Ekim 2014

Başlangıç Noktası

Yuvadan Selamlar Sevgili Varlıklar,

Sizinle olmak büyük mutluluk. Dünya gezegeninde tekrar tekrar biraraya gelen büyük bir aile var : Işık Ailesi. Onu pek çok farklı isimle çağırabilirsiniz, bizler E Ailesi, Işık İşçileri diyoruz. Pek çoğunuz topluluğunuzu mümkün olan en yüksek seviyeye taşıma niyetiyle bu zamanda geldiniz. Bu çok güzel ancak çok da zor. Bu yüzden ileride ne olduğu ve her birinizin neler yapabileceği hakkında konuşmak istiyoruz. Sevgili varlıklar, etrafınızdaki dünyada olanlara katılabilir ve yeni, güçlendirilmiş insan için yer hazırlayabilirsiniz. Gerçekte olan şey budur.

Dünya gezegeni üzerinde önemli ayarlamalar yapılıyor. Yerkabuğu katmanlarındaki gerilimden ve insanların bundan ne ders çıkardığından bazen de verdikleri aşırı tepkiden bahsettik. Buraya geldiniz ve erkek ve dişi enerjiyi dengelemeye başladınız. Bu sizin için zorlu bir iş çünkü sizler her şeyi kutuplu ve karşıt görürsünüz. Birdenbire aynı şeyi birbirine bağlı ve bütün halinde görmek insanlar için çok güçtür. Buna rağmen şu anda o noktada bulunduğunuzun farkındasınız. Sevgili varlıklar, sizler yeni düşüncenin bu yeni enerji içinde yerleşmesine yardım edebilecek önemli insanlardansınız. Evet, bu düşünceyle geldiniz ama bazen bunun anlamı ebeveynlerinizin öğretilerine ve hatta diğer alanlarda öğrendiklerinize karşı gelen bir gerçeği savunmak anlamına gelebilir. Bu sizin kimliğinizin ve dünya gezegeninde varlığı mümkün hale gelen yeni insanlığın en özgürleştirici parçalarından biridir. Bunu bugün sizinle paylaştığımız için heyecanlıyız.

Tanrının Nefesi

Sevgili varlıklar, evren onunla kurduğunuz ilişkiye bağlı olarak çok hızlı ya da çok yavaş hareket eder. Geçtiğimiz on beş yıl boyunca bazı yönlerden oldukça yavaş ilerledi. On yıldan daha fazla bir zaman önce evrende harika bir kalp atışı yaratan tanrı nefesinden bahsettik. Nefes verişten nefes alışa geçtiği en son sefer sizin evreniniz doğdu. Bu çok ilginçtir çünkü gece gökyüzünde gördüklerinizi açıklayan pek çok teoriniz var. Bu değişim şimdi tekrar gerçekleşiyor.

Son dört yıldır nefes alıştan nefes verişe doğru gerçekleşen bir yön değişimi var. Pek çoğunuz değişiklikleri fark edip kendinizi yeni yollarla konumlandırırken dünya gezegeni üzerindeki inanılmaz yoğunlukla mücadele ettiniz. Bazılarınız sizi eve götürmesi için yolunuza koyduğunuz kapıların yanından geçme cesareti göstererek hayalet ölüm deneyimi yaşadınız ve bu şekilde enerjinizi temizlediniz. Diğerleriniz daha etkin şekilde hissedebilmek için buraya yükseltilmiş hassasiyetlerle geldiniz ve bu sayede şifacılar haline gelip bağlantı kurabildiniz. İnsanlık ilerleme sürecinde hatta fiziksel bedeniniz bile yeni enerjiye uyum sağlayabilmek için değişiyor. Bahsettiğimiz konulardan biri her şeyi hissetmenizi sağlayan vagus siniri. Herhangi bir duruma karşı önsezinizin harekete geçtiği oldu mu? Enerjiyi hissettiğiniz ve kalbinizin görünür bir sebep olmadan çarpmaya başladığı oldu mu? Bu, vagus siniri ve onun gelişimiyle ilgilidir. Bu yüzden bu durumun ortaya çıkış sebebini sizinle paylaşmak istiyoruz. Sizi birbirinizden ayıran pek çok sınırı ortadan kaldırıyorsunuz. Tanrının nefes verişi sırasında gerçekleşen budur. Dünyanızda gördüğünüz zorlukların hepsi değilse de pek çoğu bu nefes veriş ya da ona karşı gösterilen tepkiden kaynaklanır. Daha önceki kutuplu alanınızda her şeyi karşıtlık olarak görmenize rağmen bu süreçten dengelenmiş dişi/erkek enerjiyle geçiyorsunuz. Hala bir enerjinin ya da diğerinin içinde kuvvetli şekilde köklenmiş pek çokları var. Erkek enerjiye güçlü şekilde tutunanlar aşırı tepki gösterenler. Şu anda dünya gezegeni üzerinde gördüklerinizin çoğu bunlardır.

