Mayıs 2019

Açılan Kapılar

Merhaba, Sevgili Varlıklar,

Ben Zamanın Koruyucusuyum ve bugün sizi küçük bir yolculuğa çıkarmaya geldim. Sizinle gezegeninizde ne olup bittiğini paylaşacağım çünkü bu çok heyecan verici. Ama biliyoruz ki haberlerde kötü şeyler var ve siz gezegeninizde kabul etmesi çok zor olan şeylerin meydana geldiğini görüyorsunuz. Sürekli olarak sizin trajedi dediğiniz şeyler oluyor. Bu kısmen, gerçekleşmekte olan evrimin bir sonucudur. Öncelikle, kozmik radyasyonla gerçekleşmekte olan çok ilginç şeyler var. Şimdi bu birçoğunuz için çok kafa karıştırıcı olabilir ama gerçekte, kozmostan gezegeninize gelmekte olan bir kozmik radyasyon bolluğu var. Bu size yardım edecek çünkü geleceğiniz için çok önemli tohumlar atıyor.

Sevgili Varlıklar, size söylemeye çalıştığımız şey şu ki her biriniz önünüzdeki dünyayı değiştirmeye muktedir bir kalbe sahipsiniz. Fizik biliminiz henüz bunu tam olarak kabul etmese de, siz çevrenizdeki her şeyi nasıl etkileyeceğinizi öğrenerek kestirmeden gidebilirsiniz. Bunu yapan sizin manyetik kalbinizdir. Evet, yalnızca davranışlarınızla dünyanızdaki her şeyin enerjisini değiştirebilirsiniz.

Gezegeninizi değiştirmek için kaç ışık işçisi lazım?

Sadece bir… Siz. Bu kadar basit… Siz dünyanızı değiştirirsiniz ve çevrenizdeki her şey dönüşmeye başlar. Şimdi, bu durum sizin bugün farklı bir şekilde nefes almaya son vereceğiniz ve bir anda istediğiniz her şeye kavuşacağınız anlamına mı geliyor? Artık hayatınızda hiçbir zorluk olmayacak mı? Şey, bir ruh olarak sizin kendinize hazırladığınız plan tam olarak bu değildi, değil mi? Siz güzel bir saklambaç oyunu oynuyorsunuz. Bir yanda hayatta kalma stresi, diğer yanda ruhunuzun bu güzel yeni deneyimde ihtiyaç duyduğu şeyler varken, siz bunların arasındaki farkları öğrenmeye başlıyorsunuz. Tamamen farklı bir seviyeye adım atıyorsunuz ve bunu izlemek bizim için büyüleyici. Biz olabildiğimiz her an, ellerimizi size uzatmak için orada olacağız. Siz bir sonraki seviyeye adım atarken, insanlık bu büyük sıçramaları gerçekleştirirken, çok hassas durumlarda kendinizi son derece incinebilir hallere sokarken, gücünüzün buradan geldiğini unutmayın. Bu oyunu oynamaya gelmeden önce kendiniz için hazırladığınız her şey buradan gelir. Bunların bazıları yolda duran, aşamayacağınız engeller gibi görünür ama siz bunları aşmaya düşündüğünüzden çok daha yakınsınız.

Üstatlık Zamanı

Hayatınızda gündelik olarak direnç yaratan bazı çok basit durumlar bulmanızı istiyoruz. Bu, hiç hoşlanmadan her gün yaptığınız bir şey olabilir. Koruyucu duş yaptıktan sonra duş kabinini silmeyi hiç sevmez. Dolayısıyla burada onun çıkarabileceği nasıl bir ders olduğunu sorabilirsiniz. Bu, her türlü direnç konusunda ustalaşmakla ilgilidir. Herhangi bir konuda ustalaşmak, birkaç hafta öncesine göre bile daha kolay bir hale gelmiş olabilir, çünkü bu gerçekten de üstatlık zamanıdır.

Dünya’ya giren kozmik radyasyon şimdi başka potansiyelleri de açığa çıkarıyor. Bu radyasyon bu şekilde gelirken, içinden geçtiği çevreyi değiştiriyor. Yeni hastalık ve alerji şekillerinin ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu konuda endişelenmeyin çünkü bunlar çoğu kişi için ufak ayarlanma yöntemleridir. Zaten ışık işçilerinin çoğu bunlara karşı bağışıklığa sahiptir. Yine de siz gezegeninizde bazı yeni özellikler göreceksiniz; bunlar olayları yeni şekillerde deneyimlemek için açılan fırsatlardır. Fiziksel bedenin kendisi de değişmeye, ruhu serbest bırakmaya başlıyor. Bu çok sihirli bir şey olsa da, tüm yaşamını iki ayağının üzerinde geçirmiş insanlar için çok da zordur. Bu zamanlarda üzerinde çalışabileceğiniz çok şey var.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca sizden çevrenize bakıp hayatınızda direnç yaratan şeyleri gözlemenizi istiyoruz. Onlara âşık olmak için yollar arayın, bir saniyeliğine bile olsa… Sizde direnç oluşmasına yol açan, yapmayı sevmediğiniz her şeyin içindeki ışığı keşfedin. Bu deneyim sizin bant aralığınızı genişletebilir, çünkü şimdi insanlar hayatı yeni bir şekilde deneyimlemeye başlıyorlar. Bu nedenle biz yakın zamanda tohumunu attığımız harmanlanmış gerçeklikler üzerine çok çalışma yaptık. İnsanlığın titreşimsel bant aralığını genişletmek, önümüzdeki evrim için ilk adımdır. Bunu günlük yaşamlarınızda bir demirlenme olarak hissedin ve çok daha fazlasının geldiğine güvenin.

