Ocak 2014

Güneşin Kutuplarındaki Değişiklik

Yuvadan Selamlar , Ben eM.

Buradayım çünkü sizler bu gezegeni değiştirdiniz. Her bir parçasını dönüştürdünüz ve şimdi yeni dünyaya alışmaya başlıyorsunuz. Bunu yapmak kolay değil bu yüzden ileride ne olduğunu söylemek istiyoruz. Çünkü bu, şu anda ortalarında olduğunuz güzel bölüm. Koruyucu güneşteki kutup değişikliği hakkında bir süredir konuşuyor fakat kutup değiştiren tek gök cismi güneş değil. Dünya gezegeni de bunu birkaç sefer yaptı. Kutupların değişmesi neden gerekir? Bunun basit bir sebebi var sevgili varlıklar, bütün bunlar dengeyle ilgilidir.

Üçüncü boyutunuzda bulunan ve üzerinde çalışmakta olduğunuz kutuplu ya da ikili alan her şeyi ayırıyor ve üzerinde çalıştığımız konu bakış açınız. Gözlerinizi açtığınız anda yaratıyorsunuz. Şimdi daha fazla olasılık yeni yollarla oluşmaya başlıyor ve bugün sizinle paylaşmak istediğimiz nokta budur çünkü çoktan başladı. Görüyorsunuz geçiş döneminin ilk yılı tamamen uyum sağlamakla ilgili. Yeni gücü anlamayı öğrenmekle ilgili. Şimdi kozmozun yardımını da arkanıza aldınız. Güneşteki bu kutup değişimi devasa bir manyetik alan yarattı. Büyük değil, devasa. Bütün kozmozu sizin zayıf, bizim ince dediğimiz, herşeye nüfuz eden bir enerji alanıyla kapladı. Bu bizim kontrol şeklimizdir. Bunu söylerken “biz” çoğulunu kullanıyoruz çünkü siz de bunun bir parçasısınız. Biz evreni bu ince enerji alanlarıyla kontrol ederiz. Bu sizin uzak mesafeden şifalandırma çalışmalarınızda, insanlara iyi düşünceler ve dualar gönderdiğinizde kullandığınız alandır. Bu manyetik dalgaları uzağa gönderirsiniz ve diğerleri bunun içine girebilir ve enerjiyi deneyimleyebilir.

Mart 2014

Güneş değişmeye başlarken kutup değişimi yavaşlıyor ve bazı parçaları değişime ayak uydurabilmek için hareketleniyor. Bu hareket yeni kırışıklıklar başlatıyor. Böylece bir parça ileri gidecek, geri gelecek, tekrar ileri gidecek ve nihayet zıt yönde yeni dengesini bulacak. Sadece bir yöne dönmek yerine öbür yöne de dönecek ve bu değişiklik önümüzdeki dört ay süresince sizin için fırsat yaratacak. Başka bir deyişle hemen şimdi başlıyor. Biliminiz önümüzdeki üç ya da dört hafta boyunca başlayacağını düşünmüyor fakat biz size diyoruz ki bu çoktan başladı. Bunu bedeninizde duygularınızla farkedeceksiniz fakat mart sonuna kadar uyumlanma süreci sona ermeyecek. Mart 2014 yeni enerjinin uyumlandığı zaman olacak ve bu gerçekleşirken sizler yeni dünyada yaşamayı öğreniyor olacaksınız. Eski dünyadan yeni dünyaya geçiş biraz garip hissettirecek fakat bu sefer kendinizden daha fazla emin olacak, kalbinizde güven duyacaksınız. Gerçekleşmekte olan durumun güzelliği buradadır.

