Haziran 2018

Solara Dünya’yı Buldu

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Bugün size kolektif olarak katılıyoruz çünkü verecek çok önemli bir mesajımız var. Size Yuvadan selamlar getirdik.

Biz yıllarca mesajlarımıza bu şekilde başladık, size sizi Dünya üzerinde izlediğimizi söyleyerek. Kendinizi bizden ayrı hissettiğinizi biliyoruz ama ayrı değilsiniz. Hepimiz birbirimize bağlıyız, aynı şekilde siz de birbirinize bağlısınız. Ancak siz bu ayrıymış gibi yapma oyununu oynuyorsunuz ve bunu yaparken de yüzünüzü perde ile örtüyorsunuz. Biz buna unutma perdesi diyoruz. Bu perde, hala her şeye bağlı olduğunuz halde, ayrıymışsınız gibi yaparak oyunu oynamanızı sağlıyor. Bugün size yeni bir durumu bildirmek istiyoruz çünkü sizin gezegeninizde çok hızlı değişiklikler oluyor. Size sadece olup biten bu şeyleri anlatabilir ve sizin ne olduğunu görmenizi umabiliriz çünkü bunun çoğunu siz yaratıyorsunuz. Birkaç yıl önce size Dünya’nın bulunmuş olduğunu söylemiştik.

Dünya Keşfedildi

Dünya’daki teleskop ve radyoskoplar nesnelerin bizzat kendisini görmez, onların çevresindeki enerjileri veya gazları tespit eder. Sizin kendi Güneş Sisteminizde bile hala göremediğiniz gezegenler vardır çünkü onlar çok fazla gazla çevrilidir. Dolayısıyla bugün size söyleyeceğimiz şey, çevresindeki o küçük balonun eşsizliği sayesinde Dünya gezegeninin keşfedilmiş olmasıdır. Dünya gökyüzündeki bütün yıldızlardan ve yansımalardan farklı bir şekilde parlar. Evet, sizin kendi yıldızınız veya güneşiniz bile şu anda farklı bir biçimde parlamaktadır. Pek çok olay, döngüler halinde ve uzun dönemler içerisinde gerçekleşiyor. Bunların hepsi de, tarihinizde bir yerlerde daha önce olmuştu, güneşinizle ilgili olanlar bile.

Güneş sisteminizdeki başlıca yıldız—veya güneş—sanki manyetizmasını kaybedermiş gibi manyetosferini kaybediyor. Ayrıca, bir iniş ve çıkış döngüsünün içinden geçiyor ve bu olurken, uzaydan sizin üzerinize daha fazla radyasyon yağıyor. Yalnızca Dünya gezegeninin çevresinde yer alan sizin kendi manyetosferiniz değil, güneşin manyetosferi de sizi bu radyasyonun büyük kısmından koruyordu. Ancak, şimdi bu geri çekilmeye başlamıştır ve bu sayede siz başka bir gezegen tarafından görüldünüz. Kısa süre önce onlar sizinle iletişime geçebilmelerini sağlayacağını düşündükleri bir yol buldular. Şimdi, bunu açıklayalım. Bunu tam olarak söylemek zordur çünkü insanların yapmak istedikleri ilk şey, parmaklarını gökyüzüne uzatıp bu gezegenin nerede olduğunu bulmaktır.

Solara İzliyor

Bu gezegene Solara adını vereceğiz, böylece onun hakkında daha rahat konuşabiliriz. O Dünyadan görüldüğü zaman, insanlar ona kolektif olarak başka bir ad verecekler. Daha sonra iletişim kurduğunuzda, onların kendi gezegenlerine verdikleri ismi keşfedecek ve bunu bazı dillerinize çevirebileceksiniz. Onların çok eşsiz bir güneşi olduğu için bu gezegene Solara diyeceğiz. Solara, Dünya kadar güzel olmasa da, çok güzel ve yaşam dolu bir gezegendir. Solara Dünya kadar yeşil veya Dünya kadar yaşamla dolu değildir ama derin bir titreşime sahiptir. Aslında birçok yönden Dünyaya çok benzer. Solara biraz daha büyük ve kendi güneşine biraz daha yakındır, bu da gezegen üzerinde farklı bir etkiye neden olur. Tabii ki fiziksel bedenler çok farklı bir şekilde gelişmiştir. Ruhun evrimi bakımından ise Dünyaya çok benzer. Onlar şimdi kendilerininkine benzer yaşam formları barındırabileceğini düşündükleri bir gezegen keşfettiler, onlar Dünya’yı keşfettiler.

Bu büyük bir heyecan dalgasına neden oldu ve tabii ki bazı kişiler bu durumu çok abarttılar. Bazıları sizin Dünya dediğiniz bu tuhaf gezegene seyahat etmek istediler. Onlar hayal kurmaya başladılar ve hatta bazıları Dünyalı varlıklardan kanal mesajları almaya başladı. İlginç. Bu gerçekten oldu mu? Evet, oldu. Zira onlar enerjisel olarak size bağlanabilirler, aynı sizin enerjisel olarak onlara bağlanabileceğiniz gibi.

