Ekim 2015

ÜÇLERİN ÇAĞI
Üçlü Alanın Yeni Ritimleri

Selamlar Sevgili Varlıklar,

Aynı Anda Daha Fazla Boyuta Odaklanmak

Bu son derece coşku dolu bir gün çünkü yeni bir gerçekliğe adım atıyorsunuz. Nasıl olup da çok boyutlu bir dünyada yaşadığınızı büyük ölçüde size açıkladık. Gerçekten, kimliğinizin ve fiziksel bedende yerküre üzerindeki deneyimlerinizin ancak bir bölümünü görebiliyorsunuz. Kimliğinizin diğer yönlerini keşfedip ortaya çıkarmaya başlamanızı büyüleyici buluyoruz. Onları birleştirmeye başlayın ve dünya gezegenine getirdiğiniz mükemmelliği bulun. Bildiğiniz gibi sevgili varlıklar, dünya gezegeni bir kusurlar gezegenidir. Ruhun insan taklidi yapabilmesi için mükemmelliğini parçalara ayırması gerekir. Bu yüzden çoklu boyutlara sahipsiniz. Şu anda gerçekleşen olay, bu oyunu oynayabilmek için dağıttığınız parçalarınızı bir araya toplama sürecidir. Durum çok hızlı şekilde değişiyor ve bu çok ilginç. İnsanlığın tamamı, dikkati belli bir boyuta odaklanmış halde yaşıyordu. Sevgili varlıklar, tam şu anda, Koruyucu’nun yüzünün önünde binlerce radyo sinyali hareket ediyor… binlerce ve binlerce. O herhangi birine odaklanıyor mu? Zaman ve uzay boyunca giden bu sinyallerden herhangi birini hissediyor mu? Hayır. Birine odaklanmadıkça bu olmaz. İnsanlar genelde radyo sinyallerine odaklanmazlar. Bunu yapmak için genellikle bir radyoya ihtiyacınız vardır. Fakat bu, burada aynı anda mevcut bulunan bütün bu enerjiler için çok açık bir örnektir. On iki farklı boyutun aynı anda mevcut bulunması da aynen bu şekilde gerçekleşir. Fakat siz bir seferde sadece bir tanesine odaklanırsınız. Değişmeye başlayan durum budur.

İnsanlık Topluluk Olarak Büyüyor

Bir süre önce sevgili varlıklar, bütün insanlık evrimsel bir değişim geçirdi. Tekli alandan ikili alana geçtiniz. Bu insanlar için hayatın bütün alanlarını kapsayan büyük bir gelişmeydi. Bu enerjiyi demirlediniz, içselleştirdiniz, kullanmaya başladınız ve oyunu ikili alanda deneyimlediniz. Bunu izlemek bizim için harikaydı. Bu alan karanlıktan ve kendi gölgenizden korkmayı öğrendiğiniz yerdi. Çünkü her şey ya ak ya da karaydı. Dünyayı aydınlık ve karanlık, yukarı ve aşağı, iyi ve kötü, doğru ve yanlış, siyah ve beyaz olarak gördünüz. Bütün bunlar odağınızla ilgili yanılsamalardır sevgili varlıklar. Bir insan yeni bir öğretiye sahip olduğunda bu harikadır. Fakat ancak topluluk olarak bu öğreti kabul edilirse bireylerin ulaşımı mümkün olabilir. Biliminizde yüzüncü maymun teorisi vardır. Sadece bir teori olsa da mantık şöyledir: Bir maymun yeni bir davranış sergilediği zaman bir diğer maymun bunu öğrenir ve sonra bir diğeri gelir ve bu böylece devam eder. Fakat yüzüncü maymun aynı davranışı öğrendiği zaman her yerdeki bütün maymunlar bunu uygulamaya başlar. Bu konudaki gerçek veriler değişkenlik gösteriyor. O yüzden bu açıklama sadece örnekleme amacıyla yapılmıştır. Fakat temel düşünce tamamen doğrudur. İnsanların topluluk olarak büyüyebileceği bütünüyle doğrudur.