Mart 2015

Sizin eğiliminiz her şeyi kutuplaştırmak ve şöyle söylemek : “Bunu yapan onlar, biz değiliz. Biz farklıyız çünkü orada gördüklerimiz insanlığın farklı bir bölümü.” Sevgili varlıklar, lütfen onların da insan olduğunu hatırlayın. Onlar varlığınızın ve dünyadaki deneyiminizin parçaları. Sizden istediğimiz hangi yönlerden farklı olduğunuzu değil ortak noktalarınızı temel alarak nasıl bağlantı kurabileceğinizle ilgili olan büyük tabloyu görmeye başlamanız. Bu biraz doğanıza aykırı çünkü bu ayrı olma duygusuyla buraya geldiniz. Kendinizi ve insanlığı deneyimlerken birbirinizden ayrıymışsınız gibi davrandınız. Artık değişme zamanıdır sevgili varlıklar ve şimdi gerçekleşen budur. Daha geniş ölçekte ele alırsak, önünüzde bir enerji değişimi var ve buna alışmanız zaman alacak. İsterdik ki bu enerjinin belli bir tarihte değişeceğini ve sonrasında herkesin rahatlayacağını söyleyebilelim. Size vereceğimiz tarih insanlığın gelişimine bağlı olan kabaca bir tahmindir : Önümüzdeki yıl mart ayının sonları.

Yuvaya Giden Kapıları Değiştirme Şansı

Yeni enerji için hazırlık yaparken çoğunuz hayatınızı tekrar gözden geçiriyorsunuz. Bu gerçekten olması gerekendir fakat izin verirseniz neden gerekli olduğunu açıklayalım. Bunun sebebi buraya gelmeden önce yolunuza yerleştirdiğiniz fırsatlardır. Pek çoğunuz şifa çalışması yapabilmek için inanılmaz derecede hassas bir vagus siniriyle geldiniz. Böylece kendinizi diğerlerinin enerjilerini taşırken buldunuz hatta sizin sorumluluğunuz olmadığı zamanlarda bile. Bu sizi çok yordu. Bu yükseltilmiş hassasiyetle gelen pek çoğunuz yolunuza yuvaya giden kapılar yerleştirdiniz. Bunlara hayalet ölüm diyoruz çünkü onlar bedeninizden çıkıp yuvaya dönmenizi sağlayacak fırsatlardır. Çevresel şartları ve olanakları hazırladınız hatta bazen bedeninize kötü sağlık tohumları ektiniz ki bu süreci başarıyla tamamlayabilesiniz. Pek çoğunuz şifacılarsınız. Bu yüzden hastalığın yanlış olduğuna dair bir görüşünüz var. Doğru değil, sevgili varlıklar. Çoğu zaman bu ruhu bedenden özgürleştirmenin tek yoludur. Buraya gelmeden önce bütün bunlar hakkında uzun uzun düşündünüz. Şu andan itibaren mart sonuna kadar olan süreçte insanlar yuvaya dönüş fırsatlarını tekrar düzenleyebilecekler. Pek çoğunuz yorgunsunuz ve hayal kırıklığı içindesiniz. Eğer elinizden gelen her şeyi yaptığınızı hissediyorsanız buradan ayrılma fırsatınız olacak. Hatırlayın sevgili varlıklar, sizler özgür seçim gezegenindesiniz. Şu anda mevcut bulunan – doğmakta olan ikinciyi saymazsanız- tek özgür seçim gezegeni budur. Bunun güzel yanı bütün bunları değiştirebilecek olmanızdır ve eğer kalmak isterseniz bu zaman zarfında enerjinizi tekrar ayarlayabilirsiniz. İzin verirseniz sadece sizin için değil aynı zamanda ruhunuz için bunun neye benzediğini ve nelere yol açacağını açıklayalım.

