Kasım 2017

Zaman Yolcuları

Yükselen Dişiyi Kutlamak

Merhaba Sevgili Varlıklar. Ben Merlia’yım.

Bugün sizlerle olmaktan, Dünya gezegeninde oynadığınız oyunun her an değişmesini izlemekten inanılmaz bir keyif duyuyorum. Buradan sizi izlemek bizim için o kadar güzel ki… Sihir başladı ve ben bize Dünyada artık neleri beklemeniz gerektiğiyle ilgili biraz daha fazla bilgi vermek istiyorum. Bizim perdenin bu tarafından gördüğümüz şey gerçekten de heyecan verici. Evet, dişi enerji yükseldikçe birçok karışıklığın ortaya çıktığını görüyorsunuz. Ayrıca ciddi bir ayarlanma da yaşıyorsunuz çünkü insanlar artık sırların kalmadığı bir dünyada yaşıyorlar ve titreşim yükseldikçe, insanlar olayları daha yüksek bir bakış açısından görebiliyorlar. Bu, şimdi olmaktadır ve bir süre daha devam edecektir. Bu gerçekten çok harika ama biraz da ürkütücüdür. Dişinin enerjisi hali hazırda yükselirken, bu size kendini haber başlıklarında ve görüş alanınıza giren olaylarda göstermektedir. Oldukça uzun bir süredir inanılmaz bir eril/dişil dengesizliği vardı ve şimdi bunun çok hızlı bir şekilde düzelmekte olduğunu görüyoruz.

Yeni Bir Farkındalık

Bu büyük haber başlıkları ve olayların aslında uzun zaman önce paylaşılmış olması gerekiyordu ama doğrusunu söylemek gerekirse ortak bilinç bunu duymaya henüz hazır değildi. Bu öyküler şimdi yeniden anlatılıyor ama bu sefer duyuluyorlar. Her ne kadar hedefte çoğunlukla kamera önündeki veya toplumun izlediği insanlar olsa da, bu sefer durum farklı. Artık bir filmde rol almak için yapımcının yatağına girme dönemi bitiyor, ne kadar harika değil mi? Bunca yıldan sonra en sonunda bu adetten kurtulmaya karar verdiniz ve bu konu şimdi her gün haberlerde. Size söylemeliyiz ki Sevgili Varlıklar, bu durum enine boyuna irdelenecektir. İnsanlar her yerde geçmişteki eylemlerini yeniden değerlendiriyorlar ve şu anda bu konunun ne kadar derinlere ineceğini düşünerek korkudan tir tir titreyen çok kişi var. O hiyerarşi asla eskisi gibi olmayacak, çünkü insanlığın kolektif bilinci yeni bir farkındalık düzeyine erişti. Bu mükemmel zamanlamadır çünkü dişinin yükselmesi için enerjiyi ayarlamakta ve Dünya gezegeninde gücü dengelemektedir. Siz çok uzun süredir güce karşı zorbalık karşılaşmasına gömülmüş durumdaydınız ama şimdi rüyadan uyanma ve gücünüzü elinize alma vaktidir. Birçoğunuz, her zaman empatik olmuş olmanıza karşın, kendinizi korumak için kendinizi kapatmıştınız. Yakın gelecekte, dişi yükseldikçe, sokakta yürürken ve hatta kendi gerçeğinizi dile getirirken bile kalbinizi açık tutmak mümkün olacaktır. Bunların hepsi çok yakında gelmektedir.

Şu anda gezegeninizde gerçekleşmekte olan büyük düzeltmeler vardır ve bu eril/dişil dengesizliği de, düzelmekte olan en önemli şeylerden biridir. Bu birçoğunuz için harika bir zamandır ve bazılarınız bunun için Dünyadaki koltuğunu rezerve etmiştir. Kalbin Bilgininin daha sonra anlatacak olduğu üzere, bazılarınız şu anda burada olabilmek için zamanda yolculuk yapmayı bile başardınız. Evet, rüyalarınız gerçekleşmeye başlıyor. Peki, bütün bunlar gücü dişinin ele geçireceği ve erilin kenara çekileceği anlamına mı geliyor? Hayır, Sevgili Varlıklar. Beşinci boyutta, insanların içinde yaşamakta olduğu dualiteye gerek yoktur. İlk kez, iki enerjiyi dengelemek mümkün olacaktır. Şu anda dişi yükselmekte olsa da, buna bir ters tepki de olacaktır. Bu olduğu zaman cesaretiniz kırılmasın, çünkü insanlar böyle ilerler. Bilin ki asla eski haline geri dönmeyecek, çünkü şu anda insanlarda tüm kolektif bilinç tarafından kabul edilmiş bir farkındalık söz konusu. Bu tek bir kişi veya olan tek bir olayla ilgili değil. Bu artık, insanlığın eşitliğin sorumluluğunu farklı bir şekilde üzerine almaya hazır olan kolektif titreşimiyle ilgilidir ve bu harika, kutlamaya değer bir şeydir.

Artık Hiç Sır Kalmayacak

Siz artık hiçbir sırrın kalmayacağı bir zamanda yaşıyorsunuz. İnsanlar şimdi bunu internet sayesinde keşfediyorlar. Her şeyin bir veya diğer şekilde heklenebileceğini fark ediyorsunuz ve büyük sırlarınızı nereye saklarsanız saklayın, onlar bulunacaktır. İnsanlar artık sır saklamanın ne kadar enerji tüketici bir şey olduğunu anlamak üzereler. Sırları olmayan birisi yepyeni bir güce sahip olur ve insanlık da bunu ortaya çıkarıyor. Şu anda çok yüksek seviye farklarının bulunduğu işyerlerinde bile eril/dişil enerji dengelenecektir. Önemli olan insanların eşitliği değil, içerideki ruhların eşitliğidir.