Üçlerin Çağı

Gerçekleşen olay insanlığın üçlü alana yeni bir yolla adım atmaya hazır olmasıdır. Dışarı çıkıyor ve ikiliğin bütün eski düşüncelerini geride bırakıyorsunuz; iyi-kötü, doğru-yanlış ve siyah-beyazın bütün kısıtlayıcı görüşünü. Sevgili varlıklar, sizi bilincinizin ve yeteneklerinizin uç sınırına taşıyan etkenler bunlardır. Olayları ancak en uzak uçta oldukları zaman gerçek anlamda görebiliyorsunuz. Eğer bu beyaz bu da siyahsa bunun anlamı aslında ne beyazın ne de siyahın olduğudur. Sadece grinin tonları vardır. Bunu daha geniş bir açıdan görmeye başladığınız anda ikili alanın sınırlamalarından kurtulup üçlü alana adım atacaksınız. Üçlü alan neden farklıdır? Dünya gezegenindeki insanların hayatını ne şekilde değiştirecektir? Sevgili varlıklar, yeni özellikler ortaya çıkacak. Her ne kadar örneklemek için onları yeni diye adlandırsak da tam olarak böyle değil. Fark şudur: İnsanlar diğer boyutlardaki kayıp parçalarıyla birleşmek için bu özelliklere artık ulaşabilirler. Önümüzdeki dört ay boyunca üçleri görmek şansına sahip olacaksınız. Bunlar her yerde karşınıza çıkacak. Onları arayın ya da aramayın, göreceksiniz. O yüzden sadece üçlere dikkat edin. Farklı yerlerde ortaya çıkmaya başlayacaklar. Onlar sadece size doğru yolda olduğunuzu, insanlığın Tanrı, Yuva ve ışık doğrultusunda ilerlediğini hatırlatan kozmik göz kırpmalar olacak.

Bu dünya gezegeninde yeni bir zamandır sevgili varlıklar. Daha önce kendi gücünüzü üstlenmek ve bilinçli, uyanmış yaratıcılar olarak hayatı deneyimlemek için böyle fırsatlara hiç sahip olmadınız. Ne harika! Elbette bu durum yeni zorlukları beraberinde getirecek çünkü insanların bir seviyeden diğerine geçmeyi öğrenme yolu budur. Bir seviyede ilk olarak kendi yaratımlarınızı yaşamayı öğreneceksiniz. Daha sonra etrafınızdaki diğerlerinin yaratımlarıyla uyum sağlama dersi gelecek. Bu tam olarak sihrin olduğu yerdir sevgili varlıklar. Yaratıcı yeteneklerinizle uyum sağlamayı öğrendiğinizde üçlerin alanı açılır.

Üçlü Alana Adım Atmak

Şimdi sizinle çok ilginç bir hikaye paylaşacağız. Bunlar ilk olarak Koruyucu’ya Amor hikayelerinde verildi. Amor, Lemurya zamanında yaşayan genç bir çocuktu. Bu hikayeyi uzun bir süre boyunca anlattık ve bu gelişimin nasıl ilerlediğini Koruyucu’yla paylaştık. Bu hikaye insanların uğraştığı, ortaya çıkardığı, öğrendiği ve kullandığı yeni enerjiyle ilgili gerçeklerin çoğunu kapsar. Artık üçleri görmeye başlayacaksınız. Aynı hikayede Amor’a en bilge öğretmeni tarafından evrenin neden üç tabanına dayandığının gösterilmesi gibi. Burada, yerkürede sevgili varlıklar, on iki tabanlı ve aslında en yaygın olarak on tabanlı sistemlerle çalışırsınız. Sayısal sisteminiz bile tamamen onlara dayanır. Her ne kadar bu yerkürede işe yarıyor görünse de kozmosa açıldığınızda her şeyin on ikilere bağlı olarak ayarlandığını göreceksiniz. Enerjinin temeli üçlere dayanır. Pek çok bilginin üçlerle tercüme edilmesinin sebebi budur hatta bazı kutsal kitaplarınızın –baba, oğul ve kutsal ruh- bile. Yeni yetenekleriniz olduğunu keşfedeceksiniz. Bunun anlamı diğer boyutlara gizlediğiniz mükemmelliğinizin bir kısmına sahip çıkabileceğinizdir. Hayatlarınızın değiştiğini göreceksiniz. Çünkü daha önce başaramadığınız bir konuda iyi olduğunuzu göreceksiniz. Birdenbire bir şeyler size kendiliğinden gelecek –kanallık gibi- ve bütün yapmanız gereken onu takip etmek olacak. Yeni bir yolla bu enerjiye adım atmak için kendi bağlantılarınızı izleyin. Üçlerin çağına giriyorsunuz, güçlendirme çağına. Böyle yaparak ikili alandan çıkıp üçlü alan geçeceksiniz.