Dünya Gezegeninde Işığın Tekrar Birleşmesi

Çok daha fazlası var. Koruyucu “daha fazla sır yok” dönemi hakkında konuşuyor. Durumun bütün güzelliği buradadır çünkü sizler ne gibi görünmeye çalıştığınızla ilgili bütün yanılsamaları ortadan kaldırdıkça içinizdeki ruhla daha da yakınlaşıp birbirinizi tamamen faklı biçimde tanımayı öğreniyorsunuz. Bu dünya gezegeninde ışığın tekrar bir araya gelişidir ve şu anda gerçekleşmektedir. Bunu izlemek son derece güzel. Şu andan itibaren başlayan önümüzdeki on iki aylık süre varlığınızda yeni ışığı dünyaya demirleme fırsatını sunmaktadır. Kendi ışığınızın daha büyük bölümünü taşıma kapasiteniz ve yeni bir bedende var olma beceriniz var. Bu yeni beden şimdiye kadar yüklendiğiniz yaraların tamamını taşımayacak ve kendi kararınızla enerjinizi değiştirmenize olanak sağlayacak. Bunu bir süredir deniyor ve yeni alanlarda kullanmaya çalışıyorsunuz, hepsi geliyor. Bunu yapabilmeniz için neye ihtiyacınız var? Sahip olduğunuz bütün duyguların doğru olduğunu anlamaya mı? Bu pek çoğunuzun kafasını karıştırıyor çünkü duygularınızı yargılar, hangisine sahip olmak istediğinizi, hangisinin negatif hangisinin pozitif olduğunu düşünürsünüz. Biz bu duyguların hiçbirini kötü, doğru ya da yanlış şeklinde değerlendirmeyiz. Bunlar basitçe kim olduğunuz ve o anda neyi deneyimlediğinizle ilgili göstergelerdir.

Durgun Zamanlar… Sıfır Noktası

Değişim süreci boyunca enerjiler nazikçe bir dolaşım alanından diğerine hareket ettikçe daha önce sahip olmadığınız bir güven hissi duyacaksınız. Bu size harekete geçme şansı verecek ancak bunun için hazırlıklı olmanız gerekir. Bu yüzden size bu mesajı veriyoruz. Şu anda durgunluk zamanı, hemen önünüzde olan hareket zamanına hazırlanmanız için bu gerekli. Önünüzde son derece alışılmadık bir fırsat var. Enerji alanı şu anda hareket ettiği yönü değiştirip güneşin üzerinizde yarattığı manyetik çekimi kısa bir süre için ortadan kaldırarak sıfır noktasına yönelecek. Sıfır noktasına gidişi –ki bu çok kısa bir sürede gerçekleşecek- dünya gezegeni üzerinde mucizevi bir denge zamanı yaratacak. Dengenin büyük bölümü uzun bir süredir ayarlamaya çalıştığınız dişi/erkek enerjilerle ilgili. Şimdi kendilerini gösteriyorlar ve hem kendinizi, kendi enerjinizi hem de çevrenizi dengeleme şansınız var. Temel olarak tamamen yeni bir dünya yaratıyorsunuz ve bunun farkında olma ve etrafınızdaki dünyayı seçme fırsatınız var. Evet, bu güveninizi tekrar kazanmanız demek çünkü bu kozmozdaki her şeyi size doğru çeken manyetik enerjidir. Aynı Yuva’daymış gibi çikolatalı pasta düşünüyorsanız tam önünüzde belirecek. Artık bu beceriler sizde de var. Fakat bunu çikolatalı pastayla değil birbirinizle* yapacaksınız. *(İhtiyaç duyulan yardımı insanlar yoluyla bulmak)

Kendi Gerçekliğinizi Yaratma Yolundasınız

Yeni bağlantılar ve yeni aileler kurulacak, yeni enerjiler dünyaya getirilecek. Geçen seneki dönüşümün büyük bölümünün bu şekilde gerçekleşmesinin sebebi budur. Artık hazırsınız. Pek çoğunuz soruyor: “Hazırsın demekle neyi kast ediyorsun? Hiç bağlantım yok. Her şeyi kaybettim.” Lütfen bize güvenin. Şu anda hazırsınız çünkü kendi gerçekliğinize adım atıp onu yaratabilecek pozisyondasınız. Hepinizden, diğer insanların size baktığı şekilde değil içinizde hissettiğiniz şekilde kendinize bakmanızı istiyoruz. Kendi dişi/erkek dengenize bakın. Bazılarınız birinin diğerinden daha iyi olduğunu düşünüyor fakat öyle değil. Çünkü her ikisi de tek başına işe yaramaz hale geliyor. İlerleyebilmeniz için ikisinin dengede olması gerekli. Dengede olmayan her şey kendini yeni bir yolla gösterecek, rahatsız edici şekilde ortaya fırlayıverecek. Bu yeteneğe sahipsiniz, hayatınızın kendinize ait olmasını sağlayacak yeni fikirleriniz ve motivasyonunuz var. Yine de bunun için sesiniz duyulmalı sevgili varlıklar. Kendi gerçekliğinizi yaratabilecek tek kişi sizsiniz. Dişi ve erkek enerjilerinizi dengeler, yeterince masküler güç ve dişil yaratıcılığı kendinize çeker, her ikisinin de güzelliğini kabul ederseniz yeni dünyaya yumuşak bir geçiş yapabilirsiniz.

