Ocak 2018

Dengeleyici Bir Dalga

Yuvadan selamlar. Ben Kalbin Bilginiyim.

Bugün, önümüzdeki birkaç ayda gezegeninizde gerçekleşecek olan bazı ilginç şeyleri size aktarmak üzere buradayım. Ortaya çıkan fırsatlar olacak ve birçok kişi daha önce direnç buldukları yerlerde açılımlar görecek. Şu anda bir dönüşüm gerçekleşiyor ve insanlar geliştikçe yeni uyumlanmalar açılıyor. Sevgili Varlıklar, sizler bu noktaya varmak için büyük değişiklikler deneyimlemek zorunda kaldınız. Bunu yapmanın kolay bir yolu yoktu ama siz bunu başardınız ve şimdi bir sonraki seviyeye geçmeye hazırsınız. Bu yeni açılımlardan geçip geçmemenin sizin seçiminize bağlı olduğunu da göreceksiniz. Bu fırsatlar tümüyle sizindir ve kendi enerjinizle bunların içinden geçebilirsiniz. Enerji, Dünya gezegeninin kendisini değiştirirken, sizinle bu konuda biraz daha fazla bilgi paylaşmak istiyoruz.

Zamanın İçinde İtilmek

Siz bir süre önce zamanın içine itilmiştiniz. Şimdi dünya o itilmenin diğer tarafına doğru yaklaşıyor. O zaman olan şey iki nötron yıldızının çarpışmasıydı ve bunlar Einstein’ın uzun yıllar önce öngördüğü bir enerji dalgası yolladı. O dalga Dünya gezegenini kuvvetli bir şekilde yaladı ve sizin zamanınızı dönüştürmeye başladı çünkü yerçekimi ve zaman arasında bir ilişki vardır. Herkes ayaklarının altından halı çekiliyormuş gibi hissetti ve bu bir panik dalgası yarattı. Bu hisler birçok kişinin aşırı tepki vermesine ve normalde yapmayacakları şekilde hareket etmelerine neden oldu, bu da bugün hala sürmekte olan bir ayrılık bilincine yol açtı. Tüm bu süreç, suyun içinde ilerleyen bir teknenin inanılmaz büyük dalgalar yayması gibiydi ki bunlar hala sizin dünyanızda yayılmaya devam ediyor. Ancak size söylemeliyiz ki yakın zamanda bütün teleskoplarınızın Dünyanın üç mil açığından esneyerek geçen bir asteroide kilitlendikleri bir anda heyecan verici bir şey oldu. Yakın tarihte bu kadar büyük bir kütle Dünyaya bu kadar yaklaşmamıştı. Dünyaya olan yakınlığı nedeniyle, 2015’in sonlarında başlayan esas büyük yerçekimi dalgasını etkisiz hale getiren diğer bir küçük dalga getirdi. İnsanların ve Dünyanın, yerçekimi değişikliklerine karşı şu anda bilinenden çok daha yüksek bir hassasiyeti vardır. Akıntı, kalplerin birleşmesi için fırsatlarla geri dönecektir. İnsanlar birlik bilincine doğru bakmaya başlayacaklar ve farklı oldukları yönler yerine benzer oldukları yönleri görecekler.

Bu, gezegeninizde birçok kapıyı ve kalbi açmaya başlayacak ama bunu alıp almamak yine de size kalmış bir şey. Sevgili Varlıklar unutmayın ki insanlar bir düzen kurduklarında, aldıkları kararlara ve hareketlerine gerekçeler bularak buna sıkıca tutunma eğilimi gösterirler. Hepinizden kendi içinizin derinliklerine bakmanızı istiyoruz. Ne şekilde kalplerinizi açıp bir olayın farklı yönlerini görebilirsiniz? Gerçek beşinci boyutta, daha önce kullanmadığınız birçok duyunuzu nasıl kullanacaksınız?

Evrendeki Tüm Gözler Dünyanın Üzerinde

2012 yılında Dünya beşinci boyuta tam olarak adım attı, ancak bu sizin üçüncü boyuta ait davranış biçimlerini kaybettiğiniz anlamına gelmiyor. Beşinci boyutun içinde hala üçüncü boyuta ait nitelikleri kullanmaya çalışan çok kişi var, bu da ayrılık dalgasının gereğinden daha uzun kalmasına neden oluyor. Dünya gezegenini vuran sadece kenardan geçmekte olan basit bir asteroid ya da yerçekimi dalgası değildi. Aynı anda olmakta olan, hepsi birlikte insanlığın bir sonraki adımı atmasına yardımcı olmak için çalışan birçok şey vardı. Şimdi bu ilerleme halindedir, dolayısıyla sizden bunu kutlamanızı ve değişime enerjinizi katmanızı istiyoruz. Bir süredir yapmayı başaramadığınız bir şekilde birlik bilincine dönme fırsatını kutlayın. Siz enerjinizi kattığınız zaman, fırsatlara kapıyı açık tutan bir kapı durdurucusu etkisi yapacaktır. Şimdi uyanma ve kendi rolünüzü oynama zamanı. Oldukça uzun bir süredir ilk kez rüzgârı arkanızda hissedeceksiniz. Bunu arayın, kullanın ve kendi gerçeğinize adım atın. Bunu, diğerlerinin de kendi gerçeklerini dile getirme olanağı bulacakları bir şekilde yaptığınızda, yepyeni bir beşinci boyut güçlendirme dalgası başlatmış olacaksınız.