Yoğun fiziksel bedeniniz ruhunuzun sahip olduğu enerji ve ışığı ancak içinde taşıyabileceği ölçüde içerir. Bu değişmeye başlıyor çünkü şu anda bile bedeninizde büyümekte olan fotonlar var. Çok yakında bilim adamlarınız –mikrobiyologlar ve moleküler bilimle uğraşanlar- fiziksel bedendeki fotonları ve nasıl büyüdüklerini anlamaya başlayacak. Bu, hayatınızdaki her şeyi değiştirecek. Şu anda yorgun hissediyorsunuz ve ayrılacak olan arkadaşlarınız olduğunu biliyorsunuz. Fakat bu tam olarak olması gerekendir. Ölümü hangi biçimde olursa olsun yanlış olarak değerlendirmeyin. Bunun yerine onu kutlayın sevgili varlıklar. Çünkü o, ruhun yuvaya dönüşüdür. Sevgili varlıklar, inanılmaz bir iş başardınız. Pek çoğunuz erken çıkışlar yerleştirdiniz. Öyle bir hassasiyetle geldiniz ki mümkün olan en kısa sürede çıkabilmek için planlar yaptınız. Bugünden itibaren mart sonuna kadar bu enerjiyi tekrar ayarlamak, yeni kontratlar yapmak, planlarınızı işler hale getirmek için fırsatınız olacak. Yeni enerjiye adım atıp yeni ışık seviyesine geçmeden önce bu normal değildi. Yüksek düzeyde enerjiyle yüklü foton parçacıkları her gün yerküreyi bombalıyor ve dünya gezegeninde yeni bir deneyim fırsatı sunuyor. Oldukça basit şekilde bazılarınız buradan ayrılıyormuş gibi hissedecek ve bunu yapma izniniz var sevgili varlıklar. Hiç kimse size görevinizi tamamlamadığınızı ya da kalmak zorunda olduğunuzu söylemiyor. Eğer kalmaya karar verirseniz neler olacağını size anlatalım.

Hayalet Ölüm

Önümüzdeki birkaç ay içinde herhangi bir zamanda hayalet ölüm deneyiminden geçeceksiniz. Belki ameliyat masasında kalbiniz duracak ve bunun hayalet ölüm olduğu açıkça görünecek. Diğerleri daha kestirme bir yol seçecek. Eğer ruhunuz “ İlerle, ileri doğru adım at! “ derse bu fırsatlarla karşılaştığınızda onlar çabucak yanınızdan geçecek. Belki trafikte yakın bir tehlikeyi atlatacak ve birdenbire fark edeceksiniz ki orada ölebilirdiniz ama ilerlemeyi seçtiniz. Böylece hayatınıza devam edecek ama bunu biliyor olacaksınız. Bu fırsatlar kutlanmalıdır sevgili varlıklar, onlardan korkmayın. Onları bu hayata başlamadan önce siz yerleştirdiniz. Onlar dünya gezegeniyle yaptığınız anlaşmaya ait ayarlamaların ve aynı zamanda burada bulunup insan taklidi yapan kimliğinizin parçalarıdır.

Hayatı Gözden Geçirmek

Bunu gündeme getiriyoruz çünkü büyük çoğunluğunuz kalmayı seçecek. Seçiminiz her ne olursa olsun ne doğru ne de yanlıştır. Sizler özgür seçim gezegenindesiniz ve biz buna saygı duyuyoruz. Eğer yarın yuvaya dönerseniz kutlamayla karşılanacaksınız. Ne kadar uzun kaldığınız önemli değildir sevgili varlıklar, bu size bağlıdır. Pek çoğunuz hala buradayken daha fazla ışık ve ruhunuzun daha büyük bölümünü taşıyabilme seçeneği konusunda oldukça heyecanlı. Siz hayalet ölüm deneyiminden geçerken burada neler oluyor? İster şiddetli bir şekilde olsun ister sadece trafikte bir anlık tehlike olsun hayatınız tekrar düzenlenecek. Bu olduğunda geriye dönüp hayatınıza bakacak ve yolunuzu seçmeye çalışacaksınız. Her şeyi tekrar hatırlamaya başlayacaksınız. Eski hatıraların, fikirlerin üzerinden geçecek, eski fotoğrafları karıştıracaksınız. Diğer tarafa geçip eve döndüğünüz zaman yaptığınız şekilde hayatınızın her bir parçasına tekrar bakacaksınız. Tek bir nokta hariç: Yuvada fotoğraf albümü yok. En büyük fark budur fakat yuvaya gittiğiniz zaman tam olarak yaptığınız iş bütün hayat deneyiminizi tekrar değerlendirmek ve her bir parçasını hatırlamaktır.