Sıfır Noktasının Enerjisi

Dönme hareketi gerçekleşirken diğer tarafa dönüş olduğu anda fırsatlara sahip olursunuz. Pek çoğunuz şöyle düşüneceksiniz: “Bugün bir şeyler yolunda gitmiyor. Ne olduğunu bilmiyorum ama daha önce olduğu şekilde köklenmiş hissetmiyorum. Sanırım bir şeyler yanlış gidiyor ya da ben bir şeyleri yanlış yapıyorum.” Biz de size diyoruz ki bu enerji yayınıdır. Bu, hepinizin önümüzdeki birkaç ay boyunca deneyimleyebileceği sıfır noktasının enerjisidir. Bu sizinle uyumlanıp tam olarak oturduğunda hareket zamanı gelecektir. Tutkularınıza doğru yönlenmek için daha iyi bir zaman yoktur. Bu ne demektir? Bunun anlamı nihayet dışarıya çıkıp yapmak zorunda olduğunuzu düşündüğünüz tüm o şeyleri yapmanız mıdır? Aslına bakarsanız pek çoğunuzun bu yaşam süresi boyunca başarmak zorunda olduğunuzu düşündüğünüz işlerle dolu bir listeniz var. Sevgili varlıklar, bu hiçbir zaman başarılarınızla ilgili değildir. Bu, ilerlemeyi seçtiğiniz yönle ilgilidir. Eğer kalbinizin yolundan gitmeyi seçerseniz yolunuzun üzerine istediklerinizi koymak bizim için daha kolay olacaktır. Ama şüpheye düşer ve şunu derseniz: “İlerleme konusunda kendime güveninceye kadar bekleyeceğim. Tam olarak emin değilim.” O zaman fırsat yanınızdan geçip gidecek çünkü bu sizin seçiminiz. Kendinize ait dengeyi yeni ışıkta ve yeni dünyanın enerjisi içinde köklemek için eşsiz bir fırsatınız var. Burası dişi ve erkek enerjinin eşit olarak değer gördüğü ve onurlandırıldığı yerdir.

Kötülük Deneyimi

Uzun zamandır kutuplu alanda ya da sizin deyiminizle ikilik alanında yaşıyorsunuz. Bu artık bitti, şimdi üçlü alandasınız. Pek çoğunuz tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz. Bu yüzden ikilik alanında kullandığınız kontrol mekanizmalarını ve işleyiş biçimlerini aynı şekilde uygulamaya çalışıyorsunuz. Bu konuda hayal kırıklığı içindesiniz çünkü bazı durumlarda işe yarar görünse bile her durumda sonuç vermiyor. İzin verirseniz bu konuda biraz konuşalım. İkilik alanında gördüğünüz her şeyin karşıtı vardır ki insanların cehennem yanılsamasını yaratmalarının sebebi budur. Bir şekilde karşıtını ortaya koymadan cenneti anlayamazsınız ve elbette bu karşıtlık pek çok farklı şekilde kullanıldı. Bu karşıtlığı tam olarak bu şekilde kullanacağınızı düşünmemiştik sevgili varlıklar. “Aşağıda ne varsa yukarıda da o vardır.” söyleyişine aşinasınız. Aslında tam olarak böyledir. Pek çok defa sizi dünya gezegeni üzerinde taklit ettik ve aynı şeyi kötülük deneyimi için de yaptık. Aslında olmadığı halde cennette de ikili varmış gibi davrandık. Böylece çok iyi işleyen bir kötülük hikayemiz oldu ve çok da işe yaradı. Lucifer artık Yuva’da. O bütün zamanların en görkemli meleklerinden biridir ve herkese ikilik alanına uyum sağlamada yardım etmiştir. Çünkü buna ihtiyaç vardı. Artık ileri geri sallanmaya ihtiyacınız yok, üç adım ileri iki adım geri atmanıza gerek yok. Artık yeni bir hayata doğru sağlam adımlar atıp kendi gerçekliğinizde ilerleme sağlayabilirsiniz. Size gereken tek şey ileri doğru ilk adımı atmanızdır.