Sevgili Varlıklar, şu anda evrendeki tüm gözler Dünya gezegeninin üzerinde çünkü muhteşem bir şey oldu. Siz evrende hiçbir zaman teknolojik olarak en gelişmiş gezegen olmadınız. Sizden teknik olarak çok daha ileri birçok varlık vardır. Ancak, siz önceden belirlenmiş bir yönü veya sonucu olmayan tek özgür seçim gezegenisiniz. Siz kelimenin tam anlamıyla kendi içinizde seçimler yaparak bu deneyimlerden geçmek zorundaydınız ve işin muhteşem yanı şudur ki siz bütün evrendeki tüm oyunların daha ilerisine gittiniz. Sevgili Varlıklar size söylemeliyiz ki evrendeki hiçbir oyun, insanlığın yaptığı şekilde kolektif boyutsal gerçekliği yükseltmemiştir.

Tüm bu damgaları elde etmek için üçüncü boyuttan hareket ederek dördüncü boyutun içinden geçmeyi başarmak ve beşinci boyuta ayaklarını sıkıca basmak, muhteşem ve beklenmeyen bir şeydir. Siz hala tüm bu farklı niteliklerin nasıl çalıştığını keşfediyorsunuz. Fizik bile beşinci boyutta üçüncü veya dördüncü boyutlara göre farklı çalışıyor. Dördüncü boyutta çok fazla zaman geçirmemenize karşın, yükselmeniz için gerekli olan damgaların çoğunu elde ettiniz. Bu kolektif boyutsal yükseliş daha önce hiçbir yerde olmamıştı; tam şu anda evrendeki bütün gözler Dünya gezegeninin üzerinde ve insanlık evrim çizgisinde ilerliyor. Bizim her biriniz için en büyük hayalimiz ışık bedenlerinize geçmeniz, önce ruhunuzu, sonra insanlığınızı tanımanızdır. Bunu yapmak için kalbinizin derinliklerine inmeniz ve hem kendinizi, hem de çevrenizdeki her şeyi farklı bir ışığın altında değerlendirmeniz gereklidir. Bunlara farklı bir bakış açısından bakacak, üçüncü boyutta sahip olduğunuz bozuk görüşle değil de, Yuvadan gelen gerçek halleriyle görme fırsatına sahip olacaksınız.

Sevgili Varlıklar, fiziksel bedenleriniz bile değişmektedir. Yeni niteliklere ve duyulara sahip olmaya başlayacaksınız. Biz size her zaman beş değil, sekize yakın duyunuz olduğunu söyledik. Sizin çakralar dışında enerjiyi fiziksel bedeninizin içine nasıl aldığınız ve burada nasıl hareket ettirdiğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok. Bunu nasıl fark edip kullanabileceğinizi öğrenmeye başlayacaksınız çünkü içinizde nasıl daha fazla ışık taşıyabileceğinizi öğreneceksiniz. Kendi görüşünüz bile değişmektedir. Görünür ışık, elektromanyetik spektrumun yalnızca çok küçük bir bölümüdür ve siz daha geniş aralıklarda görebilmeye başlayacaksınız. Birçok insan artık boyutlar arası sesleri de duymaya başlıyor ve bazıları duydukları seslerden dolayı oldukça endişeli. Diğer boyutlardaki gerçekliklerinize doğru bir çekim hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu üçüncü, dördüncü ve beşinci boyutun toplu boyutsallığı değil, aynı anda on bir farklı deneyim yaşamakta olan insanların çok boyutluluğudur. Bu boyutlar, manyetik enerji duvarlarıyla ayrılmıştır ve şu anda olan şey, sizin bu duvarların ötesini hissedebilmeye başlamanızdır. Bu duvarlar yok olmaya başlarken, kalbin çekimi bu duvarlardan inanılmaz hızlarla geçiyor ve birçok fırsat ortaya çıkıyor.

Ayrılığın Bitmesi

Sevgili Varlıklar şunu anlayın ki siz kusurluluk gezegeninde yaşıyorsunuz, dolayısıyla siz on bir boyutun tamamında kusursuzluğunuzu saklamak zorunda kalmıştınız. Bu ayrılık size bir insanmış gibi davranma, birbirinizden ayrıymış gibi yapma fırsatını verdi. İnsanlar bu duvarların eridiğini hisseder ve diğerleriyle olan bağlantıları güçlenirken, bu çok fazla korkuya neden oluyor çünkü insanlar kendi kimliklerini ve benzersizliklerini kaybediyormuş gibi hissediyorlar. Bu birçok kişinin, aynı üçüncü boyutta yaptığı şekilde kendi gerçeğine tutunmaya çalışırken, gürültülü bir şekilde davranmasına neden oluyor.

Sabırlı olun, Sevgili Varlıklar. Doğru veya yanlış diye bir şey olmadığını bilin çünkü bu evrim sizi birçoğunuzun gitmek istediği ışık bedene taşıyacak. Bu bir yargıyla ilgili değil; bu fazla yavaş olanları veya bir sonraki seviyeye yükselmek için yeterince iyi olmayanları geride bırakmakla ilgili değil. Herkes bu fırsata sahip olacak, ancak bazıları geride kalmayı ve sadece ilerlememeyi seçecek. Onları yargılamayın ve bilin ki onlar da sizin bir parçanızdır ve bir sonraki boyutsal gerçekliğe açılmak için gerekli olan merdivenin oluşturulmasına yardımcı olurlar. Sevgili Varlıklar, siz beşinci boyuta geçmeyi başardınız. Şimdi sizden üçüncü boyuttan getirdiğiniz, bazen tüm insanların ilerlemesine engel olan parçaları tamamen bırakmanızı istiyoruz.