Yuvaya döndüğünüz zaman hangi parçaları tamamladığınıza, hangi parçalarla tekrar geri dönmek istediğinize ya da bütününü halledip halletmediğinize karar verirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır çünkü sizi yargılayacak kimse yoktur. Yuvanın bir benzeri olan özgür seçim gezegeni üzerindesiniz ve biz sizden burada da aynı şeyi yapmanızı istiyoruz. Kalacak olanlarınız tam olarak bunu yapacak. Hayatlarındaki her şeye tekrar bakacaklar, bütün ilişkilerine, çalıştıkları mesleklere, burada bulunma sebeplerine ve tutkularına. Bunlar dünya gezegenine tekrar demirleme zamanlarıdır. Gitmeyi seçerseniz kutlamayla karşılanacaksınız ve aynı zamanda bunun düşündüğünüzden çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Gerçekte yuvaya dönüş deneyimi sadece ne bekleyeceğinizi bilmediğiniz zaman zordur. Geçiş sürecinin farkına vardığınız anda o neşeli bir yolculuk haline gelir, bir boyuttan diğerine enerji geçişi. Bir alandan diğerine geçişin en büyük zorluğu insanların korkmasıdır. Yaratıcı bir varlık korktuğu zaman ne olur? En büyük korkularını yaratır ve bu döngüden kurtulmak biraz zaman alır. Geçiş sürecine aşina olanlar son derece rahat ve kolay şekilde gider ve çabucak ilerler. Yuvaya döner ve oraya uyum sağlarsınız. Sözümüz kalmayı seçenlere ; aynı deneyimi kendinize sessiz zamanlar yaratma cesareti göstererek yaşayın çünkü buna ihtiyacınız olacak. Dünya gezegenindeki yerinizi tekrar ayarlamanız gerekecek. Buraya neden geldiğinizi anlamanız, bu amacın hala geçerli olup olmadığına karar vermeniz ya da bu amaçla tekrar yola çıkmayı isteyip istemediğinizi bulmanız gerekecek. Aynı zamanda varlığınızın her bir parçasını sorgulamak için fırsatınız olacak. Bağlantı kurma şekliniz ve ilişkileriniz mercek altında olacak. Tekrar söylüyoruz sevgili varlıklar, bu doğru ya da yanlış değildir. Bazılarınız şunu söyleyecek : “Partnerimle ya da karı/kocamla nasıl ilişki kuracağımı görebiliyorum. Peki ya çocuklar, onlarla ilişkilerim ne şekilde değişecek?” Bu çok basit. Güçlendirilmiş bir toplum olmaya doğru ilerliyorsunuz o yüzden her şey değişmek zorunda, uzun süreli bağlantılarınız ve çocuklarla olan ilişkileriniz dahil. Bunlar heyecan verici zamanlar sevgili varlıklar çünkü dünya gezegeniyle bağlantınız da aynı şekilde değişiyor.