Dişi veçhenin bir duruş sergilemesi gerekiyor çünkü o çok sessiz ve altta yatan bir enerjidir. Bu uyumla ilgilidir, zorbalıkla değil. Şimdi dişi enerji yükselerek fark edilmeye başlarken, bununla birlikte gelen bir miktar sorumluluk da vardır ve ne tür bir fiziksel bedenin içinde bulunuyor olursanız olun, sizden bu sorumluluğu almanızı istiyoruz. İster erkek ister dişi bir bedene sahip olun, dişi enerjinin uyum içinde yükselmesine izin verirseniz, beşinci boyuta ait yeni bir yaratım aleti keşfetmiş olacaksınız. Çok yakında, kendi gerçeğinin içinde durmak herkes için çok önemli bir hale gelecektir. Yine de bu yapması zor bir şeydir çünkü herkes sadece tek bir gerçek olduğuna inanır.

Dengedeyken, hem kendi gerçeğinizin içinde hem de sizden farklı bir gerçeğe sahip birinin yanında uyum içinde durmak mümkündür. Siz şimdi bir insanmış gibi davranma oyununu oynuyorsunuz. İzin veriyor, saygı içerisinde uyuma ve yalnızca insanların taşıyabileceği bir tanrısallığa adım atıyorsunuz. Evet, Sevgili Varlıklar, bu dişil dengenin başlangıcıdır.

Dünya gezegeninde sihir başlamıştır. Değişimler yoldadır ve biz bunun meydana gelmesini inanılmaz bir heyecanla izliyoruz. Evet, şu anda en çok göz önünde bulunan ve en fazla dikkat çeken insanlar oldukça zor zamanlar geçiriyorlar. Bazıları bunun adaletsiz ve çok zor olduğunu hissedecek ve neden kendi başlarına geldiğini merak edecekler. Sevgili Varlıklar, onlara enerjinizi yollayın ve teşekkür edin, çünkü onlar sizin düşmanınız değiller. Onlar bu sırları su yüzüne çıkararak inanılmaz bir amaca hizmet ettiler. Bu, onların daha yüksek bilince geçişe yardım etmek için kabul ettikleri kutsal kontratlarıdır ve onlar, ayağa kalkarak bütün insanlığı değiştirebilecek bir rol oynama cesaretini gösterdiler. Lütfen artık iyiler ve kötüler diye bir şey olmadığını anlayın, çünkü bu insanların oynamayı çok sevdiği dualite oyununun bir masalıydı. Evet, onlara bu rolleri oynadıkları ve bu inanılmaz adaletsizliği herkesin görebileceği ve kalpleriyle zihinlerinin içinde yeniden dengeleyebilecekleri şekilde su yüzüne çıkardıkları için teşekkür edin.

İnsanlığın İlerleme Sarkacı

Size söylemeliyiz ki bu sıçrama birçok şeyi değiştirecektir ve bu yeni dengenin sadece başlangıcıdır. İleri ve geri hareketler olacaktır çünkü insanlar Dünya üzerinde böyle ilerler, insanlığın ilerleme sarkacı bir ileri bir geri hareket eder. Siz bir tarafa doğru fazla gidersiniz, sonra her şey yeniden başlar. İnsanlar bir sonraki seviyeye ulaşmak için böyle ilerler, burada dişilin yükselmesi ve temel düzeyde bir güç seviyesine ulaşması çok önemlidir. Bu nasıl yapılır? Sevgili Varlıklar bunun için aranızdaki farklılıklar yerine benzerliklere odaklanmalısınız. Şu anda sizin gezegeninizde inanılmaz bir ayrışma vardır. Eril ve dişil enerjileri bile ayrıştırıyorsunuz, oysa siz hepiniz ruhlarsınız; sizin gerçekte bir eril veya dişil enerjiniz yoktur. Siz hepiniz Yuvadan geliyorsunuz ama yine de her şeyi kutupluluğun bakış açısıyla görüyorsunuz. Artık beşinci boyuta adım atmış durumda olduğunuz için, daha büyük resme bakabilir ve dengenizi sağlayabilirsiniz. Muhteşem dişil enerji, çok uzun zamandan beri korku ve gizlilik içinde tutulmuştur. Size söylemeliyiz ki Sevgili Varlıklar, sarkaç artık bir sonraki seviyeye sıçrama konumuna gelmiştir. Bu her gün olmaktadır. Bizim yaptığımız gibi kenara çekilin ve insanlığın bu adımları atmasını izleyin. Siz eski dualite ve kutupluluğun içinden çıkarak uyuma doğru adım atarken biz bunu büyük bir gururla seyrediyoruz. Çok yakında birinin yerine diğerini koymak zorunda kalmayacaksınız.

Uyumun Yeni Dengesi

Artık insanlığın tamamı yeni bir dengeye adım atabilir durumdadır ve bu bizi çok heyecanlandırıyor. Nereye giderseniz gidin, ne yaparsanız yapın veya bu noktadan sonra insanlığa ne olursa olsun, şu anda bu konuda ustalaşma fırsatına sahipsiniz. Dünya üzerindeki herkes bir şekilde bu enerjinin bir parçasını paylaşabilir. Kendi geçmişinize ve eylemlerinize bakın, sonra da yanlış kullandığınız parçaları düzeltmeye niyet edin. Zorbalıkla davranmak yerine uyumu bulmaya çalışın, istediğiniz şeylerin size doğal bir şekilde gelmesine izin verin. İçinizdeki en büyük kişilerin bile bunu bir şekilde yaptığını göreceksiniz. Uzun bir süre boyunca, kadınlar başarılı olmak için erkekler gibi davranmaları gerektiğini düşündüler, özellikle de “iş hayatı” dediğiniz şeyde. Bu nasıl değiştirilebilir? Herkesin birlikte doğduğu dişil yaratıcılığı kullanarak uyum veçhesini nasıl ortaya çıkarabilirsiniz? Bunu, ilerleyen teraziyi dengelemek için nasıl kullanabilirsiniz? Önce, kendi kalbinizin içine bakın ve birlikte büyüdüğünüz önyargıları düşünün. Hemen her biriniz bu önyargıları bir şekilde edindiniz ve bu doğru veya yanlış değildir. Sadece bunların şu noktada yeniden değerlendirilmeleri gereklidir. Bunlar şu anda bütün insanlığın yapmaya başladığı büyük düzeltmelerdir. Dünya üzerinde yaşamak için ne muhteşem bir zaman! Siz buradaki yerinizi ayırtmıştınız ve biz sizinle daha fazla gurur duyamazdık.