Güçlendirilmiş bir Toplum Yaratmak

İnanç sistemleri zayıflayarak yerini bireysel inançlara bırakacaktır. Olayları doğru veya yanlış, yukarı veya aşağı, iyi veya kötü ve sevgi veya korku şeklinde yargılayarak bakmak yerine ayırt etme gücünüzü kullanmaya başlayın. Tam şu anda başka bir şeyi kötü olarak yargılamadan, sizin için ne uygunsa onu alın. Her şeyin içinde iyiyi arayın. Birbirinizin içindeki ışığı yansıtın çünkü siz birbirinizi böyle güçlendirirsiniz Sevgili Varlıklar. Çevrenizdeki insanları güçlendirdikçe, birden kendinizi güçlenmiş bir toplum içinde bulursunuz. Sanki hepinizin kalplerinizin açık olduğu ve birbirinizle bağlantıda olduğunuz eski Mu günlerinde çalışıyormuş gibi olursunuz. Şu anda gezegende bu müthiş empati fırsatını taşıyan çok kişi vardır. Büyük sayıda empat buradadır. Birçoğunuz saklanmaktaydınız ve bu çok anlaşılabilir bir şeydir çünkü bu kadar düşük titreşimli bir gezegende bu kadar yüksek titreşimle var olmak çok zordur. Gerçekten de her şeyi kendi içine çeken bu yüksek titreşimdir ve siz şu anda Yuvaya dönünceye kadar bilemeyeceğiniz büyük bir fark yarattınız. Sizinle inanılmaz şekilde gurur duyuyoruz. Gelmekte olan şeyi bekleyin, Sevgili Varlıklar çünkü olmakta olan şeyde üzüntü yoktur. Tekrar söylüyoruz, gelmekte olan şeyi görene kadar bekleyin.

Siz daha önce hiçbir yerde atılmamış adımlar atarak daha yüksek bir titreşime açılan yola girmeye hak kazandınız. Evrende oynanmakta olan sizinki gibi oyunların sayısı, sayma sistemlerinizde mevcut olan sayılardan daha fazladır. Bunu düşündüğünüz zaman, neden bu kadar onurlandırıldığınızı belki anlayabilirsiniz. Siz ileri doğru adım atıyorsunuz. Evet, bu bazen zor ve acılıdır. Bazen, herkesi uyandırmak ve oraya yönlendirmek için sert bir gezegende yaşamanız gerektiği anlamına gelir, yine de hiçbir zaman hepiniz aynı şeylere inanmayacaksınız. Yuvaya giden bir milyon yol vardır Sevgili Varlıklar, dolayısıyla sadece bir inanç sisteminin ya da yalnızca tek bir inanç sisteminin sizi oraya götüreceğini düşünmeyin. Sadece birlik bilincine yönelenler deneyiminizin içindeki en büyük farkı yaratacaklar. Sizden birbirinizi koşulsuz bir biçimde sevmenizi istiyoruz. Hangi tarafta olduğunuzu düşünürseniz düşünün, gerçekte hepiniz bunun içinde birliktesiniz. Yeni ışığa doğru adım atın ve Dünya gezegeninde E Ailesindeki yerinizi alın çünkü şimdi olay güçlendirmeyle ilgilidir. Mümkün olan her şekilde çevrenizdekileri güçlendirmenin yollarını bulun. Ayağa kalkma ve saklandığınız yerden çıkma cesareti gösterin çünkü şimdi aynı zamanda sesinizi duyurma zamanıdır. Bu kimin en yüksek sesle bağıracağıyla değil, kimlerin sizin çevrenizdekilerle en yüksek uyum içinde olabileceğiyle ilgilidir. Siz uzun bir yol kat ettiniz Sevgili Varlıklar ve bazılarınızın ruhları biraz yorgun. Çok sıkı çalıştınız ve bu özgür seçim gezegenindeki büyük deneye çok fazla yatırım yaptınız. Bilin ki siz artık tek özgür seçim gezegeni değilsiniz, zira tam şu anda burada olmakta olan mucizeleri kopyalamaya başlamış olan başka gezegenler de vardır. Siz oyunu hali hazırda kazanmış durumdasınız ve bu çok güzel bir şey.

Her fırsatta bu yolculuğun keyfini çıkarın, içinizdeki ışığı bulun ve onu dışarı yansıtın. Anlamanıza yardımcı olması için o ışığı dışarı çıkarın ve öncelikle ruh olduğunuza güvenin. Siz burada olma hakkını kazandınız ve sizinle inanılmaz bir şekilde gurur duyuyoruz Sevgili Varlıklar. Bu güzel manyetik enerji dalgasını alın ve onun sizin kalbinizi uyandırarak en yükseklere taşımasına izin verin. Her şeyin ötesinde çok sevildiğinizi bilin. Bu şekilde sizi en büyük onurla selamlıyorum ve sizden sadece birbirinize en büyük saygıyla davranmanızı rica ediyorum. Bulduğunuz her fırsatta birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Ben Kalbin Bilginiyim.

