşfedeceğiniz bir noktaya doğru yol alıyorsunuz ve bu çok güzeldir. Dünya gezegeni üzerinde tamamen yeni ritimleriniz var ve pek çoğunuz onlara uyum sağlamaya çalışıyorsunuz. Fakat biliyoruz ki çoğu zaman zorluk çekiyorsunuz. Hatırlayın sevgili varlıklar, içinizde yerleşmiş olan bir güç var ve her biriniz içinizde bizlerden birer parça taşıyorsunuz.

Boşluğu Işıkla Doldurmak

Sizinle paylaşmak istediğimiz bir haber var. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca dünyayı düzeltmeye çalışırken deneyimlediğiniz zorluklardan ve endişelerden kurtulmanızı sağlayacak fırsatlara sahip olacaksınız. Bu şeylerin bazılarından kurtulmaya başlayıp biraz yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Şimdi size şunu söylüyoruz: Evet, dünyanın bir parçasısınız. Evet, bunlar herkesin sorunları. Herkes bunlarla uğraşmalı ve çözmeli. Sizin de bunda payınız olabilir. Şimdilik bekleyip göreceğiz. Bu arada sizin inanılmaz miktarlarda ışığı demirleme yeteneğiniz var. Bu ışığın hemen demirlenmesi gerekiyor çünkü yerkürede hayal edemeyeceğiniz kadar büyük bir ihtiyaç var. Sevgili varlıklar, sizler ışığı getirecek olan araçlarsınız. O yüzden sizden isteyeceğimiz şey, hatta gezegeninizde bütün bu zorluklarınız varken, bir anlığına oyundan çıkmanız, bütün oyunlardan. Onları doğru ya da yanlış olarak yargılamayın sadece bir an durdurun ve ışığınızla çalışın. Işığınızı dünya gezegenine getirin. Enerjiyi getirmeye başlayın ve bunu otuz gün boyunca yapın. Bir olaya baktığınızda zihniniz şunu söylerse: “Aman Tanrım, ne oluyor?” Hemen durun. O anda ne yapıyor olursanız olun, durun. Bir nefes alın, enerjiyi bedeninizden geçirin ve onu demirleyin. Bunu yapmak fiziksel bedende harika bir his uyandırır. Fikir budur. Evet, artık sizindir. İlk olarak size şunu söyleyeceğiz, bu işle uğraşan gerçekten çok iyi insanlar var. Pek çok ışık işçisi çoktandır bunun üzerinde çalışıyor ve biz sizden şunu istiyoruz: Yerküreye yardım için bu enerjiyi gönderin ama bunu kişisel sorumluluğunuz olarak düşünmeyin. Bu önemli bir noktadır. Çünkü dünyayı düzeltmeyi kişisel sorumluluğunuz olarak alırsanız onunla beraber batarsınız ve bizim size ihtiyacımız var. Enerji dolu olmanıza, hayat dolu olmanıza ve ritim dolu olmanıza ihtiyacımız var. Bizler dünya gezegeninin yeni enerjilerini yerleştirmeye hazırız. O yüzden onları alın ve kullanın. Bunlar hepinizin burada olmayı istediğiniz zamanlardır. Aslında tam bu noktada yerkürede olabilmek için bütün kozmik takviminizi yeniden düzenlediniz. Bu çok güzeldi ve bu zamanlarda burada olduğunuz için sizinle gurur duyuyoruz. Büyük çaplı bir fark yarattığınıza güvenin.

Kalplerinizi Tazeleyin: Işığınızı Dünyaya Demirlemek

İki noktaya dikkat edin. Birincisi: Televizyonunuzu seyrederken ya da internetten veya gazeteden haberleri okurken sıklıkla şöyle dersiniz: “Bu cidden çok üzücü. Bu gerçekten çok zor.” Bir saniye durun. Televizyonunuzu kapatın ya da ne yapmanız gerekiyorsa onu yapın ve üzerinde bulunduğunuz bu güzel gezegene enerji gönderin. O şimdi bu enerjiyi kullanabilir ve daha da ötesi problemi çözecek olan yardımı sağlayabilir. Hepsi harika bir yolla geliyor. Evet, birkaç zorlu virajınız daha var. Dünya gezegeninde kanun tanımayan ufak bir topluluk olduğunu söylersek sürpriz olmaz ve onlar korku içindeler. Bütün bunlar bununla ilgilidir. Bu konuda pek çok öngörüde bulunabiliriz fakat izin verirseniz bir dakikalığına bu konudan uzaklaşalım. İzninizle kalplerinizi tazeleyelim ve yeni bir umut enerjisi yükleyelim. Geldiği yer burasıdır ve onu kendi dünyanızda bulamazsanız bütün yapmanız gereken hemen bitişiğinizdeki gerçekliğe göz atmaktır. Bazen hiç sebep yokken kendinizi gülümserken bulacaksınız fakat orada bunun için mükemmel bir sebep var. Sizi gıdıklamak için onu size gönderiyoruz, bunun bir oyun olduğunu ve ondan keyif almanız gerektiğini size hatırlatmak için. Artık sizindir.