Sevgili Varlıklar, siz yaşamış olan en büyük meleklersiniz ve şimdi attığınız her adımla oyunu değiştiriyorsunuz. Yaptığınız harika işe devam edin, hedefe doğru gittiğinize inanın ve sevildiğinizi bilin.

Ben Merlia’yım. Bir ara gelin ve beni görün.

Espavo.

____________________________________

 

Merhaba Sevgili Varlıklar. Ben Kalbin Bilginiyim.

Ruhsal Zaman Yolcuları

Bugün sizlerle olmamın nedeni sizlere bir açıklama yapmaktır. Sevgili Varlıklar, siz zaman yanılsamasının içinde çalışmaktaydınız ve birçoğunuz, Dünyanın bu kritik geçiş zamanlarında burada olabilmek için zamanda geriye doğru yolculuk bile yaptınız. Size bir ailenin parçası olduğunuzu söyleyerek başlamama izin verin, bu E Ailesidir. Buna Güçlendirme (Empowerment), Aydınlatma (Enlightenment) veya Evrim (Evolution) Ailesi diyebilirsiniz, ancak bizim özellikle belirli bir harfi kullanmamızın nedeni, onun evrensel olarak bütün dillerde özel bir anlam taşımasıdır. Bu harf, Dünya üzerindeki bütün dillerde en çok kullanılan harftir. Bu harf aslında sizin hepinizi bir olacak şekilde bir araya getirmek için, sizin kalp enerjinizle birlikte en harika şekilde tınlar. Siz dünyanın ve evrenin çeşitli yerlerinde bedenlendiniz. Ne zaman kritik kütleye erişmek için bir fırsat ortaya çıksa, siz orada bedenlenir ve değişimin yaratılmasına yardım edersiniz. Şu anda Dünyada gerçekleşen değişiklikler o kadar önemlidir ki bu kez E Ailesinin birçok üyesi, şu anda ihtiyaç duyulan önemli tohumları ekebilmek için zamanda geriye doğru yolculuk bile yapmıştır. İşte şimdi mükemmel uzay zaman birleşimindesiniz; bunun nedeni çoğunuzun zaman yolcuları olmasıdır. Gerçekte, dişil enerjide bu kadar büyük bir yükseliş olmasının nedeni, birçoğunuzun bunun tohumlarını gelecekten getirmiş olmanızdır.

Spiral Zaman ve Dikey Matris

Biz daha önce de zamandan bahsettik ve Zamanın Koruyucusu dairesel zamandan söz etti. Bu, hayatınızda olaylar – genellikle 7’nin katları halinde – yinelendiği zaman olur. Bu, her ne kadar öyle çalışsa da, her bir turunu tamamladığında damgaladığınız bir daire değildir; bu aslında, zamanda ileriye doğru giderek geçmiş, şimdi ve geleceğe sahip bir doğrusal zaman yanılsamasını yaratan bir spiraldir. Bu daireyi alıp daha yakından baksanız, onun her zaman hareket halinde olduğunu görürdünüz. Düzleşse bile yine de daire şeklinde olurdu. Bu durumda enerji yine de hareket ederdi ama birbirine çok yakın olduğu yerlerde noktalar olurdu. Ve bu noktalarda zaman portalleri oluşturabilirsiniz, yani uzay/zman içinde kısa yollar çizebileceğiniz yerler. Bunu sizinle paylaşıyoruz çünkü uzay ve zaman sadece aynı boyutun iki veçhesidir. Doğaları itibariyle birbirine bağlı, birbirinin parçasıdır. Bu kısa yolları kullanmayı öğrendiğinizde, hem zaman hem de uzayda bir yerden diğerine gidebilirsiniz. İnsanlar şimdiye kadar uzaylı varlıkları, uzaylı kardeşlerinizi incelemek için birçok fırsata sahip olmuşlardır, hatta burada Dünya gezegeninde sizin ırkınızın, içinde bulunduğunuz yoğun fiziksel formların başlatılmasına yardımcı olan ebeveyn ırklarınızı bile. Onlar buraya gelmek için 400 ışık yılı seyahat etmediler. Onlar kestirmeden geldiler, dairenin bütün çevresi boyunca seyahat etmek yerine bu zaman portallerinden birinin içinden geçtiler. Onlar bu kısa yollardan giderek uzay/zaman içinde hareket edebilirler. Bu nasıl yapılır? Dikey matris dediğimiz şeyle, doksan derecelik dönüşlerle. Sağınıza dönerek değil, dik açıyla veya 90 derece dönerek (Ç.N.: İngilizcede “sağ taraf” ve “dik açı” aynı sözcükle ifade edilir). Bu, boyutların içinde bu şekilde yapılır ve bu konuda bir kez ustalaşan bir kişi, hem evren içerisinde çok uzun mesafeleri kat edebilir, hem de zaman portallerinden geçebilir.