Bütün Duygularınız Kusursuz

Pek çoğunuzu yolu üzerinde zorluklar vardı. Doğru yol üzerinde olup olmadığınızı merak ettiniz ya da yaratıcıdan gelen işaretleri yanlış yorumlayıp hata yaptığınızı düşündünüz. Doğru ve yanlışla ilgili anlayışın tamamı ikilik tanımına dayanır. Bütün olay küçük bir ayarlamadan ibarettir. Her ne kadar pek çoğunuz umut ettiğiniz alanda başarılı olamasa da şimdi bütün bunlar değişebilir. Lütfen eski dünyanızda uyguladığınız kuralları tekrar kullanmaya kalkmayın. Bunun yerine kalbinizin sesini dinleyin ve ondan gelen her şeyle aynı doğrultuda gidin. Her an hissettiğiniz bütün duyguların kusursuz olduğunu bilin. Onları saklamak zorunda değilsiniz ki bu yerkürenin zorluklarından biridir. Kısa bir süre önce Meg isimli insanı seyrederken Koruyucu’nun gözlerinden yaşlar süzülmeye başladı. O bile bir süre bunu herkesten gizlemeye çalıştı fakat başaramadı. Bu, içinizden akmakta olan enerjinin dengesidir. Elbette herkesin ağlamaya ihtiyacı yoktur fakat bütün hayatınızı bunu engelleyerek geçirdiğiniz zaman ayarlanmaya ihtiyacınız olur. Bağlantıların ayarlanmaya ihtiyacı vardır, bu sizi dengeler. Eğer o anın içindeyken etrafındakilerin kendisi için ne düşünecekleri konusunda endişelenseydi, çocukluğunda kendisine öğretildiği şekilde güçlü bir erkek modeli olması gerektiğini düşünseydi kısa bir süre içinde geldiği gelişim seviyesinden geriye düşecekti. Tipik olarak dünyada gerçekleşen durum budur. İleriye doğru bir adım atar, etrafınızda size bakan insanları görür ve tekrar geriye dönersiniz. Artık yeni bir görüşün, cinsel enerjinize ait yeni bir denge kazanmanın, dünya üzerinde farklı bir rol üstlenmenin zamanı gelmiştir. Çünkü sizler en yüksek düzeydeki öğretmenler ve şifacılarsınız. Bazılarınız bunu sadece hatırlıyor, bazılarınız bu alanlarda çalışarak onu geliştiriyor diğerleri ise sadece hatırlamaya çalışıyor.

Gökkuşağı Üzerindeki Renklersiniz

Sevgili varlıklar, lütfen kendinizi yargılamayın. Bunun yaptığınız zaman Tanrı’nın yüzüne tokat atmış oluyorsunuz. Evrimin çok önemli bir aşamasında dünyaya büyük çaplı bir şeyi getirmek için görevlendirildiniz ve şimdi gerçekten zamanın gelip gelmediğini anlamaya çalışıyorsunuz. “Bir şey biliyorum ama belki de sadece abarttım. Belki sadece kendimi dünyada bir değişiklik yaparken gördüm. Belki sadece kendimi kürsüde insanlarla konuşurken hayal ediyordum.” Belki de değildir. Belki de bu vizyonlar gerçekte kim olduğunuzu ve ne yapmaya geldiğinizi hatırlayabilmeniz için hafızanızın derinliklerine ekilmiştir. Şimdi her zamankinden daha fazla doğru zamandır ve bunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Bazılarınız bu enerjiyi ilk hissettiğinizde geri çekileceksiniz çünkü bu enerji korkutucudur. İlk başta yüzünüzde patlayan sıcak hava gibi hissedilecek ta ki şunu söylemeye başladığınız ana kadar: “Her şey yolunda. Bunun olacağını biliyorduk o yüzden kendimizi koruyacağız ve yeni enerjiye uyumlanmak için neye ihtiyacımız olduğunu bulacağız.” Sonra değişimi kötüymüş gibi görmeyi bırakacaksınız ki bu uzun süredir üstünde çalışmakta olduğunuz ikilik ya da kutupluluk anlayışı yüzünden ortaya çıkan, dünyanızdaki en büyük zorluktur. Siz her şeyi doğru yanlış, yukarıda aşağıda, iyi kötü, siyah beyaz olarak görürsünüz. Artık dünyaya muhteşem grileri getirme zamanıdır. Aslında siyah ya da beyaz asla olmadı çünkü bütün bunlar harmanlanmış enerjilerdir. Sizler ayrılığın saflığını ve kimliğinize ait tekliği seversiniz. Bu yüzden ortaya çıkar ve size ait rengi dünyaya gösterirsiniz. Sevgili varlıklar, sizler büyük bir gökkuşağının parçalarısınız. Her zaman diğerlerinden ayrı olduğunuzu düşünürsünüz ama şimdi bağlantılarınızı görmeye başladığınız var olma seviyesine doğru yol alıyorsunuz. Pek çoğunuz sizin ışık işi dediğiniz alanda liderlik etmek üzere adım atıyor ve kalbinizin gösterdiği doğrultuda olan işi gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu çok güzel fakat bazen de zor çünkü size her zaman elde etmeyi amaçladığınız sonuçları getirmiyor. Bunun sebebi nedir? Çünkü sevgili varlıklar, bu bazen büyük tabloyla uyum içinde değildir ve şu anda hepinizin öğrenmekte olduğunuz ders bunu yapmaktır. Adımlarınızı “hafif” tutup akışla beraber hareket etmeyi öğreniyorsunuz. Hedefinizi değiştirmek zorunda değilsiniz fakat artık önünüzdeki kestirmeleri görme şansınız var.