____________________________________

Amor’un Bir İşi Oluyor

Merhaba Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Bugün sizlerle Amor’un bir sonraki öyküsünü paylaşmak üzere buradayım. Bu çok güzel bir bağlantıydı ve o bunu açıkça üçüncü boyut gerçekliğinde yaşamış olmasına karşın, birinci boyuta ait birlik bilincinin nitelikleriyle çalışıyordu. Bugün sizi o birliğe götürecek ve Lemurya’daki hayatının bir sonraki aşamasına girmekte olan Amor’u görmenize yardımcı olacağız. Bugün Amor’u amacını ararken görüyoruz. O birçok çalışma yapmış ve fikir almak için birçok insanla görüşmüştü. Amor, sizin bugün Mu hükumeti diyeceğiniz yerde yüksek bir pozisyonda olan babasına gitti. Lemurya hükumeti, sizin bugün deneyimlediğiniz şeyden oldukça farklıydı. Hükumet görevlileri dünya liderleri değil, sadece memurlardı ve belirli görevleriyle takip ettikleri adetler vardı. Hükumette kesinlikle yargılama diye bir şey yoktu. Hükumette görevli olmak Amor’un babasının adetleri çok iyi öğrenmesini sağlamıştı ve o, Amor’a bu sürece girmenin nasıl bir şey olduğunu anlattı.

Anahtar Tutkudur

Ve babası şöyle söyledi, “Amor, herhangi bir alanda hizmet vermekle ilgili en önemli şeylerden biri, bunu kendi tutkunla birleştirmektir. Oğlum, eğer yapmayı sevdiğin bir şey bulabilirsen, hayatında bir gün bile çalışmak zorunda kalmazsın. Yaptığın şeyden keyif alırsın ve bu inanamayacağın kadar önemlidir. Ancak Amor, tüm bunların üzerine, senin burada Mu’da kuşaklar boyunca gelişmiş olan bir âdeti anlamana yardım etmek istiyorum. Bu adet bir işte yalnızca üç yıl kalmakla ilgilidir. Senden yapmanı istediğimiz şey, burada Mu hükumetinde yaptığımız şeyin aynısıdır. Ve bu, keyif aldığımız sürece yapabildiğimiz en iyi işi yapmaktır. Yaklaşık olarak her üç yılda bir işlerimizi değiştiririz. Şu anda kesinlikle sevdiğin ve seni üç yıl sonra da besleyecek bir işi yapıyor olabilirsin. Ama bu işi bir yıllığına bırakır ve sonra o işe geri dönersen, farklı bir bakış açısına sahip olursun. Dolayısıyla yaşamındaki bir sonraki enkarnasyon, yani bir Lemuryalı olmanın bir sonraki aşaması için seçim yaparken, bu sana hatırlatmak istediğim en önemli âdetlerden biridir. Hiçbir şeyin sonsuza dek sürmediğini anlamalısın. Buna üç yıl sürecek bir yolculuk olarak bakarsan, ona en yüksek potansiyelinle yaklaşabilirsin.”

Amor çevresine bakındığı zaman, bazı arkadaşlarının ve öğretmenlerinin ne yaptığını gördü. O zaman Amor bir şifacı olmak istediğine karar verdi. Ama tabii ki o zaman sizin kolejleriniz yoktu çünkü buna ihtiyaç duymuyordunuz. O zaman insanlar deneyimle öğretirdi, böylece Amor da böyle yaptı. Sizin bugün bir şifa merkezi diyeceğiniz bir yerde ücret almadan stajyer olarak ilk işine başladı. Sevgili Varlıklar o günlerde sizin gençleşme tapınaklarınız vardı. Kristallerle farklı bir şekilde çalışıyordunuz. Bu çok büyüleyici bir şeydi çünkü siz yaklaşık her üç yılda bir bu kristal gençleşme tapınaklarına girer ve bu sürecin içinde bir ila üç gün geçirirdiniz. Bu tapınaklar, içinde kristallerin dizili olduğu, her yerden kırılan ışıkların geldiği çok güzel yerlerdi. Sadece bunu izlemek ve o enerjinin içinde olmak bile inanılmazdı. Ve siz konuştuğunuz zaman, sözleriniz bu kristaller aracılığıyla titreşir ve size farklı şekillerde geri yansırdı. Bu gençleşme zamanında gerçekten kendi kendinizi görebildiğiniz için çok şey öğrenirdiniz. Bir kişi söylediği sözlere dikkat etmek zorundaydı çünkü bu sözler içinize işlerdi. Buranın böyle bir değişim ve büyüme mekânı olması Amor’un çok hoşuna gidiyordu. Burada bir kolaylaştırıcı olarak çalışmak, insanların bu gençleşme tapınaklarına girmeye hazır olmalarına ve burada ne yapacaklarını anlamalarına yardım etmek istiyordu. Onlara bu deneyimi ne şekilde en verimli hale getirebilecekleriyle ilgili rehberlik yapacaktı.