Bu bazılarınıza biraz tuhaf gelebilir veya bunu büyüleyici bulabilirsiniz. Bunu günlük yaşamınızda nasıl kullanabilirsiniz? Hazır olduğunuzda kendinizi manava ışınlayabilir misiniz? Aslında bunu yapabilirsiniz ve nasıl yapacağınızı öğreniyorsunuz. Siz artık beşinci boyuta iyice adım atmış durumdasınız ve mevcut olan tüm bu yeni aletleri öğreniyorsunuz. Bunlar şimdiye kadar sadece, onları üç boyutun içinde kullanmayı öğrenen birkaç kişinin kullanımında oldular. Siz artık tam olarak beşinci boyuta giriyorsunuz ve bu yeni uzay/zaman yeteneklerini keşfetmeye başladınız. Çok yakında tüm insanlar bu portalleri nasıl oluşturacaklarını öğrenecek ve onlardan geçmeye başlayacaklardır. Evet, bununla ilgili bazı ürkütücü zamanlar da olacaktır. Sizin bazı en büyük bilim kurgu öyküleriniz, insanlığın ortak bilincine önemli tohumlar ekmeye gelen zaman yolcularından kaynaklanmaktadır. Evet, bu düşündüğünüzden daha yakındır.

Zamanda 5 Sözcük

Biz şu anda sizin Sedona dediğiniz yerde Koruyucu kanalıyla konuşuyoruz. Koruyucuya, herkese beş basit sözcük seçmelerini söylediği takdirde onların da zamanda geriye doğru gidebilecekleri bilgisini verdik. Hatta bunu öğrenen kişiler bir takım fikirlerin tohumlarını atabilir veya olayları harekete geçirebilir, sonra da bunların kendi gerçekliklerine doğru dalgalanarak gelmesini izleyebilirler. Çok fazla geriye gitmenize gerek yok Sevgili Varlıklar. Ancak, bu tohumları nasıl ekeceğinizi bir kez öğrendiğinizde, çevrenizdeki dünyayı değiştirebilirsiniz. Bu düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Gereken tek şey biraz pratik ve öne çıkıp bunu yapmak için kendine güvendir. Bu büyülü yerde bir araya gelen grup, kolektif olarak ekmek istedikleri beş sözcüğü seçtiler: “Oyunu hatırlayın ve uykudan uyanın.” Şimdi rüyadan uyanma zamanıdır.

Biz size ayrıca bir aile olarak seslenmek istiyoruz, evrime yardım edebileceğiniz kritik zamanlarda orada olmak için evrenin her tarafını dolaşmış olan E Ailesi. E Ailesi defalarca ve defalarca bunu her seferinde başarmıştır; birçoğunuz tam şu anda burada olabilmek için zamanda geriye doğru yolculuk yaptınız. Evet, gelirken özel bir şey getirdiniz, belki yalnızca beş sözcük. Bu gezegende doğmuş olmanıza karşın, ebeveynlerinizi ve deneyimlemiş olduğunuz tüm o şeyleri hatırlayabilirsiniz çünkü siz o aynı kişisiniz. Hatırlamadığınız şey, geri getirmiş olduğunuz o beş sözcüktür. Şey, belki de daha fazlası… Geri gelirken bir düşünce, vizyon veya öykü de getirmiş olabilirsiniz. Her şeyden önemlisi, siz “Şu Anda Burada” olabilmek için zamanda geriye doğru yolculuk yaptınız. Bu yalnızca üç sözcüktür Sevgili Varlık.

Buradaki fikir şudur, siz Dünyaya çok önemli bir şey getirdiniz. Her yerde biraz kaos görüyor olmanıza karşın, siz kaosa düzen ve uyum getirme yeteneğine sahipsiniz. Siz, yalnızca uyumsuzluğun olduğu yerde uyumu bulmaya geldiniz. Siz, tam şu anda burada olabilmek için zamanda geriye doğru yolculuk yapmış olan üstatlarsınız. Siz, şu anda oynamakta olduğunuz oyuna katkıda bulunabilmek için geri gelirken önemli bir şey getirdiniz. Birçoğunuz bunu hissediyorsunuz ama bazıları da hissetmiyor. E Ailesi oldukça büyüktür, şu anda bu gezegende bir milyonu aşkın üyesi var. Sizin işinizi yapmak için başka bir şeye ihtiyacınız yok, çünkü şu anda kritik kütleye erişmek için gerekenden fazlası var. Siz kaosu ve korkuyu geride bırakıyor, kendi gölgenizde yarattığınız ve sizi korkutan ya da içinden nasıl çıkacağını bilemediğiniz birçok olumsuz enerjinin ötesine geçiyorsunuz.

Sevgili Varlıklar, önemli olan, ışığın da sizin elinizde olduğunu hatırlamaktır, çünkü ışık her durumda gölgeyi aydınlatır. Gelecekten getirdiğiniz ışığı bulmak için sizden deneyimlerinizin içinde derine doğru kazmanızı istiyoruz. Siz yuvaya giden yolu zaten biliyorsunuz, yalnızca hatırlamanız gerekli.

