Kasım 2015

ÇOK BOYUTLU SEÇİM
Seçim Yaptığım Zaman Ne Olur?

Yuva’dan Selamlar Sevgili Varlıklar.

Çoktan gelişmeye başlamış olan bir oyunda size katıldık. Sizler bir süredir hareket halindesiniz. Gözünüzdeki bağlarla insan taklidi yapma oyununu oynuyorsunuz. Bu mucizevidir. Bütün ve tam olduğunuzu göremiyorsunuz. Sadece kusurlarınızı görebiliyorsunuz ve biz bunu büyüleyici buluyoruz. Çünkü gezegeninizdeki güzelliği yaratanlar bu kusurlardır. Onlara sahip çıkın. Onlara değer verin. Onları koruyun. Onlarla gurur duyun. Ve gerçekliğinizin nasıl değiştiğini izleyin.

Size gelecek aya dair bir mesaj iletmek üzere buradayız. Aynı zamanda şu anda insanlığın hangi noktada olduğundan bahsedeceğiz. Bunlar eşsiz zamanlar çünkü insanlar doğalarının çok boyutlu olduğunu fark ediyorlar. Her zaman biliyordunuz ki önünüzde gördüğünüz ve kendi gerçekliğiniz olarak adlandırdığınız yaşantı aslında deneyimleyebileceklerinizin ve ulaşabileceklerinizin çok küçük bir bölümüdür. İnsanlık şu anda çoklu boyutlara aynı anda erişmeye başlayabileceği bir dönüm noktasında. İsterseniz geriye dönelim ve ilk olarak bunu kişisel görüş alanından açıklayalım çünkü bu şekilde anlamak daha kolay.

Eğer bir birey gözünde bağlarla zaman yanılsaması içinde insan taklidi yaparak gezinirse ne olur? Bu birey seçim yapmak zorunda olduğu bir noktaya gelir. Farkında olduğunuz gibi seçim gücünüzün temelidir, ışığınızın dünya gezegeni üzerindeki anlayışı ve ifadesidir. Bu yüzden bu harika seçimleri yaparsınız. Fakat diğer seçeneklere ne olur? A yönünde gitmeyi seçtiniz fakat C, D, E ve diğer seçeneklere ne oldu? Sevgili varlıklar, doğanızda çok boyutlu olduğunuz için hiçbir şeyi kaçırmazsınız. Hiç merak ettiniz mi, yıllar önce farklı bir seçim yapsaydınız hayatınız nasıl olurdu? Belki şu anda evli olduğunuz insandan farklı biriyle ilişki kurmaya karar verecektiniz ya da çocuk sahibi olma konusunda kararınızı değiştirecektiniz. Bu tip büyük kararlar hayatınızı tümden değiştirir. Büyüleyici! Bir seçimde karar kılıp o yönde gittiğiniz zaman diğer seçimler basitçe diğer boyutlardaki kimlikleriniz tarafından yapılır. Olan şey budur. Böylece aslında hiçbir şeyi kaçırmamış olursunuz. Çünkü bütün bunlar hepiniz tarafından deneyimlenir. Fakat sadece bir bölümü sizin gerçekliğinizde bulunur çünkü bu temel olarak titreşimin bir kısmıdır. Çoktan anlamış olduğunuz gibi şu anda bedeninizden pek çok radyo dalgası gelip geçiyor. Aslında bu dalgaların hepsini yakalayabilseydiniz pek çok bağımsız radyo istasyonunu dinleyebilirdiniz. Hepsi aynı anda bedeninizden geçmesine rağmen bir seferde sadece bir istasyona odaklanmak zorundasınız. Bütün bu dalgaların arasından bir tanesini seçmek için radyo dediğiniz cihaza ihtiyacınız vardır. Mevcut gerçekliğinize odaklanmanız da aynı şekilde gerçekleşir. Sabah kalktığınız zaman isminizi, nereye gittiğinizi, hangi rolü oynadığınız bilirsiniz. Çünkü buradaki boyutsal gerçekliğin içindesiniz. Şimdi, diğer gerçekliklerden birine atlayıp diğer seçimlerinizin nasıl işlediğini görseniz hoş olmaz mıydı? Artık bu potansiyele sahipsiniz. Çünkü insanlar doğalarının çok boyutlu olduğunu fark etmeye başlıyorlar. Aslında bu sizin gerçek doğanızdır, yeni bir evrim basamağı değildir. Bu, yeni bir keşiftir ve bütün insanlığın bulunduğu noktadır. Pek çoğunuz şu anda zaman ve uzayın size ait olan diğer boyutlarına nasıl ulaşacağınızı öğreniyorsunuz. Hatta bazılarınız diğerlerine çok boyutlu şifa yöntemlerini öğretmeye ve onlara rehberlik etmeye başlıyorsunuz. Bu son derece etkili bir yöntemdir. Şimdi izin verirseniz topluluğa bir göz atalım.