Yaşlanma Sürecinin Temelinde Korku Yatar

Amor bu işe girdikten sonra birçok insanla tanıştı. Başta bu değişiklik ona zor geldi çünkü o sürekli serbest bir şekilde hayatın keyfini çıkarmaya ve arkadaşlarıyla birlikte olmaya alışkındı. Bir amaca sahip olmak hoşuna gitti ve bu ilk işini çok sevdi. Amor orada çalışan insanlardan çok şey öğrendi. Bu insanlar Amor’a bir insanın gücünü elinden almadan onu nasıl güçlendirebileceğini öğrettiler. Amor, bu gençleşme tapınaklarına giren insanları nasıl rahatlatabileceğini, insanların bu deneyimden en yüksek kazanımı beklemelerine ve almalarına nasıl yardım edebileceğini öğrendi. Bu merkezlerde ayrıca birçok farklı şifa yöntemi uygulanıyordu çünkü o zaman da bedenler bugünküne benzer bir şekilde çok yoğundu. Zaman zaman fiziksel hastalıklar da oluyordu ama bunları tedavi etmek için farklı titreşimsel yöntemler vardı. Amor bu işle ilgili çok fazla şey öğrenmeye ve anlamaya başladı ve kendisinde, insanların kendi kendilerini görmelerini sağlayacak şekilde onların enerjisini yansıtmakla ilgili doğuştan gelen bir yetenek olduğunu fark etti. Bir gün Amor öğretmenlerinden birine şöyle bir soru sordu, “Şifa nedir? Bir kişiyi şifalandırırken tam olarak ne yaparız?” Öğretmeni deli gibi gülmeye başladı. “Hayır, Amor. Kimse kimseyi şifalandırmaz. Bu mümkün değildir. Şifa yalnızca kişinin içinden gelir, dolayısıyla senin yaptığın kişiye kendisini yansıtmaktır. Sen insanların kendilerini farklı şekillerde görmelerine yardım edersin ve böylece onlar da kendi kendilerini şifalandırmayı öğrenebilirler. Bir şifacının gerçekte yaptığı budur, diğerlerinin kendi kendilerini şifalandırabilmeleri için ortam yaratır.” Yaşlanmanın bir hastalık olarak kabul edilmemesine karşın, Lemurya’daki ortalama insan ömrü 300 yıldı. İnsanlar bazen gerekli talimatları almadan veya zihinlerini yeterince odaklamadan bu gençleşme tapınaklarına girdiklerinde, korkunun ortaya çıkmasına izin verirlerdi. O zaman da korku gelir gelmez yaşlanmaya başlarlardı çünkü gerçekten insan formunda yaşlanma sürecinin temelinde yatan budur.

Tapınaklarda konuşulan veya düşünülen her şey ışıldayan kristaller tarafından alınır ve insanların bedenlerine farklı bir titreşimsel armoni içinde geri yansıtılırdı. Bu, gerçek sizle uyum içinde olmayan her şeyin temizlenmesini sağlardı çünkü aynı yerde iki farklı titreşim var olamaz. Amor kısa sürede yaptığı işe âşık oldu. Tam olarak tutkusunu bulduğunu hissediyor ve sıklıkla babasının sözlerini düşünüyordu. Öğretmenleri de bu kadar tutkulu bir öğrenciye sahip oldukları için çok mutluydular ve Amor’un kendisinin birçok karar verebilmesi için onun işine pek karışmadılar. Öğretmenlerinden biri ona onu izlediklerini söyledi, “Buradaki yolculuklarının en azından ilk bir yılında biz seni kollayacağız ve sana yardım edeceğiz. Bir yıl bu şekilde çalıştıktan sonra seni serbest bırakacağız. Ayrıca, senden yaratıcı olmanı ve bizim sana öğrettiğimiz şeyleri nasıl daha da geliştirebileceğinle ilgili önerilerde bulunmanı istiyoruz. Bir öğretmenin yapabileceği en büyük şey budur. Sana yalnızca kendi bildiklerimizi öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda seni bunun ötesine geçmek ve işine kendinden bir parça katmak konusunda cesaretlendireceğiz.”

Amor çok heyecanlıydı ve her sabah erkenden işe geliyordu. Her gün insanlarla çalışmayı bitirdiği zaman, işinin bir parçası olmamasına karşın gençleşme tapınaklarını temizliyordu. Yalnızca mucizenin bir parçası olmak ve tabii ki öğrenebildiği kadar çok şey öğrenmek için orada olmak istiyordu. Bu pek teknolojiyle ilgili bir şey değildi, Sevgili Varlıklar, çünkü kristal enerjisi ve gençleşme tapınaklarında dizili kristaller tüm işi yapıyordu. Mineral krallığının en yüksek titreşimine sahip olan kristallerle bu çok doğal bir süreçtir. Onlar, bedeninizdeki her bir hücrenin kendi imza titreşimine dönmesine yardım edebilecek şekilde hayvan krallığının en yüksek titreşimini yansıtma becerisine sahipti. Bu sürecin adı senkronizasyondu ve Amor düşüncelerini kontrol etmeyi öğrenmek zorundaydı çünkü bu tapınaklar gerçekten beşinci boyut mekânlarıydı. Bu mekânlarda kafanız ve kalbiniz arasında dengelenen her şey, çok hızlı bir şekilde gerçekliğinizde tezahür ederdi, dolayısıyla Amor düşüncelerine hâkim olmayı öğrendi.

Amor kısa süre sonra bir ziyaret için evine döndü; öğrendiklerini babasıyla paylaşmak için çok sabırsızlanıyordu. Babasına şöyle söyledi, “Baba, sonsuza kadar bunun içinde olabileceğim için çok mutluyum.” Babası şöyle cevap verdi, “Hatırla Amor, geleneğimiz senin burada üç yıl çalışmanı gerektiriyor çünkü daha deneyimleyeceğin çok şey var. Sevgili oğlum, daha yolunda öğreneceğin bir sürü şey var. Bunların hiçbirini iyi ya da kötü olarak düşünme. Yolunu yargılama. Sadece ileriye doğru adım at ve olayların akmasına izin ver, ruhun seni bir Lemuryalı olarak en yüksek deneyim potansiyeline götürecektir.”