Yedek Planlar

Birçoğunuz içine doğduğunuz ailelere pek de uyum sağlayamadınız. Bazılarınız oyuna girme fırsatı yakaladığınız yedek planlara gömülmüş durumdasınız. Sizi dünyaya getiren ebeveynlerle uyumsuzluk yaşıyor olabilirsiniz, belki de sizi hiç anlamıyorlar. Diğer üç varlığın birbiriyle uyumlu olduğu bir ailede bulunuyor olabilirsiniz ama siz tuhaf kişisiniz. Yuvaya hoş geldiniz. E Ailesine hoş geldiniz. Siz önemli bir şey getirdiniz ve şimdi bu kartları oynama zamanı geldi. Mükemmelliğinizi 11 boyuta saklamış durumda olsanız da, yakında, gerçekte olduğunuz mükemmellikle bağlantıya geçmek için gözlerinizi açmayı öğreneceksiniz. Tam şu anda bu gezegene getirebileceğiniz, yalnızca beş sözcükten oluşan kısacık bir ifadenin içinde, sahip olduğunuz belleği taşımaya başlayacaksınız. Bu, yalnızca sözcükleri seslendirmekten daha fazlasıdır Sevgili Varlıklar, onları yaşamanız gerekiyor. Farkı yaratacak şey budur, tam şu anda, sizin de bir parçası olduğunuz bu güzel E Ailesinde Yuvadan gelen ışığı dünyaya indirecek olan sihir budur. Kaosu gördüğünüz ve sizi her şeyin kötüye gittiğine, edinilen tüm kazanımların tersine çevrildiğine inandırabilecek o anlarda, korkuyu göreceksiniz. Ancak sizin elinizde korkuyu dengeleyecek olan sevgi var. Kendinize güvenme cesaretini gösterin. Olumsuzlukların ortasında bile, farklılıklarınızı değil benzerliklerinizi bulun. O beş sözcüğü bulmak, birçok kişinin kalplerindeki sevgiyi harekete geçirebilir ve bu şekilde siz Yuvada olursunuz. Bu şekilde E Ailesini ve ileriye taşıdığınız o büyük gelenekleri hatırlarsınız.

Sizi bu şekilde en büyük onurla selamlıyorum. Ben buraya size bir şey öğretmeye değil, sadece hatırlamanıza yardım etmeye geldim. Sizden birbirinize saygıyla davranmanızı rica ediyoruz; siz tanrının gözlerine bakıyorsunuz. Mümkün olan her durumda herkese destek olun, çünkü rüyadan uyanmak için birbirinize yardım edebilirsiniz ve lütfen birlikte iyi bir oyun çıkarın.

Espavo, Sevgili Varlıklar.

Ben Kalbin Bilginiyim.

______________________________________________

 

Amor’un Öyküsü

Merhaba Sevgili Varlıklar. Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Sizi Amor’un öyküsüne geri götürmeye geldim, şimdi sizi onun yaşamının farklı bir bölümüne, Mu günlerinde tüm Dünya ve insanlığı çok iyi yansıtan bir bölümüne götüreceğim. Böylece öykümüze Amor’un neredeyse 16 yaşında ve yaşamına adım atmış, ancak henüz toplumdaki yerini almamış olduğu noktadan devam edelim. O bir yolculuğa çıkmak istiyordu ve bir arkadaşla gitmek yerine kendi başına gitmeyi tercih etmişti. Amor biraz yolculuk yapmak ve kendi yolunu bulmak, Mu’nun diğer bölümlerini, hakkında çok şey duyduğu o inanılmaz enerjileri ve farklı yerleri görmek istiyordu. Dünyadaki zamanını yalnızca Lemurya’nın küçük bir yerinde geçirmişti. Şunu unutmayın Sevgili Varlıklar, Amor neredeyse 16 yaşını bitiriyordu. Aslında o zamanlar insanlar yaklaşık 300 yıl yaşıyorlardı. Dolayısıyla insanlar genellikle hayatlarının ilk 70-80 yılını enerjilerini genişletmek ve gençliğin keyfini çıkarmak için harcıyorlardı.

Amor Mu’yu baştan sona gezmeye ve hayatı deneyimlemeye karar verdi. O zaman geri dönmek için birçok yol vardı, hatta zamanda yolculuk yapmak bile mümkündü. Amor bu yolculukta Mu’nun dağlık bölgelerini gezmek istedi, orada birçok köy vardı. Kendini Dünyanın manyetik alanının çok farklı olduğu değişik yerlerde buldu. Bazı yerlerde geniş manyetik alanlar varken, diğer bölgelerde bu manyetik alan daha düşük ve nispeten zayıftı. Bunların ikisi de doğru veya yanlış değildi ama Amor kalbinin çekildiğini hissetti. Bazen derin bir nefes alıp kendini Yuvadaymış gibi hissediyordu, bazı yerlerde ise çok tuhaf ve uzak. Bu alanlarda insanların bile farklı olduğunu duymuştu, böylece bunu deneyimlemek için harekete geçti. Bir süre sonra, insanlarla tanışma ve onlarla kalma fırsatı buldu. Anlayacağınız gibi, Amor’un babası Mu hükumetinde çok üst düzey bir görevliydi. O zamanlar işler çok farklıydı çünkü bu insanlar liderler değil, aksine kamu görevlileriydiler. Bu insanlar inanılmaz bir iş yapıyorlardı; onların ayrıca tüm Lemurya’da diğer bölgeler ve yerel liderlerle bağlantıları vardı.

Amor’un babası önceden bu insanlara oğlunun geldiğini bildirdi ve onlardan Amor’u karşılamalarını rica etti. Evet, Amor gittiği birçok yerde sıcak bir şekilde karşılandı. Birçoğu, öyle veya böyle hayranlık duydukları bu büyük kişinin oğlunu görebilecekleri için çok mutluydular. Tabii ki Lemurya’da insanların kalpleri tamamen açıktı, bu da hiçbir teknolojik yardım olmadan birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlıyordu. Kelimenin tam anlamıyla diğer bir kişinin hissettiğini hissedebilir, bu şekilde iletişim kurabilirdiniz. Amor yolculuğu boyunca babasıyla sürekli olarak iletişim halindeydi. Bu insanların birçoğuyla karşılaştığı zaman babası ona azar azar şu yerleşmenin neden şurada olduğunu, bu insanların neden burada olduğunu açıklıyordu; böylece Amor Mu hakkında çok fazla şey öğrenebiliyordu. Bazı insanlar gerçekten dağların kendilerinde yarattığı hissi ve orada deneyimleyebilecekleri büyümeyi severler. Bazılarıysa deniz kenarında yaşamayı ve okyanustan gelip giden dalgaları izlemeyi seviyorlardı. Birçok kişi sizin düz arazi, çöl dediğiniz yerlerde yaşamaktan hoşlanıyordu. Mu’da birçok özel yer vardı ve Amor yolculukları sırasında bunların birçoğunu gördü. Hep hoş karşılandı ve ilgi gördü. Bu farklı manyetik alanların arasında seyahat ederken sanki o kabilenin bir parçası haline geliyordu. Amor kendi kendine, bu benzersiz kabileleri oluşturan farklı kişiliklerin bir araya gelmesinin, gerçekten de Dünyanın o yerindeki manyetik alandan mı kaynaklandığını soruyordu. Bu tarih miydi? Hepsi de burada doğmuş ve bu tek yerde mi evrimleşmişlerdi? Akşam babasıyla iletişim kurduğunda ona bu soruları soruyordu ve babası da basitçe “Sadece izle, Amor. Hepsini öğren, oğlum. Nefes al ve onların hissettiğini hisset. Onlardan farklı olan yönlerine odaklanmak yerine, sürekli onlarla benzer taraflarını ara.” Amor’un babası çok bilge bir adamdı.