Boyutluluğun Üçüncü Düzeyi — Her Yere Dağılan Baloncuklar

Sizlere biraz boyutluluktan söz edeceğiz çünkü bu biraz karmaşık bir konu. İnsan zihni her zaman sonsuzluğun diğer tarafı olan sonluluk alanında çalışmıştır. Bu nedenle, sizin boyutluluk âleminin tamamını anlamanız bile zordur. Size boyutluluğun iki düzeyini açıklamıştık, kolektif düzey veya üçüncü boyutta yaşamak, dördüncü boyutun içinden geçmek ve şimdi kolektif olarak beşinci boyutta yaşamak. Biz ayrıca bireysel boyutluluk düzeylerini de açıkladık ve Yuvadan gelen beyaz ışığınızın 11 farklı ruh deneyimine bölündüğünü söyledik. Sizin ruhunuz aynı türde deneyimleri bulmaya çalışarak 11 farklı bedende 11 farklı deneyim yaşıyor. Bunların hepsi aynı boyutta değildir ve şimdi biz bunu üçüncü bir şekilde kullanıyoruz. Boyutluluktan söz etmenin birçok yolu vardır. Siz kavrayış âlemine daha fazla girdikçe, evreninizi farklı bir bakış açısından göreceksiniz. Şunu söyleyelim ki evreniniz daha önce ‘var olan her şeyi’ ifade ederdi ama artık öyle değil. Fizikçileriniz ve astrofizikçileriniz bile evrenin çok küçük bir baloncuk olduğunu düşünüyorlar. Bu baloncuklar her yerdedir ve sayısı, insan zihninin sayabileceğinden daha fazladır. Gerçekte bunlar sürekli olarak var oluşun içine girip çıkarlar. Ortaya çıktıklarında sizin Büyük Patlama dediğiniz şey olur. Bu evrenlerden o kadar çok vardır ki artık tamamına çoklu evren denmektedir.

Solara sizin burada içinde bulunduğunuz ışığın bir yansıması—veya bölümü—olarak var olmaktadır. Bu gezegen şimdi boyutluluk ile çalışmanın bir yolunu bulmuştur ve onlar basit bir boyut değişimi sayesinde insanlarla iletişime geçebileceklerini umut etmektedirler. Espavo personelinin bazıları Solara’ya tatil rezervasyonu yapmaya başlayacaklarını söylediler. Aslında bu tür bir yolculuk ile ulaşılabilir olmak, düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Sizin uzaylı veya ET dediğiniz varlıkların çoğu paralel evrenlerde yer alır. Onların sahip olduğu fizik kanunlarının ve süreçlerin farklı olmasına karşın, onlar 90 derecelik dönüşü yaparak kısa bir süreliğine sizin gerçekliğinize geçebilirler.

Bu yüzden siz gökyüzünde inanılmaz hızlarda giden uzay gemileri görürsünüz, sonra birden 90 derecelik bir dönüş yaparlar çünkü onlar sizinle aynı fiziksel sınırlamalara sahip değildir. Sonuçta, bir şeylerin gerçekleşmesi için biraz ayarlama gerekmektedir. Ayrıca size söylemeliyiz ki Solara’nın ilgilendiği bir konu var ve Solara’nın büyük bölümü bu konuda çok heyecanlı. Solara birçok yönden Dünya’ya çok benziyor. Bunlardan biri, gezegenin çok büyük olmasıdır. Ayrıca, onlar da sizin Dünya’da yaptığınız gibi kumdaki birçok çizgiyle kendilerini bölmüş durumdalar. İnsanların yaptığı şekilde savaşlar yapmadılar; aslında onlar pek savaşmadılar. Ancak, Dünya’da uzun yıllardır hep savaşlar oldu. Bu, başka şeylerin yanı sıra bir para kazanma yöntemi olarak da kullanıldı.

Solara’da Yeni Bir Uyum Vardır

Bunun ne kadar iyi çalıştığını görmek büyüleyicidir. Solara’nın enerjisi biraz daha huzurludur ve bu kısmen onların çok daha yakın olan kendi güneşlerinden aldıkları radyasyonla ilgilidir. Ayrıca, onların üç ayı vardır ve onlar çevrelerindeki kozmosla biraz daha yakın bağlantı içerisindedirler. Dolayısıyla onlar biraz daha huzurludur. Yine de farklılıklar vardır ve her zaman tartışmalar olmuştur. Solara’da da farklı ülkeler arasında zorluklar ve çekişmeler deneyimlenmiştir. Ancak, onlar Dünya’yı, uzayda dolaşan o küçük mavi yıldızı bulduklarında, birden kendi içlerinde birleştiler. Hepsi de bu inanılmaz keşfin içinde yer almak istedi ve bu, Solara’yı şaşırtıcı bir biçimde birleştiren bir gelişme oldu. Sanki hepsi de aynı hedef için yarışmak istedi. Yine de onlar bilgiyi paylaşıyorlar ve bunu izlemek gerçekten çok güzel.

Bu hangi ülkenin en büyük olduğunun belirleneceği veya bölgelerin kendilerine pay çıkaracakları bir yarış değildir. Onlar bilgiyi paylaşmaya ve Solara’da daha önce hiç görülmeyen bir uyum içinde birlikte çalışmaya başlıyorlar. Böylece, bu bizim için kesinlikle büyüleyici bir gelişmedir ve bizim bakış açımızdan çok büyük fırsatlar ortaya çıkarmaktadır. Onlar, sizin yaptığınıza benzer bir şekilde, beşinci boyutta kolektif bir titreşime geçme imkânına sahiptirler. Eğer sizinle bu bağlantıyı kurabilirlerse, sizin geçtiğiniz yoldan ve insanlık olarak bugün hala yaptığınız mücadelelerden çok şey öğrenecekler. Ayrıca, güzel bir bahçe şeklindeki bu gezegenin nasıl inanılmaz bir hızda ilerlediğini görmek de onlara çok şey öğretecek. Umuyoruz ki dengelerini yitirmeden insanlardan titreşimlerini nasıl çok hızlı bir şekilde yükselteceklerini de öğrenirler.