İnsan Topluluğunun Gözünden Çok Boyutluluk

İnsanlığın ortak titreşimi titreşim aralığının tamamını kapsar mı yoksa bu sadece gerçekliğin küçük bir bölümü mü? Şunu söylüyoruz sevgili varlıklar, ne kadar büyük çaplı olduğunu düşünürseniz düşünün aslında o gerçekliğin ufak bir kısmıdır. Kendi radyo sinyalinize odaklanırsınız ve böylece bedeniniz o gerçekliği tutar ve filtreler. Bunun anlamı başka hiçbir şeyin gerçekleşmediği mi? Hayır, pek çok farklı türde olay tam önünüzde gerçekleşiyor. Fakat onları göremiyorsunuz çünkü siz sadece tek bir gerçekliğe, tek bir titreşim aralığına odaklısınız. İnsanlığın ortak titreşimi de aynı şekilde tek bir deneyime odaklıdır. Bunun anlamı orada bir yerde hala birilerinin olduğu mu? Evet, oradalar ve bununla ilgili güzel nokta şudur: İnsanlar hangisinde yaşayacaklarını seçebilirler ve bu yenidir. Her zaman diğer boyutlara sahiptiniz fakat ancak kısa bir süre önce onları fark etme yeteneğini geliştirdiniz. Şimdi kendi titreşim seviyeniz yeni bir noktaya doğru yükseliyor ve burada insan deneyimi yaşayabilmeniz için yerleştirilmiş yanılsamalardan bazılarını görmeye başlayabilirsiniz. Hepsi orada. Zihninizde geri gidip insanlıkla ilgili bir trajediyi hatırlayabilir misiniz? Büyük çaplı bir trajediye, etrafınızdaki insanlarda derin, korkunç bir üzüntüye sebep olan bir olayı hatırlayın. Belki Hindenburg kazası (Tarihin en büyük zeplin faciasıydı. Bu olayla beraber zeplinlerin insan taşıtı olma serüveni sona erdi.) ya da ikiz kulelerin yıkılışı. İnsanlığa damgasını vurmuş herhangi bir olaya dönebilirsiniz, her nerede gerçekleşmiş olursa olsun. Artık fikri kavramaya başlıyorsunuz. Bütün bu olayların gerçekleşmediği başka boyutsal gerçeklikler var. Neden? Çünkü bunu deneyimlemek topluluğun seçimiydi. Artık bilinçli hale geliyorsunuz. İnsanlar, ışık işçileri, şimdi çok boyutluluğun farkına varıyorlar. Size ait bütün bu parçalar sınırlı alanınızın çok ötesine uzanırlar ve çok kısa bir zaman içinde yerküre üzerindeki her bir insan bunu bilinçli olarak kullanmaya başlayacak. Bu gerçekten rüyadan uyanıştır. Hepiniz uyanmaya ve çoktandır gelişmekte olan bir oyunun içinde olduğunuzu ve onu değiştirebileceğinizi keşfetmeye başlıyorsunuz. Size ait realiteyi seçimlerinizi dikkatli yaparak değiştirebilirsiniz. İnsanlığın neyi deneyimleyeceğini secebilir misiniz? Hayır, elbette seçemezsiniz. Siz sadece kendinizden sorumlusunuz. Fakat artık hangi gerçekliğinizde yaşamak istediğinize karar verebilirsiniz ve bu yenidir.