Siz konuşurken, yürürken yaratıyorsunuz. Size geleceğinizin tam olarak nasıl olacağını söyleyemesek bile, hangi yönde ilerlediğinizi söyleyebiliriz ve bu çok güzel bir yön. Evet, sizin kötü haber olarak kabul ettiğiniz şeyler gezegeninizde bir süre daha gelmeye devam edecek. Yıllar önce size Birleşik Devletlerin bir değişim döngüsünden geçeceğini, artık bir dünya lideri olmayacağını söylemiştik. Tam şu anda, bizim ekonomiler ve liderlikle ilgili söz ettiğimiz döngülerin birçoğuna tanık oluyorsunuz. Sevgili Varlıklar, bu döngülerle ilgili olarak sizin güçlü bir bağlantınız var ve oldukça da yaratıcısınız.

İlk Adım İçin Mükemmel Zamanlama

Bu gerçekten çok güzel, çünkü biz size başından beri yükseldiğiniz zaman göreceğiniz olasılıkların çok heyecan verici olacağını söylüyoruz. Birçoğunuz bunu şimdi yapmaya başlayabilirsiniz. Birkaç ay önce, Nisan ayının sonuna doğru bir yükselme fırsatı ortaya çıkacağını ve birçoğunuzun kendinizi hazırlamanızı söyledik. Bu ister yeni bir proje olsun, ister taşınma veya yatırım yapacağınız yeni bir şey, şimdi birçok yeni açılım var. Kapı açıldığında, o adımı atmaktan korkmayın, ilerleyin. Hoşunuza gitmezse, her zaman geri dönebilir veya başka bir şey seçebilirsiniz. Bu düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Ancak, siz o adımı atana kadar hiçbir şey olmayacak, dolayısıyla size bunu söylemek için buradayız. Çevrenizdeki kozmos, sizin o ilk adımı kolaylıkla atmanız için ayarlanıyor ki en zor aşama da budur. Sevgili Varlıklar size ayrıca söylemeliyiz ki hareket etmezseniz bu kapılar kolayca geri kapanır. Söz ettiğimiz değişiklikler çok net olmayabilir. Bu durumda, algınızı genişletmeye çalışarak yeniden bakın.

Kendinizi bundan uzak tutmaya da çalışabilirsiniz çünkü bu, tam şu anda deneyimlemeye başladığınız değişimin sizi bambaşka bir yere taşıdığı anlamına geliyor. İlerledikçe bunu çok daha iyi göreceksiniz çünkü sadece birkaç ay içinde fizyolojiniz de değişmeye başlayacak. Ve siz bu durumu, sizi nasıl etkilediğine bağlı olarak olumlu veya olumsuz bir şekilde görebilirsiniz; ancak işin aslı şu ki siz bunun gelmekte olduğunu biliyordunuz. Bu değişikliklerden korkmayın. Tam şu anda yaşadığınız yerde daha yüksek bir titreşime girme fırsatınız olduğunu bilin.

Aslında, mevcut yaşamınızın büyük bölümünü, hatta çoğunuz birçok yaşamınızı bunun için hazırlanarak geçirdiniz. Bu yoğunluğa girmeden önceki esas halinizle yeniden bir araya gelmek için şimdi bir fırsat var ve biz bu konuda çok heyecanlıyız. Bu, sizi kalp bağlantıları aracılığıyla çağırıyor. Asla yalnız olmadığınıza güvenin. Sizinle aynı işi yapanların yanı sıra, şimdi biz de çevrenizi sarıyoruz.

Bilin ki yeni bir yöndeki o ilk küçük adım, atması en zor olanıdır. Bu şimdi kozmostan en son gelen ve sizi tamamen yeni bir şekilde destekleyen son enerji hediyesiyle çok daha kolay bir hale gelmiştir. O adımları atmaya, dışarı çıkmaya ve hata yapmaya cesaret edin. İnsanların yaptığı budur. Sevgili Varlıklar, tam şu anda olduğunuz halinizle de kusursuz olduğunuzu unutmayın.