Amor, diğer insanlarla uyum içinde olmanın en kolay yolunun benzerlikleri keşfetmek olduğunu öğrendi. Amor, babasının tavsiyesi üzerine benzer oldukları yönleri bulmaya başladı. “Ah, siz de bunu aynı bizim yaptığımız gibi yapıyorsunuz. Bu çok güzel… Ve görüyorum ki bunu da farklı bir şekilde yapıyorsunuz. Eve dönerken bunu da yanımda götürmek isterim.” Amor’a birçok hediye verilmiş olmasına karşın, bunların ancak birkaçını beraberinde taşıyabilirdi çünkü kendisinin farklı yönlerini keşfetmek için farklı topraklara ve yerlere gidiyordu.

Kısa süre sonra Amor bir dağın eteklerine geldi, oradaki lider dışarı çıkarak onu karşıladı ve burada göreceklerinden hoşlanmayabileceğini ve burasının onun için pek uygun olmayabileceğini söyledi. Amor çok meraklandı çünkü Mu ile ilgili bildiği şeyleri düşününce bu pek de mantıklı gelmemişti. Amor hiçbir şey anlamamıştı ama bu yerde garip bir manyetik alan hissediyordu, sanki burada Dünyanın ağır bir manyetik alanı vardı. Bu onu oldukça endişelendirmişti ancak yine de bu kabilenin içine girmeye karar verdi. Bu kabiledekileri tanımak ve onların söyleyeceklerini duymak için o gün onlara katılmak istedi. Amor burada açık kollarla karşılandı çünkü aynı onlar gibi görünüyordu.

Akşam yemeğinden sonra gece geç saatlere kadar konuştular. Büyük bir ateşin başında toplanarak konuşmaya başladılar, kendi ortamlarında dönüşmek ve hatta evrimleşmek istedikleri birçok şeyden söz ettiler. Aradan çok geçmemişti ki Amor anlamadığı şeyler duymaya başladı, çünkü onlar bazı tip insanları suçlar gibi görünüyorlardı. “Eğer burada bu tip insanlardan kurtulabilseydik, çok daha hızlı ilerleyebilirdik. Evet, o zaman gerçekten olmak istediğimiz kişiler olabilirdik.” Amor bunu anlamamıştı çünkü o Mu’da bir gelenek olduğu üzere, bütün insanların eşit olduğunu hissediyordu. Mu’da birini gördüğünüz zaman yalnızca onun fiziksel varlığına bakarsınız. Tüm ruhlar her konuda eşittir. Amor anlatılanları dinledikçe ve arada sırada söze girmeye çalıştıkça, onlar Amor’a şöyle şeyler söylüyorlardı, “Amor, bu konuda ne düşünüyorsun? Görmüyor musun, bu tür insanları toplumumuzun dışına atmayı başarabilirsek daha hızlı gelişebiliriz? O zaman daha iyi olabiliriz çünkü onlar bizi geriye çekiyor, bizim kaynaklarımızı tüketiyorlar, birçok bakımdan bizden farklılar.” Amor tüm bunları çok tuhaf buluyordu ve bu konuşma sırasında kendini onların yerine koyabilmek ve onlara farklılıkları yerine benzerliklerini gösterebilmek için elinden gelen çabayı gösterdi. En sonunda Amor onları tamamen kaynaştıramayacağını idrak etti çünkü bunu yapmak için onların her söylediklerini kabul etmesi gerekiyordu. Dolayısıyla o kendi içinde koruması gereken dengeyi buldu, “Kalbimi açıyor muyum? Sadece 16 yaşında olmama karşın şu noktada bildiğim her şeyi dikkate alarak mı konuşuyorum? Çoğu 270, 280 yaşlarında ve uzun süredir bu gezegende olan bu yaşlı üstatlar bir şey söylüyor, ben ise başka bir şey hissediyorum.”

Böylece Amor sessiz kaldı ve kendi doğrusunu kendine sakladı. Kısa süre sonra ortamdan çekilmeyi ve kendi başına kalmayı başardı. Kabiledekiler onu iyi beslemişti; Amor ona verdikleri evde yatağa yattı. O akşam yine babasıyla konuştu ve ona şöyle sordu, “Baba, bütün bu olanlar nedir? Ben böyle şeylerin burada mümkün olabileceğini bile düşünmemiştim. Deneyimlediğim şeyle ilgili bana biraz daha fazla bilgi verebilir misin? Neden bu insanlar Lemuryalıların başka bir veçhesine karşılar? Mu’nun birçok veçhesi var… Birçok farklı renk, boy ve özellik, hatta bazıları zamanı bile diğerlerinden farklı deneyimliyorlar.”