Sizden yapmanızı isteyeceğimiz iş şudur: Işığınızı yerküreye demirleyin. Onun ışığa ihtiyacı var. Sağladığınız dengeyi pek çok şekilde kullanabilir. Bu aynı zamanda sizin enerjinizi de demirleme sürecine yönlendirecektir ki bu harikadır. Çünkü her biriniz yeni dünyanın inşası için gereken bir bulmaca parçası taşıyorsunuz. Hepiniz harika, eşsiz parçalara sahipsiniz fakat hepsinin bir araya gelmesi gerekiyor. Bunun anlamı gerçekleşebilmesi için yeterince iletişim kurmak zorunda olmanızdır. Bu ileride olacak. Artık bunu yapacak gücünüz var. Ne olduğunu fark ediyor musunuz? Belki de ilk defa bütün ülkeler birbiriyle iletişim halinde, görebiliyor musunuz? Bu harika olabilir. Bu durumdan titreşiminizdeki hızlanmayla çıkabilirsiniz. Yeni bir yerde yaşamak üzere bunu geride bırakabilirsiniz. O yüzden bunu bekleyin. Bunu yolunuzun üzerine bir kristal olarak yerleştirin. Sonra oraya geldiğinizde şöyle diyeceksiniz: “Şuna bak! Tam olmasını istediğimiz şekilde gerçekleşti. Bununla ilgili ne biliyorsun? Belki ben de bir yaratıcıyımdır.” Evet, siz hayalinizin çok ötesinde bir varlıksınız. Gerçek şu ki çok iyi bir iş çıkardınız hatta ilk geldiğinizde bunların hiçbirini yapmak istememiş olmanıza rağmen. Evet, evet, pek çoğunuz paniğe kapıldınız, pek çoğunuz Yuva’dan ayrı olmanın, ruh olarak yalnız olmanın getirdiği ayrılık stresiyle uğraştınız. En azından siz, yalnız olduğunuzu düşündünüz çünkü oynadığınız oyun budur…ayrıymış gibi davranmak. Sizden özellikle önümüzdeki otuz gün boyunca yerküreyle bağlantı kurmanızı istiyoruz. Bu pek çok fark yaratacak ve bütün gezegene nazik bir enerji yollayacak. Bu sizin sorumluluğunuzdur ve yapmaya geldiğiniz iştir.

B Planı

Pek çoğunuz B planında kullanılmak üzere çok özel hediyeler getirdiniz. A planı gerçekleşmedi ve dünyayı sona erdirmedi. Bu yüzden B planına geçtiniz. Bizler neler inşa edebileceğinizi ve bu alanda neler yapabileceğinizi görmek için çok heyecanlıyız. Evrende harika bir bahçe gezegeniniz var ve onunla ne yapacaksınız? Sırada ne var? Size sorduğumuz soru budur. Geri bildirim için bekleyebilir ve olaylar gelişirken dünyada neler olduğunu görebilirsiniz. Bilinçli yaratıcıların rüyadan uyanıp yolculuğun keyfine varmalarının zamanı gelmiştir. Çünkü bu asla varış noktasıyla ilgili olmamıştır. Hiçbir yere varmak zorunda değilsiniz. Sadece hareket halinde kalın çünkü bu yolculukla ilgilidir, bütün amaç budur. O yüzden bir yerde biraz oyalanın, başka bir yerde ufak bir tur atın. Yol boyunca farklı yerlere göz atmayı unutmayın ve her yeri deneyimleyin. Her parçasının keyfini çıkarın çünkü bütün bunlar zevk almanız içindir, hepsi sizin içindir. Bunu harekete geçiren sihirbazlar sizlersiniz. Bizler sadece kim olduğunuzu hatırlamanıza ve parçaları birleştirmenize yardım etmek üzere buradayız.