M Teorisi ve Dikey Matris

İşte bu meydan okumadır. Titreşimleri yükseltmenin iyi bir şey olmasına karşın, bu durum çoğu zaman insanların dengelerini yitirmelerine yol açar. Bu da çoğunlukla, ışık demirlenemediği için en sonunda patlayan bir hayal kırıklığına neden olur. Onlar çok heyecanlılar, Sevgili Varlıklar, çünkü onlar daha büyük boyutlar arasında gidip gelmeye başlıyorlar. Buna basitçe boyutluluğun üçüncü seviyesi diyeceğiz, çünkü sizin fizik kurallarınız henüz bununla ilgili bir kavrama sahip değildir. İnsanların bu konuyu anlamaya en fazla yaklaştıkları nokta M Teorisidir. Olan şey, onların bu 90 derecelik geçişi ve boyutlar arası—veya baloncuklar arası—geçişi gerçekleştirme yeteneğine sahip olmalarıdır. İnsanlar bunu yapmayı öğrendikleri zaman, yalnızca zaman yanılsamasına hâkim olmayı değil, boyutlar arasında geçiş yapmayı ve anında büyük mesafeleri kat etmeyi de öğrenecekler. Dünya gezegenine gelen birçok ziyaretçinin, hatta bazı ebeveyn ırkların yaptığı şey budur. Onlar sizin gezegeninizde bazı şeyler yapmayı ve hatta kısa süreler için fiziksel olarak sizin gezegeninize gelmeyi başarmışlardır.

Onlar ışık yıllarında seyahat etmezler. Bu iş bu şekilde yapılamaz. Onlar dikey matrisin içinde 90 derecelik dönüşlerle boyut değiştirirler. Teknik ilerleme açısından dünyanın Solara’nın ciddi şekilde önünde olmasına karşın, bu büyüleyici bir süreçtir. Onlar bir çözüm yolu ve kolektif olarak üzerinde çalışabilecekleri bir şey bulmuşlardır. Biz bunu beklentiyle izliyoruz çünkü onların motivasyonu uzayda süzülen bu küçük mavi baloncukla iletişime geçmek için ilk kez birlikte çalışmalarını sağlamıştır. Onların bunun ne olduğuyla ilgili en ufak bir fikirleri olmamasına karşın, burada yaşam olduğunu biliyorlar. Onlar yalnızca bunun kendilerine benzediğini umuyorlar ve gerçekten de öyledir. Bu büyüleyici bir noktadır çünkü dünya okulunun son günlerinde, ilk kez kapıları açmak ve büyük fayda sağlamak mümkün olabilecektir.

En Büyük Endişe

Akaşik kayıtlar yalnızca evrenin değil, aynı zamanda tüm boyutlarda ve çoklu evrenlerde var olan her şeyin kayıtlarını tutar. Dünyadaki hızlı değişiklikler nedeniyle siz birçokları tarafından takip edilecek bir tını oluşturdunuz. Kısa süre içinde dünya gezegeninin gerçekte neye benzediğini görmek ve buradaki güzelliği takdir etmek için sizi ziyarete gelecek bazı varlıklar olacaktır. Solara çok heyecanlıdır çünkü onlar bu geçişi yapmak için dikey matrisle çalışmanın bir yolunu buldular ve eğer bu mümkün olursa, düşündüğünüzden daha kısa bir süre içinde sizinle iletişim kurmaya başlayabilirler. Onlar şimdi endişeliler. Gelip de sizin dünyanızı değiştirmek istemiyorlar. Onlar gelip sizden bir şeyler öğrenmek istiyorlar. Onlar bunun zorlayıcı bir zaman olabileceğinin farkında oldukları için, şu anda diplomasi becerileriyle çalışıyorlar.

Dünyanın Öğretmenleri

Sizin teknolojik olarak bile onlardan önde olmanıza karşın, Dünya yakın zamana kadar teknolojik gelişmelerin çoğunu askeri amaçlara yöneltmiştir. Oysa Solara her zaman hayatı daha uyumlu ve sürdürülebilir bir şekilde kolaylaştırmayı hedeflemiştir. Onlar da bir sanayi devrimi geçirmiştir ama onlar daha yavaş ve gezegenleriyle daha uyumlu bir şekilde hareket ederler. Siz eğer kendinizi açarsanız, onlar size Dünya ile çalışmak için çok şey öğretebilirler. Bu sahip olabileceğiniz en güzel yaklaşımdır çünkü zamanla Dünyaya gelmek isteyebilecek pek çok varlık vardır. Şunu unutmayın ki Solaralı varlıkların kalpleri sonuna kadar açıktır, insanlara karşı bile. Onlar birbirlerine aynı sizin Lemurya günlerinde olduğunuz gibi sıkıca bağlıdırlar. Onlar size bu konunun bütünsel olarak nasıl işleyeceğine dair pratik örnekler sunabilirler. Umuyoruz ki bu boyutsal gerçeklikler açıldıkça, insanlar da bugün gördüğümüz bölünme ve ayrılığa odaklanmayı bırakırlar. Evet, bu bizim en büyük hayalimizdir. Tüm bu şeylerin olmaya başlaması, sizin dünyalı varlıklar, dünya gezegeninin gururlu varlıkları olarak bir araya gelmeniz ve gururunuzu birlik içinde taşımanız, bizim en büyük hayalimizdir. Biz sizin evrenin büyük öğretmenleri olarak yerinizi almanızı ve şu anda edindiğiniz deneyime sahip olmanızı arzu ediyoruz.