Babası şöyle açıkladı, “Biz toplumumuzu farklılıklardan ziyade benzerlikler üzerine kurduk. Yine de kendi gücünü tam olarak eline alamayan birçok kişi var ve bunun yerine suçlayacak kimse arıyorlar.” Amor şöyle sordu, “Bu, Dünyanın manyetik alanından mı kaynaklanıyor?” Çok bilge bir kişi olan babası “Hayır, Sevgili Çocuğum” dedi, “Esas Dünya onlara tepki veriyor; onlar güç kazanmak için bir araya geliyorlar. Onların hepsinin de Mu’nun geri kalanından biraz farklı özellikleri var ve bu nedenle birbirlerini desteklemek ve biraz da birbirlerine benzemek için bir araya geliyorlar. Sayılarda da tuhaflık var ve bu nedenle bu dağın eteklerinde toplanmışlar. Aslında onlar kendi babaları ve büyük babaları gibi kendilerini dışlamışlar. Onların nesillerle ilgili güçlendirici olmayan inanç sistemleri var. Amor, böylece onlar kendilerine güven kazanabilmek için bir araya geliyorlar. Gördüğün gibi, birbirlerinin inançlarından beslendikçe, dünyanın geri kalanını daha çok ayrıştırıyorlar. Bu tüm Lemuryalıların bilmesi gereken bir gerçektir, yine de Mu’nun adetleri onların söylediklerine oldukça zıttır.”

Amor şöyle sordu, “Peki bununla nasıl başa çıkarsın baba? Sen tüm Mu’nun enerjisinin ayarlanmasına yardım etmek için buradasın. Seninle çalışan diğer kişilerle birlikte senin en büyük işin bu… Bunu nasıl sağlıyorsun?” Amor’un babası şöyle cevap verdi, “Oğlum ben farklı olduğumuz yönlere değil, benzer olduğumuz yönlere bakıyorum. Biz onlara kendi gerçeklerini bulmaları için fırsat veriyoruz ama kendi gerçeğimizi de uyum içinde tutuyoruz. Biz her yerdeki tüm varlıklarla bağlantımız olduğunu biliyoruz, dolayısıyla onların bir araya gelerek kendi enerjilerini ortaya çıkarmalarına olanak veriyoruz. Biz yalnızca bir öfke patlaması başka bir Lemuryalıya karşı bir harekete dönüşürse araya giriyoruz. Ancak bunun dışında, onların yalnızca olmalarına ve kendi başlarına ilerlemelerine izin veriyoruz. Ayrıca sana şunu söyleyebilirim, onların babalarının ve büyük babalarının da birçoğu—ki bazıları ölmüştür—onlarla perdenin diğer tarafından çalışmaya devam ediyor. Özellikle insanlar bir araya gelip birbirlerinin inanç sistemlerini desteklediklerinde bu çok zor bir ders olabilir.”

Bunun üzerine Amor şöyle söyledi, “Peki ya ben onlara kendi inançlarımı söylersem? Ya ben kendi gerçeğimde durur ve onlara hatalı olduklarını söylersem?” “Şey, şunu anlamalısın Sevgili Oğlum,” babası devam etti, “bu mümkün değil… Sen kendi gerçeğinde durabilirsin ama sen kendi gerçeğinde dururken diğerlerinin gerçeğini tehdit etmemelisin çünkü onlar da Lemurya’da yaratıcılardır. Sen onlara sadece, onların duyabileceği bir şekilde konuşarak ulaşabilirsin. Senden onlardan biriymiş gibi davranmanı istemiyoruz çünkü bu senin kendi kalbine karşı gelmek olurdu. Bunun yerine, onlarla iletişim kurabileceğin ve konuşabileceğin yollar bul; bunu kendi gerçeğinde durarak veya senin inançlarının onlarınkinden farklı olduğunu paylaşarak bile yapabilirsin. Tüm varlıkların içindeki tanrıyı onurlandırarak bu bağlantıları kurmanın yöntemi budur. Sevgili Çocuğum, bunun tek yolu budur.”

Bu durum Amor’un kafasını çok karıştırmıştı ve oldukça huzursuz bir gece geçirdi. Ne olup bittiğini çözmeye çalışıyordu, bu kadar nefretin ne gereği vardı ki? Neden birini dışlamak, kendi başına veya belli bir grup insan olarak kalmak bu kadar önemliydi? Ertesi sabah yorgun bir biçimde kalktı çünkü iyi uyuyamamıştı. Grubun lideri bir kez daha onun yanına geldi ve şöyle söyledi, “Amor, sana bunun senin beklediğinden biraz farklı olabileceğini söylemiştik.” O zaman Amor ona şöyle sordu, “Tüm bu olanlar nedir? Daha önce bunu hiç deneyimlememiştim. Neden bu kadar çok nefret var?” Beyefendi kısaca şöyle söyledi, “Bu, her iki tarafa da salınan sarkaçtır. Bazen sarkacın geri gelmesi yüzyıllar sürse de, o ters yönde ancak bir yere kadar ilerlemiştir. Bu insanlar, hala kendilerinin ötekileştirildiği zamanların damgasını taşıyorlar. Onun için kendi güçlerini ancak bu şekilde ellerine alabileceklerini hissediyorlar. Ben, bunu kendi hayatlarında tam da bu şekilde yapmaları için onlara olanak verilmesi gerektiğini öğrendim.” Yine de Amor’un bunu kabul etmesi çok zordu, o gün grupla bir arada olmak bile ona çok zor geldi. Yemeklerde çok sessizdi ve fazla konuşmuyordu çünkü kendi içinde çevresindeki herkesten farklı olmanın zorluğunu yaşıyordu. Ondan sonra bir fıkra anlatmaya karar verdi ve herkes güldü. Amor diğerleriyle arasında benzerlikler bulmaya başladı. Sohbetin ortasında bir noktada, içlerinden bir tanesi dışlamaya çalıştıkları insanlar hakkında aşağılayıcı bir fıkra anlattı. Amor gülmedi ve birisi ona, “Amor, sence bu komik değil miydi?” diye sordu ve Amor, “Hayır, gerçekten değildi, ben size şu fıkrayı anlatayım,” diye yanıt verdi ve bu şekilde sürdürebileceği bir denge yakaladı. Diğerlerine meydan okumadan veya onları karşısına almadan kendi gerçeğinde durmanın yolunu bulmuştu. Bu şekilde kendi inanç sisteminin farklı olduğuna dair tohumlar ekmeyi başarmıştı. Oradaki herkesle aynı fikirde olmamasına karşın, yine de bir uyum yakalayabilmişlerdi.