Amor cevap verdi, “Baba, her fırsatta insanlara rehberlik etmekten büyük keyif alıyorum. Belki bir gün bir Lemurya rehberi olurum, tabii bunun için çalışmam gerektiğini biliyorum. Bu yola girmek için bizim âdetlerimizi birçok farklı seviyelerde incelemek, çalışmak ve farklı şekillerde öğretmek gerekiyor ama benim hayallerimden biri bu.” Babası şöyle söyledi, “Üç yıl, Amor. Bunu üç yıl izle. Bir ara ver ve sonra oradan nereye gitmek istediğine karar ver. Kendini uzun vadeli bir hedefe hapsetme çünkü bu bedendeki 300 yıllık yaşamında deneyimleyeceğin çok şey var. Bu arada birçok şey olabilir. Burada senin birçok farklı veçhen olgunlaşabilir. Bunlar senin için heyecanlı zamanlar ve bunun her anının tadını çıkar, hata olarak gördüğün şeyler de dâhil.”

Bu Amor’un biraz kafasını karıştırmıştı. Babasına sadece teşekkür etti ve kendi işine baktı. Birkaç gün boyunca bu konuyla boğuştuktan sonra, bu konuyu kendisine gençleşme tapınaklarında çalışmayı öğreten öğretmenlerinden birine açtı. Amor şöyle sordu, “Ya bir hata yaparsam? Ya birine yanlış bir şey söylersem? Ya birinin kendi gücünü eline almasına yardım etmek yerine bir şekilde onun gücünü elinden alırsam?” Öğretmen sevgi dolu bir şekilde güldü ve şöyle söyledi, “Şey, Amor, bu nedenle biz burada senin çalışmalarına göz kulak oluyor ve bu insanların bu deneyime girerken uyum içinde olup olmadıklarını kontrol ediyoruz, aksi takdirde kendilerini uyumsuz hale getirebilirler. Ve ayrıca, senin olası hatalar olarak gördüğün şeyler her zaman hata olmayabilir. Şöyle ki sen bu işe adım attığın ve hizmete başladığın zaman, kendini ruha ve kendi kendine açtıkça, kanalların da açılmaya başlar. Bu zaman ve çalışma gerektirir ama aynı zamanda o enerjiyi kendi içinden geçirerek kelimeler veya ifadeler halinde bir başkasına sunmak için güven de gerektirir. Unutma Amor, kalbini açık tut. Metamorfik kabuğunun üzerinde çalış ve onu her fırsatta aç çünkü karşılaşacağın bu insanlar bazen korkuyor olacaklar. İnsanlar bazen gençleşme tapınaklarına girmek için çok hevesli olurlar ama bazen de ne bekleyeceklerini bilemezler. Sen kalbini açık tutabilecek olan kişisin ve bu da yeterli, Sevgili Amor. İnsan olduğunu öne sürerek bir hata yaptığında, bunun nedeni gerçekten insan olmandır. Sen herkesin deneyimini mükemmelleştirmek için burada değilsin. Sen elinden geldiği kadar yardım etmek, insanların gençleşme tapınağını deneyimlemeleri ve tercih etmeleri halinde kendi kendilerini iyileştirmeleri için güvenli bir alan yaratmak için buradasın. Eğer onlar üç gün sonra titreşimlerini bile yükseltmeden buradan çıkarlarsa, bu senin değil onların sorumluluğu, dolayısıyla bunu aklında tut. Onlar ancak kendi kendilerini iyileştirebilirler ve bazıları bunu yapmamayı seçecek. Birçoğu oraya sadece bir gelenek olduğu için gelecek. Belki bazıları kendilerine hastalık getiren şeyleri bırakmamayı seçecek. Bu doğru veya yanlış değildir. Bunu yargılamak sana düşmez, senin yapman gereken tek şey kendi en yüksek potansiyelini gerçekleştirmendir.”

Amor orada çalıştığı her gün biraz daha fazla heyecan duymaya başladı ve üç yıl sonra oradan ayrılmayı düşünemiyordu bile. Bu işte sadece birkaç aylık çalışmadan sonra bile güzel bir şifacı ve öğretmene dönüşmeye başlamıştı. İnsanlar Amor’un gözlerinde kendi enerjilerinin yansımasını görebiliyorlardı. Amor’un deneyimini ve onun çalışma olanağı bulduğu güzel enerjileri izlemek muhteşemdi. Amor bu süreçte büyümeye başladı. Bu enerjiyi, kendisi de farklı enerjilerle çalışmaya başlamış olan babasıyla paylaştı. Amor babasının bulunduğu pozisyonda üçüncü yılına ulaşmasını gördü. Ona çok saygı duyulmasına karşın, babası tam olarak söylediği şeyi yaptı ve o pozisyonu bir yıllığına bıraktı. Amor’un babası daha önce hiç çalışmadığı bir alanda eğitim almaya başladı. Onu çok özlemelerine karşın, babası bu bir yılı kullandı. Bu sürede tamamen farklı bir hizmet konusunu, yeni bir çalışma yöntemini öğrendi. Bir yıl sonra aynı pozisyona geri döndü çünkü onun için açık tutulmuştu. İnsanlar geri çekilerek ona yer açtılar ve muhteşem bir şekilde karşılandı. Yeni bir duruşu ve tamamen farklı bir bakış açısı vardı; hayatı ciddiye alıyordu. O gün, Lemurya’da her şey yolundaydı.