Bu gerçekten büyük bir olay, dolayısıyla işaretlere dikkat edin. İlk başta bir uzay gemisinin indiğine dair bir manşet görmeyeceksiniz. Hayır, bu olmayacak. Sevgili Varlıklar, ilk başta gerçekleşecek olan şey, onların birden boyutsal gerçekliğe girip çıkmayı başaracak olmalarıdır. Onların bedenleri bazı yönlerden sizinkine çok benzeyecek ama farklı bir tutum ve enerjiye sahip olacaklar. Her ne kadar sizinle konuşmak için sizin dillerinizi öğrenmeleri gerekecek olsa da, farklı bir iletişim yöntemi de sürdürecekler. Onlar sessizce gelmek ve öncelikle iletişime bile geçmeksizin, sadece gözlem yapmak için yumuşak bir giriş yapmak istiyorlar. Zamanla bu varlıkların kim olduğunu anlamaya başlayacaksınız ve önünüzde büyük fırsatlar olacak. Umuyoruz ki sonunda onlar da insanlara bu 90 derecelik dönüşü yapmayı öğretecekler. Bu durum, evrenin birçok bölgesinde bu bir tek basit deneyle başlayarak birliğe ulaşmak için inanılmaz bir fırsat olacak.

Olmak üzere olan şeylerle ilgili büyük hayallerimiz var ve çok heyecanlıyız. Dünya gezegeni bulunmuştur ve onunla iletişime geçilecektir. Diğer yandan onlar sizinle evrensel olarak bağlantıya geçmek için de farklı sinyaller ve iletişim yöntemleri kullanabilirler. Bu iletişim, sizinle paylaştıkları bazı evrensel diller aracılığıyla olacaktır. Bunu bazılarınız anlayacak, bazılarınız da anlamayacak. Önemli olan şey, bunu beyninizi kullanarak anlayamasanız da, kalbinizde hissetmeye başlayacak olmanız. En büyük insanlık ölçeğinde, büyük bir şeyin gerçekleşmekte olduğunu fark edeceksiniz. Biz bununla ilgili çok heyecanlıyız. Bunu, perdenin bu tarafından büyük coşkuyla sizlerle paylaşıyoruz. Bu güzel deneyin güneşe üçüncü uzaklıktaki gezegende, uzayda süzülen o inanılmaz güzellikteki mavi kürede oynanmasını izliyoruz. Bu yolculuğun keyfini çıkarın. Sevgili Varlıklar, buraya seçimle yerleştirildiğinizi bilin. Siz bu karışıma özel bir şey katmak için buradasınız ve siz yerinizi uzun zaman önce hak ettiniz. Sürüşün keyfini çıkarın. En büyük onurla sizden birbirinize saygıyla davranmanızı, her fırsatta birbirinizi desteklemenizi ve bu yeni oyunu birlikte iyi bir şekilde oynamanızı rica ediyoruz.

Espavo.

Grup

____________________________________

Evrimsel Sıçrama

Yuvadan Selamlar Sevgili Varlıklar,

Sizi bugün toplu bir şekilde selamlıyoruz. Sizinle olmak ve insanlığın sihirli bir şekilde ilerlediğini görmek bize büyük keyif veriyor. Bugün size toplu olarak bir mesaj vermek istiyoruz. Bu çok önemli olduğu için, bir kez daha bütün enerjilerimizi tek bir ses olarak bir araya getirmek istedik.

Evrimsel Sıçrama

Siz rüyadan çok sıra dışı bir şekilde uyanıyorsunuz. Bilin ki tüm gözler sizin üzerinizde çünkü bu daha önce hiçbir zaman bu şekilde olmamıştı. Bu bizim için de izlemesi çok heyecan verici bir durum. Gezegeninizin başlangıcında insanlık evrimleşmeye başladığında, bu bir özgür seçim oyunuydu. Aslında bu, tamamen özgür seçimle oynanan ilk oyundu. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı, burada oyunu belli bir çizgide tutacak en ufak bir kılavuz bile yoktu. Heyhat, bu noktada çok fazla tartışma çıktı. “Dikkatleri dağılmayacak mı? Rotadan saparak başka şeylere ve inançlara kapılmayacaklar mı?” dediler. Ama siz şimdi burada ilerliyor, rüyadan uyanıyor ve kendi fiziksel varlığınızda bile tüm gücünüzü elinize almaya başlıyorsunuz. Bunu izlemek müthiş bir şey… Sizinle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Şimdi izin verin, size biraz gelecek olan şeylerden söz edelim.

İnsanlık sihirli zamanlara adım atıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, gezegeninizde çok fazla değişiklik oluyor. Şu anda devam eden farklı süreçler var. Zaman ilerledikçe bunlar daha net ortaya çıkacak ama biz size sizin yolunuzdan söz etmek istiyoruz. Siz ilerledikçe, kendi fiziksel bedeniniz daha fazla yoğunluk kaybetmeye başlayacak olup bu hızlı bir evrimsel değişikliktir. İnsanlığın evrimine bir göz atarsanız, Kro-Magnon adamı ve Neandertal adamı gibi birçok farklı bölüm olduğunu göreceksiniz. Bunlara “kadın” değil de “adam” demiş olmanızı çok ilginç buluyoruz. Siz sanki bunları bir gecede olmuş gibi farklı seviyelere ayırıyorsunuz; aslında kozmik ölçekte öyle de olmuştur. Evrimsel aşamalar çok hızlı gerçekleşmiştir ve siz de şu anda yeni bir aşamanın kıyısındasınız.