Yüksek Benliğinizle Daha Güçlü Bir Bağlantı

Bunu başka bir yolla açıklayabiliriz. Bu daha önce sizinle paylaştığımız ikili ve üçlü alan arasındaki farka çok benzerdir. Oldukça basit şekilde ikilik, her iki tarafında karşıtlıklar olan bir çizgiye benzer. Aynı çizgiye üçüncü bir nokta eklerseniz ne olur? Burada bir çizginiz vardı ve sonra üçüncü nokta güzel bir üçgen yarattı. Artık üçlü alana girdiniz. Üçüncü nokta kendi yüksek benliğinizle olan yeni ve daha güçlü bağlantıdır. İçsel rehberliğiniz sizin yolunuzla yeni şekillerde çalışmaya başlayabilir ve bu sadece sizin için değildir. Çünkü pek çoğunuz sevgili varlıklar, öğretmenlersiniz. Pek çoğunuz bilginin gelebilmesi için gerekli olan araçlar ve kanallarsınız ve bunun için kendinizi farklı yollarla hazırladınız. Bazılarınız bunu Koruyucu’nun yaptığı şekilde ortaya koyacaklar bazıları da kendilerine ait yollarla biraz farklı şekilde ifade edecekler. Her biriniz özel ve eşsiz bir ışık demetiyle geldiniz. Bizim görevimiz sadece onu görmeniz için size yardım etmek değil aynı zamanda onu kullanmanıza ve kendi yaratımınız olan gerçekliğe adım atmanıza da yardım etmek. Gördüğümüz güzellik budur ve size mucizeleri gösterebiliriz sevgili varlıklar. Size inanmanızı ve güvenmenizi söylüyoruz ki bu özellikle harikadır. Çünkü bu kendi enerjinizin bir yansımasıdır. Artık her birinizin biraz daha yakına gelme fırsatınız var ve dört ay içinde enerji sizi üçüncü seviyeye taşıyacak. Üçlü alan çağına ve üçlerin zamanına hoş geldiniz. Yuva’ya hoş geldiniz sevgili varlıklar. Önümüzdeki birkaç ay boyunca bu basamağı çıkıyor olacaksınız. O yüzden geziden zevk alın. Yolculuğunuzdan zevk alın ve hepsinden öte derinlerde kim olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Çünkü yerküreye geldiğinizde beraberinizde getirdiğiniz enerji budur.

Sizi bu yolla selamlamak, size kim olduğunuzu ve neden burada bulunduğunuzu hatırlatmak bizim için büyük bir onur. Birbirinize karşı saygıyla davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Oynadığınız oyun yenidir. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

*Espavo, sevgili varlıklar.

Grup

 

*Espavo kelimesi Lemurya selamıdır.

Anlamı: Gücüne sahip çıktığın için teşekkür ederim.

 

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Işık Ustaları Işıklar Şehrinde

 

Las Vegas parlak ışıklarla aydınlatılmış gazino ve otelleri sebebiyle ışıklar şehri diye adlandırılır. Bunlar Strip diye bilinen merkezi bölgede yer alırlar. Bu sıkça yanlış değerlendirilen bölgede dağlarla çevrilmiş vadi üzerinde bir enerji girdabı vardır. Burası çölün hiçliğinden doğan mucizevi bir yaratımdır. Bazen insanlar Steve ve bana cennet olarak bilinen San Diego Kaliforniya’dan Las Vegas Nevada çölüne neden taşındığımızı sorarlar. Sebebini açıklamak zordur. Sadece oraya çekildiğimizi söyleyebiliyoruz. Her ikimiz de biliyorduk ki bu bizim bir sonraki adımımızdı. İç sesimizi dinlemeyi ve ona güvenmeyi öğrendik. Bu kararı verdiğimizden beri on bir yıl geçti. Bu adımı attığımız andan itibaren işimiz ve hayatımız bolluk içinde gelişti.