Kendi dışınızda fazla bir şey aramayın çünkü siz şimdi her şeyi kendi içinize almaya başlıyorsunuz. Şu anda olmaya başlayan çok fazla şey var. Yaşamda bir gözlemci olun, ağırlığınızı nereye koymak istiyorsanız oraya koyun. Yaptığınız güzel işlere devam edin, bilin ki siz oyun alanındaki sihirbazlarsınız. Kısa süre içinde Merlia’nın kılıcını keşfetmeye başlayacaksınız. Mükemmel bir şekilde yükseliyor, adım adım kendi gerçekliğinizi yaratıyorsunuz. Sizinle daha fazla gurur duyamazdık. Şimdi üç küçük hatırlatmayla sizlerden ayrılıyoruz. Birbirinize en büyük saygıyla davranın. Her fırsatta birbirinizi destekleyin. Birlikte iyi bir oyun çıkarın. Yolculuğun keyfini çıkarın Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Espavo

____________________________________________

~ Kalpleri Birleştirmek ~

Barbara Rother

Tavırlarınızı Değiştirmek Fark Yaratır

Yılın bu zamanını çok severim. İlkbahar değişim zamanıdır. Hava tazelenir, çiçekler açar, yeni başlangıçlar olur. Bu aynı zamanda insana bir arınma hissi verir. Bu durum hayatınızın her alanında ortaya çıkabilir. Ben kendi adıma bahar temizliğini hissederim. Buna, artık hayatımda bana hizmet etmeyen her şey dâhildir, ister duygusal, ister fiziksel.

Steve ve ben ve eminim başka bir sürü insan, gerek düşüncelerimiz, gerek fiziksel olarak bir sürü gereksiz şey biriktiririz. Artık işimize yaramayan şeyleri ne sıklıkla çöpe atıyoruz?

Geriye dönüp kış aylarına baktım ve tutunduğum duygusal bagajı gözden geçirdim. Değiştiremeyeceğim şeylerin hepsini bırakmaya hazır olduğuma karar verdim. Adsız Alkoliklerin şu deyişini çok severim: “Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için huzur, değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret ve ikisini ayırt etmek için de bilgelik ver.” Bu sözler benim daha olumlu bir gelecek yaratmama yardımcı oldu.

Fiziksel nesnelerden kurtulmak da çok rahatlatıcı olabilir. Boşuna yer kaplayan ıvır zıvırı bırakmak, özgürleştirici taze bir nefes gibidir. Hayran olduğum kadim feng-shui sanatı arınmayı ve kişisel alanınızı doğru şekilde organize etmeyi öğretir.

Steve ve ben bir süredir garajımızı temizlemeye uğraşıyoruz. Yalnızca kişisel eşyalarımızı değil, işle ilgili artık ihtiyaç duymadığımız şeyleri de burada saklıyorduk. Kişisel eşyalarımızı hayır kurumlarına bağışladım. Tehlikeli ev atıklarını alan bir yer buldum. Burası kullanılmış pil, eski bilgisayar, yazıcı, vb. şeyleri alan bir yer. Bizim işimizde Steve kullandığımız ekipmanı sürekli yeniler. Ben de normal çöple alınmayan şeylerin güvenli bir şekilde bertaraf edildiğinden emin olmak istedim.

Bu sabah söz ettiğim tesise gitmek için uzun bir yol kat ettim. Arabam ağzına kadar eski malzemelerle doluydu. Orada çalışan adam, malzemelerle dolu arabamı gördüğünde tereddüt etti. Bu kadar malzemenin nereden geldiğini sordu. Dürüstçe bunların işimizde kullandığımız malzemeler olduğunu söyledim. Bana hemen bu malzemeleri ticari işletmelerle ilgilenen başka bir yere götürmem gerektiğini söyledi. Ayrıca, malzemeleri alsa bile arabayı boşaltmama yardım etmeyeceğini ilave etti. Ona, şirketlerini arayıp bu malzemeleri getirmek istediğimi bildirdiğim zaman, kimsenin bana bu bilgiyi vermediğini söyledim. Bu adamın tavrı beni çok rahatsız etmişti. O noktada bu durumu nasıl ele almam gerektiğine karar vermeliydim. Kabalığına aynı şekilde cevap verebilir veya onun durumunu anlamaya çalışabilirdim. Ona dürüstçe onların tesisine bu kadar malzeme getirmemem gerektiğini bilmediğimi söyledim. Bir sonraki sefer uygun yere götüreceğimi de ekledim. Arabamdaki tüm malzemeyi alırsa başının derde girebileceğini söyledi. Onun başının derde girmesini istemiyordum. Ona şirket politikalarını anladığımı söyledim. Olayın sonunda arabamdaki her şeyi boşalttı. Oradan ayrılırken, sadece işini yapmaya çalışan bu adamla bir şekilde bağlantı kurmayı başardığımı hissettim. Onun aksi görüntüsünün altında aslında altın kalpli nazik bir dev olduğunu hissetmiştim. Kısa süreliğine de olsa altın kalbini bana göstermişti. Oradan ayrılırken, bu işi güzel bir şekilde halletmiş olduğum için kendimi iyi hissediyordum. Her ikimiz de gülümseyerek kendi yollarımıza gittik. Bu iş olumsuz bir şekilde de sonuçlanabilirdi. Ben kendi tavrımı kontrol ederek hem kendim, hem de inşallah onun için bir fark yaratmıştım.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için kâr amacı gütmeden farkındalıkla çalışan bir şirkettir.

Online Programların Listesi için Linke tıklayın.

Tüm etkinliklerin programını görmek için Linke tıklayın.

Telif Hakkı:
Telif Hakkı 2000 – 2019

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!