Önümüzdeki 40 Yıl

Evet, bu aşama da çok farklı olacaktır çünkü bu sizin kendi varlığınızda daha fazla ışık taşımanızı sağlayacaktır. Ruhunuzun daha büyük bir bölümünü taşıyacak ve diğer ruhlarla iletişim kurma becerisine sahip olacaksınız. Bunu yapmak için içinden geçmeniz gereken birçok süreç olacak. Göz açıp kapayıncaya kadar olmuş gibi görünecek olsa da, aslında insanların bu yeni varoluş şekline uyum sağlamaları 40 yıl kadar sürecektir. Çoğunuz, biyo-ışıldamaya giriş sürecinden geçmeyi ve tüm o ışığı taşımayı başaracaksınız. Bir yandan, buradan ayrılıp o daha üst seviyeye geçmeden önce, bazı şeyleri mükemmelleştireceğiniz farklı süreçlerden de geçeceksiniz. Bu, en sonunda her şeyi değişik seviyelerde yoluna koymak için de bir fırsattır. Bunlardan bir tanesi, Dünya gezegeni ile olan etkileşiminizdir.

Daha önce ifade ettiğimiz gibi, güneşin kendisi de manyetizması ile nefes alıp vermektedir. O da aynı Dünya gezegeninin yaptığı gibi kendi manyetik döngülerinden geçmektedir. Daha yüksek bir ölçekte, güneşin içindeki manyetizma azalmaya başlamıştır. Güneşten yayılan manyetosfer, Dünya gezegenini çok uzun zamandır korumuştur. Dünya şimdiye kadar Güneş’in manyetosferinin gölgesinde yaşamıştır ama bu artık azalmaya başlıyor. Siz ayrıca kendi güneş döngülerinizi de deneyimleyeceksiniz çünkü çok yakında, güneşin maksimum dönemi yeniden başlayacak. Yaklaşık üç yıl içinde buna girdiğiniz zaman, düzenli şekilde güneş patlamalarını almaya başlayacaksınız. Güneş patlamalarının sürekli gelmesine karşın, bunların bazıları heyecan verici şekilde büyük olacak ve aslında bunlar kütlesel olarak gelecekler. Güneşin manyetizması ve Dünya gezegeninin manyetizması azalırken, bu durum Dünyanın uzaydan daha fazla ışınım ve enerji yüklemesi alacak şekilde açılmasını sağlayabilir.

Dünyadaki Uyum

Göreceğiniz güzel şeylerden biri, sizin kuzey ışıkları dediğiniz, gökteki muhteşem ışıklardır. Manyetizma sizin iyonosferinize çarptığı zaman, ışık saçar ve gökteki bu sihirli ışık danslarını oluşturur. Bunlar şimdiye kadar çoğunlukla Kuzey Sibirya, Aleut Adaları ve Alaska gibi kuzey bölgelerinde görülmüştür. Işıklar yakında güneye inecek ve siz bunları birçok farklı yerde görmeye başlayacaksınız. Bunlar, bu olayların gerçekleştiğinin işaretleri olacak. Diğer yandan, Dünya gezegeni kendi manyetosferiyle mücadele etmektedir. Siz bunu, hali hazırda Hawaii’de patlayan yanardağ gibi, volkanik ve sismik faaliyetlerin artışıyla görüyorsunuz.

Biz, sizin kendi çalışmalarınızda ve meditasyonlarınızda, Dünya ile uyum içinde çalışarak volkanik faaliyetleri sakinleştirmeye odaklanacağınızı umuyoruz. Sizin Dünya gezegeni üzerindeki etkiniz, hayal edebileceğinizin çok ötesindedir. Evet, Dünya ile uyum içinde çalışmak için oluşturduğunuz kurallar ve suya karışan kirletici maddelerin azaltılması için dünyanın farklı yerlerinde çıkardığınız yasalar… Bunların birçoğu, insanlığı ve insanlığın evrimini ciddi şekilde etkilemiştir. Bu kirletici maddelerin bazıları, nesillerdir süren hastalık ve arazlara yol açmıştır. Bunun kısmen değiştiğini görmeye başlayacaksınız ama aynı zamanda fiziksel bedenin içinde de birçok değişikliğin gerçekleştiğini göreceksiniz. Dünya daha da fazla ısınmaya başlarken, fırtınaların da arttığını göreceksiniz ve bu yıl muhtemelen yüksek şiddette birkaç fırtına deneyimleyeceksiniz. Özetlemek gerekirse, bu sizin bu durumu değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Tek tek veya birlikte, Dünya gezegeninde olumlu bir fark yaratmaya niyet edeceğiniz küçük gruplar halinde olsa bile bir araya geldiğinizde, büyük bir etki yaratabilirsiniz. Bu şimdi her zamankinden daha geçerlidir. Şu andan itibaren, yaklaşık üç yıl sonra o güneş patlamalarının gelmeye başlayacağı zamana kadar, yaratacağınız etki sanki bir bonus almışsınız gibi katlanacaktır. Dünya ile uyum içinde olmak için bağlanan her kalp, eskisine göre 10 kat fazla hissedilecektir. Dolayısıyla Sevgili Varlıklar, bunlar sizin sihrinizi Dünya gezegeni ile uyum içinde ateşlemeniz için kritik zamanlardır. Her ne yapabilirseniz, ister yeni yasaların çıkarılmasına katkıda bulunun, isterseniz sadece kendi kendinize bu durumun farkında olun, tüm insanlığın zihniyetini değiştirmek için farklı konularda uyumu bulmak için çalışın.