Amor o gruba birçok tohum ekti. Orada olduğu hafta, onların arasında yaşamayı öğrendi; birçok kişi onu dinledi veya ona yaklaştı, ona onun inançlarını ve farklılıklarını sordular ve neden onun belli fıkralara gülmediğini merak ettiler. Evet, Amor o süre içerisinde birçok tohum ekmeyi başarmıştı. Kısa süre sonra o gruptan ayrıldı ve çok daha açık fikirli olan başka bir grup insanı bulmak üzere dağa tırmanmaya başladı. Dünya’nın enerjisinin değiştiğini hissetti, manyetik alan hafifledi ve bir kez daha gezegenle o muhteşem bağlantıyı kurmayı başardı. Bir kez daha babasına sordu, “Bu Dünya’dan mı kaynaklanıyor? Bunu yapan yer mi yoksa insanlar mı?” Babası ona şöyle söyledi, “Dünya insanlara tepki veriyor, Sevgili Çocuğum. Dünya’nın manyetik alanını yaratan budur. Kalplerin kalbi, çünkü bütün Lemuryalılar doğuştan aynıdır. Üzerlerinde taşıdıkları şeyi sonradan öğrenirler ve hayatları boyunca mücadele etmeleri gereken şey de budur.”

Amor yolculuklarını tamamladı ve aylar sonra, annesi onun Eve dönüşünü görmekten çok mutluydu. Tüm annelerin yaptığı gibi o da endişelenmişti ama Amor farklı inanç sistemlerine ve yöntemlere sahip insanların arasında yolculuk yaparken çok şey öğrenmişti. O bu şekilde, bir Mu vatandaşı olmak yerine bir dünya vatandaşı oldu ve bunu hep üzerinde taşıdı. Bunun, bundan sonraki yaşamında onun çok işine yarayacağını biliyordu. Ve bu şekilde Mu günlerinde her şey yolundaydı.

Espavo, Sevgili Varlıklar.

Ben Zamanın Koruyucusuyum.

Grup

Espavo, eski Lemurya dilinde “Gücünü Eline Aldığın için Teşekkür Ederim” anlamına gelen bir selamlaşma sözüdür.

 

~Kalpleri Birleştirmek~

Kendinize Sihir Hediye Edin

Barbara Rother

Kendinize Sihir Hediye Edin

Yılın bu günleri, sihirli bir kutlama zamanıdır. Her nasıl kutluyor olursanız olun, tatil günleri hızlı bir şekilde yaklaşıyor. Bunu söyleyince birçoğumuz aniden endişeleniyor. Önümüzdeki güzel günlerin keyfini çıkarmak yerine hemen aklımıza yapılması gereken hazırlıklar geliyor. Belki herkes tatil günlerini o kadar heyecanla beklemiyor çünkü yaşam koşulları onların hayatını biraz karartmış durumda. Bu yıl birçok insan için zorluklarla dolu bir yıl oldu. Bu mevsim ise stresten ve sorunların yarattığı gerilimden uzaklaşmak için güzel bir zaman olabilir. Tüm o sorunlar zaten Yeni Yıldan sonra da sizi bekliyor olacak. Biraz kutlama yapmak için bu sorunlardan uzaklaşmak hepimizin hayatına bir tazelik getirebilir.

Ben sihre inanırım. Düşüncelerimizin gündelik yaşamımızı mutlu bir varoluşa çevirmesini sağlayarak sihri yaratabiliriz. Yıllar önce oğullarımız daha küçükken, bir tanesi bana geldi ve yüzünde çok ciddi bir ifadeyle Noel Baba’nın gerçek olup olmadığını sordu. Arkadaşları ona bunun anne babalar tarafından uydurulmuş, çocuklara anlatılan bir hikâye olduğunu söylemişlerdi. Bir an düşündüm, sonra yüzüme bir gülümseme geldi ve onun gözlerinin ta içine bakarak şöyle söyledim, “Ben sihre inanıyorum.” Cevabım biraz kafasını karıştırmıştı ama ona çocuksu sihri her zaman kalbinde taşımanın çok önemli olduğunu söyledim. Çocuklar çok çabuk büyüyor ve yetişkinlerin gerçekliğine adım atıyorlar. Eğer hayal gücümüzün yaratıcılığına bağlı kalmayı başarabilirsek, bize çok yakın olan bu parçayı her zaman bizimle tutabiliriz. Oğlum ona anlatmaya çalıştığım şeyi anlamıştı ve sanıyorum ki o günden sonra ne olursa olsun, kim ondan neyi almaya çalışırsa çalışsın, kendi sihrine inanmaya karar verdi.

Bulduğum bu sözleri sizinle paylaşmak istiyorum. Onları okumadan önce lütfen derin bir nefes alın ve sizi saran tatil döneminin huzurunu hissedin. Her birimizin içindeki sihre inanarak bu neşeyi çevrenize de yayın.

Işık ve sevgiyle,

Barbara

 

Telif Hakkı:

Telif Hakkı 2000 – 2017

Bu bilgi dağıtılmak üzere yayımlanmıştır ve tamamı veya bir bölümü serbestçe kullanılabilir. Lütfen www.Espavo.org sitesini kaynak gösterin.

Işığı yaymaya yardım ettiğiniz için teşekkürler!