Bedeniniz Değişiyor

İnsan deneyiminizin daha derin anlayışına ulaşmaya başlıyorsunuz. Bu pek çok alanda hatırlamanızı sağlayacak çünkü ruhunuz yoğunluğa sahip değil. Ruhunuz sizin gerçek kimliğinizdir. Sadece dünya gezegenindeki deneyiminizde değil çağlar boyunca taşıdığınız çekirdek karakterinizdir. Dünya gezegenini ve insanlığı silip tekrar başlamak yerine farklı bir seçim yaptınız. Bugün bunu gerçekten değiştiriyorsunuz ve bizler heyecanla seyrediyoruz. Kendinizi kaybolmuş hissettiğiniz zamanları ve karşılaştığınız zorlukları görebiliyoruz. Aynı zamanda gerçekte kim olduğunuzu da görüyoruz. Sizi tahmininizden çok daha fazla seviyoruz. Büyük oyunu çoktan değiştirdiniz. Şimdi enerjinizi tekrar ayarlayıp ilerlemenize izin verecek olan adımları atmanızı sağlayacak fırsatlara sahipsiniz. Yeni, güçlendirilmiş insan olarak kendi ışığınızın çok daha fazlasını taşıyacak ve bu yönde gelişebileceksiniz. Şu anda sevgili varlıklar, biri tam kapasiteyle ışık bedeni üstlenip dünyaya adım atsaydı durumu çok zor olurdu. Çünkü insanlığın ortak titreşimi bunu hala desteklemiyor. Işık bedenlerin inanılmaz derecede hassas olduğunu göreceksiniz. Alerjilere ve benzer rahatsızlıklara yakalanmanızın sebebi budur. Endüstri devriminden beri fosil yakıtları kullanıyorsunuz ve bunlar kirliliğe sebep oluyor. Yine de bunu değiştirme şansınız var. Fiziksel bedeniniz değişiyor ve daha önce hiç görmediğiniz bir hassasiyeti deneyimliyor. Şu anda gezegenin % 20’sinde gluten alerjisi var ve bu maddeye uyum sağlamanız aslında çok kolay olmalıydı. Bedeninize daha fazla ışık çekerken bazı şeyler değişmek zorunda kalacak. Üreticileriniz farklı düşünmeye başladı. Marketleriniz insanlığın yeni ihtiyacına çoktan adapte oldu bile. Daha fazlası da geliyor ve bu zamanlarda çok hızlı değişimlerin olduğunu göreceksiniz.

İnsanlığın Görkemli Başlangıcı

Bunlar tekrar sıfırlanma zamanları, insanlığın görkemli başlangıç noktasıdır. Nefes alıştan nefes verişe geçiş gerçekleşiyor ve bu dünya gezegenindeki her insanın uğraştığı durumdur. Bu olurken seçiminize bağlı olarak kalma ya da gitme şansınız var. Kimse sizi burada tutmuyor. Eğer burada kalmaya karar verirseniz her şeyi tekrar değerlendirmekte özgür olacaksınız. Pek çoğunuz bunu yaptığınızı bilmese bile kontratlarınızı tamamladınız. Yeni kontratlar yapıyorsunuz. O yüzden kendinize bilinçli şekilde yapılmış kontratlar yaratma cesaretini gösterin. Perdenin diğer tarafındayken anlaşma yaptığınız biriyle karşılaştığınızda herhangi bir şekilde o anlaşmayı yerine getirmek üzere bir çekim oluşur. Bunların pek çoğu tamamlandı fakat bu bazılarınız için oldukça üzücü çünkü sizinle anlaşması olan ruh eşinizi arıyorsunuz. Size şunu söyleyelim sevgili varlıklar, pek çoğu hala orada mevcut sadece daha öncekiyle tam olarak aynı çekime sahip olmayacaklar. Karmik anlaşmalar gibi halletmek zorunda olduğunuz işler bitti. Bu demek değil ki biriyle karşılaştığınızda herhangi bir şekilde karmik bağları farketmeyeceksiniz. Hatta bunu temizlemeyi bile isteyebilirsiniz ve bu size bağlıdır.

Dünyada başarılı olmanız gerekir mi? Sevgili varlıklar, dünya üzerinde çoktan başarılı oldunuz bile. Sizinle paylaşmak için burada bulunduğumuz bilgi budur. Oyunu kazandınız ve şimdi tamamen yeni bir dünya inşa ediyorsunuz. Son derece heyecanlıyız çünkü bu seferki yuvayla çok daha benzer olacak ki orası ait olduğunuz yerdir. Bu size her zaman olduğundan daha fazla yaratıcı gücü içinizde barındırma yeteneği verecek. Size şunu söyleyelim sevgili varlıklar, insanlığın tümü olarak ışık bedenlerinize geri dönme süreciniz özellikle bazılarınız için zor olabilir. Diğerlerine yardım edin. Çünkü yapmaya geldiğiniz iş budur. Pek çoğunuzun burada bulunuş sebebi büyük dönüşüm sürecinde ve insanlığın yeni başlangıç noktasında görev başında olmaktır.