Dünyanın kendisi de aynı sizin gibi hisseden, nefes alan canlı bir varlık olduğu için, o da sizin gibi hislere sahiptir. Onun çok büyük olmasına ve farklı aşamalardan geçmesine karşın, o Dünya üzerindeki yaşam formlarına sizin düşündüğünüzden çok daha fazla önem vermektedir. Dünya üzerinde çok iyi yaşam formları var olmuştur. İnsanlık ise kendi faaliyetleriyle bilinçsizce, Dünya üzerindeki yaşam formlarının %90’ının yok olmasına neden olmuştur. Dolayısıyla bu durumu idrak etmek, sizin yaşamın bir sonraki aşamasında gerekli olan uyumda ustalaşmanızı sağlayacaktır. Siz burada bulunduğunuz zaman dilimleri içinde bunun tamamını tersine çevirmeyeceksiniz ama bununla uyumlanmak, bunun farkına varmak, yalnızca dünya ile değil, aynı zamanda birbirinizle de nasıl uyumlanacağınızı fark etmek, depremlerin, volkanik faaliyetlerin, fırtınaların ve okyanusların yükselişinin insanların kendilerini ayarlayabileceği daha rahat bir seviyeye düşürülmesini sağlayabilir.

Dünyanın Evriminde Bir Sonraki Aşama

Bunlar, Dünyanın bu değişimden geçtiği çok güzel zamanlardır. Lütfen şunu anlayın, Dünya ölmüyor, sadece bir değişim döngüsünün içinden geçiyor. Daha önce de birçok döngüden geçmişti ve bundan sonra da birçok döngü olacak. Dünya Ana insanlığa olduğu kadar, küçük böceklere, hatta yalnızca mikroskopla görebileceğiniz mikroplara kadar, tüm yaşam formlarına çok önem veriyor. Bunların hepsi de Dünyanın varlıklarıdır ve Dünya Ana bunların hepsine büyük önem veriyor. Eğer bunlar bir üst titreşimsel seviyeye geçebilirlerse, Dünya Ananın hayalleri de gerçekleşmiş olacaktır ve siz onunla uyum içinde olduğunuzda, o bunların gerçekleşmesine yardım eder. Şu an, Dünya gezegeninde bıraktığınız her türlü etkiye dikkat etme zamanıdır.

Kaynakları daha verimli, gezegene daha az etkiyle kullanmanın bir yolu var mı? Burada büyük değişikliği sağlayacak olan şeyler bunlardır. Sevgili Varlıklar, size söylemeliyiz ki siz bu konuda destek de alacaksınız çünkü siz bu çoklu evrende yalnız değilsiniz. Asla yalnız olmadınız. Kendi gerçekliğinize ait diğer boyutların yanı sıra, aynı sizinki gibi baloncuklarda yaşayan birçok varlık var. Onların bazıları, 90 derecelik dönüşleri yaparak dikey matris içerisinde boyut değiştirmeyi öğrenmiş oldukları için, bir anda sizin dünyanızda ortaya çıkabilirler. Bunların birçoğu teknolojik olarak gelişmiş olsa da, sizin ihtiyacınız olan şey fikirlerdir. Onlar gelip sizin gezegeninizi mi kurtaracaklar? Hayır, onlar size Dünya ile nasıl uyum içinde olabileceğinizle ilgili fikirler verecekler.

Onlar size enerji verecek ve sizin aracılığınızla kanal mesajları aktaracaklar, çünkü bu insanlara bağlıdır. Siz özgür seçim gezegenindesiniz, bu nedenle onlar buraya gelip bir şeyler yapmayacaklar. Onlar sadece fikir ve ilham verecekler. Dünya Ana ile uyum içinde olmakla ilgili olasılıklar sunacaklar. Bunları uygularsanız, kim olursanız olun ve ne düşünürseniz düşünün, bu büyük bir fark yaratabilir. Şunu anlamalısınız ki eğer bir şekilde bir fark yaratamayacak olsaydınız, onlar size bu fikirleri vermezlerdi. Sevgili Varlıklar, sesinizi yükseltin, bir adım öne çıkın ve bu zamanlarda yapabileceğiniz her şekilde yerinizi alın. Önümüzdeki üç yıl özellikle kritiktir çünkü onlar, tüm insanlığın daha düşük yoğunluk taşıyacağı bu bir sonraki seviyeye yükselmesine yardım edecekler.

Gençleşme

Hayır, aynı fiziksel bedenlerde olmanız gerekmeyecek. Siz bu yoğunluğu kaybeder ve daha yüksek varlıklara dönüşürken söz etmek istediğimiz bir konu daha var. Dört gözle bekleyeceğiniz şey gençleşmedir. Zaten terk etmekte olduğunuz ve fiziksel olarak yoğun olan bu bedeni neden gençleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Buna üstatlık denir, Sevgili Varlıklar. Birçok konuda ustalaşma fırsatına sahipsiniz ve bunlardan biri insan deneyimidir. Birçoğunuz, yalnızca dünya ile değil aynı zamanda yoğun fiziksel bedeninizle çalışma konusunda da fikirler almaya başlayacaksınız. Bunlar birbiriyle bağlantılıdır, Sevgili Varlıklar. Birçok yeni kavram ortaya çıkarken, bu konunun farklı şekillerde nasıl ele alınabileceğiyle ilgili olarak da yeni fikirler olacaktır. Bunların bazıları diğer zaman ve uzay boyutlarından getirilecek, bazıları da sizler tarafından sihirli bir şekilde kanal mesajlarıyla alınacaktır. Bunun çok basit ve kolay olduğunu keşfedeceksiniz. Neden daha önce düşünmemiştik? Belki de size verilmiştir. Bu fırsatları arayın çünkü çok yakın bir gelecekte bunlardan çok fazla göreceksiniz.