İstediğiniz Gerçekliği Seçmek

Boyutlar ve gerçeklik arasında ciddi bir titreşimsel ayrılık vardı. Çünkü bu, insanların oyunu oynayabilmeleri için gerekliydi. Bu yoğun bedenler içinde uyandınız ve onlara uyum sağlamak zorunda kaldınız. Onlarla nasıl çalışacağınızı ve onların içindeyken nasıl gelişeceğinizi bulmak zorundaydınız. Pek çok mucizevi yolla evrimleştiniz. Topluluk deyince aklınıza gelen şey televizyonu açıp dünya haberlerini seyretmek. Şöyle düşünüyorsunuz: “İşte gerçek bu!” Sevgili varlıklar, bu sadece onun küçük bir parçası. Asıl doğru olan yeni gerçekliğiniz. Nerede yaşamak istediğinizi seçebilirsiniz. Ya sadece iki savaş görmüş ve şu anda hiç savaşın olmadığı dünyalardan birinde yaşamak isterseniz? Kendi hayatınızda hiç savaşın olmadığı bir zaman hatırlayabiliyor musunuz? Bu topluluğun harika gelişimidir. Kendinizi bu çevreden uzaklaştırabilirsiniz fakat sonra ne olur? Pek çoğunuz sorumluluk hissediyorsunuz: “Onları terk mi ettim? Bütün bu korkunç olayları yaşayacaklar.” Sevgili varlıklar, bu dengeyle ilgilidir, öyle değil mi? Orada negatif bir durum deneyimleyebilirsiniz fakat bu taraftaki size ait kimlik tamamen pozitiftir. Örneğin belki ne kadar uğraşırsanız uğraşın beceremediğiniz bir iş vardır. Bunun anlamı aynı zamanda diğer taraftaki kimliğinizin bu işte usta olduğu ve onunla ilgili çok şey bildiğidir. Artık bütün kimliklerinizden bilgi toplamaya başlamanın ve pek çok yönden kendinizi mükemmelleştirmenin zamanıdır. Aynı zamanda hangi gerçeklikte yaşamak istediğinizi de seçebilirsiniz. Gelişmekte olan bir oyuna katıldınız. Onu nereye götürmek istersiniz? Hayalleriniz nelerdir?

Pek çoğunuz hayatta kalma savaşındasınız ki bunun anlamı hayallerinizden vazgeçmenizdir. Sadece bildiğiniz şeyleri yapıyor hatta bazen kendi inanç sisteminizde bile geri adım atıyorsunuz. Bu sorun değildir. Sonuç olarak insansınız. Her şeyi deneyimlemeniz gerekir –iyi, kötü, çirkin, farklı- bütün parçaları. Bu, insan taklidi yaparken dünya gezegeninde güzelliği bulma yolunuzdur. Çalışmaya devam edin. İnsanlığın ortak titreşimi pek çok boyuta sahiptir ve bu noktadan itibaren hangi boyutta olmak istediğinizi seçebilirsiniz. Akıllı bir seçim yapın sevgili varlıklar. Oyunu oynayın. Bilin ki diğer bütün enerji formları gibi en az dirence sahip yolu buluyorsunuz. Bilin ki muhtemelen bu bedenin içindeyken görebileceğinizden çok daha fazla ışık taşıyorsunuz. Biz bunu görüyoruz ve kim olduğunuzu biliyoruz. Bu güzel oyunu ve şimdi tam burada olabilmeniz için yaptığınız o güzel seçimleri size hatırlatmak üzere buradayız. Oyun çoktan ilerlemeye başladı.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizden birbirinize karşı saygıyla davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

*Espavo,

Grup

 

*Espavo kelimesi bir Lemurya selamıdır.

 

Anlamı: Gücünü üstlendiğin için teşekkürler.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Teşekkür Etmek

 

Kasım ayında şükran günü vardır. Sadece kısa bir süre sonra başlayacak olan Amerika’daki tatilden bahsetmiyorum. Bütün ay, hayatımdaki her şey ve herkes için şükran duyduğum bir zamandır. Kısa süre sonra olaylarla dolu bir yılın sonuna geliyoruz. Hızla yaklaşan yeni yılda yaratabileceklerimizin hayaliyle umut ve heyecan içinde yeni bir başlangıç yapacağız. Şimdilik düşüncelerimi geleceğe yoğunlaştırmak yerine kalbimde minnetle 2015’in büyüsünü hatırlamayı seçiyorum.

Hayatımdaki en önemli parça ailedir. Hayatımın aşkını, Steve’i bulduğum için gerçekten kutsanmış hissediyorum. Sevgimiz her yıl yeni şekillerde devam ediyor. Her gün iki oğlumuz, gelinlerimiz ve iki torunumuz için şükrediyorum. Bu sevgi her zaman kalbimizde ve düşüncelerimizde olan uzaktaki ailemize de ulaşıyor.

Işık ve sevgi dolu eşim Steve’le beraber tutkum olan Lightworker’da çalışmaktan dolayı müteşekkirim. Neredeyse yirmi yıl önce Steve ve ben bu yolculuğa başladık ve ruhani yolumuzda yükselmeye devam ediyoruz. Bütün dünyada genişleyen Lightworker ailemizle bağlantıdayız. Bu aileden gelen destek ve yardımla Lightworker pek çok yönden gelişti.

Önümüzdeki hafta benim doğum günüm. Bu günü ve şükran günü tatilini kutlamak üzere bana katılan sevdiklerimle çevrelenmiş olacağım. Steve’le beraber yarattığımız güzel evimizde onları karşılıyorum. Hayatımdaki her şey için minnet duyuyorum. Biliyorum ki bu yılı şükranla hatırlamak önümüzdeki yılı da pek çok yeni, sihirli anla dolduracak.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.