Yukarıdan sizi seyrettiğimizi düşünüyorsunuz ama aslında yukarıda değiliz. Yukarıda olduğumuzu düşünmeniz yanılsamadan ibaret çünkü cennet yukarıda değil sevgili varlıklar. Bu düşünceyi daha bebekken kendinizi fiziksel bir bedenin içinde bulduğunuzda edindiniz. Uzanmış yatarken ya da bir ebeveyninizin kucağındayken etrafınızdakileri görebilmek için yukarı baktınız ve bütün iyiliklerin oradan geldiğini gördünüz. Sizler harika yaratıklarsınız. Bu yeni oyunun sizi nereye götüreceğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Bütün yol boyunca tam arkanızdayız. Kapıların sizin için daha kolay açılmasını, hayatınızın biraz daha rahat geçmesini sağlamaya çalışıyoruz. Eski enerjinin içindeyken olduğu gibi mücadele etmek zorunda değilsiniz. En az dirence sahip yol önünüzde çabucak belirecek. Böyle olmasına izin verin. Sadece inadınız yüzünden tutunduğunuz şeyleri bırakın ve yeniden konumlanmanıza ve yeni bir başlangıç yapmanıza izin verin. Bu yeni bir dünya ve siz onun büyük bir parçasısınız.

Bu bizim için büyük bir onur. Lütfen birbirinize saygıyla davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Bu yüzden buradasınız. Oynadığınız oyunun tamamen yenilendiğini bilin. Beraber iyi bir oyun çıkarın.

Espavo,

Grup

 

KALPLERİ BİRLEŞTİRMEK

Kutsal Pazar Günü

Bugün Steve’in ve benim “kutsal pazar günü”müz. Onu bu şekilde isimlendirmeyi seviyoruz. İlk olarak zamanımızı beraber değerlendiriyoruz daha sonra her birimiz yapmak istediğimiz uğraşlara yöneliyor. Her ne kadar tatil günü olsa da şimdi olduğu gibi çalıştığımız zamanlar var çünkü işimizden zevk alıyoruz. Ne yapıyor olursak olalım pazar gününün haftanın diğer günlerinden farklı bir enerjisi var. Oyunbaz, rahatlatıcı bir his. Bugün biten haftanın iş yükünden kurtulduğumuz gün. Bugün gelen hafta için kendimizi enerjiyle yüklediğimiz gün. En önemlisi de günlük yaşantının hızını yavaşlatıp şükran duyarak ve her bir harika anı kutlayarak hayatımızın ne kadar zevkli olduğunu anladığımız gün.

Pazar günü kendimize döndüğümüz gün gibi görünüyor. Aynı zamanda biyolojik ailemize de ulaşıyoruz. Benim erkek kardeşimi ya da Steve’in kardeşlerini arıyoruz. Oğullarımızı, gelinlerimizi, torunlarımızı, yeğenlerimizi ve aileden saydığımız dostlarımızı arıyor ya da onlarla görüşüyoruz. Değer verdiğimiz insanlarla günü yakalamak bizim için önemli.

Önümüzdeki hafta aileyle farklı bir yolla bağlantı kuracağız. Scottsdale’de Işık İşçileri toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Bu enerjilerimizi birleştirip görüşlerimizi paylaştığımız büyük çaplı ruhani bir toplantı. En önemlisi de birbirimizi kucaklayacak olmamız. Steve ve ben dünyanın farklı yerlerinden gelen bu aileyle bir arada olmayı dört gözle bekliyoruz. Aile kimliğimizin bir uzantısıdır. Onlar bizi yansıtan aynalardır. Bu toplantı koşulsuz sevgiyi ve kabul duygusunu hissedebileceğimiz bir yer olacak. Perşembeden pazartesiye kadar aydınlatıcı bir deneyimi paylaşıyor olacağız. Pazar günü boyunca toplantıda ailenin bu bölümüyle birleşirken bütün kalbimle kutsal pazar gününü yaşamak için zaman ayıracağım.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

 

Copyright Notice:
Copyright 2000 – 2015 Lightworker. www.espavo.org This information is meant to circulate and may be freely disseminated, in whole or in part. Please credit: http://www.espavo.org.
Thanks for helping to spread the Light!