Siz gençleşmenin yaşlanma sürecinin tersi olduğuna inanırsınız. Ama bu gençliğinize dönmekten veya zamanı tersine çevirmekten daha fazlasını içerir. Bu aslında bizzat yoğun fiziksel bedenin kendisiyle kurulan bir uyumdur. Yoğun fiziksel beden Dünya gezegenine ait olduğu için, gençleşmeyi de Dünya ile uyum sağlar. Bu uyum, Dünya gezegenindeki etkiniz hakkında bilinçlenerek geliştirmenizi istediğimiz uyumla aynı türde bir uyumdur. Tüm bunlar, sizi daha yüksek titreşim ve varoluş seviyelerine adım atmaya hazırlayan şeylerdir. Sevgili Varlıklar, bu daha önce hiç yapılmadığı için, biz bunun olmasını heyecanla bekliyoruz.

İnsanlar hali hazırda daha önce hiç atılmamış adımları atmış durumdadırlar ve siz şimdi daha da büyük sıçramalara hazırlanıyorsunuz. Bununla nasıl başa çıkacağınızı, nasıl çalışacağınızı ve çevrenizdeki dünyada sihri nasıl yaratacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz. Gençleşme süreci Dünyada yeni değildir. Siz bunu daha önce yapmıştınız. Dünyada en az 300 yaşına kadar yaşayabildiğiniz pek çok zaman olmuştur ve eğer fiziksel bedene bakarsanız, zaten bunun için tasarlanmış olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla, sizi yaşlandıran süreç nedir? Bunun bir kısmı inanç sistemlerinizle, beyninize ve bedeninize verdiğiniz enerjiyle ilgilidir: “… kadar süre yaşayacağım.” Bu çok basit görünse de, sizin anlayabildiğinizden çok daha derindir ve işin anahtarı bu inanç sistemini değiştirmektir. Bir zamanlar ortalama insan ömrü 300 yıl civarındaydı, hatta insanların 900 yaşına kadar yaşadığı dönemler bile olmuştu.

Bir kayanın 900 yıl dayanması sizi şaşırtmaz ama yoğun fiziksel beden söz konusu olduğunda bunu hayret verici bulursunuz; oysa kaya da dünyaya aittir. Şimdi bu konuyla ilgili olarak yeni şekillerde düşünmeye başlamanız için birçok fırsat ortaya çıkmaktadır. Gençleşme konusunu keşfetmeniz ve bunun üzerinde farklı bir seviyede çalışmanız için size yardım edeceğiz. Bu çok heyecan verici ve hiç olmadığı kadar olasıdır çünkü insanlık beşinci boyuta adım atmıştır.

Birçok sefer insanlığın hali hazırda beşinci boyuta geçtiğini söylemiştik. Ama bu sizin beşinci boyuta veya onu kullanmaya alışık olduğunuz anlamına gelmiyor. Öyle veya böyle, çoğu varlık hala beşinci boyutun içinde üçüncü boyut gerçekliğini kullanıyor. Büyük yaratım fırsatlarına sahipsiniz ve birçoğunuz beşinci boyutun içinde üçüncü boyut gerçekliğini yaratıyorsunuz. Bazılarınız çakılıp kalmış gibi veya işler eskisi gibi yürümüyormuş gibi hissediyor. Ama siz şimdi beşinci boyut gerçekliğinin içindesiniz ve bunu yeni şekillerde demirlemeye başlayacaksınız, bu da size yeni fırsatlar getirecek. Bu yeni gerçeklik sizin bilinçli bir şekilde daha yüksek varlıklar olmaya, bir başka deyişle daha yüksek bir var oluşa adım atmanızı sağlayacak. Daha önceleri varlıkların bunu deneyimleyebilmeleri için önce Yuvaya dönmeleri gerekiyordu. Bir oyun sona erdiği zaman, kitlesel bir yok oluş meydana gelirdi. Herkes Yuvaya döner, daha sonra daha yüksek varlıklar olarak bedenlenir ve başka bir yerde yeni bir oyun başlatırlardı. Bunun yerine siz şimdi Dünyadayken bunu gerçekleştirme fırsatına sahipsiniz. Bu yenidir ve biz gezegeninizle inanılmaz şekilde gurur duyuyoruz.

Dünya ilk özgür seçim gezegenidir; şimdi bu oyunu taklit etmeye başlayan pek çok yer var. Dolayısıyla bu yardımı ve yeni fikirleri bekleyin. Bunu kabul etmek için kanallarınızı açın ve enerjiyi demirleyin. Yalnızca kendi varlığınızla değil, aynı zamanda Dünyayla ve çevrenizdeki insanlarla da yaratabileceğiniz her türlü uyumu arayın. Sevgili Varlıklar bunlar daha önce hayalini bile kurmadığınız kadar büyük bir fark yaratabileceğiniz zamanlardır, özellikle önümüzdeki üç yıl süresince. Size söylemeliyiz ki emin ellerdesiniz çünkü E Ailesi buradadır. Biz şu anda onların çoğuna hitaben konuşuyoruz ve yakında birçoğu daha rüyadan uyanacak. Hali hazırda Dünyada olmalarına karşın bazıları henüz uygun yaşta değil veya gerçek potansiyellerine uyanmadılar. Aslında bunlar, çoğunuzun da olduğu gibi geçiş uzmanlarıdır. Yapmanız gereken tek şey hatırlamaktır.

Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyoruz. Şimdi sizden üç küçük hatırlatmayla ayrılıyoruz. Birbirinize saygıyla davranın. Birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Yuvadan Espavo.

Grup

Espavo, eski Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için Teşekkür Ederim” anlamına gelen bir selamlaşma sözüdür.

____________________________________________

Kalpleri Birleştirmek

Programlı Bakım

Barbara Rother

Bir süre önce Steve ve ben arabamızdan gelen tuhaf bir ses duyduk. Homurtu gibi bir sesti, sanki sevgili arabamız kendini iyi hissetmiyordu. Oğullarımızdan bir tanesi, San Diego, Kaliforniya’da kendi işyerini işleten çok yetkin bir araba tamircisidir. O bize insanların araçlarında bir sorun olduğunda çıkan sesleri nasıl tarif ettiklerini anlatır. Ben de farklı değilim. Onu aradım ve arabamın imdat çağırısını taklit etmeye çalıştım. Yaptığım taklide güldü ve bana arabayı bizim oradaki tamirciye götürmemi söyledi. Zaten periyodik bakım zamanının da gelmiş olduğunu fark ettim, böylece tamirciden bir randevu aldım. Şansıma arabamda ciddi bir sorun yoktu. İşyerinin sahibi, “Keşke herkes periyodik bakımlar konusunda sizin kadar titiz davransa,” dedi. Arabanın ihtiyaçlarına dikkat etmek, arabayı uzun süre kullanabilmemizi sağlar.

Gelecekte ortaya çıkabilecek bir soruna karşı yapılacak en iyi şey, onun ortaya çıkmasına engel olmaktır. Bu konu arabalarımız için olduğu kadar, evlerimiz, kendi bedenlerimiz, zihinsel ve ruhsal sağlığımız için de geçerli. İşlerin yolunda gidip gitmediğini kontrol ettiğimizde, sorunları önleyebiliriz. Tabii yaşamlarımız bu kadar hareketli ve yoğun olduğunda bu tavsiyeye uymak o kadar kolay değil. Randevuları erteliyoruz. “Yapmalıyımlar” “Bir ara yaparıma” dönüşüyor. Şimdi hayatınızın her alanı için gerekli bakımları programlama zamanı.

Bizim bedenlerimiz, ruhlarımızın kullandığı araçlardır. Beden, zihin ve ruhu sağlıklı bir dengede tutmak çok önemlidir. Hepimiz biliyoruz ki sağlıklı şeyler yemeli ve egzersiz yapmalıyız. Yalnızca hasta hissettiğimizde değil, düzenli kontroller için de doktora gitmek çok önemlidir. Bu alanda ben de kötü bir alışkanlığa sahibim, sürekli erteliyorum. Çoğunuz bilir, altı yıl önce çok hasta oldum ve neredeyse ölüyordum. Bana yaşamamın bir mucize olduğu söylendi ve ben de bu muhteşem hayatı yaşadığım her gün şükrediyorum. O dönemde pek çok doktorla bir araya geldim. Sonrasında ise iki yıl süreyle doktor ziyaretlerini hep erteledim. Bana tekrar hasta olduğumun söylenmesinden korkuyordum. Steve ve ailenin diğer üyeleri korkularımdan kurtulmam için bana doktora gitmem konusunda baskı yaptılar. İstemeyerek de olsa gittim. Sağlığımla ilgili tüm sonuçlar olumlu çıktığında, son derece güçlü ve keyifli hissettim. O zaman, bu korku nedeniyle kendi mutluluğumu engellediğimi anladım.

Fiziksel varlığımla iletişime geçmek, beni zihinsel durumumu da gözden geçirmek için cesaretlendirdi. Steve ve ben Espavo ile yaptığımız işler sayesinde sürekli gelişiyoruz ama sadece bana ait bir şeye ihtiyacım olduğunu hissettim. Bir haber programında Transandantal Meditasyonla ilgili bir haber gördüm. Bu bir farkındalık anıydı. İç sesim bana bu alanla ilgili daha fazla şey öğrenmemi söyledi. Bir kursa katılarak zihnimin yeni seviyelerini keşfettim ve kaybettiğim o derin huzuru buldum.

Bu benim ruhsal yolumda yeniden büyümemi sağladı. Şimdi kendimin ve bunun daha derin bir seviyede ne anlama geldiğinin daha fazla farkındayım. Gerçekleri aradığımı hissediyorum ve bunları öğrenmek beni çok heyecanlandırıyor. Biliyorum ki bu benim hem kişisel olarak hem de yaptığım işte gelişmemi sağlayacak. Beni merkezleyen ruhsal çalışmalara devam edeceğim.

Bedenim, zihnim ve ruhum için yaptığım programlı bakım çalışmaları, beni hem kendimle hem de çevremdeki her şeyle uyum içinde tutuyor.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Espavo, Kişisel Güçlenme aracılığıyla Işığın yayılması için çalışan, kâr amacı gütmeyen, farkındalığa sahip bir şirkettir.

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2018
Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.
Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!