El Ele Tutuşmak

Dünya gezegenine gelmeden önce pek çok hayaliniz vardı, hem bireysel hem de topluluk olarak. Çok kalabalık bir grubun, E ailesinin bir üyesi olarak geldiniz. Çoktan büyük bir etki yaptınız, yerküreyi ve aynı şekilde insanlığı büyüme yoluna ve desteklenmiş bir evrim sürecine doğru ittiniz. Mucizevi. Şimdi bunu tekrar yapıyorsunuz. Fakat bu sefer süreç boyunca gözlerinizi açık tutun. Yalnız olmadığınızın farkına varın. Aslında etrafınızdaki bir grup insanla el ele tutuşuyorsunuz. Gözlerine bakmaya cesaret edin ve desteğinizi sunun. Yolları açın ve böylece kendi yolunu bulmak için ortalıkta koşuşan bir grup insan olmak yerine insanlığın ortak topluluğu olarak ilerleyin. Artık zamanı geldi ve bunu yapmak için motivasyonunuz var. Liderleriniz de aynı şekilde ortak bir konu için bir araya geliyorlar. Bu ortak konunun ya da yerküre üzerindeki meselelerin ne kadar zor olduğunu düşünürseniz düşünün her zaman pozitife odaklanın. Bu yola girmemiş olsaydınız gerçekleşmeyecek olan şeylere bakın. Harika bir yol üzerindesiniz ve gerçekten kontrol sizde. O yüzden yolculuğun tadını çıkarın. Onu istediğiniz yere götürün. Dünya gezegeni üzerindeki her türlü keşif alanından keyip alın. Her şeyden önce şunu bilin ki anlayışınızın çok ötesinde seviliyorsunuz. Sizi her gün seyrediyoruz sevgili varlıklar. Uğraştığınız zorlukları görüyoruz, üzerinize sorumluluklar alırken sizi izliyoruz. Kalbiniz acıdığında bunu biliyoruz ve bazen enerjinizi ifade edemediğinizi görüyoruz. O etrafınızda dönüyor ve içinizin derinliklerinde o parçayı taşıyorsunuz. O yüzden topluluğun bir parçası olun ve sözünüzü söyleyin. Onu ifade edin ve yapacağı etki konusunda endişelenmeyin. Sadece kalbinizden geçeni söyleyin. Öyle bir yolla paylaşın ki diğer insanlara da kendi gerçeklerini taşımak için yer kalsın. Her ne kadar sizin gerçeğiniz tek gerçek olmasa da onu ifade etmeniz önemlidir. Çünkü beraberinizde o küçük, değerli parçayı taşıyorsunuz. Gücünüzden şüphe edip şunu söyleyebilirsiniz: “Ben kimim? Kim olacağım? Yuva’dan getirdiğim küçük parçayla dünyayı kurtaracak olan ben miyim?” Onu ortaya koymadığınız sürece bunu yapamazsınız öyle değil mi? Sizden yapmanızı istediğimiz şey budur. Kendi parçanızı yerine koyun. Zamanı geldi. Her şeyden öte yolculuğun keyfini çıkarın.

Grup adını verdiğiniz topluluk olarak size bu yollarla ulaşmak bizim için büyük bir onur. Bu ismi biz seçmedik ama onu çok eğlenceli buluyoruz. Aynı zamanda çok da güzel buluyoruz. Size Yuva’yı ve neden burada bulunduğunuzu hatırlatan kalbinize ait o parçayla aynı yol üzerindesiniz. Burada olan şey budur. Çalışmaya devam edin ve sevildiğinizi bilin. Yerkürede yeni bir ritim var ve onu hayatlarınıza uyarlamaya çok yakınsınız. Umudu bekleyin sevgili varlıklar, nereden gelirse gelsin. Onu kabul edin. Gerçekliğinize girebilmesi için kalbinizde yer açın ve geldiğinde onu demirleyin. Güzel bir yol üzerindesiniz. Bilin ki her adımınızda tam arkanızdayız.

Bu bizim için büyük bir onur. Birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin ve lütfen birbirinize kapı açın çünkü bunun çok yardımı olacak. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

Espavo,

Grup.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

 

Işık Ailesine Selamlar

Yılın bu özel zamanında tatil neşesiyle bizim kalplerimizden sizinkilere selamlarımızı yolluyoruz.

Umudumuz odur ki bu mucizevi zamanda etraftaki hava sizi neşe ve umutla doldursun. Beraberce barışı ve ışığı bu gezegene yayabiliriz, her seferinde bir kalbe ulaşarak. İzin verin bizimle başlasın.

Ailemiz iki oğlum, harika gelinlerimiz ve iki torunumuzla genişledi. Hepsinin üstüne Belçikalı “kızımız” Elke geçenlerde bir torunla bizi sevindirdi. Biyolojik ailemiz genişlemeye devam ediyor. Her sene çocukların büyüyüp kendi ailelerini kurduklarını görüyoruz. Aynı şey ruhani ışık aileniz için de geçerli. Kalplerimiz birleşirken her sene büyüdüğünü görüyoruz.

Hayatlarımızın böylesine önemli bir parçası olduğunuz için hepinize teşekkürler. Bu zamanlar boyunca bir dakika durup sizi aile olarak onurlandırıyoruz.

 

Sevgi ve ışıkla,

Austin, Barbara ve Steve Rother

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.