Dünyada pek çok değişiklik olacak. Bazıları bunu kötü gibi görecek çünkü bazı zamanlar ileriye doğru bir adım atabilmek için önce bir adım geri çekilmek gerekecek. Bunu özellikle gizlilik içeren alanlarda göreceksiniz çünkü bundan sonra sır saklanamayacak. Bunu televizyonlarınızda her gün görmeye başladınız ve bu harika bir gelişme. Size söylenen bütün bu yalanlarla kandırılmaktan yorulacaksınız. Komplo teorileri ve yolsuzluklarla uğraşmaktan bitkin düşeceksiniz. Sadece kalbinize sığınacak ve bir şeyleri harekete geçireceksiniz. Eğer bu şey engellenirse bunun anlamı başarısız olduğunuz mudur? Hayır sevgili varlıklar. Bu kalbinizin yolundan gittiğiniz anlamına gelir. Ona bir yön verdiğiniz anda Koruyucu’nun açık şekilde tanımladığı “şimdiki an”ın içinde olursunuz. Bu içinde yaşamanın mümkün olduğu tek zamandır ve bünyesinde ruhani deneyimleri barındırır. Bazılarınız hala geçmişte ya da gelecekte yaşıyor. Kendinizi farklı yollarla bu zamanlara adıyorsunuz. Artık kendinizi yeni bir ışık altında demirleyebileceğiniz şimdiki ana çekiliyorsunuz ki bunu yapmak zordur. Yeni kelimeler öğreneceksiniz: “Ben dengeli bir varlığım. Cinsel kimliğim yok.” Sizin evren dediğiniz (ya da çoklu evren mi desek?) yerde yerküre gibi kutuplara sahip pek çok gezegen var. Evren bir zamanlar bütünün adıydı fakat şimdi sadece bütünün bir bölümünü temsil ediyor. Bunu değiştirme şeklinizi seviyoruz. Kendi güneş sisteminizde bulunacak olan yeni gezegenler hakkında daha önce konuşmuştuk. Şimdiden üç tanesini buldunuz ve daha fazlası da geliyor. Bu sizin için çok mu önemli? Hayır sevgili varlıklar. Sadece artık daha fazla karanlıkta kalmak zorunda olmamanız çok güzel.