Sevgili Varlıklar, siz şimdi Amor’un zamanlarına yaklaşıyorsunuz. Tam şu anda Lemurya’nın güzel günlerine geri dönüyorsunuz. Kalpleriniz açılmaya başlıyor, birbirinizi farklı şekillerde hissetmeye başlıyorsunuz ve biz buna bayılıyoruz. Amor sizinle gurur duyardı.

Espavo, Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

____________________________________________

Uyuma Karşılık Zorbalık

Merhaba Sevgili Varlıklar,

Ben Merlia’yım ve bugün size büyük gururla katılıyorum. Dünyada olup biten şeyleri, sizin burada yarattığınız güzelliği gözlerimize inanamayarak izliyoruz. Siz sevgi hızında ilerliyorsunuz ve bu ışık hızından daha hızlıdır. Sizin geleceğinizde, yükselmeye başlayarak birlikte insanlar olarak geri dönmek için potansiyeller vardır. Siz gezegeninizde dişil gücün inanılmaz yükselişini ve dişi sese olan artan güveni gördünüz. Bu herkes için olayları farklı bir bakış açısından görmek, seçimlerinizi inanç sistemlerine veya eski düşünce yollarına göre yapmak yerine bilinçle yapmak fırsatını yaratmıştır.

Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz bir şey, Dünya gezegeninde dişinin yükselişine devam etmekte oluşudur ve devam da edecektir, bu da zorbalık yerine uyumu getirmektedir. Bunun anlamı, sizin gücü zorbaca değil, tamamen farklı bir şekilde kullanmakta oluşunuzdur. Siz beşinci boyutun niteliklerine alışırken, gerçek gücün uyumdan geldiğini keşfedeceksiniz. Buradaki meydan okumalardan biri, dişinin çok hızlı yükselmesidir, bu da ters etkiler doğurabilir. Bunun engellenebilir bir şey olmasına karşın, şu anda gidişat bu yöndedir. Şu anda var oluşunuzda nerede olursanız olun, ister erkek ister dişi bedende olun, hepiniz bu konuda sorumluluk alabilirsiniz. Herkesin içindeki dişi yükselmektedir. Hali hazırda yüksek miktarda dişi enerji taşıyanlar, erkek enerjinin karışması ve dengelenmesi için alan oluşturmaktadır, bu da hepinizi derinden etkileyebilir. Geri tepmeyi, insanlığın ilerleyiş sarkacının vahşi bir şekilde salınmasını engelleyebilecek olan şey budur. Uçurumun kenarına kadar gelmek yerine, daha nazik, daha kolay ve nihayetinde daha yumuşak bir geçiş yapabileceksiniz.

Kusurluluğun Güzelliği

Lemurya’da işler böyle yürürdü, dolayısıyla hepinizden bunun olması için ortam yaratmanızı istiyoruz. Şu anda ister dişi ister erkek olun, çok yüksek erkek enerji taşımış olanlarınız, yükselen dişiye yer açın; bu çok derin bir etki yapacak ve kapıların birçoğunun açılmasına yardım edecektir. Beklentilerinizi, hayallerinizi ve vizyonlarınızı yükseltmenize ve algıladığınız şeylerin gerçekliğin yalnızca küçük bir parçası olduğunu anlamaya başlamanıza yardım edecektir. Çok yakında, kusurlarınızın aslında güzelliğinizin temelini oluşturduğunu göreceksiniz. Bunu aklınızda tutun Sevgili Varlıklar ve her yerde güzelliği arayın. Güzelliği bulduğunuz zaman, nadiren kusursuzluk dediğiniz şeyi bulacaksınız, çünkü zaten Dünya gezegeninde güzelliği yaratan şey kusurlardır.

Peki, bir kişi nasıl değişmeye ve kendi güzelliğini görmeye başlar? Öncelikle, çevrenizde gördüğünüz her şeyde güzelliği bulun. Bir şeye her baktığınızda, ne olursa olsun onun güzelliğini algılayın. Bu pencereden gelen ışık, açan çiçekler, renk değiştiren ağaçlar ve hatta sadece size gülümseyen başka bir insan olabilir. Bu güzellik ne olursa olsun, ona sahip çıkın ve o anda sizi doldurmasına izin verin. O ışığı veya enerjiyi, sadece kendinizi ona açarak ve gücünüzün zorbalık değil uyumdan geldiğini bilerek demirleyebilirsiniz.

Kafa ve Kalbin Elektro-Manyetizması

Beşinci boyuttaki yeni yöntem budur, yalnızca kafa yoluyla değil, kalp yoluyla da farklı şekillerde iletişim kurabilmek. Şunu anlamalısınız ki her ikisi de aynı dalganın parçaları olmasına karşın, kafa elektrikle çalışırken kalp manyetiktir. Bir yönde ölçerseniz manyetik olur, ancak dik açıyla ölçüldüğünde elektrikseldir. Dünya gezegeninde dişi yükselirken, siz de kalp enerjisini daha çok kullanıyor, bunu düşüncelerinizle tamamen yeni bir şekilde harmanlıyorsunuz. Şu anda kalp ve düşünceler hizalanırken bu şeyler olmaktadır. Gelecek yılın sonuna doğru, bazı büyük değişiklikler ve hepiniz için farklı bir şekilde gücünüzü elinize alma fırsatları göreceksiniz. Bunların çoğu, yükselen dişi enerjinin gerçek bir güç dengesine gelişiyle ilgilidir. Evet, birçok kadının hükumette güçlü pozisyonlara geldiğini göreceksiniz. Erkek formda bile tümüyle yeni bir ifade bulan çok fazla dişi enerji göreceksiniz.