Herkese Las Vegas’ın ruhani yönünü göstermek isterim. Geçenlerde Lightworker ailesinin bir kısmıyla bu fırsatı yakaladım. Steve, Austin ve ben, 8-11 ekim tarihlerinde verdiğimiz InLight seminerinin etkisiyle hala yükseklerde uçuyoruz. Bu LightMaster (ışık ustaları) grubuna ait bir toplantıydı. Bu semineri düzenlerken biraz zorlandık. Toplantıdan bir hafta önce sunumun yapılacağı otelden bir telefon aldık. Bir karışıklık olduğunu ve toplantının ilk günü için konferans salonunun müsait olmadığını söylediler. Kabul etmeliyim ki bu beni endişelendirdi ve birkaç geceyi uykusuz geçirdim ama sonucu iyi oldu. Steve haberi alır almaz Grup araya girdi ve her şeyin mükemmel şekilde yürüyeceğini söyledi. Her ne kadar keyfim kaçmış olsa da Steve ve Grup’a güveniyordum. Bir ferahlık hissettim ve bu da beni B planına geçmek için hazır hale getirdi.

İlk günün sabahında toplantının yapılacağı otelde olması için lüks bir otobüs kiraladık. Grup’un her zaman gönderme yaptığı iki katlı otobüslerden birini kiralamak eğlenceli olurdu ama bizimki de işimizi gördü. Harika gönüllülerimiz Mardell, Barbara, Tim, Irena ve Austen kayıt işini hallettikten sonra hepimiz otobüse binip evimize doğru yola çıktık. Steve ve ben herkesi evimize buyur etmek için sabırsızlanıyorduk. Manzara görülmeye değerdi. Koca bir otobüs evimizin önünde durmuş bütün bu parlak, ışıklı insanları indiriyordu. Ziyaretimize gelen elli kişilik LightMaster grubuyla gerçek bir aile toplantısı yapıyorduk. Yaşadığımız yer güçlü bir enerjiyle dolmuştu çünkü evde ve arkasındaki stüdyoda herkes birbiriyle kaynaşmıştı. Herkesin arka bahçemin güzelliğini yaşamasından memnundum. Doğa bu grubun enerjisini aldı. Ayrılmalarından sonra güllerim ve gece yaseminim çiçeklenmeye başladılar. Çöldeki vaha adını verdiğim bu yeri paylaşmaktan memnundum. Steve de LightMaster grubuna bütün yayınlarımızın yapıldığı Evolution Center’ı (Gelişim Merkezi) gösterirken çok mutluydu.

Hemen hemen iki saat sonra otobüse geri döndük ve Mt. Charleston’a doğru yola çıktık. Burası benim Las Vegas’taki favori dinlenme yerimdir ve pek çok insanın haberdar olmadığı gizli bir hazinedir. Yükseklere çıktıkça dağların ve ağaçların oluşturduğu manzarayı hayranlıkla seyrettik. Her kilometreyle beraber arazi çöl olmaktançıkıp harika bir doğa parçasına dönüştü. Lee Meadows’a geldik. Burası adeta fotoğraf gibi kusursuz bir yerdi ve Steve’le Grup ilk mesajı burada verdiler. Dağ manzarası etrafımızı çevreliyordu ve vahşi atlar buna katılıyordu. Beraber geçireceğimiz günler için niyetlerimizi tuttuk. Hepimiz burada daha fazla oyalanmak istesek de dağın zirvesindeki lokantaya gitmek için otobüse dönme vakti gelmişti. Seminerden iki hafta önce burayı arayıp öğle yemeği için elli kişi getirip getiremeyeceğimi sormuştum. Hepsi çok dost canlısı ve yardımseverdi. Daha sonra otele dönmek üzere otobüse bindik.

Sonraki üç gün Arms of Angels (Meleklerin Kolları) müziği ve programıyla başladı. Otelin konferans salonunda özel bir alan yaratmak için uğraşmak zorunda kaldık. Doğa cennetinden çıkıp kapalı bir binaya gelmek biraz zor oldu. Her geçen gün salonun ve katılımcıların enerjileri yükseldi. Steve ve Grup muhteşem bilgiler paylaştılar. Çok az yaptığımız yüz yüze seminerlerden birinin parçası olduğum için çok mutluydum. İnsanların gözlerine bakmak ve onları kucaklamak güzeldi. Son günü Angel Walk (Melek Yürüyüşü) ile bitirdik. Bunu tarif etmenin tek yolu sevgiyle yıkanmışsınız gibi hissettiren bir enerji olduğunu söylemektir. Zamanımız bittiğinde kimse odayı terk etmek istemedi. Vedalaşmak zordu ama hepimiz birbirimizin kalplerinde her zaman özel bir yere sahip olacağımızı ve ışıklar şehrinde geçirdiğimiz zamanı hatırlayacağımızı biliyorduk.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.