Mükemmel Kusurlarınız

Kesinlikle pek çok ayarlamaya ihtiyaç var çünkü tanrılar kör gözlüğü takıp tanrı olduklarını görmeden etrafta dolaşıp duruyor. Her ne kadar önlerinde asılı tabelada yazılı kelimeler açıkça okunsa da bunu diğerlerinin gözlerinde ve kalplerinde görmeniz gerekiyor. Şimdi bu yansıma yavaşça hareket ediyor ve böylece kendinizi daha iyi görebileceksiniz. Bunu yapmak zordur çünkü içinizdeki bunca güzelliği gördüğünüzde doğal olarak şüpheye düşersiniz. Aynaya bakıp inanılmaz bir güzelliğin size doğru yansıdığını gördüğünüzde mükemmel kusuru bulmanız gerekir. Neyin yanlış olduğunu bulmak sizin kutuplu alanda doğal olarak yaptığınız iştir. Bunu, kusurları severek dünyanıza getirirsiniz. Sevgili varlıklar, bu sizsiniz. Mükemmel taraflarınız yüzünden sevilmeyeceksiniz, kusurlarınız yüzünden sevileceksiniz çünkü onları dünyaya taşıma cesaretini gösterdiniz. Şimdi onlarla neler yapabileceğinizi bulun çünkü bu içinizde taşıdığınız ve diğer insanlardan sakladığınız sırdır. Size bakanların bir şekilde sizi tanımladığına inanıyorsunuz fakat bütün bunlar değişiyor. Bir sonraki adım için hazır mısınız?

Sevgi Hızı

Bu durum şimdi gerçekleşiyor o yüzden bu zamanları, önümüzdeki kutsal ayları kutlayın. Onlarla sihir yapın ve tutkunuzun yolundan gidin. Fakat sonuçlara takılı kalmayın çünkü bu sizi şimdiki andan ayırır. Sadece şunu söyleyin: “Bugün kalbimde hissettiklerime biraz daha yakınlaştım.” Böylece günün her dakikasında dengelenmiş enerjiyle yepyeni bir dünyayı inşa eden yaratıcı varlıklar olma yolunda ilerlersiniz. İlginç olan nokta şimdi geliyor sevgili varlıklar. Artık bu gezegen üzerindeki cinsel enerji dengelenmiş durumdadır. Erkek enerji en güçlü enerjiyken dişi enerjinin yaratıcı sessizliği bir şekilde saklı kaldı. Yerküre uyanacaksa bu durum çabucak değişmek zorundadır çünkü baskın taraf daha fazla mevcut olamaz. Bu, herkesin hayatında pek çok değişiklik olacak anlamına geliyor. Ortak bilinci temsil eden göstergeleriniz örneğin hükümetleriniz değişiyor. Sihir yerküre üzerinde kendini gösteriyor. Hangi parçayı seçiyorsunuz? Artık yapabilirsiniz. İleri doğru adım atmaya cesaret edin ve bilin ki yerküreye ihtiyaç duyulan önemli bir mesajla gönderildiniz. Burada bilginizi paylaştığınızda etrafınızdakiler anlamayabilir fakat bu onu paylaşmayı bırakacağınız anlamına gelmez. Belki farklı bir yolla yapmayı deneyebilirsiniz fakat doğru zamanda söylenmemiş olsa bile o hala kalbinizden gelen bilgidir. Kendinizi bilinçli yaratım yerine otomatik yaratım alanında bulacaksınız sevgili varlıklar. Kendinizi yargılamayın çünkü çok iyi bir iş çıkarıyorsunuz. Işık hızından biraz daha hızlı olan sevgi hızında ilerliyorsunuz. Einstein bile bunu bilmiyordu.

Sizler Yaratıcılarsınız

Harika bir enerjinin içine adım attınız ve şimdi tam olarak farkında olmadığınız şaşırtıcı parça geliyor. Yuvadayken çikolatalı pasta düşündüğünüzde o önünüzde dilimlenmiş ve yenmeye hazır şekilde yani tam olarak beklediğiniz şekilde belirir. Dünyada bile çikolatalı pasta düşündüğünüzde o size gelmektedir ancak arada bir bekleme süresi vardır. Pasta sizi biraz farklı bir yolla bulmak zorundadır. Yuvadaki yaratım şeklini dünyada kullanmanızı istiyoruz. Bekleme süresi çarpıcı şekilde azaldı yine de pek çok insan bunu bilmiyor çünkü sınırları bilinçli olarak zorlamadınız. Çabucak enerji yaratmak için yeni bir yol var, ışığı demirlemek. Bunun anlamı her bir ayrıntıyla tek tek uğraşmak yerine tümünü alıp getirmek ve harekete geçirmektir. Bu zamana kadar bu bilgi az sayıda insana öğretildi. Artık her birinizin ve topluluğun bir parçası. İsteklerinizi çabucak gerçekleştirebilirsiniz, değişiminiz yıllarca sürmeyecek. Pek çoğunuz ışığın ve özgürlüğün yeni ifadelerini buluyorsunuz. Gezegeniniz erkek ve dişi enerjiyi eşitleyip bu dengeyi kavradığı zaman kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Şu anda dilinizde dengeli bir varlığı isimlendirecek kelime bile yok. O yüzden onu dengesiz dişi ya da dengesiz erkek şeklinde ifade ediyorsunuz. Peki ya dengeli bir varlığa ne dersiniz, örneğin “ben”. Artık ona sahipsiniz. Bütün bu değişimler artık önünüzde ve neyi seçeceğinizi görmek için sabırsızlanıyoruz. Sizler dünya gezegenindeki yaratıcı varlıklarsınız. Yuvaya hoşgeldiniz sevgili varlıklar.