Yaptığınız muhteşem işe devam edin. Asla yalnız olmadığınızı bilin ve işi bu kadar zorlaştırmaya çalışmaktan vazgeçerseniz de çok memnun oluruz. Bu yolculuğun keyfini çıkarın Sevgili Varlıklar. Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyorum çünkü en sonunda artık beni duyabiliyorsunuz. Size üç basit şeyi hatırlatmak istiyoruz: birbirinize saygıyla davranın, her fırsatta birbirinizi destekleyin ve birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Ben Merlia’yım. Bir ara gelin ve beni görün.

Espavo

Grup

Espavo, eski Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için Teşekkür Ederim” anlamına gelen bir selamlaşma sözüdür.

~Kalpleri Birleştirmek~

Yeni Başlangıçlar

Barbara Rother

Yeni yıl artık gelmiş olduğu için kendimize şöyle sorabiliriz, “Hayatımın bu yeni bölümünün bu şekilde mi başlamasını istiyorum?” Bitirdiğimiz yılda, saatler gece yarısıyla birlikte önümüzdeki yıl için yeni bir başlangıcı gösterdiği zaman, birçoğumuz var oluşumuzda ne olup bittiğiyle ilgili hayallerini sönükleştirmiş olabilir. 2018’i, geçmişin hayal kırıklığının bitip önümüzdeki zamanların iyimserliğiyle dolacağımız bir yıl olarak bekledik. Bu, geçmişimizi ve geleceğimizi görmek için doğal bir yoldur. Bu konuyu bu şekilde düşünün, hayatımızdaki bir sorun bir gecede düzeltilemez. Bu durum kendi akışında ilerler. Gribe dönüşecek bir mikrop aldığımız zaman, bazen uzun bir süre hayatımızda rahatsızlık oluşturan bir süreç başlar. Bu mikrop fiziksel sistemimize tohumlanan bir şeydir. Zamanı gelmeden onu vücudumuzdan atamayız. Ancak bedenlerimiz dinlenip tazelendiği zaman yeniden sağlıklı halimize dönebiliriz. Ben hastalıktan sonra bedenimin sağlıklı halinin keyfini çıkarırım. Duygusal zorluklar için de durum aynıdır. Bizim duygusal zihinsel varlığımıza geçmişte bir durum tohumlanmıştır ve bizim bunun üzerinde çalışarak yeniden duygusal sağlığımıza dönmemiz zaman alabilir. Kendimizi besleyerek tahammül ederek ve dengede kalarak eninde sonunda her türlü sorunu bir büyüme dönemine çevirebiliriz. Bir insanın ölçüsü yolda onu yere düşüren tümsekler değil, ne şekilde ayağa kalkıp yoluna devam ettiğidir.

2017 yılını tamamen olumsuz bir şekilde uğurlamayalım. Biz insanlar hep kötüyü hatırlıyor ve geçen günlerdeki güzel şeyleri çok çabuk unutuyoruz. Kötü zamanlar, gerçekte buradan nereye gittiğimizi görmemize yardım eden derslerdi. Doğru yöne itilmeye ihtiyaç duyduğumuz anlarda, mutlu anılar gülümsememizi sağlayabilir ve kalplerimizi ısıtabilir. Her birimiz kendi yaşamlarımızı ve çevremizdeki insanların yaşamlarını güzelleştirerek bilinç düzeyimizi yükseltme becerisine sahibiz.

Şimdi kendi sırtımızı sıvazlama ve “aferin” deme zamanıdır. Kendimizle ilgili bütün şüpheleri bir kenara bırakalım. Hepimiz içinde bulunduğumuz yolculuklar nedeniyle gurur duymalıyız. Sahip olduğumuz lütuflara şükretmeliyiz. Eşsiz bir insan olarak yarattığımız şeye odaklandığımızda, bu his biz ne kadar muhteşem ışık varlıkları olduğumuzu fark edinceye kadar büyüyecektir. Benim deneyimlerim, şimdiye kadar bana mümkün olduğu söylenen her şeyin tersini gösteriyor. Ben işimi yaparken ve Steve ile ilişkimde tutkumun içinde yaşıyorum. Ailem ve arkadaşlarım benim için çok değerli. Bazen hayatlarımızı kendi potansiyelimizi fark etmeden yaşıyoruz. Çocukken ve ergenlik zamanlarımda, birçoğumuz gibi benim de kendimle ilgili şüphelerim vardı. Ancak deneyimlerle ve kendime güvenerek kendi gerçek kimliğimi keşfetme cesaretini buldum. Atmaya cesaret ettiğim her adım, bugün olduğum kişiye olan güvenimi arttırdı ve beni gerçek potansiyelimi keşfetmeye doğru itti. Birçok inanç sıçraması yaşadım çünkü kendime inanıyorum. Siz kendinizi gördükçe, çevrenizdeki insanlar da sizi görecektir.

Dolayısıyla bugün hayal kırıklığı yaşıyorsanız, yarını yeni yılınız ve hayatınızın geri kalanının ilk günü olarak kabul edin.

Sevgi ve ışıkla,

Barbara

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2018

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!