Bu bizim için büyük bir onur. Sizlerden birbirinize karşı saygılı davranmanızı istiyoruz. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo,

Ben eM.

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Dünyaya Karşı Hassasiyet

 

Hepimiz dünya ana hakkında endişeliyiz. O da bizim gibi pek çok değişimden geçiyor. Büyüme sancıları çekmek hem yerküreye hem de insanlara zaman zaman zor geliyor fakat değişimin getireceği hediyeleri keşfedince de ödüllendirici oluyor.

Ben pek çoğunuz gibi ana hayat dersi “kesinlik “ olan biriyim. Sanırım şimdiki hayatımın gelişim sürecinde bununla damgalandım. Fakat biliyorum ki bunu başka bir hayattan buraya taşıdım. Steve’in kitabı Ruhsal Psikoloji’ye göre bu hayat dersi neyin size neyin başkalarına ait olduğuna dair ince bir sınır ortaya koyar. Bu derse sahip insanlar bütün dünyayı omuzlarında taşırlar. Bunun anlamı herkesin duygularını hissettikleridir, acıyı ve iyi tarafında neşeyi. Bu ilk olarak kalbinize yakın olan insanlarla fark edilir. Bir zamanlar Steve ve iki oğlumuz mutluyken mutlu onlar mutsuzken mutsuz olacağıma inanırdım. İlk önce kendimle ilgilenerek kendi enerjim içinde dengede kalmayı zamanla öğrendim. Eğer ben kendi hayatımla mutluysam hem ben hem de etrafımdakiler bundan fayda görür. Grup bunu sıklıkla söyler. İlk önce kendinizle ilgilenirseniz, kendi ihtiyaçlarınızı karşılarsanız köklenmiş ve bütün olursunuz. Böylece etrafınızdakilere yardıma hazır hale gelirsiniz.

Dünyada şu anda devam eden olaylar başka bir endişe konusu. Sabah haberleri seyrediyorum. Dünyadaki gelişmelerin iyi ve kötü taraflarını ele alan ulusal bir program izliyorum. Bunun yanında haberleri önceden kaydedip görmek istemediğim bölümleri hızlıca geçiyorum. Kalbim yerkürenin sıkıntılarını hissediyor. İnanılmaz zorluklarla karşılaşan insanların görüntülerine bakıyorum. Etrafınızdakilere dahil olmak çok kolay. Empati sanatını öğrendim. Bir sorun hakkında yapabileceklerim varsa yaparım yoksa iyi dileklerle bu durumu serbest bırakırım.

Etrafımda olanlara karşı aşırı hassasiyetle nasıl başa çıkacağımı buldum. Bir an durup nefes alıyorum ve hayatıma duyduğum şükran duygusunu kutluyorum. Dengeyi ve huzuru hissedince dünyadaki her şeyin düzelebileceğini düşünüyorum. Eğer pozitif tarafa odaklanırsanız kendi dünyanızda da iyi şeyler yaratırsınız.

Hepimiz hayatımızda bir ayarlanma döneminden geçiyoruz. Hayat artık bizim bildiğimiz şekilde gitmiyor. Bu da bizi rahat ettiğimiz alanın dışına taşıyor. Heyecanlı zamanlar geçiriyoruz. Biliyorum ki bu dünyaya ve insanlara karşı hassas olmaya devam edeceğim. Bunu ışık işçisi olmanın bir parçası gibi görüyorum. Kalbim etrafımdaki her şeyle bağlantıda fakat dengeli ve mutlu bir şekilde.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara.

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2014 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.
Thanks for helping to spread the Light!